Czerwcówki 2019 cz.5 - Strona 32 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-10-17, 21:32   #931
Kaamilaaa0508
Zakorzenienie
 
Avatar Kaamilaaa0508
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 12 163
Dot.: Czerwcówki 2019 cz.5

Cytat:
Napisane przez Kociaak Pokaż wiadomość
A, to zmienia postać rzeczy faktycznie...


Ja chciałam zacząć tak jak wszędzie się zajęcia zaczynają, nie wiem czy przy początku na nowy semestr będzie tak łatwo zacząć





Nasz się pomału nie mieści w wannie, ciągle wali głową przy ruszaniu nogami


Mamy kabinę prysznicową, wysoką, więc tam go będziemy kąpać jak usiądzie, ale na razie musimy jakoś przetrzymać zalewanie całej łazienki






Super!





O tak, niech usiądzie...


Chociaż z drugiej strony, to by się chciało żeby został takim dzidziusiem słodkim dłużej





Piękności!





Też zaczynamy się zastanawiać nad spacerówką. Dziedzic ma może 5cm w gondoli zapasu, jak dołożymy czapki, kombinezony, to będzie na styk.


Myśleliśmy nad spacerówką Axkid Life, koleżanka poleca Valco snap4, musimy poszukać czegoś sensownego...
My mamy nasz wózek 2w1 więc i spacerówka jest tu całkiem porządna a w zapasie jedna w piwnicy jeszcze więc zobaczymy może jutro wezmę młoda na pierwszy spacer, jestem ciekawa tylko czy jej pasy przeszkadzać nie będa

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka
Kaamilaaa0508 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-17, 22:12   #932
Kociaak
Wielce Szanowna Pani
 
Avatar Kociaak
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 3 109
Dot.: Czerwcówki 2019 cz.5

Cytat:
Napisane przez Kaamilaaa0508 Pokaż wiadomość
My mamy nasz wózek 2w1 więc i spacerówka jest tu całkiem porządna a w zapasie jedna w piwnicy jeszcze więc zobaczymy może jutro wezmę młoda na pierwszy spacer, jestem ciekawa tylko czy jej pasy przeszkadzać nie będa

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka



My kupiliśmy specjalnie samą gondolę, żeby wybrać spacerówkę taką jaką będziemy chcieli- lekką, poręczną i jednoczęściową
__________________
Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Wiąż się z człowiekiem, z jego charakterem, dobrocią, uczciwością, zasadami, tym, czy Ci się jego oczy i uśmiech podobają.


Nie palę od 15.03.2015


"Traciliśmy czas bez siebie"
19.02.2016 17.02.2017 1.09.2018



Nick pochodzi z komiksu KokoArt "Wiśnia"
Kociaak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-18, 12:02   #933
morelle_
Zakorzenienie
 
Avatar morelle_
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 38 976
Dot.: Czerwcówki 2019 cz.5

Cytat:
Napisane przez Kaamilaaa0508 Pokaż wiadomość
Już spacerowke używacie? Ja się ciągle zastanawiam czy juz zacząć

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 14:09 ---------- Poprzedni post napisano o 14:09 ----------



Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka
Nie miałam wyjścia. Nie mógł wyprostować nóg.

---------- Dopisano o 13:01 ---------- Poprzedni post napisano o 13:00 ----------

Cytat:
Napisane przez Kociaak Pokaż wiadomość
A, to zmienia postać rzeczy faktycznie...


Ja chciałam zacząć tak jak wszędzie się zajęcia zaczynają, nie wiem czy przy początku na nowy semestr będzie tak łatwo zacząć





Nasz się pomału nie mieści w wannie, ciągle wali głową przy ruszaniu nogami


Mamy kabinę prysznicową, wysoką, więc tam go będziemy kąpać jak usiądzie, ale na razie musimy jakoś przetrzymać zalewanie całej łazienki






Super!





O tak, niech usiądzie...


Chociaż z drugiej strony, to by się chciało żeby został takim dzidziusiem słodkim dłużej





Piękności!





Też zaczynamy się zastanawiać nad spacerówką. Dziedzic ma może 5cm w gondoli zapasu, jak dołożymy czapki, kombinezony, to będzie na styk.


