Bracia Samcy i ich szkodliwa działalność, kontra Awięc. - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-04-25, 14:07   #61
OldWorldBlues
mad lad
 
Avatar OldWorldBlues
 
Zarejestrowany: 2016-09
Lokalizacja: centre of attention
Wiadomości: 1 762
Dot.: Bracia Samcy i ich szkodliwa działalność, kontra Awięc.

Cytat:
Napisane przez Trzepotka Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Próbujesz zasugerować, że światopogląd jest kreowany przez płeć, a nie wychowanie oraz doświadczenie życiowe? Bardzo odważna, acz nieposiadająca żadnych dowodów na jej potwierdzenie teza.

Wklejony przez ciebie artykuł nieco mnie rozbawił narracją pod tytułem "we współczesnym świecie młodzi mężczyźni nie radzą sobie i zostają w tyle", ponieważ więcej kobiet decyduje się na kontynuowanie edukacji w miastach. Problem z tym stwierdzeniem jest taki, że mężczyźni zarabiają lepiej od kobiet w każdym możliwym przedziale wiekowym, a ścisłe, najbardziej przyszłościowe kierunki są zazwyczaj zdominowane przez mężczyzn. Dzisiaj na studia jest w stanie dostać się każdy, kto tylko taką chęć wyrazi, więc i poziom edukacji obniżył loty, sam papierek zazwyczaj o niczym nie świadczy, a ścieżkę edukacji należy dobierać coraz ostrożniej. Ja się chyba prędzej za swojego życia doczekam wygrania w totka, niż obiektywnego artykułu w mainstreamowych mediach, który napisze coś pozytywnego o młodych mężczyznach, do których się zaliczam. Już się w sumie przyzwyczaiłem, ale bardzo mnie taki stan rzeczy przygnębia.

Tak czy inaczej uważam, że edukacja w tym kraju i tak powinna zacząć lepiej sobie radzić w zachęcaniu chłopców do nauki, bo niewyedukowani mężczyźni to ogromne marnowanie potencjału, które znacznie zahamuje postęp cywilizacyjny. Ale to taki offtop.

***
Co do samych Braci, to tak, ich działalność jest bardzo szkodliwa. A samego Dominika z kanału Awięc bardzo lubię, i życzę mu powodzenia oraz dużo siły.
__________________
IF YOU WISH TO MAKE AN APPLE PIE FROM SCRATCH,
YOU MUST FIRST INVENT THE UNIVERSE
OldWorldBlues jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-25, 14:29   #62
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Bracia Samcy i ich szkodliwa działalność, kontra Awięc.

Cytat:
Napisane przez OldWorldBlues Pokaż wiadomość
Próbujesz zasugerować, że światopogląd jest kreowany przez płeć, a nie wychowanie oraz doświadczenie życiowe? Bardzo odważna, acz nieposiadająca żadnych dowodów na jej potwierdzenie teza.

Wklejony przez ciebie artykuł nieco mnie rozbawił narracją pod tytułem "we współczesnym świecie młodzi mężczyźni nie radzą sobie i zostają w tyle", ponieważ więcej kobiet decyduje się na kontynuowanie edukacji w miastach. Problem z tym stwierdzeniem jest taki, że mężczyźni zarabiają lepiej od kobiet w każdym możliwym przedziale wiekowym, a ścisłe, najbardziej przyszłościowe kierunki są zazwyczaj zdominowane przez mężczyzn. Dzisiaj na studia jest w stanie dostać się każdy, kto tylko taką chęć wyrazi, więc i poziom edukacji obniżył loty, sam papierek zazwyczaj o niczym nie świadczy, a ścieżkę edukacji należy dobierać coraz ostrożniej. Ja się chyba prędzej za swojego życia doczekam wygrania w totka, niż obiektywnego artykułu w mainstreamowych mediach, który napisze coś pozytywnego o młodych mężczyznach, do których się zaliczam. Już się w sumie przyzwyczaiłem, ale bardzo mnie taki stan rzeczy przygnębia.

Tak czy inaczej uważam, że edukacja w tym kraju i tak powinna zacząć lepiej sobie radzić w zachęcaniu chłopców do nauki, bo niewyedukowani mężczyźni to ogromne marnowanie potencjału, które znacznie zahamuje postęp cywilizacyjny. Ale to taki offtop.

***
Co do samych Braci, to tak, ich działalność jest bardzo szkodliwa. A samego Dominika z kanału Awięc bardzo lubię, i życzę mu powodzenia oraz dużo siły.
Nie rozumiem, co Cię boli. Kompletnie nie doceniasz wagi swojego uprzywilejowania. I tak, dokładnie to, co nas różni to doświadczenia życiowe i wychowanie, co jest nierozerwalnie związane z płcią.
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-25, 14:40   #63
OldWorldBlues
mad lad
 
Avatar OldWorldBlues
 
Zarejestrowany: 2016-09
Lokalizacja: centre of attention
Wiadomości: 1 762
Dot.: Bracia Samcy i ich szkodliwa działalność, kontra Awięc.

Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
Nie rozumiem, co Cię boli. Kompletnie nie doceniasz wagi swojego uprzywilejowania.
Na czym polega moje uprzywilejowanie?
Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
I tak, dokładnie to, co nas różni to doświadczenia życiowe i wychowanie, co jest nierozerwalnie związane z płcią.
Nie zrozumiałaś mnie. Same doświadczenia życiowe i wychowanie nie są nierozerwalnie związne z płcią – rodzice/środowiska ludzi dopiero sprawiają, że mogą być. Więc tak, światopogląd nie wynika z płci samej w sobie.
__________________
IF YOU WISH TO MAKE AN APPLE PIE FROM SCRATCH,
YOU MUST FIRST INVENT THE UNIVERSE
OldWorldBlues jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-25, 15:18   #64
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Bracia Samcy i ich szkodliwa działalność, kontra Awięc.

