Forte 25+ i inne przeciwzmarszczkowe cuda.... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2002-05-29, 13:04   #1
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954

Forte 25+ i inne przeciwzmarszczkowe cuda....


Ten krem jest przeznaczony dla kobiet od 25 lat aby zapobiegał powstawaniu pierwszych zmarszczek.Jednak ja mam 21 lat i jak u mnie tak i u moich znajomych zmarszczki zaczynają już powstawać.Nie są one głębokie ale jednak są!Dlatego mam pytanie czy my młode już lekko "pomarszczone" możemy używać kremów przeciwzmarszczkowych?Oso biście słyszłam że "forte 25+" jest dorym kremem dlatego umieściłam go w tytule...Z góry dziękuję za odpowiedź.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-05-29, 13:27   #2
NEA
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-05
Wiadomości: 176
GG do NEA
Re: Forte 25+ i inne przeciwzmarszczkowe cuda....

zmarszczki w wieku 21 lat [img]icons/icon24.gif[/img] ?????????????????????
a nie są to przypadkiem zmarszczki powstałe w wyniku, marszczenia czoła, mrużenia oczu ( tzw. kurze łapki ) ??? no wiesz napawdę nie wiem co ci poradzić [img]icons/icon9.gif[/img] a może wizyte u dermatologa, albo masaże twarzy w gabinecie kosmetycznym...
NEA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-05-29, 13:50   #3
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Forte 25+ i inne przeciwzmarszczkowe cuda....

no tak! to są właśnie takie kurze łapki-jeszcze ich tak nie widać ale nie chcę tego zaniedbać...bo później będą skutki opłakane zresztą "im wcześniej tym lepiej" Dlatego chciałam się dowiedzieć czy ten krem można stosować na takie drobne zmarszczeczki zapobiegawczo [img]icons/icon7.gif[/img] Pozdrawiam NEA!
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-05-29, 14:17   #4
NEA
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-05
Wiadomości: 176
GG do NEA
Re: Forte 25+ i inne przeciwzmarszczkowe cuda....

hmmm.....ja też mam takie kurze łapki ale tylko wtedy jak się śmieje [img]icons/icon10.gif[/img] ale u mnie wraca wszystko do normy kiedy przestaje się śmiać... Myślę, że tymi kosmetykami to może jeszcz się wstrzymaj, doradzam najpierw wizyte u specjalisty, który stwierdzi czy to są początki zmarszczek [img]icons/icon7.gif[/img] ale wydaje mi się, że jeszcze masz za młodą buźkę żeby już ją atakowały zmarszczki.
Ja ma 24 lata i nie stosuje żadnych specjalnych specyfików typu serum itp. Kremik z filtrami NIVEA na dzięń i to wszystko [img]icons/icon7.gif[/img]
Pozdrwiam, NEA
NEA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-05-29, 15:11   #5
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Forte 25+ i inne przeciwzmarszczkowe cuda....

NEA ma racje, KosiKosi szkoda zebys uzywala juz teraz jakis "przeciwzmarszczowcow ". Im wczesniej zaczniesz, tym bedac starsza bedziesz musiala uzywac coraz silniejszych preparatow, bo skora przyzwyczaja sie do wspomagania i juz po tym jej samej (skorze) nie chce sie bronic, tylko oczekuje, ze wklepiesz jej jakis specyfik.
W tej sytuacji im wczesniej wcale nie oznacza lepiej.
Min. granica wieku (a to i tak zalezy indywidualnie od skory)to moim zdaniem 25lat. Ja wtedy po raz pierwszy zaczelam uzywac kremy pod oczy.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-05-29, 15:16   #6
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Forte 25+ i inne przeciwzmarszczkowe cuda....

Dzięki dziewczyny za rady! Będę się sugerowała Waszymi wypowiedziami i poczekam jeszcze jakieś kilka lat z "przeciwzmarszczkowca mi" [img]icons/icon7.gif[/img] Pozdrawiam!
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-05-30, 01:19   #7
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Forte 25+ i inne przeciwzmarszczkowe cuda....

Spróbuj bardziej nawilżać cerę (zarówno kremami, jak i od wewnątrz-pijąc dużo wody), to sprawia, że pierwsze zmatszczki mimiczne nie są tak widoczne.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2002-05-30, 12:49   #8
olencja
Rozeznanie
 
Avatar olencja
 
Zarejestrowany: 2002-02
Wiadomości: 839
Re: Forte 25+ i inne przeciwzmarszczkowe cuda....

