Trądzik - sina skóra i przeczerwienienia - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-10-29, 21:18   #1
margaryna0
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 16

Trądzik - sina skóra i przeczerwienienia


Witam. Na początku napisze, że jestem płci męskiej.

Mam problem ze skóra.
1. B. długo schodzą mi przeczerwienienia po pryszczach, zostaje b. długo czerwona plama.

2. Gdy na dworze jest zimno, moja skóra staje się sina - jak temu zaradzić? ;/

3. Co zrobić, aby skóra była bardziej matowa?

Mój trądzik to same zaskórniki, obecnie byłem już raz u kosmetyczki, jest troche lepiej, no ale jeszcze mi niestety dużo tego zostało ;/ Jak poprawić stan skóry? Z góry dizęki za odpowiedzi. Jeśli coś nie jasno napisałęm to przepraszam, napisze jeszcze raz... Pozdrawiam.
margaryna0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-30, 16:32   #2
sacharynek
Przyczajenie
 
Avatar sacharynek
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 9
Dot.: Trądzik - sina skóra i przeczerwienienia

Jestem facetem z podobnymi problemami.

1. Nie jestem specem, ale z moich doświadzczeń na trądzik pomaga maseczka drożdżowa, maseczka z glinki zielonej (najlepiej kupić gotową w tubce z apteki - wygodna w użyciu) oraz maseczka z siemienia lnianego (kupujesz siemie lniane w sklepie ze zdrową żywnością i mielisz je w młynku do kawy. Następnie zalewasz ciepłą wodą, tak aby napęczniało. Wody dolewasz tyle aby powstała papka, która będzie trzymać sie na twarzy. Trzymasz to ok 30-40 minut).
Aby ograniczyć liczbę przyszczy polecam picie cherbatki z fiołka trójbarwnego i skrzypu/pokrzywy. Rzuć palenie i ogranicz picie alkoholu, a także słodycze i produkty zawierające kakao, a takze różne wysokoprzetwożone świństwa.
Radzę też dowiedziec sie czy to jest zwykły trądzik, czy może jakiś rodzaj uczulenia.

2 Trzeba zabezpieczać skórę odpowiednim kremem ochronnym, który musisz sobie dobrać do typu cery + zacznij łykać wit c, która wzmacnia naczynka.

3 dobierz sobie dobre kosmetyki do pielegnacji twarzy, najlepiej z serii aptecznych. Unikaj drogeryjnego badziewia, bo tylko pogorszy sytuację. Ja testuję iwostin i pharmaceris, ale ty musisz dobrać coś do swojego typu cery, coś co tobie będzie odpowiadać. Wyprubuj też wodę termalną, i kremy normalizujące. Co prawda ich działanie widoczne jest dopiero po jakimś czasie stosowania, ale opłaca sie, bo pomagają na dłużej.
Unikaj kremów matujących, bo to bomba z opóźnionym zapłonem, na początku jest ok, ale po jakimś czasie pogarszają jeszcze sprawę.

Edytowane przez sacharynek
Czas edycji: 2008-10-30 o 16:36 Powód: błędy ortograficzne
sacharynek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-30, 16:34   #3
sacharynek
Przyczajenie
 
Avatar sacharynek
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 9
Dot.: Trądzik - sina skóra i przeczerwienienia

Aha.
Najważniejsze.
Znajdź dobrego dermatologa i kosmetyczkę.
sacharynek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-30, 18:28   #4
My Life
Rozeznanie
 
Avatar My Life
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 784
Dot.: Trądzik - sina skóra i przeczerwienienia

Cytat:
Napisane przez margaryna0 Pokaż wiadomość
Witam. Na początku napisze, że jestem płci męskiej.

Mam problem ze skóra.
1. B. długo schodzą mi przeczerwienienia po pryszczach, zostaje b. długo czerwona plama.

2. Gdy na dworze jest zimno, moja skóra staje się sina - jak temu zaradzić? ;/

3. Co zrobić, aby skóra była bardziej matowa?

Mój trądzik to same zaskórniki, obecnie byłem już raz u kosmetyczki, jest troche lepiej, no ale jeszcze mi niestety dużo tego zostało ;/ Jak poprawić stan skóry? Z góry dizęki za odpowiedzi. Jeśli coś nie jasno napisałęm to przepraszam, napisze jeszcze raz... Pozdrawiam.
1. Na czerwone plamy po pryszczach-Acne Derm. Pomaga również wyrównać cerę i likwidować zaskórniki (w aptece bez recepty za ok 20 zł). Wogóle to polecam forum-BIOCHEMIA URODY. Wątek o Acne-Derm jest na pierwszej stronie

2. Nie wiem

3. Niektóre dziewczyny "pudrują się" mąką i potem cera jest matowa przez cały dzień. Zaleta- nie ma zapychania, Wada- będziesz trochę biały (ale nie siny)

Jeśli kosmetyczka wyciskała Ci coś z twarzy itp to czytałam, że takie oczyszanie nie jest dobre. Mogą potem zostać dziurki, a efekty i tak utrzymują się tydzień-dwa.
My Life jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-30, 21:40   #5
margaryna0
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 16
Dot.: Trądzik - sina skóra i przeczerwienienia

Dzieki za odpowiedzi.

Co do dziurek, mozliwe, ale jak jest dobra kosmetyczka, i nie naciska tak mocno to moze sie nie zrobia, a po za tym naklada maseczki, zamykajace pory, aby tych dziurek nie bylo. Lepsze takie male dziurki niz takie syfy brzydkie.
margaryna0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-31, 09:21   #6
My Life
Rozeznanie
 
Avatar My Life
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 784
Dot.: Trądzik - sina skóra i przeczerwienienia

chodzi o to, że jak się wyciska pryszcze to mogą potem zostać dziurki (nie koniecznie małe), których już jako tako nie usuniesz, nawet jak to robi kosmetyczka. Czytałam gdzieś tutaj na forum, że dziewczyny kiedyś chodziły na takie oczyszanie manualne i teraz żałują.
Możesz sobie zrobić u kosmetyczki peelingi, kwasy, itp, ale takie manualne oczyszczanie może zaszkodzić.
Lepsza jest np
-mikrodermabrazja-usunięcie-ścieranie warstw naskórka za pomocą specjalnego urządzenia wyposażonego w głowice ścierajace, pokryte kryształkami naturalnego diamentu
-peeling kawitacyjny

Poszukaj o tym na forum
My Life jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-31, 12:24   #7
margaryna0
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 16
Dot.: Trądzik - sina skóra i przeczerwienienia

mikrodermabrazja - nie usuwa az tak zaskornikow chyba

peeling kawitacyjny - bardzo drogie, jeden zabieg 150zł okolo, a musze takich miec ok.3

U kosmetyczki mogę mieć dziurki, ale nie musze. Kosmetyczka mówiła, że zaskórniki są b. dojrzałę i łątwo się je oczyszcza, więc nie musi tak mocno naciskać, właściwie to wcale nie urzywa siły, więc może jest szansa uniknąć tych dziurek...

bądź co bądź, przez mój najlepszy okres życia(młody) nię będe tak cierpiał i się wstydził.
margaryna0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:10.