podkład idealny przez cały dzień? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-08-31, 11:03   #1
lenamagdalena
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 5

odpowiedni podkład


Hej
Potrzebuję podkładu, który dopasuje się do mojego odcienia cery, będzie krył niedoskonałości jak i matował moją mieszaną cerę. Do tej pory trafiałam na podkłady, które spływały z mojej twarzy, nie kryły niedoskonałości i robiły efekt maski. Proszę o pomoc!!!
lenamagdalena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-31, 12:12   #2
Arribeth
Zadomowienie
 
Avatar Arribeth
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 1 056
GG do Arribeth Send a message via Skype™ to Arribeth
Dot.: odpowiedni podkład

Przejrzyj KWC.
__________________
"Bynajmniej" nie znaczy "przynajmniej"





Arribeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-31, 12:24   #3
lenamagdalena
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 5
Dot.: odpowiedni podkład

przegladalam, ale sposrod tylu podkladow trudno wybrac odpowiedni.
lenamagdalena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-31, 14:08   #4
mOna01
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 6 108
Dot.: odpowiedni podkład

A myślisz że my Ci będziemy wybierać z mniejszej ilości różnych podkładów? Dla każdego co innego, nie wszystkim pasuje to samo. Myślę że mógłby Ci się spodobać Lasting Performance z Max Factora - duży wybór odcieni, niezłe krycie i trwałość
__________________

mOna01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-31, 14:19   #5
Queen
Wtajemniczenie
 
Avatar Queen
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: co chwilę gdzie indziej
Wiadomości: 2 365
Dot.: odpowiedni podkład

W takim razie użyj wyszukiwarki, gdzie już setki razy były odpowiedzi na takie pytania. Uwierz, że nic nowego nie wymyślimy. Trochę mniej lenistwa, trochę więcej działania.

Przede wszystkim, udzielając się na tym forum najpierw przeczytaj regulamin!
__________________

Mój wątek z wymianą kosmetyczną:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=723489

Queen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-31, 16:01   #6
minus68
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4
Proszę o pomoc - podkład

Niestety nie umiem dobrać dla siebie podkładu. Mam 40 lat, cerę mieszną, b.jasną karnację.
Jaki podkład mam wybrać: matujący , liftingujący czy inny................
minus68 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-31, 21:12   #7
lenamagdalena
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 5
Dot.: odpowiedni podkład

Napisałam dlatego, że nie mam czasu przejrzeć setki postów na temat podkładów a raczej nie trudno jest napisać np. używam podkładu Revlon color stay.
Może trochę więcej ludzkich zachowań...
lenamagdalena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-08-31, 21:25   #8
Fanata
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 485
Dot.: odpowiedni podkład

Niestety dziewczyny mają rację. Nikt tutaj nie będzie Ciebie wyręczał, ponieważ Twoim interesem jest znaleźć podkład. Problem był poruszany wielokrotnie, a używanie wyszukiwarki nie boli
Poza tym komuś w przyszłości łatwiej byłoby przeszukać jeden duży wątek, niż przeszukiwać dziesiątki z paroma odpowiedziami, bo ktoś nie miał czasu zająć się własnymi sprawami i kolejne zakładał
Fanata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-02, 16:36   #9
TEKIShA*
Rozeznanie
 
Avatar TEKIShA*
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Polska w kształcie serca
Wiadomości: 863
Dot.: Proszę o pomoc - podkład

Bardzo ciężko będzie nam dobrać Ci podkład, bo nawet nie wiemy jakiego efektu oczekujesz...
Teoretycznie mógłby być liftingujący, ale jeśli nie masz bardzo widocznych zmarszczek to po co?
Poza tym do mieszanej cery różne fluidy mogą pasować... Również mam mieszaną, tylko w dziwny sposób - na całej twarzy się przetłuszcza ale jednocześnie potrafi być ściagnięta, a suche skórki towarzyszą mi non - stop. Więc podkłady matujące wcale mi nie służą. Dlatego musisz się zastanowić czego potrzebuje Twoja skóra. Jeśli się po prostu świeci w strefie T, a zmarszczki nie są bardzo widoczne to może wypróbuj jakiś nawilżający podkład i przyprusz go sypkim pudrem...
Potrzebujesz mocnego krycia? Czy może chcesz rozświetlić skórę?

Ogólnie najlepiej jest testować, testować i jeszcze raz testować. Najważniejszy jest odpowiedni odcień a potem obserwacja czy produkt służy Twojej cerze czy nie.

