Minerały vs tradycyjna kolorówka - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Lubisz kosmetyki mineralne? Chcesz pogłębić swoją wiedzę? Wiemy wszystko o kosmetykach mineralnych. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-01-30, 19:58   #31
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Mineraly vs tradycyjna kolorowka

Cytat:
Napisane przez frantic Pokaż wiadomość

Agnieszko dziękuję za propozycję, ale niewiele wcześniej inna miła Wizażanka zaproponowała mi próbkę. Nr 2 oglądałam wtedy w D. i wydawał mi się za ciemny właśnie.
jak chcesz to podrzucę próbkę propozycja aktualna. Nr 1 jest bardzo jasny , ja zawsze kupuję najjaśniejsze korektory ale ten był po prostu za jasny i nieładnie wyglądał pod oczami. Nr 2 na początku też wydawał się mi za ciemny ale korektor nie powinien być jasniejszy od skóry bo będzie widoczny
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-30, 20:21   #32
frantic
Zakorzenienie
 
Avatar frantic
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 372
Dot.: Mineraly vs tradycyjna kolorowka

Cytat:
Napisane przez agabil1 Pokaż wiadomość
jak chcesz to podrzucę próbkę propozycja aktualna. Nr 1 jest bardzo jasny , ja zawsze kupuję najjaśniejsze korektory ale ten był po prostu za jasny i nieładnie wyglądał pod oczami. Nr 2 na początku też wydawał się mi za ciemny ale korektor nie powinien być jasniejszy od skóry bo będzie widoczny
To prawda, musi się stapiać idealnie, bo inaczej widać placki. Więc jeżeli nr 1 będzie za jasny, a krycie i wszystko inne będą mi odpowiadać, to odezwę się do Ciebie nieśmiało po próbkę.
frantic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-30, 20:55   #33
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Mineraly vs tradycyjna kolorowka

Cytat:
Napisane przez frantic Pokaż wiadomość
To prawda, musi się stapiać idealnie, bo inaczej widać placki. Więc jeżeli nr 1 będzie za jasny, a krycie i wszystko inne będą mi odpowiadać, to odezwę się do Ciebie nieśmiało po próbkę.
ok będę czekać
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-30, 21:35   #34
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Mineraly vs tradycyjna kolorowka

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Ależ on jest na alkoholu! Ani oczkom, ani rzęskom na dłuższą metę nie będzie robił dobrze.
Jest przebadany oftamologicznie, a wysuszające działanie alkoholu neutralizują wyciągi, oleje roślinne i woski, których jest tam sporo. Kropla spirytusu w czekoladce, to nie to samo, co lufka czystej
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-30, 21:44   #35
Nanomi
Zadomowienie
 
Avatar Nanomi
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 1 592
Dot.: Mineraly vs tradycyjna kolorowka

Cytat:
Napisane przez Dominkab Pokaż wiadomość
Oj ja też nie znoszę Doughlasa - ochroniarze cały czas łażą za człowiekiem i to w tak niedyskretny sposób - zawsze się czuję jak jakiś wróg. MASAKRA!
Kiedyś zaczęłam już specjalnie chodzić po całym sklepie zygzakami między półkami, żeby sprawdzić, czy nie mam jakiejś fobii. I co??? Jeden łaził za mną cały czas. Mógłby chociaż popatrzyć pożądliwie, ale ten mi tylko na ręce się gapił
Dominiko poćwicz przed lustrem zabijacy wzrok, mój działa jak piorun na namolnych ochroniarzy.


A żeby nie było offtopa, użyłam dziś po raz pierwszy jedwabny puder Hauschki i jestem bardzo zadowolona. Kolor, tekstura, to że jest niewidoczny na twarzy i ten zapach..
Nanomi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-30, 22:51   #36
Charlotta11
Zadomowienie
 
Avatar Charlotta11
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 019
Dot.: Mineraly vs tradycyjna kolorowka

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Ależ on jest na alkoholu! Ani oczkom, ani rzęskom na dłuższą metę nie będzie robił dobrze.
A znasz jakiś o lepszym składzie, i który by był widoczny na rzęsach?

