Mamusie styczniowe cz. 4 - Strona 36 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-06-19, 14:22   #1051
faa
Zakorzenienie
 
Avatar faa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 8 795
GG do faa
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Cytat:
Napisane przez AnnLady Pokaż wiadomość
U nas te same teksty lecą a propos przyzwyczajania i noszenia.
Mała ostatnio jest okropna, tylko ją włożę na dworze do wózka jest taki ryk na pół osiedla że idę do domu ja uspokoić, ludzie pomyślą że patologia jakaś
Masakra, jak już wpadnie w szał to koniec, na rękach jeszcze długo będzie się drzeć serio nie wiem czy to normalne

I mój mąż też wczoraj stwierdził, że rozpuscilismy ja tym noszeniem, i że gdzieś popełniliśmy błąd. Ona od początku wymagała dużo noszenia, teraz jakiś czas był spokój, a widzę znowu się zaczyna powtórka z rozrywki.

Ale my się najwięcej spieramy o noszenie jej przed tv, on tylko wraca z pracy to pierwsze co robi odpala tv, nieważne co byle coś grało. I tak z nią łazi przed tv a ta się wpatruje. Jak to widzę to mnie strzela, wysyłam artykuły do czytania i tak jak grochem o ścianę nic nie dociera. Ile my się już o to razy pokłócilismy.



Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
U mnie tv jest włączany jedynie w weekend jak jest tż i mecz to on wtedy ogląda a tak w tyg ja nic nie oglądam bo młodą noszę to ona tez ogląda, ale mam sąsiada który córce daje telefon i włącza tv na uspokojenie a jest z 21 stycznia
Spokojnie moja jak wpadnie w szał też ciężko uspokoić ostatnio tak się zanosila ze myślałam ze oddechu nie złapie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Dobrze wiem, że czasem bardzo trudno mnie kochać. Ale chyba łatwo zobaczyć miłość w moich oczach..."
Płomień 81 - Trudno mnie kochać

https://www.instagram.com/izka_em/
faa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-19, 14:28   #1052
AnnLady
Zakorzenienie
 
Avatar AnnLady
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: miasto
Wiadomości: 11 928
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Cytat:
Napisane przez comablack89 Pokaż wiadomość
O kurczę wlasnie wyczytałam, ze nawet jak w tle gra to zle.
Nasza nie oglada tv. W sensie nie kładziemy ja przed tv aby cos oglądała ale w tle leci i chcąc, nie chcąc przechodząc z nia na rękach spojrzy w tv. Nie wiem czy mam sie shiziwac ale kurczę chyba cieżko aby nigdy w ekran nie spojrzała (?).


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Cytat:
Napisane przez faa Pokaż wiadomość
U mnie tv jest włączany jedynie w weekend jak jest tż i mecz to on wtedy ogląda a tak w tyg ja nic nie oglądam bo młodą noszę to ona tez ogląda, ale mam sąsiada który córce daje telefon i włącza tv na uspokojenie a jest z 21 stycznia
Spokojnie moja jak wpadnie w szał też ciężko uspokoić ostatnio tak się zanosila ze myślałam ze oddechu nie złapie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No mi właśnie o takie patrzenie w tv chodzi. Nikt jej nie kładzie żeby specjalnie oglądała. A on podchodzi pod sam telewizor. A mnie trafia.

Faa wiedziałam że na was można liczyć

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
AnnLady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-19, 15:48   #1053
paula.cw
Zakorzenienie
 
Avatar paula.cw
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 004
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

U nas tv rzadko chodzi. Staram się unikać takiego puszczania. Jak włączam bajkę starszemu bo czasem coś ogląda to biorę go na kolana zeby był tyłem do tv.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Kobiecy blog o treningu siłowym i zdrowym odżywianiu- artykuły, jadłospisy, przepisy- Zapraszam
paula.cw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-19, 15:50   #1054
loveve
Zakorzenienie
 
Avatar loveve
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 945
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Cytat:
Napisane przez comablack89 Pokaż wiadomość
O kurczę wlasnie wyczytałam, ze nawet jak w tle gra to zle.
Nasza nie oglada tv. W sensie nie kładziemy ja przed tv aby cos oglądała ale w tle leci i chcąc, nie chcąc przechodząc z nia na rękach spojrzy w tv. Nie wiem czy mam sie shiziwac ale kurczę chyba cieżko aby nigdy w ekran nie spojrzała (?).


