Trądzik- wątek ogólny, porady, pielęgnacja - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-08-17, 15:34   #301
IamNotYours
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 26
Dot.: Trądzik, wągry, pryszcze tragiczne czoło ;(

Więc przejdę na dietę... i będę smarować się maścią cynkową tylko na noc i na noc będę używać żelu z clean n clear, a rano tego drugiego, bez granulek... a w międzyczasie sama woda albo mydło antybakteryjne. No i pójdę do tego dermatologa. Dziwie się, że mama nie wyszła z inicjatywą i sama nie wpadła na pomysł żeby ze mną do niego iść, tylko potrafi mi wytykać wady. ;] ale cóż. Dzięki za rady..
IamNotYours jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-17, 21:03   #302
IzziexD
Przyczajenie
 
Avatar IzziexD
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2
Dot.: Trądzik, wągry, pryszcze tragiczne czoło ;(

Cytat:
Napisane przez IamNotYours Pokaż wiadomość
Jestem na skraju wyczerpania. Mam straszny trądzik, pryszcze, czy tam wągry czy jak to w ogóle nazwać.
Nie mam ochoty przez to wychodzić nawet do ludzi. Jestem w stanie zaakceptować jakoś policzki, nos, brodę, bo
nie mam tego dużo, ale czoło jest po prostu straszne, nie mogę tego znieść! Niby mam grzywkę i tego tak nie widać,
ale jak wiatr rozwiewa mi włosy to przecież to wszystko widać. A tak w ogóle to chciałabym już nie nosić
grzywki, bo mnie denerwuje, zasłania oczy i przeszkadza... (jest w ogóle jakiś sposób by nie rozwiewało grzywki?
może jakiś tapir, czy lakier?)
Ale nie mogę nie mieć grzywki, bo wyglądam okropnie z tymi pryszczami.
Pod światło to jest masakryczne, także błagam o pomoc. ;( Mam 15 lat, za 3 miesiące 16. Trochę później zaczęłam
dojrzewać, moja przyjaciółka miała wcześniej ten trądzik, a teraz ja mam, a ona w ogóle. ;( Nie mogę patrzeć
na te nastolatki, nikt praktycznie nie ma problemów z trądzikiem tylko ja, a one mają cerę wręcz idealną, przez
co mam ogromne kompleksy. ;( Jeszcze kilka miesięcy temu nie miałam tego tak dużo. Jakoś w maju zaczęłam palić,
rzadko co prawda, ale może ma to jakiś związek. (?) Ostatnio nałogowo, ale jestem w stanie to rzucić dla
ładnej cery. ;( Jedyne co jest ciężkie to odmówienia sobie to jedzenie... Lubię ser żółty z mikrofalówki,
zapiekanki, ketchup, sos czosnkowy być może odżywianie tak na mnie wpływa. Powiedzcie mi co mam jeść najlepiej, a
czego mam w ogóle nie jeść, zrobie to... z bólem serca, ale to w sumie moje marzenie, nie mieć tego paskudztwa
na czole. ;( Jestem strasznie zdesperowana. Wiem, że było dużo takich tematów, ale chciałabym żebyście odniosły
się bezpośrednio do mnie. Zrobiłam zdjęcia pod światło tego jak to wygląda, być może byłybyście w stanie to ocenić i
powiedzieć mi co powinnam na to stosować. Zrobiłam też rozpiskę czego używam na to i kiedy:

rano:
-żel przeciw wągrom z granulkami z clean n clear.
-tonik ogórkowy (odświeżanie, nawilżanie)
-maść cynkowa (czoło, policzki, nos)
-żel punktowy na pryszcze clean n clear
południe(jak gdzieś wychodzę):
-żel oczyszczający clean n clear
-krem matujący na dzień nivea
-korektor antybakteryjny na pryszcze
na noc:
-żel przeciw wągrom z granulkami clean n clear
-tonik ogórkowy (odświeżanie, nawilżanie)
-maść cynkowa (czoło, policzki, nos)
-żel punktowy na pryszcze clean n clear

