Jak powstrzymać się od wyciskania?! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2005-09-03, 12:56   #1
@ska
Raczkowanie
 
Avatar @ska
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: london (callling;) )
Wiadomości: 288

Jak powstrzymać się od wyciskania?!


Moze glupie pytanie, ale to mnie juz naprawde meczy Ci, ktorzy nie wyciskaja nic, bo po prostu nie i juz, to chyba nie beda wiedziec o co mi chodzi. Dla mnie to jest taki nalog, jak dla niektorych obgryzanie paznokci np, i baaardzo trudno przestac. A najgorsze, jak mam jakiegos stresa, jakies problemy, czy wazna decyzje do podjecia, to juz masakra, jak niektorzy nerwowa gryza paznokcie, ja sobie masakruje twarz i wyciskam wszystko co sie da! A potem dochodzi kolejne zmartwienie, ze mam pokaleczona twarz i jak tak wyjsc do ludzi, no i bledne kolo sie robi z tego!! ( Probowalam sobie nieraz powiedziec, ze juz nie dotykam twarzy i nic przy niej nie majstruje, no i w sumie nawet dlugo wytrzymywalam, i faktycznie widzialam poprawe cery,ale pozniej znowu jakis stres przyszedl czy cos, i raczki szly w ruch i zaczynalo sie od nowa ehhh okropnosc!!!!


Miala ktoras z was moze podobny problem ?? Czy jestem jedyna swiruska ktora sie czyms takim przejmuje ? Jesli udalo wam sie cos takiego pokonac, to poprosze baaardzo serdecznie o rade
Z gory dzieki, pozdrawiam
@ska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-09-03, 13:20   #2
201707171556
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 5 619
Dot.: jak powstrzymac sie od wyciskania????!!!!!

Ja kiedys robiłam tak samo jak ty, np. na sprawdzianie z matmy nie umiałam rozwiązać zadania to zaraz ze złości zaczynałam skubać czoło które potem wyglądało jak jedna wielka rana. Przestałam bo ludzie z klasy zaczynali zwracać mi uwage, że jakaś chyba nerwowa jestem bo wiecznie sie po czole drapie i mieli racje bo to musiało naprwawde głupio wyglądać, robiłam tak nawet na ulicy. Teraz już przestałam (znaczy raz na jakiś czas skubne sobie jeszcze ale to tak bardziej neświadomie) bo chce ładnie wyglądać i jak w chwili stresu nie mam co robić z rękami to je smaruje kremem albo myje albo ide się napić wody. Po prostu trzeba sobie raz i porządnie powiedzieć, że koniec z wyciskaniem a nawet dotykaniem twarzy szczególnie brudnymi łapami i samemu się oduczyć.
201707171556 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-09-03, 13:21   #3
nenvena
Zadomowienie
 
Avatar nenvena
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Karków
Wiadomości: 1 605
Dot.: jak powstrzymac sie od wyciskania????!!!!!

Cześc @ska Chyba wiele osób ma podobny problem.. NO coż, myślę, że jedyną receptą jest ciągłe ćwiczenie siły woli Czasem wyciska się nieswiadomie, myślę, że ważne jest, żeby starać się powstrzymywać,. Na pewno lepiej nie zaglądać co cwile do lustra, a już na pewno nie do powiększającego Lepiej kupic dobra maść i smarować nią buzie, znaleźć sobie jakies zajęcie i nie myślec o buźce. Mi to najbardziej pomaga.
nenvena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-09-03, 13:22   #4
Smallwitch
Raczkowanie
 
Avatar Smallwitch
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Mielec town
Wiadomości: 398
Dot.: jak powstrzymac sie od wyciskania????!!!!!

ja tez z tym walcze.....zaczełam niedawno i się sukcesywnie trzymam planu.
Wyobraz sobie ze jesli wycisniesz to bedziesz miała na drugi dzien japke z pryszczami .albo wyobraz sobie ze twoja twaz woła do ciebie"wycisnij mnie" a ty wtedy sobie mowisz ze nie dasz jej tej satysfakcji i tego nie zrobisz ..głupie to moze ale trzeba sobie wytłumaczyc i najlepiej zacznij wtedy robic cos innego,gdzies idz albo rob cos co zajmnie twoje rece.
__________________
"The true measure of a man is how he treats someone who can do him absolutely no good."
Smallwitch jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-09-03, 13:30   #5
plesniawka
Raczkowanie
 
Avatar plesniawka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 97
GG do plesniawka
Dot.: jak powstrzymac sie od wyciskania????!!!!!