Myśleliśmy nad spacerówką Axkid Life, koleżanka poleca Valco snap4, musimy poszukać czegoś sensownego...
U nas są kursy co 2 Mc. Nowe i kontynuacja. Wiec tu nie będzie problemu.

---------- Dopisano o 13:02 ---------- Poprzedni post napisano o 13:01 ----------

Cytat:
Napisane przez Kociaak Pokaż wiadomość
My kupiliśmy specjalnie samą gondolę, żeby wybrać spacerówkę taką jaką będziemy chcieli- lekką, poręczną i jednoczęściową
Ja juz miałam wiec nie kupowałam, ale po zimie chce tą sprzedać i kupić parasolkę
morelle_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-18, 13:38   #934
she_like
Zadomowienie
 
Avatar she_like
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 1 311
Dot.: Czerwcówki 2019 cz.5

Cytat:
Napisane przez morelle_ Pokaż wiadomość
Borys mnie ciągle zadziwia. W zeszłym tyg obrócił się na brzuszek, a dziś juz próbował przyjąć pozycję na czworaka. Nogi ustawia, brakuje mu podparcia z przodu. Pestka inaczej to robiła i dużo duzi później. Ona robiła jakby pompki. Stawała na koniuszkach palców i rękach. A on od razu pakuje kolana pod spód.


U Nas od jakiegos czasu to samo. Na plecach wcale nie leży, bo od razu bach na brzuch i tyłek w górze


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 13:38 ---------- Poprzedni post napisano o 13:32 ----------

Cytat:
Napisane przez Kaamilaaa0508 Pokaż wiadomość
A my dalej w naszej małej wannie


Dzień dobry my dziś po wizycie, wyniki wyszły małej w porządku no i dzisiaj przyrost po tygodniu w normie więc koniec stresu, dziecko jest wesołe, silne, i nie ma czym się martwić ufam naszej 0ani doktor i tego się trzymam po prostu jest z tych mniejszych dzieci i tyle kamień z serca mi dziś spadł

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka


No i super!


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Nastawienie to mała rzecz, która robi wielką różnicę.

she_like jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-20, 20:16   #935
morelle_
Zakorzenienie
 
Avatar morelle_
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 38 976
Dot.: Czerwcówki 2019 cz.5

No to jestem totalnie chora :/☠

Tylko żebym nie zaraziła B. W czw mamy 3 rota

Oglądałam filmy z Pestka
Boże jaka ona była słodka. Są jak dwie krople wody. Ona obróciła się na brzuch 1 Mc później. Ale w 2 tyg podniosła się na rękach i stopach oraz usiadła. Zobaczymy czy B tez tak teraz zrobi.

__________________

Prócz tego tez jej zęby szły w tym samym czasie. Ale bardzo długo się przebijaly.
morelle_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-20, 20:26   #936
fifi88osw
Raczkowanie
 
Avatar fifi88osw
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: OSW
Wiadomości: 321
Dot.: Czerwcówki 2019 cz.5

A ile miała jak ten obrót zrobiła?

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka
__________________
28.11.2008
28.10.2011

1cs
fifi88osw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-20, 20:28   #937
morelle_
Zakorzenienie
 
Avatar morelle_
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 38 976
Dot.: Czerwcówki 2019 cz.5

5mc +1 tydz

---------- Dopisano o 21:28 ---------- Poprzedni post napisano o 21:28 ----------

Borys 4mc + 9 dni
morelle_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-10-20, 21:17   #938
fifi88osw
Raczkowanie
 
Avatar fifi88osw
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: OSW
Wiadomości: 321
Dot.: Czerwcówki 2019 cz.5

Cytat:
Napisane przez morelle_ Pokaż wiadomość
5mc +1 tydz

---------- Dopisano o 21:28 ---------- Poprzedni post napisano o 21:28 ----------

Borys 4mc + 9 dni
Ja już nie pamiętam jak to z Frankiem było, pamiętam jedynie, że chodzić samodzielnie zaczął jak miał 14mc
Leos obrót już miał na koncie ale ostatnio coś w tym temacie leniwy, od kilku dni głowę dźwiga...


Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka
__________________
28.11.2008
28.10.2011

1cs
fifi88osw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-20, 21:19   #939
morelle_
Zakorzenienie
 
Avatar morelle_
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 38 976
Dot.: Czerwcówki 2019 cz.5

Cytat:
Napisane przez fifi88osw Pokaż wiadomość
Ja już nie pamiętam jak to z Frankiem było, pamiętam jedynie, że chodzić samodzielnie zaczął jak miał 14mc
Leos obrót już miał na koncie ale ostatnio coś w tym temacie leniwy, od kilku dni głowę dźwiga...


Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka
Ja też nie pamiętam , ale mam zeszyt w którym wszystko zapisywałam.

Pestka zaczęła chodzić jak miała 10 mc
Od tego czasu nie używamy wózka
Czasami by mi się przydal, ale dziwnie mi się przez to patrzy na 2 latki w wozku. A większe dzieci to już w ogóle.
W sumie to dobrze bo zwolniła wózek dla B :P
morelle_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-22, 08:40   #940
sandeo
Zadomowienie
 
Avatar sandeo
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 1 254
Dot.: Czerwcówki 2019 cz.5

Cytat:
Napisane przez morelle_ Pokaż wiadomość
Ja też nie pamiętam , ale mam zeszyt w którym wszystko zapisywałam.



Pestka zaczęła chodzić jak miała 10 mc

Od tego czasu nie używamy wózka

Czasami by mi się przydal, ale dziwnie mi się przez to patrzy na 2 latki w wozku. A większe dzieci to już w ogóle.

W sumie to dobrze bo zwolniła wózek dla B :P


Poważnie tak szybko zrezygnowaliście z wózka? My używaliśmy spacerówki do 3 rz.
Czym zastępowaliscie na długich spacerach? Chyba nie na rękach?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
sandeo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-22, 09:23   #941
morelle_
Zakorzenienie
 
Avatar morelle_
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 38 976
Dot.: Czerwcówki 2019 cz.5

Nie dała się włożyć do wózka jak zaczęła chodzić. Potem już chciała to jej nie pozwoliłam bo juz byłam w ciąży i wiedziałam że potem będzie problem. Nie robiła problemów z tego powodu wiec gładko przeszło.
Niczym nie zastepowalam. Wszędzie chodzi sama. 2km to robiła spokojnie jak miała rok. Teraz to pikuś dla niej. Jak były momenty ze marudzila to bawiliśmy się w wyscigi. Kto pierwszy. Nie wyobrażam sobie jeździć wózkiem z takim dużym dzieckiem. Noszenie na rękach nie wchodziLO nigdy w grę.
Jak B zacznie chodzic pozbywam się wózka na dobre. Chciałam kupić lekka spacerowKe na wakacje jakbyśmy jechali gdzies coś zwiedzać. Ale nie wiem czy jest sens przy 2 dzieci. Jak teraz daje radè tyle chodzic to myślę że na wakacjach tez da. Jedyne co ze z wozkiem łatwiej upilnowac dziecko. Innych plusów nie widzę.
morelle_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-10-22, 09:32   #942
sandeo
Zadomowienie
 
Avatar sandeo
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 1 254
Dot.: Czerwcówki 2019 cz.5

Cytat:
Napisane przez morelle_ Pokaż wiadomość
Nie dała się włożyć do wózka jak zaczęła chodzić. Potem już chciała to jej nie pozwoliłam bo juz byłam w ciąży i wiedziałam że potem będzie problem. Nie robiła problemów z tego powodu wiec gładko przeszło.
Niczym nie zastepowalam. Wszędzie chodzi sama. 2km to robiła spokojnie jak miała rok. Teraz to pikuś dla niej. Jak były momenty ze marudzila to bawiliśmy się w wyscigi. Kto pierwszy. Nie wyobrażam sobie jeździć wózkiem z takim dużym dzieckiem. Noszenie na rękach nie wchodziLO nigdy w grę.
Jak B zacznie chodzic pozbywam się wózka na dobre. Chciałam kupić lekka spacerowKe na wakacje jakbyśmy jechali gdzies coś zwiedzać. Ale nie wiem czy jest sens przy 2 dzieci. Jak teraz daje radè tyle chodzic to myślę że na wakacjach tez da. Jedyne co ze z wozkiem łatwiej upilnowac dziecko. Innych plusów nie widzę.

