Mamusie listopad 2019- cz. 5 - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-10-20, 20:45   #271
kasia2439
Zakorzenienie
 
Avatar kasia2439
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiadomości: 4 053
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 5

Cytat:
Napisane przez Jaguś Pokaż wiadomość
A długo już tak masz? Ja od 3 dni wieczorami, ciekawe czy to coś znaczy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No właśnie od jakichś 3 dni ... a termin porodu mamy praktycznie taki sam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kasia2439 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-20, 20:59   #272
Jaguś
Rozeznanie
 
Avatar Jaguś
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 859
GG do Jaguś
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 5

Cytat:
Napisane przez kasia2439 Pokaż wiadomość
No właśnie od jakichś 3 dni ... a termin porodu mamy praktycznie taki sam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Hmm byle do listopada!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jaguś jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-20, 21:37   #273
kapewa
Raczkowanie
 
Avatar kapewa
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 163
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 5

Cytat:
Napisane przez misiaa91 Pokaż wiadomość
A czujesz ulgę w oddychaniu? Ja mam wrażenie, że mój brzuch jest bardzo wysoko i czasem trudno mi złapać powietrze. Cześć! TP w moje urodziny

Ja bym chciała już być donoszona, wtedy mogę rodzić, najlepiej w listopadzie. A obaw przy okazji dużo razem z ekscytacją.
Ja mam już ten luz że donoszona, też tak odliczalam do 37 tyg.

A z Męża to mi się śmiać chce bo na każdy objaw się robi blady że już się zaczyna Co prawda ja nie mogę czekać aż się skurcze rozkręca, ale nawet bym się cieszyła jakby organizm dał mi znać że jest gotowy, a nie cc na zimno.

Tak jak pisałam, u mnie brzuch opadł-nie czuje już zgagi i widzę swój pępek.
Podobno przed porodem dziecko jest mniej aktywne a ja miałam teraz takie 1,5 doby...oj nie polecam-jadłam słodkie, chodziłam, leżałam i te ruchy liczyłam, ale chwilowo naciągane. Stres duży. Żeby to podjechać na ktg ale u nas od razu przyjęcie na oddzial. Całe szczęście dzisiaj Młody rusza się normalnie, tak jak zawsze-ulga. Aby do wtorku, do wizyty.

Powodzenia dla wizytujacych jutro.



Wysłane z mojego MRD-LX1 przy użyciu Tapatalka
kapewa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-20, 21:38   #274
Ska
Zadomowienie
 
Avatar Ska
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 935
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 5

Dzień dobrywieczór
Wczorajsze Baby Shower bardzo udane, dziś też intensywny dzień Jutro chyba spakuję torbę do szpitala, od środy Wanda donoszona

Cytat:
Napisane przez Miss_Bow Pokaż wiadomość
Dzień dobry Mnie też zaczął pobolewać brzuch jak na okres od przedwczoraj. Zauważyłam, że opadł na dole, bo majtki mi się dziwnie układają, a mam niskie, więc to zdecydowanie obniżenie brzucha Ale kiedy to się stało - pojęcia nie mam




Ty jeszcze nie możesz, prasowanie czeka!
Uhu, może wielki dzień już nadchodzi Mi w poprzedniej ciąży brzuch obniżył się dwa dni przed porodem także tak

Cytat:
Napisane przez ametty Pokaż wiadomość
Podczytuję was od paru dni, bo też mam termin na listopad i postanowiłam w końcu się przywitać.
Cześć

TP mam na 7.11 i pewnie wyjdzie chwilę po czasie tak jak moje poprzednie dwa bąble (parka). USG twierdzi, że teraz będzie syn.

Jak tam nastroje przedporodowe? Bardziej "nie mogę się doczekać, wyłaź" czy "boje sie, siedź tam"? Ja sie cykam chyba bardziej niż przed poprzednimi dwoma... o.O

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Hej! A jakie imiona synków i teraz czy już wybrane?
Wcześniej bliźniaki?