Każdy jest inny. Prowadzi inny tryb życia, inaczej się odżywia itp., jeden ma skłonności dziedziczne do tworzenia się zmarszczek, jeden śmieje się więcej, drugi mniej.
Mam 23 lata i robią mi się kurze łapki, śmieszki. Naprawdę śmieję się bardzo dużo i gdybym nie używała kremu pod oczy i na powieki to już dawno by mi się te kurze łapki utrwaliły.
Moim odkryciem jest właśnie Forte 25+. Nie chciałam używać jeszcze czegoś silnie przeciwzmarszczkowego i dlatego wybrałam ten krem. Nie wydaje mi się aby zawierał on jakieś drastyczne substancje. Nie jestem specjalistką, więc mogę się mylić i dlatego może dobrze by było gdyby Basia zabrała głos w tej sprawie.
Poza tym z tego co się orientuję, gdy zmarszczka powstanie nie da się jej już zlikwidować (chyba, że z pomocą sklapela), więc należy zapobiegać.

Skład w/w kremu wygląda tak:


aqua – woda
Nośnik, rozpuszczalnik substancji aktywnych i składników.

peach (prunus persica) kernel oil – olej brzoskwiniowy
Odżywia skórę chroniąc ją przed przedwczesnym starzeniem. Charakter oleju i jego właściwości biologiczne zależą od procentowego udziału poszczególnych kwasów. Część kwasów nienasyconych należących do tzw. niezbędnych, nienasyconych kwasów tłuszczowych NNKT, pełni podstawową rolę w metabolizmie ludzkim. NNKT charakteryzują się korzystnym oddziaływaniem na skórę, dobrą wchłanialnością i właściwościami przeciwalergicznymi. (Cennymi surowcami, z których otrzymuje się NNKT są takie oleje jak: awokadowy, migdałowy, lniany, brzoskwiniowy, winogronowy, orzechowy, z kiełków pszenicy, wiesiołkowy). W kosmetyce oleje roślinne używane są zarówno ze względu na swoje właściwości biokosmetyczne jak również jako baza pozwalająca na podawanie innych substancji czynnych. Stosowane zewnętrznie oleje pokrywają skórę cienką warstwą ochronną, zabezpieczając skórę przed utratą wody i zapobiegają w ten sposób obniżaniu się elastyczności skóry. Niektóre oleje mogą działać również korzystnie w stanach zapalnych skóry obniżając napięcie tkanek.

shea butter (butyrospermum parkii) – masło shea, masło karate z nasion masłosza
Odżywia skórę chroniąc ją przed przedwczesnym starzeniem. Stanowi dodatkaową ochronę przed słońcem, to naturalny filtr UV. Zapewnia właściwe natłuszczenie skóry wokół oczu. Nadaje skórze wyjątkową delikatność, sprawia, że jest ona lepiej nawilżona, miękka i elastyczna.

sucrose - sacharoza, dwucukier – C12H22O11, α-D-glukopiranozylo-β-D-fruktofuranozyd, cukier trzcinowy, cukier buraczany, cukroza, cukier, disacharyd, biała substancja krystaliczna.
Temperatura topnienia postaci a 184°C, postaci b 169°C. Cząsteczka sacharozy składa się z pierścieni glukozy i fruktozy połączonych wiązaniem glikozydowym. Sacharoza ma słodki smak, jest dobrze rozpuszczalna w wodzie, trudno rozpuszcza się w alkoholu. Nie ma własności redukujących. Wykazuje czynność optyczną (jest prawoskrętna). Łatwo ulega hydrolizie, np. w soku jelitowym. Sacharoza jest powszechnie stosowana w przemyśle spożywczym oraz farmaceutycznym. Ma działanie nawilżające i odżywcze.

caprylic/capric triglyceride – trigliceryd: gliceryna połączona z 3 kwasami: kaprylowymi i kaprynowymi (NT: Capotex, Estasan, Myritol, Sterol TG 8)
Trigliceryd kokosowych kwasów tłuszczowych C8 do C10. Jest to substancja oleista o małej lepkości, olej bez smaku i zapachu o dobrych właściwościach rozpuszczających. Łatwo rozprowadza się na skórze, jest dobrze tolerowana przez skórę, nie pozostawia tłustej warstwy. Jest składnikiem oleistym produktów do pielęgnacji ciała, olejków, kremów i płynów (lotion).

sorbitan stearate – stearynian sorbitowy
Jest to emulgator niejonowy o wysokiej kompatybilności skórnej i śluzówkowej.

dimethicone – dimetikon, polisilokasn dwumetylu (silikon) (NT: DM Fluid, Medical Fluid 360, Silbione Oil 70047 Silikone Fluid SWS)
Oleje silikonowe, dimetylpolisiloksany o cząsteczkach różnej wielkości i różnej lepkości. Przezroczyste, bezbarwne i bezwonne ciecze, nierozpuszczalne w wodzie i etanolu. Bardzo dobrze się rozprowadzają, stosuje się je w produktach do pielęgnacji skóry, redukują zbielanie emulsji typu olej w wodzie, a w produktach do pielęgnacji włosów umożliwiają lepsze rozczesywanie, działają jako środek kondycjonujący, chroniący przed wilgocią i nadający połysk.