Cytat:
Napisane przez mentha Pokaż wiadomość
Jest przebadany oftamologicznie, a wysuszające działanie alkoholu neutralizują wyciągi, oleje roślinne i woski, których jest tam sporo. Kropla spirytusu w czekoladce, to nie to samo, co lufka czystej
O, to bym nie pomyślała, że tusz do rzęs może mieć alkohol. I to zdaje się na drugim miejscu w składzie. Ale z tego co patrzyłam teraz to tusz Lavery też go ma a żadnej krzywdy mi nie zrobił. Może mentha ma rację
__________________
"Mniej znaczy lepiej."
Charlotta11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-31, 09:15   #37
pranie
Wtajemniczenie
 
Avatar pranie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 576
Dot.: Mineraly vs tradycyjna kolorowka

Mi tam nic nie wysusza i dobrze sluzy. Wole kapke alkoholu konserwujaca wyciagi roslinne niz lep z chemii na rzesach

Nanomi, fajnie ze puder Ci pasuje!

Agabil
, niesmialo spytam, moze moglabym Cie prosic o probeczke tego HR? chetnie w zamian oddam wszystkie moje probki Buff'd

Edytowane przez pranie
Czas edycji: 2009-01-31 o 09:17
pranie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-01-31, 11:29   #38
frantic
Zakorzenienie
 
Avatar frantic
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 372
Dot.: Mineraly vs tradycyjna kolorowka

Cytat:
Napisane przez Nanomi Pokaż wiadomość
A żeby nie było offtopa, użyłam dziś po raz pierwszy jedwabny puder Hauschki i jestem bardzo zadowolona. Kolor, tekstura, to że jest niewidoczny na twarzy i ten zapach..
Nanomi piszesz o pudrze jedwabnym Hauschki do ciała, tym białym?
frantic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-31, 12:17   #39
Nanomi
Zadomowienie
 
Avatar Nanomi
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 1 592
Dot.: Mineraly vs tradycyjna kolorowka

Cytat:
Napisane przez pranie Pokaż wiadomość
Mi tam nic nie wysusza i dobrze sluzy. Wole kapke alkoholu konserwujaca wyciagi roslinne niz lep z chemii na rzesach

Nanomi, fajnie ze puder Ci pasuje!

Agabil
, niesmialo spytam, moze moglabym Cie prosic o probeczke tego HR? chetnie w zamian oddam wszystkie moje probki Buff'd


Cytat:
Napisane przez frantic Pokaż wiadomość
Nanomi piszesz o pudrze jedwabnym Hauschki do ciała, tym białym?
Tak
Cytat:
Skład: Oryza sativa, Serica, Silica, Parfum, Gentiana lutea, Quercus robur, Salvia officinalis, Solum Diatomeae
Na początku wysypałam trochę na rękę i rozsmarowałam - powierzchnia się wygładziła, na twarzy efekt jest podobny. Kolor idealnie się stapia z moją skórą. Nie widać, że mam cokolwiek na twarzy a skóra jest zmatowiona, wygładzona, lekko stonowana.
Nanomi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-31, 12:25   #40
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Mineraly vs tradycyjna kolorowka

Cytat:
Napisane przez pranie Pokaż wiadomość

Agabil
, niesmialo spytam, moze moglabym Cie prosic o probeczke tego HR? chetnie w zamian oddam wszystkie moje probki Buff'd
pewnie, podaj mi na PW adres to wyślę w poniedziałek
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-31, 12:41   #41
frantic
Zakorzenienie
 
Avatar frantic
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 372
Dot.: Mineraly vs tradycyjna kolorowka

Cytat:
Napisane przez Nanomi Pokaż wiadomość
Tak
Na początku wysypałam trochę na rękę i rozsmarowałam - powierzchnia się wygładziła, na twarzy efekt jest podobny. Kolor idealnie się stapia z moją skórą. Nie widać, że mam cokolwiek na twarzy a skóra jest zmatowiona, wygładzona, lekko stonowana.
Dzięki! Miałam kiedyś jego próbkę i byłam tak zachwycona, że kupiłam całe opakowanie. Po pewnym jednak czasie zaczął mnie wysuszać, a skóra po jego aplikacji wydawała się szorstka jak po minerałach Meow więc się go pozbyłam.
frantic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-31, 12:44   #42
Nanomi
Zadomowienie
 
Avatar Nanomi
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 1 592
Dot.: Mineraly vs tradycyjna kolorowka

Cytat:
Napisane przez frantic Pokaż wiadomość
Dzięki! Miałam kiedyś jego próbkę i byłam tak zachwycona, że kupiłam całe opakowanie. Po pewnym jednak czasie zaczął mnie wysuszać, a skóra po jego aplikacji wydawała się szorstka jak po minerałach Meow więc się go pozbyłam.
Pranie też wspominała o wysuszaniu, zobacze jak u mnie będzie.
Nanomi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-31, 12:47   #43
pranie
Wtajemniczenie
 
