Schudnij z Jillian Michaels - czesc II - Strona 161 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-11-09, 15:55   #4801
Alexzus
Rozeznanie
 
Avatar Alexzus
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 877
Dot.: Schudnij z Jillian Michaels - czesc II

A ja wam coś powiem. Moja mama.. ćwiczy shreda D. Już drugi raz ćwiczyła. I nie chciała bym jej poszukała polską wersję, uparcie słucha po ang.. Oczywiście zanim zaczęła to przeszkoliłam ją jak się robi przysiady czy lunges, że kolana nie wychodzą za kostki, kąt 90st-przy lunges, plecy proste przy każdym ćwiczeniu ( to sama zrozumiala z filmiku) ale jeszcze nie dała mi pokazać jak ćwiczy, zamyka się w pokoju na 4 spusty - nawet ja się nigdy nie zamykałam i kto chciał ten łaził i przeszkadzał.. -.-. Chociaż raz przy mnie zrobiła lunge i dobrze było. Ciężko jej wstawać z kucków i uda z przodu ją bolą - dodam że nogi ma szczupłe i chce schudnąć w brzuchu, ale z tego co nam wiadomo z before-after to tam się chudnie najbardziej. Chyba jest zadowolona boje się jednak co będzie przy lv 2, wiem jak mi się makabrycznie to ćwiczyło
Ja za to dziś mega moves, jutro pewnie też.
__________________
Do pupy z tym wszystkim

skromna wymianka, głównie kosmetyki https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=59150636 zakończona - kwiecień
Alexzus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-09, 16:29   #4802
sabbatha
Zakorzenienie
 
Avatar sabbatha
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 12 078
Dot.: Schudnij z Jillian Michaels - czesc II

ja dzisiaj 7 raz level 2 shreda, jeszcze 3 i level 3ci, dzisiaj sie zmusilam w sumie ale dwa ostatnie dni nie cwiczylam a jutro nie bede miala czasu wiec wiecie :P
__________________
Blog lakierowy - SpookyNails Zapraszam


sabbatha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-10, 15:19   #4803
krolik1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 27
Dot.: Schudnij z Jillian Michaels - czesc II

ja mam dziś Level 2 dzień 1 , masakra , ehh ale się cieszę ze wytrzymuje , muszę przejść to do końca
krolik1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-11, 12:32   #4804
pink_pocket
Rozeznanie
 
Avatar pink_pocket
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Lbn
Wiadomości: 599
Dot.: Schudnij z Jillian Michaels - czesc II

Ja po długiej nieobecności wracam do Jillian Właśnie zabieram się za Banish Fat Boost Metabolism
pink_pocket jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-11, 20:28   #4805
Enna19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 411
Dot.: Schudnij z Jillian Michaels - czesc II

Alexzus nie dziwię się mamie Ja też nie lubię, gdy ktoś mnie widzi, gdy ćwiczę, m.in. dlatego nigdy nie chodzę na siłownię/do klubu fitness. Cała czerwona, spocona, total aseksualna, każdy włos w inną stronę i dyszę jak lokomotywa kto chciałby być oglądany w takim stanie? Pogratuluj mamie wysiłku kobietom w jej wieku, już dojrzałym, z (prawie)dorosłymi dziećmi o wiele trudniej jest podjąć jakąś aktywność fizyczną, zwłaszcza tak intensywną. Tym bardziej, że były wychowywane zupełnie inaczej, ich nikt nie szkolił w kwestii tego, że biały chleb jest niezdrowy/tuczący, a regularne ćwiczenia zapobiegają chorobom serca. Ludzie wsuwali na kolację stos kanapek z 1 cm masła i to było normalne.

Ode mnie dziś Drogie Panie: z dietą kiepsko :/ ALE ALE dziś skończyłam level 1 Ripped in 30
Enna19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-12, 09:51   #4806
patelenka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Poznań/Bydgoszcz
Wiadomości: 32
Dot.: Schudnij z Jillian Michaels - czesc II

Witajcie!
Dołączam do ćwiczących z Jillian! W sobotę zaczęłam 30 day shred - mam nadzieję, że wytrwam. Cel ćwiczeń to zrzucenie brzucha i ogólna poprawa kondycji (3 piętro po schodach to wyzwanie ). Co Wam, na początku Waszej przygody z Jillian najbardziej przypadło do gustu? Jakie programy ćwiczeniowe są najlepsze?