Jak jestem w domu to spinam grzywkę żeby skóra mogła spokojnie oddychać no i korektora też nie używam kiedy jestem
w domu, próbuję wtedy dokładnie oczyścić cerę i posmarować maścią cynkową żeby mi wysuszyła te pryszcze.
I często oczyszczam twarz żelem oczyszczającym z clean n clear, po każdym jedzeniu i w ogóle.
Powiedzcie mi może robie coś nie tak. (?) Przedstawcie też jakieś domowe sposoby... Zastanawiam się nad pójściem
do dermatologa, ale się tego wstydzę trochę. Jak wygląda taka wizyta? Błagam pomocy. ;( Za 2 tygodnie szkoła średnia
chciałabym się pokazać z jak najlepszej strony... ;( I mam pytanie, czy w zimie mniej wyskakuje tego dziadostwa?
Bo wydaje mi sie, że w zime tego nie miałam...
A wiec tak, jezeli chodzi o grzywke, to radze zapuscic, zaczesywac na bok albo do gory, poniewaz przez grzywke szczegulnie gruba skura malo oddych, i produkuje jezcze wiecej sebum przez co powstaje jeszcze wiecej wypryskow. Jesli chodzi o pozbycie sie tego problemu polecam uzywac zelu do twarzy i stosowac go na noc i na dziec przed zrobieniem makijazy, Ja osobiscie stosuje zel oczyszczajacy do skory tradzikowej firmy ''MARY KAY'' jest drogi ale pomaga, jedna tuba koszt ok.60 zl, za to pomaga i jest bardzo wydajna i dobrze sie pieni wystarczy ilosc wielkosci malej tabletki. Jest dobry i pomaga zwalczac wypryski. Na noc polecam ''masc cynkowa'' ok.3 zl. wysusza pryszcze i pomaga sie ich pozbyc . ale nalezy pamietac zeby nie przesadzic z dawkowaniem ani zilosnia dawana na twarz, wystarczy dac tam gdzie sie pojawi, aby zabardzo nie przesuszyc skury, kiedy tak sie stanie bedzie ich jeszcze wiecej. Krem moge polecic z firmy ''Ziaja oliwkowy'' bardzo fajnie nawilza, i ma ladny zapach. Jesli chodzi o tonik do twarzy polecam firmy ''Garnier''zielony bardzo fajny, cena okolo. 18 zl. , lub firmy'' Ziaja'' tez zielony, troche tanszy ale rownie dobry, ok. 10 zl. Na dzien krem do twarzy antybakteryjny fiirmy ''Ziaja NUNO'' ok. 13zl. Korektor firmy ''Miss Sporty so crer'' antybakteryjny (niebieski gruby). Korektor zawsze o jeden ton jasniejszy od koloru cery twarzy, ''1'' lub ''2'' ciemniejszy raczej nie, zalezy od odcienia skory. Podklad o jeden max dwa tony ciemniejszy od korektora Nakladanie podkladu polecam pedzlem lub gabka, nie dlonmi, bo jest to nie higieniczne, a pozatym mozna nie dokladnie nalozyc i moga powstac na buzi smugi. Nie dawac duzo podkladu, tak akurat zeby nie bylo efektu maski. Co do pedzli moge polecic z firmy''INGLOT'' ok.35 zl. mozna takie pedzle znalesc w rosmanie ok. 26 zl. ale musza byc konkretnie do podkladu. Po kazdym uzyciu tak jak i przed przeplukac letnia woda wlosie pedzla zeby byl ladny i higieniczny. Puder tez nie zaciemny nalezy nakladac grubym pedzlem, i tylko omiesc cala buzie, zeby sie nie blyszczala. na kosci policzkowe mozna naniesc ciemniejszy puder brazujacy lekko omiesc same kosci policzkowe, nie zaduzo, zey ladnie wysmuklic twarz, i nadac jej ladny opalony i zdrowy wyraz. Jesli chodzi o leczenie tradziku moge polecic zabieg czyszczenia twarzy u kosmetyczki, ok 60 zl.zalezy od salonu. ale tylko u zaufanej, mozna sie rowniez popytac jej czego moglabys uzywac lub co robic i jak dbac o swoja skure. Jesli probleb bardzo powazny proponuje udac sie do dermatologa, aby zaczac leczenie. Mozesz sie zapytac o ''masc EPIDUO'' sama jej stosowalam wiec moge polecic, tez mialam spory problem z tradzikiem lekaz mi przepisal epiduo stosowalam jakis czas i bardzo pomogl, a teraz kiedy moja skora wyglada o wiele lepiej stosuje tylko masc cynkowa jak cos mi wyskoczy, i kremy nawilzajace.
Kiedy skura sie zaleczy i bedzie wygladac juz ladnie i zdrowo, nie zapominajcie o korektorze, zawsze jest co przykryc naprzyklad cienie pod oczami, ktore nie ladnie wygladaja, i nadaja twarzy zmeczony wyglada.
Zycze powodzenia w leczeniu tradziku
IzziexD jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-17, 21:20   #303
airdrop
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 58
Dot.: Trądzik, wągry, pryszcze tragiczne czoło ;(

Podczas leczenia trądziku trzeba raczej nie przesadzać ze słońcem- słońce wysusza, chwilę będzie lepiej, następnie kilkakrotnie razy gorzej- chociażby dlatego, że pod wpływem słońca grubieje naskórek.

Dziwię się temu spirytusowi- np. spirytus salicylowy kiedyś był polecany jako lek na trądzik, teraz zaś coraz częściej spotykam się z opiniami, że może nawet nasilać trądzik.
airdrop jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-18, 15:06   #304
Semia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 280
Dot.: Trądzik, wągry, pryszcze tragiczne czoło ;(