Mój tez potrafił dość wcześnie przejść sporo ale nie wyobrażam sobie braku wózka na bardzo długim spacerze albo na wakacjach kiedy się zwiedza a nadchodzi pora drzemki. Zmęczone i marudzące dziecko...? nie nie to ja już wole wózek jakkolwiek w nim miałoby wyglądać wiec ja widzę oprócz upilnowania przede wszystkim komfort dziecka i rodziców


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
sandeo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-22, 09:54   #943
morelle_
Zakorzenienie
 
Avatar morelle_
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 38 976
Dot.: Czerwcówki 2019 cz.5

Pestka nie ma drzemek w ciagu dnia Komfortowo śpi w łóżku.
Na początku nie było to dla nas komfortowe. Ale teraz widzę same plusy dla nas i dla niej.
Oby B też tak miał.
morelle_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-24, 11:55   #944
morelle_
Zakorzenienie
 
Avatar morelle_
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 38 976
Dot.: Czerwcówki 2019 cz.5

Byliśmy dziś na szczepieniu z B. Trzecie rota.
Pestka miała mieć szczepienie ale wczoraj dopiero przestalysmy dopiero brać leki i inhalacje.☠

B waży 7615g. 70 cm.☠
Wczoraj pobieralismy krew. Z 2 rączek bo nie chciała lecieć. Ale nic kompletnie nie płakał.
Płytki krwi dalej za wysokie , ale sukcesywnie spadają. Powiązanie żelaza jest za wysokie , ale to nie problem. Także w miarę ok. Dalej jest blady. Mniej ostatnio je. 120ml.
A już jadł 180ml. W przyszłym tyg kończyn 5 Mc i rozszerzam dietę.


Co u was?
morelle_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-24, 12:07   #945
Kaamilaaa0508
Zakorzenienie
 
Avatar Kaamilaaa0508
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 12 163
Dot.: Czerwcówki 2019 cz.5

Cytat:
Napisane przez morelle_ Pokaż wiadomość
Byliśmy dziś na szczepieniu z B. Trzecie rota.
Pestka miała mieć szczepienie ale wczoraj dopiero przestalysmy dopiero brać leki i inhalacje.

B waży 7615g. 70 cm.
Wczoraj pobieralismy krew. Z 2 rączek bo nie chciała lecieć. Ale nic kompletnie nie płakał.
Płytki krwi dalej za wysokie , ale sukcesywnie spadają. Powiązanie żelaza jest za wysokie , ale to nie problem. Także w miarę ok. Dalej jest blady. Mniej ostatnio je. 120ml.
A już jadł 180ml. W przyszłym tyg kończyn 5 Mc i rozszerzam dietę.


Co u was?
Ooo jaki on duży

I jestem w szoku ze nic nie płakał przy pobieraniu krwi. Moja miała z jednego paluszka pobierana a darla się jak nigdy


U nas ok, młoda jak się nauczyła przewracac na brzuch tak teraz ciągle się turla po łóżeczku, stopy tez non stop w buzi, no i gadula z niej straszna

W środę mamy kolejne 2 szczepienia. I też się na spacerowke przerzucilismy bo jest wygodniej no i też za chwilę zaczynamy rozszerzać dietę
Aaa i 2 jedynki na dole są już w drodze IMG_20191022_152652_944.jpg

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka
Kaamilaaa0508 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-24, 12:57   #946
sylwia695
Rozeznanie
 
Avatar sylwia695
 
Zarejestrowany: 2019-01
Lokalizacja: Podkarpackie
Wiadomości: 885
Dot.: Czerwcówki 2019 cz.5

Ale już duże te wasze dzieciaki u nas narazie względny spokój, szczepienie dopiero za 3 tyg pierwsze pneumo. Kiepsko śpi w nocy, w dzień ostatnio też prawie w ogóle, mam nadzieję że jej się odmieni znowu. Nie wiem ile waży ale musiałam ją ostatnio nieść na spacerze bo jojczala to ręka ledwo dawała radę więc pewnie coś tam przybiera ale ogólnie szczuplutka. Za 5 dni 4 m-ce wskoczą.
Zęby też już chyba dokuczają bo wszystko pcha do buzi i marudzi czasem.

