Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III - Strona 48 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-09-14, 21:41   #1411
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Ja nadal polecam
A co się stało na tej drugiej wizycie, że tak się zniechęciłaś?
__________________
"mur nie przeszkadza, dopóki nie zaczniemy walić w niego głową"
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-14, 21:56   #1412
niemodnaPOLKA
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 312
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez fiolka85 Pokaż wiadomość
Ja nadal polecam
A co się stało na tej drugiej wizycie, że tak się zniechęciłaś?
na pierwszej wizycie byłam ja w centrum uwagi , na drugiej było odwrotnie. Poszłam na zmiane soczewek bo powiedziałam że nie widzę wyraźnie, badał wzrok i ostrość i zmieniał mi te szkiełka a ja mówie że nadal niewyraźnie widzę na co dr stwierdził że nic wiecej nie moze zrobic. No i co dalej... nic, po prostu musze nosic soczewki w których owszem widzę ale nie w 100 % .
a druga sprawa że strasznie mi sięoczy męczą, np kierując autem godzine czasu tak mnie bolą oczy że szok.
niemodnaPOLKA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-14, 22:52   #1413
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez niemodnaPOLKA Pokaż wiadomość
na pierwszej wizycie byłam ja w centrum uwagi , na drugiej było odwrotnie. Poszłam na zmiane soczewek bo powiedziałam że nie widzę wyraźnie, badał wzrok i ostrość i zmieniał mi te szkiełka a ja mówie że nadal niewyraźnie widzę na co dr stwierdził że nic wiecej nie moze zrobic. No i co dalej... nic, po prostu musze nosic soczewki w których owszem widzę ale nie w 100 % .
a druga sprawa że strasznie mi sięoczy męczą, np kierując autem godzine czasu tak mnie bolą oczy że szok.
A w okularach widzisz lepiej niż w soczewkach?
Czy masz też astygmatyzm?
Nie zaproponował przymierzenia soczewek z innej firmy? Czasem tak się zdarza, że niby jest ta sama moc a jednak w soczewce z jednej firmy widzi się lepiej a w drugiej gorzej.
No ale faktycznie skoro nie widzisz tak jakbyś chciała to trzeba się zbadać jeszcze raz.
__________________
"mur nie przeszkadza, dopóki nie zaczniemy walić w niego głową"
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-15, 07:48   #1414
niemodnaPOLKA
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 312
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez fiolka85 Pokaż wiadomość
A w okularach widzisz lepiej niż w soczewkach?
Czy masz też astygmatyzm?
Nie zaproponował przymierzenia soczewek z innej firmy? Czasem tak się zdarza, że niby jest ta sama moc a jednak w soczewce z jednej firmy widzi się lepiej a w drugiej gorzej.
No ale faktycznie skoro nie widzisz tak jakbyś chciała to trzeba się zbadać jeszcze raz.
okularów juz bardzo dlugo nie noszę, własnie z innej firmy ostatecznie mi zaproponował soczewki ale ja wiem że i tak to nie jest to co powinnam widziec. bez soczewek widze lepiej a w soczewkach na pewna odleglosc nie mam w ogole ostrosci, tak jakbym za mgla widziala.
nie mam astygmatyzmu, nosze plusy .
niemodnaPOLKA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-15, 14:38   #1415
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez niemodnaPOLKA Pokaż wiadomość
okularów juz bardzo dlugo nie noszę, własnie z innej firmy ostatecznie mi zaproponował soczewki ale ja wiem że i tak to nie jest to co powinnam widziec. bez soczewek widze lepiej a w soczewkach na pewna odleglosc nie mam w ogole ostrosci, tak jakbym za mgla widziala.
nie mam astygmatyzmu, nosze plusy .
No to moim zdaniem lekarz postąpił prawidłowo.
Próbował poprawić ostrość w tych soczewkach, skoro to nie przyniosło efektu,zaproponował inne.
To, że Ty się nie zdecydowałaś w ogóle spróbować to już nie jego wina.
Jedyne do czego można by się przyczepić to, że źle dobrał moc soczewek, ale pisałaś, że próbował ją zmieniać i to nic nie pomagało.