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Jak mamy czasami włączony tv to starałam się, żeby Nikodem nie zerkał. Zazwyczaj jest wyłączony, ale częściej niż tv gra muzyka


U nas w ostatnim czasie pojawiły się drzemki. Około 9-10 około godziny, później w okolicy 13. A zdarzy się też, że i o tej godzinie - 16-17 (właśnie mają drzemkę z TŻ). Przez to zamiast około 19, to mały zasypia 20, albo i później. No i około 6 jest wyspany
Mój syn teraz w dzień śpi więcej niż jak był noworodkiem

Edytowane przez loveve
Czas edycji: 2019-06-19 o 16:01
loveve jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-19, 18:20   #1055
malajaa
Wtajemniczenie
 
Avatar malajaa
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2 374
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

A mogę zapytać co jest złego z muzyce lecącej w tle, jakieś radio czy coś? Nie mówię oczywiście ze głośno. Przecież tez wszystkie zabawki grające, śpiewające to tak samo melodie lecą. Karuzelka do spania też gra niby w tle. Co jest w tym złego?





U mnie drzemki to teraz loteria, śpi na spacerze w wózku może z 20-30 minut. W domu już praktycznie wcale w ciągu dnia nie śpi.
__________________
__________________
Najważniejsze to mieć swój cel,
Reszta przyjdzie z czasem...


malajaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-19, 18:29   #1056
comablack89
Wtajemniczenie
 
Avatar comablack89
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 2 020
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Cytat:
Napisane przez malajaa Pokaż wiadomość
A mogę zapytać co jest złego z muzyce lecącej w tle, jakieś radio czy coś? Nie mówię oczywiście ze głośno. Przecież tez wszystkie zabawki grające, śpiewające to tak samo melodie lecą. Karuzelka do spania też gra niby w tle. Co jest w tym złego?





U mnie drzemki to teraz loteria, śpi na spacerze w wózku może z 20-30 minut. W domu już praktycznie wcale w ciągu dnia nie śpi.


https://ohme.pl/macierzynstwo/dlacze...le-ogladac-tv/

Oczywiście nie jest to jasno wyjaśnione dlaczego w tle nie moze byc. Jedynie co pasuje z tego wszystkiego to przebodźcowanie. I tak uważam, ze to wszystko jest za bardzo rozdmuchane.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________

comablack89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-19, 19:03   #1057
justysiaa89
Zakorzenienie
 
Avatar justysiaa89
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 6 775
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

U mnie tv gra bo jak tż jest w pracy to nie lubię tak sama siedzieć a radio to nie to samo. Staram się żeby mała nie patrzyła w telewizor ale jakoś nie schizuję za bardzo na tym punkcie, nie widzę żeby na małą to źle wpływało Wręcz przeciwnie, Hania bardzo lubi muzykę, lepiej śpi przy kołysankach z karuzelki niż w zupełnej ciszy. Tak samo w ciągu dnia najczęściej kanały muzyczne lecą.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
justysiaa89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-06-19, 19:16   #1058
comablack89
Wtajemniczenie
 
Avatar comablack89
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 2 020
Mamusie styczniowe cz. 4

A to moja Hania do snu czy do drzemki musi mieć spokój bo inaczej marudzi, a z marudztwa do płaczu szybko dochodzi.
Zauważyłam, ze moja ostatnio cieżko zasypia. Tzn widzę, ze chce bo pociera oczy i zamyka, ale tak jakby ciało nie chciało spać i rzuca rękoma i nogami. Nie wiem czy dobrze to opisałam. Tak jakby nie była w stanie zapanować nad ruchem.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________

comablack89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-19, 19:16   #1059
paula.cw
Zakorzenienie
 
Avatar paula.cw
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 004
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Cytat:
Napisane przez malajaa Pokaż wiadomość
A mogę zapytać co jest złego z muzyce lecącej w tle, jakieś radio czy coś? Nie mówię oczywiście ze głośno. Przecież tez wszystkie zabawki grające, śpiewające to tak samo melodie lecą. Karuzelka do spania też gra niby w tle. Co jest w tym złego?





