Allegro - okazje, ciekawostki, pytania, wątpliwości - wątek zbiorczy - Strona 64 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-05-02, 18:09   #1891
MargaritaM
Przyczajenie
 
Avatar MargaritaM
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 2
Allegro - usunięcie aukcji.

Witam,
Ostatnio wystawiłam firmowy t-shirt w zestawie z innym, zwykłymi dając w opisie nazwę marki, ale było zaznaczone iż firmowa jest jedna koszulka. Zestaw się sprzedał, klient dokonał wpłaty przez payu, a po kilku dniach otrzymałam informację, że aukcja została usunięta z powodu nieorginalności towaru -o nie jest prawdą. W międzyczasie wysłałam przesyłkę i wyplacilam pieniądze z payu na konto, a te... zniknęły. Czy to możliwe, że Allegro zrobiło zwrot z mojego prywatnego konta nie informując mnie o tym???? Dodam, iż z kupującym nie mogę się skontaktować. Ps. Mogę jakoś odzyskać pieniądze lub towar? Miał ktoś podobne doświadczenie? Z góry dzięki za pomoc.
MargaritaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-03, 06:04   #1892
MargaritaM
Przyczajenie
 
Avatar MargaritaM
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 2
Dot.: Allegro-usunięcie aukcji w przypadku podejrzenia podróbki towaru (???)

Witam,
Mam podobny problem, Allegro usunęło mi aukcję twierdząc nie wiedzieć czemu, iż towar jest nieoryginalny. Z tym że wcześniej przedmiot został​ sprzedany przez KupTeraz a pieniądze z PayU wypłaciłam. Towar został wysłany, a pieniądze z konta.... zniknęły. Czy jest możliwe, że Allegro zrobiło zwrot z mojego prywatnego konta nie informując mnie o tym? Nie mogę się skontaktować z kupującym. W jaki sposób mogę odzyskać pieniądze lub towar? Miał ktoś podobny problem. Z góry dzięki za pomoc.
MargaritaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-03, 08:40   #1893
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 831
Dot.: Allegro-usunięcie aukcji w przypadku podejrzenia podróbki towaru (???)

Cytat:
Napisane przez MargaritaM Pokaż wiadomość
Witam,
Mam podobny problem, Allegro usunęło mi aukcję twierdząc nie wiedzieć czemu, iż towar jest nieoryginalny. Z tym że wcześniej przedmiot został sprzedany przez KupTeraz a pieniądze z PayU wypłaciłam. Towar został wysłany, a pieniądze z konta.... zniknęły. Czy jest możliwe, że Allegro zrobiło zwrot z mojego prywatnego konta nie informując mnie o tym? Nie mogę się skontaktować z kupującym. W jaki sposób mogę odzyskać pieniądze lub towar? Miał ktoś podobny problem. Z góry dzięki za pomoc.
Zniknęły Ci pieniądze z rachunku bankowego ?! Dobrze rozumiem ? Nie z tego 'subkonta' PayU, które ma się przypisane do konta w Allegro ?! Masz ustawioną ręczną wypłatę pieniędzy z PayU na swój rachunek, czy automatyczną ?
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-06, 15:12   #1894
nerveuse
Raczkowanie
 
Avatar nerveuse
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 482
Angry Allegro i wysyp cwaniaków, czy tylko ja tak trafiam?

Mam dziewczyny ostatnio dosyć, co zakupy, to towar albo nie działa, albo uszkodzony, albo tak poobijany, że w obudowę można by pięść włożyć (wszystko sprzedawane jako nowe). Czy tylko ja tak ostatnio trafiam, czy rzeczywiście ostatnio jakiś wysyp cwaniaterii nastąpił?
nerveuse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-06, 15:18   #1895
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Allegro i wysyp cwaniaków, czy tylko ja tak trafiam?

Ja nie mam zadnego problemu ale kupuje tylko w sprawdzonych miejscach. Kupujesz od prywatnych ludzi?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-06, 15:23   #1896
nerveuse
Raczkowanie
 
Avatar nerveuse
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 482
Dot.: Allegro i wysyp cwaniaków, czy tylko ja tak trafiam?