Na jaką odległość nie widzisz ostro?
Jak dużą masz wadę?
Czy miałaś zeza w dzieciństwie?

Poza tym jeżeli od dawna masz wadę wzroku a nie nosiłaś okularów to może być różnie teraz z adaptacją do tej korekcji.
__________________
"mur nie przeszkadza, dopóki nie zaczniemy walić w niego głową"
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-15, 17:10   #1416
niemodnaPOLKA
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 312
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez fiolka85 Pokaż wiadomość
No to moim zdaniem lekarz postąpił prawidłowo.
Próbował poprawić ostrość w tych soczewkach, skoro to nie przyniosło efektu,zaproponował inne.
To, że Ty się nie zdecydowałaś w ogóle spróbować to już nie jego wina.
Jedyne do czego można by się przyczepić to, że źle dobrał moc soczewek, ale pisałaś, że próbował ją zmieniać i to nic nie pomagało.

Na jaką odległość nie widzisz ostro?
Jak dużą masz wadę?
Czy miałaś zeza w dzieciństwie?

Poza tym jeżeli od dawna masz wadę wzroku a nie nosiłaś okularów to może być różnie teraz z adaptacją do tej korekcji.
ale ja spróbowałam. chyba źle się zrozumieliśmy. Po prostu miałam porównanie z pierwszą wizytą, kiedy to siedzialam w gabinecie chyba z godzine, a na drugiej może 15 minut? nie wiem, może gdzieś dr się spieszył.
Czytałam posty z tego wątku nt tego salonu na podolanach, że tlumaczono np. dlaczego w tych soczewkach pani widzi źle. Spróbuję tam. Co mi szkodzi. A jaki jest aktualnie koszt wizyty? i czy w cene wchodzą soczewki ?
niemodnaPOLKA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-15, 17:26   #1417
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez niemodnaPOLKA Pokaż wiadomość
ale ja spróbowałam. chyba źle się zrozumieliśmy. Po prostu miałam porównanie z pierwszą wizytą, kiedy to siedzialam w gabinecie chyba z godzine, a na drugiej może 15 minut? nie wiem, może gdzieś dr się spieszył.
Czytałam posty z tego wątku nt tego salonu na podolanach, że tlumaczono np. dlaczego w tych soczewkach pani widzi źle. Spróbuję tam. Co mi szkodzi. A jaki jest aktualnie koszt wizyty? i czy w cene wchodzą soczewki ?
Aha, no to ja zrozumiałam, że zostało na tym,że musisz nosić te soczewki, które miałaś dopasowane i nic się nie da zrobić, czyli nie próbowałaś nic innego.

Czyli w drugiej parze którą założyłaś na kontroli było dokładnie tak samo jak w tej pierwszej?

A możesz jeszcze napisać na jaką odległość widziałaś źle?

Możesz spróbować na podolanach jak najbardziej. Ja niestety nie wiem ile tam teraz kosztuje badanie, ale na pewno pierwsza para soczewek jest gratis i badanie przeprowadza Optometrysta, wiec jeżeli chodzi o pomiar wady wzroku to można liczyć na dokładniejsze badanie niż u okulisty
__________________
"mur nie przeszkadza, dopóki nie zaczniemy walić w niego głową"
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-09-15, 19:05   #1418
niemodnaPOLKA
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 312
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez fiolka85 Pokaż wiadomość
Aha, no to ja zrozumiałam, że zostało na tym,że musisz nosić te soczewki, które miałaś dopasowane i nic się nie da zrobić, czyli nie próbowałaś nic innego.

Czyli w drugiej parze którą założyłaś na kontroli było dokładnie tak samo jak w tej pierwszej?

A możesz jeszcze napisać na jaką odległość widziałaś źle?