Do ruszenia się z kanapy zmotywowało mnie pospolite ruszenie związana z Chodakowską, ale po kilku seriach jej zestawów zaczęły boleć mnie kolana i kręgosłup (a na kręgosłup muszę uważać bo mam z tym małe problemy). Możliwe, że źle wykonywałam ćwiczenia i to moja wina, ale postanowiłam poszukać czegoś innego. I tak znalazłam Wasz wątek i filmiki Jillian. Od razu mi się spodobały bo Jillian świetnie opisuje na co zwrócić uwagę podczas ćwiczenia żeby nie zrobić sobie krzywdy. Podoba mi się również rozwiązanie polegające na pokazywaniu ćwiczeń dla początkujących i dla zaawansowanych .

Mam do Was jeszcze pytanie: czy przy ćwiczeniach z Jillian używacie hantli? Jeśli tak to jakiej wagi? Macie jakieś rady dla początkujących? Nie chciałabym się przedźwignąć od razu, a z drugiej strony za lekkie to chyba też bez sensu? Pytam jako totalny laik, trochę poczytałam, ale jestem ciekawa Waszej opinii Może macie jakieś swoje doświadczenia, którymi chciałybyście się podzielić?

I mam jeszcze jedno pytanie (zaszaleje, a co! ) wykonujecie jakieś ćwiczenia rozciągające na zakończenie treningu? Te, które proponuje Jillian w 30 day shred level 1 są dla mnie niewystarczające (jestem totalnie nierozciągnięta co też chciałabym poprawić). Możecie podrzucić jakieś linki?
patelenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-12, 11:11   #4807
Psotka87
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 3 325
Dot.: Schudnij z Jillian Michaels - czesc II

Patelenka, oczywiście z hantlami jeśli tego wymaga ćwiczenie j mam w domu tylko 1kg i 2kg, jak robię dany zestaw pierwszy raz to zawsze używam jedynek, a potem gdzie daję radę (jak już znam ćwiczenia) biorę dwójki. Ale ja jestem na maxa początkująca (chociaż na III piętro wchodzę z wózkiem bez zadyszki ), tutaj dziewczyny machają czwórkami a jak nie masz hantli to zacznij od butelek z wodą, będziesz miała jako takie pojęcie jaki obciążenie kupić.

Rozciąganie mi też nie wystarcza, rozciągam się ok. 2x dłużej po prostu po swojemu - szczególnie tam, gdzie czuję że mięśnie tego potrzebują.
__________________
07.2013-07.2014: 93kg --> 74kg/180cm

Zrobione: 30d Shred, Ripped in 30, 6w6p, Insanity!, Killer Abs

Edytowane przez Psotka87
Czas edycji: 2013-11-12 o 11:13
Psotka87 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-11-12, 15:18   #4808
Emm_Aga
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 54
Dot.: Schudnij z Jillian Michaels - czesc II

Ja cwicze pol godziny shreda lub ripped i do tego dodaje 15 minut Tamilee Webb ramiona lub posladki (jeden dzien ramiona i na drugi dzien posladki itd.).
Do shreda/riped uzywam hantli 5-funtowych, do ramion Tamilee 8 lub 10 funtow. Potem nie jestem w stanie glowy umyc tak ramiona bola




Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Emm_Aga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-12, 17:19   #4809
Seducer
Zadomowienie
 
Avatar Seducer
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1 212
Dot.: Schudnij z Jillian Michaels - czesc II

Hej dziewczyny, do tej pory tylko Was czytałam, a teraz stwierdziłam, że w sumie też się udzielę Mam prośbę o poradę, postaram się w dużym skrócie opisać problem:

