Mamy styczniowe 2017 na półmetku - czyli część II! - Strona 59 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-09-08, 09:33   #1741
Konkardia
Wtajemniczenie
 
Avatar Konkardia
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2 141
Dot.: Mamy styczniowe 2017 na półmetku - czyli część II!

Cytat:
Napisane przez Amalte Pokaż wiadomość
NiEBiE w którym jesteś TC, że już masz konsultacje okulistyczną?
Ja również mam sporą wadą wzroku, moja dr nic nie wspominała a ja zawsze zapominam o to zapytać....

Jedziemy dziś oglądać wózki, chociaż już sie chyba zdecydowaliśmy na Anex sport. No ale przy okazji może oglądniemy foteliki i inne bajery
No wlasnie! Jakos tak wczesnie Mi lekarka napisala juz na pierwszej wizycie, ze konsultacja od 30-32 tc

Orlica nie daj sie! Teraz albo nigdy! Wiesz jaka ulge poczujesz po?

Surka cudownie, ze z serduszkiem Maluszki jest wszystko ok!



Nosicie rajstopy? Gdzie dajecie od nich gumke? Na linii majtek czy nad pepkiem? Dzis mnie tak gumka drazni, ze glowa mala. Chyba sobie kupie ciazowe

Wysłane z mojego LG-D290 przy użyciu Tapatalka
__________________
If you walk in the sun
I will be your shadow
2015: 15; 2016: 19; 2017: 21
2018: 29; 2019: 9; 2020: 20; 2021: 6
Konkardia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-08, 09:41   #1742
Karoloo
<3 <3 <3
 
Avatar Karoloo
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 8 332
Dot.: Mamy styczniowe 2017 na półmetku - czyli część II!

Cytat:
Napisane przez wild_girl1 Pokaż wiadomość

A za położna, każdą sie płaci? Jak to jest... Bo u mnie w mieście jest bezpłatna szkoła rodzenia i prowadzi ją położna, która deklaruje się wybrać uczęszczając do tej szkoły... No i wiadomo źe spotkania jeszcze przed ciąża...
nie za każdą. Normalnie na porodówce masz 2 max 3 położne które się Tobą "opiekują". Ja nie miałam opłaconej i bardzo żałuje bo ewidentnie miały mnie w a jak zaczęło się coś złego dziać to srały po gaciach. Dodam, że byłam jedyną rodzącą. Płacisz za swoją położną (czasem jest tak, że tylko z danego szpitala można brać) i ona jest z Tobą na wyłączność.
__________________
25052013 <3 <3



Franek 15.12.2014
Zosia i Klara 08.12.2016
<3
Karoloo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-08, 09:46   #1743
pequenina_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 525
Dot.: Mamy styczniowe 2017 na półmetku - czyli część II!

Cytat:
Napisane przez Moniczi Pokaż wiadomość

pequenina współczuję przeżyć remontowych - pamiętam jak wymienialiśmy okna, umówiliśmy się na 18-tego października, wszystko zafoliowane i przygotowane, a ekipa nie przyjechała w ogóle :p Postraszyłam ich pozwem i w ramach zadośćuczynienia parapety zrobili za darmo.
Może te gniazdka nad blatem da się jeszcze przesunąć?
O, fajnie, że taki gest. Gniazdka niby da się przesunąć, ale trochę się boję. Trzeba zdjąć 2 płytki (małe cegiełki), wyryć 2 dziury w wielkiej płycie na puszki do gniazdek, załatać stare dziury, położyć nowe dwie płytki, zafugować i mieć nadzieję, że w trakcie dłubania w wielkiej płycie nie odpadnie/popęka reszta płytek / kawałek ściany / cokolwiek innego...
Jeśli tego nie zrobię, to będzie bardzo nieestetycznie (blat musiałby być kilka cm niżej niż blat naprzeciwko, a między nimi jest 75cm przerwy więc by to było widać, po drugie ramka gniazdka dotykałaby blatu) i niefunkcjonalnie (gniazdka musiałyby być do góry nogami żebym mogła wciskać wtyczki kątowe, mycie blatu gdzie tuż nad nim jest gniazdko to chyba niefajnie). Na szczęście elektryk uznał swój błąd i podjął się wyzwania :P

Cytat:
Napisane przez Karoloo Pokaż wiadomość
pequenina_ osobiście nie jestem za tym żeby brać antybiotyki zapobiegawczo. Przykro mi, że spotkał Cię taki incydent co do kp i antybiotyków to jest fajny laktacyjny leksykon leków. KLIK
Cytat:
Napisane przez surka Pokaż wiadomość
Jestem przeciwniczką dawania antybiotyków na zaś
Ja ogólnie też nie jestem za tym, na przykład, kiedy idziesz z dzieckiem do lekarza bo się przeziębiło a ten od razu daje antybiotyk, to coś jest nie tak. Ale kiedy chodzi o operację tego typu, to nie miałabym skrupułów, szkoda wynikająca z wzięcia antybiotyku jest raczej mniejsza niż ewentualne komplikacje. No i takie operacje są raczej rzadkością. Dzięki za linka

Cytat:
Napisane przez surka Pokaż wiadomość
Wczoraj byłam na echu serca płodu. Na szczęście wszystko dobrze, serduszko i przepływy w porządku. Córka waży już 495 gram
Super

Cytat:
Napisane przez magbes Pokaż wiadomość
Imię wybraliśmy na porodowce 😀 mieliśmy jakieś typy i wkoncu mąż zdecydował ze będzie Dominika.
To w sumie zdążyliście
pequenina_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-08, 09:49   #1744
NiEBiE
Zakorzenienie
 
Avatar NiEBiE
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 261
Dot.: Mamy styczniowe 2017 na półmetku - czyli część II!