Wysłane z mojego Moto G (5S) Plus przy użyciu Tapatalka
sylwia695 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-24, 14:06   #947
morelle_
Zakorzenienie
 
Avatar morelle_
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 38 976
Dot.: Czerwcówki 2019 cz.5

Cytat:
Napisane przez Kaamilaaa0508 Pokaż wiadomość
Ooo jaki on duży

I jestem w szoku ze nic nie płakał przy pobieraniu krwi. Moja miała z jednego paluszka pobierana a darla się jak nigdy


U nas ok, młoda jak się nauczyła przewracac na brzuch tak teraz ciągle się turla po łóżeczku, stopy tez non stop w buzi, no i gadula z niej straszna

W środę mamy kolejne 2 szczepienia. I też się na spacerowke przerzucilismy bo jest wygodniej no i też za chwilę zaczynamy rozszerzać dietę
Aaa i 2 jedynki na dole są już w drodze Załącznik 7695686

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka
Anastazja tez nie dawała sobie pobrać. Taki dramat z nią przeżyliśmy ze jej pobieramy tylko prywatnie wszystko z palca.
A on nic. Chociaż 2 razy wcześniej płakał. To tym razem nas zaskoczył. A nie mogła się wbić i dwie rączki pokute.

Duża się wydaje. Ile ma cm?

Fajnie z tymi stopami. Moj tez się turla, ale nie wkłada stop

Nam niby idą te zęby ale nic nie widać.
morelle_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-24, 14:07   #948
morelle_
Zakorzenienie
 
Avatar morelle_
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 38 976
Dot.: Czerwcówki 2019 cz.5

Cytat:
Napisane przez sylwia695 Pokaż wiadomość
Ale już duże te wasze dzieciaki u nas narazie względny spokój, szczepienie dopiero za 3 tyg pierwsze pneumo. Kiepsko śpi w nocy, w dzień ostatnio też prawie w ogóle, mam nadzieję że jej się odmieni znowu. Nie wiem ile waży ale musiałam ją ostatnio nieść na spacerze bo jojczala to ręka ledwo dawała radę więc pewnie coś tam przybiera ale ogólnie szczuplutka. Za 5 dni 4 m-ce wskoczą.
Zęby też już chyba dokuczają bo wszystko pcha do buzi i marudzi czasem.

Wysłane z mojego Moto G (5S) Plus przy użyciu Tapatalka
Kciuki żeby jej się zmieniło. B dalej bawi się i śpi. Nie mogę wyjść z podziwu hehe
morelle_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-24, 14:16   #949
Kaamilaaa0508
Zakorzenienie
 
Avatar Kaamilaaa0508
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 12 163
Dot.: Czerwcówki 2019 cz.5

Cytat:
Napisane przez morelle_ Pokaż wiadomość
Anastazja tez nie dawała sobie pobrać. Taki dramat z nią przeżyliśmy ze jej pobieramy tylko prywatnie wszystko z palca.

A on nic. Chociaż 2 razy wcześniej płakał. To tym razem nas zaskoczył. A nie mogła się wbić i dwie rączki pokute.



Duża się wydaje. Ile ma cm?



Fajnie z tymi stopami. Moj tez się turla, ale nie wkłada stop



Nam niby idą te zęby ale nic nie widać.
U nas widać że te ząbki się szykują no i zdecydowanie zaczęłam to odczuwać przy karmieniu jak mała zaczyna się bawić a nie jeść

Jak wierzyć tym pomiarom w przychodni to 2tygodnie temu miała 65cm

Że stopami no fajnie tylko problem jest jak musi mieć skarpetki dłużej niż 5minut nie ma ich na nogach zazwyczaj

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka
Kaamilaaa0508 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-10-24, 14:34   #950
morelle_
Zakorzenienie
 