Treningi domowe wykonuję od marca tego roku, zaczynałam od E. Chodakowskiej (TURBO, KILLER), potem niestety moje stawy kolejno zaczęły wysiadać i musiałam modyfikować treningi. Aktualnie wykonuję kilka zestawów z yt po trochu, a do listopada biegałam. Biegam tak 50-60minut, prędkość ok. 10km/h.
Zaczęłam 30 Day Shred w zeszły poniedziałek, czyli jutro mam ostatni dzień levelu 1. Boję się 2-giej części, czy nie obciąża ona zbytnio kolan lub kostek? Mam z nimi cholerny problem i pierwsze 4 dni treningu z Jillian to była dla mnie istna męczarnia, ale teraz jest znacznie lepiej. Poza tym mój organizm jest słaby mimo wszystko i kiepsko radzę sobie z ćwiczeniami siłowymi. Mam np. bardzo słabe ręce i hantelkami po 1,5kg ledwo czasem daję radę...

Kolejne pytanie to czy ktoś mógłby określić, czy tak wykonywane przeze mnie treningi są dobrze skomponowane? Podam 2 dla przykładu, te najczęstsze:
PIERWSZY:
- rozgrzewka 5 minut
- Cardio Circuit 2 Jillian
- 6-minutowy trening Ewy Chodakowskiej
- 30 Day Shred
- 3x Cardio Circuit (3,5,4 - zazwyczaj ta kolejność :P )
- jakieś 5-6 minut ćwiczeń, np. rundka z TURBO czy coś
- abs 8 minut
- rozciąganie

DRUGI:
- rozgrzewka 5 minut
- 8-minutowe cardio HIIT
- Full Body Workout 1 Mel B
- 30 Day Shred
- jakiś trening cardio ok. 6 minut
- Full Body Workout 2 Mel B
- rozciąganie

Co sądzicie? Bardzo proszę o poradę!
Seducer jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-12, 17:40   #4810
Alexzus
Rozeznanie
 
Avatar Alexzus
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 877
Dot.: Schudnij z Jillian Michaels - czesc II

Nie ćwicz chodakowskiej.
2 naczelne pytania, które nie jestem pewna czy coś wniosą ale może: ćwiczysz w butach, uważasz na technikę? Mnie kolana odbolały gdy założyłam buty, bolały tylko przy jumping jacksach jednak szybko przeszło jak zaczęłam lżej stąpać.
__________________
Do pupy z tym wszystkim

skromna wymianka, głównie kosmetyki https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=59150636 zakończona - kwiecień
Alexzus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-12, 17:51   #4811
Enna19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 411
Dot.: Schudnij z Jillian Michaels - czesc II

Seducer skąd to kombinowanie? Z jednej strony piszesz, że masz słaby organizm, ale z drugiej serwujesz sobie takie kombinacje? O co kaman? Nie ma tutaj profesjonalnych trenerów, najbardziej zorientowana w fitnessie jest Morgan, może ona się wypowie. Moim zdaniem niepotrzebnie robisz takie miksy. Tzn. muscle confusion jest dobre, stosowanie różnych ćwiczeń na różne części ciała, dzięki temu mięśnie się nie przyzwyczajają. Ale uważam, że skoro już decydujesz się na spędzenie dużej ilości czasu na ćwiczeniach - wybierz jeden ewentualnie 2 programy. Solidne i kompleksowe. Jillian ma tego pod dostatkiem i komponuje je za Ciebie. W ten sposób stworzyła m.in. 30 day Shred, Ripped in 30, Extreme Shed & Shred, nawet 6 Week 6 Pack i Killer Buns & Thighs, mimo, że są ukierunkowane na konkretne części ciała. Jillian zawsze łączy cardio i siłowe, jedno bez drugiego nie ma sensu. Samo cardio bez siłowych niewiele Ci dadzą, im mocniejsze mięśnie, tym więcej spalają. Nawet gdyby tak to nie działało (a działa), zrobiłby się z Ciebie flaczek bez grama mięśni, Piszesz, że przez Chodakowską masz problemy zdrowotne, a mimo to włączasz ją do programu??? Nie wiesz czy dasz radę z samym levelem 2 Shreda, a nawalasz sobie jeszcze inne ćwiczenia??? To jakaś prowokacja? Czy może słomiany zapał "biorę się za siebie"? I absolutnie nie łączymy HIIT z innymi programami. Na trening interwałowy przeznaczamy osobny dzień i jedziemy z nim 20-25 min b. intensywnie. Jeśli dajesz radę robić interwały dłużej, niż te 25 min to znaczy, że niewłaściwie je robisz. Masz czas i chcesz rady w kwestii ćwiczeń? Rób jeden duży program np. Body Revolution, albo 2 mniejsze. Ja swojego czasu robiłam jeden krótszy program komplesowy tj. np. Shred + 6W6P. Albo Ripped + Killer B&T. Jak za ciężko to przeplataj co drugi dzień. Wiadomo, że lepiej robić cokolwiek, niż nie robić nic, ale po co błądzić po omacku, gdy dobry trener zaprojektował dla nas masę dobrych sprawdzonych treningów? Spróbuj i obserwuj ciało.
Enna19 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-11-12, 19:39   #4812
19katarzynka89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 32
Dot.: Schudnij z Jillian Michaels - czesc II

