Złożony problem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-06-21, 09:32   #1
Damdaniu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 14

Złożony problem


Dłuższy post.

Cześć, jakieś 8/9 lat temu zaczęły się moje problemy z trądzikiem i stosowanie diet, eksperymentowanie na własną rękę, najpierw odstawienie słodyczy, aż po życiu na chlebie, jabłkach i bananach przez pół roku, czy jedzenie tylko szpinaku z marchewka, cebulą i czosnkiem na zmiane z łososiem przez półtorej roku, w międzyczasie pojawiły się napady kompulsywnego objadania, głównie słodycze, potrafiłem cały tydzień, czasami dwa, życ na samych słodyczach i jeść ich tyle ile dałem rade zmieścić, piłem czasami ogromne ilości wody, napar z mięty z 10 saszetek czy rumianku. To wszystko spowodowało, że unikałem szkoły bo miałem starsznie tłusta twarz i sie wstydziłem, unikałem kontaktu ze znajomymi, w wakacje zamisat spedzac czas na dworze ja siedziałem w domu i sie izolowałem. Od paru lat wracam powoli do jedzenia wszystkiego, unikam słodyczy, napady kompulsywne coraz rzadsze, jednak te wszystkie zachowania przyczyniły się, że teraz mam takie objawy jak -Tradzik w wieku 26 lat ( najwięcej po słodyczach, chociaz ostatnimi czasy pojawia sie mniej zmian skórynch )

-Wzdęcia ( ostatnio prawie cały czas ) -Gazy -przetłuszczająca się twarz
-nadmierna potliwość ( tutaj głównie pachy, w sytuacjach stresowych, ale równiez zimna, latem nie ma zasady, no i twarz latem kiedy jest cieplo tak jak napisałem niżej )
- latem nie radze sobie z duzymi temepraturami ( uczucie płonięcia w klatce i twarzy, twarz staje sie czerwona, tlusta, mokra, pory bardzo rozserzone )
-prawdopodobnie stany lekowe, ataki paniki kiedy wiem, ze w goracy dzien mam isc do ludzi i po nich nie widac, ze tak odczuwaja wysokie temperatury

Robiłem test wodoro-metanowy, wszystko ok, tarczyca wszystko ok, gastrolog rozłożył ręce naturoterapeuta stwierdził u mnie

żołądek - pobudzenie nerwowe
Jelito grube - dysbakterioza
naczynia krwionośne, skóra - bakteria Bartonella henselae
Niedobór b3, krzem

Przepisał mi między innymi w kilkumiesięcznym okresie leczenia
rdest japoński, debutir, dexilat, bicaps silica, bicaps b compex, palo santo, grzyby reishi

Pamiętam to do dzisiaj, że był taki jeden dzień, mega gorący, jak zwykle stresowałem się, że wyjde na dwór i bede spocony, twarz bedzie brzydka, czerwona, tlusta, ale w ogole nie było takich objawow, czułem sie przez te 7 lat w ten 1 dzien jak normalny człowiek, a nie jak odmieniec, niestety to był tylko taki jeden dzien, nastepnego dnia juz było tak jak wczesniej.
Co aktualnie stosuje?

Bicaps b complex
Triple mushroom complex, swanson ( reishi, shitake, maitake )
Maślan sodu
cynk i żelazo

Jak sie czuje? raczej bez zmian, a ostatnimi czasy jeszcze gorzej, rano przemeczony, bez checi wstania z łóżka, jakas ciezka glowa, a objawy podane u gory wystepuja rowniez, calutki czas

Czy jesteście w stanie mi coś polecić?
Damdaniu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-11, 15:54   #2
Kasandra25ww
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 34
Dot.: Złożony problem

Polecam izotec bardzo skuteczny na trądzik ale jest na recepte i musisz to skonsultować z lekarzem najlepiej dermatologiem
Kasandra25ww jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-12, 19:32   #3
coco94
Przyczajenie
 
Avatar coco94
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 22
Dot.: Złożony problem

Cześć. A jak z poziomem glukozy i insuliny we krwi na czczo? Badałeś może stężenie witaminy D?

Wiadomo leczenie farmakologiczne niezbędne, ale warto również przyjrzeć się diecie, być może czegoś brakuje i jest niedoborowa, zwłaszcza, że piszesz, że różnie bywało. A czy jakieś nietolerancje pokarmowe: laktoza, gluten?
coco94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-09-12 20:32:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:30.