Kolagen - ZBIORCZY - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-03-12, 06:24   #61
karis992
Rozeznanie
 
Avatar karis992
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 931
Dot.: Kolagen - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez DarkChocolate666 Pokaż wiadomość
Ja od lutego zaczynam przygodę z kolagenem od Colway, gdyż słyszałam, że najlepiej zażywać kapsułki niż jakieś kremy (bo kolagen zostaje tylko na powierzchni skóry) no i niewiele jest tego kolagenu w kremie... W marcu powinny być już jakieś efekty...
I jak? Są jakieś efekty??
Ja kiedyś też stosowałam kolagen colway na twarz. Miałam ogromne problemy z trądzikiem, a on rzeczywiście pomagał.
Problem polegał na tym, że trądzik miałam od szaleństwa hormonów i dlatego kolagen nie poradził sobie z tym sam. Czyli: goiły mi się pryszcze, ale wyskakiwały następne.
Mimo to byłam zadowolona z efektów, no ale przestałam używać bo pozbyłam się pryszczy.
Teraz jestem przed ślubem a mam jeszcze blizny na policzkach i zastanawiam się czy iść na kwasy do kosmetyczki czy jednak kupić kolagen...

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka
karis992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-14, 11:19   #62
DarkChocolate666
Zakorzenienie
 
Avatar DarkChocolate666
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: ;-)
Wiadomości: 4 049
Dot.: Kolagen - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez karis992 Pokaż wiadomość
I jak? Są jakieś efekty??
Ja kiedyś też stosowałam kolagen colway na twarz. Miałam ogromne problemy z trądzikiem, a on rzeczywiście pomagał.
Problem polegał na tym, że trądzik miałam od szaleństwa hormonów i dlatego kolagen nie poradził sobie z tym sam. Czyli: goiły mi się pryszcze, ale wyskakiwały następne.
Mimo to byłam zadowolona z efektów, no ale przestałam używać bo pozbyłam się pryszczy.
Teraz jestem przed ślubem a mam jeszcze blizny na policzkach i zastanawiam się czy iść na kwasy do kosmetyczki czy jednak kupić kolagen...

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Niestety, mam dokladnie chyba taki sam problem jak Ty. Ide jutro po recepte na tabletki antykoncepcyjne, bo strasznie mnie wysypalo na zuchwie i szyi... Nigdy nie mialam pryszczy na szyi... Odstawilam kolagen, stosuje tylko krem z mucyna slimaka z tiande i tabletki z olejem z wiesiolka... Tragedia...
Jak masz blizny, to chyba najlepiej zainwestowac w laser, przynajmniej nie bedziesz rozczarowana. Albo jakis mocniejszy peeling, typu TCA...
__________________
All I wanna do is get high by the beach.
DarkChocolate666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-19, 19:17   #63
daisy1233
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 1
Dot.: Kolagen - ZBIORCZY

Ja zakupiłam dziś kolagen z ryb Goldfish Kiss firmy lio fiber. znalazłam ich na fb. To nowa firma. w skałdzie tylko naturalne składniki. Podzielę się z wami moimi pierwszymi wrażeniami. Mam nadzieję, że cena będzie adekwatna do oczekiwanych efektów.
daisy1233 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-11, 12:47   #64
eporzeczkowa
Przyczajenie
 
Avatar eporzeczkowa
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 18
Dot.: Kolagen - ZBIORCZY

Dziewczyny powiedzcie mi właśnie, jak to jest z bliznami po trądziku. Kolagen coś wspomaga? Ogólnie trądzik to już dla mnie przeszłość ale mam masę blizn... próbowałam już olejków, maseczek i wizyt u kosmetyczek...
Wiadomo, całkowicie nie znikną ale chociaż gdyby wyblakły...
eporzeczkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-11, 15:22   #65
Frezja_1
Raczkowanie
 
Avatar Frezja_1
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 463
Dot.: Kolagen - ZBIORCZY

