potrzebuje wozka,jaki wybrac ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-08-27, 13:01   #1
mamunia20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 55

potrzebuje wozka,jaki wybrac ?


Hej mamy,licze na Wasza pomoc,che kupic wozek dla 8m cory,mam obecnie tako voyager jest super,ale po przelozeniu raczki,tak by mała jechala tylem do mnie a przodem do kierunku jazdy,to tragedia,nie idzie skrecac,ani podbic,chce zatem kupic uzywany wozek ,widzialam 3kolowa spacerówke herlag verona,ma ktos ? Jesli nie ta ,to inna,najwazniejsze,by byla mozliwosc zrobienia siedzenia na calkiem lezaco,gdyz corka czesto spi na spacerku,chce ze skretnymi kolami ,zeby buda byla duza ,idzie zima wiec to wazne,no i koniecznie pompowane duze kola i pasy 5pkt z pałakiem i jak kola skretne,to z mozliwoscia blokady,poleci któras jakis wozeczek ? A moze ktoś ma ten,co widzialam ? Bardzo prosze o pomoc aha no i wazne,by kosz na zakupy byl w miarę duzy i zeby najlepiej mial torbe na drobiazgi
mamunia20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-27, 13:13   #2
Emilia211
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia211
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 3 048
GG do Emilia211 Send a message via Skype™ to Emilia211
Dot.: potrzebuje wozka,jaki wybrac ?

Cytat:
Napisane przez mamunia20 Pokaż wiadomość
Hej mamy,licze na Wasza pomoc,che kupic wozek dla 8m cory,mam obecnie tako voyager jest super,ale po przelozeniu raczki,tak by mała jechala tylem do mnie a przodem do kierunku jazdy,to tragedia,nie idzie skrecac,ani podbic,chce zatem kupic uzywany wozek ,widzialam 3kolowa spacerówke herlag verona,ma ktos ? Jesli nie ta ,to inna,najwazniejsze,by byla mozliwosc zrobienia siedzenia na calkiem lezaco,gdyz corka czesto spi na spacerku,chce ze skretnymi kolami ,zeby buda byla duza ,idzie zima wiec to wazne,no i koniecznie pompowane duze kola i pasy 5pkt z pałakiem i jak kola skretne,to z mozliwoscia blokady,poleci któras jakis wozeczek ? A moze ktoś ma ten,co widzialam ? Bardzo prosze o pomoc aha no i wazne,by kosz na zakupy byl w miarę duzy i zeby najlepiej mial torbe na drobiazgi
teraz śpi na spacerach,ale wiecznie nie będzie miała 8 miesięcy-pomyśl też o tym
Ja mam Roan Marita, ale nie ma skrętnych kół...
__________________
ŻONA OD 17 PAŹDZIERNIKA 2009r.


Edytowane przez Emilia211
Czas edycji: 2013-08-27 o 13:15
Emilia211 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-27, 13:34   #3
mamunia20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 55
Dot.: potrzebuje wozka,jaki wybrac ?

I dobrze sie go prowadzi ? Chce by posluzyl jeszcze z 2 lata
mamunia20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-27, 14:14   #4
Emilia211
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia211
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 3 048
GG do Emilia211 Send a message via Skype™ to Emilia211
Dot.: potrzebuje wozka,jaki wybrac ?

Cytat:
Napisane przez mamunia20 Pokaż wiadomość
I dobrze sie go prowadzi ? Chce by posluzyl jeszcze z 2 lata
bardzo lekko się go prowadzi, bo ma duże pompowane kółka
można rozłożyć do spania prawie na płasko

ostatnio zamieniłam się z koleżanką na pchanie wózka i jej mimo ,że miał skrętne kółka -strasznie ciężko się go prowadziło
__________________
ŻONA OD 17 PAŹDZIERNIKA 2009r.

Emilia211 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-27, 17:58   #5
mamunia20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 55
Dot.: potrzebuje wozka,jaki wybrac ?

No Wlasnie tego sie boje,boje sie brac wozka w ciemno ,moj jest fajny,ale jest straszny jak sie przelozy raczke ,fajny ten Twoj wozeczek ,tylko troche mnie przerazaja te cienkie kola o ile dobrze widze i to chyba 2w1 tak ? Zaraz Ci dam link tego wozka co widzialam

---------- Dopisano o 18:33 ---------- Poprzedni post napisano o 18:28 ----------

http://allegro.pl/wozek-spacerowy-3-...502858186.html co myslisz?

