Pierwszy raz i środki antykoncepcyjne - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Seks

Notka

Seks Tutaj porozmawiasz o seksie. Masz pytania związane z życiem seksualnym lub szukasz porady? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, dodaj opinię.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2018-05-05, 22:39   #1
shadiex
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 1
Wink

Pierwszy raz i środki antykoncepcyjne


Witam wszystkich

Mam 17 lat, mój chłopak 18 i razem zdecydowaliśmy, że jesteśmy gotowi aby razem współżyć - zdajemy sobie sprawę z konsekwencji które mogą z tego powstać, ale nie zniechęca nas to bo czujemy się wystarczająco odpowiedzialni

Jednak chciałabym, aby nasz pierwszy raz odbył się bez "wpadki" i bez żadnego stresu z nią związanego, bólu raczej się nie obawiam, jednak po prostu chcemy odbyć bezpieczny stosunek.

A więc oczywiście prezerwatywy - tutaj liczę na pomoc w doborze jakie będą bezpieczne i najodpowiedniejsze, oraz mam pytanie czy prezerwatywy z środkiem plemnikobójczym to faktycznie jakieś minimalne zmniejszenie szans na ciążę?

Oraz druga sprawa - tabletki koncepcyjne. Mam bardzo chłodne stosunki z rodzicami, poza tym kieruję się zasadą że to moje życie i moje ciało, ale wiem, żeby nie robić niczego lekkomyślnie i pomyśleć o konsekwencjach - ale kocham mojego chłopaka z wzajemnością i troską o siebie Dlatego nie spieszy nam się i przed tym planujemy się dobrze zabezpieczyć i dowiedzieć jak najwięcej na ten temat. Wiem, że do ginekologa można iść już od 16 lat, jednak tabletki przepisuje on od 18 roku życia, czy zależnie od lekarza? Czy jeśli pójdę z chłopakiem , który jest osobą pełnoletnią otrzymam receptę?
Nie chcę żeby to zabrzmiało desperacko, ale po prostu jeśli już decydować się na seks w moim wieku i z moimi ambicjami chce mieć jak największą pewność i bezpieczeństwo, co właściwie nigdy nie jest w stu procentach pewne, ale jednak ogromnie dużo zmienia

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi bardziej doświadczonym czy starszym koleżankom, miłego wieczoru!
shadiex jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-06, 16:21   #2
Mojwa
zuy mod
 
Avatar Mojwa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 23 352
GG do Mojwa
Dot.: Pierwszy raz i środki antykoncepcyjne

Hej

Zapraszam do wątku zbiorczego https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=685198
__________________


L'amore scalda il cuore.




Do. Or do not. There is no try.

23.05.2011
22.05.2017
02.12.2017
Mojwa jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Seks


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-05-06 16:21:01


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:31.