Kolagen nie zadziałał u mnie w ogóle na blizny po trądziku. Mam ich niewiele, ale są widoczne w oświetleniu padającym pod kątem. Zużyłam 2 opakowania Bingo Spa i o ile byłam bardzo zadowolona z działania nawilżającego i miałam wrażenie że skóra była bardziej jędrna (używałam pod kremy nawilżające), to ani trochę nie wygładziło mi nierówności po wypryskach.
Frezja_1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-12, 08:55   #66
jyyli
Zakorzenienie
 
Avatar jyyli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Pegasus galaxy
Wiadomości: 10 048
GG do jyyli
Dot.: Kolagen - ZBIORCZY

A może znacie jakiś faktycznie działający kolagen do stosowania doustnego?
Ponoć jeśli cząsteczki są dostatecznie małe, są widoczne jakieś efekty, ale zastanawiam się, czy da się coś takiego dostać w Polsce.

Na blizny moim zdaniem zewnętrznie najlepiej działają retinoidy. Używam Atredermu i mam wrażenie, że skóra powoli się wygładza. Ale niestety, tylko te blizny, które tworzą taką jakby nierówną fakturę skóry, one są płytkie, ale ciemne i rozległe. Dziurek nic nie rusza Dobrze, że mam ich tylko kilka.
__________________
23.04.12 Bonifacy[*] ;(

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
jyyli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-12, 11:30   #67
Malenna11
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 7
Dot.: Kolagen - ZBIORCZY

Ja podkradałam mamie taki kolagen w żelu i troszkę zniwelował przebarwienia po trądziku Nie mówię, że było to usunięcie do zera, ale nie rzucają się tak w oczy. Zresztą, regularność u mnie tez nie była na medal. Jak będę w domu to sprawdzę co mamuśka używa : D

Co do kapsułek - też mnie ciekawi taka opcja. Ale póki co nic ciekawego nie znalazłam w temacie.
Malenna11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-10-13, 11:41   #68
AniaKowalska12
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 8
Dot.: Kolagen - ZBIORCZY

Ja mam Colway w domu w żelu i właśnie zaczynam testowanie - póki co średnio wiem jak używać, więc wieczorem stosuje na twarz jak krem i tyle. Macie jakieś wskazówki? Używać przed/po kremie nawilżającym?
AniaKowalska12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-14, 12:35   #69
eporzeczkowa
Przyczajenie
 
Avatar eporzeczkowa
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 18
Dot.: Kolagen - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez AniaKowalska12 Pokaż wiadomość
Ja mam Colway w domu w żelu i właśnie zaczynam testowanie - póki co średnio wiem jak używać, więc wieczorem stosuje na twarz jak krem i tyle. Macie jakieś wskazówki? Używać przed/po kremie nawilżającym?
Też słyszałam o tej firmie i w sumie najczęściej się ich da spotkać w internecie. Sama nie używałam. Zakładam, że kolagen przed krem nawilżający albo z Pytanie też czy krem nawilżający w ogóle używać przy tym. Widzisz już jakieś zmiany?
eporzeczkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-14, 13:00   #70
AniaKowalska12
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 8
Dot.: Kolagen - ZBIORCZY

Zdążyłam dostać ostrzeżenie, no ok

Ja to stosuje no może z tydzień? Więc prócz takiej "gładkiej" skóry za dużo się jeszcze nie dzieje. Sprawdzę jeszcze jak to zachowuje się pod makijażem, bo jak mowie, póki co to tylko wieczorem stosowałam. Chociaż powinno być ok, coś w rodzaju bazy (o ile nie zadziała przeciwnie do zamierzonego celu ;P).
AniaKowalska12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-17, 12:30   #71
Malenna11
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 7
Dot.: Kolagen - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez AniaKowalska12 Pokaż wiadomość
Ja mam Colway w domu w żelu i właśnie zaczynam testowanie - póki co średnio wiem jak używać, więc wieczorem stosuje na twarz jak krem i tyle. Macie jakieś wskazówki? Używać przed/po kremie nawilżającym?
No to właśnie ten używałam, sprawdziłam przez weekend. W sumie może spróbuje tą wersję tabletkową ale też jak mam to brać w kartkę to nie wiem czy sens. Chodzi mi głównie o taką "modelkową" skórę, blask i brak przebarwień, tabletki tu w ogóle coś dadzą?
Malenna11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-10-18, 12:35   #72
eporzeczkowa
Przyczajenie
 