Cytat:
Napisane przez kennedy Pokaż wiadomość
Ja nie mam zadnego problemu ale kupuje tylko w sprawdzonych miejscach. Kupujesz od prywatnych ludzi?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
o dziwo nie, niby od firm

Jednemu gościowi przez moją sprawę w końcu czasowo Allegro konto zablokowało (ale i tak jestem przecież na minusie - bo nie zwracają kosztów wysyłki do nich, a za przesyłkę od nich jest liczone jak za najniższą)

Edytowane przez nerveuse
Czas edycji: 2017-12-06 o 15:25
nerveuse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-06, 15:42   #1897
nancy822
Zadomowienie
 
Avatar nancy822
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 329
Dot.: Allegro i wysyp cwaniaków, czy tylko ja tak trafiam?

Coś jest na rzeczy. Mój mąż kupuje części komputerowe i w zeszłym tygodniu robił zwrot bo nie działa. Wczoraj dostał paczkę i też od razu zwrot bo też coś nie tak. Wszystko w stanie bdb w opisach a w rzeczywistości badziew.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
nancy822 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-12-06, 16:24   #1898
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Allegro i wysyp cwaniaków, czy tylko ja tak trafiam?

Ja teraz też mam jakąś czarną serię jeśli chodzi o zamówienia internetowe (nie tylko allegro, ale też inne sklepy). Albo czegoś nie wrzucą do paczki, albo nie działa, albo wybieram przesyłkę taką, a dochodzi siaką, albo paczka zaginie, albo inne cuda. Wcześniej przez kilka lat zamawiałam coś 1-2 razy w miesiącu i wszystko było ok, może dwie reklamacje się zdarzyły, a z ostatnich chyba 5 zamówień tylko jedno nie było failem.
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-06, 16:34   #1899
Nightmare666
Holy Crap!
 
Avatar Nightmare666
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Misty Mountains
Wiadomości: 39 309
GG do Nightmare666
Dot.: Allegro i wysyp cwaniaków, czy tylko ja tak trafiam?

Zamawiam równo 10 lat na Allegro i nigdy nie zostałam wycackana. Zdarzało się, że np. cienie były pokruszone to dostałam zwrot kasy itp. Zwyczajnie musiałaś mieć kumulację pecha
__________________
"Na to , co Bóg mi dzisiaj objawił niejeden ksiądz się oburzy :
Do nieba pójdą wszystkie zwierzęta , a ludzie tylko niektórzy " - Michał Zabłocki
Nightmare666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-06, 21:22   #1900
nerveuse
Raczkowanie
 
Avatar nerveuse
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 482
Dot.: Allegro - okazje, ciekawostki, pytania, wątpliwości - wątek zbiorczy

Ja wcześniej zamawiałam i też było ok, zastanawiam się, czy to nie przypadkiem przez to, że sprzedawcą po jakimś czasie i tak i tak zniknie negatyw, więc i starania mniejsze

Ogólnie u mnie problem dotyczy elektroniki właśnie :/ ostatnio kupiłam niby nowy procesor, z powyginaną podstawką szału można dostać
nerveuse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-18, 08:26   #1901
chances
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 159
Allegro. Czekać czy zakończyć aukcje

Cześć. Wystawiłam na allegro buty. Nowe buty Gino Rossi z naturalnej skóry. Licytację od złotówki.

Licytacja kończy się za 3 dni.Cena nadal 1 zł Aukcję obserwuje niby 5 osób, ale nie wiem czy ryzykować?
chances jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-03-18, 12:27   #1902
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Allegro. Czekać czy zakończyć aukcje

Cytat:
Napisane przez chances Pokaż wiadomość
Cześć. Wystawiłam na allegro buty. Nowe buty Gino Rossi z naturalnej skóry. Licytację od złotówki.

Licytacja kończy się za 3 dni.Cena nadal 1 zł Aukcję obserwuje niby 5 osób, ale nie wiem czy ryzykować?
Wytłuszczone - ale w jakim sensie? Że pójdą za złotówkę? Ktoś je licytuje? Gdyby nikt nie licytował, to zakończ po prostu aukcję przed czasem i wystaw na nowo albo z ceną minimalną, albo rozpocznij licytację od wyższej ceny niż 1 zł.
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-21, 13:31   #1903
Futbolowa
Zakorzenienie
 
Avatar Futbolowa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Miasto Bandyckiej Miłości
Wiadomości: 10 172
GG do Futbolowa
Dot.: Allegro. Czekać czy zakończyć aukcje

Cytat:
Napisane przez chances Pokaż wiadomość
Cześć. Wystawiłam na allegro buty. Nowe buty Gino Rossi z naturalnej skóry. Licytację od złotówki.

