Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2) - Strona 64 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-07-15, 19:43   #1891
Oleczka2411
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 3
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Gdybym nie miala w domu dwóch małych czortów byłoby zero stresu 😂😂 a ja zapomnialam o tych wymiotach i byl luz dopóki sobie nie przypomnialam i nie zaczęłam analizowac z kalendarzem 😂😂
Oleczka2411 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-25, 18:01   #1892
hehekaczor
kaczkacz
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 7
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Biorę vibin mini od 4 lat. 10,11 i 12 października zapomniałam tabletek z ostatniego tygodnia blistra. W sobotę wzięłam zaległe tabletki i tą z soboty (tak, wiem, że to głupota, jednak wtedy o tym nie myślałam). W niedzielę wzięłam ostatnią tabletkę. Między 08 a 16 października dochodziło do stosunków. W piątek (19.10) dostałam krwawienia z odstawienia, ale było bardzo skąpe. We wtorek 23.10 zrobiłam test - negatywny. Niepokoi mnie jednak to, że krwawienie było dużo bardziej skąpe niż zwykle, mam powiększone piersi (żaden biustonosz nie pasuje) i pobolewają mnie jajniki. Mam powody do obaw?
hehekaczor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-25, 18:34   #1893
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Cytat:
Napisane przez hehekaczor Pokaż wiadomość
Biorę vibin mini od 4 lat. 10,11 i 12 października zapomniałam tabletek z ostatniego tygodnia blistra. W sobotę wzięłam zaległe tabletki i tą z soboty (tak, wiem, że to głupota, jednak wtedy o tym nie myślałam). W niedzielę wzięłam ostatnią tabletkę. Między 08 a 16 października dochodziło do stosunków. W piątek (19.10) dostałam krwawienia z odstawienia, ale było bardzo skąpe. We wtorek 23.10 zrobiłam test - negatywny. Niepokoi mnie jednak to, że krwawienie było dużo bardziej skąpe niż zwykle, mam powiększone piersi (żaden biustonosz nie pasuje) i pobolewają mnie jajniki. Mam powody do obaw?
Raczej mała szansa, że owulacja się odblokowała, ale następnym razem skroc przerwę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-26, 21:57   #1894
Betty_00
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 5
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Witam,
Pytanie. Czy przerwy między opakowaniami można skracać ( bez konsekwencji) np 2-3 pod rząd? W ulotce jest napisane , że można skrócić, ale nie mam informacji o skracaniu regularnym/ kilka razy pod rząd



Otóż bardzo mi zależało, aby przyspieszyć okres. Zaczęłam w tym miesiącu branie tabletek o 1 lub 2 dni wcześniej ( nie pamiętam). W tym tygodniu skończyłam blister i przez mój zwariowany tydzień w pracy, nie mogę sobie przypomnieć, czy ostatnią tabletkę wzięłam w poniedziałek, czy we wtorek. Dla pewności chciałabym/muszę znów skrócić okres 7 dniowy. Czy wpłynie to jakoś na ochronę?
Betty_00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-26, 22:15   #1895
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Cytat:
Napisane przez Betty_00 Pokaż wiadomość
Witam,
Pytanie. Czy przerwy między opakowaniami można skracać ( bez konsekwencji) np 2-3 pod rząd? W ulotce jest napisane , że można skrócić, ale nie mam informacji o skracaniu regularnym/ kilka razy pod rząd



Otóż bardzo mi zależało, aby przyspieszyć okres. Zaczęłam w tym miesiącu branie tabletek o 1 lub 2 dni wcześniej ( nie pamiętam). W tym tygodniu skończyłam blister i przez mój zwariowany tydzień w pracy, nie mogę sobie przypomnieć, czy ostatnią tabletkę wzięłam w poniedziałek, czy we wtorek. Dla pewności chciałabym/muszę znów skrócić okres 7 dniowy. Czy wpłynie to jakoś na ochronę?
Skracanie przerw nie wpłynie na antykoncepcje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-20, 10:44   #1896
arkofag
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 154
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