Na pocieszenie Ci powiem, że wcale nie wygląda to źle moje dwie przyjaciółki miały o wiele, wiele gorzej wysypane, większe te ropne pryszcze i to do tego na policzkach, czole, brodzie, szyi nawet. Jedna się tego pozbyła, druga nie.
Pierwsza co się tego pozbyła to przede wszystkim przestała się malować czymkolwiek. Nie używa do twarzy teraz niczego, jedynie mydełko dla dzieci, a jak masz tendencję także do przesuszania to weź jakiś delikatny żel (polecam Nivea, ale to już musisz sama dopasować do siebie.
Do tego dieta. Dieta, dieta i jeszcze raz dieta. Żadnych pikantnych potraw, żadnej czekolady i innych słodyczy. Pij zieloną herbatę bez cukru (i ogólnie przestań go używać). Przestań używać soli, albo ogranicz chociaż do minimum. Żadnych wynalazków z glutaminianem typu jakieś chińskie badziewia czy coś. Jesteś już duża to możesz sobie ugotować ryż z mięskiem nie jedz smażonych potraw. Żadnych chipsów i śmieciowego żarła. Jak to odstawisz to po pewnym czasie będziesz mogła np. zobaczyć wprowadzając jeden produkt do diety i obserwować czy coś czasem nie wyskoczy. Jak nie wyskoczy to możesz włączyć do diety, ale w małych ilościach, bo w nadmiernych może zaszkodzić.
Zero papierosów i alkoholu, i innych substancji odurzających.
Moja druga przyjaciółka robi dokładnie na odwrót i pryszcze ma (obie mają ponad 20 lat), więc to nie jest kwestia wyrośnięcia z trądziku, bo wiadomo, że jak hormony buzują to wtedy się pryszcze pojawiają, a gdy się kończy okres dojrzewania trądzik przemija. No ale nie zawsze, przykład powyżej. Moja przyjaciółka pozbyła się pryszczy stosunkowo niedawno, bo tak z pół roku temu, rok, coś takiego. Teraz ma sporadyczne przypadki, na brodzie czy z boku twarzy, ale za to pozostało jej mnóstwo blizn po tych syfach tak więc zadbaj o buźkę żebyś potem nie musiała walczyć z bliznami pod żadnym pozorem tego nie wyciskaj.
A jak jesteś bardzo zdesperowana to możesz spróbować wody utlenionej nakładanej punktowo. Woda utleniona stosowana w większych ilościach lub powierzchniowo powoduje starzenie się skóry, więc broń Boże nie smaruj nią całej buzi. Ale punktowo, jak posmarujesz pryszczola to nic się nie stanie, a pryszcz w ciągu paru dni sam powinien zniknąć. Moja druga przyjaciółka, która dalej walczy z pryszczami, ale nijak nie ma zamiaru zmieniać swojej diety i rzucić fajek właśnie stosuje tę wodę, odkryła ją niedawno i na razie widać efekty, zaczyna mieć ich mniej, ale dalej wyskakują nowe, więc po prostu to jest dobre jak już ten pryszcz jest, ale nie działa profilaktycznie. Jedynie możesz się pozbyć tego co masz i zadbać by się więcej tyle ich nie pojawiało. Życzę powodzenia w walce z pryszczami, mam nadzieję, że Ci się uda nie poddawaj się i nie załamuj. Moje przyjaciółki miały o wiele gorzej a mimo to były bardzo lubiane i podobały się chłopakom, nigdy nie narzekały na brak zainteresowania
__________________

(...) Z troską myślą o przyszłości, zapominając o chwili obecnej i w ten sposób nie przeżywają ani teraźniejszości ani przyszłości.
Żyją jakby nigdy nie mieli umrzeć, a umierają, jakby nigdy nie żyli.
Semia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-18, 16:57   #305
anka_bunio
Rozeznanie
 
Avatar anka_bunio
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 554
Dot.: Trądzik, wągry, pryszcze tragiczne czoło ;(

Cytat:
Napisane przez IamNotYours Pokaż wiadomość
Nie mogę patrzeć
na te nastolatki, nikt praktycznie nie ma problemów z trądzikiem tylko ja, a one mają cerę wręcz idealną, przez

co mam ogromne kompleksy. ;( Jeszcze kilka miesięcy temu nie miałam tego tak dużo. Jakoś w maju zaczęłam palić,
rzadko co prawda, ale może ma to jakiś związek. (?) Ostatnio nałogowo, ale jestem w stanie to rzucić dla
ładnej cery. ;( Jedyne co jest ciężkie to odmówienia sobie to jedzenie... Lubię ser żółty z mikrofalówki,
zapiekanki, ketchup, sos czosnkowy być może odżywianie tak na mnie wpływa
. Powiedzcie mi co mam jeść najlepiej, a
czego mam w ogóle nie jeść, zrobie to... z bólem serca, ale to w sumie moje marzenie, nie mieć tego paskudztwa
na czole. ;( Jestem strasznie zdesperowana. Wiem, że było dużo takich tematów, ale chciałabym żebyście odniosły
się bezpośrednio do mnie. Zrobiłam zdjęcia pod światło tego jak to wygląda, być może byłybyście w stanie to ocenić i
powiedzieć mi co powinnam na to stosować. Zrobiłam też rozpiskę czego używam na to i kiedy:

rano:
-żel przeciw wągrom z granulkami z clean n clear.
-tonik ogórkowy (odświeżanie, nawilżanie)
-maść cynkowa (czoło, policzki, nos)
-żel punktowy na pryszcze clean n clear
południe(jak gdzieś wychodzę):
-żel oczyszczający clean n clear
-krem matujący na dzień nivea
-korektor antybakteryjny na pryszcze
na noc:
-żel przeciw wągrom z granulkami clean n clear
-tonik ogórkowy (odświeżanie, nawilżanie)
-maść cynkowa (czoło, policzki, nos)
-żel punktowy na pryszcze clean n clear

Jak jestem w domu to spinam grzywkę żeby skóra mogła spokojnie oddychać no i korektora też nie używam kiedy jestem
w domu, próbuję wtedy dokładnie oczyścić cerę i posmarować maścią cynkową żeby mi wysuszyła te pryszcze.
I często oczyszczam twarz żelem oczyszczającym z clean n clear, po każdym jedzeniu i w ogóle.
Powiedzcie mi może robie coś nie tak. (?) Przedstawcie też jakieś domowe sposoby... Zastanawiam się nad pójściem
do dermatologa, ale się tego wstydzę trochę. Jak wygląda taka wizyta? Błagam pomocy. ;( Za 2 tygodnie szkoła średnia
chciałabym się pokazać z jak najlepszej strony... ;( I mam pytanie, czy w zimie mniej wyskakuje tego dziadostwa?
Bo wydaje mi sie, że w zime tego nie miałam...
No widzisz, ja też nie mogłam patrzeć na innych, którzy mieli gładkie twarze, a ja zawsze byłam tą, ktora cierpi. Do granic wściekłości doprowadzali mnie ci, którzy szprycowali się fast foodami i słodyczami na okrągło, a ja mimo idealnej diety wciąż nie mogłam się pozbyć pryszczy.
Po co palisz? Masz 15 lat, dziewczyno, chcesz sobie już teraz niszczyć zdrowie? Jak będziesz miała wielką potrzebę, zaczniesz za kilka lat. Ja osobiście nigdy nie paliłam, więc nie wiem, jak to wpływa na stan skóry, ale z tego, co przeczytałam, nie najlepiej.