Licytacja kończy się za 3 dni.Cena nadal 1 zł Aukcję obserwuje niby 5 osób, ale nie wiem czy ryzykować?
Ludzie zazwyczaj rzucają się na licytowanie pod sam koniec. Skoro nie ustaliłaś ceny minimalnej, musisz liczyć się z tym, że buty pójdą taniej.
Futbolowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-27, 15:26   #1904
Renuka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 4
Allegro - proszę, pomóżcie

Cześć!


Mogłybyście mi pomóc z taką - trochę niezręczną dla mnie sprawą?



Nigdy nie zajmowałam się kupowaniem czegoś przez internet, no ale... stało się. Problem polega na tym, że chce ten towar jednak zwrócić. Nie do końca wiem jak się za to zabrać.


Czy to prawda, że nie mogę PO PROSTU odesłać tego towaru do sprzedawcy? Tylko muszę go najpierw o tym poinformować? W jaki sposób mam to zrobić?


Druga sprawa: w przesyłce miałam 'formularz zwrotu', rozumiem, że to jego mam użyć i wysłać razem z paczką, mam go dodać do środka?


I ostatnia sprawa, chyba najbardziej kuriozalna, skąd mam wziąć COŚ w czym ten towar odeślę? Będę chciała odesłać spodnie.



Pomóżcie, plissss
Renuka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-27, 17:38   #1905
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Allegro - proszę, pomóżcie

Cytat:
Napisane przez Renuka Pokaż wiadomość
Cześć!


Mogłybyście mi pomóc z taką - trochę niezręczną dla mnie sprawą?



Nigdy nie zajmowałam się kupowaniem czegoś przez internet, no ale... stało się. Problem polega na tym, że chce ten towar jednak zwrócić. Nie do końca wiem jak się za to zabrać.


Czy to prawda, że nie mogę PO PROSTU odesłać tego towaru do sprzedawcy? Tylko muszę go najpierw o tym poinformować? W jaki sposób mam to zrobić?


Druga sprawa: w przesyłce miałam 'formularz zwrotu', rozumiem, że to jego mam użyć i wysłać razem z paczką, mam go dodać do środka?


I ostatnia sprawa, chyba najbardziej kuriozalna, skąd mam wziąć COŚ w czym ten towar odeślę? Będę chciała odesłać spodnie.



Pomóżcie, plissss
Cytat:
Napisane przez Renuka Pokaż wiadomość
Cześć!


Mogłybyście mi pomóc z taką - trochę niezręczną dla mnie sprawą?



Nigdy nie zajmowałam się kupowaniem czegoś przez internet, no ale... stało się. Problem polega na tym, że chce ten towar jednak zwrócić. Nie do końca wiem jak się za to zabrać.


Czy to prawda, że nie mogę PO PROSTU odesłać tego towaru do sprzedawcy? Tylko muszę go najpierw o tym poinformować? W jaki sposób mam to zrobić?


Druga sprawa: w przesyłce miałam 'formularz zwrotu', rozumiem, że to jego mam użyć i wysłać razem z paczką, mam go dodać do środka?


I ostatnia sprawa, chyba najbardziej kuriozalna, skąd mam wziąć COŚ w czym ten towar odeślę? Będę chciała odesłać spodnie.



Pomóżcie, plissss
Jeśli na allegro zamawialas od sklepu to masz 14 dni na zwrot. Wystarczy napisac do nich maila ze odstepujesz od umowy. Forumularz zwrotu dodajesz do produktu, który odsyłasz. Coś do zapakowania? Jej, koperta babelkowa? Także ten towar w czymś musiał przyjść to odeslij w tym samym.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-28, 09:04   #1906
Renuka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 4
Dot.: Allegro - proszę, pomóżcie

Ok, a pisanie takiego maila jest obowiązkowe?
Renuka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-28, 09:57   #1907
isabelly
Raczkowanie
 
Avatar isabelly
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 106
Dot.: Allegro - proszę, pomóżcie

Cytat:
Napisane przez Renuka Pokaż wiadomość
Ok, a pisanie takiego maila jest obowiązkowe?
Lepiej jest napisac. Prawo konsumenta mówi,że w ciągu 14 dni należy zwrócic lub poinformowac o odstąpieniu od umowy. Od momentu poinformowania o teoretycznie masz kolejne 2 tygodnie na odesłanie towaru.
Moim zdaniem lepiej jest najpierw wysłac informacje mailową, ponieważ jeśli zdarzy sie, że np poczta spóźni sie i dostarczy przesyłke 15 dnia, sprzedawca moze robic problemy ze zwrotem, pomimo, ze powinna liczyc sie data nadania. Niestety Sprzedawcom nie jest na reke, że ktos odstepuje od umowy. Pamietaj też, że przy odstąpieniu od umowy przysługuje Ci zwrot za towar+najniższy koszt przesyłki, dostepny na aukcji z zakupionym przedmiotem,
isabelly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-28, 15:25   #1908
Renuka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 4
Dot.: Allegro - proszę, pomóżcie

