Sala - Śląsk, Zabrze, Gliwice, Ruda Śląska - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Ceremonia i tradycja ślubna, weselna

Notka

Ceremonia i tradycja ślubna, weselna W tym miejscu możesz podzielić się widzą, jak zaplanować ceremonię ślubną. Na co zwrócić uwagę przy szukaniu sali weselnej. Przypomnieć tradycje weselne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-01-13, 12:15   #1
BotiNoque
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 11
Exclamation

Sala - Śląsk, Zabrze, Gliwice, Ruda Śląska


Witam,
powoli planujemy z TŻ nasz Wielki Dzień Nie wybraliśmy jeszcze dokładnej daty ale ślub odbędzie się gdzieś na przełomie maja\czerwca 2016 roku.


W związku z tym zaczęliśmy szukać sal - na ok.60-70 osób.
Niestety w Zabrzu jest niewiele ładnych miejsc i za bardzo nie wiemy gdzie szukać.
Nie chcielibyśmy też, żeby wesele było podzielone na 2 osobne sale - jest taka możliwość w Valdi plus w Zabrzu - mamy bardzo blisko - ale taka opcja nam niestety nie odpowiada
Jeżeli macie namiary, str www na jakieś sale w okolicy to proszę o info - znalazłam wątek podobny z 2011 roku i wiele stron jest nieaktywnych, no i pewnie od tego czasu dużo takich miejsc się zamknęło a dużo nowych otwarło - także proszę o polecenia, ewentualnie recenzje - jeżeli ktoś miał przyjemność być albo organizować wesele na którejś z tych sal.

Najlepiej jeżeli byłyby to sale z Zabrza, Gliwic czy Rudy Śl, ale Chorzów, Katowice i inne niewielkie odległości też wchodzą w grę



Pozdrawiam serdecznie!!
BotiNoque jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-13, 14:36   #2
cleopadra
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 2 095
Dot.: Sala - Śląsk, Zabrze, Gliwice, Ruda Śląska

Ostatnio bylam na weselach i innych imprezach
Pod Roza ,miejscowosc Wojska ,ale dla Ciebie chyba bedzie za duza,sala piekna,przepyszne jedzenie.
Calwados ,Ornontowice,piekna sala pyszne jedzenie.
Werona ,Paniowki,piekna sala ,pyszne jedzenie ale dosc drogo
Rajcula ,Paniowki,pyszne jedzenie[ tam bedzie moje wesele] styl rustykalny
cleopadra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-13, 16:21   #3
BotiNoque
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 11
Dot.: Sala - Śląsk, Zabrze, Gliwice, Ruda Śląska

O zajrzę sobię na stronki trochę szukam jeszcze 'inspiracji', ogólnie jestem trochę wybredna też więc im więcej znajdę tym lepiej będzie mi wybrać
BotiNoque jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-13, 23:32   #4
magda776
Przyczajenie
 
Avatar magda776
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 5
Dot.: Sala - Śląsk, Zabrze, Gliwice, Ruda Śląska

Hej! Witam Zabrzankę Właśnie niedawno uświadomiłam sobie, że pokonując pociągiem drogę z Zabrza do Katowic przejeżdżam obok pięknej sali - w restauracji hotelu Adria. Nie byłam tam nigdy, ale sądząc po zdjęciach.. jest moc
__________________
www.MagdalenaKokot.pl
magda776 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-14, 05:32   #5
BotiNoque
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 11
Dot.: Sala - Śląsk, Zabrze, Gliwice, Ruda Śląska

Kurcze w Adrii to akurat miałam swego czasu studniówkę - sala myślę ładna - ale trochę nie w moim stylu, jakieś balkoniki i te sprawy ;p

Poza tym niestety ale jedzenie mi tam nie smakowało - nie wiem jak to wtedy wyglądało organizacyjnie - ale było go mało i niezbyt dobrej jakości niestety
BotiNoque jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-14, 06:10   #6
Agus_bebe
Raczkowanie
 
Avatar Agus_bebe
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 154
Dot.: Sala - Śląsk, Zabrze, Gliwice, Ruda Śląska

Ja mogę polecić moją salę w Piekarach Śląskich - Pod skrzydłami Anioła. Ostatnio popularna zrobiła się też Leśna Perła w Rudzińcu. Zastanawialiśmy się też nad salami w Żorach (Rojanka, Paszkówka), a moja kumpela polecała mi Biały Dom w Rybniku.
Agus_bebe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-15, 11:37   #7
BotiNoque
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 11
Dot.: Sala - Śląsk, Zabrze, Gliwice, Ruda Śląska

A czy któraś ma jakieś informacje o hotelu Silvia na obrzeżach Gliwic? Mają piękną salę z tarasem, ładne otoczenie

Ale komentarze o tej sali są niezbyt pochlebne - z tym, że te które znalazłam są z 2011 roku!

Czy któraś wie, jak jest tam teraz??

