Postinor, Escapelle, Ellaone, metoda Yuzpe, tabletka "po" - wątek zbiorczy! - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Pokaż wyniki sondy: postinor
zażywałam i zadziałał 26 50,98%
zażywałam i nie zadziałał 2 3,92%
nie zażywałam 23 45,10%
Głosujący: 51. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-11-06, 19:46   #31
pamelka24
Raczkowanie
 
Avatar pamelka24
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 88
Dziewczyny ja wiem ze postinor jest lekiem doraznym i wolno go stosowac tylko sporadycznie!!!.Uwazam ze jest potrzebny w awaryjnych sytuacjach.

Dziwie sie ze lekarze nie chca go przepisywac.Skoro dziewczyna jest dorosla i nie chce miec dziecka a miala stosunek bez zabezpieczenia czy zawiodla metoda antykoncepcyjna i prosi o postinor to lekarz powinien go przepisac chyba ze sa jakies przeciwskazania zdrowotne.
Po zazyciu miesiaczka jest zwykle prawidlowa i wystepuje w przewidzianym terminie.Oczywiscie moze sie zdarzyc inaczej.Sa czeste przypadki rozregulowania cyklu.
Jezeli okaze sie ze jestesmy w ciazy to lek nie zaszkodzi dziecku ze wzgledu na wczesne stosowanie leku po stosunku do 72 godz!
Jestem ze swoim TZ 5 lat i tylko 2 razy go uzywalam liczac ten dzisiejszy.Nie moge brac tabl wiec pozostaje nam tylko prezerwatywa.Dzisiaj jej nie uzylismy Stalo sie i nic na to nie poradze.Dlatego pomyslalam o postinorze.Wzielam go o godz 15(4 godz po stosunku) i czuje sie dobrze.Lekarz powiedzial ze nie powinnam brac drugiej tabl.Ze wzgledu na wczesne zazycie wystarczy jedna.

xre moze masz racje ze druga jest konieczna.Lekarz nie wiedzial ze to 14 cykl i nie byl ginekologiem .Powiedzial ze wystarczy jedna bo szybko ja wezme i zadziala .Druga moze mi niezle namieszac w cyklu i spowodowac niezle skutki uboczne.Ze wzgledu na wysoka zawartosc hormonu to lek toksyczny .Dlatego uwaza ze powinnam poprzestac na jednej tabl.
Juz sama nie wiem co mam robic.Musze przyznac ze ze zaufalam lekarzowi ale twoja wypowiedz spowodowala ze mam watpliwosci

Edytowane przez jaga_2001
Czas edycji: 2007-04-15 o 19:43 Powód: post pod postem
pamelka24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-06, 20:59   #32
xre
BAN stały
 
Avatar xre
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 780
Dot.: Postinor ! prosze o opinie!!!do pana ginekologa!

Cytat:
Napisane przez pamelka24
Lekarz nie wiedzial ze to 14 cykl i nie byl ginekologiem .Powiedzial ze wystarczy jedna bo szybko ja wezme i zadziala
szczerze mowiac SZOK Jak bralam w 13 dzien i powiedziala zebym leciala pedem do apteki i ze mam jeszcze w aptece zazyc zeby jak najszybciej a zeby zmniejszyc ryzyko to zebym wziela za 4 godz. nastepna a nie na drugi dzien. Skoro wzielas juz jedna to oki. Jutro jak najszybciej zadzwon albo pojdz do ginekologa i zapytaj dokladnie czy masz brac czy nie. I tak jezeli bys miala brac ta tabletke to jutro. Mi kazala wziasc od razu jeszcze jedna bo widziala jaka bylam przestraszona (wiadomo ze stres albo inne dorazne emocje moga wywolac owulacje).
a moja rada na przyszlosc... konsultuj takie tabletki z ginekologiem, bo tamten popelnil ogromny blad ze nie zapytal ktory to dzien cyklu. Gdyby to byl np. 20 dzien to wogole nie byloby potrzeby brac tapletek... wiec rownie dobrze mogl Cie niepotrzebnie naszpikowac konska dawka hormonow nie wiedzac o tym ze nie bylo takiej potrzeby. A tak na marginesie to zrob napad na DUREX`a i zaopatrz sie w caly karton gumek to nie bedziesz miala wiecej takich przygod
xre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-07, 00:26   #33
pamelka24
Raczkowanie
 
Avatar pamelka24
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 88
Dot.: Postinor ! prosze o opinie!!!do pana ginekologa!