Dzisiaj zaczęłam pierwszy dzień z Ripped in 30 week 2. Powiem, że było bardziej statycznie według mnie, bo w pierwszym tygodniu miałam większą zadyszkę.
Pojawiła się moja zmora - modyfikacje w pozycji pompki. Co jak co ale ręce mam bardzo słabe, więc te ćwiczenia naprawdę sprawiają mi ogromną trudność. Trening czyni mistrza, więc mam nadzieję, że jeszcze trochę a będę czuła różnice przy wykonywaniu tych ćwiczeń.
__________________
30 day shred - done!
Ripped in 30 - done!
19katarzynka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-12, 20:05   #4813
Alexzus
Rozeznanie
 
Avatar Alexzus
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 877
Dot.: Schudnij z Jillian Michaels - czesc II

Bajceps http://imageshack.us/a/img20/2161/s2zz.jpg before i http://imageshack.us/a/img543/4183/qjuz.jpg after (tj dziś)
Before właściwie było żałosną próbą napięcia czegos ćzego nie było.
Enno jakoś mi każdy chodził i 'dobrze' było. wyboru nie miałam. Powiedziała że kiedyś będę mogła patrzeć ;p
__________________
Do pupy z tym wszystkim

skromna wymianka, głównie kosmetyki https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=59150636 zakończona - kwiecień
Alexzus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-12, 20:30   #4814
Seducer
Zadomowienie
 
Avatar Seducer
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1 212
Dot.: Schudnij z Jillian Michaels - czesc II

Alexzus:
Bardzo staram się kontrolować swoje ciało podczas wykonywania ćwiczeń i przestrzegać uwag trenerów. Kiedyś ćwiczyłam boso, ale to była porażka, więc wygrzebałam sportowe adidasy i jest o niebo lepiej Więc owszem, ćwiczę w obuwiu.

Enna19:
Przede wszystkim dziękuję za rozbudowaną odpowiedź
Kombinacje w treningu wynikają z tego, że rzadko kiedy przy jednym długim filmiku jestem w stanie wykonać każde ćwiczenie, zazwyczaj 20% odpada..
Wciąż włączam Chodakowską, bo akurat te zestawy bardzo mi odpowiadają - dają kopa porządnego i nie obciążają żadnej części - po prostu jakoś dobrze je wykonuje :P Absolutnie nie chodziło mi o żadną prowokację. No i czy słomiany zapał... Już dość długo ćwiczę dla lepszego samopoczucia. Nie zależy mi na efekcie "now", jestem szczupła, ale lubię czuć to zmęczenie po aktywności fizycznej.
Co do HIIT, to jest akurat zwykły filmik cardio, w dodatku dla mam, tak jak w przypadku E. Ch. - najzwyczajniej w świecie go lubię, mogę nawet podlinkować: http://www.youtube.com/watch?v=o_K9jrexquw
Jak widać nic specjalnego, coś dla podtrzymania szybszego bicia serducha
Seducer jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-12, 20:58   #4815
Enna19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 411
Dot.: Schudnij z Jillian Michaels - czesc II