Avatar eporzeczkowa
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 18
Dot.: Kolagen - ZBIORCZY

Ok, to teraz pytanie czy można nabyć jakieś próbki tego bo jednak cena nie zachęca tylko do "prób"... No i kolejna kwestia, co ze skórą po odstawieniu? Jak zwykle mam więcej pytań niż odpowiedzi.
eporzeczkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-18, 12:41   #73
201705240954
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 834
Dot.: Kolagen - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez eporzeczkowa Pokaż wiadomość
Ok, to teraz pytanie czy można nabyć jakieś próbki tego bo jednak cena nie zachęca tylko do "prób"... No i kolejna kwestia, co ze skórą po odstawieniu? Jak zwykle mam więcej pytań niż odpowiedzi.
co po odstawieniu-wszystko wraca do stanu wyjściowego. Kolagen musi być regularnie uzupelniany. Organizm produkuje go naturalnie do jakiegos wieku potem produkcja spada. Oczywiscie można się suplementować, ale nie kolagenem-dokładnie mówi o tym filmik netianeti na youtubie, tylko produktami odpowiadającymi za spowolnienie starzenia. Ode mnie polecam chlorellę, spirulinę i równowagę olejową (balans między 3 a 6) oraz produkty zawierające skrzyp (bo skrzyp działa na jędrność skóry) i drożdże.
201705240954 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-18, 12:51   #74
janeczka77
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 2
Dot.: Kolagen - ZBIORCZY

Ja niedawno skończyłam opakowanie specyfiku o którym mówicie i póki co efekt się trzyma, zakładam, że stopniowe zmniejszanie dawki byłoby najlepszym rozwiązaniem (albo kontynuacja to już w ogóle kapitalna opcja!) Ogólnie oceniłabym bardzo na + kosmetyk, gdyby nie moja mania testowania to pewnie zostałabym przy nim na dłużej
janeczka77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-18, 12:51   #75
Miss Puppet
Zadomowienie
 
Avatar Miss Puppet
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 567
Dot.: Kolagen - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez LilyVanDerWoodsen Pokaż wiadomość
co po odstawieniu-wszystko wraca do stanu wyjściowego. Kolagen musi być regularnie uzupelniany. Organizm produkuje go naturalnie do jakiegos wieku potem produkcja spada. Oczywiscie można się suplementować, ale nie kolagenem-dokładnie mówi o tym filmik netianeti na youtubie, tylko produktami odpowiadającymi za spowolnienie starzenia. Ode mnie polecam chlorellę, spirulinę i równowagę olejową (balans między 3 a 6) oraz produkty zawierające skrzyp (bo skrzyp działa na jędrność skóry) i drożdże.
a jaką i gdzie kupujesz chlorellę (to przede wszystkim, bo tu mam problem by znaleźć) i spirulinę ?
__________________
Cytat:
Napisane przez madana Pokaż wiadomość
Nie goni się facetów i autobusów
wielbicielka wody mineralnej, herbat, ziółek i kawusi

zakupoholizm pomniejszony

If you always do what you always did, you'll always get what you always got.
Miss Puppet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-18, 13:17   #76
201705240954
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 834
Dot.: Kolagen - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Miss Puppet Pokaż wiadomość
a jaką i gdzie kupujesz chlorellę (to przede wszystkim, bo tu mam problem by znaleźć) i spirulinę ?
W sklepie pepsi eliot http://thisisbio.pl/
Sprawdziłam, polecam. Tylko pamiętaj nie łacz z witaminą C, a jak przyjmujesz to i to to najwyżej jedno rano a drugie wieczorem.
201705240954 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-19, 12:52   #77
AniaKowalska12
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 8
Dot.: Kolagen - ZBIORCZY