Karoloo tym bardziej zaczynam się zastanawiać... znalazłam w necie doule-polozna, której opieka od 35 tc kosztuje 700 zł. W tym są ktg, poród, łagodzenie bólu, 2 wizyty po na kąpiele, edukacja przed porodem i w połogu. Czy to dobry pakiet w takiej cenie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

NiEBiE jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-08, 09:58   #1745
furjatka
Zadomowienie
 
Avatar furjatka
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 1 473
Dot.: Mamy styczniowe 2017 na półmetku - czyli część II!

Cytat:
Napisane przez NiEBiE Pokaż wiadomość
Karoloo tym bardziej zaczynam się zastanawiać... znalazłam w necie doule-polozna, której opieka od 35 tc kosztuje 700 zł. W tym są ktg, poród, łagodzenie bólu, 2 wizyty po na kąpiele, edukacja przed porodem i w połogu. Czy to dobry pakiet w takiej cenie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
no ja mam namiar na taką za 1000zł, ale w tym jest jeszcze zagwarantowana indywidualna sala w szpitalu dla siebie i partnera..
__________________
29.01.2017 Mikołaj
furjatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-08, 10:03   #1746
cornflower_girl
Zakorzenienie
 
Avatar cornflower_girl
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 3 605
Dot.: Mamy styczniowe 2017 na półmetku - czyli część II!

Cytat:
Napisane przez Lidka99 Pokaż wiadomość
A mnie dziś mdłości obudziły

No właśnie ja będę miała położną i z tego co się zorientowałam to koło 400-500zł, opiekę zaczyna od momentu przyjazdu do szpitala i po porodzie przyjeżdża jeszcze do domu, trochę się z nią zdążyłam poznać bo pracuje w gabinecie u mojego gin.
Jeszcze mdłości? Współczuję
Co do położnej - fajnie to wygląda.


Cytat:
Napisane przez Orlica Pokaż wiadomość
Miałam wczoraj z mężem przeprawę odnośnie mojej mgr...
Ogólnie studia skończyłam i wszystko pozdawałam terminowo w zeszłym roku, tylko z samą pracą mi nie wyszło. Promotor wrobił mnie w koszmarny temat i nie mam do tego w ogóle serca. Skreślili mnie już z listy studentów i mogą przywrócić tylko pod warunkiem, że obronię się do 20 grudnia - prawdopodobnie, muszę dziś zadzwonić do dziekanatu i się upewnić. Tak czy inaczej mam napisany jeden rozdział i pustkę w głowie w kwestii kolejnych...
Mąż mnie dość brutalnie próbował zmotywować i miał oczywiście rację, także spróbuję do tego przysiąść, żeby w końcu mieć to z głowy...
Współczuję sytuacji... Pogadaj z promotorem, może brzuszek trochę przekona go, że inne podejście lub uproszczenie tematu to nie ujma na honorze.


Cytat:
Napisane przez pequenina_ Pokaż wiadomość
Więc jakoś nie wyobrażam sobie nie brać antybiotyków przy cesarce. Chociaż z drugiej strony można karmić jak się bierze antybiotyki?

Relacja z remontu: wykiwał mnie następny "fachowiec" Umówiłam się z nim na zrobienie gazu i podłączenie kuchenki. Potem zapytałam o montaż armatury. Na gaz dał normalną cenę, ale za armaturę już cenę z kosmosu. Jak się nie zgodziłam na armaturę to i z gazu zrezygnował, chyba że mu zapłacę podwójnie. Uwielbiam branżę remontową <3
Więc armaturę będziemy zakładali sami. Pomalowaliśmy łazienkę i zaizolowaliśmy miejsce na brodzik, przycięliśmy mu obudowę. Elektryk dalej sobie grzebie w gniazdkach, już jest światło, hura Jutro chcemy zamontować wc i brodzik właśnie. No i tak sobie powoli dłubiemy. Kasa na remont się skończyła, poprzednia ekipa nie oddała zaliczki, pozew muszę napisać... No ale już prawie koniec, jest pięknie. Jeszcze okazało się, że 2 gniazdka są o 10cm za nisko, elektryk się kopsnął. Miały być nad blatem a wychodzą na poziomie blatu

Oooo i teraz dzwoniła pani, która sprzedaje wózek, umówiłam się na sobotę. Jest piękny <3 Jak dojdzie do transakcji to porobię fotki
Są antybiotyki bezpieczne przy kp.
Co do remontu - nie wiem, co Ci napisać. Fachmeni mnie przerażają, niby to prosta rzecz, niby robią to setki razy, a tu takie niespodzianki.
My teraz jesteśmy na etapie planowania, jak chcemy przerobić mieszkanie - zgody ze wspólnoty - nie mogę uzyskać konkretnych informacji...
Trzymam kciuki za wózek

Cytat:
Napisane przez Orlica Pokaż wiadomość
Teoretycznie geoinformacja środowiskowa, w praktyce dostałam temat z hydrogeologii Problemem jest zebranie danych, których nigdzie nie ma rzetelnych, a jedyne miejsce gdzie mogą być, to prywatne archiwa pewnego przedsiębiorstwa, mogę się tam dostać tylko z promotorem, który już kilka razy mnie wystawiał z wyjazdem tam - bo to nawet nie jest w moim mieście...
Bardzo niepoważny człowiek. Zmiana promotora wchodzi w grę?