U mnie drzemki to teraz loteria, śpi na spacerze w wózku może z 20-30 minut. W domu już praktycznie wcale w ciągu dnia nie śpi.
Raz ze chodzi o przebodzcowanie a dwa to że niemowlęta nie mają umiejętności selekcjonowania tego co słyszą. I jak nawet muzyka gra caly czas to blokuje to trochę możliwość odbioru np. Tego co mama mówi. U większych dzieci to widać wyraźnie. Do tego dochodzą reklamy czyli duża zmienność. W sensie że jesteśmy bombardowani dźwiękami. Może to mieć wpływ na opóźniony rozwój mowy, problemy z koncentracja itp. I te rzeczy wychodzą raczej w wieku szkolnym.
To z tego co pamiętam dlatego zdroworozasdkowo ograniczam a nie całkowicie eliminuje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Kobiecy blog o treningu siłowym i zdrowym odżywianiu- artykuły, jadłospisy, przepisy- Zapraszam
paula.cw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-19, 19:25   #1060
malajaa
Wtajemniczenie
 
Avatar malajaa
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2 374
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Czyli po prostu jak zawsze wszystko z głowa. Nie muszę już odrazu wyrzucać telewizora przez okno?



Coma- u mnie dokładnie tak samo ostatnio jest. Wierzga rączkami i nóżkami, kręci głowa, a do tego jeszcze fika na brzuch i płacze... Do niedawna naprawdę nie miałam problemu z wieczornym usypianiem, a to co się dzieje teraz to jest dramat. W nocy wstaje częściej niż jak była noworodkiem bo co chwila się rzuca w tym łóżeczku. Ja już nie wiem co robić. Chodzę cały dzień wściekła bo boje się już nocy
__________________
__________________
Najważniejsze to mieć swój cel,
Reszta przyjdzie z czasem...


malajaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-19, 20:08   #1061
endzi122
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 849
Mamusie styczniowe cz. 4

Cytat:
Napisane przez loveve Pokaż wiadomość
Jak mamy czasami włączony tv to starałam się, żeby Nikodem nie zerkał. Zazwyczaj jest wyłączony, ale częściej niż tv gra muzyka


U nas w ostatnim czasie pojawiły się drzemki. Około 9-10 około godziny, później w okolicy 13. A zdarzy się też, że i o tej godzinie - 16-17 (właśnie mają drzemkę z TŻ). Przez to zamiast około 19, to mały zasypia 20, albo i później. No i około 6 jest wyspany
Mój syn teraz w dzień śpi więcej niż jak był noworodkiem


Haha To u mnie identycznie. Tez 3 drzemki w tych godzinach co napisałaś i to takie sążne- pierwsza trwa 2h, druga jest krótka bo tylko 30 min, a trzecia tez 2h. I tez jak był noworodkiem to mało co spał, może 30 mon w ciągu dnia,!- tak to tylko drzemał przy cycu. Ale teraz tak szaleje, ze ja się nie dzieje ze musi się naładować. Aż się mecze jak patrzę co on wyczynia. Chyba akrobata zostanie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 21:06 ---------- Poprzedni post napisano o 21:02 ----------

Cytat:
Napisane przez comablack89 Pokaż wiadomość
U mnie tez ten sam tekst od dziadkow: nie nos bo przyzwyczaisz. Juz sie wkurzyłam i im odpowiedziałam, ze to mit, a dziecko potrzebuje bliskości i ze ja i tak zrobie jak uwazam ja jestem serio cierpliwa i wyrozumiała ale ile można słuchać tych złotych rad


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


No te złote rady sa najlepsze.. żeby człowiek jeszcze o nie prosił.. teraz u mnie zaczął się jeszcze temat ile ja jeszcze zamierzam piersią karmić. Żebym czasem nie karmiła dłużej niż rok, bo to okropne. Kurde co to ludzi interesuje, moje cycki, moje dziecko i będę karmiła ile chcę. Serio wszyscy wkoło się pytają, mama, teściowa, koleżanki i zanim odpowiem to juz mówią żeby czasem nie za długo


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 21:08 ---------- Poprzedni post napisano o 21:06 ----------

Cytat:
Napisane przez AnnLady Pokaż wiadomość
U nas te same teksty lecą a propos przyzwyczajania i noszenia.
Mała ostatnio jest okropna, tylko ją włożę na dworze do wózka jest taki ryk na pół osiedla że idę do domu ja uspokoić, ludzie pomyślą że patologia jakaś
Masakra, jak już wpadnie w szał to koniec, na rękach jeszcze długo będzie się drzeć serio nie wiem czy to normalne

I mój mąż też wczoraj stwierdził, że rozpuscilismy ja tym noszeniem, i że gdzieś popełniliśmy błąd. Ona od początku wymagała dużo noszenia, teraz jakiś czas był spokój, a widzę znowu się zaczyna powtórka z rozrywki.