W takim razie, moja Droga Seducer, proponowałabym zostać przy jednym krótszym programie Jill (jak Shred czy Ripped), robić wersję beginner, żeby wytrwać, postawić na właściwe wykonywanie ćwiczeń, a jak sił starczy to dorzucić sobie coś jeszcze. Skoro nie musisz niczego zrzucać, a chcesz się poruszać, pobawić i nieco zmęczyć - Tiffany Rothe ma b. fajne ok. 10-minutowe programy. Możesz do woli tasować, kombinować i przeplatać. Amanda Russel ma też przyjemne acz męczące treningi, również w granicach 5-15 minut. Osobiście lubię również Zumbę Fitness, w ramach urozmaicenia treningu (20 - 40 min), do ściągnięcia na 4shared. Jak brakuje sił na cardio to machnąć sobie Tamilee Webb i 15 min na ramiona czy pośladki. Jeśli nie masz "konkretnego celu" (zrzucenie kg), a "jedynie" poprawę samopoczucie - możesz spokojnie mieszać tylko pamiętaj o formie i o tym, żeby starać się nie ćwiczyć tych samych partii mięśni 2 dni pod rząd (tkanka mięśniowa potrzebuje czasu na regenerację). Jak najdzie Cię ochota na większe wyzwania polecam Casse Ho (krótkie i wymagające filmiki na konkretne partie ciała) i kanała FitnessBlender. Powodzenia i witamy na forum Jillian
Enna19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-12, 20:59   #4816
Emm_Aga
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 54
Dot.: Schudnij z Jillian Michaels - czesc II

Zgadzam sie z Enna. Of siebie bym tylko dodala zebys robila filmiki od poczatku do konca, od deski do deski. Te trudne tez rob, potem bedzie Ci latwiej.

Ogolnie po treningu powinnas byc zlana potem i ledwo ciepla. Ja osobiscie mam po treningu twarz czerwona jak burak przez dobra godzine Lepsze takie wysilkowe 25 minut niz godzina przepracowana od tylka strony z zatrzymywaniem sie na zmiane DVD itd.


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Emm_Aga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-13, 14:26   #4817
czarna_kawa80
Zakorzenienie
 
Avatar czarna_kawa80
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 9 993
GG do czarna_kawa80
Dot.: Schudnij z Jillian Michaels - czesc II

Witam i ja, przyjmiecie mnie pod swoje skrzydła ?
__________________
Panna Żelazny Zad
wizażuję sobie https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=343695 ZAPRASZAM


https://wizaz.pl/Mikroreklama






jestem zbyt za✂✂✂ista żeby ociekac za✂✂✂istością, to za✂✂✂istość ocieka mną


czarna_kawa80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-13, 16:00   #4818
sabbatha
Zakorzenienie
 
Avatar sabbatha
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 12 078
Dot.: Schudnij z Jillian Michaels - czesc II

no jasne

ja od paru dni nie umiem sie zmobilizowac, jakas chandra mnie dopadla ;/
__________________
Blog lakierowy - SpookyNails Zapraszam


sabbatha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-13, 18:01   #4819
Seducer
Zadomowienie
 
Avatar Seducer
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1 212
Dot.: Schudnij z Jillian Michaels - czesc II

Enna19 Ponownie dziękuję, szczególnie że ta odpowiedź jest mi bardzo przydatna: teraz wiem gdzie i czego szukać dla urozmaicenia ćwiczeń Dzisiaj skończyłam 10. dzień Shreda, jutro spróbuję zrobić Level 2, bo 1 jak zauważyłam nie stanowi już dla mnie takiego problemu. Musiałam jednak trening bardzo ograniczyć, bo znowu pojawiły się problemy (tym razem trochę kolano i siada mi powoli staw skokowy, który już miałam 2x skręcony). Wiem, że jak się teraz oszczędzę to już będzie w porządku, więc wezmę się niebawem za któryś z zaproponowanych przez Ciebie zestawów
Emm_Aga Twój komentarz przeczytałam niedługo przed podejściem do Shreda, utkwiło mi w głowie i starałam się naprawdę dać z siebie wszystko haha Zaczynałam - było mi zimno. Po 5 minutach serio się rozgrzałam