I ewentualnie czy wiadomo coś o Modrzewiowym dworze w Gliwicach? Na stronce jest mało informacji, jakie mają sale, na ile osób itd. Ktoś coś wie?
BotiNoque jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-01-15, 12:13   #8
ksmowiczka90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 5
Dot.: Sala - Śląsk, Zabrze, Gliwice, Ruda Śląska

Jeśli chodzi o Adrię w Zabrzu to nie polecam - jedzenie średnie...
ksmowiczka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-15, 13:09   #9
BotiNoque
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 11
Dot.: Sala - Śląsk, Zabrze, Gliwice, Ruda Śląska

No właśnie też mogłam to stwierdzić na studniówce - chociaż myślałam że to przyczyna 400os na sali, i że przy weselach i mniejszych przyjęciach przykładają do tego większą wagę... ale widocznie nie .

Szukam dalej opinii o Sylwi w gliwicach, tutaj stronka jakby ktoś chciał zajrzeć: http://hotelsylwia.com.pl/galeria_bankietowa.php

urzekł mnie piękny taras i ogólnie wystrój tego miejsca

no i jeszcze ten Modrzewiowy dwór - piękny ogród mają, ale mało zdjęć sali: http://www.modrzewiowy-dwor.pl/wesela.php

a co myślicie o tym? W parku śląskim w Chorzowie - więc otoczenie wiadomo jakie - cisza , spokój, dużo zieleni

Gardena : http://stara-basn.pl/?page_id=18
Champion: http://restauracjachampion.eu
Kamienny Kasztel: http://restauracjachampion.eu/

?? Ma ktoś jakieś opinie??

Zależy mi na sali z wyjściem nie na ulicę ale na jakiś taras\ogród- mam sporo dzieci w rodzinie no i sporo osób palących więc jak już będą wychodzić niech chociaż będzie ładnie i klimatycznie a nie jakaś obskurna okolica
BotiNoque jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-15, 13:41   #10
cleopadra
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 2 095
Dot.: Sala - Śląsk, Zabrze, Gliwice, Ruda Śląska

Cytat:
Napisane przez ksmowiczka90 Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o Adrię w Zabrzu to nie polecam - jedzenie średnie...
Ja bylam kiedys w Adri ale w Rudzie Slaskiej ,raz na sylwestrze to jedzenia bylo malo i niezbyt dobre,takie zwyczajne.drugim razem bylam na urodzinach cioci to jedzonko bylo pyszne i duzo.
cleopadra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-15, 13:49   #11
BotiNoque
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 11
Dot.: Sala - Śląsk, Zabrze, Gliwice, Ruda Śląska

Cytat:
Napisane przez cleopadra Pokaż wiadomość
Ja bylam kiedys w Adri ale w Rudzie Slaskiej ,raz na sylwestrze to jedzenia bylo malo i niezbyt dobre,takie zwyczajne.drugim razem bylam na urodzinach cioci to jedzonko bylo pyszne i duzo.

Mówimy chyba o jednej i tej samej sali Bo Adria jest na granicy Zabrze i Rudy Śląskiej

Mi w Adrii nie grają sale, na największa za duża na 70-80 os, z kolei te mniejsze chyba będą znowu za małe, żeby i było miejsce do siedzenia i parkiet do tańczenia
BotiNoque jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-15, 16:08   #12
anavi
Raczkowanie
 
Avatar anavi
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 136
Dot.: Sala - Śląsk, Zabrze, Gliwice, Ruda Śląska

Ja będę miała wesele w Sylwii Tam się właściciel chyba zmienił, ale szczerze mówiąc ja znam same dobre opinie o tym miejscu. No i ta sala
Pani menadżer jest trochę niemrawa - więcej dowiesz się od dziewczyn na recepcji. Ale za to są bardzo elastyczni i są wstanie skomponować menu tak, aby Tobie odpowiadało (nawet jak nie mają czegoś w ofercie). Tak samo możesz określić kwotę, w jakiej chcesz się zamknąć.

Modrzewiowy Dwór tez jest piękny, ale sala dzielona! To nowy obiekt i bardzo się starają. Jedzenie podobno pycha, ale to tylko zasłyszane opinie.

Jeśli chodzi o Zabrze to podobno nowo otwarty Zielony Ogród jest spoko. Koleżanka tam była na weselu i mówiła, że bardzo ładnie i dobre jedzonko. Ja się nie zdecydowałam, bo miejsce nowe.
anavi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-15, 16:51   #13
BotiNoque
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 11
Dot.: Sala - Śląsk, Zabrze, Gliwice, Ruda Śląska

Cytat:
Napisane przez anavi Pokaż wiadomość

Jeśli chodzi o Zabrze to podobno nowo otwarty Zielony Ogród jest spoko. Koleżanka tam była na weselu i mówiła, że bardzo ładnie i dobre jedzonko. Ja się nie zdecydowałam, bo miejsce nowe.
A kiedy dokładnie Twoje wesele w Sylwii?? Bo część opinii jest taka że mało jedzenia i niekumaci właściciele - a część że dużo jedzenia, wszystko super, piękny park, i fajni organizatorzy także nie wiem, wolałabym 'świeżą opinię' usłyszeć

Mogę liczyć na info po Twoim weselu?

