Piłam alkohol do 8 tygodnia ciąży :((( - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-05-08, 10:07   #61
wszystkojestjuzzajete
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 4
Dot.: Picie alkoholu w ciąży

dziękuje, troche mnie podniosłyście na duchu. mam nadzieje, że wszystko będzie dobrze - byłam na usg prenatalnym w 12 tyg i wszystko było ok, teraz 19 maja mam zamiar zrobić usg połówkowe. ale wchodząc na internet i czytając o tym fas-ie to aż sie słabo robi, tym bardziej że piszą że od 3 do 5 tygodnia kształtują sie najważniejsze narządy u dziecka.
wszystkojestjuzzajete jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-09, 11:43   #62
suszarka
Buc
 
Avatar suszarka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z kropki.
Wiadomości: 9 915
Dot.: Picie alkoholu w ciąży

Cytat:
Napisane przez wszystkojestjuzzajete Pokaż wiadomość
dziękuje, troche mnie podniosłyście na duchu. mam nadzieje, że wszystko będzie dobrze - byłam na usg prenatalnym w 12 tyg i wszystko było ok, teraz 19 maja mam zamiar zrobić usg połówkowe. ale wchodząc na internet i czytając o tym fas-ie to aż sie słabo robi, tym bardziej że piszą że od 3 do 5 tygodnia kształtują sie najważniejsze narządy u dziecka.
Tylko, ze pomiędzy 3-5 tygodniem nie ma łożyska i nawet jak nawalisz sie jak dziki knur to fizycznie nie ma to jak do dziecka przejść. Ot, tak to mądrze natura wymyśliła.
__________________
suszarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-09, 12:32   #63
poldzik
Zadomowienie
 
Avatar poldzik
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Sycylia
Wiadomości: 1 746
Dot.: Picie alkoholu w ciąży

Cytat:
Napisane przez suszarka Pokaż wiadomość
Tylko, ze pomiędzy 3-5 tygodniem nie ma łożyska i nawet jak nawalisz sie jak dziki knur to fizycznie nie ma to jak do dziecka przejść. Ot, tak to mądrze natura wymyśliła.
sluchaj suszarki bo dobrze mowi

(swoja droga nawalic sie jak dziki knur to fajne okreslenie hehe)
poldzik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-11, 11:13   #64
aerlieen
Przyczajenie
 
Avatar aerlieen
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7
Wyślij wiadomość przez ICQ do aerlieen GG do aerlieen Send a message via Skype™ to aerlieen
Dot.: Piłam alkohol do 8 tygodnia ciąży :(((

U mnie jest trzeci tydzień po zapłodnieniu, zero objawów prócz bólu brzucha, nie odrzucało mnie od alkoholu i zdarzyło mi się w weekend wypić parę dobrych piw. Kompletnie nie wiedziałam o ciąży, gdyż jeszcze nie nadszedł termin okresu. Coś tknęło mnie, kiedy brzuch zaczął boleć dziwnie, jakby się rozciągał od środka, nie znałam wczesniej tego uczucia i zrobiłam test, wyszedł blady, myslałam, że pomyłka, drugi jednak potwierdził ciążę. A tu moje kilka piwek i buszek skręta... Ale organizm wie co robi i wierzę, że będzie dobrze, bo gdyby było inaczej to chyba co druga kobieta rodziłaby chore dziecko, zwłaszcza, że niektóre orientują się bardzo późno bo nawet w 10-12 tygodniu. Ale na wszelkie wypadek mam zamiar zrobić badania prenatalne, zwłaszcza, że już 30tka na karku, a jak wiadomo najlepszy czas na rodzenie dzieci minął mi parę lat temu. Na dodatek zaszłam w ciążę dwa miesiące po odstawieniu Yasmin, i wolę wiedzieć, czy wszystko jest ok Trzymam kciuki za przyszłe mamy!
__________________
Prawie cały świat nabył zdolność pisania i czytania ze zrozumieniem, ale mało kto potrafi z tej zdolności korzystać.

