Endometrioza - wątek zbiorczy! - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-11-01, 15:15   #61
dagmara1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 2
Dot.: endometrioza

panie doktorze mama pytanie jaką szerokość powinno mieć endometrium 6 dnia cyklu ponieważ moje ma 7,4mm i jedna pani doktor powiedziała ze za duże a druga pani doktor ,że normalne i niewiem komu wierzyć prosze o odpowiedz
dagmara1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-05, 20:30   #62
taka00ja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 31
GG do taka00ja
Dot.: endometrioza

witam wzięłam jeden zastrzyk depo provery liczę dni i marze o tym żeby w końcu to ze mnie "wyparowało" jako antykoncepcja ...to w zasadzie nie mam pojęcia jak działa lekarz przepisał mi go na Endometrioze. mam 22 lata walcze z endo praktycznie od 13 roku życia lekarze dopiero przy mojej ostatniej (4 ) operacji ją zdiagnozowali mam marne szanse na dzidzi o którym okropnie marze (choć myśle że nie pora jeszcze na nie ) przy endo lepiej by było jak najszybciej. jestem zła na lekarza że nie uprzedził mnie o długim oczekiwaniu przywrócenia płodności. doktor wiedział w jakiej jestem sytuacji "płodnej"mógł mnie uprzedzić nigdy bym go nie zażyła mam nadzieje że po jednym zastrzyku szybko wrócę do "siebie" chcęm zacząć starania jak najszybciej. może ktoś był w podobnej sytuacji . wiem że to raczej indywidualna sprawa ale chciała bym się dowiedzieć kiedy mniej więcej po jednym zastrzyku odzyskuje się płodność

Edytowane przez taka00ja
Czas edycji: 2007-11-05 o 22:29
taka00ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-06, 18:35   #63
Tity
Zakorzenienie
 
Avatar Tity
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 5 970
Dot.: endometrioza

Mam pytanie. Czy endometriozę można wykryć przy badaniu USG? Lub przy zwykłym kontrolnym badaniu?
Tity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-06, 19:12   #64
aneczka8
Zadomowienie
 
Avatar aneczka8
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 244
Dot.: endometrioza

Jeżeli masz dużą torbiel i lekarz jest w stanie ją wykryć przez normalne badanie to może przypuszczać że to jest torbiel endometrialna lub nie pęknięty pęcherzyk.
U mnie wyglądało to tak: usg stwierdzające torbiel, badanie ca125, które było podwyższone potem laparoskopia i na końcu wynik histopatologiczny, który potwierdził torbiel endometrialną.
Poprzedni lekarz do którego chodziłam nie wyczuwał mojej torbieli podczas normalnego badania bez usg.
Jak wiadomo endometrioza to nie tylko torbiele na jajnikach o czym informuje tekst zamieszczony przez naanahanae. Nie znam się ale nie wydaje mi się żeby można była stwierdzić rozległośc endometriozy bez laparoskopii.
aneczka8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-06, 20:12   #65
Tity
Zakorzenienie
 
Avatar Tity
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 5 970
Dot.: endometrioza

Bardziej myślałam o tych zrostach, które się tworzą w macicy. Torbieli żadnych wiem, że nie mam bo niedawno miałam USG wewnętrzne robione. I lekarz stwierdził, że wszystko jest ok. A moje pytanie wzięło się stąd, że zanim zaczęłam stosować antykoncepcję hormonalną, miałam duże bóle brzucha przed miesiączką, które nasilały się i słabły cyklicznie, także w trakcie stosunku odczuwam przy pewnych pozycjach ból w podbrzuszu. Co prawda od roku (czyli odkąd stosuję hormony) bóle miesiączkowe prawie ustały i ciekawa jestem, czy np mogły w pewien sposób "zatuszować" jakieś nieprawidłowości?
Tity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-06, 23:07   #66
taka00ja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 31
GG do taka00ja
Dot.: endometrioza