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
__________________
Szczęśliwa.
Ska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-20, 21:58   #275
Jaguś
Rozeznanie
 
Avatar Jaguś
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 859
GG do Jaguś
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 5

Cytat:
Napisane przez Ska Pokaż wiadomość
Dzień dobrywieczór
Wczorajsze Baby Shower bardzo udane, dziś też intensywny dzień Jutro chyba spakuję torbę do szpitala, od środy Wanda donoszona



Uhu, może wielki dzień już nadchodzi Mi w poprzedniej ciąży brzuch obniżył się dwa dni przed porodem także tak



Hej! A jakie imiona synków i teraz czy już wybrane?
Wcześniej bliźniaki?

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
To aż tak bardzo widać i czuc to obniżenie? Dobrze by było

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jaguś jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-20, 22:24   #276
8c9538aac29bb5fbc2d31b2aac28a8f9b62d5c74_6584d267571b8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 979
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 5

Miałam dzisiaj bóle jak na okres, do tego lekkie bóle krzyża. A poszłam tylko do Żabki po kilka rzeczy. Muszę mniej dźwigać najwyraźniej :/ Po 2 minutach przeszło. Cóż, czasem czuję się jak Super-Woman, ale Młoda się ze mną nie zgadza i sprowadza mnie do parteru :P

Witaj Ametty
8c9538aac29bb5fbc2d31b2aac28a8f9b62d5c74_6584d267571b8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-21, 08:34   #277
Kittylove89
Raczkowanie
 
Avatar Kittylove89
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 121
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 5

Witam się cieplutko!!!
Ja dziś wybieram się na wizytę i ktg na 16. Od rana znów bóle krzyża i tak jakby jajniki mnie bolały okaże się co mi moja pani doktor powie może powoli coś się dzieje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kittylove89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-10-21, 08:38   #278
8c9538aac29bb5fbc2d31b2aac28a8f9b62d5c74_6584d267571b8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 979
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 5

Cytat:
Napisane przez Kittylove89 Pokaż wiadomość
Witam się cieplutko!!!
Ja dziś wybieram się na wizytę i ktg na 16. Od rana znów bóle krzyża i tak jakby jajniki mnie bolały okaże się co mi moja pani doktor powie może powoli coś się dzieje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kciuki!
8c9538aac29bb5fbc2d31b2aac28a8f9b62d5c74_6584d267571b8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-21, 08:43   #279
ametty
Rozeznanie
 
Avatar ametty
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 651
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 5

Nie, nie bliźniaki. Chodzilo mi, że córka i syn (4,5 i 3 lata). Beatka (bardzo chcialam Wande , ale mąż sie uparł) i Daniel. A teraz będzie Rafał.

Ja powinnam obchodzic swoją trzydziestke na początku listopada, ale sie nie napalam na jakąś impreze, chyba że na porodówce


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
ametty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-21, 10:14   #280
kasia2439
Zakorzenienie
 
Avatar kasia2439
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiadomości: 4 053
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 5

Cytat:
Napisane przez Kittylove89 Pokaż wiadomość
Witam się cieplutko!!!
Ja dziś wybieram się na wizytę i ktg na 16. Od rana znów bóle krzyża i tak jakby jajniki mnie bolały okaże się co mi moja pani doktor powie może powoli coś się dzieje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kciukasy.
Wzięłam No spe bo boli podbrzusze od rana. Jeżeli donoszona ciąża jest w 37 skonczonym tygodniu to będę miała w przyszłym tygodniu, jutro mam 36+0

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kasia2439 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-21, 11:28   #281
LuckySparkle
Zadomowienie
 
Avatar LuckySparkle
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: Wielka Brytania
Wiadomości: 1 964
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 5

Ja się witam po konsultacji w sprawie CC. Wszyscy mnie straszyli, że będą naciskać na sn bo niby tak robią w UK, a Tu Pani doktor od razu, że decyzja należy do mnie. Tak więc będzie CC. Chyba że faktycznie akcja zaczęłaby się przed wyznaczonym terminem CC i byłby jakoś mega szybki postęp(na co się nie nastawiam) to będę próbować sn.

Wszystko idzie idealnie po mojej myśli. Bałam się, że jeszcze mogą stwarzać problemy z czekaniem z odcięciem pępowiny. Absolutnie nie ma problemu. O ile dzidzia ładnie oddycha i nie jest sina, i nie wzbudza żadnych podejrzeń to czekają z odcięciem pępowiny.

Ale mam dobry chumor po tej wizycie.