Edytowane przez aerlieen
Czas edycji: 2015-08-11 o 11:16
aerlieen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-15, 15:26   #65
Kattarynnka
Raczkowanie
 
Avatar Kattarynnka
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 59
Dot.: Piłam alkohol do 8 tygodnia ciąży :(((

aerlieen, tak szybko po odstawieniu pigułek to Twoim największym problemem mogą być bliźniaki ale nie stresuj się piwkiem, ani buszkiem, ciesz się, że sobie poużywałaś bo teraz nieprędko
Kattarynnka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-18, 10:22   #66
Violetta_Anna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 61
Dot.: Piłam alkohol do 8 tygodnia ciąży :(((

Fajny wątek. Nie mam tego problemu, ale czasem, gdy coś wypiłam to tak sobie myślałam, a co jeśli jestem w ciąży. Kamień z serca. Dzięki dziewczyny.
Violetta_Anna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-17, 23:48   #67
ZmartwionaOna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 20
Dot.: Piłam alkohol do 8 tygodnia ciąży :(((

Czesc dziewczyny..
Pisze do Was bo to jedyne sensowne forum jakie znalazlam do tej pory a przez osttanie dwa dni to przejrzałam chyba cały internet...
Jestem załamana..
Jestem na przelomie 3/4 tygodnia ciązy liczas od momentu zapłodnienia.

Po pierwszym tygodniu od pamiętnego stosunku (dokladnie pamietam bo chcielismy miec dziecko) zrobiłam test bo wybieralismy się na imprezę... i wyszedl negatywnie- dlatego pozwoliłam sobie na picie alkoholu- byłam na urlopie wiec piłam go wiecej i prawie codziennie (piwo, wodka, wino) przez ten 2 tydzien od zapłodnienia.
Kiedy w trzecim tygodniu nie dostałam spodziewanego okresu jakos mnie to bardzo nie zaniepokoiło bo zdarzało sie ze dostawałam okres 2,3 dni pozniej a teraz jeszcze dokladnie w ostatni dzien drugiego tygodnia od stosunku lecielismy samolotem i przeszlo mi przez mysl ze to przez to mi się spoznia. Tego dnia wypiłam jeszcze prawie całą butelkę wina )dokładnie 14 dzien od zaplodnienia). 17 dnia jeszcze ze namową przyjaciół wypiłam jedno piwo.. ehhh
Po kilku dniach zrobiłam test (18 dnia od zapł.), wyszedl pozytywnie i pokazało 2-3 tydz.
Jestem załamana, bardzo chcielismy miec dziecko a teraz okazuje sie ze przez moje picie dziecko moze byc chore. Jestem wsciekla na siebie bo nie wiem na kogo moge byc jeszcze wsciekła za to ze pierwszy test wyszedl negatywnie!!!!!!:mur :.
Czytam rozne opinie , jednak jestem calkowicie zmieszana tymi wypowiedziami- jedni pisza ze bedzie dobrze bo do 2 tygodnia jest mała wrazliwosc na te czynniki a drudzy wyzywaja od alkoholikow itp.
Prosze o pomoc, nie moge sobie tego darowac.... juz kolejny dzien nic nie robie, tylko zalewam się łzami. Nie mieszkam w Polsce -dlatego narazie nie moge poradzic się lekarza, dopiero za kilka tygodni bede miała wizyte u polożnej.
Bardzo prosze o pomoc, czy jest duze prawdopodbienstwo ze moje dziecko urodzi się z FAS? lub z innymi "dysfunkcjami" okropnie obawiam sie o rozwoj mózgu...
ZmartwionaOna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-09-18, 06:26   #68
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Piłam alkohol do 8 tygodnia ciąży :(((

Na tak wczesnym etapie ciaży nie ma jeszcze łozyska, nie zaszkodziłaś dziecku. Od teraz nie pij, umów sie do lekarza i ciesz ciaża :-D

z telefonu
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-18, 07:30   #69
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Piłam alkohol do 8 tygodnia ciąży :(((