Cytat:
Napisane przez OldWorldBlues Pokaż wiadomość
Na czym polega moje uprzywilejowanie?

Nie zrozumiałaś mnie. Same doświadczenia życiowe i wychowanie nie są nierozerwalnie związne z płcią – rodzice/środowiska ludzi dopiero sprawiają, że mogą być. Więc tak, światopogląd nie wynika z płci samej w sobie.
Na płci, rasie, tym, że urodziłeś się w Europie, że mieszkasz w kraju, którego język znasz.

Nie mogą być, ale są. Tak jest ukształtowane społeczeństwo. To o czym piszesz to czysta teoria nie mająca przełożenia na rzeczywistość. Taka utopia do której może kiedyś ludzkość dojdzie, ale my tego nie zobaczymy.
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-25, 15:27   #65
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Bracia Samcy i ich szkodliwa działalność, kontra Awięc.

Cytat:
Napisane przez Dobranka Pokaż wiadomość
A Konfederacja (to są te same klimaty) zyskuje poparcie, przeraża mnie to... Ale może ludzie się opamiętają.
Oo, z chęcią bym się z takim umówiła, związała w łóżku podczas gry wstępnej, a następnie wsadziła ogromne dildo w tyłek. I pytała, czy przyjemnie i żeby się odprezyl, bo to fajne przecież i na pewno tego chce.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-25, 16:02   #66
Dobranka
Wtajemniczenie
 
Avatar Dobranka
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 2 502
Dot.: Bracia Samcy i ich szkodliwa działalność, kontra Awięc.

Cytat:
Napisane przez OldWorldBlues Pokaż wiadomość
Próbujesz zasugerować, że światopogląd jest kreowany przez płeć, a nie wychowanie oraz doświadczenie życiowe? Bardzo odważna, acz nieposiadająca żadnych dowodów na jej potwierdzenie teza.

Wklejony przez ciebie artykuł nieco mnie rozbawił narracją pod tytułem "we współczesnym świecie młodzi mężczyźni nie radzą sobie i zostają w tyle", ponieważ więcej kobiet decyduje się na kontynuowanie edukacji w miastach. Problem z tym stwierdzeniem jest taki, że mężczyźni zarabiają lepiej od kobiet w każdym możliwym przedziale wiekowym, a ścisłe, najbardziej przyszłościowe kierunki są zazwyczaj zdominowane przez mężczyzn. Dzisiaj na studia jest w stanie dostać się każdy, kto tylko taką chęć wyrazi, więc i poziom edukacji obniżył loty, sam papierek zazwyczaj o niczym nie świadczy, a ścieżkę edukacji należy dobierać coraz ostrożniej. Ja się chyba prędzej za swojego życia doczekam wygrania w totka, niż obiektywnego artykułu w mainstreamowych mediach, który napisze coś pozytywnego o młodych mężczyznach, do których się zaliczam. Już się w sumie przyzwyczaiłem, ale bardzo mnie taki stan rzeczy przygnębia.

Tak czy inaczej uważam, że edukacja w tym kraju i tak powinna zacząć lepiej sobie radzić w zachęcaniu chłopców do nauki, bo niewyedukowani mężczyźni to ogromne marnowanie potencjału, które znacznie zahamuje postęp cywilizacyjny. Ale to taki offtop.

***
Co do samych Braci, to tak, ich działalność jest bardzo szkodliwa. A samego Dominika z kanału Awięc bardzo lubię, i życzę mu powodzenia oraz dużo siły.
Też mnie ten artykuł wydał się dosyć naiwny, ale uważam, że u kobiet występuje rownież ogromne marnowanie potencjału z kilku powodow:

- kobiety częściej są mniej pewne siebie od mężczyzn (nawet jeśli tego nie widać), przez co nie doceniają swoich talentow. Wolą także wybrać bezpieczniejszy kierunek, zawod (np. finanse i rachunkowość zamiast archeologii, anglistykę zamiast astronomii, mimo wcześniejszych pasji - to przykłady z mojego otoczenia).

- nadal żyjemy a androcentrycznym społeczeństwie, ktore gloryfikuje cechy kulturowo przypisane mężczyznom. Nawet tutaj na forum zauważam przechwalanie się, jaka to ja jestem logiczna, itd. Podczas gdy cechy kulturowo kojarzone z kobietami uważane są za gorsze, np. intuicja. Nawet nauka, system filozoficzny, itd. gloryfikują to, co przypisane mężczyznom. No i Kościoł - wyobrażam sobie, w jakim momencie cywilizacyjnym moglbyśmy być, jak moglibyśmy poznać możliwości ludzkiego ciała, mozgu, gdyby on nie hamował rozwoju nauki, w tym roli kobiet... Ale o wielu rzeczach nie można mowić, nawet tutaj na forum, bo jest zdominowane (choć z pozoru wygląda inaczej) przez androcentryczny system myślenia. Nic dziwnego, że mężczyźni zarabiają więcej. Ale sądzę, że oni już mieli szansę wykazać się w historii, teraz nadejdzie czas kobiet i zobaczycie, do czego to doprowadzi... Czas na zupełnie nową epokę. Nie wszystko da się wytłumaczyć logiką. Przyjdzie czas, kiedy będziemy porozumiewać się telepatycznie, itd. I to nie będzie żadne czary mary. Oczywiście mowię to w dosyć dużym uproszczeniu ale mam akurat takie przeczucie.

(sorry za brak o zamknięte, ale nie działa mi klawiatura)
__________________
"Gdy byłam małym chłopcem, myślałam, że poznam cię po kawałku chałwy."