Avatar pranie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 576
Dot.: Mineraly vs tradycyjna kolorowka

Cytat:
Napisane przez agabil1 Pokaż wiadomość
pewnie, podaj mi na PW adres to wyślę w poniedziałek
Dziekuje, wyslalam PW
pranie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-31, 14:55   #44
klaudynka4
Zakorzenienie
 
Avatar klaudynka4
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Wiadomości: 7 096
GG do klaudynka4 Send a message via Skype™ to klaudynka4
Dot.: Mineraly vs tradycyjna kolorowka

Podłączam się do wątku, bo dosyć niedawno odkryłam minerały i myślę, że ich kupno było jedną z najlepszych decyzji w moim życiu Dysponują tłustą cerą, podkładu używać nie mogłam bo każdy niemiłosiernie zapychał. Pozostało mi więc go używać na specjalne okazje. Teraz odkrywam uroki podkładu bo mogę używać go codziennie Nie zapchał mi nawet 1 pora To , co najbardziej mnie zacvhwyciło to to, że podkładu wcale nie widać na twarzy, wyglada mega naturalnie, trzeba naprawdę się napracować, żeby zrobić maskę.
Na podkład (intensive) używam Start to Finish Fair, a potem róż Yard Sale (w końcu coś odpowiednio jasnego, delikatnego, subtelnego, ODPOWIEDNIEGO dla mojej cery) oraz Tea Time. Najbradziej chyba żałuję, że nie zakupiłam korektora, ale podkład dość dobrze spełnia to zadanie. Błyszczyki i tusze tylko klasyczne. Co do cienia, to na razie odcieni mam niewiele, ale niedługo zamówię więcej. Cóż, minerały są moją nową miłością i chyba nigdy ich nie opuszczę
__________________
Moja wymiana
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=878926
klaudynka4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-01, 15:23   #45
adusiadu
Wtajemniczenie
 
Avatar adusiadu
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 144
GG do adusiadu
Dot.: Mineraly vs tradycyjna kolorowka

To ja wrócę do głównego tematu

Podkłady stosuję tylko mineralne. Głównie EDM w formule o-glo lub czasem intensive. Moja cera nigdy nie wygladała tak dobrze (bez podkładu), a poza tym ich plusem jest to, że są tańsze i wydajniejsze
Korektory, które goszczą u mnie to głównie EDM, ale pod oczy nadal używam L'oreala Touche Magique (zostało go troszkę, więc go "wykańczam"), choć w tej roli dobrze sprawdzał się Sunlight z EDM, ale wszystko w swoim czasie.
Pudry niemineralne wymieniłam wszystkie prócz sypkiego, transparentnego Luminelle z Yves Rocher, lubię go, ale używam bardzo rzadko, bo nie mam okazji. Za to często używam STF ryżowego z EDM jako primer. Swietnie sie do tego nadaje.
Róże i brązery są u mnie prawie wyłącznie mineralne (znów EDM), prawie, bo pozostał mi Bourjois nr33 i biała czekoladka Bourjois, której używam codziennie. Troche niezadowalające jest dla mnie to, że róże z EDM się "ocieplaja" na mojej twarzy. Zadnym nie mogę uzyskać zimnego efektu, ktory otrzymuje uzywajac np. Bourjois.
Cienie Mam i mineralne i tradycyjne i używam ich na zmianę (bardzo rzadko, maluję w ogole oczy, nie liczac tuszu). Nakładanie EDM jest dla mnie trudniejsze, bo są sypkie i musze bardziej uwazac, zeby nie zrobily mi "przeswitów" (dla niewprawionej ręki wszystko jest trudne ), ale kolory wynagradzaja te zmagania
Brwi czasami pociągam cieniem Blonde z EDM, ale musze zmieszać go z ciemniejszym (jak zamówie ), bo w tym momencie jest troszke za jasny i za "rudy"
Rzęsy i usta nie poznały jeszcze minerałów. Do tych pierwszych używam zwykle MF 2000Calorie, a do ust jakichś Carmexów, Smackersów, JT i bezbarwnych błyszczyków. Pewnie kiedyś "stworzę" jakiś błyszczyk/balsam na zasadzie wazelina + róż/cień/podkład z EDM
adusiadu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-05, 21:09   #46
Isztar01
Raczkowanie
 
Avatar Isztar01
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 184
Dot.: Mineraly vs tradycyjna kolorowka

Dziewczyny czy wiecie jaki korektor mineralny odpowiadalby kolorem
korektorowi HR magic concealer numer 2 medium ? ( pod oczy i na twarz)

i puder mineralny wlasciwosciami pudrowi transparentnemu Kanebo Translucent Loose Powder ?