Sprawdziłam kolagen jak pod makijażem - wszystko się trzymało jak należy no i nawet lepiej rozprowadzało bo kolagen jakby wyrównuje powierzchnie Teraz jeszcze niech działa cuda i będzie KWC
AniaKowalska12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-20, 11:20   #78
eporzeczkowa
Przyczajenie
 
Avatar eporzeczkowa
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 18
Dot.: Kolagen - ZBIORCZY

Chyba skusze się na ten z kolagenspa.pl Ciekawi mnie, czy przy stosowaniu z tym co napisała LilyVanDerWoodsen będzie jeszcze lepszy efekt :P Żebym tylko nie wyszła bardziej pryszczata niz byłam!
eporzeczkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-20, 20:16   #79
201705240954
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 834
Dot.: Kolagen - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez eporzeczkowa Pokaż wiadomość
Chyba skusze się na ten z kolagenspa.pl Ciekawi mnie, czy przy stosowaniu z tym co napisała LilyVanDerWoodsen będzie jeszcze lepszy efekt :P Żebym tylko nie wyszła bardziej pryszczata niz byłam!
jak nie chcesz wyjsc z pryszczami to musisz ustalic geneze pryszczy, czyli sprawdzic czy to przypadkiem nie hormony i pomyslec nad dieta eliminacyjną.
201705240954 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-10-24, 14:01   #80
eporzeczkowa
Przyczajenie
 
Avatar eporzeczkowa
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 18
Dot.: Kolagen - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez LilyVanDerWoodsen Pokaż wiadomość
jak nie chcesz wyjsc z pryszczami to musisz ustalic geneze pryszczy, czyli sprawdzic czy to przypadkiem nie hormony i pomyslec nad dieta eliminacyjną.
Powiem Ci tak, no wcześniej to był typowy trądzik. Było leczenie i wszystko no ale blizny zostały. Teraz jedyne czego się boję to nawrotu, ale z tego co czytałam z kolagenem takich problemów nie ma Powiem Ci, że nawet przy leczeniu nikt mi o czymś takim nie wspominał :P
eporzeczkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-24, 14:16   #81
AniaKowalska12
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 8
Dot.: Kolagen - ZBIORCZY

Pytanie jeszcze, ktoś wyżej wspomniał o tym, że kolagen to tylko tabletki, bo ten w płynie zostaje na skórze. Prawda to? Ja mam wrażenie, że mój rzeczywiście wpływa na moją skórę i widać poprawę... Może przy rozstępach to ma większe znaczenie, ale skóra twarzy raczej może być pielęgnowana od zewnątrz? Źle myślę?
AniaKowalska12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-24, 14:25   #82
201705240954
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 834
Dot.: Kolagen - ZBIORCZY

Aniu Kowalska, przecież tego uczą na biologii- kolagen jest już w skórze od urodzenia, problem w tym ze jego ilosc z wiekiem sie zmniejsza (tak samo jak elastyny i koenzymu Q10) Skóra twarzy to przede wszystkim pielęgnacja od wewnątrz. To co z zewnatrz działa powierzchniowo i nie dociera do skóry właściwej.

e-porzeczkowa-niestety to w Polsce normalne, Każdy "trzyma" pacjenta, a dopiero jak szkody są duze, bo dotychczasowe leczenie nie jest skuteczne to daje się kogoś do specjalisty Przy bliznach polecam kolagen, witaminę C i ...nagietek. Z nagietka moze byc tonik, moze byc hydrolat, moze byc olej. Nagietek ma jeden minus-uwrazliwia na slonce, ale filtry i o tej porze jest ok
201705240954 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-25, 13:29   #83
eporzeczkowa
Przyczajenie
 