pierwsze bóle brzucha miałam gdy skończyłam 13 lat wycięto mi wyrostek i stwierdzono że to jednak nie To bolało tylko..."coś z przydatkami" wtedy też dostałam pierwszą @ . po jakimś czasie bóle znów wróciły po roku znaleziono torbiel po prawej stronie w okolicy jajników . operowano mnie i usunięto mi...nazwany wtedy przez lekarzy "krwiak" z jajowodu i wcześniej nie widoczną na usg i w ogóle nie odczuwalną torbiel z lewego jajnika. po trzech miesiącach wróciłam do kliniki na operacje nr 3 wtedy znów pozbyto sie krwiaka z jajowodu i wycięto mi prawy jajowód w celu zapobiegnięciu odnawiania się krwiaka. pomogło na kilka lat chodź @ nadal były bolesne krwiaków ani torbieli nie było. w grudniu roku 2006 zgłosiłam się na konkretne badania z powodu nawrotu okropnych bóli podczas usg wspaniały pan doktor stwierdził że chyba mam podwójną macice (co później okazało się bzdurą) a nawet zobaczył ciąże pozamaciczną przez co znów trafiłam do szpitala po badaniach okazało się że nie jestem w ciąży i że to torbiel znów po stronie prawej pomagały mi tylko zastrzyki (dolargan+ ketonal)i przyszedł czas na operacje nr 4 okazało się że mam okropne zrosty i "torbiel czekoladową" później (głupia )zaniedbałam tą sprawe nie odebrałam wyników histo i nie wiedziałam że mam endo niczym tego nie leczyłam bóle były znów bardzo mocne brałam 2 ketonale (100 ) dziennie i czasem było mi mało bo tabletka pomagała na równe 10- godz . wyniki odebrałam w czerwcu lekarz stwierdził że endo została usunięta i przepisał mi zwykłą provere zmieniłam lekarza "dzięki któremu" 22.08 wzięłam depo provere. ogólnie czułam sie dobrze kończy się czas działania depo i będe czekać na @. boje się tych bóli znacie coś dobrego na to? czy któraś z Was miała coś podobnego a jednak to urodziła dziecko?
taka00ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-09, 11:55   #67
krakowianka007
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 8
Dot.: endometrioza

Polecam wszystkim kobietom stronę www.endometrioza.sos.pl gdzie znajduje się wiele istotnych dla nas informacji, zalozycielka jest jedna z nas czyli chora na endometriozę.
I mimo że jest w budowie polecam, sama osobiście zglosilam kilka ciekawych pomyslow do tej strony!
krakowianka007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-12-09, 11:58   #68
krakowianka007
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 8
Dot.: endometrioza

http://www.endometrioza.sos.pl/ nie wiem czy się wyświetli w mojej ostatniej wiadomości więcpodaje raz jeszcze, mam nadzieje że wam pomoże i odowie na wiele pytań
krakowianka007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-19, 11:49   #69
taka00ja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 31
GG do taka00ja
Dot.: endometrioza

witam zgadnijcie moje kochane co dziś dostałam od pani doktor ... skierowanie do szpitala na 5 operacje dzięki wspaniałej endometriozie ...mam dość
taka00ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-19, 17:02   #70
meszsares
Zadomowienie
 
Avatar meszsares
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 235
Dot.: endometrioza

Cytat:
Napisane przez taka00ja Pokaż wiadomość
witam zgadnijcie moje kochane co dziś dostałam od pani doktor ... skierowanie do szpitala na 5 operacje dzięki wspaniałej endometriozie ...mam dość
no niestety tak to jest z endometrioza
moja kumpela miala wlasnie wczoraj operacje - to juz 5. od kiedy odkryto u niej ta chorobe 3 lata temu. spotyka w szpitalu wiele kobiet o podobnych problemach i one tez ciagle wracaja na kolejne zabiegi... bardzo wspolczuje...
meszsares jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-16, 19:50   #71
krakowianka007
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 8
Dot.: endometrioza

wejdz sobie na http://www.endometrioza.sos.pl/ jest tam wszystko co dotyczy endometriozy to cenny adres dla nas chorych na ednometriozę
krakowianka007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-03-09, 17:23   #72
cristi
Raczkowanie
 
Avatar cristi
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: podkarpackie
Wiadomości: 47
GG do cristi
Exclamation Dot.: endometrioza

witam. ja też jestem chora na endometrioze, jestem po operacji i na leczeniu Zoladexem, nie moge zajsc w ciąże. zawsze warto sie zbadac i być pewnym co komu dolega. Dziewczyny nie lekceważcie jakichkolwiek dolegliwości ze strony ginekologicznej.
cristi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-16, 15:39   #73
aneczkaK.W
Raczkowanie
 