Też miaalm kiedys ten problem, teraz już może mniej mnie to dotyczy bo mieszkam z moim TŻ i on mi zwraca od razu uwage gdy mnie napadnie ale kiedys to było po prostu moim nałogiemmoże to strasznie banalne ale wiem że pomagało mi po prostu obcięcie paznokci ale tak strasznie króciutko zeby nie dało sie nimi nic wycisnac no bo powiedzmy sobie szczerze ze gdy masz bardzo krotkie paznokietki to nie wycisniesz za duzo a jesli juz to chociaz buzia tak nie dostanie popalic w przeciwienstwie gdy ja katujesz ostrymi pazurkami innego sposobu nie znam, musisz cwiczyc po prostu siłę woli, pozdrawiam
__________________
I like rusty spoons.
I like to touch them.
The feeling of rust is almost orgasmic





plesniawka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-09-03, 15:33   #6
@ska
Raczkowanie
 
Avatar @ska
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: london (callling;) )
Wiadomości: 288
Dot.: jak powstrzymac sie od wyciskania????!!!!!

dzieki wielkie dziewczyny za odpowiedzi !!!

moze glupio zabrzmi, ale ciesze sie ze nie jestem jedyna z tym problemem, bo juz myslalam ze ze mna cos nie tak w domu to patrza na mnie jak na nienormalna ze ciagle cos sobie robie, nie mowiac juz o tym, kiedy np. chodze po domu z roznymi masciami na twarzy, zeby mnie nie kusilo, wygladam jak kosmit, a oni mi wszyscy albo dokuczaja, albo sie smieja, albo mowia ze mam problemy psychiczne no coz...

Durga, ja wlasnie tak samo jak ty kiedys, siedze i nieswiadomie smaruje lapami po czole, i zdrapuje wszystko, ale tylko wtedy jak siedze w domu,i np ogladam film czy cos takiego, wtedy to loooo matkoooo

nenvena, ta silna wola, wlasnie.. heh ja mam chyba bardzo slaba wole, ale coz, trzeba cwiczyc, moze kiedys sie uda.. a z tym lusterkiem to racja,ja sie chyba musze wszystkich pozbyc i nie miec zadnego pod reka!!

Smallwitch, powodzenia i wytrwania ci zycze!!! z ta wolajaca twarza to dobre jest, hiihhi tez tak mam, tylko ze wola tak do mnie,poki sie nia nie zajme, a wtedy i nawet jak sie zajme czyms innym, to i tak ta geba tak wola i wola, ze czasami nawet po powrocie z imprezy o 3 w nocy musze sie tym zajac! ehh, choroba??? moze....

plesniawka, ja w sumie nie z TZ, ale ze wspollokatorkami mieszkalam, i na poczatku troche sie ograniczalam, ale potem wracalam do tego nalogu, chociaz jak tylko mnie widzialy z lusterkiem,to mi je zabieraly pomagalo, ale na krotko. Sprobuje z tymi paznokietkami,dobry pomysl, moze to pomoze

dzieki jeszcze raz za rady, mowie teraz temu nalogowi STOP i zaczynam cwiczyc silna wole w tym momencie!!!
pozdrawiam serdecznie!!
@ska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-09-03, 15:57   #7
ann217
Raczkowanie
 
Avatar ann217
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Portsmouth
Wiadomości: 169
GG do ann217
Dot.: jak powstrzymac sie od wyciskania????!!!!!

hej. tez sie przyznaje do tego nalogu ;( w dzien sie raczej nie katuje ale wieczorem - masakra. mieszkam z bratem i jak mnie kiedys taka powyciskana zobaczyl to sie przestraszyl ze mi sie cos stalo No a jak sesja idzie to juz calkiem... Moze zrobmy sobie mala akcje tydzien bez wyciskania i jakos sie wspierajmy duchowo pozdrawiam
ann217 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-09-03, 16:38   #8
bluegirl
Zakorzenienie
 
Avatar bluegirl
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Busko Zdrój
Wiadomości: 16 797
GG do bluegirl Send a message via Skype™ to bluegirl
Dot.: jak powstrzymac sie od wyciskania????!!!!!

ja jak mam zły humor to zawsze wyciskam, i już dziś jednego upatrzyłam sobie
ale nie podchodze do lustra bo już by ręce psozły w ruch
bo znów max doła mam
__________________
Świat w moich oczach nie mieni się tysiącem barw, ale za to pięknie pachnie.

http://bluegirl-ewa.blogspot.com/
bluegirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-09-03, 16:39   #9
plesniawka
Raczkowanie
 
Avatar plesniawka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 97
GG do plesniawka
Dot.: jak powstrzymac sie od wyciskania????!!!!!