Avatar eporzeczkowa
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 18
Dot.: Kolagen - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez LilyVanDerWoodsen Pokaż wiadomość
Aniu Kowalska, przecież tego uczą na biologii- kolagen jest już w skórze od urodzenia, problem w tym ze jego ilosc z wiekiem sie zmniejsza (tak samo jak elastyny i koenzymu Q10) Skóra twarzy to przede wszystkim pielęgnacja od wewnątrz. To co z zewnatrz działa powierzchniowo i nie dociera do skóry właściwej.

e-porzeczkowa-niestety to w Polsce normalne, Każdy "trzyma" pacjenta, a dopiero jak szkody są duze, bo dotychczasowe leczenie nie jest skuteczne to daje się kogoś do specjalisty Przy bliznach polecam kolagen, witaminę C i ...nagietek. Z nagietka moze byc tonik, moze byc hydrolat, moze byc olej. Nagietek ma jeden minus-uwrazliwia na slonce, ale filtry i o tej porze jest ok
Dzięki wielkie za rekomendacje! Zamawiam zatem ten kolagen z kolagenspa.pl, dołączę nagietek i witaminę C i będę meldować jak efekty Zakładam, że minimum miesiąc zanim coś zobaczę. Co do słońca - mam wrażenie, że tego szybko nie zobaczymy więc nie ma lepszego momentu na kurację niż teraz.
eporzeczkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-08, 22:10   #84
monisia87gda
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Gda
Wiadomości: 22
Dot.: Czysty Kolagen

Cytat:
Napisane przez seopol Pokaż wiadomość
Generalnie producentow rybiego kolagenu jest trzech. Inventia, jest tez kolagen Przybylskiego oraz kolagen beauty.

Glowna roznica miedzy tymi kolagenami to zawartosc czystego kolagenu w zelu. W beauty jest tego ok 12%, w Inventia jest ok 45% , natomiast u Przybylskiego jest ok 90%.

Wszystkie oczywiscie firmy jednoglosnie twierdza iz jest to optymalna wielkosc jaka moze wchlonac skora i ze wiecej kolagenu nie ma sensu zawierac w zelu gdyz i tak skora wiekszej ilosci nie przyjmie. Jaka jest prawda to trudno jednoznacznie stwierdzic.

Dodatkowo roznice sa jeszcze w zakresie tempreratur, Beauty nalezy przechowywac w temp. 5-20 stopni. Przybylskiego zdaje sie od 5 do 15 stopni. Inventia mozna przechowywac od 5 do 26 stopni.

Odnosnie stosowania to przede wszystkim stosujemy kolagenu bardzo niewielka ilosc. Na jeden raz zuzywamy nie wiecej niz 0,3 ml. Przy butelce 100 ml i stosowaniu 2-3 razy dziennie powinno go nam starczyc na ok 5 miesiecy.
Jest to bardzo wydajny preparat i zaden krem z kolagenem nie ma do tego porownania.

Kolagen kocha wode i koniecznie nakladajmy kolagen na mokra skore.
Wskazany jest tez peeling raz na 2 tyg. Dzieki temu jest jeszcze lepsza wchlanialnosc tego kolagenu.

Mam nadzieje ze powyzsze odpowiedzi okaza sie pomocne.
ja znam i stosuję innej firmy - COLLAGEN LA PURE efekty super, bardzo szybko widoczne, ja używam żelu aktywnego do ciała i kapsułek, naprawde polecam
monisia87gda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-10, 17:09   #85
szklaneczkus
Przyczajenie
 
Avatar szklaneczkus
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 12
Dot.: Kolagen - ZBIORCZY