Możesz spróbować na podolanach jak najbardziej. Ja niestety nie wiem ile tam teraz kosztuje badanie, ale na pewno pierwsza para soczewek jest gratis i badanie przeprowadza Optometrysta, wiec jeżeli chodzi o pomiar wady wzroku to można liczyć na dokładniejsze badanie niż u okulisty
w drugiej parze jaką załozyłam było nie co lepiej, z naciskiem na nie co , myslalam ze z czasem oko sie przyzwyczai wiec bagatelizowałam problem ale niestety nic sie nie poprawiło .
niemodnaPOLKA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-16, 21:04   #1419
aleksandra987x
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 547
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Witajcie, chcę sprawić sobie soczewki zamiast okularów, które noszę już prawie 4 lata.Powiedziałam o tym okuliście na wizycie, dał mi taki wydruk jak w załączniku. Na podstawie tego w salonie optycznym optometrysta dobierze mi soczewki, czy będę musiała zapłacić jeszcze raz za badanie? Ile mniej więcej mogą kosztować soczewki takie ze środkowej półki cenowej? Nie znam się na tym kompletnie, liczę na waszą pomoc
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG.jpg (72,4 KB, 26 załadowań)
aleksandra987x jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-16, 23:03   #1420
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez aleksandra987x Pokaż wiadomość
Witajcie, chcę sprawić sobie soczewki zamiast okularów, które noszę już prawie 4 lata.Powiedziałam o tym okuliście na wizycie, dał mi taki wydruk jak w załączniku. Na podstawie tego w salonie optycznym optometrysta dobierze mi soczewki, czy będę musiała zapłacić jeszcze raz za badanie? Ile mniej więcej mogą kosztować soczewki takie ze środkowej półki cenowej? Nie znam się na tym kompletnie, liczę na waszą pomoc
Wydruk z komputera nie zastąpi badania z doborem soczewek kontaktowych.
optometrystka będzie musiał przeprowadzić całe badanie, więc będzie to odpłatne, chyba że salon będzie miał w ofercie badanie gratis przy zakupie całego opakowania soczewek.
średni miesięczny koszt soczewek to ok 30- 50 złotych, ale soczewek nie dobiera się pod katem ceny,tylko tego które będą odpowiednio dopasowane do Twojego oka.
__________________
"mur nie przeszkadza, dopóki nie zaczniemy walić w niego głową"
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-28, 19:31   #1421
karolinuuusia
Zakorzenienie
 
Avatar karolinuuusia
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 118
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

witajcie dziewczyny, mam problem dzis przed 16 zalożylam pierwszy raz soczewki, po ponad 2 godz musialam je zdjąc, poniewaz spadała mi jedna z oka i powodowała zamazanie obrazu, teraz dopatrzyłam się białej ryski na soczewce, czy może to by przyczyna ? dodam ze drugie oko bez problemu sie przyzwyczaiło
karolinuuusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-28, 19:40   #1422
czternastka
Rozeznanie
 
Avatar czternastka
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 945
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

U mnie zamazywanie, szczególnie podczas czytania, utrzymywało się przez pierwszych kilka dni. Potem oczy się przyzwyczaiły.
Co do rysek i ewentualnego uszkodzenia soczewki podczas nakładania/zdejmowania - osobiście uważam, że na początek warto wybrać jednodniówki. Dopóki nie nabierzesz wprawy, nie musisz się przejmować, czy coś zegniesz, zarysujesz itp. Co rano nowa para i nowa szansa
Jak po włożeniu Ci coś nie pasuje, wyjmij soczewkę i nałóż ponownie. W moim przypadku pomaga. A może tą niewygodną założyłaś odwrotnie?
czternastka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-28, 19:43   #1423
Haylee
Zakorzenienie
 
