Kolejność nakładania kosmetyków na twarz. - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-25, 15:05   #61
Kassia930
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1
Kolejność stosowania kosmetyków

Witam, mam pewien problem, a właściwie kilka. Stosuję kilka kosmetyków, a także żel przepisany przez dermatologa. W jakiej kolejności powinnam nakładać kosmetyki, chodzi mi głównie o żel Klindacin na trądzik, krem nawilżający i podkład. Może nie powinnam razem tych kosmetyków stosować? Co z maseczkami? Kiedy je nakładać ? Na noc? A może przed wyjściem?


Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam
Kassia930 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-25, 15:32   #62
blueeye931
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 3
Dot.: Kolejność stosowania kosmetyków

Także ciekawi mnie ta sprawa. Mam cerę mieszaną w kierunku tłustej, na brodzie i czole mam tzw "zamknięte" zaskórniki a na nosie rozszerzone pory. Moja pielęgnacja twarzy wygląda następująco : rano i wieczorem myję twarz mydłem nivea "sea minerals" i przecieram twarz tonikiem firmy fitomed do cery tłustej z szałwią a jako krem mam z ziaji antybakteryjny seria "nuno". Raz czasem dwa razy w tygodniu robię peeling firmy perfecta drobnoziarnisty. Po wakacjach miałam straszny wysyp na twarzy ale po tygodniu takiej pielęgnacji skóra się poprawiła ale nie mogę powiedzieć że jest nieskazitelna bo nadal borykam się z powyżej wymienionymi problemami, czy powinnam coś zmienić w swojej pielęgnacji? Dodam że odstawiłam parę miesięcy temu podkłady używam jedynie korektora na nos i pod oczy i róż na policzki.
blueeye931 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-26, 08:26   #63
subiektywna Vera
Rozeznanie
 
Avatar subiektywna Vera
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 800
Dot.: Kolejność stosowania kosmetyków

Cytat:
Napisane przez blueeye931 Pokaż wiadomość
Także ciekawi mnie ta sprawa. Mam cerę mieszaną w kierunku tłustej, na brodzie i czole mam tzw "zamknięte" zaskórniki a na nosie rozszerzone pory. Moja pielęgnacja twarzy wygląda następująco : rano i wieczorem myję twarz mydłem nivea "sea minerals" i przecieram twarz tonikiem firmy fitomed do cery tłustej z szałwią a jako krem mam z ziaji antybakteryjny seria "nuno". Raz czasem dwa razy w tygodniu robię peeling firmy perfecta drobnoziarnisty. Po wakacjach miałam straszny wysyp na twarzy ale po tygodniu takiej pielęgnacji skóra się poprawiła ale nie mogę powiedzieć że jest nieskazitelna bo nadal borykam się z powyżej wymienionymi problemami, czy powinnam coś zmienić w swojej pielęgnacji? Dodam że odstawiłam parę miesięcy temu podkłady używam jedynie korektora na nos i pod oczy i róż na policzki.
W Twoim przypadku odstawiłabym mydło - jako środek myjący do twarzy. Zastąp je lepiej płynem micelarnym.

---------- Dopisano o 09:26 ---------- Poprzedni post napisano o 09:24 ----------

Cytat:
Napisane przez Kassia930 Pokaż wiadomość
Witam, mam pewien problem, a właściwie kilka. Stosuję kilka kosmetyków, a także żel przepisany przez dermatologa. W jakiej kolejności powinnam nakładać kosmetyki, chodzi mi głównie o żel Klindacin na trądzik, krem nawilżający i podkład. Może nie powinnam razem tych kosmetyków stosować? Co z maseczkami? Kiedy je nakładać ? Na noc? A może przed wyjściem?


Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam
Jeżeli żel stosujesz na dzień to najpierw nakładasz żel, potem krem nawilżający a na koniec podkład. Poczekaj aż żel wyschnie na twarzy i dopiero wtedy nałóż krem. Najlepiej stosować żel nocą wtedy nie masz problemu. Maseczki możesz stosować, ale niezbyt agresywnie oczyszczające i najlepiej pod wieczór.
__________________
Mój blog subiektywnym-okiem.pl
subiektywna Vera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-26, 12:59   #64
blueeye931
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 3
Dot.: Kolejność stosowania kosmetyków

Właśnie przeczytałam dużo pozytywnych recenzji o ZIAJA MED KURACJA LIPIDOWA, FIZJODEM ponoć jest bez mydła i SLS może tym bym mogła myć twarz czy taki produkt do tego sie nadaje przy moim typie skóry ?
blueeye931 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-26, 13:13   #65
subiektywna Vera
Rozeznanie
 
Avatar subiektywna Vera
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 800
Dot.: Kolejność stosowania kosmetyków

Cytat:
Napisane przez blueeye931 Pokaż wiadomość
Właśnie przeczytałam dużo pozytywnych recenzji o ZIAJA MED KURACJA LIPIDOWA, FIZJODEM ponoć jest bez mydła i SLS może tym bym mogła myć twarz czy taki produkt do tego sie nadaje przy moim typie skóry ?
Myślę, że warto go przetestować. Do skóry mieszanej w kierunku tłustej też powinien być dobry, aczkolwiek jest to kuracja lipidowa a lipidy to w dużym skrócie "natłuszczacze" - może mogłabyś przetestować najpierw jakąś jego próbkę?
__________________
Mój blog subiektywnym-okiem.pl
subiektywna Vera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-26, 18:27   #66
blueeye931
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 3
Dot.: Kolejność stosowania kosmetyków

Postaram się znaleść próbki ale z tego co zauważyłam to w swojej pielęgnacji twarzy nie znalazlam nic co jest nawilżające bo krem antybakteryjny, tonik do cery tłustej z szałwi i nic tam o nawilżaniu nie ma i mydło co wysusza skóre więc może przyda mi się coś co będzie nawilżać? Słyszałam że cerę mieszaną w kierunku tłustej czy też tłusta też powinno się nawilżać. Dziękuję za poradę
blueeye931 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-02, 21:47   #67
oisel
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 28
Kolejność stosowania kosmetykow

Witajcie, mam dosc nietypowe pytanie, a mianowicie zakupilam ostatnio peeling do twarzy oraz tonik Nivea. Stosuje również paste cynkowa punktowo w razie potrzeby. Moje pytanie brzmi w jakiej kolejnosci je stosowac i czy lepiej rano, czy wieczorem? Chcialabym, zeby moja skora miala z tego jak najwiecej
oisel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-12-03, 09:39   #68
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Kolejność stosowania kosmetykow

Tonik stosuje się przed nałożeniem kremu, o ile komuś jest taki tonik potrzebny. Peeling robi się też, kiedy jest potrzebny, zależy jak często skóra lubi być złuszczana, jak silny jest to peeling i co napisał producent. Pora dnia nie ma znaczenia w przypadku obu tych kosmetyków. Pasta cynkowa to chyba raczej na noc, ale pewna nie jestem, nie mam z nią doświadczeń.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-03, 13:48   #69
lusiabambusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 348
Dot.: Kolejność stosowania kosmetykow

Pasta cynkowa raczej na noc, bo jest biała. Ale jak nie masz w planach wychodzenia gdzieś to nic się nie stanie jak użyjesz rano
lusiabambusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-04, 08:59   #70
subiektywna Vera
Rozeznanie
 
Avatar subiektywna Vera
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 800
Dot.: Kolejność stosowania kosmetykow

Przede wszystkim pastę cynkową powinno się stosować na powstałe wypryski, a nie na "zaś".