Ale my się najwięcej spieramy o noszenie jej przed tv, on tylko wraca z pracy to pierwsze co robi odpala tv, nieważne co byle coś grało. I tak z nią łazi przed tv a ta się wpatruje. Jak to widzę to mnie strzela, wysyłam artykuły do czytania i tak jak grochem o ścianę nic nie dociera. Ile my się już o to razy pokłócilismy.



Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka


Wy to macie wesoło z ta mała o tv tez się kłóciliśmy, ale w końcu chociaż na tym polu wygrałam. Przy małym tv jest wyłączone i koniec. Bo on z każdej pozycji się odwróci i będzie oglądał. A jak jest tv to świat dla niego nie istnieje


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
endzi122 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-06-19, 20:29   #1062
AnnLady
Zakorzenienie
 
Avatar AnnLady
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: miasto
Wiadomości: 11 928
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Cytat:
Napisane przez endzi122 Pokaż wiadomość
Haha To u mnie identycznie. Tez 3 drzemki w tych godzinach co napisałaś i to takie sążne- pierwsza trwa 2h, druga jest krótka bo tylko 30 min, a trzecia tez 2h. I tez jak był noworodkiem to mało co spał, może 30 mon w ciągu dnia,!- tak to tylko drzemał przy cycu. Ale teraz tak szaleje, ze ja się nie dzieje ze musi się naładować. Aż się mecze jak patrzę co on wyczynia. Chyba akrobata zostanie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 21:06 ---------- Poprzedni post napisano o 21:02 ----------





No te złote rady sa najlepsze.. żeby człowiek jeszcze o nie prosił.. teraz u mnie zaczął się jeszcze temat ile ja jeszcze zamierzam piersią karmić. Żebym czasem nie karmiła dłużej niż rok, bo to okropne. Kurde co to ludzi interesuje, moje cycki, moje dziecko i będę karmiła ile chcę. Serio wszyscy wkoło się pytają, mama, teściowa, koleżanki i zanim odpowiem to juz mówią żeby czasem nie za długo


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 21:08 ---------- Poprzedni post napisano o 21:06 ----------





Wy to macie wesoło z ta mała o tv tez się kłóciliśmy, ale w końcu chociaż na tym polu wygrałam. Przy małym tv jest wyłączone i koniec. Bo on z każdej pozycji się odwróci i będzie oglądał. A jak jest tv to świat dla niego nie istnieje


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ja by mówiła, że skończę jak skończy 4 lata widzę ich miny

No mamy wesoło
Ja jeszcze walkę toczę, ale mój mąż jest pod tym kątem niereformowalny
Zresztą on jest uzależniony od tv i tyle, ogląda ten sam shit piąty raz, byle grało

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez AnnLady
Czas edycji: 2019-06-19 o 20:31
AnnLady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-19, 21:12   #1063
al_dente
Zadomowienie
 
Avatar al_dente
 
Zarejestrowany: 2018-03
Lokalizacja: Wwa
Wiadomości: 1 669
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

U nas kąpiel jest ok 19/20, potrm butla i do spania. Wcześniej zasypial przy karmieniu, a teraz odkładam do łóżeczka, daje kocyk i sam zasypia. Przytula się do kocyka i od razu śpi - ja tylko kontroluje, żeby się nie przykryl i nie przydusil.
Taka mam rozkmine, bo wy już rozszerzenie diety macie, my nie, a my już mamy 2 zęby więc w sumie to chyba nawet lepiej? Ale czekam na wizytę to zapytam czy już rozszerzać. Już za tydzień, to zobaczymy.
Co do tv, to na początku też włączalam, żeby coś grało. Byłam przyzwyczajona, ze jak jestem w domu i pracuje, to coś gra - grała muzyka lub tv wirc i tak było po porodzie. Ale ostatnio mnie szlag trafia, bo same mozgo☠☠☠y, głupie reklamy i prucie mordy za przeproszeniem. Nie włączam w ogóle tv w ciagh dnia, nawet nie wiedziałam, że baterie w pilocie nie działają ale mój malzon tylko wejdzie to pierwsze co włącza, no i młody oczywiście tak sienwygina, zsby tylko gapic się w tv. I np widzę różnice, że jak gra tv popołudniu i jemu się zbiera na drzemke to ma problem z zaśnięciem. Muszę iść z nim do drugiego pokoju, to samo wieczorem.

