ubój psów na smalec - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-08-06, 00:53   #1
tygrysek007
Raczkowanie
 
Avatar tygrysek007
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 137
Exclamation

ubój psów na smalec


Policja zlikwidowała ubojnię psów na smalec
Pod Częstochową w miejscowości Kłobuck, policja zlikwidowała hodowlę psów, które przeznaczone były do produkcji smalcu - informuje TVN24.

- W czasie przeszukania znaleźliśmy kilkanaście psów, które biegały po podwórzu, część była w kojcach, część w pomieszczeniach gospodarskich - powiedziała asp. Marzena Bednarek z policji w Kłobucku.

Do tej pory zatrzymano 37-letnią kobietę, która została przesłuchana. - O jej przyszłości zadecyduje prokurator - powiedziała Bednarek

Akcja była przeprowadzona we współpracy z organizacją "For Animals".

Jak powiedziała w TVN24 Renata Mizera z "For Animals", stan zwierząt nie był zły, były utuczone, wiadomo w jakim celu, natomiast warunki nie odpowiadały "Światowej Deklaracji Praw Zwierząt" - psy nie miały dostępu do wody, zwierzęta zjadały prawdopodobnie szczątki innych psów, znaleziono też zwierzęcy cmentarz.

Mizera podkreśliła, że w wiosce wszyscy o wszystkim wiedzieli, a proceder był uprawiany pokoleniowo.

- Jedna z suk wyglądała, jakby była w zaawansowanej ciąży, ale okazało się, że to nieprawdopodobne utuczenie - opisuje Renata Mizera. Organizacja dowiedziała się o ubojni psów od anonimowego informatora, który wskazał dokładny adres hodowli.


artykuł onetu http://wiadomosci.onet.pl/2021338,11,item.html


boże........
__________________
nałogowa leniuchowiczka
tygrysek007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-06, 01:19   #2
keeendy
Zakorzenienie
 
Avatar keeendy
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: ciemna strona miasta .
Wiadomości: 6 410
Dot.: ubój psów na smalec

__________________
ale człowiek może odczuwać nieszczęście tylko do pewnego określonego stopnia, wszystko zaś, co przekracza jego wytrzymałość, może człowieka już tylko zniszczyć lub uczynić obojętnym.
keeendy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-06, 01:21   #3
ewelline
Zadomowienie
 
Avatar ewelline
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Na końcu świata
Wiadomości: 1 530
Dot.: ubój psów na smalec

mi jest niedobrze
ewelline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-06, 01:28   #4
Taranka
Zakorzenienie
 
Avatar Taranka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 768
Dot.: ubój psów na smalec

Czyli jednak ludzie jeszcze wierzą w psi smalec jako remedium na wszystko..
Okropność nie wiem jak trzeba być wypranym z uczuć żeby prowadzić taki 'biznes'
__________________
So much internet so little time.
Taranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-06, 01:35   #5
201804100943
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 6 037
Dot.: ubój psów na smalec

a najgorsze jest to, że pewnie istnieje jeszcze wiele takich ubojni w PL. Wydaje mi się, że większosć jest zapewne we wsiach
201804100943 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-06, 08:00   #6
illuvies
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 2 798
Dot.: ubój psów na smalec

Cytat:
Napisane przez aanneett Pokaż wiadomość
a najgorsze jest to, że pewnie istnieje jeszcze wiele takich ubojni w PL. Wydaje mi się, że większosć jest zapewne we wsiach
Pewnie tak, w końcu to nie pierwsza taka "wytwórnia" jaką znaleziono.