Ja też używam kolagenu, dostałam od męża na urodziny bo jego kolega został przedstawicielem firmy, chwalił bardzo to się mąż skusi, zapłacił coś ponad 4 stówy, ale dziewczyny....... co za efekt. Polecam naprawdę, nie wiem ale mam wrażenie że nie nawilża mi skory, ale jak napina, jak stosuje już z pół roku i robie maseczkę dwa razy w tygodniu to jest taka widoczna zmiana w napięciu skóry, polecam naprawdę!. Ta firma której ja używam nazywa się Souvre, ale chyba nie można tego kupić w sklepie :/ chyba tylko u przedstawicieli jakiś...
szklaneczkus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-12, 12:39   #86
simbami
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 113
Dot.: Kolagen - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez eporzeczkowa Pokaż wiadomość
Dziewczyny powiedzcie mi właśnie, jak to jest z bliznami po trądziku. Kolagen coś wspomaga? Ogólnie trądzik to już dla mnie przeszłość ale mam masę blizn... próbowałam już olejków, maseczek i wizyt u kosmetyczek...
Wiadomo, całkowicie nie znikną ale chociaż gdyby wyblakły...
na blizny po tradziku może srednio działać, jesli chcesz wybieralić blizny to może udaj sie na zabieg kwasami do komsetyczki u mnie blizny powoli ogasają, co do kolagenu to ja raczej stosuje kremy, mam neuro collagen z bielendy i jestem jak nabrziej zadowolona, nie ma cudów ale efekt wygładzenia i ujędrnienia skóry widoczny
simbami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-18, 14:15   #87
Styraks
Przyczajenie
 
Avatar Styraks
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 1
Dot.: Kolagen - ZBIORCZY

Mam wrażenie, że wiele wypowiedzi padających w tym wątku dotyczy kolagenu zdegradowanego, którego cząsteczki się rozpadły na bliżej nieokreślone konglomeraty protein. Taki właśnie "kolagen" jest od lat dodawany do kosmetyków, kremów "z kolagenem" itd. Swego czasu rozmawiałam na ten temat z cenioną dermatolog, która przekonała mnie, że kolagen w kosmetykach może pełnić tylko funkcję ochronną na powierzchni naskórka, bo jego cząsteczki są zbyt wielkie, by przedostać się przez pory skóry.

Zakonotowałam to sobie w pamięci, kiedy więc ktoś zaczął mi zachwalać kolagen aktywny biologicznie, patrzyłam na niego jak na nieuka. Ale kiedy później pewna szefowa wydziału chemii jakiejś tam na politechnice, wybitna uczona, a hobbystycznie znawczyni kosmetologii, stwierdziła raz w rozmowie ze mną, że jedynym ciekawym odkryciem na polu kosmetologii w ostatnich latach jest wyłącznie kolagen aktywny biologicznie, zwątpiłam. Zaczęłam czytać, rozmawiać z ekspertami... Wyszło na to, że ludzka wiedza na temat tego białka pozostawia bardzo wiele do życzenia i jeszcze dużo się musimy nauczyć. Rozmawiałam też z wieloma osobami, które stosowały kolagen aktywny biologicznie (czyli kolagen o zachowanej konformacji przestrzennej, niezdegenerowany). W głowie mi się nie mieściło. Ludzie pozbywali się żylaków, uporczywego trądziku, blizn, problemów z narządami rodnymi, schorzeń i bólów stawów. Że nie wspomnę o sprawie tak prozaicznej jak zmarszczki czy "chomiki".

Zaczęłam więc stosować sama (kolagen marki Anna Pikura), zaczął go też sobie aplikować mój mąż, którego nawet sławna dermatolog nie była w stanie wyciągnąć z obrzydliwego łojotokowego zapalenia skóry. Więc tak -- po łojotokowym zapaleniu skóry nie ma śladu. Ja natomiast nie mam żadnych problemów z wyglądem (ludzie dają mi nieraz nawet 20 lat mniej, a jestem w wieku dość dojrzałym ;-)). Kolagen to od przeszło 10 lat praktycznie mój jedyny kosmetyk (wcześniej stosowane odstawiłam, bo praktycznie nic mi nie dawały), tylko czasem uzupełniam go dobrym biokremem, dla dostarczenia skórze dodatkowych składników odżywczych. Również wielu moich krewnych i przyjaciół go uwielbia i też nie umie się bez niego obejść.