Wiesz gdyby to byl 20 dzien cyklu czy jakis inny tzn bezplodny to nie chciala bym tych tabletek.Postaram sie rano skonsultowac z lekarzem ale nie wiem czy nie bedzie za pozno bo druga tabl powinnam wziac o 3 w nocy.Strasznie mnie ta sytuacja stresuje.Jak pisalam wczesniej moj partner zrobil to na zewnatrz ale po krotkim czasie i po umyciu kochalismy sie .Boje sie ze wtym czasie plemniki sie dostaly.Drugi wytrysk mial tez na zewnatrz.Moze ja niepotrzebnie panikuje.
pamelka24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-07, 10:12   #34
xre
BAN stały
 
Avatar xre
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 780
Dot.: Postinor ! prosze o opinie!!!do pana ginekologa!

Cytat:
Napisane przez pamelka24
Wiesz gdyby to byl 20 dzien cyklu czy jakis inny tzn bezplodny to nie chciala bym tych tabletek.Postaram sie rano skonsultowac z lekarzem ale nie wiem czy nie bedzie za pozno bo druga tabl powinnam wziac o 3 w nocy.Strasznie mnie ta sytuacja stresuje.Jak pisalam wczesniej moj partner zrobil to na zewnatrz ale po krotkim czasie i po umyciu kochalismy sie .Boje sie ze wtym czasie plemniki sie dostaly.Drugi wytrysk mial tez na zewnatrz.Moze ja niepotrzebnie panikuje.

Jezeli mial wytrysk i kochaliscie sie ponownie to na 100% w sluzie byly plemniki (chyba ze ja jakas niedoksztalcona jestem ) dziewczyno lec do ginekologa!! I to jak najszybciej!!!! Co prawda trzeba miec totalny niefart zeby w ten sposob zrobic sobie dziecko... ale najczesciej wlasnie tak jest... wystarczy jeden wariacik (plemniczek) a w takiej kropelce jest ich hohohoh i jeszcze troche
xre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-07, 19:23   #35
pamelka24
Raczkowanie
 
Avatar pamelka24
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 88
Dot.: Postinor ! prosze o opinie!!!do pana ginekologa!

Zapytalam dzis ginekologa i powiedzial ze jedna wystarczy wiec nie wzielam.Mam nadzieje ze zadziala i nie bede w ciazy.Boje sie strasznie pomimo tego ze zaufalam lekarzowi.Juz nigdy nie popelnie tego bledu.Zabezpieczenie w dni plodne to podstawa.
pamelka24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-10, 18:00   #36
dr W.Kazimierak
Rozeznanie
 
Avatar dr W.Kazimierak
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 559
Dot.: Postinor ! prosze o opinie!!!do pana ginekologa!

Cytat:
Napisane przez pamelka24
Witajcie.Dzis jest 14 dzien cyklu i boje sie ze doszlo do zaplodnienia.Mam dni plodne a moj partner mial przedwczesny wytrysk,zdarzyl wyjsc,zrobil to na zewnatrz ale po chwili umyl go i znowu sie kochalismy.Boje sie ze plemniki sie dostaly. to sie stalo 2 godz temu.od razu pomyslalam o postinorze.Nie chce miec teraz dziecka.Moj partner jest zly na mnie bo on chce miec dziecko ale pobiegl po recepte.Zastanawiam sie czy zarzyc te tabletki.Boje sie o skutki uboczne i boje sie ze tym samym popsuje swoje relacje z partnerem.
Co mam robic juz sama nie wiem.
W opisany spsób zostało spłodzonych sporo dzieci.