Lecę sobie kawę zrobić i mam ochotę na popcorn. Zresztą obiecałam młodej, że popcorn będzie jak mają wróci ze szpitala️.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
LuckySparkle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-10-21, 11:33   #282
kasia2439
Zakorzenienie
 
Avatar kasia2439
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiadomości: 4 053
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 5

No i pięknie, najważniejsze, że wszystko jest tak jak Ty chcesz i planowalas

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kasia2439 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-21, 12:14   #283
Jaguś
Rozeznanie
 
Avatar Jaguś
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 859
GG do Jaguś
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 5

Cytat:
Napisane przez kasia2439 Pokaż wiadomość
Kciukasy.
Wzięłam No spe bo boli podbrzusze od rana. Jeżeli donoszona ciąża jest w 37 skonczonym tygodniu to będę miała w przyszłym tygodniu, jutro mam 36+0

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie z rana spokój, w nocy mały sie podobno kotłował a ja spałam, mąż pytał jakkm cudem mnie to nie budzi. Myślałam, że mam po prostu grzrczne dziecko a to ja mam kamienny sen
Cytat:
Napisane przez LuckySparkle Pokaż wiadomość
Ja się witam po konsultacji w sprawie CC. Wszyscy mnie straszyli, że będą naciskać na sn bo niby tak robią w UK, a Tu Pani doktor od razu, że decyzja należy do mnie. Tak więc będzie CC. Chyba że faktycznie akcja zaczęłaby się przed wyznaczonym terminem CC i byłby jakoś mega szybki postęp(na co się nie nastawiam) to będę próbować sn.

Wszystko idzie idealnie po mojej myśli. Bałam się, że jeszcze mogą stwarzać problemy z czekaniem z odcięciem pępowiny. Absolutnie nie ma problemu. O ile dzidzia ładnie oddycha i nie jest sina, i nie wzbudza żadnych podejrzeń to czekają z odcięciem pępowiny.

Ale mam dobry chumor po tej wizycie.

Lecę sobie kawę zrobić i mam ochotę na popcorn. Zresztą obiecałam młodej, że popcorn będzie jak mają wróci ze szpitala️.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dobrze że przynajmniej nje wpędzają Cie w poczucie winy jak j nas. A to Twoja decyzja na zimno czy masz jakieś wskazania bo nie pamiętam?

Dzisiaj znowu umieram z gorąca, jestem cała mokra i nawet na dwór nie ma jak wyjść bo sie przeziębie, zwariuję w końcu. Czuje się jakbym miała menopauzę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jaguś jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-21, 12:57   #284
LuckySparkle
Zadomowienie
 
Avatar LuckySparkle
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: Wielka Brytania
Wiadomości: 1 964
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 5

Cytat:
Napisane przez Jaguś Pokaż wiadomość
U mnie z rana spokój, w nocy mały sie podobno kotłował a ja spałam, mąż pytał jakkm cudem mnie to nie budzi. Myślałam, że mam po prostu grzrczne dziecko a to ja mam kamienny sen Dobrze że przynajmniej nje wpędzają Cie w poczucie winy jak j nas. A to Twoja decyzja na zimno czy masz jakieś wskazania bo nie pamiętam?

Dzisiaj znowu umieram z gorąca, jestem cała mokra i nawet na dwór nie ma jak wyjść bo sie przeziębie, zwariuję w końcu. Czuje się jakbym miała menopauzę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Miałam wcześniej cesarkę bo nie było postępu po 27h, rozwarcie było przez te godziny na 2cm, wody przebite, ja miałam wysoka temp, młoda traciła tętno i w wodach okazało się, że jest smulka więc bali się dluzej czekać.
Cesarka będzie około tydzień przed terminem. Czekam na telefon ze szpitala z Dokładna data. Czekać u mnie nie chcą po ostatnim porodzie bo młoda miała zapalenie płuc po tych zielonych wodach i była pod tlenem 30h po porodzie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
LuckySparkle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-21, 16:39   #285
Ska
Zadomowienie
 
Avatar Ska
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 935
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 5

Cześć Dziewczyny!
Czekam właśnie na wizytę, oczywiście standardowe opóźnienie, na szczęście przyszłam prawie pół godziny później
Cytat:
Napisane przez Jaguś Pokaż wiadomość
To aż tak bardzo widać i czuc to obniżenie? Dobrze by było

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak, u mnie było widać ewidentnie. I czułam też wyraźnie jak środek ciężkości się obniżył się.
Cytat:
Napisane przez ametty Pokaż wiadomość
Nie, nie bliźniaki. Chodzilo mi, że córka i syn (4,5 i 3 lata). Beatka (bardzo chcialam Wande , ale mąż sie uparł) i Daniel. A teraz będzie Rafał.