Dziękuje za informacje. Tak, zrobię najpierw wyślę maila do nich i kupie tą folie bąbelkową. Niestety towaru nie mogę wysłać w tym czym go dostałam, bo to taka typowa folia. Jakbym nigdzie nie dostała tej folii bąbelkowej to w czym mogłabym to wysłać?
Renuka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-28, 21:07   #1909
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Allegro - proszę, pomóżcie

Cytat:
Napisane przez Renuka Pokaż wiadomość
Dziękuje za informacje. Tak, zrobię najpierw wyślę maila do nich i kupie tą folie bąbelkową. Niestety towaru nie mogę wysłać w tym czym go dostałam, bo to taka typowa folia. Jakbym nigdzie nie dostała tej folii bąbelkowej to w czym mogłabym to wysłać?
Folie babelkowa dostaniesz na poczcie. Jak nie dostaniesz to w papierniczym.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-11-13, 06:48   #1910
Renuka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 4
Dot.: Allegro - okazje, ciekawostki, pytania, wątpliwości - wątek zbiorczy

Czy jeżeli mam 30 dni na zwrot to od kiedy liczy się ten czas? Od momentu zamówienia czy otrzymania przesyłki? Dodatkowo: ja mam odesłać w terminie 30 dni (czyli mogę to zrobić np w 29-tym dniu) czy ten towar musi być dostarczony do 30 dnia?
Renuka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-06, 22:34   #1911
Dziewczynka77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 57
Dot.: Allegro - okazje, ciekawostki, pytania, wątpliwości - wątek zbiorczy

Czy jest tu ktoś kto handluje na allegro? Mam dziłalność i zajmuje się handlem i chciałabym na allegro handlować rożnymi dekoracjami ze sztucznych roślin a także świecami dekoracyjnymi.
Dziewczynka77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-07, 17:20   #1912
Futbolowa
Zakorzenienie
 
Avatar Futbolowa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Miasto Bandyckiej Miłości
Wiadomości: 10 172
GG do Futbolowa
Dot.: Allegro - okazje, ciekawostki, pytania, wątpliwości - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Dziewczynka77 Pokaż wiadomość
Czy jest tu ktoś kto handluje na allegro? Mam dziłalność i zajmuje się handlem i chciałabym na allegro handlować rożnymi dekoracjami ze sztucznych roślin a także świecami dekoracyjnymi.
Ale to masz jakieś pytanie w związku z tym?
Futbolowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-08, 20:43   #1913
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 6 124
Dot.: Allegro - okazje, ciekawostki, pytania, wątpliwości - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Renuka Pokaż wiadomość
Czy jeżeli mam 30 dni na zwrot to od kiedy liczy się ten czas? Od momentu zamówienia czy otrzymania przesyłki? Dodatkowo: ja mam odesłać w terminie 30 dni (czyli mogę to zrobić np w 29-tym dniu) czy ten towar musi być dostarczony do 30 dnia?
Od otrzymania.
Masz 30 dni żeby odesłać towar, nieważne kiedy on dotrze z powrotem do sklepu.
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-10, 22:14   #1914
Dziewczynka77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 57
Dot.: Allegro - okazje, ciekawostki, pytania, wątpliwości - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Futbolowa Pokaż wiadomość
Ale to masz jakieś pytanie w związku z tym?
Pierwsze to takie ogolne czy warto w ogóle bawić się w handel na allegro takimi mnie chodliwymi rzeczami? Wiem, ze prowizji jest ok. 10 %

Jak rozliczac taki handel? Normalnie wpisujemy do ksiązki czy nabijamy na kase - tylko co z potwierdzeniami przelewów? Także dołączać do dokumentacji?