Avatar aneczkaK.W
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 38
GG do aneczkaK.W
Unhappy Dot.: endometrioza

JA tez dowiedziałam się, ze mam endometriozę parę dni temu......ta informacja zwaliła mnie z nóg. Teraz czekam na laparoskopię......czy któras z Dziewczyn z endo mogłaby mi napisac, czy da sie to przezyc? STrasznie się boję......
__________________
ANUSIA
aneczkaK.W jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-16, 15:57   #74
aneczkaK.W
Raczkowanie
 
Avatar aneczkaK.W
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 38
GG do aneczkaK.W
Question Dot.: Laparoskopia Endometrioza

witajcie Dziewczynki widzę, ze juz dawno ten watek został poruszony, ale ja szykuje sie własnie na laparoskopię tez mam podejrzenie endometriozy.....nie cche juz czuc tego okropnego bólu;( MAm nadzieje,ze przezyję ten zabieg......
__________________
ANUSIA
aneczkaK.W jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-16, 16:28   #75
aneczka8
Zadomowienie
 
Avatar aneczka8
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 244
Dot.: endometrioza

A skąd wiesz że masz endo na 100% skoro nie było laparoskopii??
aneczka8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-17, 18:51   #76
aneczkaK.W
Raczkowanie
 
Avatar aneczkaK.W
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 38
GG do aneczkaK.W
Dot.: endometrioza

no na 100% to nie wiem, ale objawz pasują do tej choroby.....Czyli wszystko wyjdzie po laparoskopii? ..........
__________________
ANUSIA
aneczkaK.W jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-17, 19:41   #77
aneczka8
Zadomowienie
 
Avatar aneczka8
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 244
Dot.: endometrioza

No tak laparoskopia rozwieje wszystkie wątpliwości na 100 %. Da się przeżyć. Dla mnie najgorszy był tydzień po. Czułam się jakby o wiele wiele za dużo brzuszków zrobiła albo jakby ktoś mnie nieźle kopnął w brzuch. Ze szpitala wyszłam dzień po operacji.
aneczka8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-18, 12:24   #78
anka_85
Zakorzenienie
 
Avatar anka_85
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5 201
Dot.: endometrioza

ja mialam w tym roku w styczniu operacje laparoskopową.
da się przeżyć
jestem strasznym tchórzem jeśli chodzi o igły,lekarzy itp.
myślałam ze zjade tuż przed zabiegiem ale dalam rade.
miałam endometrioze i "torbiel".
"torbiel" to to nie była ale krwiak,usg pokazywało pęcherzyk na lewym jajniku.
po operacji czułam się nie najgorzej,dostawałam zastrzyki rzeciwbólowe i bylo mi po nich dobrze.
jedyne co mnie wkurzalo to 6 godzinne lezenie w domu po zabiegu(w szpitalu bylam tylko 24 godz.)

teraz,mimo iz jestem po zabiegu ,w miejscu w ktorym był krwiak czuje dziwne kłucie krwiaka miałam na jajowodzie
przed ostatnia miesiaczką znów czułam bóle,takie jak kiedyś,jak nie mailam zabiegu.
boję się że ta endo znów mi się zrobi

teraz jestem w trakcie brania cilestu żeby zapobiec.
ale mam jakies obawy że to i tak wróci

jeśli znów przyjdzie mi mieć zabieg,to zwariuję.
nie chce znów się stresować,znów mieć narkozy i tych zastrzyków
__________________
Sometimes the smallest things take up the most room in your heart.

Zdrowia dla małej, ale silnej kruszynki
Ani

anka_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-18, 13:17   #79
gosia733
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 15
Dot.: Laparoskopia Endometrioza

hej przezyjesz na pewno nie martw sie,ja mialam zabieg w sierpniu jest ok choc lecze sie do tej pory jeszcze farmakologicznie ,powodzenia
gosia733 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-03-18, 13:21   #80
aneczka8
Zadomowienie
 
Avatar aneczka8
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 244
Dot.: endometrioza

Anka a czemu musiałaś leżeć przez 6 godzin w lóżku?? Mi lekarze odrazu po operacji kazali chodzić żeby zrosty się nie porobiły. Nie było mowy o ciągłym leżeniu. Endometroza ma to do siebie że robią się właśnie takie torbiele krwiaki wypełnione starą krwią. Czy torbiel taka krwotoczna to co innego niż krwiak?? jak miałaś to określone w badaniu histopatologicznym??
aneczka8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-18, 13:30   #81
anka_85
Zakorzenienie
 