Cytat:
Napisane przez ann217
hej. tez sie przyznaje do tego nalogu ;( w dzien sie raczej nie katuje ale wieczorem - masakra. mieszkam z bratem i jak mnie kiedys taka powyciskana zobaczyl to sie przestraszyl ze mi sie cos stalo No a jak sesja idzie to juz calkiem... Moze zrobmy sobie mala akcje tydzien bez wyciskania i jakos sie wspierajmy duchowo pozdrawiam
hihi mnie tez jak kiedys moj Tż zobaczył po takim zabiegu to najpierw sie przeraził a potem niezle mi sie dostało od tej pory staram sie tego nie robic ale jak czasem wezme do reki lusterko, w dodatku takie powiekszajace to aż żal normalnie nie wydusic niektorych syfkow, no ale nie konczy sie tylko na tych niektorych tylko na wszyskich nawet prawie niewidocznych i potem wygladam jakbym z pożaru wyszła Aż mi sie nie chce potem wierzyc ze jestem taka głupia żeby doprowadzac sie do takiego stanu
dziewczyny, przeciez to jest chore, musimy z tym walczyc!!!
__________________
I like rusty spoons.
I like to touch them.
The feeling of rust is almost orgasmic





plesniawka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-09-03, 16:41   #10
rzastin
Zakorzenienie
 
Avatar rzastin
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 478
Dot.: jak powstrzymac sie od wyciskania????!!!!!

To chyba rzeczywiście bierze się z nadmiernej nerwowości. Musisz mieć czymś zajęte ręce, kiedy tak sobie siedzisz bezczynnie- są takie woreczki do ugniatania, baloniki wypełniane piaskiem, piłeczki z grochem- cały czas masz to przy sobie i miętosisz- może to pozwoli Ci zając czymś myśli i sie odstresować. Niekonwencjonalnie, ale może coś z tego wyjdzie. I jeśli rzeczywiście masz co wyiskać, to idź do DOBREJ, sprawdzonej kosmetyczki na oczyszczanie (ale pamiętaj, że nie można ruszać ropnych krostek). powodzenia
__________________

rzastin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-09-03, 16:46   #11
Anulka85
Przyczajenie
 
Avatar Anulka85
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Ustroń
Wiadomości: 9
GG do Anulka85
Dot.: jak powstrzymac sie od wyciskania????!!!!!

Ja też tak mam czasem zamiast się uczyć, to zaczynam się "bawić" przy lusterku, a potem nakładam maści żeby nie było widać czerwonych plam. Mój najlepszy pomysł to pochować wszystkie małe lustereczka i jest OK
Anulka85 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-09-03, 17:22   #12
@ska
Raczkowanie
 
Avatar @ska
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: london (callling;) )
Wiadomości: 288
Dot.: jak powstrzymac sie od wyciskania????!!!!!

Cytat:
Napisane przez bluegirl
ja jak mam zły humor to zawsze wyciskam, i już dziś jednego upatrzyłam sobie
ale nie podchodze do lustra bo już by ręce psozły w ruch
bo znów max doła mam
ja wlasnie tak samo, jak mam dola to tez wyciskam, wlasnie ostatnie pare dni to byl mega mega dol, no i mam teraz efekty
@ska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-09-03, 17:27   #13
@ska
Raczkowanie
 
Avatar @ska
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: london (callling;) )
Wiadomości: 288
Dot.: jak powstrzymac sie od wyciskania????!!!!!