hej,
mam problem. Przyjmuję tabletki Madinette. W niedzielę byłam chora i po jakiejś godzinie po przyjęciu tabletki zwymiotowałam, była to szósta z opakowania. Następną przyjęłam w poniedziałek o zwykłej porze (tylko jedną), potem normalnie we wtorek i w środę. Jakoś nie ogarnęłam w poniedziałek, że mogła ta niedzielna tabletka się nie wchłonąć W sb doszło do zbliżenia i boję się, że mogę być w ciąży. We wtorek miałam krótkie, jednorazowe plamienie. Skontaktowałam się z ginem i twierdzi, ze poprzednie stosunki mam zabezpieczone, a w kolejnych kontaktach mam się zabezpieczać. Może się ktoś wypowiedzieć?
arkofag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-20, 15:31   #1897
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Cytat:
Napisane przez arkofag Pokaż wiadomość
hej,
mam problem. Przyjmuję tabletki Madinette. W niedzielę byłam chora i po jakiejś godzinie po przyjęciu tabletki zwymiotowałam, była to szósta z opakowania. Następną przyjęłam w poniedziałek o zwykłej porze (tylko jedną), potem normalnie we wtorek i w środę. Jakoś nie ogarnęłam w poniedziałek, że mogła ta niedzielna tabletka się nie wchłonąć W sb doszło do zbliżenia i boję się, że mogę być w ciąży. We wtorek miałam krótkie, jednorazowe plamienie. Skontaktowałam się z ginem i twierdzi, ze poprzednie stosunki mam zabezpieczone, a w kolejnych kontaktach mam się zabezpieczać. Może się ktoś wypowiedzieć?
Raczej owulacja tak szybko Ci się nie odblokuje. Zabezpieczaj się przez tydzień dodatkowo i tyle.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-12-21, 09:40   #1898
broadwaydream
Wtajemniczenie
 
Avatar broadwaydream
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: NY
Wiadomości: 2 469
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Potrzebuje pomocy, zapomniałam wczoraj tabletki, dziś gdy o 10 miałam wziąć kolejną mało co nie dostałam zawału widząc czwartkową w opakowaniu. Mamy piątek, do końca opakowania (21 tabletek) zostało ich 7. I teraz na ulotce moich tabletek jest napisane:


Cytat:
Jeżeli minęło więcej niż 12 godzin [...]przyjąć tylko ostatnią pominiętą tabletkę, co nawet może oznaczać zażycie dwóch tabletek tego samego dnia [...] Dodatkowo przez kolejnych siedem
dni należy stosować niehormonalne metody zapobiegania ciąży, takie jak prezerwatywy.
i to, z czym mam problem:
Cytat:
Jeżeli przyjęto ostatnią tabletkę po upływie siedmiu dni, w których należy stosować dodatkową antykoncepcję, to należy zrobić 7-dniową przerwę przed rozpoczęciem następnego blistra.

Jeżeli przyjęto ostatnią tabletkę przed upływem tych siedmiu dni, w których należy stosować dodatkową antykoncepcję, to kolejne opakowanie należy rozpocząć następnego dnia. Do czasu zakończenia drugiego blistra zazwyczaj nie wystąpi krwawienie z odstawienia

W moim wypadku wychodzi równo siedem, czy w tym wypadku brałybyście od razu kolejne opakowanie, czy zrobiłybyście tą wymaganą 7dniową przerwę?
__________________
W skrócie Brołdi
broadwaydream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-09, 13:48   #1899
wikusieq
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 15
Pominięcie tabletki antykoncepcyjnej

Witam, tabletki antykoncepcyjne zażywam od pół roku. Aktualnie Vines (24+4)

Jestem trochę zmartwiona ponieważ pominęłam 17 tabletkę z blistra (3 tydzień) tabletki przyjmuje przeważnie o godzinie 18.00 / 19.00 tą przyjęłam dopiero dnia następnego przed godziną 7.00 rano

Dostosowalam się do ulotki, przyjęłam pominieta tabletkę kolejne przyjmowałam już o stałej porze i nie robiąc przerwy przeszłam do kolejnego opakowania. ( skorzystałam z dwóch rad które były opisane w ulotce) pisalo również że po pominięciu nie jest potrzebna dodatkowa antykoncepcja. Jakieś 24h po pominięciu tej tabletki dostałam plamienia które trwa do dzisiaj (ok 14 dni) nieraz jest mocniejsze prawie jak krwawienie miesiaczkowe.. wizytę u ginekologa mam dopiero za 4 dni, trochę się boję z powodu tego krwawienia..