Dwa razy piłam dość dużo alkoholu, nie wiedząc jeszcze o ciazy. Dziecko bez FASu i bardzo inteligentne Nawet dopytalam lekarza o ten alkohol, powiedzial, ze nie ma to znaczenia. Tak naprawdę dzieci z FAS rodzą pijaczki, nie oszukujmy sie. Po prostu juz nie pij alkoholu i tyle, naprawdę nie masz sie czym martwić.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-18, 08:04   #70
201711281320
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 3 979
Dot.: Piłam alkohol do 8 tygodnia ciąży :(((

Nie martw się, na tak wczesnym etapie ciąży nie zaszkodziłaś dziecku. Mi też się zdarzyło wypić sporo alkoholu gdy jeszcze nie wiedziałam, że jestem w ciąży i nic się nie stało. Dziecko moje szkolne już, z bardzo dobrymi wynikami w nauce.
Zamiast zalewać się niepotrzebnie łzami ciesz się ciążą i dbaj o zdrowie.
Powodzenia!
201711281320 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-18, 12:07   #71
ZmartwionaOna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 20
Dot.: Piłam alkohol do 8 tygodnia ciąży :(((

dziękuje Wam pieknie za te słowa !! bardzo dużo dla mnie znaczą..
Dzisiaj byłam u polskiego ginekologa i tez mowił ze nie ma to znaczenia, nie bardzo się tym przejął. Na pierwsze badanie mowil ze jest za wczesnie i zebym przyszla za 2 tygodnie i wtedy bedzie mogł dopiero pogratulowac....
mam nadzieje ze wszystko bedzie dobrze !!!
dziękuje Wam jeszcze raz
ZmartwionaOna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-09-23, 14:54   #72
ZmartwionaOna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 20
Dot.: Piłam alkohol do 8 tygodnia ciąży :(((

Dziewczyny,
co chwile mam zmiany nastroju, tak bardzo się martwię, że zaszkodziłam dziecku
bo to przeciez nie był raz, tylko kilkakrotnie i to nawet w ostatni dzien tego drugiego tygodnia..
tyle osob pisze o np. rozszczepach warg czy podniebiena po alkoholu!!
w głebi serca wierze w to, że bedzie wszystko dobrze ale za chwile znow sie dołuje ze przeciez to chyba musiałby byc cud...
ZmartwionaOna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-23, 19:09   #73
201711281320
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 3 979
Dot.: Piłam alkohol do 8 tygodnia ciąży :(((

Ja polecam Ci odłączyć się od internetu...
201711281320 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-24, 06:47   #74
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Piłam alkohol do 8 tygodnia ciąży :(((

Widziałam dokumentacje dzieci ze stwierdzonym FAS, ich matki to były po prostu menelki, a nie takie co pare razy poimprezowały, gdy nie wiedziały o ciazy. Chociaż oczywiście twierdziły inaczej. Ze tylko "jedno piwko" było. Jasne.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-26, 14:02   #75
suszarka
Buc
 
Avatar suszarka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z kropki.
Wiadomości: 9 915
Dot.: Piłam alkohol do 8 tygodnia ciąży :(((

Cytat:
Napisane przez ZmartwionaOna Pokaż wiadomość
Dziewczyny,
co chwile mam zmiany nastroju, tak bardzo się martwię, że zaszkodziłam dziecku
bo to przeciez nie był raz, tylko kilkakrotnie i to nawet w ostatni dzien tego drugiego tygodnia..
tyle osob pisze o np. rozszczepach warg czy podniebiena po alkoholu!!
w głebi serca wierze w to, że bedzie wszystko dobrze ale za chwile znow sie dołuje ze przeciez to chyba musiałby byc cud...
Nawet jakbyś wypiła 10 litrów czystego spirytusu to nie wpłynie to na tak wczesną ciąże bo fizycznie nie ma jak się alko do zarodka przedostać. Nie ma łożyska=zarodek chroniony.