Tak jak pisały dziewczyny, peelingu nie stosuje się codziennie. Ale jeśli przyjdzie dzień w którym będziesz chciała skorzystać ze wszystkich kosmetyków to kolejność jest następująca:

1. peeling
2. tonik
3. maść cynkowa
__________________
Mój blog subiektywnym-okiem.pl
subiektywna Vera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-08, 18:42   #71
Blazejcoffe
Przyczajenie
 
Avatar Blazejcoffe
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 3
Question Kolejność nakładania kosmetyków

Witam Was!

Zwracam się do Was z uprzejmą prośbą podania mi odpowiedniej kolejności stosowania kosmetyków, które jak tylko deklaruje producent mają mi pomóc.
Ewentualne może ktoś z Was odradzi mi stosowania czegoś ze względu na sprzeczność dwóch kosmetyków wobec siebie?

Także tak, kosmetyki które posiadam:

• Szare mydło - (Biały Jeleń),

• Peeling - (cera tłusta i trądzikowa, morelowy)

• Normalizujący żel-peeling - (Firma BeBeauty)

• Tonik ściągająco-oczyszczający - (Garnier)

• Maść cynkowa,

• Krem intensywnie nawilżający - (nivea soft),

• Spirytus salicylowy - (tylko jak tonik mi się skończy).

Także liczę na Waszą pomoc. Jeśli tylko macie jakieś pytania, śmiało piszcie! Odpowiem jak tylko najszybciej będę mógł.
__________________


Edytowane przez Blazejcoffe
Czas edycji: 2014-07-08 o 18:49
Blazejcoffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-07-08, 20:07   #72
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Kolejność nakładania kosmetyków

Cytat:
Napisane przez Blazejcoffe Pokaż wiadomość
Witam Was!

Zwracam się do Was z uprzejmą prośbą podania mi odpowiedniej kolejności stosowania kosmetyków, które jak tylko deklaruje producent mają mi pomóc.
Ewentualne może ktoś z Was odradzi mi stosowania czegoś ze względu na sprzeczność dwóch kosmetyków wobec siebie?

Także tak, kosmetyki które posiadam:

 Szare mydło - (Biały Jeleń),

 Peeling - (cera tłusta i trądzikowa, morelowy)

 Normalizujący żel-peeling - (Firma BeBeauty)

 Tonik ściągająco-oczyszczający - (Garnier)

 Maść cynkowa,

 Krem intensywnie nawilżający - (nivea soft),

 Spirytus salicylowy - (tylko jak tonik mi się skończy).

Także liczę na Waszą pomoc. Jeśli tylko macie jakieś pytania, śmiało piszcie! Odpowiem jak tylko najszybciej będę mógł.
Używasz tego wszystkiego na raz? Bo jeśli tak, to jest tego za dużo i odwodnisz/podrażnisz sobie skórę. Po mydle tonik do przywrócenia pH i wyregulowania skóry. Jesli żel to nie mydło na raz. Spirytus salicylowy tylko punktowo, nie zamiast toniku. Generalnie kolejność taka: mycie (albo mydło, albo żel) - tonik - krem. Co kilka dni peeling, doraźnie pasta cynkowa i ten spiryt, skoro Ci pasuje.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-08, 21:22   #73
allmode
Wtajemniczenie
 
Avatar allmode
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 2 736
Dot.: Kolejność nakładania kosmetyków

Przecierasz tym spirytusem całą twarz? Jeśli tak, to strasznie sobie przesuszasz tym skórę.
Generalnie za dużo tego na raz. Poszukaj kosmetyków o łagodnych, prostych składach, porządnie nawilżaj skórę.
Najpierw oczyszczanie, potem tonizowanie, na końcu nawilżanie. Peeling co parę dni, po oczyszczaniu. Maść cynkowa punktowo w razie potrzeby.
allmode jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-08, 22:04   #74
Rewella
Raczkowanie
 
Avatar Rewella
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 44
Dot.: Kolejność nakładania kosmetyków

Radze Ci odrzucić szare mydło na rzecz żelu BeBeauty. Punktowo, zamiast maści cynkowej, lepiej sprawdza się Benzacne 5 lub 10% (do kupienia w aptece za kilka złotych).
Rewella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-09, 07:14   #75
Blazejcoffe
Przyczajenie
 
Avatar Blazejcoffe
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 3
Dot.: Kolejność nakładania kosmetyków

Ok, dziekuje Wam bardzo za rady, oraz ułożenia tej kolejności. Narazie póki mam ten żel to odstawie te mydło. Kupię też tą Benzacne zamiast maści, bo mało mi pomaga od ponad miesiąca użytkowania punktowo.

Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam!
__________________

Blazejcoffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-09, 10:18   #76
tu100
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 4
Dot.: Kolejność nakładania kosmetyków

To ja moze skorzystam z tego tematu zeby nie zakladac nowego, jako ze temat idealnie pasuje do mojego pytania Czy dobrym pomyslem jest nakladac krem matujacy na krem z filtrem? To znaczy, bo generalnie to robie tak ze rano myje twarz zelem, nastepnie klade skinoren, pozniej krem lirene spf50+, a cere mam strasznie tlusta i swiece sie niesamowicie, wiec mozna by bylo na to wszystko jeszcze uzyc kremu matujacego? Pozdrawiam!
tu100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-09, 15:27   #77
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Kolejność nakładania kosmetyków

Cytat:
Napisane przez tu100 Pokaż wiadomość
To ja moze skorzystam z tego tematu zeby nie zakladac nowego, jako ze temat idealnie pasuje do mojego pytania Czy dobrym pomyslem jest nakladac krem matujacy na krem z filtrem? To znaczy, bo generalnie to robie tak ze rano myje twarz zelem, nastepnie klade skinoren, pozniej krem lirene spf50+, a cere mam strasznie tlusta i swiece sie niesamowicie, wiec mozna by bylo na to wszystko jeszcze uzyc kremu matujacego? Pozdrawiam!
Wg mnie to jest beznadziejny pomysł, filtr najlepiej zmatowić jakimś pudrem, a nie dokładać jeszcze na to kolejne kremidło, które rozrzedzi sam filtr i jest dodatkowym obciążeniem dla skóry. A jak koniecznie chcesz tę dodatkową warstwę w postaci kremu to pod filtr, a nie na.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-09, 20:21   #78
Patrycjaa99
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 254
Dot.: Kolejność nakładania kosmetyków

A przy zmyciu makijażu jak? Najpierw zmyć mleczkiem lub płynem micelarnym, potem żelem przemyć twarz, na to krem i wystarczy? czy jeszzcze tonik do tego?
Patrycjaa99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-09, 20:35   #79
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Kolejność nakładania kosmetyków

Cytat:
Napisane przez Patrycjaa99 Pokaż wiadomość
A przy zmyciu makijażu jak? Najpierw zmyć mleczkiem lub płynem micelarnym, potem żelem przemyć twarz, na to krem i wystarczy? czy jeszzcze tonik do tego?
Dla mnie przemywanie micelem i żelem jest bez sensu, bo micel zastępuje żel (ewentualnie żel tylko oczu nie domyje), ale niektórzy tak robią i dopóki skóra im się od tego nie przesusza, to jest ok. Moja by czegoś takiego nie zniosła, a jest tłusta. Tonik się przydaje, chociaż jak ktoś nie widzi różnicy z tonikiem i bez, to nie używa.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-07-09, 22:11   #80
tu100
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 4
Dot.: Kolejność nakładania kosmetyków

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Wg mnie to jest beznadziejny pomysł, filtr najlepiej zmatowić jakimś pudrem, a nie dokładać jeszcze na to kolejne kremidło, które rozrzedzi sam filtr i jest dodatkowym obciążeniem dla skóry. A jak koniecznie chcesz tę dodatkową warstwę w postaci kremu to pod filtr, a nie na.
Puder( nie jestem pewny czy tak to sie odmienia) odpada bo jestem chłopakiem, i jakos nie moglbym sie pudrowac... a ten kremik chyba jest konieczny, bo skóra strasznie sie przetluszcza i swieci
tu100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-09, 22:31   #81
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Kolejność nakładania kosmetyków