Jeszcze nie wystawiłam zadnej rzeczy na razie próbuje się zorientować w regulaminach i przepisach.
Dziewczynka77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-11, 00:51   #1915
Misiak1092
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 14
Dot.: Allegro - okazje, ciekawostki, pytania, wątpliwości - wątek zbiorczy

Dziewczyny mam problem. Zamawiałam ostatnio prezenty od 2 sprzedawców przyszły dziś kurierem tylko 1 przesyłka powinna być w 3 kartonach , 2 w 1 kartonie . Z 1 przesyłki jeden karton się zagubił co zauważyłam dopiero wieczorem przy otwieraniu i zdziwiona byłam że ten 3 karton to moja 2 przesyłka która miała być jutro i kurier chciał kwotę tylko za tą 1 paczkę. Dzwoniłam do firmy oni nic nie wiedzą . I co mam teraz zrobić ?
Misiak1092 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-17, 12:31   #1916
britnay
Zakorzenienie
 
Avatar britnay
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5 506
Allegro- rezygnacja za zapłacony, ale nie wysłany towar

Dziewczyny, podpowiedzcie jak anulować zakup na allegro. Kupiłam produkt, który miałbyć prezentem na święta, a teraz patrzę , ze wysyłka dopiero za 8 dni. Chciałabym zrezygnować z zakupu. Niestety nie mam funkcji- anulowanie zakupu, a jedynie rezygnacja. czy da się to zrobić jeśli produkt nie został wysłany, a więc w oczywisty sposób nie będe go zwracać?
__________________
Always Fighter
britnay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-17, 14:02   #1917
umman
Zadomowienie
 
Avatar umman
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 1 624
Dot.: Allegro- rezygnacja za zapłacony, ale nie wysłany towar

Cytat:
Napisane przez britnay Pokaż wiadomość
Dziewczyny, podpowiedzcie jak anulować zakup na allegro. Kupiłam produkt, który miałbyć prezentem na święta, a teraz patrzę , ze wysyłka dopiero za 8 dni. Chciałabym zrezygnować z zakupu. Niestety nie mam funkcji- anulowanie zakupu, a jedynie rezygnacja. czy da się to zrobić jeśli produkt nie został wysłany, a więc w oczywisty sposób nie będe go zwracać?
Sprobuj zadzwonic do sprzedawcy, jesli to sklep powinno byc bez problemu, o ile to jest na etapie jeszcze kompletowania zamowienia.
umman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-17, 15:12   #1918
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Allegro- rezygnacja za zapłacony, ale nie wysłany towar

Cytat:
Napisane przez britnay Pokaż wiadomość
Dziewczyny, podpowiedzcie jak anulować zakup na allegro. Kupiłam produkt, który miałbyć prezentem na święta, a teraz patrzę , ze wysyłka dopiero za 8 dni. Chciałabym zrezygnować z zakupu. Niestety nie mam funkcji- anulowanie zakupu, a jedynie rezygnacja. czy da się to zrobić jeśli produkt nie został wysłany, a więc w oczywisty sposób nie będe go zwracać?

Zachowaj się jak człowiek i zadzwoń do Sprzedawcy, wyjaśnij sytuację. Powiedz, że nie chcesz mu robić problemu, ale po prostu przedmiot na prezent i taka sytuacja, kwestia jest taka i taka i czy możecie załatwić sprawę polubownie.


Jeżeli nie będzie chciał a w opisie aukcji nie było informacji, że paczka będzie miała poślizg, tylko był standard w stylu "wysyłka w 1-3 dni", to załóż spór i opisz sprawę. Ale nie rób tego od razu, tylko najpierw spróbuj się dogadać. Przygotuj sobie nr aukcji, nick, wszystko, żeby podyktować lub po rozmowie mu wysłać to smsem.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-17, 21:52   #1919
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Allegro- rezygnacja za zapłacony, ale nie wysłany towar

Cytat:
Napisane przez britnay Pokaż wiadomość
Dziewczyny, podpowiedzcie jak anulować zakup na allegro. Kupiłam produkt, który miałbyć prezentem na święta, a teraz patrzę , ze wysyłka dopiero za 8 dni. Chciałabym zrezygnować z zakupu. Niestety nie mam funkcji- anulowanie zakupu, a jedynie rezygnacja. czy da się to zrobić jeśli produkt nie został wysłany, a więc w oczywisty sposób nie będe go zwracać?
Zrób zwrot i zaznacz opcję "zakup przez pomyłkę". Niedawno ktoś u mnie kupił kilka rzeczy i chwilę potem zrobił zwrot, uzasadniając właśnie zakupem przez pomyłkę. Na tej podstawie zwróciłam wpłatę kupującemu.
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-12-17 22:52:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:30.