Proponuję wydać właścicieli na lincz miłośnikom zwierząt.
illuvies jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-06, 08:54   #7
Jaatkaa85
Zadomowienie
 
Avatar Jaatkaa85
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Prosto z serca;)
Wiadomości: 1 614
Dot.: ubój psów na smalec

Cytat:
Napisane przez aanneett Pokaż wiadomość
a najgorsze jest to, że pewnie istnieje jeszcze wiele takich ubojni w PL. Wydaje mi się, że większosć jest zapewne we wsiach
Niestety, pewnie tak. Mnie pzreraża to, jak w Polsce w ogóle traktuje się zwierzęta, te domowe i te gospodarskie. Na pewno nie jak zywe istoty, które czują, kochają, przyzwyczajają się do domu/pana.... Traktuje się je jak śmiecie.
Jaatkaa85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-08-06, 09:32   #8
LilyHoney
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 988
Dot.: ubój psów na smalec

:EEK:
Coś strasznego!
Jak słyszę o czyms takim to odnoszę wrażenie, że ludzie zostali już wyprani z człowieczeństwa, zwierzeta są bardziej ludzkie od ludzi. Kary za znęcanie się nad zwierzętami są śmiesznie niskie, powinny zostać zwiększone i surowo egzekwowane. może to odstraszałoby w jakiś sposób ludzi od takich czynów bo na ich sumienie liczyć chyba nie można
LilyHoney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-06, 09:43   #9
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Post Dot.: ubój psów na smalec

Ostatnio w przychodni w kolejce słyszałam jak starszy pan opowiadał, że tylko psi smalec mu pomógł w ostatniej chorobie. Myślałam, że ludzie już w takie rzeczy nie wierzą... Dawnej mówiono o leczniczych właściwościach smalcu z borsuka oraz z niedźwiedzia. Zastanawiam się czy to jest w ogóle do czegoś potrzebne i skuteczne? Jakoś nie wyobrażam sobie, aby miało to działać.

Co do innych podanych informacji nie szokują mnie. W naszej kulturze pies jest przyjacielem człowieka, ale są kraje gdzie jest normalnym zwierzęciem hodowanym na obiadek i nikogo to nie dziwi. Mało kogo wzrusza los krów czy kur na fermach. Nikt nie zastanawia się nad tym co jadła i jak żyła ta świnka, która jest naszym dzisiejszym obiadem. Kiedy 2 czy tam 3 lata temu jedna ferma zagazowała na próbę 9000 kur (żeby sprawdzić czy uda się wybić fermę w razie epidemii ptasiej grypy) to nikt ich za bardzo za to nie skarcił. Zwierze jak zwierze... jest napisane, że te psy złych warunków nie miały przed zabiciem.

Ja nie jestem jakąś specjalną miłośniczką zwierząt. Fajnie by było aby ludzie nie robili im krzywdy bez potrzeby i celu, a jeśli mają zabijać w celach spożywczych to robili to szybko i bezboleśnie. Coś przecież jeść musimy i od wieków jest tak, że sprytniejszy, mądrzejszy i szybszy zjadła słabszego. Nie pochwalam procederu ze smalcem - bo jakoś nie widzę z tego pożytku, ale trudno abym potępiała narody w których jada się psy czy inne dla nas niezjadliwie zwierzęta.
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki

Edytowane przez Klarissa
Czas edycji: 2009-08-06 o 09:46
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-06, 10:04   #10
gsk
Zakorzenienie
 
Avatar gsk
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Beldżja
Wiadomości: 4 203
GG do gsk
Dot.: ubój psów na smalec

O tej sprawie już z 1,5 roku temu mówili w uwadze w tv.
gsk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-06, 10:15   #11
moria44
Wtajemniczenie
 
Avatar moria44
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: z chałupki
Wiadomości: 2 504
Dot.: ubój psów na smalec

Tragedia O ilu takich przypadkach jeszcze nie wiemy, aż strach o tym myśleć

Chętnie wzięłabym takiego pieska do domu tymczasowego ale nie mam warunków, mogłam tylko wpłacić grosik na poczet psiaków z Kłobucka.
__________________
Iguśka

