Grzybica paznokci!!!! - Strona 9 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-01-27, 09:34   #241
marcinowaty
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4
Dot.: Grzybica paznokci!!!!

Witam.
20 miesięcy chodzenia do dermatologa 4 pulsy tymi podobno bardzo szkodliwymi tabletkami niezliczone ilości lakierów żeli maści i chole...a wie czego jeszcze i na koniec leczenia zostało mi pół paznokcia na prawej stopie i prawie nic na lewej stopie (później wszystko odpadło).Lekarz dopiero po 1,5 roku pobrał próbki żeby tylko stwierdzić że nadal mam grzybice. Przestałem chodzić do dermatologa i zacząłem stosować metody z forum (czasami drastyczne) i teraz wszystko jest OK mam paznokcie i wiem przynajmniej jak w moim przypadku się cholerstwa pozbyć. Do rzeczy nie mając nic do stracenia przed prysznicem na chwilę domestos WC piker czy co tam było w łazience (to raczej niezadługo stosowałem lepiej może kupić czysty chlor i zrobić roztwór). Rano i wieczorem olejek z drzewa herbacianego. Zakupiłem footbag u Paruszewskiego z Ostrzeszowa do ozonowania stóp i myślę że to najwięcej pomogło -teraz widziałem że wywalił cenę kosmos więc polecam zbudować samemu,. Ozonator w wersji pompki z wężykiem kupiłem na aliexpres za 15euro, teraz bym kupił na allegro przynajmniej gwarancja by była ale chiński działa już 1,5 roku i daje rade. na początku ozonowanie przez 50min codziennie teraz po 1, 5 roku robię sobie raz w tygodniu zapobiegawczo. Dermatolog nic nie powiedział o dezynfekcji i odgrzybianiu obuwia i skarpetek (porażka!!!!) teraz skarpetki po każdym praniu do pojemnika i ozonowane przez godzinę. buty tez cojakiś czas. Polecam znaleźć dobrego podologa który zna się na rzeczy mi pomogła Pani w kaliszu na Ostrowskiej właściwie poszedłem z wyleczoną grzybicą tylko paznokcia nie miałem, odrósł ale nie przykleił się do łożyska, i jak miał1/2 długości odpadł, druga próba od początku smarowany Onygenem i przykleił się, herbatki ze skrzypu, cynk jakies, suplementy na paznokcie włosy skórę i po 6-7 miesiącach miałem nowy zdrowy paznokieć. Pozdrawiam wszystkich walczących mam nadzieję że komuś pomogę. Warto poczytać o właściwościach ozonu. dezynfekuje lepiej niż chlor.

Edytowane przez marcinowaty
Czas edycji: 2020-04-22 o 23:20
marcinowaty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-05, 17:24   #242
dagonia009
Przyczajenie
 
Avatar dagonia009
 
Zarejestrowany: 2020-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6
Dot.: Grzybica paznokci!!!!

Chłopakowi coś dziwnego się robi z paznokciami u stóp i oczywiście nie chce nawet wziąć pod uwagę grzybicy, a to nie jest przecież powód do wstydu, zwłaszcza że chociaż raz w tygodniu odwiedza basen. Jakieś rady jak mogłabym go namówić do wizyty u specjalisty?
dagonia009 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-18, 20:58   #243
sonia_zawadzka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 1
Dot.: grzybica paznokci

wspolczuje

xxx

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2020-04-23 o 09:14 Powód: reklama
sonia_zawadzka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-08, 12:36   #244
iwonabulkowiak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 8
Dot.: Grzybica paznokci!!!!

Ja również bardzo długo zmagałam się z tym problemem aż w końcu znalazłam wybawienie w Instytucie Podoloicznym w Tarnowie, nieoceniona pomoc.
iwonabulkowiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-08, 13:12   #245
annalu13
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 4
Dot.: Grzybica paznokci!!!!

Ja też niestety przeszłam przygodę z kilkoma lekarzami :/ Ostatecznie w Instytucie Podologicznym w Rzeszowie zostałam dobrze zdiagnozowana i dobrano mi odpowiednie leki. Leczenie dało natychmiastowe efekty
annalu13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-08, 13:30   #246
annalu13
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 4
Dot.: Grzybica paznokci!!!!