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka
al_dente jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-19, 22:34   #1064
loveve
Zakorzenienie
 
Avatar loveve
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 945
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Ja w ciazy wlaczalam tv bo bylo mi nudno jak siedzialam sama. Teraz ogladam DDTVN i dopiero cos wieczorem jak jest ciekawego. Ale najczescie YT odpalam bo w tv jakis dramat.
loveve jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-20, 05:56   #1065
paula.cw
Zakorzenienie
 
Avatar paula.cw
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 004
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Cytat:
Napisane przez malajaa Pokaż wiadomość
Czyli po prostu jak zawsze wszystko z głowa. Nie muszę już odrazu wyrzucać telewizora przez okno?



Coma- u mnie dokładnie tak samo ostatnio jest. Wierzga rączkami i nóżkami, kręci głowa, a do tego jeszcze fika na brzuch i płacze... Do niedawna naprawdę nie miałam problemu z wieczornym usypianiem, a to co się dzieje teraz to jest dramat. W nocy wstaje częściej niż jak była noworodkiem bo co chwila się rzuca w tym łóżeczku. Ja już nie wiem co robić. Chodzę cały dzień wściekła bo boje się już nocy
Haha jeszcze kiedyś może się przydać. Ja z bajkami miałam czekać do dwóch lat ale jak miał 1,5 roku prawie a ja byłam w ciąży to czasem wymiekalam. Ale mam nagrane jakieś sensowne bajki i max pół godziny bajek. Ale i tak już czasem wola baje baje baje. Więc jak się da to dobrze czekać.

Starszy po 4 mcu zaczął strasznie źle spać. Grześ na razie w miarę stabilnie
Cytat:
Napisane przez endzi122 Pokaż wiadomość
Haha To u mnie identycznie. Tez 3 drzemki w tych godzinach co napisałaś i to takie sążne- pierwsza trwa 2h, druga jest krótka bo tylko 30 min, a trzecia tez 2h. I tez jak był noworodkiem to mało co spał, może 30 mon w ciągu dnia,!- tak to tylko drzemał przy cycu. Ale teraz tak szaleje, ze ja się nie dzieje ze musi się naładować. Aż się mecze jak patrzę co on wyczynia. Chyba akrobata zostanie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 21:06 ---------- Poprzedni post napisano o 21:02 ----------





No te złote rady sa najlepsze.. żeby człowiek jeszcze o nie prosił.. teraz u mnie zaczął się jeszcze temat ile ja jeszcze zamierzam piersią karmić. Żebym czasem nie karmiła dłużej niż rok, bo to okropne. Kurde co to ludzi interesuje, moje cycki, moje dziecko i będę karmiła ile chcę. Serio wszyscy wkoło się pytają, mama, teściowa, koleżanki i zanim odpowiem to juz mówią żeby czasem nie za długo


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 21:08 ---------- Poprzedni post napisano o 21:06 ----------





Wy to macie wesoło z ta mała o tv tez się kłóciliśmy, ale w końcu chociaż na tym polu wygrałam. Przy małym tv jest wyłączone i koniec. Bo on z każdej pozycji się odwróci i będzie oglądał. A jak jest tv to świat dla niego nie istnieje


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Mój ma drzemki w podobnych godzinach. Tylko czasem zaczynają się turbo drzemki. Starszy jak przeszedł na jedną drzemke to też była krótka max godzinę. A po roku zaczął spać dłużej ok 2 a czasem nawet 3 H. Rekord to 4h drzemki

Mój mąż też uwielbia tv a jak leci to go nie ma. Nawet w reklamy potrafi się gapic.. Na szczęście już przyzwyczajony se kompa i komputera nie ma
Cytat:
Napisane przez AnnLady Pokaż wiadomość
Ja by mówiła, że skończę jak skończy 4 lata widzę ich miny