Edytowane przez Isztar01
Czas edycji: 2009-02-05 o 21:12
Isztar01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-05, 22:33   #47
pranie
Wtajemniczenie
 
Avatar pranie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 576
Dot.: Mineraly vs tradycyjna kolorowka

Dodam swoje ach i och na temat Magic HR. Dostalam dzis probke (a raczej wielka PROBE ) od Agabil. Dziekuje! Jest swietny - jestem zdecydowana na pelnowymiarowe opakowanie.
Z ciekawostek, dostalam w prezencie tusz: Borghese (zdaje sie, ze ta marka dostepna jest tylko w Douglasie). Poniewaz moja Hauschka podrasowana olejkiem rycynowym chyba stracila waznosc wymalowalam sie nim wczoraj na wieczor i dzis na caly dzien. Rewelacja.
pranie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-19, 19:46   #48
majade
Zakorzenienie
 
Avatar majade
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 4 719
Dot.: Mineraly vs tradycyjna kolorowka

Zaczynam sie poważnie martwić o moja stajnię podkładów klasycznych. Uzbierałam tego trochę w poszukiwaniu ideału a teraz leżą odłogiem i póki nie zanosi się zebym do nich miała wrócić.Nawet mimo cudów jakie z nimi robi flat top. Z drugiej strony mają swoje terminy wazności i jak się nie wezmę w garść to się zmarnują...
__________________

majade jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-19, 19:54   #49
pranie
Wtajemniczenie
 
Avatar pranie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 576
Dot.: Mineraly vs tradycyjna kolorowka

Cytat:
Napisane przez majade Pokaż wiadomość
Zaczynam sie poważnie martwić o moja stajnię podkładów klasycznych. Uzbierałam tego trochę w poszukiwaniu ideału a teraz leżą odłogiem i póki nie zanosi się zebym do nich miała wrócić.Nawet mimo cudów jakie z nimi robi flat top. Z drugiej strony mają swoje terminy wazności i jak się nie wezmę w garść to się zmarnują...
Majade, gdybym Ci powiedziala ile tonikow, zeli do twarzy, mleczek, kremow, serum, peelingow, mikrodermabrazji podarowalam mojej bratowej, to pewnie zadzwonilabys po ambulans (dla mnie ) Dodam ze wszystkie kosmetyki byly - do wyboru, do koloru - Lancome, Diora, Clinique, Estee Lauder, Dr. Brandt itd... Wszystko to zamienilam na hydrolaty, oleje i HA. Ratunku, wariatka!
pranie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-19, 20:11   #50
majade
Zakorzenienie
 
Avatar majade
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 4 719
Dot.: Mineraly vs tradycyjna kolorowka

Cytat:
Napisane przez pranie Pokaż wiadomość
Majade, gdybym Ci powiedziala ile tonikow, zeli do twarzy, mleczek, kremow, serum, peelingow, mikrodermabrazji podarowalam mojej bratowej, to pewnie zadzwonilabys po ambulans (dla mnie ) Dodam ze wszystkie kosmetyki byly - do wyboru, do koloru - Lancome, Diora, Clinique, Estee Lauder, Dr. Brandt itd... Wszystko to zamienilam na hydrolaty, oleje i HA. Ratunku, wariatka!

na mnie też chyba przyjdzie czas ambulansu, dobrze ze mam Mamę i Siostrę pacykujące się czynnie
__________________


Edytowane przez majade
Czas edycji: 2009-02-19 o 20:13
majade jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-19, 20:17   #51
rozwielitka
Zakorzenienie
 
Avatar rozwielitka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 117
Dot.: Mineraly vs tradycyjna kolorowka

ja wymieniłam moja klasyczną kolorówkę na pielęgnację clinique i mama się cieszy. Zresztą. DDMG lubie i ja,


btw. czas ukręcić serum,!
rozwielitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-20, 07:40   #52
vril
Zakorzenienie
 
Avatar vril
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 105
Dot.: Mineraly vs tradycyjna kolorowka