Doucz się z biologi to nie będziesz się tak schizowała.
__________________
suszarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-28, 11:06   #76
switeziankamarta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 65
Dot.: Piłam alkohol do 8 tygodnia ciąży :(((

też słyszałam, że dopóki organizm nie da znać, że jest ciąża to dziecko jest chronione i alkohol nic nie zrobi
switeziankamarta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-14, 22:09   #77
Dysiorek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 7
Dot.: Picie alkoholu w ciąży

Cytat:
Napisane przez suszarka Pokaż wiadomość
Tylko, ze pomiędzy 3-5 tygodniem nie ma łożyska i nawet jak nawalisz sie jak dziki knur to fizycznie nie ma to jak do dziecka przejść. Ot, tak to mądrze natura wymyśliła.
Przeczytajcie świetny artykół : http://ciaza.mp.pl/przebiegciazy/630...-tygodni-ciazy

Dziecko na wczesnym etapie jest odżywiane przez ciałko zółte (jak kurczak) .A Tobie kobieto stanowczo odradzam się tak zadręczac bo tym napewno zaszkodzisz dziecku. Pozdrawiam i trzymam kciuki za Ciebie i Dzidzie

Edytowane przez Dysiorek
Czas edycji: 2015-10-14 o 22:34 Powód: doedukowanie
Dysiorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-17, 21:09   #78
koniczyna82
Rozeznanie
 
Avatar koniczyna82
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 646
Dot.: Piłam alkohol do 8 tygodnia ciąży :(((

Droga autorko wątku, ja tak trochę nie na temat ale napisałaś ze na USG chcesz się wybrać 13/14 tydzień. Jako że to twój pierwszy raz mozesz o tym nie wiedzieć, ale to troszkę bez sensu. Najważniejsze merytorycznie usg trzeba zrobić dokładnie miedzy 11 a 13 tc, ponieważ tylko w tym okresie miarodajne są wyniki zmierzenia przedziernosci karkowej. Dzieki usg w 11-13 tc mozna wykryć wiele chorób - zarówno tych genetycznych jak i przeróżne wady o ktorych wczesna wiedza moze uratować dziecku zycie. Taka mała podpowiedź

Edytowane przez koniczyna82
Czas edycji: 2015-11-16 o 15:14
koniczyna82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-04, 23:18   #79
ZmartwionaOna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 20
Dot.: Picie alkoholu w ciąży

Cytat:
Napisane przez Dysiorek Pokaż wiadomość
Przeczytajcie świetny artykół : http://ciaza.mp.pl/przebiegciazy/630...-tygodni-ciazy

Dziecko na wczesnym etapie jest odżywiane przez ciałko zółte (jak kurczak) .A Tobie kobieto stanowczo odradzam się tak zadręczac bo tym napewno zaszkodzisz dziecku. Pozdrawiam i trzymam kciuki za Ciebie i Dzidzie

Hej dziewczyny, dzięki za wsparcie !!
Mam nadzieje ze wszystko bedzie ok, jestem po pierwszym usg-dziecko było baaardzo ruchliwe machalo nozkami, raczkami, cudowny widok za jakis czas powinnam dostac wyniki na zespół Downa, nie zadzwonili do mnie po kilku dniach wiec mam nadzieje ze wszystko ok, chociaz na usg nie mialam napisane nic o kości nosowej -czy jest czy nie ma...
Na usg 3d wybieram sie dopiero po 20 tyg, bo chyba wczesniej nie ma sensu, prawda? gdzies wyczytałam ze na tym badaniu jakas dziewczyna rozpoznała u swojego dziecka wyglad fas, czy to jest w ogole mozliwe???
ZmartwionaOna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-11-05, 08:23   #80
201711281320
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 3 979
Dot.: Picie alkoholu w ciąży