Mam pytania czy antykoncepcja po tej pominiętej tabletce była zachowana? Stosunek bez zabezpieczenia odbyłam dopiero 6 dni po pominięciu tabletki. I dlaczego tak długo krwawie ?
wikusieq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-09, 15:00   #1900
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Pominięcie tabletki antykoncepcyjnej

Cytat:
Napisane przez wikusieq Pokaż wiadomość
Witam, tabletki antykoncepcyjne zażywam od pół roku. Aktualnie Vines (24+4)

Jestem trochę zmartwiona ponieważ pominęłam 17 tabletkę z blistra (3 tydzień) tabletki przyjmuje przeważnie o godzinie 18.00 / 19.00 tą przyjęłam dopiero dnia następnego przed godziną 7.00 rano

Dostosowalam się do ulotki, przyjęłam pominieta tabletkę kolejne przyjmowałam już o stałej porze i nie robiąc przerwy przeszłam do kolejnego opakowania. ( skorzystałam z dwóch rad które były opisane w ulotce) pisalo również że po pominięciu nie jest potrzebna dodatkowa antykoncepcja. Jakieś 24h po pominięciu tej tabletki dostałam plamienia które trwa do dzisiaj (ok 14 dni) nieraz jest mocniejsze prawie jak krwawienie miesiaczkowe.. wizytę u ginekologa mam dopiero za 4 dni, trochę się boję z powodu tego krwawienia..

Mam pytania czy antykoncepcja po tej pominiętej tabletce była zachowana? Stosunek bez zabezpieczenia odbyłam dopiero 6 dni po pominięciu tabletki. I dlaczego tak długo krwawie ?
Antykoncepcja jest zachowana, bo to trzeci tydzien, a Ty zastosowałaś jedną z możliwych dróg postępowania jaka w tej sytuacji gwarantuje antykoncepcję, wszystko jest zgodne z ulotką. Poza tym jeśli przyjęłaś tabletkę przed godziną 7 następnego dnia to można niemalże uznać, że zmieściłaś się w marginesie 12h (aczkolwiek dobrze, że polączyłaś opakowania).

Jeśli chodzi o to plamienie to odpowie Ci lekarz, może to być następstwo spóźnienia w przyjęciu tabletki i/lub łączenia opakowań.
malootka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-11, 16:26   #1901
4ac7eae5f92dfa622d89f024e559f952d8de277a_657b9774600aa
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 2 587
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Hej dziewczyny!

Pierwszy raz zdarzyła mi się sytuacja, że zapomniałam tabletki, więc nie wiem jak do końca postępować.

Otóż biorę Orlifique od ok. 1,5 roku, +- około godziny 17.
No i właśnie: o 17stej w sobotę wzięłam 17stą tabletkę z blistra (3 tydzień) (+dodatkowo był stosunek parę godzin po przyjęciu tej sobotniej tabletki), o niedzieli zapomniałam i kapnęłam się dopiero dzisiaj (poniedziałek) o 17stej, więc wzięłam 2 na raz. I co teraz zrobić?

Od jutra zacząć całkowicie nowe opakowanie (czyli pominąć 7 dni placebo) czy może od jutra zacząć brać 7 dni placebo i dopiero wtedy przejść do nowego blistra?

Będę wdzięczna za pomoc
4ac7eae5f92dfa622d89f024e559f952d8de277a_657b9774600aa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-02-11, 16:27   #1902
Andz126p
Rozeznanie
 
Avatar Andz126p
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 895
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Ja bym zaczęła nowy blister.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Andz126p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-11, 16:36   #1903
4ac7eae5f92dfa622d89f024e559f952d8de277a_657b9774600aa
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 2 587
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Cytat:
Napisane przez Andz126p Pokaż wiadomość
Ja bym zaczęła nowy blister.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak chyba zrobię, dziękuję za szybką odpowiedź Tak tylko się dopytam dla pewności - na początku tego nowego blistra muszę się jakoś dodatkowo zabezpieczać?
4ac7eae5f92dfa622d89f024e559f952d8de277a_657b9774600aa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-12, 13:16   #1904
wikusieq
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 15
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Lekarz powiedział, że może się tak zdarzać i każdy organizm jest inny. Nie uspokoił mnie tym. Kazał zrobić test ciążowy dla pewności.