Cytat:
Napisane przez ann217
hej. tez sie przyznaje do tego nalogu ;( w dzien sie raczej nie katuje ale wieczorem - masakra. mieszkam z bratem i jak mnie kiedys taka powyciskana zobaczyl to sie przestraszyl ze mi sie cos stalo No a jak sesja idzie to juz calkiem... Moze zrobmy sobie mala akcje tydzien bez wyciskania i jakos sie wspierajmy duchowo pozdrawiam
hhihii fajny pomysl, taka akcja i wspieranie sie wzajemne moze wsparcie pomoze i uda nam sie jakos dluzej wytrzymac ( tylko od jutra, bo dzisiaj musze skonczyc wczorajsza masakre ) pozdrowionka
@ska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-09-03, 17:36   #14
srubka
Zakorzenienie
 
Avatar srubka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 4 190
Dot.: jak powstrzymac sie od wyciskania????!!!!!

Witajcie,
ja tez mam taki nalog siedze w pokoju i zawsze spojrze do lustereczka (chyba bede musiala go schowac) a pozniej zabieram sie do "roboty" (czyli gdzies tam cos zawsze wycisne) a jak mam zly humor to jest jeszcze gorzej
ale jakos sie ostatnio staram ograniczac z tym jak tylko moge. Jak jestem w domku to sobie posmaruje jakies tam pojedyncze krostki, ktore sa najbardziej narazone ze je bede wyciskac, jakas mascia i wtedy nie grzebie przy nich
no coz trzeba cwiczyc silna wole

pozdr.
__________________
srubka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-09-03, 18:48   #15
sylwia18
Zakorzenienie
 
Avatar sylwia18
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Weston-super-Mare
Wiadomości: 6 832
Dot.: jak powstrzymac sie od wyciskania????!!!!!

mi zawsze odechciewa sie "dlubania" w twarzy dzieki wyjazdom-nie mam wtedy czasu i po powrocie do domu widze jaka mam ladna skore bez tykania jej paluchami
__________________
A prayer for the wild at heart, kept in cages...
sylwia18 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-09-03, 20:39   #16
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Wink Dot.: jak powstrzymac sie od wyciskania????!!!!!

Mój pierwszy sposób to zorganizowanie sobie dnia w ten sposób, żeby nie mieć czasu na spoglądanie w lusterko A drugi to po takim wyciskaniu fotkę pstrykamy cyfrakiem i na pulpit dajemy, albo drukujemy i ścianę przyozdabiamy...
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-09-03, 21:30   #17
Martek88
Zadomowienie
 
Avatar Martek88
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 701
Dot.: jak powstrzymac sie od wyciskania????!!!!!

O! mogłabym założyć podobny wątek.

Wyciskam praktycznie codziennie i to na całej twarzy. Pryszcze nie pojawiaja mi sie czesto mam za to dużo wągrów i to je 'mecze'. Czasami nie moge sie powstrzymac chociaż wszyscy w domu zwracaja mi uwage.
Co jest dziwne stan mojej cery nie pogarsza sie od tego wręcz poprawia, zawsze wyciskam wieczorem- rano wstaje z ładna cerą:? (wyciskam juz od bardzo dawna) Możliwe, ze doszłam juz do perfekcji w tym wyciskaniu bo żadne pryszcze sie nie roznoszą. Obciecie paznokci nic nie da bo zwykle wyciskam patyczkami higienicznymi. Na poczatku twarz jest zaczerwieniona i to bardzo, do rana zawsze schodzi.
Czasami obiecuje sobie, ze np przez nadchodzacy tydzien nie bede wyciskac, ale zwykle po dwóch dniach nie wytrzymuje...i zaczynam od nowa.
Martek88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-09-04, 17:02   #18
Ewelina90
Przyczajenie
 
Avatar Ewelina90
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 12
Dot.: jak powstrzymac sie od wyciskania????!!!!!

No wiec ja kiedys miałam identyczny problem. Tyle, że ja nie mam zbytnio dużo syfków na twarzy i zwykle stałam godzinami przd lustrem i wpatrywałam sie w swoja cere. A jak zobaczyłam takie małe coś co mozna wycisnąc gnebiłam to dopóki nie wyszło. Przez co niestety miałam strupki na twarzy. Potem zauważyłam, że po zejsciu strupków na twarzy zostaja mi blizny (ups ) no i miałam z nim poważny problem. Teraz od ponad 2 lat nic nie wyciskam, no chyba, że jest ewidentnie wielkie, bolące i widac ze w srodku jest ropa. Wtedy ide do mamy, która ma jakiś talent do tego typu rzeczy. Ona sie pozbywa tego "kosmity", przemywam wodą utleniona i smaruje bactrobanem i na drugi dzien zostaje mi tylko zaczerwieniony slad..... A poza tym od paru miesiecy stosuje krem Vichy Normaderm i on zostawia na twarzy taka minimalna powłoczke i jak sie dotyka twarzy kiedy on jest nałożony to ten krem sie jakos tak kruszy i zwija w ruloniki A ja nie lubie miec takich rzeczy na twarzy wiec jej nie drapie...
Ewelina90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-09-04, 17:08   #19
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: jak powstrzymac sie od wyciskania????!!!!!

