Jak się pozbyć zaskórników i wągrów ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-08-26, 14:45   #1
aragog16
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 7

jak się rozprawić z wągrami??


hej dziewczyny, pomóżcie mi ! możecie mi polecić jakąś dobrą i skutecznę serię kosmetyków(oczywiście niedrogich), które pomogą mi usunąć z twarzy te koszmarne wągry?z góry wielkie thx
aragog16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-26, 14:47   #2
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: jak się rozprawić z wągrami??

Cytat:
Napisane przez aragog16 Pokaż wiadomość
hej dziewczyny, pomóżcie mi ! możecie mi polecić jakąś dobrą i skutecznę serię kosmetyków(oczywiście niedrogich), które pomogą mi usunąć z twarzy te koszmarne wągry?z góry wielkie thx
wyszukiwarka jest niezawodna...
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-26, 15:24   #3
ejaj
Zadomowienie
 
Avatar ejaj
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 096
GG do ejaj
Dot.: jak się rozprawić z wągrami??

Popieram.
__________________
Rebel inside. ^^

•.¸♥¸.•


[vichy]366899[/vichy]
prosze o jedno kliknięcie
ejaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-23, 20:27   #4
mmari
Raczkowanie
 
Avatar mmari
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 59
Question Jak się pozbyć zaskórników i wągrów ?

Znacie jakieś SKUTECZNE kosmetyki, które pomogą w walce z zaskórnikami i wągrami? Albo domowe sposoby ? Jakie zabiegi na studencką kieszeń polecacie u kosmetyczki? Oczyszczanie wystarczy ?
Wiem, że nie wolno wyduszać, ale niestety nie potrafię inaczej się ich pozbyć. Nie są na mojej buzi jakoś bardzo widoczne, ale są widoczne coraz bardziej.
Zaczęły wychodzić mi na policzkach i brodzie + czoło. I na dekoldzie przy obojczyku. Na nosie zawsze miałam wągry, raz więcej raz mniej. Pryszcze raczej mi nie wychodzą, no może przed okresem.

Dodam , że na policzkach i czole mam suchą skórę. Czoło i broda mi się nie "świecą"

Edytowane przez mmari
Czas edycji: 2013-03-23 o 20:28
mmari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-23, 20:34   #5
mmari
Raczkowanie
 
Avatar mmari
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 59
Question Jak się pozbyć zaskórników i wągrów ?

Znacie jakieś SKUTECZNE kosmetyki, które pomogą w walce z zaskórnikami i wągrami? Albo domowe sposoby ? Jakie zabiegi na studencką kieszeń polecacie u kosmetyczki? Oczyszczanie wystarczy ?
Wiem, że nie wolno wyduszać, ale niestety nie potrafię inaczej się ich pozbyć. Nie są na mojej buzi jakoś bardzo widoczne, ale są widoczne coraz bardziej.
Zaczęły wychodzić mi na policzkach i brodzie + czoło. I na dekoldzie przy obojczyku. Na nosie zawsze miałam wągry, raz więcej raz mniej. Pryszcze raczej mi nie wychodzą, no może przed okresem.

Dodam , że na policzkach i czole mam suchą skórę. Czoło i broda mi się nie "świecą"
mmari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-23, 21:49   #6
krolowa_kosmosu
Raczkowanie
 
Avatar krolowa_kosmosu
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 50
Dot.: Jak się pozbyć zaskórników i wągrów ?

Skuteczne to bardzo względne pojęcie. Mnie pomagała zwykła maseczka z drożdży na buzię, to chyba najtańszy sposób na wągry jaki znam. Ponad to, zielona glinka z Mariona ( taka specyficzna, bo była w proszku, a wodę dodawało się samemu, podczas stosowania ) spisała się doskonale, niestety - fatalnie z dostępnością. Szkoda, bo buzię miałam po niej świetną.
Z różnych żeli, które używałam, żaden nie pomógł w sposób zadowalający, a w większości wysuszyły mi tylko twarz.
krolowa_kosmosu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-23, 23:20   #7
curlek
Przyczajenie
 
Avatar curlek
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 1
Dot.: Jak się pozbyć zaskórników i wągrów ?

Mnie też od paru dni męczy ten temat! Ogólnie nie mam jakoś sporo tych zaskórników, ale jak się oglądam dokładnie w lustrze to widzę nawet na brodzie i pod kącikami ust, a tam nie mam jak tego wycisnąć. Słyszałam, że dobrą metodą jest parówka i później wyciśnięcie ich, bo łatwiej wychodzą, ale dla mnie parówki są koszmarne. Nie mogę nawet oddychać. Przymierzam się do zakupu plastrów magnetycznych na wągry Nivea. Opinie są podzielone, ale nie zaszkodzi spróbować. Jak nie przyniesie efektów - kosmetyczka murowana. W końcu idzie wiosna!
curlek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-03-24, 07:46   #8
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Jak się pozbyć zaskórników i wągrów ?

Wyciskanie wągrów to nie jest najlepszy sposób na ich pozbycie; bo problem nawraca. (natura nie znosi próżni a skóra zawsze produkuje sebum, w mniejszym lub większym stopniu. Jeśłi pory są rozszerzone to sebum w nich zalega tworząc wągry. Jeśli będziemy je wyciskać, to ten zabieg pory rozszerza. Czasem wręcz drastycznie. Więc nie warto, bo po chwilowej porawie mamy pogorszenie stanu.