Raz jeszcze podkreślę: Musi to być kolagen o zachowanej konformacji przestrzennej, nienaruszonej budowie cząsteczki, niezdegradowany. Jest on pozyskiwany ze skór ryb, a proces technologiczny opiera się wyłącznie na elementach naturalnych (proteiny jedwabiu, kwas mlekowy, żadnej tzw. chemii). Taki kolagen jak najbardziej wnika w głąb skóry (wiem, bo nakładam go kilka razy dziennie), o czym najlepiej świadczą uzyskiwane rezultaty. Wymaga szczególnych warunków przechowywania i nakładania (nie nabiera się go palcem, tylko sterylną łyżeczką). Ja używam od lat kolagenu Anna Pikura, innych marek nie znam.
Styraks jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-18, 15:00   #88
ruda_beksa
Zakorzenienie
 
Avatar ruda_beksa
 
Zarejestrowany: 2017-09
Lokalizacja: Brooklyn,baby
Wiadomości: 8 823
Dot.: Kolagen - ZBIORCZY

Dziewczyny a piłyście kiedyś napoje z kolagenem? Zaczęłam pić Dirty Lemon Skin + Hair (z rybim kolagenem, skrzypem i czerwoną koniczyną) i byłam pod wrażeniem efektów. Niestety cena jest zaporowa więc zaczęłam sama przyrządzać w domu i też działa
__________________
Dopiero w samym środku zimy przekonałem się, że noszę w sobie niepokonane lato.

https://www.youtube.com/watch?v=oHgCXhY6kZ0
ruda_beksa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-19, 18:26   #89
jyyli
Zakorzenienie
 
Avatar jyyli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Pegasus galaxy
Wiadomości: 10 048
GG do jyyli
Dot.: Kolagen - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez ruda_beksa Pokaż wiadomość
Dziewczyny a piłyście kiedyś napoje z kolagenem? Zaczęłam pić Dirty Lemon Skin + Hair (z rybim kolagenem, skrzypem i czerwoną koniczyną) i byłam pod wrażeniem efektów. Niestety cena jest zaporowa więc zaczęłam sama przyrządzać w domu i też działa
A jak przyrządzasz?
__________________
23.04.12 Bonifacy[*] ;(

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
jyyli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-19, 19:11   #90
ruda_beksa
Zakorzenienie
 
Avatar ruda_beksa
 
Zarejestrowany: 2017-09
Lokalizacja: Brooklyn,baby
Wiadomości: 8 823
Dot.: Kolagen - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez jyyli Pokaż wiadomość
A jak przyrządzasz?
Wyciskam do butelki dwie cytryny i dodaję szczyptę cayenne. Dolewam wody i dodaję dwie łyżki stołowe sproszkowanego kolagenu. Dodaję kilkanaście kropli wyciągu z koniczyny i skrzypu, zakręcam butelkę i porządnie potrząsam żeby ten kolagen się rozpuścił. Zwykle wstawiam do lodówki na kilka godzin żeby to było zimne, bo w temperaturze pokojowej smak jest okropny. Nawet na zimno pyszne to nie jest

Składniki kupiłam na Amazon, ale można dostać je w sklepach ze zdrową żywnością. Podaję marki:

Kolagen:

https://www.amazon.com/Marine-Collag...Aspen+Naturals

Koniczyna:

https://www.amazon.com/Natures-Answe...dp/B0001VUXKU/

Skrzyp:

https://www.amazon.com/Natures-Answe...dp/B0001VUW7E/
__________________
Dopiero w samym środku zimy przekonałem się, że noszę w sobie niepokonane lato.

https://www.youtube.com/watch?v=oHgCXhY6kZ0
ruda_beksa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-08-26 13:39:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:15.