Mam jeszcze jedno pytanie, ponieważ moje krwawienie ciągle nie ustępuje czy moge skrócić bezpiecznie moje opakowanie tabletek o cały trzeci tydzień np od 15 tabletki aby szybciej zrobić odstawienie i rozpocząć kolejne opakowanie? Może wtedy przestanę krwawić jak zrobię tą przerwę. W ulotce jest napisane, iż jak się pominie tabletkę w 3 tygodniu tabletki od 14-24 to można od razu przejść do cztero dniowej przerwy i po tym zacząć kolejne opakowanie i będzie się wtedy zabezpieczonym. Czy któraś z Pań coś takiego praktykowala? Czy któraś z Was skracała opakowanie i nic złego się nie stało? Zależy mi tylko na tym żebym w końcu przestała krwawić bo doprowadza mnie to do szału

Proszę o pomoc i radę.
wikusieq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-12, 13:18   #1905
Andz126p
Rozeznanie
 
Avatar Andz126p
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 895
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

[1=4ac7eae5f92dfa622d89f02 4e559f952d8de277a_657b977 4600aa;86488444]Tak chyba zrobię, dziękuję za szybką odpowiedź Tak tylko się dopytam dla pewności - na początku tego nowego blistra muszę się jakoś dodatkowo zabezpieczać?[/QUOTE]Nie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Andz126p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-15, 13:23   #1906
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Cytat:
Napisane przez wikusieq Pokaż wiadomość
Lekarz powiedział, że może się tak zdarzać i każdy organizm jest inny. Nie uspokoił mnie tym. Kazał zrobić test ciążowy dla pewności.

Mam jeszcze jedno pytanie, ponieważ moje krwawienie ciągle nie ustępuje czy moge skrócić bezpiecznie moje opakowanie tabletek o cały trzeci tydzień np od 15 tabletki aby szybciej zrobić odstawienie i rozpocząć kolejne opakowanie? Może wtedy przestanę krwawić jak zrobię tą przerwę. W ulotce jest napisane, iż jak się pominie tabletkę w 3 tygodniu tabletki od 14-24 to można od razu przejść do cztero dniowej przerwy i po tym zacząć kolejne opakowanie i będzie się wtedy zabezpieczonym. Czy któraś z Pań coś takiego praktykowala? Czy któraś z Was skracała opakowanie i nic złego się nie stało? Zależy mi tylko na tym żebym w końcu przestała krwawić bo doprowadza mnie to do szału

Proszę o pomoc i radę.
Będziesz już wtedy brała 5 tygodni bez przerwy. Możesz śmiało skończyć po 2 tygodniu 2. opakowania.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-29, 19:41   #1907
Madlen_x
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 2
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Dzień dobry.

Jestem zaniepokojona, ponieważ przedostatniego dnia zapomniałam wziąć tabletkę i zamiast przejść do przerwy, to ostatniego dnia wzięłam dwie tabletki naraz (dzisiaj to się stało).

I to by nie był problem, gdyby nie to, że nie mam kolejnego blistra, aby rozpocząć następnego dnia. Ginekolog dopiero przyjmuje za 2 dni.



Teraz się zastanawiam, czy jeśli zrobię normalnie od jutra przerwę 7 dni i zacznę normalnie jak zawsze przyjmować tabletki, to wszystko będzie w porządku?

Nie wiem co robić.
Madlen_x jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-30, 07:36   #1908
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Cytat:
Napisane przez Madlen_x Pokaż wiadomość
Dzień dobry.

Jestem zaniepokojona, ponieważ przedostatniego dnia zapomniałam wziąć tabletkę i zamiast przejść do przerwy, to ostatniego dnia wzięłam dwie tabletki naraz (dzisiaj to się stało).

I to by nie był problem, gdyby nie to, że nie mam kolejnego blistra, aby rozpocząć następnego dnia. Ginekolog dopiero przyjmuje za 2 dni.



Teraz się zastanawiam, czy jeśli zrobię normalnie od jutra przerwę 7 dni i zacznę normalnie jak zawsze przyjmować tabletki, to wszystko będzie w porządku?

Nie wiem co robić.
No to w takim razie będziesz zmuszona zrobić ta przerwę, ale lepiej zabezpieczaj się dodatkowo przynajmniej przez te 7 dni.
malootka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-30, 10:40   #1909
Madlen_x
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 2
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Zabezpieczanie się jest oczywiście obowiązkowe.

Dziękuję za odpowiedź!
Madlen_x jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-08-06, 08:59   #1910
mionstka
Raczkowanie
 
Avatar mionstka
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 71
Dot.: Zapomniałam, zwymiotowałam, pomyliłam kolejność, wzięłam za dużo itd. (cz.2)

Czy to jest mozliwe że mogą się wyhodować polipy przez tabletki anty? Miał może ktos taką sytuację?
__________________
dolce vita
mionstka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-08-06 09:59:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:57.