Cytat:
Napisane przez tu100 Pokaż wiadomość
Puder( nie jestem pewny czy tak to sie odmienia) odpada bo jestem chłopakiem, i jakos nie moglbym sie pudrowac... a ten kremik chyba jest konieczny, bo skóra strasznie sie przetluszcza i swieci
E tam, kwestia nastawienia Kupujesz pędzel i jakiś puder i objeżdżasz tym facjatę w domu. Pędzel nie musi być różowy z cyrkoniami, niektóre wyglądają jak pędzle do golenia (np taki EcoTools). A pudry matujące są całkiem przezroczyste (np Essence) i nie widać ich w ogóle na twarzy. Innej opcji nie widzę, dodatkowy krem to dodatkowa warstwa tłuszczu i wątpię w jego matujące działanie, jak położysz go na Skinoren i na filtr. Jeśli już to pod filtr.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-10, 00:19   #82
tu100
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 4
Dot.: Kolejność nakładania kosmetyków

Przyjalem, dzieki serdeczne za pomoc!
tu100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-10, 08:29   #83
Figure09
Rozeznanie
 
Avatar Figure09
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Puste ściany
Wiadomości: 536
Dot.: Kolejność nakładania kosmetyków

Skoro jesteś facetem to kup sobie puder bambusowy z krzemionką, np, jest transparentny i przynajmniej go nie widać, bo jeszcze kupisz chłopie jakieś solarium w kamieniu.
__________________
Tylko ten, kto ma odwagę mówić to, co myśli,
zasługuje na pełne zaufanie.
Być może człowiek taki wyrazi się czasem niezręcznie,
a nawet niegrzecznie, ale nie będzie mnie oszukiwał.



Figure09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-30, 18:42   #84
eneq11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 2
Kolejność nakładania kosmetyków na twarz.

Cześć.

Otóż postanowiłem się wziąć za swoją brzydką, trądzikową twarz.
Nakupowałem rzeczy i nie bardzo jestem pewien czy w dobrej kolejności i w dobrych częstotliwościach je stosuję.

Mam tak:
-peeling Synergen (domyślam się, że raz w tygodniu wystarczy)
-acne derm na trądzik (codziennie wieczorem)
-under twenty AntiAcne tonik (pownienem codziennie? co dwa dni?)
-dwa kremy nawilżające: jeden Dove (co dwa dni) i Iwostin Purritin Regehydrin (co tydzień, razem z peelingiem)

Na codzień wygląda to tak:
-prysznic->tonik->acne derm (na twarzy przez 2h)->po 2h zmywam acne derm i nakładam krem nawilżający.

Problem pojawia się w tym jednym dniu w tygodniu jak dochodzi peeling. Nie mam pojęcia gdzie go wcisnąć. Na sam początek?
czyli byłoby coś w stylu:
prysznic->peeling->tonik->acne derm (nie podrażni za bardzo po peelingu?)->po 2h krem nawilżający.

Może głupie pytania, ale tak to jest, jak się jest chłopakiem... :wstyd:
eneq11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-02, 20:41   #85
Kinga456
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 1
Dot.: Kolejność nakładania kosmetyków na twarz.

hej jezeli masz tradzik to nie radzilabym stosowac peelingu poniewaz mozesz roznosic pryszcze na twarzy i nigdy sie ich nie pozbedziesz.Kiedy bedziesz stosowal juz acne derm przez ok 2-3tyg i zauwazysz ze pryszczy jest mniej i nie sa to otwarte rany mozesz spokojnie zrobic peeling radzilabym raz w tygodniu.
Jezeli chodzi o stosowanie tych kosmetykow to na umyta wtarz wacikiem nalozyc tonik potem acne derm a nastepnie krem nawizlajacy (nie zmywalabym juz leku tonikiem ale na niego nalozylabym krem) skore nalezy nawilzac codziennie bo bedzie ci sie przesuszac i mozesz mniec odchodzace skorki z twarzy mam nadzieje ze pomoglam
Kinga456 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-03, 15:15   #86
cud nie kobieta
Ante Pante
 
Avatar cud nie kobieta
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 2 198
Dot.: Kolejność nakładania kosmetyków na twarz.