Poczęcie (przy braku antykoncepcji) następuje często niezależnie od tego czy:

- Oboje chcą
- Oboje nie chcą
- Ona chce a on nie chce
- On chce a ona nie chce

Powiem więcej, nawet przy stosowaniu skutecznej antykoncepcji, decydując się na współżycie, z góry zakładamy chociaż "cień" prawdopodobieństwa ciąży i porodu (no chyba, że ktoś z góry zakłada, że w takim przypadku będzie usuwał ciążę)

W. Kazimierak
dr W.Kazimierak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-12, 15:57   #37
Szarada
Zakorzenienie
 
Avatar Szarada
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 5 145
Dot.: Zamienniki Postinoru?

Cytat:
Napisane przez layla_lbn
A nie lepiej brać tabletki cały czas i nie mieć takich nagłych potrzeb??
Czasem nie mozna brać piguł.
Szarada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-11-12, 17:29   #38
layla_lbn
Zakorzenienie
 
Avatar layla_lbn
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa (czasem Lublin)
Wiadomości: 17 437
GG do layla_lbn Send a message via Skype™ to layla_lbn
Dot.: Zamienniki Postinoru?

Cytat:
Napisane przez Szarada
Czasem nie mozna brać piguł.
Ja rozumiem, ale hmmm3 pisze o tabletkach właśnie, jak może wziąć "jednorazowo" to chyba może brać cały czas...??
__________________
Gdy już posmakowałeś lotu,
zawsze będziesz chodzić po ziemi z oczami utkwionymi w niebo,
bo tam właśnie byłeś i tam zawsze będziesz pragnął powrócić.

Chciałbym poznać człowieka, który wymyślił seks, żeby zobaczyć nad czym teraz pracuje


layla_lbn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-20, 18:05   #39
M_Y
Raczkowanie
 
Avatar M_Y
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 55
Czy Postinor wpływa na wynik testu ciążowego?

Bardzo proszę o odpowiedż,panie doktorze, możliwie jak najszybciej...
M_Y jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-20, 18:11   #40
M_Y
Raczkowanie
 
Avatar M_Y
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 55
Dot.: Czy Postinor wpływa na wynik testu ciążowego?

I Drogie wizażanki jeśli macie z tymi tabletkami jakieś doświadczenia to napiszcie prosze...Z góry dziekuję
M_Y jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-20, 18:15   #41
Różowy Strachulec
Zakorzenienie
 
Avatar Różowy Strachulec
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 023
Dot.: Czy Postinor wpływa na wynik testu ciążowego?

Czasem warto użyć wyszukiwarki, sporo już było wypowiedzi na ten temat
__________________
KOTY. KOTY SĄ MIŁE.
Różowy Strachulec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-11-20, 18:23   #42
M_Y
Raczkowanie
 
Avatar M_Y
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 55
Dot.: Czy Postinor wpływa na wynik testu ciążowego?

Czytałam duzo wypowiedzi, ale jednoznacznej odpowiedzi niestety nie znalazłam...
M_Y jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-27, 11:15   #43
magdzia33
Zakorzenienie
 
Avatar magdzia33
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 5 316
postionor... ale

...
__________________

Jestem żoną

Maleństwo

Edytowane przez magdzia33
Czas edycji: 2007-01-18 o 11:52
magdzia33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-27, 11:19   #44
Guni
Wtajemniczenie
 
Avatar Guni
 
Zarejestrowany: 2003-02
Lokalizacja: Gliwice, Pyskowice
Wiadomości: 2 505
GG do Guni
Dot.: postionor... ale

Ja nie mialam skutkow ubocznych po postinorze. Zupelnie nic po nim nie odczuwalam, a z tego co pamietam to i okres pozniej dostalam. Pozdrawiam!
__________________
"Prawdziwa Wizażanka wychodzi na podwórko gdy nie ma prądu!"