Ja powinnam obchodzic swoją trzydziestke na początku listopada, ale sie nie napalam na jakąś impreze, chyba że na porodówce


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale masz składzik Wspaniale! Podziwiam za decyzję o trzecim A jak dwa pierwsze porody? SN?
Cytat:
Napisane przez LuckySparkle Pokaż wiadomość
Ja się witam po konsultacji w sprawie CC. Wszyscy mnie straszyli, że będą naciskać na sn bo niby tak robią w UK, a Tu Pani doktor od razu, że decyzja należy do mnie. Tak więc będzie CC. Chyba że faktycznie akcja zaczęłaby się przed wyznaczonym terminem CC i byłby jakoś mega szybki postęp(na co się nie nastawiam) to będę próbować sn.

Wszystko idzie idealnie po mojej myśli. Bałam się, że jeszcze mogą stwarzać problemy z czekaniem z odcięciem pępowiny. Absolutnie nie ma problemu. O ile dzidzia ładnie oddycha i nie jest sina, i nie wzbudza żadnych podejrzeń to czekają z odcięciem pępowiny.

Ale mam dobry chumor po tej wizycie.

Lecę sobie kawę zrobić i mam ochotę na popcorn. Zresztą obiecałam młodej, że popcorn będzie jak mają wróci ze szpitala️.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wspaniałe wieści! Najważniejsze że Ty czujesz się komfortowo i decyzja o CC nie jest wymuszona.
Cytat:
Napisane przez Kittylove89 Pokaż wiadomość
Witam się cieplutko!!!
Ja dziś wybieram się na wizytę i ktg na 16. Od rana znów bóle krzyża i tak jakby jajniki mnie bolały okaże się co mi moja pani doktor powie może powoli coś się dzieje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Daj znać jak poszło

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
__________________
Szczęśliwa.
Ska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-21, 17:51   #286
Kittylove89
Raczkowanie
 
Avatar Kittylove89
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 121
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 5

Witam ja już po wizycie a w sumie tylko po ktg które nic nie wykazało odbyło się bez badania mam się zgłosić 2.01

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kittylove89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-21, 20:55   #287
Jaguś
Rozeznanie
 
Avatar Jaguś
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 859
GG do Jaguś
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 5

Cytat:
Napisane przez Kittylove89 Pokaż wiadomość
Witam ja już po wizycie a w sumie tylko po ktg które nic nie wykazało odbyło się bez badania mam się zgłosić 2.01

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To się dowiedziałaś
Jaguś jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-22, 10:13   #288
Miss_Bow
Zadomowienie
 
Avatar Miss_Bow
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 229
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 5

Dzień dobry
Na chwilę przepadłam, bo najpierw goście a potem przyjazd mamy. I nawet nie wiem, kiedy mi ostatnie dwa dni uciekły!

Cytat:
Napisane przez LuckySparkle Pokaż wiadomość
Ja się witam po konsultacji w sprawie CC. Wszyscy mnie straszyli, że będą naciskać na sn bo niby tak robią w UK, a Tu Pani doktor od razu, że decyzja należy do mnie. Tak więc będzie CC. Chyba że faktycznie akcja zaczęłaby się przed wyznaczonym terminem CC i byłby jakoś mega szybki postęp(na co się nie nastawiam) to będę próbować sn.

Wszystko idzie idealnie po mojej myśli. Bałam się, że jeszcze mogą stwarzać problemy z czekaniem z odcięciem pępowiny. Absolutnie nie ma problemu. O ile dzidzia ładnie oddycha i nie jest sina, i nie wzbudza żadnych podejrzeń to czekają z odcięciem pępowiny.

Ale mam dobry chumor po tej wizycie.