Cytat:
Napisane przez NiEBiE Pokaż wiadomość
Początkowo nie chciałam brać dodatkowej położnej (to przecież spory koszt), ale z racji tego, że będę rodzić w szpitalu, który nie ma najlepszych opinii, to zaczęłam się nad tym zastanawiać. Tylko gdzie ją znaleźć?
Dowiedz się, czy szpital pozwala na poród z własną położną (czy ma być z ich szpitala, czy może być spoza). Spoza szukałabym przez wyszukiwarkę stowarzyszenia Dobrze Urodzeni - co prawda to stowarzyszenie promuje porody domowe, ale położne pracują tez w szpitalu.

Cytat:
Napisane przez surka Pokaż wiadomość
Wczoraj byłam na echu serca płodu. Na szczęście wszystko dobrze, serduszko i przepływy w porządku. Córka waży już 495 gram
Duża panna


Cytat:
Napisane przez wild_girl1 Pokaż wiadomość
Dzięki dziewczyny za gratulacje furiatka pewnie skierowanie na glukozę da Ci właśnie w 24 TC na wizycie... Ja przed kolejna wizyta zrobie badania czyli przed 5.10 chociaz juz sie boje:P

Co do omawiania USG to moja gin jest mega sympatyczna i wszystko omawia po kolei, powiedziała źe "to serduszko, tak bije" tylko że potem widziałam że patrzy czy równo tam pracuje i czy ładnie się tam otwiera zamyka... Ale była przy tym tak skupiona, że nic nie mówiła:P dopiero później stwierdziła, że wszystko ok a mój mąż do niej "niech pani więcej tak nie robi bo sie zestresowałem:P" hehe ogólnie bardzo sympatyczna atmosfera, kobitka odpowie na wszystkie pytania także jestem mega zadowolona

Orlica, wiem że ciężko pisze sie takie prace, ja za każdym z 3 razy trafiłam na takiego promotora że szybko pożałowałam, ale jakoś sie udało. Tobie też sie uda!

Był jeszcze temat o porodach, gdyby sie udało to wole poród SN bez dwóch zdań. Miałam wycinany wyrostek (wiem że to nie to samo ale operacja i do tego mniejsze cięcie) i nie najlepiej to wspominam... Oczywiście jeśli trzeba będzie CC to trudno, dla dobra dziecka wszystko. No i mąż będzie ze mną, kiedyś mówił że by nie chciał, zresztą ja też ale później nam sie zmieniło i nie wyobrażam sobie inaczej

A za położna, każdą sie płaci? Jak to jest... Bo u mnie w mieście jest bezpłatna szkoła rodzenia i prowadzi ją położna, która deklaruje się wybrać uczęszczając do tej szkoły... No i wiadomo źe spotkania jeszcze przed ciąża...
Położna środowiskowa (czyli zapewne ta od szkoly rodzenia o wizyt domowych po porodzie) a położna pracująca przy przyjmowaniu porodów to dwie różne osoby.
Za położną od porodu można nie płacić, trafisz na kogoś na dyżurze. Niektóre szpitale w ogóle nie zezwalają na opłacanie personelu.
Fajną opcją jest zgoda na obecność studentki położnictwa - one często bardzo starają się i pomagają rodzącej. Mają też najnowsza wiedzę, dokształcają się - mogą podpowiedzieć wiele przydatnych rzeczy.

Cytat:
Napisane przez Konkardia Pokaż wiadomość
Nosicie rajstopy? Gdzie dajecie od nich gumke? Na linii majtek czy nad pepkiem? Dzis mnie tak gumka drazni, ze glowa mala. Chyba sobie kupie ciazowe

Wysłane z mojego LG-D290 przy użyciu Tapatalka
Ciążowe chyba rozwiążą ten problem. Ja jestem antyrajstopowa - i bez ciąży gumki mnie wkurzają

---------- Dopisano o 11:02 ---------- Poprzedni post napisano o 10:59 ----------

Cytat:
Napisane przez wild_girl1 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny Witam sie wieczorową porą i melduje sie po dzisiejszych połówkowych
Najprawdopodobniej Juleczka chciałam Marysię ale mojemu nie bardzo to imie sie podobalo, chociaż po badaniu sie na nie zgodził ... No ale poszłam na kompromis i na Julci stanęło
Gratuluję - piękne imię Mamy w rodzinie jedną Julkę, jest urocza.

---------- Dopisano o 11:03 ---------- Poprzedni post napisano o 11:02 ----------

Cytat:
Napisane przez NiEBiE Pokaż wiadomość
Karoloo tym bardziej zaczynam się zastanawiać... znalazłam w necie doule-polozna, której opieka od 35 tc kosztuje 700 zł. W tym są ktg, poród, łagodzenie bólu, 2 wizyty po na kąpiele, edukacja przed porodem i w połogu. Czy to dobry pakiet w takiej cenie?
U mnie w mieście za sam poród biorą od 800 wzwyż. A co rozumie przez łagodzenie bólu?
__________________

Bogini kuchennego zniszczenia
cornflower_girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-08, 10:05   #1747
muffi24
Zadomowienie
 
Avatar muffi24
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Wrocław :)
Wiadomości: 1 855
Dot.: Mamy styczniowe 2017 na półmetku - czyli część II!