No mamy wesoło
Ja jeszcze walkę toczę, ale mój mąż jest pod tym kątem niereformowalny
Zresztą on jest uzależniony od tv i tyle, ogląda ten sam shit piąty raz, byle grało

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
Straszne to jest. Moja psiapsiolka karmi dwu latka i już są komentarze że za długo. Moja teściowa to samo. Mówię że. To ich wybór to raz. A who zaleca przynajmniej do 2 rz. A z moich obserwacji wynika że jak się ok roku nie odstawi to potem trudniej i już lepiej poczekać
Cytat:
Napisane przez al_dente Pokaż wiadomość
U nas kąpiel jest ok 19/20, potrm butla i do spania. Wcześniej zasypial przy karmieniu, a teraz odkładam do łóżeczka, daje kocyk i sam zasypia. Przytula się do kocyka i od razu śpi - ja tylko kontroluje, żeby się nie przykryl i nie przydusil.
Taka mam rozkmine, bo wy już rozszerzenie diety macie, my nie, a my już mamy 2 zęby więc w sumie to chyba nawet lepiej? Ale czekam na wizytę to zapytam czy już rozszerzać. Już za tydzień, to zobaczymy.
Co do tv, to na początku też włączalam, żeby coś grało. Byłam przyzwyczajona, ze jak jestem w domu i pracuje, to coś gra - grała muzyka lub tv wirc i tak było po porodzie. Ale ostatnio mnie szlag trafia, bo same mozgoy, głupie reklamy i prucie mordy za przeproszeniem. Nie włączam w ogóle tv w ciagh dnia, nawet nie wiedziałam, że baterie w pilocie nie działają ale mój malzon tylko wejdzie to pierwsze co włącza, no i młody oczywiście tak sienwygina, zsby tylko gapic się w tv. I np widzę różnice, że jak gra tv popołudniu i jemu się zbiera na drzemke to ma problem z zaśnięciem. Muszę iść z nim do drugiego pokoju, to samo wieczorem.

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka
Zeby nie robią różnicy.

Mały mi w nocy spadł z łóżka. Już wczoraj był blisko ale już myślałam że mi się wydawało. Nie wiem jak on to robi. Na macie się nie przemieszcza a na łóżku zaczyna się odpychac. Na szczęście nic się nie stało tylko strachu i nerwów trochę.do tej pory po cycku zasypial am a teraz muszę się kłaść zawsze z tej samej strony żeby go odgrodzic.

Starszy chory a grzes się trzyma dzielnie na razie. I dostał się do żłobka więc od września wielka zmiana. Denerwuje się normalnie.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Kobiecy blog o treningu siłowym i zdrowym odżywianiu- artykuły, jadłospisy, przepisy- Zapraszam
paula.cw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-20, 07:29   #1066
malajaa
Wtajemniczenie
 
Avatar malajaa
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2 374
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Dzisiaj mąż wstawał do małej w nocy wiec trochę lepiej pospalam.



Moja była zapisana w kolejkę do żłobka odrazu po porodzie ale póki co ma cały czas 126 miejsce. Jak się nie dostanie to będę musiała poczekać z pracą bo nie mam nikogo na miejscu żeby się zajął. W sumie to bym nie rozpaczała bo boje się takiego malucha do żłobka dać.



No i zaopatrzyłam się w krzesełko do karmienia i muszę powiedzieć ze mała naprawdę ładnie w nim siedzi. Ja jej praktycznie nie sadzalam bo myslalam ze może jeszcze za wcześnie a dziewczyna sobie super radzi już
__________________
__________________
Najważniejsze to mieć swój cel,
Reszta przyjdzie z czasem...


malajaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-20, 07:36   #1067
faa
Zakorzenienie
 
Avatar faa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 8 795
GG do faa
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Cytat:
Napisane przez malajaa Pokaż wiadomość
Dzisiaj mąż wstawał do małej w nocy wiec trochę lepiej pospalam.



Moja była zapisana w kolejkę do żłobka odrazu po porodzie ale póki co ma cały czas 126 miejsce. Jak się nie dostanie to będę musiała poczekać z pracą bo nie mam nikogo na miejscu żeby się zajął. W sumie to bym nie rozpaczała bo boje się takiego malucha do żłobka dać.