God couldn’t be everywhere, so he created mothers

moria44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-06, 10:24   #12
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Post Dot.: ubój psów na smalec

Wy się tutaj dziewczyny litujecie, a ubój psów na smalec jest w Polsce legalny o ile właściciel ubojni zapewni odpowiednie warunki dla zwierząt przed ubojem. Tę ubojnię z pierwszego postu zamknięto tylko dlatego, że nie spełniono wymogów - zwierzęta nie miały wolnego dostępu do wody, sama ubojnia była nielegalna - czyli nie zgłoszona do US, ZUS-u, GUS-u itd. nie płacili podatków więc im interes zamknięto. Tak samo postąpiono by z nielegalnym sklepem z alkoholem (czyli np. takim, gdzie właściciel nie otrzymał koncesji). Dodawanie do zwrotu "zamknięto nielegalną ubojnię psów" końcówki "na smalec" jest manipulowaniem informacjami i ma na calu sugerować, ze zabijanie psów na smalec jest nielegalne, co jest nieprawdą. Taką ubojnię można założyć, zalegalizować i normalnie prowadzić czerpiąc z niej dochody.
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki

Edytowane przez Klarissa
Czas edycji: 2009-08-06 o 10:31
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-06, 10:47   #13
angela0033
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Nieziemska kraina :)
Wiadomości: 1 264
Dot.: ubój psów na smalec

__________________
pod innym nickiem...
angela0033 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-06, 11:13   #14
Jaatkaa85
Zadomowienie
 
Avatar Jaatkaa85
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Prosto z serca;)
Wiadomości: 1 614
Dot.: ubój psów na smalec

Cytat:
Napisane przez moria44 Pokaż wiadomość
mogłam tylko wpłacić grosik na poczet psiaków z Kłobucka.

Demonstracja dobroczynności?
Jaatkaa85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-06, 12:32   #15
ulinkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar ulinkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 17 881
Dot.: ubój psów na smalec

Az mnie ciarki przechodza jak widze cos takiego Biedne psiaki...
__________________
Lubię siłę czerni,
i nieużywania słów.
Wszystkiego, co niezmienne,
w nicości za oknem, gdy budzą się mgły...
ulinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-06, 13:23   #16
Mead
Raczkowanie
 
Avatar Mead
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 246
GG do Mead
Dot.: ubój psów na smalec

Nie wiedziałam, ze takie coś jest legalne Dziwny kraj, doprawdy...
Mead jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-06, 13:32   #17
lilijkowa
Rozeznanie
 
Avatar lilijkowa
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 880
Dot.: ubój psów na smalec

Zaraz rzygne. Bleeee!!!
__________________
Zły postępek czasem okazuje się jedynym słusznym.
lilijkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-06, 13:34   #18
justyla122
Zakorzenienie
 
Avatar justyla122
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 6 132
Dot.: ubój psów na smalec

też oglądałam po prostu straszne;(
najgorsze, że takich ubojni jest więcej jak mówili w tvn24...
__________________


justyla122 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-06, 13:38   #19
ZacpanaRapem
Zakorzenienie
 
Avatar ZacpanaRapem
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: wielkoPolska.`
Wiadomości: 3 059
Dot.: ubój psów na smalec

Cytat:
Napisane przez gsk Pokaż wiadomość
O tej sprawie już z 1,5 roku temu mówili w uwadze w tv.
no, ale nie o tym samym, bo to wczoraj wykryli.


co do całej sprawy, to trzeba być bydlakiem, żeby robić coś takiego
ciekawe ile smalcu udałoby się wytopić z właścicieli tej ubojni .
tak czy siak znając nasze polskie prawo dostaną wyroki w zawiasach i na tym się skończy
__________________
kierowca od 26.03.2015r.