Rozwielitka niezly interes Co poza DDMG polecasz
Szukalam cie na zbiorowym pielegnacyjnym ale ani widu, ani slychu, wklej sie babo

Edytowane przez vril
Czas edycji: 2009-02-20 o 07:52
vril jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-20, 08:10   #53
rozwielitka
Zakorzenienie
 
Avatar rozwielitka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 117
Dot.: Mineraly vs tradycyjna kolorowka

Cytat:
Napisane przez vril Pokaż wiadomość
Rozwielitka niezly interes Co poza DDMG polecasz
Szukalam cie na zbiorowym pielegnacyjnym ale ani widu, ani slychu, wklej sie babo
mam porozrzucane po domu i miejscu studiowania, musiałabym robić składkowe zdjęcia poza DDMG lubię kremy continuous rescue, moisture on call, piankę wash away, moja mama używa kremu superdefense. Miałam też tony próbek które zużyłyśmy, albo chomikujemy na wyjazdy.
A potem zafascynowałam się BU
rozwielitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-20, 08:14   #54
pranie
Wtajemniczenie
 
Avatar pranie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 576
Dot.: Mineraly vs tradycyjna kolorowka

Uzywalam superdefense 2 lata, miedzy innymi w ciazy, potem okazalo sie ze ma paskudny sklad...
pranie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-20, 08:31   #55
rozwielitka
Zakorzenienie
 
Avatar rozwielitka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 117
Dot.: Mineraly vs tradycyjna kolorowka

Cytat:
Napisane przez pranie Pokaż wiadomość
Uzywalam superdefense 2 lata, miedzy innymi w ciazy, potem okazalo sie ze ma paskudny sklad...
właśnie dlatego przeszłam na BU
ale OT
rozwielitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-09, 20:55   #56
Malwi86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 17
Dot.: Mineraly vs tradycyjna kolorowka

A co jest najlepsze na przebarwienia skórne? Minerały chyba mniej kryją, a ja bym chciała mieć jednolity kolor skóry. Proszę o poradę.
Malwi86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-09, 21:22   #57
ollkaa
Rozeznanie
 
Avatar ollkaa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 708
Dot.: Mineraly vs tradycyjna kolorowka

JAk mniej kryja? Kryja własnie lepiej niz cokolwiek innego Proponuję np formułe intensive z EDM. Polecam watek http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=311233:ehem:
ollkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-04, 17:50   #58
vril
Zakorzenienie
 
Avatar vril
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 105
Thumbs down Dot.: Mineraly vs tradycyjna kolorowka

Odkopuje

Bylo tak:
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...35&postcount=1


Obecnie:
Podklad - EDM (wylacznie) intensive cienka warstwa na cala twarz (na mokro, EDM Flat Top) i ewentualnie nakladany punktowo w wybrane miejsca (na sucho, pedzelkiem EDM do korektora), czasem na to klade jeszcze minimalnie ten sam podklad w formule original glo (na sucho, EDM FT); do tradycyjnych mazidlanych podkladow juz nie wroce (chyba)

Korektor- HR Magic, Benefit LemonAid, Benefit Powderflage (wszystkie trzy pod i na oczy); z mineralnych to tylko podklad EDM intensive (na twarz)

Puder\Primer - nie uzywam

Bazy - do twarzy nie uzywam, pod cienie Too Faced

Rozswietlacz - meteoryty Guerlain najczesciej i bardzo rzadko cos sypkiego z oferty EDM (sa zbyt drobinkowe dla mnie)

Roz\Brazer - wylacznie tradycyjne, mineralne mnie wnerwiaja przez zmiany koloru, porzucilam je calkowicie; najczesciej uzywam box'ow Benefit i podwojnego Dior

Cienie do powiek- mieszam, z mineralnych lubie Pure Luxe i EDM, z tradycyjnych glownie Clinique

Linery- uzywam w tej roli cieni z obu "zespolow"

Tusz do rzes\brwi - wylacznie tradycyjne, tuszy uzywam roznych firm, a do brwi Lancome

Pomadki\Blyszczyki - wylacznie tradycyjne, glownie Clinique

Edytowane przez vril
Czas edycji: 2009-12-04 o 20:25
vril jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-04, 18:36   #59
majade
Zakorzenienie
 
Avatar majade
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 4 719
Dot.: Mineraly vs tradycyjna kolorowka

wyedytuje posta Vrila bom leniwa

Podklad - EDM intensive, Pure Luxe lub Joopa - kilka cienkich warstwa na cala twarz (na sucho, EDM Flat Top)
Do tradycyjnych podkladow wrócę podczas nart i dodatkowo muszę wykombinowac parę okazji bo inaczej zmarnuje mi się ładnych kilka flaszek. Od minerałów nie ma odwrotu ale wciąż z sentymentu trzymam DWear, DWear light, Shiseido słoneczny SPF40.