---------- Dopisano o 18:58 ---------- Poprzedni post napisano o 18:33 ----------

Moj tż teraz mowil,ze widzial program pani gadzet i tam byl test wozkow i niby 3kolowe sa wywrotne,to prawda ?
mamunia20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-28, 08:55   #6
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: potrzebuje wozka,jaki wybrac ?

Moja propozycja - przejść do dobrego sklepu (w sensie z dużym wyborem), przymierzyć dziecko, przymierzyć siebie do wózka, sprawdzic jak się dany model prowadzi, składa, ile waży itp.
i wtedy szukać uzywanego za mniejsze pieniądze. Najlepiej w swoim mieście lub bliskiej okolicy aby sprawdzić jego stan przed zapłatą.
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-28, 12:12   #7
justiii87
Zakorzenienie
 
Avatar justiii87
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 730
Dot.: potrzebuje wozka,jaki wybrac ?

Cytat:
Napisane przez Emilia211 Pokaż wiadomość
teraz śpi na spacerach,ale wiecznie nie będzie miała 8 miesięcy-pomyśl też o tym
Ja mam Roan Marita, ale nie ma skrętnych kół...
Bardzo podobają mi się te wózki - mają bardzo dużą gondolę, a na tym mi zależy, ale minus to skrętne koła i tego się obawiam.
Wózki mają bardzo dobrą opinie, ale są minusy: brak skrętnych kół i ciężki - możesz mi powiedzieć swoje zdanie na ten temat? Co prawda mam jeszcze trochę czasu bo maluch rodzi się w styczniu, ale mam zamiar powoli wybierać Nasz pierwszy wóz
justiii87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-08-29, 23:12   #8
KarolinaPW
Zadomowienie
 
Avatar KarolinaPW
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 1 924
Dot.: potrzebuje wozka,jaki wybrac ?

Mam dwa wózki, 2w1 i parasolkę, oba polecam.

Jako pierwszy wózek miałam Jedo Fyn. Uważam że to bardzo dobry wózek bo spełniał moje wymagania (duża gondolka- woziliśmy się nią do 9 mca, dobrze zamortyzowane, duże pompowane koła na moje wiejskie nieutwardzone drogi, dobrze jeżdżące zimą, skrętne z możliwością blokady, spacerówka rozkładana na płasko) Wady - ciężki, ale nie musiałam go targać po schodach, ciężko go prowadzić jedną ręką, zajmuje sporo miejsca w bagażniku, może nie być miejsca na większe zakupy, nie składa sie i nie rozkłada szybko, w przypadku wyjazdu w kilka miejsc, gdzie za każdym razem wózek składasz i rozkładasz, niezbyt to wygodne. Te dwie ostatnie wady zadecydowały o kupnie parasolki i jest to obecnie mój podstawowy wózek. Wybór padł na Inglesinę Zippy. Uwielbiam go- jest to moim zdaniem wózek właściwie bez wad (no może poza brakiem torby na drobiazgi, ale możną ją dokupić) Rozkładany na płasko, stabilny, można zawiesić na rączkach naprawdę dużo i się nie wywróci nawet bez dziecka, składa i rozkłada się go jedną ręką, zajmuje mało miejsca, amortyzacja bardzo dobra jak na parasolkę, głęboka buda, więc parasolka wózkowa zbędna, duzy i wytrzymały kosz na zakupy. Łatwo się prowadzi jedną ręką, co ważne przy chodzącym juz maluchu. Zobaczymy jak będzie zimą, ale prawdopodobnie wrócę do Jedo, bo u nas raczej słabo odśnieżąją
__________________
"When you’re in my arms
The world makes sense
There is no pretence
And you’re crying
When you’re by my side
There is no defence
I forget to sense I’m dying"


KarolinaPW jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-31, 12:27   #9
Basia_Malinowska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 35
Dot.: potrzebuje wozka,jaki wybrac ?

Pamiętajmy, że wózek to też miejsce drzemki dla maluszka, więc musi być jemu przede wszystkim wygodnie. Zostawiam też artykuł na ten temat
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
Basia_Malinowska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-31, 12:51   #10
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: potrzebuje wozka,jaki wybrac ?

Bezndziejny artykuł, nie wnoszący nic nowego.
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-02, 13:21   #11
mamunia20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 55
Dot.: potrzebuje wozka,jaki wybrac ?

Cytat:
Napisane przez KarolinaPW Pokaż wiadomość
Mam dwa wózki, 2w1 i parasolkę, oba polecam.