Avatar Haylee
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 650
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez karolinuuusia Pokaż wiadomość
witajcie dziewczyny, mam problem dzis przed 16 zalożylam pierwszy raz soczewki, po ponad 2 godz musialam je zdjąc, poniewaz spadała mi jedna z oka i powodowała zamazanie obrazu, teraz dopatrzyłam się białej ryski na soczewce, czy może to by przyczyna ? dodam ze drugie oko bez problemu sie przyzwyczaiło
przemyj soczewkę płynem delikatnie pocierając, potem obejrzyj ją dokładnie pod światło - jeśli ta "rysa" nie zniknęła - wyrzuć soczewkę.
__________________
Haylee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-28, 21:38   #1424
karolinuuusia
Zakorzenienie
 
Avatar karolinuuusia
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 118
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

może to byc oś zaznaczona ?
karolinuuusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-29, 06:23   #1425
Haylee
Zakorzenienie
 
Avatar Haylee
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 650
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

a to masz toryczne? o rany, czemu nie piszesz tego od razu?
__________________
Haylee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-30, 10:59   #1426
aleksandra987x
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 547
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

To znowu ja Od środy mam soczewki, byłam u optometrysty, na badaniu wyszło, ze powinny być jeszcze o pół dioptrii mocniejsze niż to co dostałam od okulistki. Mam teraz -2,75 na lewym i -2,0 na prawym oku. Powiedzcie mi, czy bóle głowy i "zamazania" przy czytaniu to na początku norma? Zamazywanie przy czytaniu mam zazwyczaj rano, mija jak soczewki trochę w oku posiedzą, ale dzisiaj i wczoraj głowa mnie strasznie boli, zastanawiam się, czy ich nie zdjąć. Za mocne raczej nie są (okulary mam ze starymi szkłami, o jedną dioptrię słabsze więc nie mam porównania). To normalne na początku, czy może zdjąć teraz, poczekać z godzinę i założyć znowu i jak nie przejdzie iść jutro do optyka?
aleksandra987x jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-30, 21:39   #1427
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

To nie jest normalne ale się często zdarza i wynika z rozleniwionej akomodacji ( przez to, że nosiłaś za słabe okulary).
Powinno minąć po około tygodniu, jeżeli nie minie to wtedy faktycznie powinnaś się zgłosić do opt0metrysty.
__________________
"mur nie przeszkadza, dopóki nie zaczniemy walić w niego głową"
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-30, 22:06   #1428
aleksandra987x
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 547
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez fiolka85 Pokaż wiadomość
To nie jest normalne ale się często zdarza i wynika z rozleniwionej akomodacji ( przez to, że nosiłaś za słabe okulary).
Powinno minąć po około tygodniu, jeżeli nie minie to wtedy faktycznie powinnaś się zgłosić do opt0metrysty.
Dzięki
W sumie jedna dioptria więcej to ogromna różnica, poobserwuję i mam nadzieję, że samo przejdzie
Zastanawia mnie tylko fakt, jakim cudem okulistka zapisała mi za słabe okulary...
aleksandra987x jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-01, 10:42   #1429
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez aleksandra987x Pokaż wiadomość
Dzięki

Zastanawia mnie tylko fakt, jakim cudem okulistka zapisała mi za słabe okulary...
To też nie jest normalne ale się często zdarza ...
__________________
"mur nie przeszkadza, dopóki nie zaczniemy walić w niego głową"
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-03, 05:58   #1430
Marble287
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 16
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

spam!

Edytowane przez zlosliwiec
Czas edycji: 2012-10-08 o 10:10
Marble287 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-03, 15:34   #1431
Nais
Wtajemniczenie
 
Avatar Nais
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 081
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez Marble287 Pokaż wiadomość
Do wszystkich osób noszących szkła kontaktowe!!! Piszę na prośbę mojego brata, który kupuje soczewki w sklepie okooko.pl. Brat szuka osób, które będą chciały kupić w tym sklepie soczewki. Jeśli się zdecydujecie, możecie dostać 5% rabatu za to, że kupicie z jego polecenia. On dostaje za takie zakupy 10 zł do wydania w sklepie na nowe szkła. Jeśli ktoś będzie potrzebował nowych soczewek to zapraszam na PW. Brat podeśle polecenie.
Nie jestem pewna, czy takim postem nie łamiesz regulaminu.
Nais jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-05, 19:33   #1432
Marble287
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 16
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Dostałam ostrzeżenie, ale czego nie robi się dla brata? Biję się w pierś i już więcej nie będę. Obiecuję.