Avatar anka_85
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5 201
Dot.: endometrioza

takie zalecenie miałam na wypisce ze szpitala.
ale wiesz ciężko mi było usiedzieć.i tak to nie było 6 godzinne leżenie plackiem.
mało się ruszałam pierwszego dnia po zabiegu,ponieważ odczuwałam skutki narkozy,wczesnym wieczorem że tak powiem byłam na tyle roztrzesiona że jak np. trzymalam kubel z herbatą to recę mi się trzesły.
wydaje mi się że też te zastrzyki przeciwbólowe wywierały taki wpływ,bo były silne (ich działanie czułam kilka godzin-posmak w ustach,nawet zapach "chemii" w nosie )
ale mimo wszystko łaziłam i ruszałam się


zapomniałam-nie miałam nic wysyłane do histopaty.nie wiem czemu.
dopytywałam się i lekarze powiedzieli że jak by to była torbiel to wysłali by jej zawartośc na badania.
po prostu ognisko endometriozy mi usuneli.
na tej mojej wypice pisalo "ewakuacja krwiaka jajowodu lewego"
__________________
Sometimes the smallest things take up the most room in your heart.

Zdrowia dla małej, ale silnej kruszynki
Ani

anka_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-18, 13:35   #82
aneczka8
Zadomowienie
 
Avatar aneczka8
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 244
Dot.: endometrioza

Ja miałam zalecenie na wypisie żeby oszczędzać się przez 14 dni ale lekarz powiedział że chodzi głównie o to żeby się zbytnio nie gimnasykować nie biegać itd... ja na drugi dzień też ledwo trzymałam kubek z herbatą... jak mi powiedzieli że juz mnie wypisują to się trochę przeraziłam... ale zawsze lepiej w domu.
bardzo dziwne że nie było badania histopatologicznego...
aneczka8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-18, 13:39   #83
anka_85
Zakorzenienie
 
Avatar anka_85
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5 201
Dot.: endometrioza

Cytat:
Napisane przez aneczka8 Pokaż wiadomość
Ja miałam zalecenie na wypisie żeby oszczędzać się przez 14 dni ale lekarz powiedział że chodzi głównie o to żeby się zbytnio nie gimnasykować nie biegać itd...

A co z tym krwiakiem pamiętasz jak to było po łacinie określone??
nie pisało po łacinie (bynajmniej na papierku który ja dostałam do ręki)
3 dni po zabiegu były dla mnie męczace. a pózniej z każdym dniem lepiej.
teraz niepokoją mnie te dziwne kłucia,bóle na tym nieszczęsnym jajowodzie
i fakt że okres czuję na tydzień przed spodziewanym krwawieniem.a zjadłam juz pierwsze opakowanie anty i takie coś nie powinno mieć chyba miejsca
staram się być dobrej myśli ale wydaje mi się że to świństwo znów mi się zrobi
__________________
Sometimes the smallest things take up the most room in your heart.

Zdrowia dla małej, ale silnej kruszynki
Ani

anka_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-18, 13:49   #84
aneczka8
Zadomowienie
 
Avatar aneczka8
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 244
Dot.: endometrioza

Ja zaczełam brać tabletki jeszcze przed laparoskopią. Żeby zaraz po nie mieć żadnego normalnego okresu żeby ogniska nie pojawiły się ponownie. Po 3 miesiącach było wszystko ok ale teraz też mam czasami takie kłucia w lewym jajniku... nie wiem czy to znowu endo czy coś innego...
aneczka8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-18, 13:58   #85
anka_85
Zakorzenienie
 
Avatar anka_85
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5 201
Dot.: endometrioza

jak mi gin wykrył endo i tą "torbiel" to brałam danazol i dodatkowo diane 35.
i nic się z tym nie działo.jak było tak było.oprócz pomniejszenia na 3 mm nie działo się nic.
wtedy jeszcze nie wiedziałam że to nie torbiel,tylko krwiak,i miałam nadzieje że obedzie się bez zabiegu.