Ja juz nie mam manii wyciskania chociaz zdarza sie sporadycznie,moje sposoby :

-zaklejalam krostki plasterkami albo kladlam na nie maseczke wysuszajaca z glisnki,pomagalo to nie dotykac krost i ich nie przenosic na cala twarz

-pomagalao myslenie ze jak rozdrape 1 kroste to bede miala kilka nowych

-zajmowalam czyms rece( jadlam orzeszki,chrupki itp)

-pochowalam wszytkie male lustra zeby nie widziec swojej twarzy szczegolnie te powiekszajace bo wiedzialm ze jak spojrze to bedzie mnie korcic
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-09-04, 18:38   #20
d'ou vient le vent
Zakorzenienie
 
Avatar d'ou vient le vent
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 880
Dot.: jak powstrzymac sie od wyciskania????!!!!!

Jeśli siedzę w domu to:
peelig a potem maseczka i smaruję punktowo czymś wysuszającym (np Benzacne)
tak jak napisała Czarny Elf - dobrze jest pamiętać, że z każdej rozdrapanej krostki może zrobić się kilka nowych syfków
Jeśli mam wyjść to:
peeling, maseczka, makijaż (kiedy się umaluję nie dotykam twarzy )

Jakoś pomaga

PZDR Natalia
__________________

Not all those who wander are lost.
MNIEJ CHEMII / NIE MARNUJ!
Legite aut Perite!
d'ou vient le vent jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-09-04, 21:35   #21
smutasek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 70
Dot.: jak powstrzymac sie od wyciskania????!!!!!

związać ręce.. a tak poważnie, zajać sie zupełnie czymś innym, szukać sposobów na "kneblowanie" każdej chwili wolnej czymkolwiek co ma związek z czynnosciami fizycznymi, manulane prace, na drutach, etc. poza tym zakryć czymś , maozę jakąś maseczką....
smutasek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-09-05, 10:16   #22
_Brzoskwinka_
Zakorzenienie
 
Avatar _Brzoskwinka_
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 3 739
Dot.: jak powstrzymac sie od wyciskania????!!!!!

Musisz po prostu się odzwyczić.Jak to mówią:"Dla chcącego nie ma nic trudnego" .
_Brzoskwinka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-09-05, 10:42   #23
nayhde
Rozeznanie
 
Avatar nayhde
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 780
Dot.: jak powstrzymac sie od wyciskania????!!!!!

widzę, że nie jestem sama :/
__________________
i can fly
but I want his wings...

i can love
but I need his heart...

my angel gabriel


http://suwaczki.waszslub.pl/img-2008071900400430.png

nasz aniołek 22.06.2009[*]


Nasz kochany syneczek 12.12.2011
http://www.suwaczki.com/tickers/0d1yyx8dra3yoqgo.png
nayhde jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-09-05, 11:22   #24
guzik
Raczkowanie
 
Avatar guzik
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 94
Dot.: jak powstrzymac sie od wyciskania????!!!!!

znam temat od podszewki, cale lata musialy minac aby moja twarzyczka przestala byc polem walki ja kontra syfki. Teraz tez mi sie zdarza, latam z kazda krostka ( nawet taka ktora jest gleboko pod skora i nawet nie wiadomo czy sie pojawi) do lustra i patrze. Nauczylam sie jednak ze toniki, przemywanie twarzy i mascie wysuszajace trzeba miec pod reka. Opanowac sie jednak trudno przed dotykaniem (zgubne bo czesto raczki nie sa sterylne) i skubaniem w nerwowych sytuacjach. ale mozna wiele zlych nawykow opanowac.
guzik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-09-05, 14:53   #25
@ska
Raczkowanie
 
Avatar @ska
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: london (callling;) )
Wiadomości: 288
Dot.: jak powstrzymac sie od wyciskania????!!!!!