Jeszcze moje małe pytanie: czy któraś z Was podczas Shreda robiła czasem przerwy 1-2 dniowe? Albo ogólnie ile razy w tygodniu ćwiczycie? I czy "regeneracyjne" dni faktycznie wyglądają tak, że nie ćwiczy się kompletnie nic? Bo od wielu znajomych słyszałam, że dla nich regeneracja wcale nie znaczy braku treningu.
Seducer jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-11-13, 18:12   #4820
Enna19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 411
Dot.: Schudnij z Jillian Michaels - czesc II

Regeneracja oznacza minimum 1 dzień przerwy w tygodniu, każdy rozsądny trener Ci to powie. Wszystkie dobrze skomponowane treningi go przewidują (np. Insanity, P90). Sama Jillian też o tym w swoim niektórych filmikach wspomina. Oczywiście nie musisz leżeć cały dzień ale powstrzymaj się od treningu. Możesz wyjść na spacer. Ja na wakacjach (w okresie bardzo intensywnym w ćwiczeniach) podczas mojego rest day wsiadałam na rower i wolnym tempem zasuwałam 5 km, żeby odwiedzić babcię Idź na spacer, potańcz chwilę, ale raczej nie więcej. Ile razy ćwiczymy: ile tygodni i osób tyle odpowiedzi. Żeby odczuć/zobaczyć efekty dobrze jest nie schodzić poniżej 3, ale nigdy nie więcej, niż 6 w tygodniu (minimum rest day). Zależy ile masz czasu i siły, jakie cele, ale stosuj metodę małych kroczków, żebyś nie przedobrzyła. Myślę, że w Twoim przypadku optymalnie byłoby 3-5 Dzień czy 2 przerwy to nie problem. Ale 3 i wzwyż mogą troszkę utrudnić powrót do ćwiczeniowej rutyny, możesz odczuć, że będzie ciężej.
Enna19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-13, 18:36   #4821
aszin
Zakorzenienie
 
Avatar aszin
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 26 814
Dot.: Schudnij z Jillian Michaels - czesc II

Może ktoś mnie pamięta, robiłam 30 DS, ale uczelnia sprawila, że przerwałam ćwiczenia, dziś jestem po 12 dniu kolejnej próby, mam nadzieję, że tym razem się uda.
__________________
challenge accepted
start: 08.03.18.
aszin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-13, 22:12   #4822
agila negra
Zadomowienie
 
Avatar agila negra
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 765
Dot.: Schudnij z Jillian Michaels - czesc II

Hej Tak sobie Was podczytuję od kilku dni i pomyślałam, że się odezwę Można?

Zaczęłam Shreda pod koniec października i zrobiłam cały level 1 bez dnia przerwy, potem jeden raz level 2, a potem 2 dni przerwy, znowu jeden dzień lvl2, 2 dni przerwy i dziś zrobiłam lvl2 po raz trzeci.
Muszę się zmobilizować, żeby jednak robić codziennie Co prawda część 1 podobała mi się zdecydowanie bardziej i pewnie dlatego byłam systematyczna. 2 mnie nudzi i męczy, ale może jakoś z Waszą pomocą przebrnę
__________________
podpis zaktualizuję, jak moja waga przestanie mnie zawstydzać
agila negra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-14, 03:25   #4823
Psotka87
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 3 325
Dot.: Schudnij z Jillian Michaels - czesc II

Cytat:
Napisane przez agila negra Pokaż wiadomość
Hej Tak sobie Was podczytuję od kilku dni i pomyślałam, że się odezwę Można?