Cytat:
Napisane przez ZmartwionaOna Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, dzięki za wsparcie !!
Mam nadzieje ze wszystko bedzie ok, jestem po pierwszym usg-dziecko było baaardzo ruchliwe machalo nozkami, raczkami, cudowny widok za jakis czas powinnam dostac wyniki na zespół Downa, nie zadzwonili do mnie po kilku dniach wiec mam nadzieje ze wszystko ok, chociaz na usg nie mialam napisane nic o kości nosowej -czy jest czy nie ma...
Na usg 3d wybieram sie dopiero po 20 tyg, bo chyba wczesniej nie ma sensu, prawda? gdzies wyczytałam ze na tym badaniu jakas dziewczyna rozpoznała u swojego dziecka wyglad fas, czy to jest w ogole mozliwe???
Litości
201711281320 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-05, 11:38   #81
ZmartwionaOna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 20
Dot.: Picie alkoholu w ciąży

własnie tez mnie to zdziwiło.. hehe
ZmartwionaOna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-06, 12:22   #82
martex9
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 15
Dot.: Picie alkoholu w ciąży

Cytat:
Napisane przez ZmartwionaOna Pokaż wiadomość
własnie tez mnie to zdziwiło.. hehe
Czesc wszytkim...
W od 11-19 dnia po zaplodnieniu-czyli koniec 2 tyg i prawie caly 3 tydz, pilam codziennie b duzo alkOczywisie nie wiedzialam o ciazy. Jestem zalamana, wrecz popadlam w depresje. Przeczytalam wszystko co mozna o FAs, i w artykolach zagranicznych podaja ze najwieksze razenie na fas ma 3 tydz po zaplodnieniu bo wtedy embrion jest w fazie listkowej gdzie powstaja komorki nerwowe oraz kom odpowiedzialne za wyglad twarzy-co w wyniku picia znieksztalca twarz dziecka...
Pozatym wiem , ze co niektorzy uznaja to za smieszne, ale na 3D widze ze moje dziecko ma krotszy nos od innych dzieci na zdjeciach...waska gorna warge i ogromna odleglosc od g wargi do nosa, tak ja to maja dzieci fas...
Czy ktoras z was pila przez 3 tydz codziennie i mimo tego ma zdrowe dziecko?Czy moze znacie przyklady pijaczek ktore maja zdrowe dzieci?
Blagam wypowiedzcie sie
martex9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-06, 14:13   #83
teQiba
Moderator
 
Avatar teQiba
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 900
Dot.: Picie alkoholu w ciąży

A co na to Twój lekarz prowadzący?
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
teQiba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-06, 14:47   #84
martex9
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 15
Dot.: Piłam alkohol do 8 tygodnia ciąży :(((

Lekarze maja bardzo mala wiedze na temat FAs..bylm u poloznej psycholog ktora ma stycznasc z matkami pijacymi i powiedziala tylko ze albo bedzie mialo albo nie.nikt tego nie wie
Czy ktoras z was miala taki pzrypadek z dobrym zakonczeniem?
martex9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-06, 20:25   #85
ZmartwionaOna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 20
Dot.: Piłam alkohol do 8 tygodnia ciąży :(((

Dziewczyny poratujcie Marte swoim doswiadczeniem, moze jest ktoras z Was ktora nie podzielila sie jeszcze swoim przypadkiem.. w tej syt kazda inf jest dla nas na wage zlota... sumienie nie daje nam spokoju..
__________________
Piłam sporo alkoholu do 14 dnia od zapłodnienia włącznie.
17dnia-jedno małe piwo...
Jestem zalamana
ZmartwionaOna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-07, 06:55   #86
wszystkojestjuzzajete
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 4
Dot.: Piłam alkohol do 8 tygodnia ciąży :(((

Dziewczyny nie schizujcie, bo to dziecku na pewno nie pomoze. Tez bylam w podobnej sytuacji, wiec wiem ze czekanie dobija ale NIE WOLNO popadac ze skrajnosci w skrajnosc ja do jakiegos 8 tygodnia nie wiedzialam o ciazy i moze nie pilam co dzien ale zdarzyly mi sie przez ten czas imprezki niezle zakrapiane, serio bez paniki, mi pani doktor powiedziala ze fas maja dzieci alkoholiczek i to w dodatku nie zawsze. Wprawdzie nie ma okreslonej bezpiecznej dawki alkoholu w ciazy ale jestem prawie pewna ze w tak wczesnym jej etapie nic nie spowodowal. pozdrawiam dziewczynki, zycze dalszego przebiegu ciazy bez stresu i alkoholu oczywiscie i na koniec szybkiego i bezproblemowego rozwiazania
wszystkojestjuzzajete jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-07, 22:36   #87
ZmartwionaOna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 20
Dot.: Piłam alkohol do 8 tygodnia ciąży :(((