No i zaopatrzyłam się w krzesełko do karmienia i muszę powiedzieć ze mała naprawdę ładnie w nim siedzi. Ja jej praktycznie nie sadzalam bo myslalam ze może jeszcze za wcześnie a dziewczyna sobie super radzi już
Ooo a jakie krzesełko wybrałaś?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Dobrze wiem, że czasem bardzo trudno mnie kochać. Ale chyba łatwo zobaczyć miłość w moich oczach..."
Płomień 81 - Trudno mnie kochać

https://www.instagram.com/izka_em/
faa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-20, 07:56   #1068
malajaa
Wtajemniczenie
 
Avatar malajaa
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2 374
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Babybjörn. Jest fajnie wyprofilowane ze podpiera całe ciałko. A z tym sadzeniem to i tak jeszcze uważam bo boje się żeby nie obciążać plecków za bardzo jeszcze.
__________________
__________________
Najważniejsze to mieć swój cel,
Reszta przyjdzie z czasem...


malajaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-20, 08:21   #1069
faa
Zakorzenienie
 
Avatar faa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 8 795
GG do faa
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Cytat:
Napisane przez malajaa Pokaż wiadomość
Babybjörn. Jest fajnie wyprofilowane ze podpiera całe ciałko. A z tym sadzeniem to i tak jeszcze uważam bo boje się żeby nie obciążać plecków za bardzo jeszcze.
Fajne te rozowe śliczne ja planuję z ikei i podnozek drewniany dokupić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Dobrze wiem, że czasem bardzo trudno mnie kochać. Ale chyba łatwo zobaczyć miłość w moich oczach..."
Płomień 81 - Trudno mnie kochać

https://www.instagram.com/izka_em/
faa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-06-20, 10:04   #1070
paula.cw
Zakorzenienie
 
Avatar paula.cw
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 004
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Cytat:
Napisane przez malajaa Pokaż wiadomość
Babybjörn. Jest fajnie wyprofilowane ze podpiera całe ciałko. A z tym sadzeniem to i tak jeszcze uważam bo boje się żeby nie obciążać plecków za bardzo jeszcze.
No trzeba uważać ale np u nas na kolanach się nie sprawdzalo. Musiał siedzieć na krzesełku ale z wypełnieniem żeby go asekurowalo.


Ja mam z ikea i podnóżek alaantkowe.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Kobiecy blog o treningu siłowym i zdrowym odżywianiu- artykuły, jadłospisy, przepisy- Zapraszam
paula.cw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-20, 10:23   #1071
malajaa
Wtajemniczenie
 
Avatar malajaa
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2 374
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Paula- Mi na kolanach tez się nie sprawdza. Jakoś wtedy dziwnie się garbi i brzuszek ma ściśnięty. Pewnie ja jakoś źle ją trzymam dlatego wole w krzesełku.
__________________
__________________
Najważniejsze to mieć swój cel,
Reszta przyjdzie z czasem...


malajaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-20, 10:57   #1072
paula.cw
Zakorzenienie
 
Avatar paula.cw
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 004
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Ja do tego nie widziałam dobrze co się dzieje i gdzie jest buźka no i bałagan jakoś łatwiej ogarnąć. A tak oboje byliśmy brudni.


Zamówiłam tort dla chłopaków i już się nie mogę doczekać. Ale ceny takie że nie dziwię się że koleżanki pieka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Kobiecy blog o treningu siłowym i zdrowym odżywianiu- artykuły, jadłospisy, przepisy- Zapraszam
paula.cw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-20, 11:19   #1073
AnnLady
Zakorzenienie
 
Avatar AnnLady
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: miasto
Wiadomości: 11 928
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Cytat:
Napisane przez malajaa Pokaż wiadomość
Dzisiaj mąż wstawał do małej w nocy wiec trochę lepiej pospalam.



Moja była zapisana w kolejkę do żłobka odrazu po porodzie ale póki co ma cały czas 126 miejsce. Jak się nie dostanie to będę musiała poczekać z pracą bo nie mam nikogo na miejscu żeby się zajął. W sumie to bym nie rozpaczała bo boje się takiego malucha do żłobka dać.