brałam też czopki (distreptaze) i butapirazol(tabletki).
ze wszystkiego własnie te czopki distreptaza i butapirazol najmocniej oddziaływały bo czułam w miejscu krwiaka bulgotanie i mase dziwnych "uczuć"
wtedy myślałam że torbiel pęknie,wchłonie się ale nic z tego...
dopiero po laparoskopii okazało się że krwiaka miałam ,a na krwiaka to chyba tylko laparoskopia.

te tabletki (danazol i diane) strasznie pojechały mi po wątrobie.
miałam okropne bóle i nudności az w końcu odstawiłam i lekarz powiedział że trzeba zrobić zabieg bo nerki i wątroba nie wytrzymają

dostałam skierowanie i czekałam jak na wyrok
__________________
Sometimes the smallest things take up the most room in your heart.

Zdrowia dla małej, ale silnej kruszynki
Ani

anka_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-18, 14:07   #86
aneczka8
Zadomowienie
 
Avatar aneczka8
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 244
Dot.: endometrioza

Mój lekarz narazie nie chce mnie leczyć żadnymi mocniejszymi lekarmi niż tabletki anty. W sumie w moim przypadku narazie starczały. No zobaczę w maju jak pójdę na kontrol. Jeśli endo wróci pewnie czeka mnie kolejna laparoskopia i leczenie czymś silniejszym jak u Ciebie żeby nie dopuścić do nawrotów. Oby nie...
aneczka8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-18, 14:13   #87
anka_85
Zakorzenienie
 
Avatar anka_85
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5 201
Dot.: endometrioza

no oby nie...bo jak już mówiłam jedzie po wątrobie...
anty same w sobie działają niekorzystnie na wątrobe,mimo iz mają małe ilośći hormonów.
ten przeklety danazol z tego co pamietam miał dawke 50 mg? (nie dam sobie reki uciąc i nie pamietam jaka to była substancja) i powodował pseudomenopauzę.
hah mam 22 latka i przeszłam "pseudo menopauze"
Aneczka mam nadzieję że unikniesz tego zła i przykrych dolegliwości które ja miałam od tych cięższych leków.
te mdłości,senność....ech... . ja aż straciłam na wadze,bo czego bym nie zjadła mialam ochote to od razu zwrócic (ale na szczęscie nie wymiotowałam ani razu)
__________________
Sometimes the smallest things take up the most room in your heart.

Zdrowia dla małej, ale silnej kruszynki
Ani

anka_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-18, 16:03   #88
aneczkaK.W
Raczkowanie
 
Avatar aneczkaK.W
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 38
GG do aneczkaK.W
Dot.: endometrioza

Jejus dziewczynki dzięuję za wytłumaczenie mi tego, ale powiedzcie ile trzeba będzie leżeć w szpitalu? Mi ginekolog powiedział,ze 3 dni;( jak się wybudziłyscie z narkozy to strasznie bolało? Czy chciało Wam się spać? A jak chciałyscie isc do toalety, to bez problemu??? Czy ciężko? Mam pełno pytan, bo boje sie jak nie wiem, co a czy szwy na brzuszku zostają duze? czy mozna je jakos ukryc? pozdrawiam Was cielputko i dziękuje za odpowiedzi BUUUUZIOLKI
__________________
ANUSIA
aneczkaK.W jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-18, 16:11   #89
aneczka8
Zadomowienie
 
Avatar aneczka8
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 244
Dot.: endometrioza

Dzień przed laparoskopią musiałam sie stawic do szpitala. Tam była rozmowa ze stażysta który ogólnie zbadał przejrzał wszystkie wyniki badań które należało zrobić przed operacją oraz podał środek na przeczyszczenie potem rozmowa z anestezjologiem. Potem wieczorem była kwalifikacja do operacji u pana profesora. Ja miałam laparoskopie ok 9 rano a obudziałam się po niej nie pamiętam kiedy chyba popołudniu albo iweczorem. Cały ten dzień w którym była operacja i noc jest się podłączonym pod cewnik więc nie ma mowy o chodzeniu do łazienki leży się na sali pooperacyjnej. Ogólnie po przebudzeniu nic mnie nie bolało bo pielęgniarki ciągle podają coś przeciwbólowego i nasennego. Czułam się tak jakbym za długo leżała w jednej pozycji trochę zesztywniała. Następnego dnia rano wyjmują cewnik przewożą Cię na normalną salę. Ja byłam wypisana ok 13. Na zdjęcie szwów idzie sie z tego co pamiętam tydzień po operacji. Blizny są małe. Zalezy tez od lekarza jakie nacięcie zrobi. Ja mam dwie cm w dole brzuch a tej w pępku wogóle nie widać.