Zaczęłam Shreda pod koniec października i zrobiłam cały level 1 bez dnia przerwy, potem jeden raz level 2, a potem 2 dni przerwy, znowu jeden dzień lvl2, 2 dni przerwy i dziś zrobiłam lvl2 po raz trzeci.
Muszę się zmobilizować, żeby jednak robić codziennie Co prawda część 1 podobała mi się zdecydowanie bardziej i pewnie dlatego byłam systematyczna. 2 mnie nudzi i męczy, ale może jakoś z Waszą pomocą przebrnę
Chyba ma męczyć
__________________
07.2013-07.2014: 93kg --> 74kg/180cm

Zrobione: 30d Shred, Ripped in 30, 6w6p, Insanity!, Killer Abs
Psotka87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-14, 07:06   #4824
czarna_kawa80
Zakorzenienie
 
Avatar czarna_kawa80
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 9 993
GG do czarna_kawa80
Dot.: Schudnij z Jillian Michaels - czesc II

Cytat:
Napisane przez Enna19 Pokaż wiadomość
Regeneracja oznacza minimum 1 dzień przerwy w tygodniu, każdy rozsądny trener Ci to powie. Wszystkie dobrze skomponowane treningi go przewidują (np. Insanity, P90). Sama Jillian też o tym w swoim niektórych filmikach wspomina. Oczywiście nie musisz leżeć cały dzień ale powstrzymaj się od treningu. Możesz wyjść na spacer. Ja na wakacjach (w okresie bardzo intensywnym w ćwiczeniach) podczas mojego rest day wsiadałam na rower i wolnym tempem zasuwałam 5 km, żeby odwiedzić babcię Idź na spacer, potańcz chwilę, ale raczej nie więcej. Ile razy ćwiczymy: ile tygodni i osób tyle odpowiedzi. Żeby odczuć/zobaczyć efekty dobrze jest nie schodzić poniżej 3, ale nigdy nie więcej, niż 6 w tygodniu (minimum rest day). Zależy ile masz czasu i siły, jakie cele, ale stosuj metodę małych kroczków, żebyś nie przedobrzyła. Myślę, że w Twoim przypadku optymalnie byłoby 3-5 Dzień czy 2 przerwy to nie problem. Ale 3 i wzwyż mogą troszkę utrudnić powrót do ćwiczeniowej rutyny, możesz odczuć, że będzie ciężej.
no dobrze a jak w przypadku shreda ?? po kazdy levelu dzien przerwy ??

ja sie po wczorajszym ruszyc nie moge, pot mi po dupie ciekl
__________________
Panna Żelazny Zad
wizażuję sobie https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=343695 ZAPRASZAM


https://wizaz.pl/Mikroreklama






jestem zbyt za✂✂✂ista żeby ociekac za✂✂✂istością, to za✂✂✂istość ocieka mną


czarna_kawa80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-14, 07:09   #4825
Ziggy_Stardust
Rozeznanie
 
Avatar Ziggy_Stardust
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 574
Dot.: Schudnij z Jillian Michaels - czesc II

Ja bym polecała co najmniej dzień przerwy na level, a jeśli ktoś ma takie zakwasy, że nie daje rady, przez co wykonuje ćwiczenia na pół gwizdka, to nawet więcej. Oczywiście też bez przesady
__________________

Ziggy_Stardust jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-14, 07:52   #4826
Enna19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 411
Dot.: Schudnij z Jillian Michaels - czesc II

czarna_kaw80 ehhh już o tym wcześniej pisałyśmy. Shred nie jest wszechmogący i naważniejszy i nie zmiecie z powierzchni ziemi zasady, że minimum co 6 dni jest przerwa. Level Shreda trwa 10!!!
Poza tym w tych kalkulacjach to tylko 3 dni różnicy na miesiąc. JAk masz możliwość faktycznie ćwiczyć codziennie bez wyjątku, to rób rest day w niedzielę (policz ją jako dzień 7) i w poniedziałek wracaj do ćwiczeń do dnia 8.Wtorek (9), środa (10) i w czwartek jedziesz z levelem 2. Rest days możesz wcale nie wliczać do treningów i po prostu sobie shreda troszkę przedłużyć. Dziewczyny, 3 dni różnicy ćwiczeń na miesiąc nie zniszczą waszych efektów, ani nie dodadzą nowych spekatakularnych!
Enna19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-14, 08:19   #4827
patelenka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Poznań/Bydgoszcz
Wiadomości: 32
Dot.: Schudnij z Jillian Michaels - czesc II