Korektor
- (o ile) HR Magic lub bieżący podkład mineralny

Primer - obecnie nie uzywam, czasem krzemionka PL

Puder - arsenał w postaci Pryzm Givenchy, Lucidity, Enriched i LeCLerc leży i czeka na lepsze czasy. W torebce trójkolorowiec Shiseido.

Baza - do twarzy raczej nie uzywam

Rozswietlacz - meteoryty Guerlain, biały cień Bourjois, Platinium Illuinator Lauderki, czasem EDM

Brazer - soft brązer EDM, Hoola Benefit, Summer Stones Guerlaina, pryzma Fantasy Gold Givenchy.

Róż - minerały odpadają gdyż jakiego koloru bym nie nałożyła - w końcu wyglądaja i tak identycznie (czerwony jak cegła...). Najbardziej lubię róże Bourjois - za zapach, twardość, chłodną kolorystykę. Zaczynam doceniać Benefit, dość lubie Klinika, marzę o miksie chłodnych różowych kulek Guerlain.

Cienie do powiek- w zasadzie nie uzywam - mam jedynie kilka pastelowych jedynek Klinika do lekkiego odbarwiania powieki

Linery- ulubione Shiseido i E.Arden - oba w kremie. Czekam na linery z PL, na które mnie namówił jeden taki MINERATOR

Tusz do rzes - tylko i wyłącznie Max Factor 2000, nie eksperymentuję juz z tuszami i nie zamierzam

Brwi - bezbarwny żel C.Caroll, awaryjnie kredka Shiseido

Blyszczyki - tylko tradycyjne. JT, lubię Shiseido, Pędzelkowy Dior. Obrażam się natomiast na Klinika
__________________

majade jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-04, 20:02   #60
reniakicia
Rozeznanie
 
Avatar reniakicia
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: świętokrzyskie czaruje
Wiadomości: 824
GG do reniakicia
Dot.: Mineraly vs tradycyjna kolorowka

minerały to moja wielka miłość i będę im wierna do grobowej deski
z tradycyjnej kolorówki zostały mi tylko tusze i mazidła do ust

Primer CS Diva Defense

Podkłady testowane EDM, EGM, Meow, Lumiere i Lauress
1 miejsce Lauress wpisany na listę - koniecznie kupić big opakowanie
2 miejsce EGM aczkolwiek są dni, że się nie lubi z moją buźką
3 miejsce Meow wybrałam zbyt jasne próbki i na razie zapomniałam o tej firmie a szkoda
4 miejsce EDM mój pierwszy mineralny podkład
5 miejsce Lumiere totalna klapa

Korektory nie testowałam

Róże, brązery uwielbiam
nigdy nie używałam bo nigdy nie potrafiłam sobie dobrać różu ani brązera a teraz używając minerałów mogę szaleć do woli

Finishig Powders EGM SF trans lucent i silk naturals

Cienie Pure Luxe, Mad, Lumiere, Meow EDM nie zachwycają, ale czasami do nich wracam i jeżeli pojawi się coś nowego co zachwyci to na pewno się skuszę EGM takie sobie

Brwi EGM i Silk Naturals dla blondynek

Rzęsy niezastąpiony boski tusz Hauschki jak i tradycyjne tusze różnych firmy

Błyszczyki, pomadki kocham mazidła ustne silk naturals boskie mazidła moje ostatnie odkrycie pomadka vipera just lips cudo za nie całe 11 zł
kiedyś miałam boski błyszczyk z Estee Lauder kolor ice pink bodajże i nigdzie nie mogę go znaleźć

generalnie jestem otwarta na nowości i robienie za "królika" jest jeszcze tyle mazideł do "zbadania"
zaczynam pomału przymiarkę do zakupów pełnowymiarowych opakowań na pierwszym miejscu jest podkład Lauress

uff to na razie tyle więcej grzechów nie pamiętam
__________________
"Szczęście, którym można się podzielić
jest szczęściem podwójnym
cierpienie, którym można się podzielić
jest tylko połową cierpienia"
reniakicia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-06-29 21:26:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:58.