Jako pierwszy wózek miałam Jedo Fyn. Uważam że to bardzo dobry wózek bo spełniał moje wymagania (duża gondolka- woziliśmy się nią do 9 mca, dobrze zamortyzowane, duże pompowane koła na moje wiejskie nieutwardzone drogi, dobrze jeżdżące zimą, skrętne z możliwością blokady, spacerówka rozkładana na płasko) Wady - ciężki, ale nie musiałam go targać po schodach, ciężko go prowadzić jedną ręką, zajmuje sporo miejsca w bagażniku, może nie być miejsca na większe zakupy, nie składa sie i nie rozkłada szybko, w przypadku wyjazdu w kilka miejsc, gdzie za każdym razem wózek składasz i rozkładasz, niezbyt to wygodne. Te dwie ostatnie wady zadecydowały o kupnie parasolki i jest to obecnie mój podstawowy wózek. Wybór padł na Inglesinę Zippy. Uwielbiam go- jest to moim zdaniem wózek właściwie bez wad (no może poza brakiem torby na drobiazgi, ale możną ją dokupić) Rozkładany na płasko, stabilny, można zawiesić na rączkach naprawdę dużo i się nie wywróci nawet bez dziecka, składa i rozkłada się go jedną ręką, zajmuje mało miejsca, amortyzacja bardzo dobra jak na parasolkę, głęboka buda, więc parasolka wózkowa zbędna, duzy i wytrzymały kosz na zakupy. Łatwo się prowadzi jedną ręką, co ważne przy chodzącym juz maluchu. Zobaczymy jak będzie zimą, ale prawdopodobnie wrócę do Jedo, bo u nas raczej słabo odśnieżąją
9 miesiecy w gondoli ? o matko nie wyobrazam sobie tak ruchliwego dziecka w gondoli wozic ,przeciez ono biedne tez chce obserwowac swiat z pozycji siedzacej a nie tylko lezec ;p moja by nie wytrzymała,juz od 5 miesiaca jezdzila w spacerowce ,bo raz w gondoli by mi wypadla bo zaczynala siadac ;pp
mamunia20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-03, 13:56   #12
meta_morfoza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 369
Dot.: potrzebuje wozka,jaki wybrac ?

mamunia20 dzieci są różne przecież- ja syna też woziłam 8miesięcy w gondoli (jedo fyn) i nie było to dla niego problemem, nie protestował, nie próbował wychodzić itp. Poza tym syn wcześniej nie rwał się specjalnie do siadania. Zaczął siadać to zmieniliśmy na spacerówkę i tyle.
W temacie wózka poradzę tylko aby zwrócić właśnie uwagę na koła, jak chcesz pompowane to ok, gorzej z tymi małymi kółkami trzeszczącymi w typowych parasolkach (sama niestety takie mam i mnie to wkurza straszliwie)
meta_morfoza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-04, 11:55   #13
justiii87
Zakorzenienie
 
Avatar justiii87
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 730
Dot.: potrzebuje wozka,jaki wybrac ?

My jesteśmy zdecydowanie na wózek firmy Jedo Teraz tylko musimy się zastanowić czy chcemy ze skrętnymi kołami czy nie. Gondole w obu modelach są te same Duże, a o to Nam chodziło Jeździłam po sklepie wózkami i mimo wielkiego zdziwienia wózek bez skrętnych kół jest bardzo lekki i świetnie się prowadzi no i jest bardziej miękki bo jest na paskach, a to duży plus bo chodzi Nam głównie o wygodę malucha
justiii87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-06, 12:51   #14
KarolinaPW
Zadomowienie
 
Avatar KarolinaPW
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 1 924
Dot.: potrzebuje wozka,jaki wybrac ?

Cytat:
Napisane przez mamunia20 Pokaż wiadomość
9 miesiecy w gondoli ? o matko nie wyobrazam sobie tak ruchliwego dziecka w gondoli wozic ,przeciez ono biedne tez chce obserwowac swiat z pozycji siedzacej a nie tylko lezec ;p moja by nie wytrzymała,juz od 5 miesiaca jezdzila w spacerowce ,bo raz w gondoli by mi wypadla bo zaczynala siadac ;pp
Tam jest regulacja oparcia (chyba 4 stopnie z tego co pamiętam) i jak dziecko chce siedzieć to może bez problemu. Zreszta od początku podnosiłam je lekko, bo mi mały mocno ulewał. Gondolka słuzyła nam tez jako łóżeczko do spania w dzień, długi czas zasypiał tylko bujany w wózku. Poza tym usiadł samodzielnie dopiero jak miał 10 miesięcy Wiem że późno ale co zrobić...Miał rehabilitację wiec raczej niczego nie zaniedbałam
__________________
"When you’re in my arms
The world makes sense
There is no pretence
And you’re crying
When you’re by my side
There is no defence
I forget to sense I’m dying"


KarolinaPW jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-06, 17:12   #15
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: potrzebuje wozka,jaki wybrac ?