Hm..też się zastanawiałam nad dniami wolnymi od treningów, ale rozwiązałam to trochę w inny sposób. Po prostu "słucham" swojego organizmu, jak mam totalnie lenia albo czuję, że mnie bolą mięśnie/są osłabione to robię sobie dzień przerwy.Pomijając fakt, że czasami dzień przerwy "sam" z siebie powstaje, bo jak np. spotkam się z koleżanką po pracy to możemy siedzieć i gadać do 23:00, więc później to tylko myju i spać

z drugiej strony jak będą dwa dni z rzędu przerwy to też się chyba nic nie stanie?
patelenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-14, 08:56   #4828
Lanni
Raczkowanie
 
Avatar Lanni
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 53
Dot.: Schudnij z Jillian Michaels - czesc II

Hej dziewczyny Jestem nowa, ale pozwolę sobie włączyć się do dyskusji

Zgadzam się z powyższym, teoretycznie 30 min. dziennie to nie tak duo (też jestem w trakcie ćwiczenia shreda), ale dla osoby, która wcześniej nie ćwiczyła regularnie konieczna jest przerwa, 1-2 dni na tydzień. Nie chcemy się przecież nabawić kontuzji i zniechęcić do dalszych ćwiczeń
Lanni jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-14, 09:20   #4829
czarna_kawa80
Zakorzenienie
 
Avatar czarna_kawa80
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 9 993
GG do czarna_kawa80
Dot.: Schudnij z Jillian Michaels - czesc II

Cytat:
Napisane przez Enna19 Pokaż wiadomość
czarna_kaw80 ehhh już o tym wcześniej pisałyśmy. Shred nie jest wszechmogący i naważniejszy i nie zmiecie z powierzchni ziemi zasady, że minimum co 6 dni jest przerwa. Level Shreda trwa 10!!!
Poza tym w tych kalkulacjach to tylko 3 dni różnicy na miesiąc. JAk masz możliwość faktycznie ćwiczyć codziennie bez wyjątku, to rób rest day w niedzielę (policz ją jako dzień 7) i w poniedziałek wracaj do ćwiczeń do dnia 8.Wtorek (9), środa (10) i w czwartek jedziesz z levelem 2. Rest days możesz wcale nie wliczać do treningów i po prostu sobie shreda troszkę przedłużyć. Dziewczyny, 3 dni różnicy ćwiczeń na miesiąc nie zniszczą waszych efektów, ani nie dodadzą nowych spekatakularnych!
dziękuje

Cytat:
Napisane przez patelenka Pokaż wiadomość
Hm..też się zastanawiałam nad dniami wolnymi od treningów, ale rozwiązałam to trochę w inny sposób. Po prostu "słucham" swojego organizmu, jak mam totalnie lenia albo czuję, że mnie bolą mięśnie/są osłabione to robię sobie dzień przerwy.Pomijając fakt, że czasami dzień przerwy "sam" z siebie powstaje, bo jak np. spotkam się z koleżanką po pracy to możemy siedzieć i gadać do 23:00, więc później to tylko myju i spać

z drugiej strony jak będą dwa dni z rzędu przerwy to też się chyba nic nie stanie?
dokładnie
__________________
Panna Żelazny Zad
wizażuję sobie https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=343695 ZAPRASZAM


https://wizaz.pl/Mikroreklama






jestem zbyt za✂✂✂ista żeby ociekac za✂✂✂istością, to za✂✂✂istość ocieka mną


czarna_kawa80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-14, 10:02   #4830
agila negra
Zadomowienie
 
Avatar agila negra
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 765
Dot.: Schudnij z Jillian Michaels - czesc II

Ok, ok, tylko po prostu u mnie czasem jest tak, że dzień przerwy przeciąga się w tydzień albo miesiąc Dlatego wolę robić codziennie dla zachowania systematyczności. Jak chcę dać mięśniom odpocząć, to jednego dnia ćwiczę rano, a drugiego wieczorem. Z resztą tak czy inaczej zdarzają mi się przerwy, więc krzywdy sobie nie robię, tylko muszę popracować nad tym, żeby to były przerwy jednodniowe
__________________
podpis zaktualizuję, jak moja waga przestanie mnie zawstydzać
agila negra jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:48.