Eh u nas pakiet położna plus osobna sala 2500

Wysłane z mojego SM-T110 przy użyciu Tapatalka
muffi24 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-09-08, 10:07   #1748
Lidka99
Zadomowienie
 
Avatar Lidka99
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 1 623
Dot.: Mamy styczniowe 2017 na półmetku - czyli część II!

Cytat:
Napisane przez Orlica Pokaż wiadomość
Miałam wczoraj z mężem przeprawę odnośnie mojej mgr...
Ogólnie studia skończyłam i wszystko pozdawałam terminowo w zeszłym roku, tylko z samą pracą mi nie wyszło. Promotor wrobił mnie w koszmarny temat i nie mam do tego w ogóle serca. Skreślili mnie już z listy studentów i mogą przywrócić tylko pod warunkiem, że obronię się do 20 grudnia - prawdopodobnie, muszę dziś zadzwonić do dziekanatu i się upewnić. Tak czy inaczej mam napisany jeden rozdział i pustkę w głowie w kwestii kolejnych...
Mąż mnie dość brutalnie próbował zmotywować i miał oczywiście rację, także spróbuję do tego przysiąść, żeby w końcu mieć to z głowy...
Pisz pisz, szkoda by było

Cytat:
Napisane przez pequenina_ Pokaż wiadomość
Relacja z remontu: wykiwał mnie następny "fachowiec" Umówiłam się z nim na zrobienie gazu i podłączenie kuchenki. Potem zapytałam o montaż armatury. Na gaz dał normalną cenę, ale za armaturę już cenę z kosmosu. Jak się nie zgodziłam na armaturę to i z gazu zrezygnował, chyba że mu zapłacę podwójnie. Uwielbiam branżę remontową <3
Więc armaturę będziemy zakładali sami. Pomalowaliśmy łazienkę i zaizolowaliśmy miejsce na brodzik, przycięliśmy mu obudowę. Elektryk dalej sobie grzebie w gniazdkach, już jest światło, hura Jutro chcemy zamontować wc i brodzik właśnie. No i tak sobie powoli dłubiemy. Kasa na remont się skończyła, poprzednia ekipa nie oddała zaliczki, pozew muszę napisać... No ale już prawie koniec, jest pięknie. Jeszcze okazało się, że 2 gniazdka są o 10cm za nisko, elektryk się kopsnął. Miały być nad blatem a wychodzą na poziomie blatu

Oooo i teraz dzwoniła pani, która sprzedaje wózek, umówiłam się na sobotę. Jest piękny <3 Jak dojdzie do transakcji to porobię fotki

Miłego dnia!
No tak to jest z tymi fachowcami, ale dobrze że już bliżej niż dalej

Cytat:
Napisane przez Karoloo Pokaż wiadomość

no to świetna cena u mnie ceny zaczynają się od 850 zł
Dlatego nawet się nie zastanawiam, tym bardziej że tż nie będzie przy porodzie, miękka fryta z niego ale w Poznaniu koleżanka płaciła 1500zł już za taką przyjemność.

Cytat:
Napisane przez surka Pokaż wiadomość
Wczoraj byłam na echu serca płodu. Na szczęście wszystko dobrze, serduszko i przepływy w porządku. Córka waży już 495 gram
Super no to już kawał baby


Cytat:
Napisane przez NiEBiE Pokaż wiadomość
Karoloo tym bardziej zaczynam się zastanawiać... znalazłam w necie doule-polozna, której opieka od 35 tc kosztuje 700 zł. W tym są ktg, poród, łagodzenie bólu, 2 wizyty po na kąpiele, edukacja przed porodem i w połogu. Czy to dobry pakiet w takiej cenie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Myślę że dobra cena, ja bym brała
Lidka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-08, 10:24   #1749
hope2016
Raczkowanie
 
Avatar hope2016
 
Zarejestrowany: 2016-06
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 297
Dot.: Mamy styczniowe 2017 na półmetku - czyli część II!

Hej ! Dziewczyny odebrałam wyniki z glukozy. Na czczo 87.2, po godzinie 104.5, po dwóch 86.6. Czy któraś się na tym zna ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
hope2016 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-08, 10:29   #1750
zie_l_ona
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 627
Dot.: Mamy styczniowe 2017 na półmetku - czyli część II!

Cytat:
Napisane przez wild_girl1 Pokaż wiadomość
A za położna, każdą sie płaci? Jak to jest... Bo u mnie w mieście jest bezpłatna szkoła rodzenia i prowadzi ją położna, która deklaruje się wybrać uczęszczając do tej szkoły... No i wiadomo źe spotkania jeszcze przed ciąża...
Jak dziewczyny pisały - płacisz za taką, co tylko Tobie towarzyszy przy porodzie. Te ze szkoły rodzenia, co przychodzą po porodzie do domu, są na NFZ i to są niezależne rzeczy.

