Chlamydia T i partner - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-01-28, 11:42   #1
lioness_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 4
Thumbs down

Chlamydia T i partner


Wczoraj odebrałam wyniki cytologii, na której było napisane, że znaleziono komórki charakterystyczne dla Chlamydii T czy jakoś tak. To nie jest najważniejsza sprawa, bo ja już wizytę u ginekologa mam umówioną. Ale nie wiem co zrobić z moim chłopakiem. Wiem, że chlamydie leczy się za pomocą antybiotyków, a antybiotyki są na receptę. Czy on ma iść ze mną do ginekologa po receptę dla siebie? Chyba nie. Więc gdzie? Do lekarza rodzinnego? Czy powinien robić jakieś badania, mimo że to praktycznie pewne, że je ma skoro ja je mam.
lioness_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-28, 11:51   #2
Jeannee
Zakorzenienie
 
Avatar Jeannee
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 5 107
Dot.: Chlamydia T i partner

Niech zrobi badania krwi na chlamydię- od tego trzeba zaczać.
__________________
Jeannee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-28, 15:11   #3
lioness_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 4
Dot.: Chlamydia T i partner

Gdzie, jak?
lioness_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-29, 17:57   #4
hrabinadesroutoutou
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 148
Dot.: Chlamydia T i partner

Albo w laboratorium prywatnie (ale jest to dość drogie badanie), albo po skierowanie do rodzinnego. Choć zapewne będzie je trudno uzyskać choćby ze względu na to, że mechanizm zarażania się facetów od bab jest trochę bardziej skomplikowany, niż się wydaje i wcale nie wygląda to tak, że "włożył, wyjął i złapał" Dlatego rodzinny może dość niechętnie wydać skierowanie, o ile w ogóle.
hrabinadesroutoutou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-29, 19:35   #5
lioness_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 4
Dot.: Chlamydia T i partner

Cytat:
Napisane przez hrabinadesroutoutou Pokaż wiadomość
Albo w laboratorium prywatnie (ale jest to dość drogie badanie), albo po skierowanie do rodzinnego. Choć zapewne będzie je trudno uzyskać choćby ze względu na to, że mechanizm zarażania się facetów od bab jest trochę bardziej skomplikowany, niż się wydaje i wcale nie wygląda to tak, że "włożył, wyjął i złapał" Dlatego rodzinny może dość niechętnie wydać skierowanie, o ile w ogóle.
Rozumiem, że mój ginekolog nie może dać mu recepty bez badań/w ogóle nie może?
Szczerze mówiąc nie wiem co rodzinnemu tak zależy. Ile około prywatnie kosztuje takie badanie? A z ciekawości, to w jaki sposób się zarażają mężczyźni? Zgooglowałabym sobie, ale naprawdę już dostaję odruchu wymiotnego na widok tej medycznej paplaniny po tym jak próbowałam odczytać wyniki cytologii napisanej w ten nowy sposób niby, ale jeszcze pokrętniej.
lioness_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-29, 19:49   #6
hrabinadesroutoutou
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 148
Dot.: Chlamydia T i partner

Na chlamydię stosuje się dość silne i drogie po prostu antybiotyki, dlatego lepiej nie brać ich bez potrzeby. Dodatkowo chlamydia jest w ogóle wredną bakterią - wewnątrzkomórkową, więc trudno ją wykryć. Często gęsto zdarza się, że nawet we krwi nie wyjdzie jej antygen, dopiero po jakimś czasie. A czasem - wcale....
Badanie, z tego co kojarzę, to coś ok. 200zł, więc drogo - bo odczynniki są drogie.
Dodatkowo za nie braniem lekarstw "profilaktycznie" przemawia to, że ludzie młodzi naprawdę rzadko kiedy mają okazję zarazić się chlamydią - za to często jej nosicielkami są nasze mamy czy babcie, gdyż w ich czasach były inne metody sterylizacji i paru innych rzeczy, nie stosowano też srebra u noworodków Więc przenosiło się z kobiety na kobietę. Chlamydię za to bardzo łatwo można wytępić w środowisku zewnętrznym.

I nie, ginekolog mu nie pomoże - dziwne byłoby, gdyby był u niego facet, nie? A nie wolno wypisywać badań bez obejrzenia pacjenta
hrabinadesroutoutou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-29, 20:03   #7
lioness_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 4
Dot.: Chlamydia T i partner

Cytat:
Napisane przez hrabinadesroutoutou Pokaż wiadomość
Na chlamydię stosuje się dość silne i drogie po prostu antybiotyki, dlatego lepiej nie brać ich bez potrzeby. Dodatkowo chlamydia jest w ogóle wredną bakterią - wewnątrzkomórkową, więc trudno ją wykryć. Często gęsto zdarza się, że nawet we krwi nie wyjdzie jej antygen, dopiero po jakimś czasie. A czasem - wcale....
Badanie, z tego co kojarzę, to coś ok. 200zł, więc drogo - bo odczynniki są drogie.
Dodatkowo za nie braniem lekarstw "profilaktycznie" przemawia to, że ludzie młodzi naprawdę rzadko kiedy mają okazję zarazić się chlamydią - za to często jej nosicielkami są nasze mamy czy babcie, gdyż w ich czasach były inne metody sterylizacji i paru innych rzeczy, nie stosowano też srebra u noworodków Więc przenosiło się z kobiety na kobietę. Chlamydię za to bardzo łatwo można wytępić w środowisku zewnętrznym.

I nie, ginekolog mu nie pomoże - dziwne byłoby, gdyby był u niego facet, nie? A nie wolno wypisywać badań bez obejrzenia pacjenta
Czy ja wiem czy dziwne. Mam nadzieję, że doradzi mi co mam z nim zrobić, bo to naprawdę fajny lekarz i tego bym się po nim spodziewała.
U mnie wyszło w cytologii, jesteśmy razem trzy lata i kochamy się bez prezerwatywy, więc wydaje mi się mało prawdopodobne, żeby się nie zaraził.
Dziękuję za odpowiedź
lioness_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-01-29 21:03:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:02.