problem z paznokciem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-06-07, 08:33   #1
umbi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 4

problem z paznokciem


Witam serdecznie! Mam problem z paznokciem na kciuku. Parę lat temu przytrzasnęłam sobie palca w drzwiach samochodu. Palec mi spóchł, ból był nie do wytrezymania (ale lekarz mi nie pomógł). Dopiero po trzech dniach udało mi się znaleźć chirurga na ostrym dyżurze, który przepalił mi płytkę paznokciową (zsiniałą) i opuchlizna zeszła. Niestety paznokieć również zszedł. Oczywiście odrósł nowy, ale nie dość że jest osadzony trochę głębiej, to jest trochę garbaty w zdłuż paznokcia, co powoduje, że paznokieć rosną co jakiś czas pęka. Dodatkowo częś paznokcia nie trzyma się ciała, jest pusty. Yo również nie jest przyjemne, bo każde zaczepienie daje wrażenie, ze paznokieć ma odlecieć. Czasami ta pusta część zielenieje. Pomocy???Wygląda to nieciekawie i jest niewygodne. Chirurg plastyczny, który zajmuje się plastyką paznokcia powiedział mi, że to bardzo ładny paznolieć, no i nic nie da się z nim zrobić. Może ktoś miał taki problem. Dziękuję serdecznie za każdą radę.
umbi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-18, 12:53   #2
AAAnka
Wtajemniczenie
 
Avatar AAAnka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 2 323
Dot.: problem z paznokciem

Mój mąz miał podobny problem.Po urazie odrasta mu cały czas taki pofałdowany paznokieć, po środu jest tak porowata bruzda,która lubi pękać.Też czasem obserwuje lekko zielonkawy jakby nalot,widać go tylko na tej porowatej powierzchni..Dodam,ze mąż bardzo dba o higienę i nie jest to absolutnie wynik jego zaniedbań.Tego nie da się wyszorować szczoteczką do rąk.Miał robione badania i wykazało obecnośc...glonów!W sprzyjający warunkach(kiedy np. dostanie się w te przestrzenie woda) rowijają się tam.....po prostu GLONY.Wiem,ze brzmi to dziwnie (okropnie?),ale się zdarza. Wystarczy podobno potrzymać paznokcie w słonej wodzie i podsuszyć suszarką. Ale uważaj!Ten kolor moze oznaczać infekcję bakteryjną!Ja nie stosuję tych metod bo poradziłam sobie inaczej.Uszkodzony paznokieć szlifuje pilniczkiem -delikatnie i kładę akryl.Poleruje i praktycznie nie widać.Co jakiś czas poprawiam.Radzę Ci zrobić badania lub udac się do darmatologa-powinien ocenić skąd ten kolor.No a potem do dobraj kosmetyczki na akryl/żel.
AAAnka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-25, 08:22   #3
umbi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 4
Dot.: problem z paznokciem

Dziękuję serdecznie za poradę. Chyba tak zrobię, bo nie eidzę żadnej zmiany
Szkoda mi tego pazurka.Pozdrawiam
umbi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:56.