Pierwsza wizyta u ginekolga. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-10-13, 14:06   #1
emilka98
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 5

Pierwsza wizyta u ginekologa.


Od jakiegoś czasu współżyję z moim chłopakiem ( 2 lata razem <3 )
Planuje w najbliższym czasie udać się do ginekologa po tabletki antykoncepcyjne. Będzie to moja pierwsza wizyta, mam 17 lat - czy mogę iść sama?
Mam również problem z przebiciem błony dziewiczej, jej grubość jest wyjątkowo nienormalna. Gdy chłopak na nią naciska czuję jak porusza mi się coś w brzuchu, wiem głupio to brzmi.
Do tego nawet lekko naruszona mocno krwawi, ból nie jest tak duży.
Zastanawia mnie co mam powiedzieć - czy mam powiedzieć że jestem dziewicą bo mam błonę?
Czy w przypadku gdy moja błona jest za gruba to będę badana przez odbyt? i czy mogę odmówić badania w ten sposób.
Dziewczyny nie chcą podczas wizyty tracić tej błony a mi zależy na tym by ją właśnie przebito.
Czy dostane tabletki już po pierwszej wizycie?

Edytowane przez emilka98
Czas edycji: 2014-10-13 o 14:25
emilka98 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-15, 13:04   #2
93Strawberry
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 184
Dot.: Pierwsza wizyta u ginekologa.

Cytat:
Napisane przez emilka98 Pokaż wiadomość
Od jakiegoś czasu współżyję z moim chłopakiem ( 2 lata razem <3 )
Planuje w najbliższym czasie udać się do ginekologa po tabletki antykoncepcyjne. Będzie to moja pierwsza wizyta, mam 17 lat - czy mogę iść sama?
Mam również problem z przebiciem błony dziewiczej, jej grubość jest wyjątkowo nienormalna. Gdy chłopak na nią naciska czuję jak porusza mi się coś w brzuchu, wiem głupio to brzmi.
Do tego nawet lekko naruszona mocno krwawi, ból nie jest tak duży.
Zastanawia mnie co mam powiedzieć - czy mam powiedzieć że jestem dziewicą bo mam błonę?
Czy w przypadku gdy moja błona jest za gruba to będę badana przez odbyt? i czy mogę odmówić badania w ten sposób.
Dziewczyny nie chcą podczas wizyty tracić tej błony a mi zależy na tym by ją właśnie przebito.
Czy dostane tabletki już po pierwszej wizycie?
Ginekolog raczej nie użyje terminu ,,dziewica" tylko wprost spyta czy współżyłaś czy nie. Mówiąc o współżyciu będzie miał na myśli stosunek płciowy, ponieważ to go interesuje najbardziej. Nie rozumiem co masz na myśli pisząc, że chłopak ,,naciska na błonę" mam rozumieć, że próbowaliście współżyć czy były to ,,ręczne" pieszczoty? Jeśli w grę wchodzi pierwszy przypadek to powiedz ginekologowi, że macie problem z przebiciem błony, opisz dokładnie jak to wygląda i coś poradzi. Jest opcja usunięcia błony w gabinecie co moim zdaniem nie jest złym wyjściem w Twoim przypadku. Co do badania jeśli na pytanie czy współżyłaś odpowiesz przecząco większość ginekologów zaproponuje badanie przez odbyt, jednak może się ono odbyć również w tradycyjny sposób, ponieważ błona jest rozciągliwa. Decyzja należy do Ciebie.
Jeśli lekarz zechce przepisać Ci tabletki już po pierwszej wizycie to uciekaj od niego Każdy normalny, mądry i rozważny ginekolog zleci pierw badania krwi i poziomu hormonów w organizmie. Do tego powinien przeprowadzić z Tobą wywiad. Dopiero na drugiej bądź trzeciej wizycie powinien wypisać dobrze dobrane tabletki. Powodzenia
93Strawberry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-10-15 14:04:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:10.