Lecę sobie kawę zrobić i mam ochotę na popcorn. Zresztą obiecałam młodej, że popcorn będzie jak mają wróci ze szpitala️.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

No to super, że obyło się bez żadnych problemów i nikt na Ciebie nie naciskał

Cytat:
Napisane przez Ska Pokaż wiadomość
Uhu, może wielki dzień już nadchodzi Mi w poprzedniej ciąży brzuch obniżył się dwa dni przed porodem także tak

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Ciekawa jestem ile mi jeszcze zostało Ale nie wiem kiedy tak się obniżył Podejrzewam, że już chwilę temu, wtedy jak zaczęła mnie skóra boleć i zaczęły wychodzić rozstępy - wyczytałam, że często się właśnie pojawiają przy obniżaniu. Ale teraz jest zdecydowanie nisko, muszę siedzieć w rozkroku, bo inaczej już się nie da

Cieszę się, że baby shower udany

Cytat:
Napisane przez kapewa Pokaż wiadomość
Ja mam już ten luz że donoszona, też tak odliczalam do 37 tyg.

A z Męża to mi się śmiać chce bo na każdy objaw się robi blady że już się zaczyna Co prawda ja nie mogę czekać aż się skurcze rozkręca, ale nawet bym się cieszyła jakby organizm dał mi znać że jest gotowy, a nie cc na zimno.

Tak jak pisałam, u mnie brzuch opadł-nie czuje już zgagi i widzę swój pępek.
Podobno przed porodem dziecko jest mniej aktywne a ja miałam teraz takie 1,5 doby...oj nie polecam-jadłam słodkie, chodziłam, leżałam i te ruchy liczyłam, ale chwilowo naciągane. Stres duży. Żeby to podjechać na ktg ale u nas od razu przyjęcie na oddzial. Całe szczęście dzisiaj Młody rusza się normalnie, tak jak zawsze-ulga. Aby do wtorku, do wizyty.

Powodzenia dla wizytujacych jutro.



Wysłane z mojego MRD-LX1 przy użyciu Tapatalka

Jak mój by zwolnił z ruchami to bym w straszną panikę wpadła To dziecko jest wiecznie aktywne w brzuszku, raz intensywniej a raz mniej, ale generalnie ciągle sobie tam gdzieś gmera

Cytat:
Napisane przez ametty Pokaż wiadomość
Podczytuję was od paru dni, bo też mam termin na listopad i postanowiłam w końcu się przywitać.
Cześć

TP mam na 7.11 i pewnie wyjdzie chwilę po czasie tak jak moje poprzednie dwa bąble (parka). USG twierdzi, że teraz będzie syn.

Jak tam nastroje przedporodowe? Bardziej "nie mogę się doczekać, wyłaź" czy "boje sie, siedź tam"? Ja sie cykam chyba bardziej niż przed poprzednimi dwoma... o.O

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Witaj
Raz „wyłaź” a raz „siedź tam jeszcze” - zależy od dnia i humoru

Cytat:
Napisane przez misiaa91 Pokaż wiadomość
A czujesz ulgę w oddychaniu? Ja mam wrażenie, że mój brzuch jest bardzo wysoko i czasem trudno mi złapać powietrze.

Chyba mnie już nie łapie zadyszka na schodach - zauważyłam wczoraj I mogę mówić więcej na raz bez łapania powietrza jak rybka
__________________
"Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi...!"

24 września 2016 r.
Miss_Bow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-22, 10:46   #289
ametty
Rozeznanie
 
Avatar ametty
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 651
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 5

Cytat:
Napisane przez Ska Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny!
Czekam właśnie na wizytę, oczywiście standardowe opóźnienie, na szczęście przyszłam prawie pół godziny później Tak, u mnie było widać ewidentnie. I czułam też wyraźnie jak środek ciężkości się obniżył się.Ale masz składzik Wspaniale! Podziwiam za decyzję o trzecim A jak dwa pierwsze porody? SN? Wspaniałe wieści! Najważniejsze że Ty czujesz się komfortowo i decyzja o CC nie jest wymuszona.Daj znać jak poszło

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
Tak, oba SN i były dość lajtowe.