macie racje wszystkie tylko szkoda, ze tak trudno to wszystko wprowadzic w zycie, ale bede walczyc!!! rece trzymac zajete czyms ciagle, gdy siedze w domu, lusterka male pochowac , masci i tego typu rzeczy miec pod reka w razie gdy cos mnie napadnie i bede chciala sie zmasakrowac, itd. Ehhh a najlepiej to by bylo przestac myslec o tym, ale czasami wlasnie to jest najtrudniejsze!!
A najgorsze jest to, ze wiem ,ze wlasnie przez to wyciskanie, kiedy praktycznie syfkow nie mialam, tylko jakies zaskorniki, zniszczylam sobie cere, bo cos tam naruszone zaczelo ropiec, roznioslo sie po twarzy, no to juz zdesperwana akcja brevoxylem, ktory tak mnie wysuszyl ze szok, i na dodatek narobil przebarwien.No i potem pare miesiecy przerwy od wszystkiego,uspokoila sie cera, tylko te przebarwienia:/ no to teraz sie wzielam za przebarwienia acne dermem, plus jeszcze atakowanie kazdej krostki, jaka zauwazylam, no i mam. Nowe strupki(z pewnoscia nowe przebarwienia, oby nie blizny!!!) i mega wysuszenie tym AD. Ehhhhhhh zeby tylko ta mysl mogla mnie powstrzymac, to by bylo dobrze... Z wlasnej glupoty, a w ogole to jak mozna sie tak maskarowac!!!
Ale moze ktoras z was przerazi ta wizja, i pomoze sie odzwyczaic
@ska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-09-05, 19:38   #26
nulczyk
Rozeznanie
 
Avatar nulczyk
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 597
Dot.: jak powstrzymac sie od wyciskania????!!!!!

Niestety dołączam do grona wyciśkających, szczególnie gdy mam dużo nauki (siedzę np. do późna w nocy, tak jak wczoraj, ucząc się do poprawki ze statystyki). To mój taki "odruch bezwarunkowy"... A rano załamuję się stanem cery
nulczyk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-09-07, 21:32   #27
miiee
Rozeznanie
 
Avatar miiee
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 608
Dot.: jak powstrzymac sie od wyciskania????!!!!!

Ojej... Ale mnie zaszokował ten wątek, bo już myślałam, że jestem jedyną świruską.... Ja już doszłam do "perfekcji" w psuciu sobie urody, dzięki wyciskaniu, miałam już wielkie strupy na policzkach, paciorkowca sobie wdałam, zakarzenia itp...Obecnie jem antybiotyk, bo znowu się powyciskałam...A najgorsze jest to, że moja cera się nie nadaje do wyciskania...teraz mam na buzi wielki bolące bomble po wyciskaniu... Niestety próbowałam z tym walczyć...Myślę, że nie pomogą zdjęcia po wyciskaniu, (robiłam i nie pomagały) nie pomogła mi silna wola, ani też nie myśli się podczas wyciskania o tym, że następnego dnia się straszy ludzi... Obecnie stosuję taką technikę : nie zaglądam do lustra, kiedy jestem spięta, zestresowana - bo od razu się powyciskam, nie oglądam sobie buzi dokładnie przy lusterku, nie przyglądam się swoim zaskórnikom, zakleiłam lustro w pokoju, bo mam duże i super oświetlone - zachęta do wyciskania, wszystkie czynności przy buzi robię w łazience, lub przy małym lusterku, musowo, przy przytłumionym świetle - nie widać syfków... Na razie działa... Bo wiele razy próbowałam ćwiczyć silną wolę... Niestety.. po 2 tygodniach i tak coś wycisnęłam i całe leczenie twarzy diabli wzięli.. Teraz próbuję siebie sposobem.. I wychodzi mi to .... nawet oduczyłam się obgryzać paznokcie, co dotąd było dla mnie niemożliwe...wszystko sposobem... życzę powodzenia w nie- dręczeniu buzi...
miiee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-09-07, 22:00   #28
sorceress
Rozeznanie
 
Avatar sorceress
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: spod Warszawy
Wiadomości: 783
Dot.: jak powstrzymac sie od wyciskania????!!!!!