Edytowane przez Dobranka
Czas edycji: 2020-04-25 o 16:03
Dobranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-25, 16:22   #67
OldWorldBlues
mad lad
 
Avatar OldWorldBlues
 
Zarejestrowany: 2016-09
Lokalizacja: centre of attention
Wiadomości: 1 762
Dot.: Bracia Samcy i ich szkodliwa działalność, kontra Awięc.

Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
Na płci (...)
Pytam o konkretne przykłady.
Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
Nie mogą być, ale są. Tak jest ukształtowane społeczeństwo. To o czym piszesz to czysta teoria nie mająca przełożenia na rzeczywistość. Taka utopia do której może kiedyś ludzkość dojdzie, ale my tego nie zobaczymy.
Albo nie przeczytałaś mojego postu ze zrozumieniem, albo w ogóle nie przeczytałaś postu, na który odpowiadałem. Niezależność światopoglądu i płci nie jest czystą teorią, jest faktem. W innym wypadku wszyscy mężczyźni/kobiety mieliby/miałyby takie same poglądy.

---------- Dopisano o 17:22 ---------- Poprzedni post napisano o 17:06 ----------

Cytat:
Napisane przez Dobranka Pokaż wiadomość
- nadal żyjemy a androcentrycznym społeczeństwie, ktore gloryfikuje cechy kulturowo przypisane mężczyznom. Nawet tutaj na forum zauważam przechwalanie się, jaka to ja jestem logiczna, itd. Podczas gdy cechy kulturowo kojarzone z kobietami uważane są za gorsze, np. intuicja. Nawet nauka, system filozoficzny, itd. gloryfikują to, co przypisane mężczyznom. No i Kościoł - wyobrażam sobie, w jakim momencie cywilizacyjnym moglbyśmy być, jak moglibyśmy poznać możliwości ludzkiego ciała, mozgu, gdyby on nie hamował rozwoju nauki, w tym roli kobiet... Ale o wielu rzeczach nie można mowić, nawet tutaj na forum, bo jest zdominowane (choć z pozoru wygląda inaczej) przez androcentryczny system myślenia. Nic dziwnego, że mężczyźni zarabiają więcej. Ale sądzę, że oni już mieli szansę wykazać się w historii, teraz nadejdzie czas kobiet i zobaczycie, do czego to doprowadzi... Czas na zupełnie nową epokę. Nie wszystko da się wytłumaczyć logiką. Przyjdzie czas, kiedy będziemy porozumiewać się telepatycznie, itd. I to nie będzie żadne czary mary. Oczywiście mowię to w dosyć dużym uproszczeniu ale mam akurat takie przeczucie.
Logika jest dzisiaj bardziej doceniana od intuicji między innymi dlatego, że jej powszechne zastosowanie oraz zrozumiała gloryfikacja w środowiskach naukowych, na której te się opierają, przyczyniły się do znacznego przyspieszenia postępu technologicznego. Logika pozwala nam lepiej zrozumieć otaczający świat i przekraczać nieprzekraczalne wcześniej granice – szybko i wygodnie dotrzeć na inny kontynent, ocieplić mieszkanie w mroźny dzień, wyciąć guza mózgu, wkrótce dolecieć na Marsa. Jeśli uważasz, ze to samo bylibyśmy osiągnąć, posługująć się tylko intuicją, to niestety nie potrafię się zgodzić i uważam, że kierunek, który obrała sobie w ostatnich wiekach ludzkość, jest jak najbardziej godny kontynuowania.
__________________
IF YOU WISH TO MAKE AN APPLE PIE FROM SCRATCH,
YOU MUST FIRST INVENT THE UNIVERSE
OldWorldBlues jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-04-25, 16:25   #68
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Bracia Samcy i ich szkodliwa działalność, kontra Awięc.

Jeśli chodzi o braci samców to waham się pomiędzy: niektóre te treści nadają się do prokuratury a

megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-25, 16:28   #69
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Bracia Samcy i ich szkodliwa działalność, kontra Awięc.

Cytat:
Napisane przez OldWorldBlues Pokaż wiadomość
Pytam o konkretne przykłady.

Albo nie przeczytałaś mojego postu ze zrozumieniem, albo w ogóle nie przeczytałaś postu, na który odpowiadałem. Niezależność światopoglądu i płci nie jest czystą teorią, jest faktem. W innym wypadku wszyscy mężczyźni/kobiety mieliby/miałyby takie same poglądy.

---------- Dopisano o 17:22 ---------- Poprzedni post napisano o 17:06 ----------


Logika jest dzisiaj bardziej doceniana od intuicji między innymi dlatego, że jej powszechne zastosowanie oraz zrozumiała gloryfikacja w środowiskach naukowych, na której te się opierają, przyczyniły się do znacznego przyspieszenia postępu technologicznego. Logika pozwala nam lepiej zrozumieć otaczający świat i przekraczać nieprzekraczalne wcześniej granice – szybko i wygodnie dotrzeć na inny kontynent, ocieplić mieszkanie w mroźny dzień, wyciąć guza mózgu, wkrótce dolecieć na Marsa. Jeśli uważasz, ze to samo bylibyśmy osiągnąć, posługująć się tylko intuicją, to niestety nie potrafię się zgodzić i uważam, że kierunek, który obrała sobie w ostatnich wiekach ludzkość, jest jak najbardziej godny kontynuowania.
A gdy przychodzi kryzys, na który nie ma wypracowanej recepty (jak koronawirus) to jednak działania kobiet oparte na empatii i wspólnym dobru odnoszą lepszy skutek:
https://www.wysokieobcasy.pl/akcje-s...a-froncie.html

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-25, 16:32   #70
Dobranka
Wtajemniczenie
 
Avatar Dobranka
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 2 502
Dot.: Bracia Samcy i ich szkodliwa działalność, kontra Awięc.

Cytat:
Napisane przez OldWorldBlues Pokaż wiadomość
Pytam o konkretne przykłady.

