Podróż poślubna i zmiana nazwiska a paszport - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-08-16, 19:08   #1
Zamieszana
Raczkowanie
 
Avatar Zamieszana
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: P
Wiadomości: 97
Unhappy

Podróż poślubna i zmiana nazwiska a paszport


Hej,


We wrześniu zaraz po naszym ślubie planujemy wraz z narzeczonym podróż poślubną. Mieliśmy w planach Turcję, jednak zmieniam nazwisko i dowiedziałam się, że od tego momentu paszport będzie ważny jeszcze przez 2 miesiące, a wyczytałam, że w przypadku wyjazdu do Turcji paszport powinien być ważny jeszcze przez co najmniej 150 dni. Dzwoniłam do biur podróży, na lotnisko, do biura paszportowego, do straży granicznej i uzyskałam sprzeczne informacje...


Czy może ktoś tutaj wyleciał w swoją podróż poślubną zaraz po ślubie do miejsca, w którym wymagany był paszport i wie jak to wygląda w praktyce? Można lecieć, czy też musimy obrać inny kierunek?


Będę bardzo wdzięczna jeśli ktoś podzieli się ze mną swoją wiedzą/doświadczeniem.
__________________
"Jedynym sposobem pozbycia się pokusy jest uleganie jej." - Oscar Wilde
Zamieszana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-09, 14:56   #2
Natali65
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-11
Wiadomości: 5
Dot.: Podróż poślubna i zmiana nazwiska a paszport

Mogę powiedzieć tyle, że paszport rzeczywiście musi być ważny przez kolejne 150 dni. Ale skoro słyszeliście różne informacje, to może warto na razie rozważyć inną opcję. Na przykład podróż po Europie, z Atob Transfer. Można wynająć samochód z szoferem - i też wszystko ładnie zrobić.
Natali65 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-11-09 14:56:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:16.