Cytat:
Napisane przez eneq11 Pokaż wiadomość
Cześć.

Otóż postanowiłem się wziąć za swoją brzydką, trądzikową twarz.
Nakupowałem rzeczy i nie bardzo jestem pewien czy w dobrej kolejności i w dobrych częstotliwościach je stosuję.

Mam tak:
-peeling Synergen (domyślam się, że raz w tygodniu wystarczy)
-acne derm na trądzik (codziennie wieczorem)
-under twenty AntiAcne tonik (pownienem codziennie? co dwa dni?)
-dwa kremy nawilżające: jeden Dove (co dwa dni) i Iwostin Purritin Regehydrin (co tydzień, razem z peelingiem)

Na codzień wygląda to tak:
-prysznic->tonik->acne derm (na twarzy przez 2h)->po 2h zmywam acne derm i nakładam krem nawilżający.

Problem pojawia się w tym jednym dniu w tygodniu jak dochodzi peeling. Nie mam pojęcia gdzie go wcisnąć. Na sam początek?
czyli byłoby coś w stylu:
prysznic->peeling->tonik->acne derm (nie podrażni za bardzo po peelingu?)->po 2h krem nawilżający.

Może głupie pytania, ale tak to jest, jak się jest chłopakiem... :wstyd:
Nie wiem dlaczego ktos ci tu odradza peeling. Raz na jakis czas jest jak najbardziej wskazany. Co do reszty, to o ile nie masz pojedynczych krostek daruj sobie te kuracje i idz do dermatologa. Na poważne problemy z tradzikiem takie drogeryjne bajery niwiele pomoga.
__________________
chill
cud nie kobieta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-04, 12:26   #87
InteligentnaBlondynka
Raczkowanie
 
Avatar InteligentnaBlondynka
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 43
Dot.: Kolejność nakładania kosmetyków na twarz.

Przy cerze trądzikowej TRZEBA robić peeling. Tylko to musi być peeling enzymatyczny; broń Boże nie ziarnisty, bo poroznosisz to wszystko po twarzy. Peeling 1-2 razy w tygodniu. Toniku używamy po każdym kontakcie skóry z wodą, żeby przywrócić właściwe PH skóry.
InteligentnaBlondynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-04, 15:07   #88
eneq11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 2
Dot.: Kolejność nakładania kosmetyków na twarz.

Dzięki dziewczyny. Bardzo mi pomogłyście.
eneq11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-04, 18:55   #89
InteligentnaBlondynka
Raczkowanie
 
Avatar InteligentnaBlondynka
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 43
Dot.: Kolejność nakładania kosmetyków na twarz.

i ja bym zamieniła ten krem nawilżający na jakiś do cery trądzikowej, regulujący wydzielanie sebum, bo takim nawilżającym to możesz jeszcze gorzej pozapychac pory.
InteligentnaBlondynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-05, 14:27   #90
ConnieVIP2835
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 6
Dot.: Kolejność nakładania kosmetyków na twarz.

Tutaj nie ma się czego wstydzić po to tu jesteśmy , żeby sobie pomagać . To chyba dobrze , że dbasz o siebie i swoją cerę ? Mało jest takich facetów Oczyszczać skórę trzeba ale uważaj żebyś za bardzo sobie jej nie poddrażnił . Udaj się do dermatologa ze swoimi kosmetykami i on Ci w ostateczności pomoże dobrać odpowiednie kosmetyki , których będziesz mógł ze spokojem używać
ConnieVIP2835 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-07-31 09:01:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:05.