Albo nie przeczytałaś mojego postu ze zrozumieniem, albo w ogóle nie przeczytałaś postu, na który odpowiadałem. Niezależność światopoglądu i płci nie jest czystą teorią, jest faktem. W innym wypadku wszyscy mężczyźni/kobiety mieliby/miałyby takie same poglądy.

---------- Dopisano o 17:22 ---------- Poprzedni post napisano o 17:06 ----------


Logika jest dzisiaj bardziej doceniana od intuicji między innymi dlatego, że jej powszechne zastosowanie oraz zrozumiała gloryfikacja w środowiskach naukowych, na której te się opierają, przyczyniły się do znacznego przyspieszenia postępu technologicznego. Logika pozwala nam lepiej zrozumieć otaczający świat i przekraczać nieprzekraczalne wcześniej granice – szybko i wygodnie dotrzeć na inny kontynent, ocieplić mieszkanie w mroźny dzień, wyciąć guza mózgu, wkrótce dolecieć na Marsa. Jeśli uważasz, ze to samo bylibyśmy osiągnąć, posługująć się tylko intuicją, to niestety nie potrafię się zgodzić i uważam, że kierunek, który obrała sobie w ostatnich wiekach ludzkość, jest jak najbardziej godny kontynuowania.
Owszem, logika jest ważna i to jest konkretny kierunek, ale mowię o zaniedbaniu innych możliwości.
__________________
"Gdy byłam małym chłopcem, myślałam, że poznam cię po kawałku chałwy."
Dobranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-25, 16:38   #71
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 087
Dot.: Bracia Samcy i ich szkodliwa działalność, kontra Awięc.

Cytat:
Napisane przez OldWorldBlues Pokaż wiadomość
Próbujesz zasugerować, że światopogląd jest kreowany przez płeć, a nie wychowanie oraz doświadczenie życiowe? Bardzo odważna, acz nieposiadająca żadnych dowodów na jej potwierdzenie teza.

Tak i nie. Masz rację, to nie płeć kreuje światopogląd.


Ale to, jaką mamy płeć determinuje często sposób, w jaki zostaliśmy wychowani oraz nasze doświadczenia życiowe.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-04-25, 17:18   #72
OldWorldBlues
mad lad
 
Avatar OldWorldBlues
 
Zarejestrowany: 2016-09
Lokalizacja: centre of attention
Wiadomości: 1 762
Dot.: Bracia Samcy i ich szkodliwa działalność, kontra Awięc.

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
A gdy przychodzi kryzys, na który nie ma wypracowanej recepty (jak koronawirus) to jednak działania kobiet oparte na empatii i wspólnym dobru odnoszą lepszy skutek:
https://www.wysokieobcasy.pl/akcje-s...a-froncie.html

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Najlepszy skutek na walkę z pandemią odnosi przede wszystkim opieranie się na dorobku nauki, dzięki której wiemy czym w ogóle jest koronawirus, potrafimy go zdiagnozować i pomóc zarażonym. Poza tym artykuły WO są tak samo oderwane od rzeczywistości jak forum, o którym założono ten wątek, a z tego konkretnie przytoczonego przez ciebie artykułu kompletnie nic nie wynika i jest subiektywną opinią nieobiektywnej feministki.
Cytat:
Napisane przez Dobranka Pokaż wiadomość
Owszem, logika jest ważna i to jest konkretny kierunek, ale mowię o zaniedbaniu innych możliwości.
Co masz na myśli?
Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Tak i nie. Masz rację, to nie płeć kreuje światopogląd.


Ale to, jaką mamy płeć determinuje często sposób, w jaki zostaliśmy wychowani oraz nasze doświadczenia życiowe.
I dokładnie o to mi chodzi w mojej odpowiedzi na post Trzepotki, który odebrałem jako zeprzeczenie tego, co napisałaś. Mogę się mylić, wtedy mnie poprawi, ale póki co takie właśnie odnoszę wrażenie co do jego treści.
__________________
IF YOU WISH TO MAKE AN APPLE PIE FROM SCRATCH,
YOU MUST FIRST INVENT THE UNIVERSE
OldWorldBlues jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-25, 17:38   #73
9db319b6775c28ea43120ca668718a4b2b45fa01_5eadfbab66f1a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 675
Dot.: Bracia Samcy i ich szkodliwa działalność, kontra Awięc.

Cytat:
Napisane przez Lumimi Pokaż wiadomość
Facet też ma prawo zrobić sobie wazektomie jeśli nie chce dzieci i alimentów.

Wysłane z mojego SM-A600FN przy użyciu Tapatalka
Skoro ja nie chcę dziecka i bym je usunęła, to on nie ma prawa mnie zmuszać do porodu / donoszenia ciąży. Z tego samego prawa, ja nie będę go zmuszać do płacenia alimentów itd, gdybym ja chciała urodzić, a on by dziecka nie chciał. Proste.
9db319b6775c28ea43120ca668718a4b2b45fa01_5eadfbab66f1a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-25, 17:40   #74
OldWorldBlues
mad lad
 
Avatar OldWorldBlues
 
Zarejestrowany: 2016-09
Lokalizacja: centre of attention
Wiadomości: 1 762
Dot.: Bracia Samcy i ich szkodliwa działalność, kontra Awięc.

[1=9db319b6775c28ea43120ca 668718a4b2b45fa01_5eadfba b66f1a;87790022]Skoro ja nie chcę dziecka i bym je usunęła, to on nie ma prawa mnie zmuszać do porodu / donoszenia ciąży. Z tego samego prawa, ja nie będę go zmuszać do płacenia alimentów itd, gdybym ja chciała urodzić, a on by dziecka nie chciał. Proste.[/QUOTE]
I bardzo sprawiedliwe.
__________________
IF YOU WISH TO MAKE AN APPLE PIE FROM SCRATCH,
YOU MUST FIRST INVENT THE UNIVERSE
OldWorldBlues jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-25, 17:59   #75
Lumimi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 161
Dot.: Bracia Samcy i ich szkodliwa działalność, kontra Awięc.