A Wam ile trwała kuracja?

Edytowane przez annalu13
Czas edycji: 2020-04-08 o 13:27
annalu13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-16, 10:57   #247
dagonia009
Przyczajenie
 
Avatar dagonia009
 
Zarejestrowany: 2020-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6
Dot.: Grzybica paznokci!!!!

Macie jakieś sposoby na chłopa, żeby go jakoś popchać w kierunku wizyty u lekarza? Cały czas mi odmawia, a ja już naprawdę mam dosyć jego wymówek...
dagonia009 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-04-17, 13:44   #248
Kama007
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 77
Dot.: Grzybica paznokci!!!!

Faktycznie nie jest łatwo wyleczyć grzybicę paznokci ale 20 m-cy to faktycznie strasznie długo... Mnie zajęło to 3 miesiące smarowania paznokcia 2 razy dziennie płynem excilor (wygląda jak lakier do paznokci). Może dlatego tak łatwo i szybko poszło, że zaczęłam zaraz jak się zorientowałam, że to grzybica. Już kiedyś z tym walczyłam i wtedy niestety rozniosło mi się na 2 inne paznokcie, bo zbyt długo z tym chodziłam zanim poszłam do dermatologa.Z grzybicą chyba jest tak, że jak się ma predyspozycje, to niestety lubi wracać. I to nie tylko chodzi o paznokcie
Kama007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-28, 05:50   #249
Agnieszka_1_2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 11
Dot.: Grzybica paznokci!!!!

Cytat:
Napisane przez dagonia009 Pokaż wiadomość
Macie jakieś sposoby na chłopa, żeby go jakoś popchać w kierunku wizyty u lekarza? Cały czas mi odmawia, a ja już naprawdę mam dosyć jego wymówek...
Jest w aptekach sztyft do paznokci Ekxcilor, to bardzo skuteczny preparat, nakłada się go codziennie na paznokieć , aplikacja jest łatwa dla każdego mężczyzny Preparat odrazu wysycha i jest niewidoczny na paznokciu. Paznokcie są zakwaszane, grzyb przestaje się rozwijać, a po 3 miesiącach cały paznokieć jest całkowicie zdrowy.
Agnieszka_1_2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-17, 11:18   #250
Marek_65
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 2
Dot.: grzybica paznokci

Cytat:
Napisane przez guest Pokaż wiadomość
Wiem, że to nie jest typowo kosmetyczny temat, ale potrzebuję porady. Już od jakiegoś czasu bezkutecznie walczę z grzybica paznokcia u nogi. Wydałam już majątek a efektów nie widać. Czy ktoś mógłby podzielić się ze mną swoimi doświadczeniami w tej materii. Będę wdzięczna bo swojemu dermatologowi już przestaję ufać.
Widziałeś już kurację na Allegro? : Confused:
Marek_65 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-26, 01:03   #251
joanna_laura_oleksy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-09
Wiadomości: 1
Dot.: grzybica paznokci

Jak myślicie czy to onycholiza?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg A4395DD2-8413-4D7F-8B51-64F31C87E7D1.jpg (94,0 KB, 69 załadowań)
joanna_laura_oleksy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-01-20, 08:00   #252
dagonia009
Przyczajenie
 
Avatar dagonia009
 
Zarejestrowany: 2020-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6
Dot.: Grzybica paznokci!!!!

Może chociaż na ten tran go namówie, bo to ciężki przypadek W sensie, że ciężko go do czegoś przekonać jak się uprze to normalnie jak wół...
dagonia009 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-08, 12:50   #253
Marysia236
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 1
Dot.: Grzybica paznokci!!!!

Polecam udać się do Centrum Stopy w Warszawie fachowa opieka i masa informacji
Marysia236 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-01, 08:15   #254
Dana551
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 2
Dot.: Grzybica paznokci!!!!