Avatar morelle_
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 38 976
Dot.: Czerwcówki 2019 cz.5

Hehe no tak. Mój też często nie ma skarpetek bo wierzGa nogami
morelle_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-24, 15:04   #951
sandeo
Zadomowienie
 
Avatar sandeo
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 1 254
Czerwcówki 2019 cz.5

Cytat:
Napisane przez Kaamilaaa0508 Pokaż wiadomość
Ooo jaki on duży

I jestem w szoku ze nic nie płakał przy pobieraniu krwi. Moja miała z jednego paluszka pobierana a darla się jak nigdy


U nas ok, młoda jak się nauczyła przewracac na brzuch tak teraz ciągle się turla po łóżeczku, stopy tez non stop w buzi, no i gadula z niej straszna

W środę mamy kolejne 2 szczepienia. I też się na spacerowke przerzucilismy bo jest wygodniej no i też za chwilę zaczynamy rozszerzać dietę
Aaa i 2 jedynki na dole są już w drodze Załącznik 7695686

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka
Śliczna u nas tez już pora na spacerówka bo gondola jest za mała. Jakoś nie mogę się zabrać za wyniesienie jej z piwnicy...

Cytat:
Napisane przez morelle_ Pokaż wiadomość
Byliśmy dziś na szczepieniu z B. Trzecie rota.
Pestka miała mieć szczepienie ale wczoraj dopiero przestalysmy dopiero brać leki i inhalacje.

B waży 7615g. 70 cm.
Wczoraj pobieralismy krew. Z 2 rączek bo nie chciała lecieć. Ale nic kompletnie nie płakał.
Płytki krwi dalej za wysokie , ale sukcesywnie spadają. Powiązanie żelaza jest za wysokie , ale to nie problem. Także w miarę ok. Dalej jest blady. Mniej ostatnio je. 120ml.
A już jadł 180ml. W przyszłym tyg kończyn 5 Mc i rozszerzam dietę.


Co u was?


Duży chłopak mój tez ostatnio jadł mniej za to w tym tygodniu nadrabia i wypija nawet 1000ml na dobę
Tez mam w planach po skończonym 5 zacząć rd. Jakim systemem planujesz? Zaczynasz od papek czy blw? Kiedy 4 lata temu rozszerzałam u syna wprowadzało się wszystko stopniowo. Teraz tyle się pozmieniało ze aż jestem w szoku. W sumie pełna dowolność w produktach które się wprowadza.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________

Edytowane przez sandeo
Czas edycji: 2019-10-24 o 15:06
sandeo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-24, 15:13   #952
morelle_
Zakorzenienie
 
Avatar morelle_
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 38 976
Dot.: Czerwcówki 2019 cz.5

O to faktycznie dużo zjada. Fajnie

Fakt dużo się zmieniło. Ja zrobię jak u Pestki pół na pół. Najpierw zacznę od 1 łyżeczki żeby zobaczyć w ogóle czy toleruje. Potem 2 łyżeczki. Pół słoika. Słoik. Jak zje słoik i będzie ok to p podam kawałki. Itd.
Zaczynam od podstawowych warzyw i owoców. Nie chce mu robić rewolucji.

Ostatnio oglądałam jak Pestka jadła makaron z tacki Krzesłka. Wiec juz siedziała. Ale bałagan hahaha

A Ty jak planujesz?
morelle_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-24, 19:34   #953
sandeo
Zadomowienie
 
Avatar sandeo
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 1 254
Dot.: Czerwcówki 2019 cz.5

Cytat:
Napisane przez morelle_ Pokaż wiadomość
O to faktycznie dużo zjada. Fajnie

Fakt dużo się zmieniło. Ja zrobię jak u Pestki pół na pół. Najpierw zacznę od 1 łyżeczki żeby zobaczyć w ogóle czy toleruje. Potem 2 łyżeczki. Pół słoika. Słoik. Jak zje słoik i będzie ok to p podam kawałki. Itd.
Zaczynam od podstawowych warzyw i owoców. Nie chce mu robić rewolucji.

Ostatnio oglądałam jak Pestka jadła makaron z tacki Krzesłka. Wiec juz siedziała. Ale bałagan hahaha

A Ty jak planujesz?