Właśnie wróciłam z kontroli u gina. Wszystko ok, tylko zapomniałam zapytać jak tam szyjka. Ale chyba jestem pozamykana na 4 spusty, bo kazał przyjść za dwa tygodnie. I jakimś cudem wyleczyłam sie z GBSa o.O w poprzednich ciążach miałam a teraz go nie ma

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
ametty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-10-22, 18:13   #290
Jaguś
Rozeznanie
 
Avatar Jaguś
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 859
GG do Jaguś
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 5

Cytat:
Napisane przez ametty Pokaż wiadomość
Tak, oba SN i były dość lajtowe.

Właśnie wróciłam z kontroli u gina. Wszystko ok, tylko zapomniałam zapytać jak tam szyjka. Ale chyba jestem pozamykana na 4 spusty, bo kazał przyjść za dwa tygodnie. I jakimś cudem wyleczyłam sie z GBSa o.O w poprzednich ciążach miałam a teraz go nie ma

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No i dobrze, może masz lepsza równowage flory bakteryjnej tym razem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jaguś jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-23, 09:08   #291
malinka123108
Wtajemniczenie
 
Avatar malinka123108
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 2 409
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 5

Witam dziewczynki Wczoraj miałam wizytę No i okazało się że mała wcale nie będzie duża mam 38 plus 5 USG na wszystkich pomiarach wychodził około 37 tydzień oczywiście waga 2 983 po odjęciu brzuszka bo stwierdziła że nie mogła go złapać a jak już złapała to był na 2,5 kg wymiarami czyli na 33 chyba tydzień Także powiedziała że wszystko jest super że dziecko nie będzie duże i po odjąć tego brzuszka Wyszło jej wszystkich pomiarów prawie 3 kg ale wiadomo człowiek i tak myśli co do porodu nie zanosi się szyjka wysoko i zamknięta a taką miałam nadzieję że urodzę przed drugim listopada a tu widzę że będzie znów po terminie tak jak poprzednio ciążę mam taką małą nadzieję że może się zacznie z dnia na dzień mimo wszystko tym razem mała pięknie pokazała usta i żabka.
łożysko mam z deka starzejące się ale nie mówiła że to jakiś problem kazała czekać Jeśli do 9 listopada nie wyjdzie to do szpitala
__________________
w oczekiwaniu na corenke t.p 02.11.2019

Edytowane przez malinka123108
Czas edycji: 2019-10-23 o 09:14
malinka123108 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-23, 10:29   #292
ametty
Rozeznanie
 
Avatar ametty
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 651
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 5

Cytat:
Napisane przez malinka123108 Pokaż wiadomość
Witam dziewczynki Wczoraj miałam wizytę No i okazało się że mała wcale nie będzie duża mam 38 plus 5 USG na wszystkich pomiarach wychodził około 37 tydzień oczywiście waga 2 983 po odjęciu brzuszka bo stwierdziła że nie mogła go złapać a jak już złapała to był na 2,5 kg wymiarami czyli na 33 chyba tydzień Także powiedziała że wszystko jest super że dziecko nie będzie duże i po odjąć tego brzuszka Wyszło jej wszystkich pomiarów prawie 3 kg ale wiadomo człowiek i tak myśli co do porodu nie zanosi się szyjka wysoko i zamknięta a taką miałam nadzieję że urodzę przed drugim listopada a tu widzę że będzie znów po terminie tak jak poprzednio ciążę mam taką małą nadzieję że może się zacznie z dnia na dzień mimo wszystko tym razem mała pięknie pokazała usta i żabka.
łożysko mam z deka starzejące się ale nie mówiła że to jakiś problem kazała czekać Jeśli do 9 listopada nie wyjdzie to do szpitala
Duża może nie będzie, ale jakoś bardzo mała też nie, więc elegancko (tak patrząc na nasza tabelkę na pierwszej stronie).
W poprzedniej ciąży dużo po terminie urodziłaś?