ZacpanaRapem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-06, 13:49   #20
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Smile Dot.: ubój psów na smalec

Cytat:
Napisane przez ZacpanaRapem Pokaż wiadomość
co do całej sprawy, to trzeba być bydlakiem, żeby robić coś takiego
ciekawe ile smalcu udałoby się wytopić z właścicieli tej ubojni .
tak czy siak znając nasze polskie prawo dostaną wyroki w zawiasach i na tym się skończy
Oni będą mieli sprawy za nielegalną działalność gospodarczą, prowadzoną bez zgłoszenia, bez opodatkowania itd. a nie za znęcanie się nad zwierzętami... Pisałam powyżej - robienie smalcu z psów jest w naszym kraju LEGALNE - takie ubojnie można prowadzić legalnie.
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-06, 13:57   #21
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: ubój psów na smalec

Cytat:
Napisane przez aanneett Pokaż wiadomość
a najgorsze jest to, że pewnie istnieje jeszcze wiele takich ubojni w PL. Wydaje mi się, że większosć jest zapewne we wsiach
Dlaczego akurat na wsiach? Klobuck wsia nie jest.

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Wy się tutaj dziewczyny litujecie, a ubój psów na smalec jest w Polsce legalny o ile właściciel ubojni zapewni odpowiednie warunki dla zwierząt przed ubojem. Tę ubojnię z pierwszego postu zamknięto tylko dlatego, że nie spełniono wymogów - zwierzęta nie miały wolnego dostępu do wody, sama ubojnia była nielegalna - czyli nie zgłoszona do US, ZUS-u, GUS-u itd. nie płacili podatków więc im interes zamknięto. Tak samo postąpiono by z nielegalnym sklepem z alkoholem (czyli np. takim, gdzie właściciel nie otrzymał koncesji). Dodawanie do zwrotu "zamknięto nielegalną ubojnię psów" końcówki "na smalec" jest manipulowaniem informacjami i ma na calu sugerować, ze zabijanie psów na smalec jest nielegalne, co jest nieprawdą. Taką ubojnię można założyć, zalegalizować i normalnie prowadzić czerpiąc z niej dochody.
Bardzo ciekawe sa Twoje posty w tym temacie Ten i poprzedni.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-06, 14:12   #22
tygrysek007
Raczkowanie
 
Avatar tygrysek007
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 137
Dot.: ubój psów na smalec

może i legalne, nie wiem, ale to nie zmienia faktu, że nieludzkie i że zdolne do tego są tylko potwory bez żadnego sumienia

swoja drogą szokuje mnie przyzwolenie spoleczne, w tym miejscu gdzie takie ubojnie są - w artykule jest mowa, ze sasiedzi o tym wiedzieli, ze to byl proceder od kilkunastu albo wiecej lat - i dopiero teraz ktos zadzwonil, prawdopodobnie jakis przejezdy zszokowany.

jak ludzie moga na cos takiego pozwalac - nawet milczeniem ???????

nie rozumiem, czy pogon za pieniądzem niweluje wszelkie ludzkie uczucia?
przeciez teoretycznie wiekszosc tych ludzi tam mieszkajacych na pewno chodzi do kosciola, modli sie i wierzy w boga - ale w karę boską to już nie?
__________________
nałogowa leniuchowiczka
tygrysek007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-06, 14:24   #23
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Smile Dot.: ubój psów na smalec

Cytat:
Napisane przez tygrysek007 Pokaż wiadomość
może i legalne, nie wiem, ale to nie zmienia faktu, że nieludzkie i że zdolne do tego są tylko potwory bez żadnego sumienia
Czy wg ciebie np. Chińczycy to potwory bez żadnego sumienia? Tam psie mięso jest normalną potrawą, więc logicznym wnioskiem będzie to, że prowadzi się hodowle psów przeznaczonych na rzeź. Dla mnie to taka trochę obłuda z waszej strony ta litość... w czym niby psy są lepsze od krowy/świni/gęsi/kury?? Wszystko to są zwierzęta gospodarskie.