No i zaopatrzyłam się w krzesełko do karmienia i muszę powiedzieć ze mała naprawdę ładnie w nim siedzi. Ja jej praktycznie nie sadzalam bo myslalam ze może jeszcze za wcześnie a dziewczyna sobie super radzi już
Nam na kontroli bioderek lekarka mówiła żeby broń Boże nie sadzać jeśli sama tego nie robi. Żeby czekać aż sama siadzie
To pewnie jeszcze potrwa

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
AnnLady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-20, 11:39   #1074
malajaa
Wtajemniczenie
 
Avatar malajaa
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2 374
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Annlady- sama siedzi czy co miała na myśli? Że sama się podnosi do siedzenia? To nie wyobrażam sobie tyle czekać z rozszerzaniem diety skoro mówi się że do blw dziecko ma siedzieć. Co o tym myślisz?
__________________
__________________
Najważniejsze to mieć swój cel,
Reszta przyjdzie z czasem...


malajaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-20, 11:48   #1075
AnnLady
Zakorzenienie
 
Avatar AnnLady
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: miasto
Wiadomości: 11 928
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Cytat:
Napisane przez malajaa Pokaż wiadomość
Annlady- sama siedzi czy co miała na myśli? Że sama się podnosi do siedzenia? To nie wyobrażam sobie tyle czekać z rozszerzaniem diety skoro mówi się że do blw dziecko ma siedzieć. Co o tym myślisz?
Tak, że sama się podnosi do siedzenia. Żeby nie sadzać i nie uczyć chodzić jeśli dziecko samo tego nie robi. Nawet na kartce z zaleceniami tak mamy wpisane.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
AnnLady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-20, 12:38   #1076
comablack89
Wtajemniczenie
 
Avatar comablack89
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 2 020
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Cytat:
Napisane przez AnnLady Pokaż wiadomość
Tak, że sama się podnosi do siedzenia. Żeby nie sadzać i nie uczyć chodzić jeśli dziecko samo tego nie robi. Nawet na kartce z zaleceniami tak mamy wpisane.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka


Tez tak nasza dr stwierdziła aby nie sadzać dopóki sama nie siądzie. Nasza sie tylko podnosi do siedzenia ale daleko jej jeszcze do typowego siedzenia.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________

comablack89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-20, 13:05   #1077
AnnLady
Zakorzenienie
 
Avatar AnnLady
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: miasto
Wiadomości: 11 928
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Cytat:
Napisane przez comablack89 Pokaż wiadomość
Tez tak nasza dr stwierdziła aby nie sadzać dopóki sama nie siądzie. Nasza sie tylko podnosi do siedzenia ale daleko jej jeszcze do typowego siedzenia.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
U nas jeszcze do siadania daleko, jeszcze nie pełza a gdzie czworaki i z nich siad

Ale moja mama i tesciowa pierwsze pytanie czy sadzam ją

Ale mało mnie nie strzeliło jak zobaczyłam jak tesciowa wyjmuje ja z wózka - pod pachy i do góry


Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez AnnLady
Czas edycji: 2019-06-20 o 13:07
AnnLady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-20, 14:45   #1078
paula.cw
Zakorzenienie
 
Avatar paula.cw
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 004
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Ja sprawdziłam w notatkach i starszy usiadł jak miał 8 miesięcy. I zaraz zaczął też stawać i chodzić przy meblach. Wiem że niektórzy tyle czekają ale dla mnie to za długo. Chuba że innych oznak gotowości brak to wtedy bym czekała.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Kobiecy blog o treningu siłowym i zdrowym odżywianiu- artykuły, jadłospisy, przepisy- Zapraszam
paula.cw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-20, 16:03   #1079
malajaa
Wtajemniczenie
 
Avatar malajaa
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2 374
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Annlady- ja się nie dziwie bo nasze mamy raczej nie oglądały porad fizjoterapeutów jak nosić czy podnosić dziecko. Raz zwróciłam uwagę i już robi dobrze
__________________
__________________
Najważniejsze to mieć swój cel,
Reszta przyjdzie z czasem...


malajaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-20, 16:06   #1080
loveve
Zakorzenienie
 
Avatar loveve
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 945
Dot.: Mamusie styczniowe cz. 4

Nam fizjo tez mowila, zeby nie sadzac dziecka, zeby czekac. Jak zapytalam o karmienie przy rozszerzaniu to mowila, zeby miec na kolanach w pozycji pionowej, ale nie sadzac.



A jak wy podnosicie dzieci? Bo nam fizjo powiedziala, ze mamy nie asekurowac juz glowki, ma ja dzwigac i cwiczyc miesnie brzucha🤔
loveve jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-08-19 09:05:24


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:57.