[1=9db319b6775c28ea43120ca 668718a4b2b45fa01_5eadfba b66f1a;87790022]Skoro ja nie chcę dziecka i bym je usunęła, to on nie ma prawa mnie zmuszać do porodu / donoszenia ciąży. Z tego samego prawa, ja nie będę go zmuszać do płacenia alimentów itd, gdybym ja chciała urodzić, a on by dziecka nie chciał. Proste.[/QUOTE]

Powtórzę jeśli dziecka nie chcę to niech zrobi wazektomię zanim się ciąża pojawi, a nie oczekuję ze kobieta będzie ingerować w swoje ciało bo on nie chcę płacić alimentów.
Fajnie się umywa rączki jak to kobiety są w ciąży. A prawda jest taka ze zarówno ciąza, aborcja jak i poród sprawiają ze mogą wystąpić powikłania. Niech każdy ingeruje w swoje ciała, a nie innych.
Pretensję niech kieruję do natury.

Poza tym sorry, ale to jest technicznie nie do rozwiązania. Masz kobietę i mężczyzne. Uprawiają seks i ustalają ze jak wpadną to wychowają dziecko. Bach wpadli i panu się odwidziało. Ona chcę wychować, a on nie chce alimentów. Ona nie usunie, wiec co nie należa sie alimenty "bo mu sie odwidziało"? A co jak dziecko się już urodzi i tatusiowi sie odwidzi?
Lumimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-25, 18:10   #76
9db319b6775c28ea43120ca668718a4b2b45fa01_5eadfbab66f1a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 675
Dot.: Bracia Samcy i ich szkodliwa działalność, kontra Awięc.

Cytat:
Napisane przez Lumimi Pokaż wiadomość
Powtórzę jeśli dziecka nie chcę to niech zrobi wazektomię zanim się ciąża pojawi, a nie oczekuję ze kobieta będzie ingerować w swoje ciało bo on nie chcę płacić alimentów.
Fajnie się umywa rączki jak to kobiety są w ciąży. A prawda jest taka ze zarówno ciąza, aborcja jak i poród sprawiają ze mogą wystąpić powikłania. Niech każdy ingeruje w swoje ciała, a nie innych.
Pretensję niech kieruję do natury.

Poza tym sorry, ale to jest technicznie nie do rozwiązania. Masz kobietę i mężczyzne. Uprawiają seks i ustalają ze jak wpadną to wychowają dziecko. Bach wpadli i panu się odwidziało. Ona chcę wychować, a on nie chce alimentów. Ona nie usunie, wiec co nie należa sie alimenty "bo mu sie odwidziało"? A co jak dziecko się już urodzi i tatusiowi sie odwidzi?
To jest tylko i wyłącznie moje zdanie. To jest do rozwiązania, jakby się chciało rządowi tak zrobić. Zmuszanie jakiejkolwiek strony do rodzicielstwa jest nie fair. Dlatego zmieniłabym to rozwiązanie prawnie. Albo się usuwa albo podpisywać czy jedna / obie strony będą odpowiedzialne za wychowanie. Jak obie tak, a jemu / jej się odwidzi jak to dziecko jest już na świecie, to wtedy ciąganie po alimenty itd. A już w ogóle jestem psychopatą i prawnie zabroniłabym posiadania dzieci ludziom, których na to nie stać (wiem, wiem, wiep... się do czyjejś cip..ki). Inwigilowałabym jak w Chinach wszystkich przyszłych rodziców.

---------- Dopisano o 18:10 ---------- Poprzedni post napisano o 18:10 ----------

Cytat:
Napisane przez OldWorldBlues Pokaż wiadomość
I bardzo sprawiedliwe.
Dziękuję.

Edytowane przez 9db319b6775c28ea43120ca668718a4b2b45fa01_5eadfbab66f1a
Czas edycji: 2020-04-25 o 18:15
9db319b6775c28ea43120ca668718a4b2b45fa01_5eadfbab66f1a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-25, 18:15   #77
Lumimi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 161
Dot.: Bracia Samcy i ich szkodliwa działalność, kontra Awięc.

[1=9db319b6775c28ea43120ca 668718a4b2b45fa01_5eadfba b66f1a;87790124]To jest tylko i wyłącznie moje zdanie. To jest do rozwiązania, jakby się chciało rządowi tak zrobić. Zmuszanie jakiejkolwiek strony do rodzicielstwa jest nie fair.

---------- Dopisano o 18:10 ---------- Poprzedni post napisano o 18:10 ----------





Dziękuję.[/QUOTE]W jaki sposób jest to do rozwiązania?
Nikogo nie da się zmusić do rodzicielstwa. Bo chyba nie nazwiemy płacenia alimentów rodzicielstwem. Nie chcesz być rodzicem to nie bądź, ale alimenty to obowiązek. Nie chcesz alimentów to wazektomia proste

Wysłane z mojego SM-A600FN przy użyciu Tapatalka
Lumimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-25, 18:24   #78
9db319b6775c28ea43120ca668718a4b2b45fa01_5eadfbab66f1a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 675
Dot.: Bracia Samcy i ich szkodliwa działalność, kontra Awięc.