Używasz zbyt wielu kosmetyków do "pielęgnacji" twarzy... na dodatek, wątpliwej jakości. Wszystkie marki, które widzisz w reklamach, są o kant d*** rozbić. Myślisz, że po co im tyle reklam/promocji? Tak, tak, te półki sklepowe z niebieskawymi kosmetykami powinnaś omijać szerokim łukiem. Dziwię się, że dermatolodzy NADAL przepisują tak silne środki na bazie alkoholu. Alkohol to wróg każdej szanującej się skóry. Dlaczego? Dlatego, że wysusza (co ty podobno chcesz osiągnąć), ale skóra się broni i produkuje jeszcze więcej tłuszczu. Tak więc radzę ci przejrzeć KWC i znaleźć dla siebie odpowiedni żel bez alkoholu. Ze swojej strony polecam firmę Ziaja, np. żel z Ziai Med jest dobrze oceniany (nie próbowałam). 3 kroki w pielęgnacji zupełnie ci wystarczą, tzn. żel, tonik, LEKKI krem nawilżający. W ogóle nie nawilżasz skóry!
Maść cynkowa... no mnie nie pomogła W OGÓLE w okresie dojrzewania.
__________________
Jeżeli twierdzisz, że natura zaprojektowała Cię abyś jadł mięso, to najpierw zabij własnoręcznie to co zamierzasz zjeść. Zrób to, uzbrojony jednak tylko w to, w co wyposażyła Cię natura, bez pomocy noża, tasaka czy topora.

Kot przybity do drzwi urzędu. Poszukuję sprawcy
anka_bunio jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-18, 19:06   #306
IamNotYours
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 26
Dot.: Trądzik, wągry, pryszcze tragiczne czoło ;(

Co do grzywki to mam na bok, wiem właśnie, że od tego jest podobno ich więcej, jestem w trakcie zapuszczania, no, ale obecnie muszę mieć grzywkę, bo to czoło tak okropnie wygląda, że nie jestem w stanie się nikomu tak pokazać. Dlatego też właśnie jak jestem w domu to grzywkę podpinam spinką.

Podkład, puder. Hmm, nigdy jeszcze nie używałam. Zazwyczaj tylko fluid antybakteryjny i korektor antybakteryjny i tyle, no, ale chyba skuszę się na podkład.

Papierosy. Nie wiem po co zaczęłam palić, to była totalna głupota. Wszystko przez stres, ale na szczęście z tym skończyłam.

Co do diety to herbaty już w ogóle nie słodzę. Ketchupu i takich innych rzeczy też w ogóle nie jem. Smażone rzeczy - z tym problem, jak nieraz jest na obiad np. kurczak no to muszę zjeść... ale to rzadko. Czytałam, że nie można pić żadnych napoi... Takie upały i tylko herbata... To ciężkie... A sok tymbark? Bardzo źle może wpływać na cerę? Tak go lubię... Słodycze - w ogóle nie jeść, czy ograniczyć? Czy mogę sobie chociaż raz w tygodniu coś słodkiego zjeść? Sera żółtego też już wcale nie jem, co jest dla mnie baaardzo bolesne, bo to w sumie moje ulubione 'danie' od lat. A jak to jest z mlekiem? Chciałabym na śniadanie jeść mleko z płatkami...

Wyciskanie. Wcześniej właśnie wyciskałam, ale przeczytałam temat na wizażu o tym (25 dni bez wyciskania) i chcę spróbować, chociaż też jest ciężko, bo jak wyskoczy taki ropny to jak się z tym pokazać... ale dam radę. 2 dni na razie nie ruszałam kompletnie nic i nie zamierzam już więcej ruszać.

Najbardziej boli właśnie gdy widzi się osobę, która w ogóle nie ogranicza się do żadnych diet, ciągle je fast-foody, pali, pije, nie używa żadnych leków, maści, żelów do mycia, kładzie 100 kilo tapety na twarz i cerę ma idealną. To jest takie niesprawiedliwe, no, ale takie jest już to życie. Zamiast korzystać z życia póki jestem młoda muszę sobie wszystkiego odmawiać, masakra. Moja jedna przyjaciółka tak właśnie ma. Tylko jak ma okres to jej z 3 wyskoczą a tak to czysta twarz, 0 wągrów, 0 pryszczy... Druga zresztą ma tak samo...
IamNotYours jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-19, 11:39   #307
anka_bunio
Rozeznanie
 
Avatar anka_bunio
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 554
Dot.: Trądzik, wągry, pryszcze tragiczne czoło ;(

Twoje koleżanki "tak mają", bo u nich widocznie przyczyną trądziku są zmiany hormonalne, a u ciebie zapewne będzie potrzebne głębokie wewnętrzne oczyszczanie.
__________________
Jeżeli twierdzisz, że natura zaprojektowała Cię abyś jadł mięso, to najpierw zabij własnoręcznie to co zamierzasz zjeść. Zrób to, uzbrojony jednak tylko w to, w co wyposażyła Cię natura, bez pomocy noża, tasaka czy topora.