Jestem na: http://www.amundsen.pl/home/ Etap oceaniczny
http://nwpass.qnt.pl/
Guni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-27, 11:21   #45
magdzia33
Zakorzenienie
 
Avatar magdzia33
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 5 316
Dot.: postionor... ale

Cytat:
Napisane przez Guni
Ja nie mialam skutkow ubocznych po postinorze. Zupelnie nic po nim nie odczuwalam, a z tego co pamietam to i okres pozniej dostalam. Pozdrawiam!
...
__________________

Jestem żoną

Maleństwo

Edytowane przez magdzia33
Czas edycji: 2007-01-18 o 11:52
magdzia33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-27, 11:59   #46
Pomadka
Zakorzenienie
 
Avatar Pomadka
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Wizaż. Tu mnie zawsze znajdziesz! :)
Wiadomości: 14 119
Dot.: postionor... ale

Przesuwam wątek na Ginekologię.

Najwyżej Lexie mnie zleje po tyłku za złe przekierowanie wątku.
__________________
♪♪♪♪♪♪ ♪♪♪♪♪♪
Pomadka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-27, 12:11   #47
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: postionor... ale

Cytat:
Napisane przez magdzia33
dziewczyny przeszukalam rozne watki o postinorze ale nie znalazlam jednej rzeczy... bo z tych watkow co czytalam to wszyscy mieli skutki uboczne... a czy ktos ich nie mial????? tak sie zastanawiam bo mi sie nic nie dzialo i juz fiola dostaje... jeszcze czekam na okres i ciszaaaa..... niedlugo osiwieje....
Ja nie miałam żadnych. Nie siwiej.
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-27, 12:34   #48
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: postionor... ale

Cytat:
Napisane przez Pomadka
Przesuwam wątek na Ginekologię.

Najwyżej Lexie mnie zleje po tyłku za złe przekierowanie wątku.
Nie zleję, ale muszę go dołączyć do czegoś - bo pytanie do innych dziewczyn zasadniczo kieruję na plotkowe, ale akurat Postinor wolę zostawić tutaj
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-04, 20:51   #49
z_agnieszka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 33
Exclamation Tabletki po stosunku - błąd w przyjmowaniu

Potrzebuje natychmiastowej pomocy!!!Dzis Bylam u ginekologa po tabletki anty po stosunku, dodam ze do zblizenia doszlo wczoraj wieczorem.Lekarz przepisal mi GRAVISTAT 250 kazal mi zazyc 3 razy po 2 tabletki.Ja glupia wzielam tylko jedna,teraz moj chlopak znalazl na internecia ze bierze sie 2 i wtedy przypomialo mi sie ze zrobilam inaczej.Znalazlam na necia nr do ginekologa,Zadzwonilam i on powiedzial zebym teraz zaczela ten proces jeszcze raz tzn: 3 razy po 2 tabletki od tej pory czy to wystarczy i czy jedna tabletka wzieta po poludniu(14.40) nie zaszkodzi mi.Dodam ze po tamtej jednej pigulce czuje sie strasznie oslabiona, senna i tak jakos mi dziwnie...
z_agnieszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-01-04, 20:55   #50
Verena
Rozeznanie
 
Avatar Verena
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 615
Dot.: Szybko POMOCY!!!

Nie wiem, na jaką pomoc liczysz.
Zrób tak, jak ci lekarz zalecił. Jest to chyba właśnie metoda Yuzpe, czyli alternatywa dla postinoru.

poczytaj sobie:
http://www.amwaw.edu.pl/antykoncepcj....htm#emergency
__________________
BYKOM STOP! Poprawna pisownia i ortografia w Internecie.
[/SIZE]
Verena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-04, 21:05   #51
Różowy Strachulec
Zakorzenienie
 
Avatar Różowy Strachulec
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 023
Dot.: Szybko POMOCY!!!

