zaczerwienienie nad ustami pomocy/jak opryszczka - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Walcz z opryszczką!

Notka

Walcz z opryszczką! Opryszczka nie jest tylko problemem kosmetycznym! Chciałabyś wiedzieć jak jej zapobiegać? Jak rozpoznać objawy? Jak ją leczyć? Nasz ekspert odpowie na Wasze pytania.

 
 
Narzędzia
Stary 2012-09-16, 20:12   #1
wobbly
Zadomowienie
 
Avatar wobbly
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: jelenia góra
Wiadomości: 1 839

zaczerwienienie nad ustami pomocy/jak opryszczka


Witam. Mam pewien problem od okolo pol roku, mianowicie ok. 6 miesiecy temu wokol ust pojawila mi sie mala opryszczka. Uzylam Vratizolinu i wszystko ladnie zeszlo. Pare dni pozniej gdy wstalam rano w lustrze zobaczylam czerwona plame nad ustami, pod nosem, poziomy zaczerwieniony pasek wygladajacy jak wąsy. Nie swiedzialo, nie pieklo, tylko bylo. Posmarowalam ponownie Vratizolinem, zeszlo. Niestety po paru dniach pojawilo sie znowu. Tym razem swedzialo, pieklo i Vratizolin nie pomogl. Dodatkowo skorzystalam z glupiej rady babci, ktora zasugerowala zeby potrzec to sokiem z jaskolczego ziela. To tylko pogorszylo sprawe, skora stala sie jeszcze bardziej zaczerwieniona. Po tym nie bylam w stanie normalnie funkcjonowac, zapisalam sie na wizyte do dermatologa. No i takie regularne wizyty trwaja do dzis.. A czerwony "wasik" jak byl, tak jest. Z polecenia lekarza stosowalam juz takie masci jak Fucidin, Clotrimazolum,Pimafucort, Hydrocortisonum, Mupirox (jego nie bylam w stanie uzywac poniewaz od razu po posmarowaniu pojawialo sie silne pieczenie) i roznego rodzaju masci i plyny robione. Wszystkie ze sterydami, jedynie Pimafucort pomogl na pare dni,ale potem wszystko wrocilo. "Wąsik" ciągle swędzi, piecze gdy przebywam na słońcu, gdy biegam lub ćwiczę pojawia się wzmożone swędzenie. Ciągle smaruje to wazeliną, maścią z witaminą A, czasem sudocremem gdy juz nie jestem w stanie zniesc swiadu. Niezbyt pomaga. Przynajmniej raz w tygodniu swiad jest o wiele gorszy niz zazwyczaj, wtedy nie jestem w stanie spac w nocy i naprawde przezywam meczarnie. Czytalam o takich przypadkach, jedna kobieta pisala ze jej corka miala uczulenie na danonki i gdy to odkryla wasik po prostu zniknal. Lekarz powiedzial, ze to nie jest zaden pasozyt zyjacy pod skora, a do AZS "nie mam skory",tj. moj rodzaj skory "nie miewa" AZS? Juz sama nie wiem, czy to uczulenie, alergia, AZS, alergia pokarmowa, rodzaj opryszczki.. to bardzo uciazliwe. nie wiem juz co mam robic, dlatego pisze tutaj. Aktualnie dermatolog przepisal mi tabletki Vaciclor i jakies masci lagodzace swedzenie. Teraz juz bezsterydowe. Powiedzial, ze nie ma jak zrobic mi badan poniewaz to zaczerwienienie nad ustami jest tylko tak jakby plamą, czasem pojawia sie kaszka, ale nie ma jak pobrać wycinku czy czegokolwiek. Moze ktoras z was spotkala sie z czyms takim..Pozdrawiam

Odpowiedź redakcji w imieniu i na prośbę Pani doktor:

Witam,
Proponuje stosowac krem tolerance extreme na zmiane z zinalfate lub cicalfate. Do mycia stosowac cetaphil i doustnie przyjmowac leki przeciwhistaminowe takie jak claritine.

Edytowane przez AgaZ
Czas edycji: 2012-10-02 o 10:48
wobbly jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-16, 22:14   #2
grudniowa-szatynka
Zakorzenienie
 
Avatar grudniowa-szatynka
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 5 082
Dot.: zaczerwienienie nad ustami pomocy/jak opryszczka

Nigdy nie miałam takiego problemu ale mam pytanie - od 6 miesięcy chodzisz do tego samego dermatologa? Może spróbuj innego, to czasem jest najlepszym lekarstwem. I trzymam kciuki!
__________________
Damn! Who said there's no treasure at the end of the rainbow?
grudniowa-szatynka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-18, 10:43   #3
noochybaty
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 6
Dot.: zaczerwienienie nad ustami pomocy/jak opryszczka

Sprobuj smarowac zoviraxem albo mascia cynkowa. Dobrze by bylo wziasc cala serie tabletek Heviranu to jest na takie bakterie, sama teraz biore i pomaga moze tobie tez pomoze
noochybaty jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Walcz z opryszczką!


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:45.