Kot przybity do drzwi urzędu. Poszukuję sprawcy
anka_bunio jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-08-19, 12:45   #308
eternitka
#etergirl
 
Avatar eternitka
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 067
Dot.: Trądzik, wągry, pryszcze tragiczne czoło ;(

Cytat:
Napisane przez IamNotYours Pokaż wiadomość
Co do grzywki to mam na bok, wiem właśnie, że od tego jest podobno ich więcej, jestem w trakcie zapuszczania, no, ale obecnie muszę mieć grzywkę, bo to czoło tak okropnie wygląda, że nie jestem w stanie się nikomu tak pokazać. Dlatego też właśnie jak jestem w domu to grzywkę podpinam spinką.

Podkład, puder. Hmm, nigdy jeszcze nie używałam. Zazwyczaj tylko fluid antybakteryjny i korektor antybakteryjny i tyle, no, ale chyba skuszę się na podkład.

Papierosy. Nie wiem po co zaczęłam palić, to była totalna głupota. Wszystko przez stres, ale na szczęście z tym skończyłam.

Co do diety to herbaty już w ogóle nie słodzę. Ketchupu i takich innych rzeczy też w ogóle nie jem. Smażone rzeczy - z tym problem, jak nieraz jest na obiad np. kurczak no to muszę zjeść... ale to rzadko. Czytałam, że nie można pić żadnych napoi... Takie upały i tylko herbata... To ciężkie... A sok tymbark? Bardzo źle może wpływać na cerę? Tak go lubię... Słodycze - w ogóle nie jeść, czy ograniczyć? Czy mogę sobie chociaż raz w tygodniu coś słodkiego zjeść? Sera żółtego też już wcale nie jem, co jest dla mnie baaardzo bolesne, bo to w sumie moje ulubione 'danie' od lat. A jak to jest z mlekiem? Chciałabym na śniadanie jeść mleko z płatkami...

Wyciskanie. Wcześniej właśnie wyciskałam, ale przeczytałam temat na wizażu o tym (25 dni bez wyciskania) i chcę spróbować, chociaż też jest ciężko, bo jak wyskoczy taki ropny to jak się z tym pokazać... ale dam radę. 2 dni na razie nie ruszałam kompletnie nic i nie zamierzam już więcej ruszać.

Najbardziej boli właśnie gdy widzi się osobę, która w ogóle nie ogranicza się do żadnych diet, ciągle je fast-foody, pali, pije, nie używa żadnych leków, maści, żelów do mycia, kładzie 100 kilo tapety na twarz i cerę ma idealną. To jest takie niesprawiedliwe, no, ale takie jest już to życie. Zamiast korzystać z życia póki jestem młoda muszę sobie wszystkiego odmawiać, masakra. Moja jedna przyjaciółka tak właśnie ma. Tylko jak ma okres to jej z 3 wyskoczą a tak to czysta twarz, 0 wągrów, 0 pryszczy... Druga zresztą ma tak samo...
skoro nakłada tak wiele tej tapety to nie można powiedzieć, że cerę ma idealną sama z siebie. To raczej efekt podkładu, pudru czy czego tam jeszcze lepiej leczyć niż próbować tuszowania przez makijaż. I pod żadnym pozorem nie wyciskać, bo bakterie są przenoszone w nowe miejsca. Myślę, że zamiast męczyć się samemu z tymi pseudo dobrymi kosmetykami z drogerii, należy po prostu odwiedzić lekarza. Jeśli jeden lekarz nie pomoże, to być może następny.
__________________
Nigdy się nie poddam!


Plan 2020:
Droga do marzeń...


2020, nadchodzę!

Edytowane przez eternitka
Czas edycji: 2011-08-19 o 12:48
eternitka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-19, 13:48   #309
Semia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 280
Dot.: Trądzik, wągry, pryszcze tragiczne czoło ;(

Mleko i ogólnie nabiał mogą być przyczyną pryszczy. W ogóle mleko to ponoć dla dorosłego człowieka jest szkodliwe i jak się ma jakikolwiek problem, który trwa dłużej typu np. bóle głowy lub katar to najpierw należy wyeliminować mleko, a potem innych rzeczy próbować. Mleko w pewnym momencie może zacząć ni z tego ni z owego uczulać. Ja też lubię płatki z mlekiem i też jadam na śniadanie, możesz wyeliminować mleko, a zamiast niego używać sojowego. Też jest dobre (uwielbiam waniliowe), no ale jest drogawe, więc albo całkiem zrezygnować albo wydawać znacznie więcej kasy hmm.
Że czekolada jest przyczyną pryszczy to jest mit. Tu chodzi o cukier i inne syfy, które się w niej znajdują. Jak się je czekoladę gorzką, jakiejś dobrej firmy, a nie czekoladopodobną to raczej nie powinno to zaszkodzić. No ale na początku lepiej jest unikać, bo w sumie nie jestem w stanie powiedzieć, który specyfik jest ok i można go zajadać
Ciężko jest zrezygnować z tego, ale jak coś rzadko zjesz to raczej nie powinno być problemu, to chodzi o to by nie było to stałym składnikiem Twojego menu
Acha a jeśli chodzi o napoje to soki jak najbardziej (bez dodatków żadnych dziadostw, bez cukru tylko normalny sok), napoje niestety już nie, bo są słodzone, mają mnóstwo barwników i innych tego typu rzeczy. A już w ogóle nie napoje gazowane. Pozostają tylko soki, woda mineralna (jeśli nie masz problemów z żołądkiem to gazowana jak najbardziej, a nawet jak chcesz zrzucić parę kilo to gazowana pobudza perystaltykę jelit, przez co oczyszcza organizm ), herbata, ale nie czarna, radzę o czarnej zapomnieć, bo spożywana w dużych ilościach nie jest pożądana i wysusza organizm, barwi zęby itd lepiej już zieloną możesz sobie słodzić miodem (ale pamiętaj by woda nie była za gorąca, bo wtedy miód staje się bezwartościowy, bo gorąc zabija w nim cenne składniki).
__________________

(...) Z troską myślą o przyszłości, zapominając o chwili obecnej i w ten sposób nie przeżywają ani teraźniejszości ani przyszłości.
Żyją jakby nigdy nie mieli umrzeć, a umierają, jakby nigdy nie żyli.