No właśnie, jak mamy Ci pomóc? Telepatycznie? Dlaczego nie postąpiłaś zgodnie z zaleceniami lekarza?
__________________
KOTY. KOTY SĄ MIŁE.
Różowy Strachulec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-04, 21:16   #52
z_agnieszka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 33
Dot.: Szybko POMOCY!!!

Mam dzis strasznie zakrecony dzien...jednno kolo w plecy a jutro kolejne 2 w dodatku obeszlam pol miasta zanim znalazlam prywatnego ginekologa, do tego dochodzi caly stres jaki przezywam jestem tylko czlowiekiem i po prostu wylecialo mi to z glowy.
z_agnieszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-04, 21:23   #53
primavera
Zakorzenienie
 
Avatar primavera
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław i okolice
Wiadomości: 6 594
Dot.: Szybko POMOCY!!!

Ale przecież dzwoniłas do ginekologa i on powiedział ci, co masz zrobić.
primavera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-04, 21:32   #54
Marilyn
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 449
Dot.: Szybko POMOCY!!!

Cytat:
Napisane przez z_agnieszka
Mam dzis strasznie zakrecony dzien...jednno kolo w plecy a jutro kolejne 2 w dodatku obeszlam pol miasta zanim znalazlam prywatnego ginekologa, do tego dochodzi caly stres jaki przezywam jestem tylko czlowiekiem i po prostu wylecialo mi to z glowy.
Sorry, ale jakbym bała się, że jestem w ciąży to pierwsze o czym bym pomyślała to pigułki...Kolosa zawsze możesz zdać w 2 terminie a tutaj liczyła się każda godzina...
Marilyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-04, 22:43   #55
Verena
Rozeznanie
 
Avatar Verena
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 615
Metoda Yuzpe

Tak sobie myslę, iż warto by podać nieco rzetelnych wiadomości o tejże metodzie, będącej przecież alternatywą dla Postinoru.
Wklejam więc linkę, o której już ktoś wcześniej wspominał:

http://www.amwaw.edu.pl/antykoncepcj....htm#emergency

Druga strona, na której znalazłam co nieco:
http://www.pfm.pl/u235/navi/199182

Myślę, że źródła są wystarczająco wiarygodne. Liczę równiez na komentarz pana doktora
__________________
BYKOM STOP! Poprawna pisownia i ortografia w Internecie.
[/SIZE]
Verena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-09, 17:29   #56
wisienk@
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: k@rtonik
Wiadomości: 69
Unhappy czy diane 35 nadaja sie na metode yuzpe??

otoz pekla mi prezerwatywa plemikobojcza ale bez spermy. nie pamietam kto polecil mi metode w/w ale nie chcialam ryzykowac wpadki, a mam przerozne cykle wiec kolezanka mi odstapila diane 35 i sie dowiedzialam ze mozna taka metode zastosowac ze zwyklymi pigulkami.wzielam 4 pigulki w niedziele w poludnie a kolejna porcje mialam wziasc 12 godzin pozniej, jednak wymiotowalam akurat o tej porze, a nie chcialam sobie poniedzialku pospuc wymiotami, wiec nie wzielam drugiej dawki. dzis sie dowiedzialam od drugiej kolezanki ze takie pigulki nie pomogaja bo nie maja odpowiedniej dawki hormonow.boje sie wpadki,czy powinnam mimo to teraz wziasc pigulki-druga porcje?czy modlic sie aby nie bylo wpadki?dodam ze nie moge jutro isc do lekarza.
wisienk@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-09, 17:49   #57
agniesia_ania
Raczkowanie
 
Avatar agniesia_ania
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: pokój z widokim na PKiN
Wiadomości: 385
Dot.: czy diane 35 nadaja sie na metode yuzpe??