Podobnie. Tez zacznę od słoiczków i w zależności jak będzie sobie radził będę podawać mu w kawałeczkach. Ciężko mi określić ile to będzie trwało bo nie wiem kiedy w miarę stabilnie będzie siedzieć i jak będzie sobie radził. Mam nadzieje ze pójdzie gładko tak jak z pierworodnym
Tez oglądałam ostatnio jak jadł makaron z pesto z buraka. Bałagan straszny ale fajnie się to wspomina. Mój pies był przeszczęśliwy wtedy
Marzą już mi się wspólne posiłki, ale na to jeszcze trzeba tyleee czasu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
sandeo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-24, 20:24   #954
morelle_
Zakorzenienie
 
Avatar morelle_
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 38 976
Dot.: Czerwcówki 2019 cz.5

Ooo właśnie pies by mi się przydał hehe

Jeszcze trochę. Zobaczysz jak szybko minie. Zresztą wiesz sama po 1
morelle_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-25, 10:10   #955
Moniunia1994
Zadomowienie
 
Avatar Moniunia1994
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 1 315
Dot.: Czerwcówki 2019 cz.5

Hej. Duże już te dzieciaczki.

Moja też urosła sporo i myślę czy chociaż miesiąc jeszcze pojezdzi w gondoli 😁

Ostatnio było 6800g i 65cm 🙈
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_20191024_134106.jpg (122,7 KB, 57 załadowań)
Moniunia1994 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-25, 10:59   #956
morelle_
Zakorzenienie
 
Avatar morelle_
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 38 976
Dot.: Czerwcówki 2019 cz.5

Fajnie widać jak się zmieniła
morelle_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-25, 11:24   #957
mrofka89
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 2 518
Dot.: Czerwcówki 2019 cz.5

U nas w poniedziałek 5 miesięcy i momentami, aż mi smutno jak sobie pomyślę jak szybko to leci. Z nowości to zdalnie "wracam" do pracy na trochę. Tzn pomogę przy zamykaniu roku. Za chwilę kończymy pierwszy poziom kursu na basenie i już zapisałam nas na drugi. Jasiek dalej jest dość atencyjny, ale oboje jeszcze żyjemy, więc jest ok. Na razie obraca się na boczki i podejmuje jeszcze nieudane próby obrotów na brzuch, ale wg fizjo jest ok i ma na to czas

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mrofka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-25, 11:43   #958
morelle_
Zakorzenienie
 
Avatar morelle_
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 38 976
Dot.: Czerwcówki 2019 cz.5

Jasne ze ma czas.
My byliśmy z Pestką tez na 2 kursach. Potem niestety było szczepienie na pneumo. Szpital. Żłobek i się skończyło. Choroby i choroby.

Jak Ci za to zapłacą? Przerywasz macierzyński czy jAK?
morelle_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-25, 11:56   #959
mrofka89
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 2 518
Dot.: Czerwcówki 2019 cz.5

Cytat:
Napisane przez morelle_ Pokaż wiadomość
Jasne ze ma czas.
My byliśmy z Pestką tez na 2 kursach. Potem niestety było szczepienie na pneumo. Szpital. Żłobek i się skończyło. Choroby i choroby.

Jak Ci za to zapłacą? Przerywasz macierzyński czy jAK?
Nie, nie przerywam bo ja ewentualnie zdalnie popołudniami tylko im coś sprawdzę, albo podpowiem a nie typowo wracam ale przy wymagającym Jaśku dobrze mi zrobi oderwanie się choć na godzinę w tygodniu po którym szczepieniu w sensie której dawce ją tak chwyciło?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mrofka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-25, 13:28   #960
morelle_
Zakorzenienie
 
Avatar morelle_
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 38 976
Dot.: Czerwcówki 2019 cz.5

Pierwsza dawka po roku. Nie było możliwości wcześniej.
13 Walentna odpłatna.

Moj chrzesniak to samo. Tylko po darmowej.

Dlatego teraz nie zaszczepie młodego. Dopiero po roku.
morelle_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-07-12 20:22:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:12.