Edytowane przez Semia
Czas edycji: 2011-08-19 o 13:53
Semia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-19, 18:20   #310
anka_bunio
Rozeznanie
 
Avatar anka_bunio
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 554
Dot.: Trądzik, wągry, pryszcze tragiczne czoło ;(

Cytat:
Napisane przez Semia Pokaż wiadomość
Mleko i ogólnie nabiał mogą być przyczyną pryszczy. W ogóle mleko to ponoć dla dorosłego człowieka jest szkodliwe i jak się ma jakikolwiek problem, który trwa dłużej typu np. bóle głowy lub katar to najpierw należy wyeliminować mleko, a potem innych rzeczy próbować. Mleko w pewnym momencie może zacząć ni z tego ni z owego uczulać. Ja też lubię płatki z mlekiem i też jadam na śniadanie, możesz wyeliminować mleko, a zamiast niego używać sojowego. Też jest dobre (uwielbiam waniliowe), no ale jest drogawe, więc albo całkiem zrezygnować albo wydawać znacznie więcej kasy hmm.
Że czekolada jest przyczyną pryszczy to jest mit. Tu chodzi o cukier i inne syfy, które się w niej znajdują. Jak się je czekoladę gorzką, jakiejś dobrej firmy, a nie czekoladopodobną to raczej nie powinno to zaszkodzić. No ale na początku lepiej jest unikać, bo w sumie nie jestem w stanie powiedzieć, który specyfik jest ok i można go zajadać
Ciężko jest zrezygnować z tego, ale jak coś rzadko zjesz to raczej nie powinno być problemu, to chodzi o to by nie było to stałym składnikiem Twojego menu
Acha a jeśli chodzi o napoje to soki jak najbardziej (bez dodatków żadnych dziadostw, bez cukru tylko normalny sok), napoje niestety już nie, bo są słodzone, mają mnóstwo barwników i innych tego typu rzeczy. A już w ogóle nie napoje gazowane. Pozostają tylko soki, woda mineralna (jeśli nie masz problemów z żołądkiem to gazowana jak najbardziej, a nawet jak chcesz zrzucić parę kilo to gazowana pobudza perystaltykę jelit, przez co oczyszcza organizm ), herbata, ale nie czarna, radzę o czarnej zapomnieć, bo spożywana w dużych ilościach nie jest pożądana i wysusza organizm, barwi zęby itd lepiej już zieloną możesz sobie słodzić miodem (ale pamiętaj by woda nie była za gorąca, bo wtedy miód staje się bezwartościowy, bo gorąc zabija w nim cenne składniki).
Co do pierwszego podkreślonego: po wyeliminowaniu mleka zwierzęcego z diety z zupełnie innych powodów też zauważyłam u siebie lekką poprawę stanu skóry, ale to mógł być tylko przypadek, więc nie będę się wypowiadać.

Co do drugiego: to akurat brednie wierutne, żadna z herbat nie odwadnia organizmu, ale nie da się ukryć, że czarna ma dużo uboższe wartości odżywcze od np. zielonej, białej czy czerwonej.
__________________
Jeżeli twierdzisz, że natura zaprojektowała Cię abyś jadł mięso, to najpierw zabij własnoręcznie to co zamierzasz zjeść. Zrób to, uzbrojony jednak tylko w to, w co wyposażyła Cię natura, bez pomocy noża, tasaka czy topora.

Kot przybity do drzwi urzędu. Poszukuję sprawcy
anka_bunio jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-20, 07:06   #311
chryja_bez_ryja
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 531
Dot.: Trądzik, wągry, pryszcze tragiczne czoło ;(

Ja też po odstawieniu mleka miałam lepszą cerę.
chryja_bez_ryja jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-20, 09:33   #312
asiuulkaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1 250
Dot.: Trądzik, wągry, pryszcze tragiczne czoło ;(

Zamiast maści cynkowej ,która u mnie kompletnie się nie spisała polecam pastę cynkową. Ma o wiele lepsze opakowanie, co u mnie już jest plusem. Działa też o wiele lepiej. Ja stosuję ję na ropne pryszcze, bo wyciąga ropę na zewnątrz, przez to ja nic nie wyciskam i wszystko szybko się goi,. Kosztuje ok.3zł także jeśli nie zadziała to i tak niewiele stracisz. Myślę, że stosujesz zbyt dużo preparatów.
Cera tego nie lubi. Kiedyś też tak robiłam, ale cóż, człowiek uczy się na błędach.
asiuulkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-23, 18:55   #313
IamNotYours
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 26
Dot.: Trądzik, wągry, pryszcze tragiczne czoło ;(

Kupiłam pastę cynkową i rzeczywiście świetnie działa na ropne pryszcze, polecam!
Dziś byłam u pani dermatolog. Weszłam do gabinetu, powiedziałam w czym problem zadała mi tylko pytanie czy mam tłustą cerę(bo mi się trochę świeciła), ja powiedziałam, że mam przesuszoną i codziennie używam kremu nawilżającego i, że to dlatego. Zapisała mi dwa preparaty i powiedziała, że mam jeść dużo czarnego chleba ziarnistego i tyle. O.O Jeszcze nie kupiłam leków, bo w aptece nie było i musiałam je zamówić, będą dopiero jutro. Koszt 50 zł. Zobaczymy jak się sprawdzą. Mam nadzieję, że pomogą. =)
Dobra mam leki. Klindacin T i Akneroxid 5. Po tygodniu kuracji napiszę czy jest jakaś porawa. Jeśli tak to wstawię zdjęcie, ale już jest znacznie lepiej.