Moja znajoma też była w Zielonym Ogrodzie i podobało jej się - także kolejna dobra opinia
BotiNoque jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-15, 20:49   #14
anavi
Raczkowanie
 
Avatar anavi
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 136
Dot.: Sala - Śląsk, Zabrze, Gliwice, Ruda Śląska

Oj, moje w 2016 roku, także chyba nie będziesz czekała na moją opinię

Ale mam opinie od kolegi, który był w 2014 roku i mówił, że super i jedzenie dobre Patrząc po menu... mnóstwo przekąsek! Także nie wiem... ale ufam, że będzie dobrze
anavi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-16, 12:02   #15
ksmowiczka90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 5
Dot.: Sala - Śląsk, Zabrze, Gliwice, Ruda Śląska

Cytat:
Napisane przez anavi Pokaż wiadomość
Oj, moje w 2016 roku, także chyba nie będziesz czekała na moją opinię

Ale mam opinie od kolegi, który był w 2014 roku i mówił, że super i jedzenie dobre Patrząc po menu... mnóstwo przekąsek! Także nie wiem... ale ufam, że będzie dobrze

Niestety, jak się człowiek sam nie przekona to nie zobaczy, bo w internecie są tak różne opinie - czasem na temat jednego lokalu. Wydaje mi się, że każdy też zwraca na co innego uwagę, bo "duża ilość jedzenia" to też rzecz względna.
ksmowiczka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-22, 14:24   #16
sosenka_7
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 1
Dot.: Sala - Śląsk, Zabrze, Gliwice, Ruda Śląska

Witam,
czy ktoras z Was slyszała o sali bankietowej "u Romana" w Woźnikach ? Przeszukałam już cały internet, żadnej opinii :/ Sala ładna a ceny konkurencyjne, terminy na wesele 2 lata do przodu, bedąc tam na miejscu dzwonil co chwilę telefon więc terminy sprzedaja się jak ciepłe bułeczki , niestety tak jak mówię o sali dowiedzieliśmy się przypadkiem od znajomych , niestety nie ma żadnych opinii co mnie trochę martwi..

Pomóżcie !
sosenka_7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-23, 20:13   #17
jussiaczek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 1
Dot.: Sala - Śląsk, Zabrze, Gliwice, Ruda Śląska

witam
planujemy wesele na 2017 r. dość spore bo na 130-140 osób (o ile teściom się znów ktoś nie przypomni), dwudniowe bo większość gości będzie przyjezdna, no i najlepiej z noclegami (stosunkowo tanimi, bo nie mówimy o 10 osobach). Wiecie może coś gdzieś? Znalazłam Posejdona w Pyskowicach ale sama nie wiem co o tym myśleć, może Wy coś wiecie.
jussiaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-12, 12:47   #18
Maryvonne
Raczkowanie
 
Avatar Maryvonne
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 71
Dot.: Sala - Śląsk, Zabrze, Gliwice, Ruda Śląska

Jeśli ktoś szuka pięknej sali na kameralne wesele to odstąpię salę weselną za koszt zadatku w Zielonym Ogrodzie (Zabrze) 27 maja 2016 – tj. piątek po Bożym Ciele więc w długi weekend W cenie 210zł/osoba jest już wliczony tort oraz wódka Wyborowa bez limitów, menu obejmuje dwie ciepłe kolacje. Dla nowożeńców apartament ze śniadaniem. Wesele jest zamówione w Sali Mandarynkowej – to piękna sala na piętrze rezydencji na około 40-60 osób. Niestety u nas wystąpiły pewne zawirowania dotyczące liczby gości i musimy zmienić miejsce naszego wesela. Zadatek wpłacony w Zielonym Ogrodzie to 2000zł. Można kontaktować się pod numerem telefonu 601 782 700
Maryvonne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-11, 17:23   #19
Koralina900
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 4
Dot.: Sala - Śląsk, Zabrze, Gliwice, Ruda Śląska

Niedaleko Gliwic jest piękna sala weselna, w Hotelu Biały Dom w Paniówkach. Bardzo przestronna i elegancka, ze świetną akustyką. Moja siostra miała tam swój wielki dzień, była bardzo zadowolona a goście zachwyceni miejscem Kuchnia i obsługa na najwyższym poziomie.
Koralina900 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-10-10, 08:59   #20
jagodzanied
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 8
Dot.: Sala - Śląsk, Zabrze, Gliwice, Ruda Śląska

Niedawno byłam na weselu w Gliwicach w Modrzewiowym Dworku. I mogę polecić to miejsce. Bardzo ładnie urządzili cała imprezę. Obsługa zadbała o to by goście dobrze się czuli i niczego im nie brakowała. Zaserwowali bardzo dobre i urozmaicone jedzonko (dla każdego było coś dobrego). Sala ładna i przestronna z dużą ilością miejsca do tańczenia. Dodatkowy plus za możliwość noclegów w komfortowych warunkach. Polecam
jagodzanied jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ceremonia i tradycja ślubna, weselna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-10-10 09:59:04


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:30.