Cytat:
Napisane przez cornflower_girl Pokaż wiadomość
J
Fajną opcją jest zgoda na obecność studentki położnictwa - one często bardzo starają się i pomagają rodzącej. Mają też najnowsza wiedzę, dokształcają się - mogą podpowiedzieć wiele przydatnych rzeczy.
To jest opcja, którą ja rozważam, bo słyszałam same dobre opinie o tych studentkach. Tylko jeszcze nie wybrałam szpitala, a nie w każdym jest taka opcja.



Cytat:
Napisane przez Konkardia Pokaż wiadomość
Nosicie rajstopy? Gdzie dajecie od nich gumke? Na linii majtek czy nad pepkiem? Dzis mnie tak gumka drazni, ze glowa mala. Chyba sobie kupie ciazowe
Ja już w czerwcu nie dawałam rady w rajstopach, bo mnie cisnęły w brzuch. Chodzę bez lub, jeżeli sytuacja tego wymaga, w pończochach samonośnych. A na jesień planuję kupić już takie ciążowe, w rossmanie są chyba całkiem spoko w rozsądnej cenie.
zie_l_ona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-08, 10:35   #1751
Konkardia
Wtajemniczenie
 
Avatar Konkardia
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2 141
Dot.: Mamy styczniowe 2017 na półmetku - czyli część II!

Cytat:
Napisane przez zie_l_ona Pokaż wiadomość
Jak dziewczyny pisały - płacisz za taką, co tylko Tobie towarzyszy przy porodzie. Te ze szkoły rodzenia, co przychodzą po porodzie do domu, są na NFZ i to są niezależne rzeczy.


To jest opcja, którą ja rozważam, bo słyszałam same dobre opinie o tych studentkach. Tylko jeszcze nie wybrałam szpitala, a nie w każdym jest taka opcja.




Ja już w czerwcu nie dawałam rady w rajstopach, bo mnie cisnęły w brzuch. Chodzę bez lub, jeżeli sytuacja tego wymaga, w pończochach samonośnych. A na jesień planuję kupić już takie ciążowe, w rossmanie są chyba całkiem spoko w rozsądnej cenie.
Oo fajnie, dziękuję za odpowiedź! Nie wiedziałam, że w drogeriach takie można kupić. Dziś się tam pofatyguję

Wysłane z mojego LG-D290 przy użyciu Tapatalka
__________________
If you walk in the sun
I will be your shadow
2015: 15; 2016: 19; 2017: 21
2018: 29; 2019: 9; 2020: 20; 2021: 6
Konkardia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-09-08, 10:39   #1752
zie_l_ona
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 627
Dot.: Mamy styczniowe 2017 na półmetku - czyli część II!

Cytat:
Napisane przez Konkardia Pokaż wiadomość
Oo fajnie, dziękuję za odpowiedź! Nie wiedziałam, że w drogeriach takie można kupić. Dziś się tam pofatyguję
Leżą na tej półce z kosmetykami dla ciężarnych, a nie na półce z rajstopami
zie_l_ona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-08, 10:53   #1753
Moniczi
Rozeznanie
 
Avatar Moniczi
 
Zarejestrowany: 2016-05
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 794
Dot.: Mamy styczniowe 2017 na półmetku - czyli część II!

zie_l_ona wielkie dzięki za info o rajstopach! Ja już normalnie gumkę w połowie ud trzymam, tak mnie przy brzuszku ciśnie :p

hope2016 w normie się mieścisz, ale ten cukier na czczo to masz dość wysoki, pojadłaś na noc?

Lidka99 współczuję mdłości - mnie zmęczyły w niedzielę, mam nadzieję, że już się u nas nie pojawią. Na razie jedynie zgaga mi dokucza.
Moniczi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-08, 10:56   #1754
hope2016
Raczkowanie
 
Avatar hope2016
 
Zarejestrowany: 2016-06
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 297
Dot.: Mamy styczniowe 2017 na półmetku - czyli część II!

Cytat:
Napisane przez Moniczi Pokaż wiadomość
zie_l_ona wielkie dzięki za info o rajstopach! Ja już normalnie gumkę w połowie ud trzymam, tak mnie przy brzuszku ciśnie
hope2016 w normie się mieścisz, ale ten cukier na czczo to masz dość wysoki, pojadłaś na noc?

Lidka99 współczuję mdłości - mnie zmęczyły w niedzielę, mam nadzieję, że już się u nas nie pojawią. Na razie jedynie zgaga mi dokucza.
Normę na czczo mam określoną 70-99 więc tu wiem że jest okej, nie wiem co z wynikami po godzinie i po dwóch myślisz że wysoki? Nie wiem czy pojadlam, normalnie chyba

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
hope2016 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-08, 11:02   #1755
Agnes_K
Raczkowanie
 
Avatar Agnes_K
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 170
Dot.: Mamy styczniowe 2017 na półmetku - czyli część II!

Dziewczyny melduję się na szybko po połówkowych, bo zaraz lecę do roboty. Maluch rozwija się pięknie i waży 342 gramy i potwierdzony synuś
no to teraz będziemy się kłócić o imię
Agnes_K jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-08, 11:12   #1756
magbes
Zadomowienie
 
Avatar magbes
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 1 831
Dot.: Mamy styczniowe 2017 na półmetku - czyli część II!