Edytowane przez IamNotYours
Czas edycji: 2011-08-25 o 00:54
IamNotYours jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-31, 15:45   #314
zarost
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 13
Smile Alantan Plus - magiczny krem

Witam, może komuś to pomoże. Zapewne wiele z Was ma problem z rankami po pryszczu, etc. Zastosowałem ostatnio całkiem przypadkiem krem Alantan Plus - jego działanie jest niesamowite. Posmarowałem ranke po syfku tym kremem, następnego dnia praktycznie bez śladu! Nie wiem jak on działa, ale jest fantastyczny a kosztuje grosze.

Korzystał ktoś z Was z tego lub innego kremu na gojenie ran? Jakie są Wasze doświadczenia. Od kilku dni Alantan na dobre zagościł w mojej domowej apteczce
zarost jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-31, 20:41   #315
nulka30
Raczkowanie
 
Avatar nulka30
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 104
Dot.: Alantan Plus - magiczny krem

ja stosowałam tą maść na tatuaż
__________________
" W życiu każdej kobiety jest pewnien mężczyzna, którego zapamięta na całe życie "
M
nulka30 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-31, 22:24   #316
Bdebdusia
Raczkowanie
 
Avatar Bdebdusia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: sprzed kompa :))
Wiadomości: 465
Dot.: Alantan Plus - magiczny krem

Ja używam codziennie, nie mam problemów z cerą bo nawet jak coś wyskoczy to alantan szybko to leczy no i fajnie matuje. Tylko krem oczywiście, bo jest też maść ale strasznie tłusta i na twarz się nie nadaje. Chyba, że punktowo, bo alantan to generalnie jest na rany. I maść i krem.
__________________

Jak jest Ci źle, to pomyśl że kiedyś byłaś najszybszym plemnikiem


Bdebdusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-23, 15:02   #317
vanilia1985
Rozeznanie
 
Avatar vanilia1985
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 936
Dot.: Alantan Plus - magiczny krem

Dziewczyny pokażcie jak ten kremik wygląda, bo posiadam coś takiego w domu, ale nie jestem pewna do końca czy to na pewno ten.
Kojarzę, że swego czasu stosowałam go podczas kuracji kwasami, ale mnie zapchał
vanilia1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-23, 15:43   #318
Duniaaa
Raczkowanie
 
Avatar Duniaaa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 163
Dot.: Alantan Plus - magiczny krem

Ja Alantan w kremie stosuję zawsze gdy mam podrażniony nos od kataru. Działa
Ostatnio miałam straszny wysyp od tabletek z drożdżami, wysuszyłam krosty pastą cynkową i płynem z 3 kroków Clinique'a a teraz te suche ranki punktowo smaruję Alantanem. Jak na razie ładnie się goją Boję się trochę stosować go zbyt długo czy też na duże powierzchnie(żeby się nie zapchać) bo mimo iż to krem a nie maść- jest tłusty.
__________________

Duniaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-24, 07:08   #319
vanilia1985
Rozeznanie
 
Avatar vanilia1985
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 936
Dot.: Alantan Plus - magiczny krem

Dziewczyny o tym mowicie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg alantandermoline-krem-lekki-50g.jpg (10,6 KB, 700 załadowań)
vanilia1985 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-25, 18:48   #320
anka197918
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1
Dot.: bolące pryszcze

witam.
Mam okropny problem ostatnio, wielkie gleboko pod skora umieszczone bolace guzy juz nie wiem co mam robic. Probuje wszystkich dostepnych na rynku masci i nawet mialam doustnie antybiotyk przez trzy tygodnie i dalej to samo, jedna znika i zaraz powstaje nowa troche dalej. A pozniej te plamy i przebarwienia po tych pryszczach, masakra. Jakis extra domowy sposob? pomocy!!!!
anka197918 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-27, 22:17   #321
Assathra
Zadomowienie
 
Avatar Assathra
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Opolskie,
Wiadomości: 1 534
Dot.: bolące pryszcze

Cytat:
Napisane przez anka197918 Pokaż wiadomość
witam.
Mam okropny problem ostatnio, wielkie gleboko pod skora umieszczone bolace guzy juz nie wiem co mam robic. Probuje wszystkich dostepnych na rynku masci i nawet mialam doustnie antybiotyk przez trzy tygodnie i dalej to samo, jedna znika i zaraz powstaje nowa troche dalej. A pozniej te plamy i przebarwienia po tych pryszczach, masakra. Jakis extra domowy sposob? pomocy!!!!
Chyba masz to co ja miałam, ja sie pozbyłam z brody tego cholerstwa, a te co się wykluły w okolicach ust, za nic nie chciały zejść. Jeszcze długo po tym miałam ciemne plamy. A teraz mogę powiedzieć ze jest dobrze, ale widać jeszcze niewielkie przebarwienia. I w sumie już nie wiem co mi pomogło, bo próbowałam dosłownie wszystkiego ale chyba najbardziej to, ze całkowicie przestałam dotykać dłońmi twarzy, i ten nawyk juz wszedł mi w krew, bo do dzisiaj tego nie robię. I polecam acne derm, na efekty trzeba czekać długo, ale jednak jest to skuteczna maść, te pryszcze które ja miałam baaardzo długo się goiły.
Assathra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-05, 13:46   #322
misia604
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 85
GG do misia604
Dot.: trądzik,blizny,rozszerzon e pory, brzydka cera :( mam już dosyc!