Cytat:
Napisane przez Lumimi Pokaż wiadomość
W jaki sposób jest to do rozwiązania?
Nikogo nie da się zmusić do rodzicielstwa. Bo chyba nie nazwiemy płacenia alimentów rodzicielstwem. Nie chcesz być rodzicem to nie bądź, ale alimenty to obowiązek. Nie chcesz alimentów to wazektomia proste

Wysłane z mojego SM-A600FN przy użyciu Tapatalka
No, tu się nie zgadzamy. Bo ja byłabym psychopatą i chodziłabym po domach jak pracownicy społeczni i sprawdzała czy dadzą sobie radę z dzieckiem. Serio, nawet bym pokoje mierzyła jak ruski komuch. Prawnie bym zabraniała posiadania dzieci biedakom / narkomanom itd. Zmuszałabym do usuwania ciąży. Dyktaturę bym robiła. Nie jestem za takimi rozwiązaniami jak norweskie opieki społeczne itd, ale większość ludzi w ogóle nie powinna mieć dzieci. Mówię tak, bo do mnie się zawsze dowalają i pytają kiedy facet i dziecko

Medycyna poszła do przodu, a o męskiej antykoncepcji coś nie bardzo. W ogóle matka natura jest nie fair. Co miesiąc mam karę za nic. Jakiś przycisk kontrolny by się przydał. Jak ja nie chcę być matką, to on ma prawo nie chcieć być ojcem i koniec tematu.
9db319b6775c28ea43120ca668718a4b2b45fa01_5eadfbab66f1a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-25, 18:48   #79
Lumimi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 161
Dot.: Bracia Samcy i ich szkodliwa działalność, kontra Awięc.

[1=9db319b6775c28ea43120ca 668718a4b2b45fa01_5eadfba b66f1a;87790185]No, tu się nie zgadzamy. Bo ja byłabym psychopatą i chodziłabym po domach jak pracownicy społeczni i sprawdzała czy dadzą sobie radę z dzieckiem. Serio, nawet bym pokoje mierzyła jak ruski komuch. Prawnie bym zabraniała posiadania dzieci biedakom / narkomanom itd. Zmuszałabym do usuwania ciąży. Dyktaturę bym robiła. Nie jestem za takimi rozwiązaniami jak norweskie opieki społeczne itd, ale większość ludzi w ogóle nie powinna mieć dzieci. Mówię tak, bo do mnie się zawsze dowalają i pytają kiedy facet i dziecko

Medycyna poszła do przodu, a o męskiej antykoncepcji coś nie bardzo. W ogóle matka natura jest nie fair. Co miesiąc mam karę za nic. Jakiś przycisk kontrolny by się przydał. Jak ja nie chcę być matką, to on ma prawo nie chcieć być ojcem i koniec tematu.[/QUOTE]Totalnie nie rozumiem czemu od tego że jak facet nie chce dziecka to ma nie płacić alimentów przeszliśmy do tego żeby zabierać dzieci za biede

Jest mnóstwo samotnych rodziców co sobie świetnie dają radę. Uważam też że nawet jeśli samotną matkę stać na zapewnienie dziecku wszystkiego to i tak alimenty od ojca się należą. Bo dziecko "samo się nie zrobiło ".

Opcja że jak facet nie chce dziecka to kobieta ma do wyboru aborcję albo jak się zdecyduje urodzić to nie ma prawa żądać alimentów to jest obarczanie odpowiedzialnościa tylko kobiet.

Antykoncepcji może również używać facet. Są przecież prezerwatywy i wazektomia. To nie jest tak że zabezpieczać może się tylko kobieta.



Wysłane z mojego SM-A600FN przy użyciu Tapatalka
Lumimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-04-25, 19:00   #80
Dobranka
Wtajemniczenie
 
Avatar Dobranka
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 2 502
Dot.: Bracia Samcy i ich szkodliwa działalność, kontra Awięc.

Cytat:
Napisane przez Lumimi Pokaż wiadomość
Opcja że jak facet nie chce dziecka to kobieta ma do wyboru aborcję albo jak się zdecyduje urodzić to nie ma prawa żądać alimentów to jest obarczanie odpowiedzialnościa tylko kobiet.
Przecież kobieta może oddać dziecko do szpitala, domu dziecka i nikt jej nie będzie ciągnął za alimenty.
__________________
"Gdy byłam małym chłopcem, myślałam, że poznam cię po kawałku chałwy."

Edytowane przez Dobranka
Czas edycji: 2020-04-25 o 19:05
Dobranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-25, 19:06   #81
Lumimi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 161
Dot.: Bracia Samcy i ich szkodliwa działalność, kontra Awięc.

Cytat:
Napisane przez Dobranka Pokaż wiadomość
Przecież kobieta może oddać dziecko do szpitala, domu dziecka i nikt jej nie będzie ciągnął za alimenty.
Tutaj chodziło że to ojciec nie chce alimentów. W sensie że nie chce płacić alimentów niejasno napisałam.

Wysłane z mojego SM-A600FN przy użyciu Tapatalka
Lumimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-25, 19:28   #82
Lumimi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 161
Dot.: Bracia Samcy i ich szkodliwa działalność, kontra Awięc.

[1=9db319b6775c28ea43120ca 668718a4b2b45fa01_5eadfba b66f1a;87790326]To w takim razie trzeba się nie decydować. Jeśli wie, że zostanie sama, to powinna liczyć na siebie. No, bez przesady. Dlaczego mamy zmuszać ludzi do rodzicielstwa? Nie wiem, mam w tej kwestii konserwatywne zdanie. Kobieta nie ma prawa żądać alimentów od mężczyzny, jeśli on dziecka nie chce. Natura już tak wybrała, że to my mamy okres i rodzimy. Jakbym była facetem, to nie chciałabym, żeby ktoś mnie zmuszał do płacenia za dziecko, którego nie chcę. Po prostu jestem za aborcją na żądane, bez żadnych limitów do którego miesiąca. Jak chcą usuwać w 9 miesiącu, to mają mieć do tego prawo. Ich ciało.

Z drugiej strony facet nie ma prawa do zmuszania mnie do rodzenia i koniec. Jak on chce dziecko, a ja nie, co wtedy? Mam mu płacić za "pozbycie się"? Moje ciało i koniec. On nie rodzi, to nie będę go zmuszać do rodzicielstwa i płacenia, jak nie chce być ojcem. Też ma prawo powiedzieć nie.