Cytat:
Napisane przez hope2016 Pokaż wiadomość
Hej ! Dziewczyny odebrałam wyniki z glukozy. Na czczo 87.2, po godzinie 104.5, po dwóch 86.6. Czy któraś się na tym zna ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W normie.
Cytat:
Napisane przez Konkardia Pokaż wiadomość
Oo fajnie, dziękuję za odpowiedź! Nie wiedziałam, że w drogeriach takie można kupić. Dziś się tam pofatyguję

Wysłane z mojego LG-D290 przy użyciu Tapatalka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
magbes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-08, 11:14   #1757
Moniczi
Rozeznanie
 
Avatar Moniczi
 
Zarejestrowany: 2016-05
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 794
Dot.: Mamy styczniowe 2017 na półmetku - czyli część II!

hope2016 wszystkie w normie, tak jak już magbes napisała

Agnes_K gratuluję synusia
Moniczi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-08, 11:15   #1758
magbes
Zadomowienie
 
Avatar magbes
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 1 831
Dot.: Mamy styczniowe 2017 na półmetku - czyli część II!

Hm... coś poknocilam i mi nie pocytowalo. Fajnie że Polowkowe wyszły Dobrze.
Jeszcze mi się przypomniało co do porodu i tz. Jak nie chciał TAM zaglądać a przy par tych położna wola O główka główka wyszła szybko niech Pan zobaczy ile włosów 😃i tyle było z jego postanowień 😃Ale cieszę się ze był 😉

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
magbes jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-08, 11:19   #1759
Lidka99
Zadomowienie
 
Avatar Lidka99
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 1 623
Dot.: Mamy styczniowe 2017 na półmetku - czyli część II!

Cytat:
Napisane przez hope2016 Pokaż wiadomość
Hej ! Dziewczyny odebrałam wyniki z glukozy. Na czczo 87.2, po godzinie 104.5, po dwóch 86.6. Czy któraś się na tym zna ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jest ok

Cytat:
Napisane przez Moniczi Pokaż wiadomość
Lidka99 współczuję mdłości - mnie zmęczyły w niedzielę, mam nadzieję, że już się u nas nie pojawią. Na razie jedynie zgaga mi dokucza.
No zgaga też się u mnie zdarza a te mdłości to niestety jeszcze sporadyczne incydenty

Cytat:
Napisane przez Agnes_K Pokaż wiadomość
Dziewczyny melduję się na szybko po połówkowych, bo zaraz lecę do roboty. Maluch rozwija się pięknie i waży 342 gramy i potwierdzony synuś
no to teraz będziemy się kłócić o imię
Pięknie
Lidka99 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-09-08, 11:30   #1760
wild_girl1
Rozeznanie
 
Avatar wild_girl1
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Wiadomości: 614
GG do wild_girl1
Dot.: Mamy styczniowe 2017 na półmetku - czyli część II!

Dzięki dziewczyny za info bo już sie troszke pogubiłam w tym wszystkim fajnie by było mieć taką położną ale chyba sobie daruje bo to jednak troszke kosztuje a u mnie położne w szpitalu z tego co słyszałam są w miare, przy porodzie będe miala męża i z tego co wiem moja gin też przyjeżdza do porodu... Więc myśle że będzie ok. Ale szczerze gdyby za 1000zl zaproponowali mi położna i sale na wyłączność to bym sie zdecydowała ale u nas takich luksusów nie ma:P

Agnes_K gratulacje a który TC? Bo moja ma podobną wage (367g) i tak sie zastanawiam

---------- Dopisano o 12:30 ---------- Poprzedni post napisano o 12:25 ----------

Lidka ja też jeszcze mdłości miewam np. Teraz... Eh... A wieczorami jeszcze zgaga męczy... Ale odpukać ... Nie przytulam już kibelka z innych dolegliwości to jeszcze często ból głowy mam. W całym życiu mnie tyle razy głowa nie bolała co w ciąży
__________________
Razem od 21.12.2011r.
Zaręczyny 18.03.2013r.
Ślub 26.06.2014r.

http://www.suwaczek.pl/cache/a51c7de9d8.png
wild_girl1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-08, 11:34   #1761
Konkardia
Wtajemniczenie
 
Avatar Konkardia
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2 141
Dot.: Mamy styczniowe 2017 na półmetku - czyli część II!

Cytat:
Napisane przez Agnes_K Pokaż wiadomość
Dziewczyny melduję się na szybko po połówkowych, bo zaraz lecę do roboty. Maluch rozwija się pięknie i waży 342 gramy i potwierdzony synuś
no to teraz będziemy się kłócić o imię
Super wiesci!!

Zielona Dzieki! ja juz wlasnie nie moge w spodniach za bardzo chodzic, bo mnie nawet te z gumka cisna i stwierdzilam ze sie przerzuce na sukienki i spodnice...no i gumka nadal cisnie

Wysłane z mojego LG-D290 przy użyciu Tapatalka
__________________
If you walk in the sun
I will be your shadow
2015: 15; 2016: 19; 2017: 21
2018: 29; 2019: 9; 2020: 20; 2021: 6
Konkardia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-08, 11:43   #1762
obca7
Wtajemniczenie
 
Avatar obca7
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Leszno
Wiadomości: 2 697
Dot.: Mamy styczniowe 2017 na półmetku - czyli część II!

hej

Gratuluję udanych wizyt i poznania płci

Witam też nowa mamusię

Ja położnej nie będe miała opłaconej-jaka się trafi w szpitalu taka będzie idę na żywioł

Hope mi lekarz mówił, ze najwazniejszy jest wynik po 2 godzinach
obca7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-08, 11:44   #1763
Amalte
Rozeznanie
 
Avatar Amalte
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 633
Dot.: Mamy styczniowe 2017 na półmetku - czyli część II!