Ja już nie mam trądziku może barzdo często wyskakują mi pryszcze i to jest uciążliwe.. Jakie płyny byście mi polecili na cerę z bliznami i z gdzie niegdzie pryszczami.? (używałam już undertwenty, nivea, garnier)
misia604 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-14, 12:12   #323
Tu_pak
SPAMER
Nieopłacona reklama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: szwędam się :)
Wiadomości: 150
Dot.: Alantan Plus - magiczny krem

sprawdzony rzeczywiście dobry, ale stosuję też Panthenol w Sprayu, jednak mam wrażenie że nie tworzy mi takiej tłutej maski na posmarowanych miejscach.
Tu_pak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-17, 19:44   #324
exoexo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 289
Dot.: Alantan Plus - magiczny krem

A ja mam troche moze glupie pytanie: czy mozna Alantan PLUS przedawkowac? Sa jakies przeciwskazania zeby stosowac go codziennie (czasem nawet 2x dziennie)?
Nie ma nic na ten temat w ulotce...
exoexo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-19, 20:38   #325
vanilia1985
Rozeznanie
 
Avatar vanilia1985
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 936
Dot.: Alantan Plus - magiczny krem

Cytat:
Napisane przez exoexo Pokaż wiadomość
A ja mam troche moze glupie pytanie: czy mozna Alantan PLUS przedawkowac? Sa jakies przeciwskazania zeby stosowac go codziennie (czasem nawet 2x dziennie)?
Nie ma nic na ten temat w ulotce...
chyba nie, choć kosmetyczka kazała ostrożnie mi go używać, gdyż może zapychać
vanilia1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-17, 23:21   #326
maiia
Rozeznanie
 
Avatar maiia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 607
Question Bolesne podskórne pryszcze jaka przyczyna ???

Przejrzałam wszystkie wątki na ten temat i nie ma w nich odpowiedzi na moje pytanie więc zadam je tutaj. O ile cera nie sprawia mi większych problemów (dzięki systematycznemu stosowaniu zielonej glinki oraz Avene na niedoskonałości ) o tyle mam problem z tymi podskórnymi pryszczolami! Najgorsze jest, że nie potrafię poznać ich przyczyny: hormony odpadają bo nie pojawiają się regularnie co miesiąc, podobno przyczyną może być jeszcze przeziębienie ale przeziębiona nie byłam dawno. Czy znacie jeszcze inne? Aktualnie pojawiły mi się koło nosa (po przeciwnych stronach w tym samym miejscu!) i na czole a ostatnio nie miałam ich w ogóle. Od dłuższego czasu nie jadłam też mięsa do przedwczoraj, czy to może być przyczyną? A jogurty? Ostatnio też jadłam ich więcej. Słodycze już wyeliminowałam... Czy ktoś ma jakąś sprawdzoną na sobie przyczynę tego paskudztwa? Będę bardzo wdzięczna...
maiia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-18, 05:58   #327
prettysimple
Zadomowienie
 
Avatar prettysimple
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: tam gdzie nie sięga wzrok;)
Wiadomości: 1 818
Dot.: Bolesne podskórne pryszcze jaka przyczyna ???

Może być nadmiar produktów mlecznych. Z jedzeniem mięsa nie wiem jak jest, aczkolwiek nie winiłabym tego za powstawanie pryszczy. Chyba, że mięso miało ostrą panierkę albo smażone było na głębokim tłuszczu.

Może używałaś zapychającego pory podkładu? Albo kremu?
Albo po prostu jesteś przed okresem .
__________________
Młodość to...
prettysimple jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-18, 08:56   #328
GochaRozkocha
Raczkowanie
 
Avatar GochaRozkocha
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 183
Dot.: Bolesne podskórne pryszcze jaka przyczyna ???

niestety ja u siebie tez jeszcze nie zdiagnozowałam od czego mi te gulki sie robią, ale kiedys jak bralam taki suplement diety to po nim mi sie robilo co chwile to dziadostwo
__________________
Wszystko czego pragniesz jest w zasięgu Twojej ręki..

GochaRozkocha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-18, 12:35   #329
kada69
Raczkowanie
 
Avatar kada69
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 170
Dot.: Bolesne podskórne pryszcze jaka przyczyna ???

A byłaś u dermatologa z tym? Bo może przyczyna nie leży w jedzeniu, a np problem jest z organizmem. Jakieś zapalenie kanalików potowych, czy mieszków włosowych.
kada69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-18, 14:22   #330
Starosta53
Raczkowanie
 
Avatar Starosta53
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne, Anglia
Wiadomości: 368
Dot.: Bolesne podskórne pryszcze jaka przyczyna ???

Mi też się robiły takie bolesne gulki Poszłam z tym do dermatologa i jak się później okazało mam alergię na mleko i jego produkty.. Idź z tym do specjalisty, bo na pewno sama sobie z tym nie poradzisz.
__________________
"Wzięłam się za siebie, jestem lepsza i jest lepiej "

Mój plan :
  • dbam o siebie
  • zdrowo się odżywiam
  • ćwiczę
  • zmieniam swój wizerunek
Starosta53 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-02-16 18:04:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:40.