Cytat:
Napisane przez wszystkojestjuzzajete Pokaż wiadomość
Dziewczyny nie schizujcie, bo to dziecku na pewno nie pomoze. Tez bylam w podobnej sytuacji, wiec wiem ze czekanie dobija ale NIE WOLNO popadac ze skrajnosci w skrajnosc ja do jakiegos 8 tygodnia nie wiedzialam o ciazy i moze nie pilam co dzien ale zdarzyly mi sie przez ten czas imprezki niezle zakrapiane, serio bez paniki, mi pani doktor powiedziala ze fas maja dzieci alkoholiczek i to w dodatku nie zawsze. Wprawdzie nie ma okreslonej bezpiecznej dawki alkoholu w ciazy ale jestem prawie pewna ze w tak wczesnym jej etapie nic nie spowodowal. pozdrawiam dziewczynki, zycze dalszego przebiegu ciazy bez stresu i alkoholu oczywiscie i na koniec szybkiego i bezproblemowego rozwiazania

hej , dzięki (kolejny raz )
Pochwal się, że urodzilas zdrowe dzieciątko!
Pamietasz może kiedy mniej wiecej piłas ostatni dzien?
bardziej chodzi mi o dzien od zapłodnienia, bo rozumiem ze pilas do 8 tyg ciązy nie płodu?
Pozdrawiam
ZmartwionaOna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-08, 07:54   #88
wszystkojestjuzzajete
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 4
Dot.: Piłam alkohol do 8 tygodnia ciąży :(((

Termin mialam na 19 pazdziernik, pilam ostatni raz jakos pod koniec lutego, poczatek marca. A co do usg - bierzcie na nie poprawke moja dzidzia wygladala CALKOWICIE inaczej na usg 4D w 30tc niz jak sie urodzila serio jesli chcesz podaj mi swojego fb i zobaczysz sobie moje dzieciatko
wszystkojestjuzzajete jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-08, 08:09   #89
teQiba
Moderator
 
Avatar teQiba
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 900
Dot.: Piłam alkohol do 8 tygodnia ciąży :(((

Cytat:
Napisane przez martex9 Pokaż wiadomość
Lekarze maja bardzo mala wiedze na temat FAs..bylm u poloznej psycholog ktora ma stycznasc z matkami pijacymi i powiedziala tylko ze albo bedzie mialo albo nie.nikt tego nie wie
Czy ktoras z was miala taki pzrypadek z dobrym zakonczeniem?
Nie przesadzaj - Ty widzisz ogromną przerwę między nosem a wargą i potrafisz 'zdiagnozować' FAS, a lekarz który ogląda na USG setki dzieci rocznie już nie?
Wyluzuj, teraz i tak niczego nie zmienisz, a dziecku Twoje nerwy na pewno nie pomogą. To że ktoś w internecie napisze "tak u mnie było ok" albo "nie, u mnie nie było ok" to i tak nie będzie miało żadnego odniesienia do Ciebie. Spokój w ciąży jest bardzo ważny.
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
teQiba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-11, 09:33   #90
suszarka
Buc
 
Avatar suszarka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z kropki.
Wiadomości: 9 915
Dot.: Piłam alkohol do 8 tygodnia ciąży :(((

Serio, poczytajcie książki od biologii - w pierwszych tyg ciąży zarodek jest chroniony, nie ma znaczenia ilość czy częstotliwość wypitego alko. Tyle i aż tyle.
__________________
suszarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-02-01 09:42:04


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:16.