Cytat:
Napisane przez KarolinaPW Pokaż wiadomość
Poza tym usiadł samodzielnie dopiero jak miał 10 miesięcy Wiem że późno ale co zrobić...Miał rehabilitację wiec raczej niczego nie zaniedbałam

wieku 10 miesięcy to nie jest późno jak na samodzielne siadanie
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-11, 13:04   #16
Emilia211
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia211
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 3 048
GG do Emilia211 Send a message via Skype™ to Emilia211
Dot.: potrzebuje wozka,jaki wybrac ?

Cytat:
Napisane przez justiii87 Pokaż wiadomość
Bardzo podobają mi się te wózki - mają bardzo dużą gondolę, a na tym mi zależy, ale minus to skrętne koła i tego się obawiam.
Wózki mają bardzo dobrą opinie, ale są minusy: brak skrętnych kół i ciężki - możesz mi powiedzieć swoje zdanie na ten temat? Co prawda mam jeszcze trochę czasu bo maluch rodzi się w styczniu, ale mam zamiar powoli wybierać Nasz pierwszy wóz
ciężki ? hmm... to prawda trochę waży-ale nie mieszkam wysoko-pierwsze piętro-wnoszę do góry tylko połowę wózka-kiedyś gondola-teraz spacerówka-kiedy Lenka śpi-jakoś daje radę -ważę 65kg
a skrętne koła-mi tam to akurat nie przeszkadza,że ich nie ma
lekko się prowadzi i nie potrzebne mi są skrętne koła
co ważne żeby nie wiem jak to nazwać -obręcz do pchania...nie były rogi tylko tak jak w roanie-wiesz o co mi chodzi ?mogę wysłać na e-mail filmik jak mała pcha wózek sama i jak jej to lekko idzie


i popieram KAROLCE-używane wózki są tańsze i warto je kupować
__________________
ŻONA OD 17 PAŹDZIERNIKA 2009r.

Emilia211 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-12, 19:23   #17
Sola1
Zakorzenienie
 
Avatar Sola1
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 8 528
Dot.: potrzebuje wozka,jaki wybrac ?

Jeśli chodzi o trzeszczące kółka w parasolkach to zależy jakiej firmy. Ja mam Chicco Multiway Evo oraz Quinny Zapp xtra ( do samochodu, na zakupy) i w ani jednym ani drugim nie trzeszczą. Zapp wydaje z siebie charakterystyczny dźwięk np. na kostce, ale nie wynika on z kół.

Co do braku skrętnych kół to też pewnie kwestia firmy, ale na początku miałam wózek bez skrętnych kół ( były duże pompowane) i zraziłam się do nich. Być może to też zależy od miejsca w jakim się użytkuje, ale ja mieszkam w mieście często skręcam czy chociażby zjeżdżam na bok. W moim odczuciu w mieście, gdzie są chodniki pompowane koła wcale nie są niezbędne, chyba że na śniegi lub piasek. W każdym razie ten mój Chicco daje spokojnie radę ( ale to jest taka terenowa parasolka jak określił ją sprzedawca).
Sola1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-13, 09:55   #18
Kolorowa_parasolka
Przyczajenie
 
Avatar Kolorowa_parasolka
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 27
Dot.: potrzebuje wozka,jaki wybrac ?

Nam przez blisko dwa lata służyła spacerówka espiro active.
Wykorzystaliśmy ten wózek na maksa I po okolicy, i na wakacjach na dłuższych trasach i spacerach.
Skrętne koła uważam za duży plus, zwłaszcza jeśli poruszasz się po mieście.
Kolorowa_parasolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-05, 16:00   #19
Mondo_Bongo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 154
Dot.: potrzebuje wozka,jaki wybrac ?

ja mam Murę plus i też sobie chwalę, szczególnie lekkość prowadzenia i samego wózka
Mondo_Bongo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-05 17:00:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:30.