P.S.
nie ma co się aż tak bardzo trzymać tego, co producent pisze na opakowaniu. to tylko wskazówki - na Wizażu są np. dziewczyny młode, które stosują podkłady ewidentnie dla ich skóry nieodpowiednie (wg opisu producenta) ale w rzeczywistości to właśnie te, a nie inne, kosmetyki im odpowiadają.
TEKIShA* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-02, 18:25   #10
matipaula
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: katowice
Wiadomości: 145
pomocy;)

DZIEWCZYNKI pomozcie jutro wybieram sie na uzupelnienie kosmetyczki i zupelnie nie wiem ktory podklad wybrac.....mam mieszana cere ...ale bardziej sucha....i mysle nad Rimmel Renew & Lift albo maybelline w musie.....oraz tusz wartaloby nowy zakupic...choc mam ich pelno...lubie pogrubione rzesy i wyrazne oko....i mysle nad masterpiece albo look out astora.....tylk nie kierujcie mnie na kwc....bo porownan tam nie ma dziekuje z gory

Edytowane przez matipaula
Czas edycji: 2008-09-02 o 18:57
matipaula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-02, 18:29   #11
eweska
Moderatoreska
 
Avatar eweska
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 20 100
Dot.: pomocy;)

Wątek na forum pytania do wizażystki, przenoszę.
eweska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-09-02, 19:03   #12
minus68
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4
Dot.: Proszę o pomoc - podkład

Dzięki za odpowiedź.
Skóra świeci się w strefie T.
Byłam w douglasie. Dostałam próbkę podkładu liftingującego Lancome. Wzięłam najjaśniejszy - tylko ma jakiś taki pomarańczowy odcień, a ja mam trochę zaróżowione policzki.
Spodobał mi się podkład Sisley - niestety oba są poza moim zasięgiem kasowym.Może w okolicy świąt.
Będę próbować.
minus68 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-02, 21:10   #13
TEKIShA*
Rozeznanie
 
Avatar TEKIShA*
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Polska w kształcie serca
Wiadomości: 863
Dot.: Proszę o pomoc - podkład

oj, próbuj proś o różne próbki. Przejrzyj KWC.
Najważniejsze żebyś wiedziała czego szukasz.
A powiedz mi, czy podkład jest Ci niezbędny? Bo jeśli problemem jest tylko błyszcząca strefa T to wystarczy krem matujący i odrobinka pudru sypkiego...
TEKIShA* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-02, 21:48   #14
Eurydyke
Raczkowanie
 
Avatar Eurydyke
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 256
Dot.: pomocy;)

Jeżeli masz suchą skórę to nie kupuj w żadnym razie maybellin w musie! Bardzo podkreśla Suche skórki. Innych z wymienionych kosmetyków nie testowałam, więc się nie wypowiem.
Eurydyke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-02, 22:01   #15
kasiaj85
Moderator
 
Avatar kasiaj85
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Wiadomości: 9 403
Dot.: pomocy;)

Słyszałam gdzieś, że bardzo dobrym tuszem jest Rimmel Extra Super Lash czy coś w ten deseń... Ja za najlepszy z tradycyjnych tuszy uważam Bourjois Volume Glamour, taki czarny ze złotawą zakrętką. Tylko nie w wersji super czarnej, bo ponoć różni się ona od oryginału, tak mówiła Pani w Sephorze. Zaprzestałam stosowania na rzecz Clinique Lash Power Mascara, zmywalna wodą i po prostu bombowa, tylko ona aż tak mocno nie pogrubia(mi to pasuje ale jeśli szukasz pogrubiającej, to raczej nie dla Ciebie).
W kwestii podkladów nie wypowiem się bo mam inny rodzaj cery. Musialby to być podkład nawilżający o nietłustej konsystencji tak, żeby nie przesuszał a jednoczesnie lekko matowił skórę... A może jakiś LRP - dziś w Aanti widziałam, nie wiem czy to nowość, coś takiego: Elastyczny, ultra-nawilżający podkład dla skóry suchej i wrażliwej UNIFIANCE Creme Satin... Może takie cudo? Nie wiem
kasiaj85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-02, 23:23   #16
kasiaj85
Moderator
 
Avatar kasiaj85
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Wiadomości: 9 403
Dot.: Proszę o pomoc - podkład