Cytat:
Napisane przez NiEBiE Pokaż wiadomość
Jestem w 20tc i ostatnio powiedziałam o mojej wadzie oraz tym, że półtora roku temu miałam 3 choroby na raz i powiedział, żeby się skonsultować.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dzięki za odp.
Koniecznie muszę o to zapytać na następnej wizycie...


Cytat:
Napisane przez Konkardia Pokaż wiadomość
No wlasnie! Jakos tak wczesnie Mi lekarka napisala juz na pierwszej wizycie, ze konsultacja od 30-32 tc

Orlica nie daj sie! Teraz albo nigdy! Wiesz jaka ulge poczujesz po?

Surka cudownie, ze z serduszkiem Maluszki jest wszystko ok!



Nosicie rajstopy? Gdzie dajecie od nich gumke? Na linii majtek czy nad pepkiem? Dzis mnie tak gumka drazni, ze glowa mala. Chyba sobie kupie ciazowe

Wysłane z mojego LG-D290 przy użyciu Tapatalka
Potwierdzam! Rajty z Rossmana są spoko;-)
Amalte jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-08, 11:44   #1764
Karoloo
<3 <3 <3
 
Avatar Karoloo
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 8 332
Dot.: Mamy styczniowe 2017 na półmetku - czyli część II!

Cytat:
Napisane przez muffi24 Pokaż wiadomość
Eh u nas pakiet położna plus osobna sala 2500


Cytat:
Napisane przez Agnes_K Pokaż wiadomość
Dziewczyny melduję się na szybko po połówkowych, bo zaraz lecę do roboty. Maluch rozwija się pięknie i waży 342 gramy i potwierdzony synuś
no to teraz będziemy się kłócić o imię
suuuuper

Cytat:
Napisane przez pequenina_ Pokaż wiadomość

Ja ogólnie też nie jestem za tym, na przykład, kiedy idziesz z dzieckiem do lekarza bo się przeziębiło a ten od razu daje antybiotyk, to coś jest nie tak. Ale kiedy chodzi o operację tego typu, to nie miałabym skrupułów, szkoda wynikająca z wzięcia antybiotyku jest raczej mniejsza niż ewentualne komplikacje. No i takie operacje są raczej rzadkością. Dzięki za linka
Akurat miałaś mega pecha u mnie po cc nic nie było i antybiotyków nie dostałam w razie W. Także nie wiem od czego to zależy

Cytat:
Napisane przez NiEBiE Pokaż wiadomość
Karoloo tym bardziej zaczynam się zastanawiać... znalazłam w necie doule-polozna, której opieka od 35 tc kosztuje 700 zł. W tym są ktg, poród, łagodzenie bólu, 2 wizyty po na kąpiele, edukacja przed porodem i w połogu. Czy to dobry pakiet w takiej cenie?
mogę zapytać kumpeli- douli, czy to dobra cena.
__________________
25052013 <3 <3



Franek 15.12.2014
Zosia i Klara 08.12.2016
<3
Karoloo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-08, 11:50   #1765
hope2016
Raczkowanie
 
Avatar hope2016
 
Zarejestrowany: 2016-06
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 297
Dot.: Mamy styczniowe 2017 na półmetku - czyli część II!

Ja sie nie orientowalam jakie sa ceny poloznych u mnie w miescie, ale mysle ze skoro TZ ze mna bedzie to jakos przezyje bez poloznej na wylacznosc, choc pewnie jest to super sprawa.
Piszecie o konsultacjach okukistycznych, każda z nas musi na tak iść, czy tylko te dziewczyny które mają jakieś wady? Jak to jest?
Agnes_K Gratuluję udanych badań polowkowych

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
hope2016 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-08, 12:00   #1766
Konkardia
Wtajemniczenie
 
Avatar Konkardia
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2 141
Dot.: Mamy styczniowe 2017 na półmetku - czyli część II!

Cytat:
Napisane przez hope2016 Pokaż wiadomość
Ja sie nie orientowalam jakie sa ceny poloznych u mnie w miescie, ale mysle ze skoro TZ ze mna bedzie to jakos przezyje bez poloznej na wylacznosc, choc pewnie jest to super sprawa.
Piszecie o konsultacjach okukistycznych, każda z nas musi na tak iść, czy tylko te dziewczyny które mają jakieś wady? Jak to jest?
Agnes_K Gratuluję udanych badań polowkowych

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Chyba z wadami, aczkolwiek to w sumie nie o wade chodzi a o dno oka i odklejanie siatkowki o ile sie nie myle... W kazdym razie ja wade mam i ide

Wysłane z mojego LG-D290 przy użyciu Tapatalka
__________________
If you walk in the sun
I will be your shadow
2015: 15; 2016: 19; 2017: 21
2018: 29; 2019: 9; 2020: 20; 2021: 6
Konkardia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-08, 12:04   #1767
pequenina_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 525
Dot.: Mamy styczniowe 2017 na półmetku - czyli część II!