Co, do kwestii zabezpieczenia, mnie też to wkurza, że my jesteśmy obarczane za zabezpieczenie się itd. Faceci to po prostu są cipy i tyle. Wazektomie można przywrócić, tak samo jak jajniki można odwiązać. Znam tylko jednego, który miał wazektomie. Ale szczerze mówiąc nie spotkałam jeszcze osób, które "wpadły", bo im gumka pękła albo tabletki nie zadziałały. Wpadły, bo była metoda kalendarzyka i to ostatni debile.[/QUOTE]
Tylko ze co w sytuacji jak wcześniej ustalili że w razie wpadki wychowują, a gdy jednak wpadną to facetowi się odwidziało i nie chce? Przecież umowa była inna.

Juz pisalam. Nie nazywajmy tylko płacenia alimentów rodzicielstwem Bo do opieki nad dzieckiem nie można zmusić. Jeśli nie chce zajmować się dzieckiem to niech się nie zajmuje. Ale alimenty to obowiązek.

Sama widzisz ze antykoncepcja dla facetów jest. Więc jeśli nie chcą płacić alimentów to niech sie zabezpieczają. To nie jest tak ze facet nie ma wyboru. Ma. Seks z zabezpieczeniem. Naprawdę zrozumiałabym jakby możliwe byly tylko zabezpiecznia ze strony kobiet. Ale faceci też mają wybór.

Prawo ze jak facet nie chce dziecka to nie ma nawet obowiązku alimentacyjnego to totalne zwalnianie obowiązku z mężczyzn. Bo po co ma się zabezpieczać skoro jak coś powie że nie chcę i wuja mu zrobią?

Natomiast jeśli chodzi o sytuację że kobieta nie chcę dziecka a facet chcę. Cóż, on za nią w ciązy nie będzie ani nie urodzi. To jest jej ciało. Rozumiem że to nie jest uczciwe, ale nic lepszego nie wymyślili.

Póki co natomiast jesteśmy na takim etapie medycyny, ze jak facet nie chcę dziecka to może podwiązać sobie jajeczka i po prostu nie będzie płacił alimentów. Natomiast nie jesteśmy na takim etapie że można pobrać płód z kobiety i wszczepić facetowi
zeby sobie ciąże donosił i urodził albo nie ma takiego urządzenia
.

Wyjść w 100% sprawiedliwych nie ma.
Lumimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-25, 19:30   #83
Lumimi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 161
Dot.: Bracia Samcy i ich szkodliwa działalność, kontra Awięc.

Cytat:
Napisane przez Dobranka Pokaż wiadomość
No ale skoro kobieta może nie chcieć wychowywać dziecka (w sensie zrzec się praw po urodzeniu) to dlaczego ojciec nie może też nie chcieć?[COLOR="Silver"]
Jak kobieta oddaje dziecko do adopcji to owszem nie płaci alimentów. Ale jak dzieckiem zajmuje sie jego ojciec a ona ma na nie wywalone to obowiązek alimentacyjny jest.
Lumimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-25, 19:32   #84
9db319b6775c28ea43120ca668718a4b2b45fa01_5eadfbab66f1a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 675
Dot.: Bracia Samcy i ich szkodliwa działalność, kontra Awięc.

Cytat:
Napisane przez Lumimi Pokaż wiadomość
Tylko ze co w sytuacji jak wcześniej ustalili że w razie wpadki wychowują, a gdy jednak wpadną to facetowi się odwidziało i nie chce? Przecież umowa była inna.

Juz pisalam. Nie nazywajmy tylko płacenia alimentów rodzicielstwem Bo do opieki nad dzieckiem nie można zmusić. Jeśli nie chce zajmować się dzieckiem to niech się nie zajmuje. Ale alimenty to obowiązek.

Sama widzisz ze antykoncepcja dla facetów jest. Więc jeśli nie chcą płacić alimentów to niech sie zabezpieczają. To nie jest tak ze facet nie ma wyboru. Ma. Seks z zabezpieczeniem. Naprawdę zrozumiałabym jakby możliwe byly tylko zabezpiecznia ze strony kobiet. Ale faceci też mają wybór.

Prawo ze jak facet nie chce dziecka to nie ma nawet obowiązku alimentacyjnego to totalne zwalnianie obowiązku z mężczyzn. Bo po co ma się zabezpieczać skoro jak coś powie że nie chcę i wuja mu zrobią?

Natomiast jeśli chodzi o sytuację że kobieta nie chcę dziecka a facet chcę. Cóż, on za nią w ciązy nie będzie ani nie urodzi. To jest jej ciało. Rozumiem że to nie jest uczciwe, ale nic lepszego nie wymyślili.

Póki co natomiast jesteśmy na takim etapie medycyny, ze jak facet nie chcę dziecka to może podwiązać sobie jajeczka i po prostu nie będzie płacił alimentów. Natomiast nie jesteśmy na takim etapie że można pobrać płód z kobiety i wszczepić facetowi
zeby sobie ciąże donosił i urodził albo nie ma takiego urządzenia
.

Wyjść w 100% sprawiedliwych nie ma.
Dlatego ja jestem za regulacją tego prawnie. Serio. Jeśli "prawnie" ustalili, że oboje będą wychowywać wpadkę, a jemu po tygodniu od urodzenia się odwidzi, to i tak będzie odpowiedzialny. Kontrakt bym zrobiła "co w przypadku A, B, C" i do urzędu.

Edytowane przez 9db319b6775c28ea43120ca668718a4b2b45fa01_5eadfbab66f1a
Czas edycji: 2020-04-25 o 19:34
9db319b6775c28ea43120ca668718a4b2b45fa01_5eadfbab66f1a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-25, 19:44   #85
Lumimi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 161
Dot.: Bracia Samcy i ich szkodliwa działalność, kontra Awięc.