Hej ja co prawda trochę młoda jeszcze się mogę wydawać, ale się wypowiem, a co!
Moja Mama (46l. hihi opis latek jak we Fakcie) ma cerę mieszaną ze skłonnością do przetłuszczania się w strefie T, zwłaszcza okolice skrzydełek nosa, a poza tym jej skóra jest bardzo wrażliwa i rzadko który podkład czy krem toleruje. Właśnie jest w trakcie bodajże drugiego czy trerzeciego już opakowania podkładu z Sephory "hydrating and smoothing foundation" i bardzo jej on odpowiada. Ostatnio malowałam ją na imprezę, i muszę przyznać, że miała niesamowicie wygładzoną buzię! Na to dodałam jeszcze parę gadżetów w stylu pudru sypkiego czy bronzera, ale generalnie i bez tego jest ok. Polecam pójść i poprosić o próbkę - odlewkę, panie zwykle nie robią problemów, a już w ogóle jest dobrze jakbyś miała ze sobą taki mały słoiczek zakręcany, bo czasami paniom się słoiczki kończyły.Pozdrawiam i owocnych poszukiwań życzę!
kasiaj85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-06, 23:39   #17
aassiiaa84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 80
podkład idealny przez cały dzień?

hej!
Możecie mi zdradzić jak ONE to robią, że cały dzień ich cera wyglada nieskazitelnie? Mam na myśli podkład,oczy i policzki?

Jesli byl juz taki watek, to z gory przepraszam za zasmiecanie.
aassiiaa84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-07, 08:20   #18
zawszeboska
Zakorzenienie
 
Avatar zawszeboska
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: pl
Wiadomości: 4 955
Dot.: podkład idealny przez cały dzień?

Cytat:
Napisane przez aassiiaa84 Pokaż wiadomość
hej!
Możecie mi zdradzić jak ONE to robią, że cały dzień ich cera wyglada nieskazitelnie? Mam na myśli podkład,oczy i policzki?

Jesli byl juz taki watek, to z gory przepraszam za zasmiecanie.
Kto?

Myślę, że to kwestia używania dobrych kosmetyków (nie koniecznie tych z najwyższej półki) i baz pod makijaż.
zawszeboska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-07, 10:17   #19
aassiiaa84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 80
Dot.: podkład idealny przez cały dzień?

ONE w zamysle dziewczyny majace zawsze nieskazitelny podklad
aassiiaa84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-09-07, 11:41   #20
Immolation
Zakorzenienie
 
Avatar Immolation
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 754
GG do Immolation
Dot.: podkład idealny przez cały dzień?

Moim kochanym podkladem jest Revlon Colorstay. Buzia wyglada swiezo przez caly dzien Do tego rozswietlacz i az promienieje
Immolation jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-11, 18:51   #21
matipaula
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: katowice
Wiadomości: 145
znowu podklad

poszukuje dobrego podkladu....mialam rozne revlon do tlustej robil sztywna twarz...no suchej,nie matuje...poza tym kolory sie roznia okropnie!! beznadzieja..........ogol nie mam dosc sniada cere....kolory ktrore mi odpowiadaja to np czekolada z AA wiec jaki radzilybyscie kolor z tego revlonu do suchej....lub LP ??
matipaula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-12, 16:46   #22
matipaula
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: katowice
Wiadomości: 145
Dot.: znowu podklad

fajnie ze mi ktos pomogl;////////
matipaula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-15, 12:22   #23
Lametta
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 6
pytania

Witam. Zdecydowałam się założyć ten wątek ponieważ chciałabym prosić wizażystkę oraz użytkowniczki portalu o kilka rad. Po pierwsze drogie panie czy mogłbyście polecić mi jakiś dobry podkład nawilżający, mam bardzo suchą cerę probowałam już wielu znanych i nieznanych firm droższych i tańszych i niestety żaden nie pomógł - mimo nawilżania kremami i używania maseczek skóra twarzy się złuszcza a z nią i podkład. Po drugie w najblizszym czasie chciałam zrobić sobie trwałą. Do wątku załączyłam moje zdjęcie ( tylko się nie przestraszcie, zdjecie bez makijazu i jakiejkolwiek stylizacji wlosow) a także zdjęcie fal/loków które chcialabym uzyskać poprzez trwałą. Stąd moje kolejne pytanie czy uważacie ze jest możliwe uzyskanie takiego efektu i czy waszym zdaniem wyglądałabym korzystnie albo chociaż dobrze? No i na koniec ostatnie pytanie. Jakich cieni powinnam waszym zdaniem używać? matowych błyszczących czy opalizujących? I jaka gama kolorystyczna wchodzi w gre... Bardzo proszę o odpowiedź i z góry serdecznie dziękuję za wasze rady i poświecony czas. Pozdrawiam Magda
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg sdvdv.jpg (90,7 KB, 26 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 6830716.jpg (94,5 KB, 16 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 9420633.jpg (81,6 KB, 12 załadowań)
Lametta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:28.