Po pierwsze, 2 razy dziennie skrapiałam paznokieć kroplami Citrosept (krople grejfrutowe na przeziębienie, do kupienia w aptekach, bardzo silny srodek przeciwgrzybiczny) - 1 kropla pod paznokiec i 1 do wcierania w płytkę. Krople nieco przebarwiają skórki na żólto, więc nadmiar lepiej wytrzeć. Po drugie, raz w tygodniu nadal stosowałam preparat Loceryl. Po trzecie, ponieważ nie mogłam namierzyć nigdzie specjalistycznego odkażającego proszku do prania, nabyłam w aptece internetowej preparat dezynfekujący Virkon i w jego roztworze namoczyłam dwukrotnie w jakims odstępie czasu wszystkie rajstopy i skarpety, a do czubków wszystkich butów włożyłam tampony lekko namoczone stężonym roztworem, po czym kazdą parę zawinęłam na noc szczelnie w reklamówkę, a rano usunęłam tampony, a buty osuszyłam i wywietrzyłam. Po czwarte, kupiłam odkażający spray do butów Sholla i stosowałam go bezwzględnie przed i po każdym użyciu butów. Poprawa nastapiła szybko, od prawie dwóch lat grzybicy ani śladu, tylko gdzieś 1 raz w miesiącu profilaktycznie smaruję paznokcie Citroseptem.
Dana551 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-13, 11:07   #255
patrycja_wisnia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-03
Wiadomości: 9
Dot.: Grzybica paznokci!!!!

Chciałabym Cię uspokoić, że prawie każda z nas juz z tym tematem się zmierzyła i nie ma się czego wstydzić, a warto też zapobiegać bo są specjalne środki, które można stosować również w celach profilaktycznych. Aby móc rozwiązać problem, należy wiedzieć jaka substancja aktywna najskuteczneij sobie radzi, a jest to bez wątpienia cyklopiroks. Niestety ta substancja występuje jedynie w lekach na receptę. Co pokauje jedynie słuszność produktów walczących z grzybicą paznokci. Zazwyczaj jest to wygodne stosowanie 1 raz dziennie przy uzyciu pędzelka. Axopirox, który stosuje zapobiegawczo pomógł mi i mogę powiedzieć, że prawie dumnie już chodze z odsłoniętymi palcami u stóp. Jedynie jeszcze kwestia psychiczna
patrycja_wisnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-05, 16:16   #256
PaullinaSobel
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-08
Wiadomości: 2
Dot.: Grzybica paznokci!!!!

Niestety ale znaleźć dobrego dermatologa jest bardzo trudno. Byłam już w momencie w którym po prostu pogodziłam się, że już nigdy nie założę żadnych odkrytych butów. Radzę wam, idzcie do bardzo dobrego dermatologa albo chociaż omówcie się online z kimś kto zna się na rzeczy. Używałam chyba wszystkiego, co jest dostępne i nic nie przyniosło wymiernego efektu. Moja koleżanka, która jest już dermatologiem poleciła mi Myconolak, i zrobiła wykład na temat leczenia grzybicy paznokci haha. Polecam z całego serca i mój czas poświęcony na napisanie tych wypocin zaoszczędzi wam miesiące poszukiwań, pozdrawiam
PaullinaSobel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-25, 08:35   #257
EdytaKruk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-11
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 2
Dot.: Grzybica paznokci!!!!

Mój mąż też miał ten problem, jak poszedł do lekarza na NFZ to bez żadnych badań dostał maść do smarowania, która nic nie pomogła. Poszedł prywatnie lekarz zlecił konkretne badania jakieś testy i przepisał odpowiednie leczenie. Po 2 miesiącach nie ma śladu po grzybicy.
EdytaKruk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-11-25, 12:23   #258
Czubas
Raczkowanie
 
Avatar Czubas
 
Zarejestrowany: 2021-11
Wiadomości: 164
Dot.: Grzybica paznokci!!!!

Cytat:
Napisane przez EdytaKruk Pokaż wiadomość
Mój mąż też miał ten problem, jak poszedł do lekarza na NFZ to bez żadnych badań dostał maść do smarowania, która nic nie pomogła. Poszedł prywatnie lekarz zlecił konkretne badania jakieś testy i przepisał odpowiednie leczenie. Po 2 miesiącach nie ma śladu po grzybicy.
a jakie w sumie badania robili u męża?
Czubas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-12, 22:20   #259
JoAnKoo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-07
Wiadomości: 7
Dot.: Grzybica paznokci!!!!