Cytat:
swoja drogą szokuje mnie przyzwolenie spoleczne, w tym miejscu gdzie takie ubojnie są - w artykule jest mowa, ze sasiedzi o tym wiedzieli, ze to byl proceder od kilkunastu albo wiecej lat - i dopiero teraz ktos zadzwonil, prawdopodobnie jakis przejezdy zszokowany.
Gdyby działalność prowadzona była legalnie po uzyskaniu zezwolenia to sąsiedzi nie mają nic do tego aby pozwalać, nie pozwalać. Czy ty znasz wszystkie przestępstwa gospodarcze swoich sąsiadów? Bo może tamci ludzie nie wiedzieli, że "firma" działa nielegalnie i dlatego w żaden sposób nie reagowali.

Cytat:
jak ludzie moga na cos takiego pozwalac - nawet milczeniem ???????

nie rozumiem, czy pogon za pieniądzem niweluje wszelkie ludzkie uczucia?
przeciez teoretycznie wiekszosc tych ludzi tam mieszkajacych na pewno chodzi do kosciola, modli sie i wierzy w boga - ale w karę boską to już nie?
Dlaczego zabijanie psów jest złe, dlaczego Bóg ma karać za zabicie psa, a za zabicie świnki, baranka czy krówki już nie? Nie mam nic do psiaków, ale nie popadajmy w przesadę i obłudę - jaką jest bronienie jednych gatunków zwierząt w czasie gdy inne zjadamy na obiad. Człowiek nauczył się hodować zwierzęta na swój pożytek i uczynił je od siebie zależnymi, więc tak na prawdę tylko od człowieka zależy ich los.

Ja jestem bardziej ciekawa, czy jest w ogóle sens produkowania tego smalcu, czy to w jakikolwiek sposób działa i pomoga, czy to tylko ludowy, głupawy zwyczaj, który nie wiadomo skąd się wziął ani czy jest sens go praktykować?
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki

Edytowane przez Klarissa
Czas edycji: 2009-08-06 o 14:29
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-06, 14:30   #24
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: ubój psów na smalec

Cytat:
Napisane przez tygrysek007 Pokaż wiadomość
może i legalne, nie wiem, ale to nie zmienia faktu, że nieludzkie i że zdolne do tego są tylko potwory bez żadnego sumienia
A czym sie to niby rozni od posiadania fermy kur, czy jedzenia psow na Dalekim Wschodzie?

Co w tym nieludzkiego i dlaczego jeno potwory sa do tego zdolne ?

Cytat:
Napisane przez tygrysek007 Pokaż wiadomość
swoja drogą szokuje mnie przyzwolenie spoleczne, w tym miejscu gdzie takie ubojnie są - w artykule jest mowa, ze sasiedzi o tym wiedzieli, ze to byl proceder od kilkunastu albo wiecej lat - i dopiero teraz ktos zadzwonil, prawdopodobnie jakis przejezdy zszokowany.
Klarissa Ci juz odpisala - to nie tak, ze sasiadom ktos okazuje na zadanie wszystkie wymagane pozwolenia

Cytat:
Napisane przez tygrysek007 Pokaż wiadomość
jak ludzie moga na cos takiego pozwalac - nawet milczeniem ???????

nie rozumiem, czy pogon za pieniądzem niweluje wszelkie ludzkie uczucia?
przeciez teoretycznie wiekszosc tych ludzi tam mieszkajacych na pewno chodzi do kosciola, modli sie i wierzy w boga - ale w karę boską to już nie?
To pogrubione, to przepraszam, ale co to za bzdura? Przeciez KK czy inne wyznania chrzescijanskie nie zakazuja zabijania zwierzat, za co niby wiec miala byc ta kara boska ?
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-06, 14:33   #25
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Smile Dot.: ubój psów na smalec