[1=9db319b6775c28ea43120ca 668718a4b2b45fa01_5eadfba b66f1a;87790419]Dlatego ja jestem za regulacją tego prawnie. Serio. Jeśli "prawnie" ustalili, że oboje będą wychowywać wpadkę, a jemu po tygodniu od urodzenia się odwidzi, to i tak będzie odpowiedzialny. Kontrakt bym zrobiła "co w przypadku A, B, C" i do urzędu.[/QUOTE]
Wydaje mi się to troche mało realne ale ok
A jeśli mu sie odwidzi po pozytywnym teście ciązowym?
A co w przypadku braku kontraktu? Bo jakoś cieżko mi uwierzyć ze każdy bedzie podpisywał kontrakt z osobą z która uprawia seks.
Po której stronie stanąć?

Bo wiesz opcja że jak obie strony ustalą na papierze ze on nie chcę dziecka i alimentów wydają sie ok. Babka wtedy wie z kim sypia. Ale opcja że nie ustalą na papierze, a potem w razie czego on umywa rączki jest totalnie niesprawiedliwa. Bo wtedy kobieta nie jest w stanie "uciec od konsekwencji".
Lumimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-25, 19:58   #86
Dobranka
Wtajemniczenie
 
Avatar Dobranka
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 2 502
Dot.: Bracia Samcy i ich szkodliwa działalność, kontra Awięc.

Cytat:
Napisane przez Lumimi Pokaż wiadomość
Jak kobieta oddaje dziecko do adopcji to owszem nie płaci alimentów. Ale jak dzieckiem zajmuje sie jego ojciec a ona ma na nie wywalone to obowiązek alimentacyjny jest.
A nie powinien być, według mnie.
__________________
"Gdy byłam małym chłopcem, myślałam, że poznam cię po kawałku chałwy."
Dobranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-25, 20:02   #87
Lumimi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 161
Dot.: Bracia Samcy i ich szkodliwa działalność, kontra Awięc.

Cytat:
Napisane przez Dobranka Pokaż wiadomość
A nie powinien być, według mnie.
A według mnie tak. Trzeba brać odpowiedzialność za to co się w życiu robi.
Jest XXI wiek i coś takiego jak antykoncepcja. Nie chcesz to się zabezpiecz albo plac.

Wysłane z mojego SM-A600FN przy użyciu Tapatalka
Lumimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-25, 20:11   #88
9db319b6775c28ea43120ca668718a4b2b45fa01_5eadfbab66f1a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 675
Dot.: Bracia Samcy i ich szkodliwa działalność, kontra Awięc.

Cytat:
Napisane przez Lumimi Pokaż wiadomość
Wydaje mi się to troche mało realne ale ok
A jeśli mu sie odwidzi po pozytywnym teście ciązowym?
A co w przypadku braku kontraktu? Bo jakoś cieżko mi uwierzyć ze każdy bedzie podpisywał kontrakt z osobą z która uprawia seks.
Po której stronie stanąć?

Bo wiesz opcja że jak obie strony ustalą na papierze ze on nie chcę dziecka i alimentów wydają sie ok. Babka wtedy wie z kim sypia. Ale opcja że nie ustalą na papierze, a potem w razie czego on umywa rączki jest totalnie niesprawiedliwa. Bo wtedy kobieta nie jest w stanie "uciec od konsekwencji".
No, ja bym ten kontrakt wprowadziła prawnie :P Wyciągasz kondomy i kontrakt, tak dla totalnego zabicia romantyzmu. Kontrakt ustny, to też kontrakt. Tylko nie ma czasem jak dowieść kto, co i kiedy powiedział.

To takiego wybrała faceta. On ma prawo mieć nie chcieć dziecka. Dlatego musimy bardziej uważać i być bardziej odpowiedzialne, niestety Matka natura jest nie fair.
9db319b6775c28ea43120ca668718a4b2b45fa01_5eadfbab66f1a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-25, 20:17   #89
Lumimi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 161
Dot.: Bracia Samcy i ich szkodliwa działalność, kontra Awięc.

[1=9db319b6775c28ea43120ca 668718a4b2b45fa01_5eadfba b66f1a;87790542]No, ja bym ten kontrakt wprowadziła prawnie Wyciągasz kondomy i kontrakt, tak dla totalnego zabicia romantyzmu. Kontrakt ustny, to też kontrakt. Tylko nie ma czasem jak dowieść kto, co i kiedy powiedział.



To takiego wybrała faceta. On ma prawo mieć nie chcieć dziecka. Dlatego musimy bardziej uważać i być bardziej odpowiedzialne, niestety Matka natura jest nie fair.[/QUOTE]A facet nie ma być odpowiedzialny?
Równie dobrze to skoro nie chce płacić to niech on pilnuje

A jak udowodnić kontrakt ustny?

Wysłane z mojego SM-A600FN przy użyciu Tapatalka
Lumimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-25, 20:44   #90
Dobranka
Wtajemniczenie
 
Avatar Dobranka
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 2 502
Dot.: Bracia Samcy i ich szkodliwa działalność, kontra Awięc.

Cytat:
Napisane przez Lumimi Pokaż wiadomość
A facet nie ma być odpowiedzialny?
Równie dobrze to skoro nie chce płacić to niech on pilnuje

A jak udowodnić kontrakt ustny?

Wysłane z mojego SM-A600FN przy użyciu Tapatalka
Jak tak was czytam to już się pogubiłam, kto ma być za co odpowiedzialny. Albo wypiłam za dużo ajerkoniaku.
__________________
"Gdy byłam małym chłopcem, myślałam, że poznam cię po kawałku chałwy."
Dobranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-03-24 15:27:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:02.