Mi przytrafiła się grzybica paznokci po źle zrobionych hybrydach. Zaczęło się od alergii, zanim się zorientowałam że samo nie przejdzie było źle. Po zeszlifowaniu lakieru już była grzybica i onycholiza, znajomi doradzili mi panią dermatolog która kazała ściąć na krótko, dbać żeby paznokcie były suche i czyste i przepisała Amorolak. Leczenie trwało koło 2 mc, ale paznokcie do normalności wróciły dopiero po pół roku. Niestety przy kolejnej hybrydzie sytuacja się powtórzyła z tym że zeszlifowałam już po dwóch dniach a leczenie (oczywiście z Amorolak) i doprowadzenie paznokci do normalności potrwało koło 3 mc. Jak już grzybica wjedzie, ciężko się jej pozbyć nawet jak teoretycznie nie widać. Każde osłabienie może wywołać nawrót choroby.
JoAnKoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-01-23, 09:43   #260
cebulki
Zakorzenienie
 
Avatar cebulki
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 900
GG do cebulki
Dot.: grzybica paznokci

Czy z grzybicą paznokciach u stopy lepiej wybrac sie do dermatologa czy podologa?
I moje drugie pytanie, nie wiem czy to grzybica, czy jak zastosuje jakis lek przeciwgrzybiczny z apteki a to nie jest jednak grzybica to zaszkodze sobie bardziej?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
SZUKAM
ANASTASIA BEVERLY HILLS Loose Setting Powder
cebulki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-04, 12:01   #261
AlicjaW2001
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 9
Dot.: grzybica paznokci

kiedys mialam fajny preparat na to.......zaraz obczaje nazwe i ci wysle nazwe tego
AlicjaW2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-28, 14:49   #262
honoratatkacz
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 26
Dot.: Grzybica paznokci!!!!

A czy polecacie jakies domowe sposoby na takie rzeczy?
honoratatkacz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-20, 22:26   #263
Mila_ja
Przyczajenie
 
Avatar Mila_ja
 
Zarejestrowany: 2023-01
Wiadomości: 6
Dot.: Grzybica paznokci!!!!

Na 100% sposobem jest wezwanie mobilnego podologa xxx do domu. Tak właśnie zrobiliśmy.

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2023-04-13 o 11:43 Powód: link
Mila_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-22, 21:44   #264
nazdrowie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-01
Wiadomości: 10
Dot.: Grzybica paznokci!!!!

Hej, spróbuj maści tejmurowa do stóp - ponoć dobra i skuteczna na tego typu dolegliwości
nazdrowie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-10, 15:51   #265
MartaOstojska
Raczkowanie
 
Avatar MartaOstojska
 
Zarejestrowany: 2022-09
Wiadomości: 56
Dot.: Grzybica paznokci!!!!

Najlepiej stosować preparaty, które przepisze lekarz.
MartaOstojska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-31, 18:26   #266
MonikaGruszka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-05
Wiadomości: 4
Dot.: Grzybica paznokci!!!!

Tylko trzeba znaleźć takiego co się zna na rzeczy...
MonikaGruszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-03, 16:05   #267
MartaOstojska
Raczkowanie
 
Avatar MartaOstojska
 
Zarejestrowany: 2022-09
Wiadomości: 56
Dot.: Grzybica paznokci!!!!

A to też prawda :/ Najgorzej jeszcze jak lekarze leczą na oślep.
MartaOstojska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-26, 12:14   #268
frolkeenne
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-08
Wiadomości: 2
Dot.: Grzybica paznokci!!!!

Preparat na grzybicę paznokci - https://specialmedassortment.com to jedyny preparat, który mi pomógł. W tej chwili ściągnęłam pół paznokcia i obserwuje czy nic się nie dzieje.

Edytowane przez frolkeenne
Czas edycji: 2023-10-31 o 07:05
frolkeenne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-08-26 12:14:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:02.