Za dobrze tym dzieciakom w brzuchach i nie chcą się pospieszyć Zresztą sama siedzę od rana pod kocem i wcale im się nie dziwię. U was tez taka mgła dzisiaj?
__________________
ametty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-23, 10:37   #293
malinka123108
Wtajemniczenie
 
Avatar malinka123108
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 2 409
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 5

ametty tak... dwa dni po
__________________
w oczekiwaniu na corenke t.p 02.11.2019
malinka123108 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-23, 11:12   #294
kasia2439
Zakorzenienie
 
Avatar kasia2439
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiadomości: 4 053
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 5

Noo mgla konkretna, jechalam z córką do przedszkola to w żółwim tempie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kasia2439 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-23, 13:12   #295
malinka123108
Wtajemniczenie
 
Avatar malinka123108
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 2 409
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 5

Dziewczyny naczytalam.sie glupot o hipotrofi... boje sie ze brzuszek.malej wyszedl.za maly.gdyby nie odjela.go w obliczeniach to waga bylaby ta.sama co 3tyg r

Temu mozliwe ze wszystko rosnie procz brzuszka? Ginek stwierdzila ze napewno jest wszystko ok zeby nie przejmowac bo ona go nie mogla zmierzyc dokladnie E 4mm jej tam braklo ale sobie i tak wmawiam ze moze jednak cos nie tak
__________________
w oczekiwaniu na corenke t.p 02.11.2019
malinka123108 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-23, 13:40   #296
Miss_Bow
Zadomowienie
 
Avatar Miss_Bow
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 229
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 5

Cytat:
Napisane przez malinka123108 Pokaż wiadomość
Dziewczyny naczytalam.sie glupot o hipotrofi... boje sie ze brzuszek.malej wyszedl.za maly.gdyby nie odjela.go w obliczeniach to waga bylaby ta.sama co 3tyg r

Temu mozliwe ze wszystko rosnie procz brzuszka? Ginek stwierdzila ze napewno jest wszystko ok zeby nie przejmowac bo ona go nie mogla zmierzyc dokladnie E 4mm jej tam braklo ale sobie i tak wmawiam ze moze jednak cos nie tak


Nie denerwuj się, na późniejszych etapach ciężko jest czasami zmierzyć dzieciątko i często te pomiary są nie do końca akuratne
__________________
"Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi...!"

24 września 2016 r.
Miss_Bow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-23, 13:46   #297
malinka123108
Wtajemniczenie
 
Avatar malinka123108
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 2 409
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 5

Dzieki.. zamknęłam jeszcze raz na to USG i rzeczywiście pomiar brzuszka już jest okej po prostu powiedziała wcześniej o złym pomiarze a dodała ten kolejny który też miała a już ten kolejny wychodził na większy
__________________
w oczekiwaniu na corenke t.p 02.11.2019
malinka123108 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-23, 13:51   #298
owocowykoktajl
Zakorzenienie
 
Avatar owocowykoktajl
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 5 766
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 5

Cytat:
Napisane przez malinka123108 Pokaż wiadomość
Dziewczyny naczytalam.sie glupot o hipotrofi... boje sie ze brzuszek.malej wyszedl.za maly.gdyby nie odjela.go w obliczeniach to waga bylaby ta.sama co 3tyg r

Temu mozliwe ze wszystko rosnie procz brzuszka? Ginek stwierdzila ze napewno jest wszystko ok zeby nie przejmowac bo ona go nie mogla zmierzyc dokladnie E 4mm jej tam braklo ale sobie i tak wmawiam ze moze jednak cos nie tak
Problem hipo pojawia się gdy brzuch jest min. 2 tygodnie mniejszy od główki, a waga nie przyrasta /za wolny przyrost/ lub przepływy sa złe.

Hipo w 100% diagnozuje się po porodzie.
owocowykoktajl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-23, 14:06   #299
Clair123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 77
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 5

Cytat:
Napisane przez malinka123108 Pokaż wiadomość
Dziewczyny naczytalam.sie glupot o hipotrofi... boje sie ze brzuszek.malej wyszedl.za maly.gdyby nie odjela.go w obliczeniach to waga bylaby ta.sama co 3tyg r