glyceryl polymethacrylate – ester gliceryny i akrylanu (polimeru kwasu akrylowego)

cetyl alcohol – alcohol cetylowy, alkohol tłuszczowy C16, alkohol palmitylowy
(NT: Adol 52, Cachalot C-50, Cetaffine, Cetal, Crodacol, Lanette 16)

allantoin – alantoina – 0,2-procentowy roztwór
Jest to substancja aktywna, powszechnie występująca w organizmach zwierząt i roślin, (np. w salsefii i kasztanach), jest produktem metabolicznym. Wykorzystuje się ją w preparatach kosmetycznych przeciwko oparzeniom słonecznym, trądzikowi, podrażnieniu skóry, zaczerwienieniom i zapaleniom. Ma działanie kojące i łagodzące podrażnienia.

propylene glycol – glikol propylenowy (NT: Lexol PG-865), alkohol dwuwodorotlenowy
Lepka, bezbarwna ciecz, prawie bez zapachu, ciecz, która miesza się z wodą, etanolem, olejkami eterycznymi, nierozpuszczalna w węglowodorach, tłuszczach i olejach. Środek solubilizujący dla olejków eterycznych i środek utrzymujący wilgotność w emulsjach, poprawia także skuteczność pewnych środków konserwujących.

tocopherol acetate – octan tokoferolu (trwały ester witaminy E), octan witaminy E, ester otrzymany z tokoferolu i kwasu octowego, stosowany jak tokoferol
Jest głównym antyoksydantem, który chroni komórki przed utleniaczami. Bierze udział w dostarczaniu składników odżywczych do komórek. Wzmacnia ścianki naczyń krwionośnych oraz chroni czerwone krwinki przed przedwczesnym rozpadem.

lecithin – lecytyna (NT: Alcolec, Centrol, Emulnetik, Phospholipon)
Lecytyna jest fosfolipidem i składnikiem błony komórkowej wszystkich istot żywych. Duża zawartość lecytyny znajduje się zwłaszcza w żółtku jaj, mózgu i roślinnych komórkach nasiennych. W przeważającej mierze pozyskuje się ją z soi, czasami z żółtek jaj. Lecytyna używana jest jako emulgator, ostatnio w coraz większym stopniu używa się jej w produkcji liposomów.

butylenes glycol – glikol butylenowy
Alkohol dwuhydroksylowy, dobrze rozpuszczalny w wodzie, środek wspomagający rozpuszczanie się olejków eterycznych, wzmacnia działanie konserwantów, ułatwia przenikanie środków redukujących, działa nawilżająco.

triethanolamine – trójetanoloamina, alkalizująca
Jest to zasada organiczna, która nie podrażania ani nie rani skóry. Jest odczynnikiem neutralizującym dla kwasów stearynowego i oleinowego, powstających w mydłach, które tworzą dobre emulsje.

carbomer – karbomer – sieciowany polimer akrylowy (NT: Acrisint, Acritamer, Carbopol, Junlon, Polacril, Synthalen)
Polimer na bazie kwasu akrylowego. Po zneutralizowaniu zasadami lub aminami działa zagęszczająco, tworzy żel. Środek regulujący konsystencję produktów kosmetycznych.

carnitine – karnityna
Higroskopijna, lepka ciecz, łatwo rozpuszczalna w wodzie i alkoholu. Ma znaczenie w metaboliźmie tłuszczy, stosowana jako substancja aktywna w produktach antycellulitowych.

yeast (faex) extract – ekstrakt z drożdży, odżywczy, sebostatyczny
Zawiera aminokwasy, witaminy, zwłaszcza witaminy z grupy B i pierwiastki śladowe. Stosowany w produktach kosmetycznych do oczyszczania skóry.

glycoproteins – glikoproteiny
Są to białka zawierające do kilkudziesięciu procent sacharydów połączonych z białkiem wiązaniem glikozydowym (glikokoniugaty).

magnesium ascorbyl phosphate – askorbylofosforan magnezu (pochodna witaminy C)

ubiquinone – ubichinon, koenzym Q10
Koenzym Q10 to substancja znajdująca się w każdej komórce naszego organizmu, niezbędna dla prawidłowego przebiegu procesów energetycznych. Koenzym Q10 utrzymuje w prawidłowym działaniu mitochondria, określane czasami mikroskopijną siłownią komórek, w której znajdują się cząsteczki wysokoenergetycznego kwasu adenorynotrójfosforowego – ATP. Naturalnym źródłem ubichinonu jest makrela, łosoś, sardynka, serce bydlęce oraz wątroba bydlęca; przyrządzone z nich potrawy zawierają go w dużej ilości. Koenzym Q10 ma dobroczynne działanie w przypadku alergii, astmy i schorzeń dróg oddechowych. Używany jest też do leczenia nieprawidłowości w funkcjonowaniu mózgu, jeśli te anomalie są związane ze schizofrenią i chorobą Alzheimera. Opóźnia proces starzenia się, zapobiega tyciu, wspomaga leczenie kandydoz (zakażenie grzybicze powodowane przez gatunek grzyba, Candida albicans), stwardnienia rozsianego, chorób korzeni zębów, zaniku dziąseł i cukrzycy.