Zapomniałam dodać... po laparoskopii strasznie boli gardło od rury którą wkładają podczas operacji... dobrze jest wziąść ze sobą np tantum verde żeby psikać sobie nastepnego dnia. No i trzeba wziąść ze sobą duużo wody niegazowanej. Dzień przed operacją trzeba było wypić ponad 2 litry w ciągu 2 3 godzin...
W wątku o torbielach jest więcej opisów jak wygląda laparoskopia.

Edytowane przez aneczka8
Czas edycji: 2008-03-18 o 16:32
aneczka8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-18, 16:26   #90
anka_85
Zakorzenienie
 
Avatar anka_85
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5 201
Dot.: endometrioza

Cytat:
Napisane przez aneczkaK.W Pokaż wiadomość
Jejus dziewczynki dzięuję za wytłumaczenie mi tego, ale powiedzcie ile trzeba będzie leżeć w szpitalu? Mi ginekolog powiedział,ze 3 dni;( jak się wybudziłyscie z narkozy to strasznie bolało? Czy chciało Wam się spać? A jak chciałyscie isc do toalety, to bez problemu??? Czy ciężko? Mam pełno pytan, bo boje sie jak nie wiem, co a czy szwy na brzuszku zostają duze? czy mozna je jakos ukryc? pozdrawiam Was cielputko i dziękuje za odpowiedzi BUUUUZIOLKI
ja mialam zabieg o 7 rano.
lezalam w szpitalu 24 godz. bo to byl oddzial chirurgii krótko terminowej.
o 9 wybudzilam sie sama z narkozy.i byłam "wczorajsza" na rauszu ale nie bylo to nie przyjemne
po wybudzeniu dostajesz tez zastrzyk na ból i to juz wogóle robi się dobrze (ból nie jest jakiś mega straszny)
szczerze powiem ci ze to wybudzanie się bylo nieprzyjemne.chcialo mi sie wymiotowac,bolalo mnie gardlo od intubacji,nie mailam sily nawet paszczy otworzyc i powiedzieć że mi jest niedobrze.
co do toalety
na 4 godzinki przed operacja nie nalezy pic,zanim podrepczesz na sale operacyjna musisz skorzystac z toalety.
dostajesz narkoze i inne srodki ktore przygotuja Ciebie i Twoj organizm do zabiegu.
i wiesz co? jak sie juz obudzisz to uwierz mi nie bedzie ci się chcialo siusiu.cieżko się nawet wysikac po calej chemii jaka w Ciebie idzie( ja mialam problem,a jak juz zrobiłam siusiu to na brązowo i strasznie mało,i nie było w tym nic dziwnego)
w szpitalu gdzie lezalam nie zakladali mi cewnika i alleluja,bo tego sie bałam.
były kaczki i wózki inwalidzkie.
ale pielegniarka (kochana kobitka) powiedziała że razem sobie spokojnie pójdziemy "do kibelka" bo po co komplikowac zycie kaczką i wózkiem
wzieła mnie za ręke i powolutku doszłam samaciężo było wstać z łóżka(narkoza osłabia) ale ! idzie spokojnie dojść do toalety

laparoskopia jest prostym zabiegiem ,dlatego w szpitalu tylko doba.
jeśli Ty będziesz mieć normalna,tradycyjną operacje,to wtedy 3 dni pewnie poleżysz.
na Twoim miejscu szukałabym szpitala z tych co takie zabiegi przeprowadzają laparoskopem.
tak będzie lepiej
zapomniałabym...szwy.
po bokach miałam dwa szwy- dwa "x"
nie mam sladu po tym (chyba że się przyjżę)
pod pepkiem mam mała kreske i jest póki co mały ślad.ta kreska była zszyta 3 szwami.
zdjęcie nie bolało (a myslałam że będzie bolało)
buźka i trzymaj się
__________________
Sometimes the smallest things take up the most room in your heart.

Zdrowia dla małej, ale silnej kruszynki
Ani

anka_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-09-30 07:47:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:05.