oczywiście, że NIE nadaje się!!
Tabletek anty nie mozesz łykać jak witamin. I 4 na raz!!! Stosuje się tyko jedną na dobę. Idź najlepiej do ginekologa, jeśli chcesz być pewna,że nie jesteś w ciązy.
Acha, jeśli zwymiotowałaś po wzięciu tabletki, ale zanim się wchłonęła w jelicie, to jej działani jest osłabione.
__________________
to normalne, że odczuwam strach przed podjeciem ważnej decyzji
agniesia_ania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-09, 17:55   #58
Bruja
Rozeznanie
 
Avatar Bruja
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: ciemna strona księżyca
Wiadomości: 721
Dot.: Metoda Yuzpe

"wyszukiwarka twoim przyjacielem, nie wrogiem..."
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=80209
...po przeczytaniu powyższego wątku jasno widać, że Diane35 NIE nadaje się do tej metody!
__________________
Kot składa się z:
materii, antymaterii i fanaberii
Bruja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-09, 17:59   #59
wisienk@
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: k@rtonik
Wiadomości: 69
Najczęściej oznacza to, że należy połknąć dwie porcje leku. Nie później niż w 72 godziny po stosunku zażywa się 4 tabletki klasycznego preparatu antykoncepcyjnego, popijając je mlekiem lub wodą. Należy zażyć tabletki możliwie jak najszybciej po stosunku, ale o takiej porze, by można było przyjąć drugą identyczną dawkę po 12 godzinach. Dobrze jest zażywać te pigułki po jedzeniu – dzięki temu zmniejszy się ewentualne nudności. Nawet jeżeli pojawią się wymioty po pierwszej dawce, należy zażyć po 12 godzinach drugą porcję. Jeżeli wymioty pojawią się ponad 2 godziny od chwili zażycia tabletek, nie ma czym się przejmować: lek został już strawiony i wchłonięty.

ja zajrzalam na tej stronie wczesnie(tak jak podala verena ten link)-nie czytalam calosci tylko ten przepis.godzine po tym bolam mnie jeden jajnik a potem drugi, a potem zrobilam sie senna.
wymioty nastapily 12 godzin pozniej, jednak zastosowalam sie do przepisu-4 tabletki to 4.napisalam juz ze nie zajrzalam dzis do gin a jutro tez nie moge.

Nadają się do tego pigułki różnych marek, ważne tylko, aby zawierały one odpowiednią dawkę estrogenów i progestagenów. Dawki są duże (w sumie 1000 mikrogramów lewonorgestrelu i 200 mikrogramów etinylestradiolu)

to tez jest tej stronki.ja nie bralam pigulek anty, wiec nie znam sie na ich skladzie.

pytam sie pana doktora albo kogos kto sie zna:czy jesli polknelam te 4 pigulki diane 35 to bedzie istniala szansa na wpadke?

Edytowane przez agusia_1
Czas edycji: 2006-01-09 o 18:25 Powód: post pod postem
wisienk@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-09, 18:15   #60
Bruja
Rozeznanie
 
Avatar Bruja
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: ciemna strona księżyca
Wiadomości: 721
Dot.: Metoda Yuzpe

"Stosowanie metody Yuzpe polega na podaniu do 72 godzin po stosunku tabletki zawierającej 100 mcg ethynyloestradiolu z 500 mcg lewonorgestrelu
i powtórzenie tej samej dawki po 12 godzinach.

Z preparatów dostępnych w Polsce można więc użyć:
Gravistat 250,
Minisiston,
Microgynon21,
Rigevidon,
Stediril."

To z linka, który ci podałam. Jak jasno widać, Diane35 nie jest preparatem z powyższej listy, nie zawiera więc zapewne odpowiednich składników.

Co do drugiego pytania - niemalże zawsze jest możliwość "wpadki", nie piszesz nic o tym który to dzien cyklu itp. nie sądzę więc, aby Pan Doktor czy ktokolwiek inny był więc w stanie powiedzieć ci coś konkretnego na temat ewentualnej "wpadki", a połknięcie 4 tabletek Diane z pewnością nie pomogło w niczym.
__________________
Kot składa się z:
materii, antymaterii i fanaberii
Bruja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-02-28 16:55:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:27.