Temu mozliwe ze wszystko rosnie procz brzuszka? Ginek stwierdzila ze napewno jest wszystko ok zeby nie przejmowac bo ona go nie mogla zmierzyc dokladnie E 4mm jej tam braklo ale sobie i tak wmawiam ze moze jednak cos nie tak
Spokojnie... mysle ze do tych pomiarow trzeba podejść troche z dystansem. Cala ciaze cos u mnie bylo nie tak a ostatnio to juz wgl poszli po bandzie... z pewnych powodów zatrzymali mnie w szpitalu na obserwacje i przy okazji wyszlo im ze glowka jest za duza - uwaga o 6 tygodni. Wpadlam w panike, wujek google podpowiedzial mi wodoglowie itd. Jak to mozliwe ze niedawno mialam usg u prowadzacej i nic nie powiedziala? 2 tygodnie wczesniej prenatalne przeprowadzone przez bardzo dobra lekarke i glowka byla ciut wieksza ale nie az tyle i miescila sie w normie... polozyli mnie na oddzial a po chwili przyszedl jeszcze jeden lekarz na ponowne usg i tym razem wyszlo 4 tygodnie. Okazalo sie ze glowka byla krzywo ulozona i naciskala na kosc i nie dalo sie jej zmierzyć poprawnie. Przy wypisie troche zluzowala i nagle wyszlo im 3 tyodnie... ale tez nie do konca byl to poprawny pomiar. Takze tez niezlego stracha mialam. Ale to pokazuje jak rozne wyniki moga byc przy pomiarze przez rozne osoby i w niedlugim odstępie czasu i w roznych warunkach (mimo ze ten sam sprzet).

Wiem ze roznie moze byc ale staram sie myslec pozytywnie, tym bardziej ze nic juz nie poradze a zamartwianie sie z pewnoscia nie pomoze. Tobie radze to samo, glowa do góry, tym bardziej ze wszystko wczesniej bylo ok ☺

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Clair123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-23, 16:58   #300
Miss_Bow
Zadomowienie
 
Avatar Miss_Bow
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 229
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 5

Cytat:
Napisane przez Clair123 Pokaż wiadomość
Spokojnie... mysle ze do tych pomiarow trzeba podejść troche z dystansem. Cala ciaze cos u mnie bylo nie tak a ostatnio to juz wgl poszli po bandzie... z pewnych powodów zatrzymali mnie w szpitalu na obserwacje i przy okazji wyszlo im ze glowka jest za duza - uwaga o 6 tygodni. Wpadlam w panike, wujek google podpowiedzial mi wodoglowie itd. Jak to mozliwe ze niedawno mialam usg u prowadzacej i nic nie powiedziala? 2 tygodnie wczesniej prenatalne przeprowadzone przez bardzo dobra lekarke i glowka byla ciut wieksza ale nie az tyle i miescila sie w normie... polozyli mnie na oddzial a po chwili przyszedl jeszcze jeden lekarz na ponowne usg i tym razem wyszlo 4 tygodnie. Okazalo sie ze glowka byla krzywo ulozona i naciskala na kosc i nie dalo sie jej zmierzyć poprawnie. Przy wypisie troche zluzowala i nagle wyszlo im 3 tyodnie... ale tez nie do konca byl to poprawny pomiar. Takze tez niezlego stracha mialam. Ale to pokazuje jak rozne wyniki moga byc przy pomiarze przez rozne osoby i w niedlugim odstępie czasu i w roznych warunkach (mimo ze ten sam sprzet).

Wiem ze roznie moze byc ale staram sie myslec pozytywnie, tym bardziej ze nic juz nie poradze a zamartwianie sie z pewnoscia nie pomoze. Tobie radze to samo, glowa do góry, tym bardziej ze wszystko wczesniej bylo ok

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

To się stresu trochę najadłaś, ojej... Pozytywne myślenie i wiara, że będzie dobrze są bardzo ważne

Cytat:
Napisane przez malinka123108 Pokaż wiadomość
Dzieki.. zamknęłam jeszcze raz na to USG i rzeczywiście pomiar brzuszka już jest okej po prostu powiedziała wcześniej o złym pomiarze a dodała ten kolejny który też miała a już ten kolejny wychodził na większy

Nie stresuj się na zapas, skoro sama lekarka stwierdziła, że pomiar był zły i go poprawiła to nie ma co panikować niepotrzebnie

U mnie na USG było zawsze dwóch lekarzy, tzn. to są bardziej osoby specjalizujące się w diagnostyce obrazowej. Jedna mierzyła na USG a druga oglądała zdjęcia z pomiarami na komputerze, w ten sposób zabezpieczali się jak mogą przed pomyłką, a takie pewnie i tak się zdarzają mimo to Zresztą ostatnio (36+4) powiedzieli mi, że teraz ciężko zmierzyć już dzieciątko.
__________________
"Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi...!"

24 września 2016 r.
Miss_Bow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-01-11 15:32:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:28.