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
To pogrubione, to przepraszam, ale co to za bzdura? Przeciez KK czy inne wyznania chrzescijanskie nie zakazuja zabijania zwierzat, za co niby wiec miala byc ta kara boska ?
Nie tylko nie zakazują, ale w Księdze Rodzaju słowa "czyńcie sobie ziemię poddaną" odnoszą się do tego, że zarówno świat roślin jak i zwierząt dany jest człowiekowi przez Boga aby sobie nim rozporządzał wg uznania (czyli może zabijać zwierzęta na własne potrzeby, na pożytek). Że tak przypomnę starotestamentowe ofiary z baranków składane Bogu...
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-06, 14:41   #26
shockwaves
Wtajemniczenie
 
Avatar shockwaves
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 698
Dot.: ubój psów na smalec

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Czy wg ciebie np. Chińczycy to potwory bez żadnego sumienia? Tam psie mięso jest normalną potrawą, więc logicznym wnioskiem będzie to, że prowadzi się hodowle psów przeznaczonych na rzeź. Dla mnie to taka trochę obłuda z waszej strony ta litość... w czym niby psy są lepsze od krowy/świni/gęsi/kury?? Wszystko to są zwierzęta gospodarskie.
Pozwolisz, że się podpiszę pod tym.

Hipokryzją jest, że tak brzydko się wyrażę żreć schabowego na obiad i zapić kurzym tłuszczem (rosołek) i jednocześnie stękać, że jak ktoś mógł zabić i zjeść pieska, tudzież przerobić go na smalec. Albo wszyscy jesteśmy wege i nie zabijamy zwierząt, albo traktujemy je wszystkie na równi (oczywiście humanitarnie).
__________________
"Każdy myślący człowiek jest ateistą"
Ernest Hemingway
shockwaves jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-06, 14:57   #27
Goshia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 946
Dot.: ubój psów na smalec

Po prostu powinnismy traktować takie rzeczy zgodnie z nasza kulturą, czyli zabijaniu psów byc na nie, ale tez nie obrazac ludzi innych kultur dla ktorych takie zachowanie jest normą, ale takze nie dziwic sie niektorym ktorych to szokuje, wytykajac, ze gdzies na wschodzie to normalne, a my tu na forum robimy aferę. Mam nadzieje, ze zrozumiale napisałam
Goshia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-06, 15:13   #28
zakochana w sloncu
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 247
Dot.: ubój psów na smalec

Ciekawe, że tyle osób przejmuje się psiakami, ale jakoś nikt nie płacze za kurczakami/krowami/świniami
Nie podoba mi się sposób, w jaki są traktowane zwierzęta. Nawet te przeznaczone na mięso można traktować w "humanitarny" sposób.
__________________
my heart is beating like a jungle drum



51.5 (9.06.)
cel 1.: 49
cel 2.: 47
cel 3.: 45
zakochana w sloncu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-06, 16:08   #29
tygrysek007
Raczkowanie
 
Avatar tygrysek007
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 137
Dot.: ubój psów na smalec

być może jestem niesprawiedliwa, ale jednak jedzenie psa a jedzenie kurczaka, świni czy krowy, to jest dla mnie różnica

wielka różnica
__________________
nałogowa leniuchowiczka
tygrysek007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-06, 16:15   #30
shockwaves
Wtajemniczenie
 
Avatar shockwaves
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 698
Dot.: ubój psów na smalec

Cytat:
Napisane przez tygrysek007 Pokaż wiadomość
być może jestem niesprawiedliwa, ale jednak jedzenie psa a jedzenie kurczaka, świni czy krowy, to jest dla mnie różnica

wielka różnica
Tak ja też czuję ogromną różnicę. Bardzo nie lubię wieprzowiny, śmierdzi mi. Psy są łykowate, z kotów lubię tylko kisiel i ciastka. Ale kurczaki i ryby są smaczne.
__________________
"Każdy myślący człowiek jest ateistą"
Ernest Hemingway
shockwaves jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:17.