cera nastolatki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-07-03, 17:26   #1
rosazp
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 1

cera nastolatki


Mam 17 lat i od trzech męczę się z drobnymi wypryskami. Moja cera jest mieszana, więc jest tłusta tylko w strefie T, poliki natomiast są normalne. Mam wrażenie że moja cera wygląda troche na zmęczoną i ciągle nieświerzą. Chciałbym sie dowiedzieć jak "jej" pomóc by odzyskała piekny, świetlisty i przedewszystkim zdrowy wygląd. Jak walczyć z drobnymi zaskórniakami i wągrami. Może sekret tkwi nie tylko w kosmetykach, ale także w odpowiednim żywieniu? Za pomoc z góry dziękuję.
rosazp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-03, 19:15   #2
Anahstasia
Zakorzenienie
 
Avatar Anahstasia
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 5 789
Re: cera nastolatki

Odpowiednia dieta i generalnie zdrowy tryb życia mają ogromne znaczenie, jeśli chodzi o stan cery. Jednak w przypadku wągrów i zaskórniaków mogą być one niewystarczające - konieczna jest w tym przypadku odpowiednia pielęgnacja. Osobiście mogę polecić Ci kremy zawierające kwas glikolowy, takie jak Glyco A, czy Effaclar K. Świetnie radzą sobie z wyżej wymienionymi problemami, na dodatek rozjaśniają poszarzałą cerę, a skuteczność ich działania jest naprawdę ogromna. Ważne, by podczas ich stosowania używać kremów z wysokim filtrem. Gdybyś była nimi zainteresowana to polecam artykuły Basi Kwiatkowskiej na ten temat, które dostępne są na wizażu. Pozdrawiam!
Anahstasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-04, 20:15   #3
Rossie
Raczkowanie
 
Avatar Rossie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 489
Re: cera nastolatki

Zgadzam się z poprzedniczką, odpowiednia dieta w dużym stopniu wpływa na wygląd cery. Jeżeli chodzi o drobne krostki to może powinnaś używac toników jakichś antybakteryjnych, przeciw wągrom. Co jakiś czas powinnaś też używać maseczek relaksujących dla zmęczonej cery. Buźka po takim zabiegu od razu "nabiera życia"
Rossie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-28, 12:24   #4
Coccana
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 6
Dot.: cera nastolatki

Nawet wizyta u dermatologa Ci nie zaszkodzi. Możesz poytać o wszystko, jeśli znasz jakiegoś porządnego i miłego lekarza. Ogólnie nie jestem za leczeniem skóry na własną ręke, bo można wydac mnóstwo pieniędzy nie osiągając w sumie nic, albo nawet pogorszyć stan cery.

Mi bardzo pomogły na wągry, wypryski i tłustą cerę zabiegi kwasami AHA lub kw. pirogronowym. To już chyba taka bardziej ostatecznośc, ale efekty są niesamowite.
__________________
Miłość jest, albo jej nie ma.
Coccana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-28, 18:40   #5
Goska1765
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 1
Dot.: cera nastolatki

Ja mam taki sam problem jak koleżanka rosazp, też mam 17 lat i tłustą cerę, na którą stosuję żel i tonik do tłustej cery i niestety nie pomaga to za bardzo bo cera jest dalej tłusta, może nie tak szybko jak kiedyś ale jednak po przyjściu ze szkoły cała się błyszczę a jak zmyję makijaż to skóra jest z sucha i łuszczy się więc mam mieszaną cerę na dodatek z wągrami i wypryskami, nie wiem co ma robić, byłam raz u dermatologa i lekarka przepisała mi to co bez problemu kupię w aptece bez recepty, to może pomaga w gojeniu wyprysków ale nie zapobiega a takie coś byłoby mi potrzebne. Proszę o pomoc, może komuś udało się zrobić coś z taką cerą jak ja mam
Goska1765 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-24, 10:00   #6
terminatorka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 6
Dot.: cera nastolatki

Witajcie trafiłam na ten post przez przypadek. Rosazp to ja ;] tylko kurde zapomniałam hasła już na wizaż chciałam się podzielić informacjami odnośnie mojej cery.. więc od tego czasu jak miałam 17 lat nic się nie zmieniło... a jak łatwo policzyć mam już 23 ;D łot pocieszenie. Jedyne co mi pomaga i czym warto się podzielić to tabletki diane 35 - chociaż niektórzy przypisują im diabelską moc to znam takich co brali je przez 8 lat i mają zdrowe i normalne dzieci i sami też źle nie wyglądają. Ja już dawno pozbawiłam się złudzeń o gładkiej cerze.. musiałbym ją chyb zedrzeć. Ostatnim moim podrygiem w celu jej ratowania będzie endokrynolog. Pozdrawiam ciepło wszystkie wizażanki.
terminatorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:22.