Cl 75810

xantan gum – guma ksantanowa produkowana przez bakterie Xanthomonas campestris, zagęszczacz stabilizator
Guma ksantanowa jest produkowana biotechnologicznie z węglowodanów. polisacharyd stosowany jako środek zagęszczający w produktach spożywczych, farmaceutycznych i kosmetycznych.

polysorbate 20 – ester etoksylowany heksaolu (sorbitu) i kwasu laurynowego
Jest to składnik powierzchniowo czynny szamponów dla dzieci, emulgatorów niejonowych do emulsji typu olej w wodzie. Istnieje cała rodzina mieszanin składających się z różnej ilości monomerów oksyetylenowanych pochodnych sorbitolu oraz laurynianu sorbitu, oznaczanych liczbami arabskimi.

atelocollagen – kolagen poddany obróbce enzymatycznej, w wyniku której odcięte zostają końcówki cząsteczek

glycosaminoglycans – glukozoaminoglikany

methylparaben – parabe, nipagina, aspetina -> p-hydroksybenzoesan metylu (NT: Nipagina M)
Jest to naturalnie występujący środek konserwujący dla produktów kosmetycznych i farmaceutycznych (stosowany również jako środek konserwujący do żywności).
phenoxyethanol – fenoksyetanol
Jest to bezbarwna, nieco lepka ciecz o działaniu przeciwbakteryjnym. stosowana w połączeniu z parabenami jako środek konserwujący.
olencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-05-30, 15:46   #9
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Forte 25+ i inne przeciwzmarszczkowe cuda....

Droga Olencjo!!
Po pierwsze to twoja wypowiedź jest tak wyczerpująca, że już chyba nie potrzeba żadnego komentarza, a po drugie to na moją pomoc na forum już raczej nie ma co liczyć. Kiedyś wspominałam, że pod koniec maja skończą się moje wizyty na forum i tak się już stało. Przyznaję, że zaglądam tu jeszcze czasem, ale tylko na chwilkę by poczytać sobie co nieco, natomiast nie mam już możliwości pisać długich postów jak dawniej. Z tego też powodu na koniec moich ostatnich tekstów podaję mój adres e-mailowy, w razie potrzeby kontaktu ze mną.

Pozdrawiam wa wszystkich serdecznie!!
Basia
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-05-30, 15:51   #10
olencja
Rozeznanie
 
Avatar olencja
 
Zarejestrowany: 2002-02
Wiadomości: 839
Re: Forte 25+ i inne przeciwzmarszczkowe cuda....

My też pozdrawiamy [img]icons/icon40.gif[/img]
olencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-05-30, 17:15   #11
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Forte 25+ i inne przeciwzmarszczkowe cuda....

O rany, Olencjo!
imponujące ! [img]icons/icon36.gif[/img]
Co do likwidacji zmarszczek przez kremy - gdy byłam w Waszym wieku (a mam grubo ponad 10 latek więcej) odkryciem były
kremy aktywne (np. z liposomami). Swój pierwszy Plenitude
L'Oreala przywiozłam ze Stanów. Zaręczam Wam, że wszelkie
ryski mogące uchodzić za pierwsze zmarszczki można usunąć
z pomocą dobrych kremów (ale stosując jednocześnie pilingi,
masaż twarzy, maseczki odżywcze). Mnie długi czas wystarczały produkty Oriflame'a (w Waszym wieku szczerze
polecam) i L'Oreala. Obecnie liczne polskie produkty mają
równie dobry poziom. Np. wg mnie Kosmetykiem Wszechczasów
była seria ceramidowa produkcji InterFragrances - nie mogę
zrozumieć, dlaczego wycofano ją z rynku - nigdy wcześniej
ani potem nie używałam równie znakomitych kremów i serum.
Warunek - trzeba dobrać sobie produkty odpowiednie do swojej
cery, to bardzo indywidualna sprawa.
Gdy zobaczycie pierwsze "zmarszczki", nie wpadajcie w panikę
- testujcie kosmetyki zaczynając od polskich, niedrogich
(nieprawda, że są "słabsze" lub "gorsze") i ... mniej
reklamowanych (po co płacić za koszty spotów i reklam
w magazynach ? - od czego mamy forum). Główki do góry !
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:18.