Cytat:
Napisane przez cornflower_girl Pokaż wiadomość
Są antybiotyki bezpieczne przy kp.
Co do remontu - nie wiem, co Ci napisać. Fachmeni mnie przerażają, niby to prosta rzecz, niby robią to setki razy, a tu takie niespodzianki.
My teraz jesteśmy na etapie planowania, jak chcemy przerobić mieszkanie - zgody ze wspólnoty - nie mogę uzyskać konkretnych informacji...
Trzymam kciuki za wózek
Czego chciałabyś się dowiedzieć od wspólnoty? U mnie też byli mało ogarnięci ale w końcu sama się wszystkiego dowiedziałam, czasami wspólnota nie ma nic do danego tematu, np. moc przyłączeniowa prądu do mieszkania myślałam, że trzeba pytać tam, a takie info jest na umowie z firmą od prądu, itp. No i dużo sił i kasy życzę na to przerabianie

Cytat:
Napisane przez hope2016 Pokaż wiadomość
Hej ! Dziewczyny odebrałam wyniki z glukozy. Na czczo 87.2, po godzinie 104.5, po dwóch 86.6. Czy któraś się na tym zna ?
Nie znam się wcale, ale brzmi sensownie - na czczo masz wynik normalny, potem rośnie bo się zasłodziłaś, a potem maleje bo się normuje.

Cytat:
Napisane przez Agnes_K Pokaż wiadomość
Dziewczyny melduję się na szybko po połówkowych, bo zaraz lecę do roboty. Maluch rozwija się pięknie i waży 342 gramy i potwierdzony synuś
no to teraz będziemy się kłócić o imię
Super! Gratki!

Cytat:
Napisane przez magbes Pokaż wiadomość
Jeszcze mi się przypomniało co do porodu i tz. Jak nie chciał TAM zaglądać a przy par tych położna wola O główka główka wyszła szybko niech Pan zobaczy ile włosów 😃i tyle było z jego postanowień 😃Ale cieszę się ze był 😉
Hahahaha

Cytat:
Napisane przez Karoloo Pokaż wiadomość

Akurat miałaś mega pecha u mnie po cc nic nie było i antybiotyków nie dostałam w razie W. Także nie wiem od czego to zależy
No, miałam, zawsze mam mega pecha albo mega szczęście. :P Też nie wiem od czego to zależy, ale właśnie z tego względu, że nawet lekarze nie potrafią przewidzieć, wzięłabym ten antybiotyk. Nikomu nie życzę takich komplikacji, to jest wiele gorsze niż sama operacja! Na szczęście jakimś cudem wszystko mi się zrosło tak, że prawie śladu nie ma
pequenina_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-08, 12:45   #1768
Konkardia
Wtajemniczenie
 
Avatar Konkardia
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2 141
Dot.: Mamy styczniowe 2017 na półmetku - czyli część II!

Jupi! Dostałam info, że mi wyślą darmowe tabletki do zmywary!

Wysłane z mojego LG-D290 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 13:45 ---------- Poprzedni post napisano o 13:44 ----------

Oszczedze na...cos dla dziecka

Wysłane z mojego LG-D290 przy użyciu Tapatalka
__________________
If you walk in the sun
I will be your shadow
2015: 15; 2016: 19; 2017: 21
2018: 29; 2019: 9; 2020: 20; 2021: 6
Konkardia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-08, 12:52   #1769
Karoloo
<3 <3 <3
 
Avatar Karoloo
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 8 332
Dot.: Mamy styczniowe 2017 na półmetku - czyli część II!

Cytat:
Napisane przez hope2016 Pokaż wiadomość
Ja sie nie orientowalam jakie sa ceny poloznych u mnie w miescie, ale mysle ze skoro TZ ze mna bedzie to jakos przezyje bez poloznej na wylacznosc, choc pewnie jest to super sprawa.
Piszecie o konsultacjach okukistycznych, każda z nas musi na tak iść, czy tylko te dziewczyny które mają jakieś wady? Jak to jest?
Agnes_K Gratuluję udanych badań polowkowych
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
wydaje mi się, że dziewczyny z dużą wadą kieruje na takie badanie gin

jeżeli położna do 500 zł to jeszcze bym rozważała
__________________
25052013 <3 <3



Franek 15.12.2014
Zosia i Klara 08.12.2016
<3
Karoloo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-09-08, 12:59   #1770
a6594ed1feebe4acee52c55875557823d72aa50e_6074d104093b7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1 593
Dot.: Mamy styczniowe 2017 na półmetku - czyli część II!

Cytat:
Napisane przez obca7 Pokaż wiadomość
hej

Gratuluję udanych wizyt i poznania płci

Witam też nowa mamusię

Ja położnej nie będe miała opłaconej-jaka się trafi w szpitalu taka będzie idę na żywioł

Hope mi lekarz mówił, ze najwazniejszy jest wynik po 2 godzinach
Ja też nie opłacam położnej. przy pierwszym porodzie dała radę sama, więc teraz też dam

My po badaniach. wszystko ok, ale wynik moczu wyszedł beznadziejny i mam antybiotyk. wszystko wskazuje na zapalenie dróg moczowych. tyle że jakieś takie bezobjawowe...
Za to teraz czekam w przychodni u pediatry, bo młody mi ochrypl :-/
a6594ed1feebe4acee52c55875557823d72aa50e_6074d104093b7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-10-26 00:09:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:24.