Edytowane przez Marble287
Czas edycji: 2012-10-06 o 06:46
Marble287 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-07, 11:08   #1433
softgrey
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 423
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

czy znacie jakieś krople do oczu, które mają dość długą datę ważności? dziś kupiłam krople ze świetlikiem, ale można ich używać tylko 8 dni po otwarciu...
softgrey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-07, 11:16   #1434
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Hylocomod do 3 miesięcy.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-07, 15:17   #1435
natalkaa7522
Zakorzenienie
 
Avatar natalkaa7522
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 20 187
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Który sklep internetowy byście mogły polecić z soczewkami? Żeby jednak te soczewki były dobre jakościowo.

W ogóle mam dziwne pytanie. Myślicie, że w salonach oni mają zapisane w "kartotece" jaką średnicę dany pacjent ma? Bo z tego co wiem to jakąś bazę danych oni mają a ja zapomniałam się zapytać kiedyś o średnice itd. (pierwsze soczewki dostałam od nich) i tego w ogóle nie wiem teraz.
__________________
natalkaa7522 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-07, 15:22   #1436
Haylee
Zakorzenienie
 
Avatar Haylee
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 650
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

nie ma czegoś takiego jak średnica pacjenta. Średnicę ma dana soczewka... Lekarz dobiera konkretny model soczewek dla pacjenta.

ja kupuję soczewki na allegro, a wybieram u tego, który ma najtaniej nigdy nie nadziałam się na felerne soczewki, czy jakieś "gorszej jakości"
__________________
Haylee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-07, 15:32   #1437
natalkaa7522
Zakorzenienie
 
Avatar natalkaa7522
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 20 187
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Wiem, wiem.. W sumie oni robią zamówienie na pierwsze soczewki więc prawdopodobnie mają to gdzieś zapisane. Pójdę jutro i się dowiem bo chciałabym już w tym tygodniu zamówić soczewki.
__________________
natalkaa7522 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-07, 15:44   #1438
Haylee
Zakorzenienie
 
Avatar Haylee
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 650
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

to dowiedz się jaki model masz przepisany i jaką moc, a nie jaką średnicę...
__________________
Haylee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-07, 18:38   #1439
natalkaa7522
Zakorzenienie
 
Avatar natalkaa7522
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 20 187
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Znalazłam receptę którą dostałam. I mam podaną moc na prawe oko (bez osi) i na lewe gdzie mam astygmatyzm mam cylinder i oś. Z tym, że sfere mam wpisaną -2,75 i cylinder -0,75 a to moc ma być dla -3,50. Czyli jak będę na necie zamawiać soczewki to mam dawać moc jako -2,75 czy -3,50?
__________________

Edytowane przez natalkaa7522
Czas edycji: 2012-10-07 o 18:39
natalkaa7522 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-07, 20:31   #1440
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. III

Cytat:
Napisane przez natalkaa7522 Pokaż wiadomość
Znalazłam receptę którą dostałam. I mam podaną moc na prawe oko (bez osi) i na lewe gdzie mam astygmatyzm mam cylinder i oś. Z tym, że sfere mam wpisaną -2,75 i cylinder -0,75 a to moc ma być dla -3,50. Czyli jak będę na necie zamawiać soczewki to mam dawać moc jako -2,75 czy -3,50?
Musisz podać wszystkie te parametry i dodatkowo firmę oraz model soczewki
__________________
"mur nie przeszkadza, dopóki nie zaczniemy walić w niego głową"
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-07-02 12:32:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:05.