Ehh...skąd ja to znam...Jeszcze parę miesięcy temu masakrowałam sobie twarz totalnie, najbardziej jak byłam zdenerwowana, miałam jakiś problem, a czasami tak po prostu. Potem oczywiście czułam się sto razy gorzej (błędne koło, tak jak napisałaś, @ska), byłam wściekła na siebie, że zrobiłam sobie coś takiego, że następnego dnia rano znowu spędzie dwie godziny przed lustrem, żeby to wszystko zatuszować...Ale nie przeszkadzało mi to powtarzać wyciskania w następne dni. Teraz jestem już prawie "wyleczona" z wyciskania. Pomogło mi chyba leczenie hormonalne. Odkąd stan mojej buzi baaardzo się poprawił dzięki braniu hormonów, tak mnie cieszy gładka buzia, że kiedy coś mi wyskoczy nie mam serca, żeby to sobie rozbabrać. Niestety czasem nie wytrzymuję, ale zdarza się to na szczęście sporadzycznie. Przy okazji bardzo polecam sztyft Clearasil'a, jest prawie cudotwórcą, świetnie wysusza i zmniejsza wszelkie krostki. Gdy jakiś syfek wręcz prosi się o wyciśnięcie, mówię sobie zostaw, bo tylko pogorszysz sprawę, smaruję sztyftem i wiem, że następnego dnia będzie lepiej.
sorceress jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-09-07, 22:49   #29
Kajol
Zadomowienie
 
Avatar Kajol
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 065
Dot.: jak powstrzymac sie od wyciskania????!!!!!

najlepszy pomysł to psycholog, psychoterapeuta. Poważnie! Ja też miałam taki problem- na tle nerwowym i jak zwierzyłam się z tego pani dermatolog, to chciała mnie wysłać na terapię (ale w sumie to powinny powstać jakieś grupy wsparcia sla nałogowych wyciskaczy pod wpływem stresu). świetny pomysł, to jak już ktoś radził wyżej, to zająć czymś ręce, ale nie tylko- jeszcze umysł . trzeba się przede wszystkim mentalnie skoncentrować na czymś innym, bo nawet jak siądziesz z robótką to dalej się bąędziesz dręczyć i będzie cię kusiło żeby pobiec do lustra (w takim wypadku zawsze się "nadrabia" opóźnianie tej decyzji o wyciśnięciu lub zdrapaniu czegoś). dużo dają ćwiczenia relaksacyjne, np. z jogi- zamiast stres odreagować autoagresją, lepiej poćwiczyć oddech. umiejętność relakowania się jest najważniejsza, bo nawet jeśli ręce będą zajęte czymś innym, to również może to przybrać formę nerwowej fobii.
Kajol jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-09-08, 10:24   #30
miiee
Rozeznanie
 
Avatar miiee
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 608
Dot.: jak powstrzymac sie od wyciskania????!!!!!

Cytat:
Napisane przez Kajol
najlepszy pomysł to psycholog, psychoterapeuta. Poważnie! Ja też miałam taki problem- na tle nerwowym i jak zwierzyłam się z tego pani dermatolog, to chciała mnie wysłać na terapię (ale w sumie to powinny powstać jakieś grupy wsparcia sla nałogowych wyciskaczy pod wpływem stresu). świetny pomysł, to jak już ktoś radził wyżej, to zająć czymś ręce, ale nie tylko- jeszcze umysł . trzeba się przede wszystkim mentalnie skoncentrować na czymś innym, bo nawet jak siądziesz z robótką to dalej się bąędziesz dręczyć i będzie cię kusiło żeby pobiec do lustra (w takim wypadku zawsze się "nadrabia" opóźnianie tej decyzji o wyciśnięciu lub zdrapaniu czegoś). dużo dają ćwiczenia relaksacyjne, np. z jogi- zamiast stres odreagować autoagresją, lepiej poćwiczyć oddech. umiejętność relakowania się jest najważniejsza, bo nawet jeśli ręce będą zajęte czymś innym, to również może to przybrać formę nerwowej fobii.
zgadzam się z toba całkowicie ... ostatnio napięcie w sobie redukuję puszczając relaksującą muzykę do jogi... i leżę, leżę na łóżku i staram się rozluźnić ciało... to pomaga ćwiczenia jogi w takich chwilach wyprowadziły by mnie z równowagi a takie leżenie to uspokaja... a nerwus jestem straszny
miiee jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:00.