Skutecznym sposobem pozbycia się takich atrakcji jest złuszczanie skóry - kwasem. Skóra się odnawia, odbudowywuje; jeśli przyspieszymy ten proces na tyle, by wyprzedzić produkcję zaskórniaków - możemy odnieść sukces.

Z tym, że jest to proces ciągły, bo skóra ciągle będzie coś tam produkować. Nie jest tak, że raz się złuszczę i potem nie mam porów do końca życia. Pory skóry są i są potrzebne, kwestia tylko żeby o nie dbać odpowiednio
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-24, 12:54   #9
hope1989
Raczkowanie
 
Avatar hope1989
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 283
Dot.: Jak się pozbyć zaskórników i wągrów ?

Cytat:
Napisane przez mmari Pokaż wiadomość
Znacie jakieś SKUTECZNE kosmetyki, które pomogą w walce z zaskórnikami i wągrami? Albo domowe sposoby ? Jakie zabiegi na studencką kieszeń polecacie u kosmetyczki? Oczyszczanie wystarczy ?
Wiem, że nie wolno wyduszać, ale niestety nie potrafię inaczej się ich pozbyć. Nie są na mojej buzi jakoś bardzo widoczne, ale są widoczne coraz bardziej.
Zaczęły wychodzić mi na policzkach i brodzie + czoło. I na dekoldzie przy obojczyku. Na nosie zawsze miałam wągry, raz więcej raz mniej. Pryszcze raczej mi nie wychodzą, no może przed okresem.

Dodam , że na policzkach i czole mam suchą skórę. Czoło i broda mi się nie "świecą"
Pierwsza i może najważniejsza zasada to nie wyciskać Tylko wiem, że czasem to trudne
Zabieg mechanicznego oczyszczania twarzy w salonie kosmetycznym również odpada. Najlepiej abyś zainwestowała w serię zabiegów peelingu kawitacyjnego z kwasami (kwasy tylko zimą) ewentualnie teraz z racji pogodowej algi.
Z kremów polecam Ci Effaclar Duo na noc, a na dzień jakiś silnie nawilżający.
Domowe sposoby, które mogą Ci pomóc to maseczka aspirynowa dwa razy w tygodniu (zamiast standardowego peelingu enzymatycznego), maseczka z drożdży i ta z jogurtem naturalnym i ogórkiem. Możesz jeszcze spróbować mleka zamiast toniku raz dziennie. Mi bardzo pomogło
Prawdopodobnie masz cerę mieszaną, więc musisz bardzo uważać, by jej nie przesuszyć...


Cytat:
Napisane przez curlek Pokaż wiadomość
Mnie też od paru dni męczy ten temat! Ogólnie nie mam jakoś sporo tych zaskórników, ale jak się oglądam dokładnie w lustrze to widzę nawet na brodzie i pod kącikami ust, a tam nie mam jak tego wycisnąć. Słyszałam, że dobrą metodą jest parówka i później wyciśnięcie ich, bo łatwiej wychodzą, ale dla mnie parówki są koszmarne. Nie mogę nawet oddychać. Przymierzam się do zakupu plastrów magnetycznych na wągry Nivea. Opinie są podzielone, ale nie zaszkodzi spróbować. Jak nie przyniesie efektów - kosmetyczka murowana. W końcu idzie wiosna!
To bardzo dobrze, że nie masz jak wycisnąć w okolicach ust Tym sposobem może jeszcze więcej wyjść zaskórników.
Parówka jak najbardziej ok, ale dodam tylko, że zakazana jest przy naczynkach.
hope1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-24, 13:03   #10
jasza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 97
Dot.: Jak się pozbyć zaskórników i wągrów ?

Jedyne co się u mnie sprawdziło to kwasy, zarówno w kremach, jak i w toniku. Możesz wypróbować gotowe kosmetyki, ale zdecydowanie taniej wychodzi zrobienie sobie własnego toniku. Przed jego zrobieniem musisz poczytać i zdecydować się na jakiś kwas, najpierw możliwie łagodny, a potem to już tylko kwestia pilnowania stężeń i regulacji pH. Poszukaj informacji na Biochemii. Składniki do zrobienia własnych kosmetyków znajdziesz w sklepach z półproduktami kosmetycznymi, trochę ich jest w sieci.
jasza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-24, 13:44   #11
kamilak
Zadomowienie
 
Avatar kamilak
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 1 062
Dot.: Jak się pozbyć zaskórników i wągrów ?

Cytat:
Napisane przez krolowa_kosmosu Pokaż wiadomość
Mnie pomagała zwykła maseczka z drożdży na buzię, to chyba najtańszy sposób na wągry jaki znam.
Czy moglabys napisac cos wiecej? Sama przyrzadzasz maseczke ze swiezych drozdzy kupionych w sklepie?

Co do maseczki z zielona glinka, to mysle, ze jej skutecznosc jest niezalezna od firmy. Po prostu sama glinka zielona dobrze sluzy cerze z tego typu problemami. W skladzie nalezy szukac skladnika "kaolin", jak najwyzej polozonego. Moja maseczka ma go na drugim miejscu (po wodzie) i jestem z niej bardzo zadowolona.

Dodatkowo polecam peelingi ziarniste z kwasem salicylowym.

O samodzielnym przygotowywaniu toniku z kwasami zaczelam czytac i sie pogubilam. Kwasy tez chcialabym stosowac jesienia i zima, ale tez sie pogubilam. Duzo produktow, duzo opinii. Chyba trzeba kupic cokolwiek polecanego i tak zaczac budowac swoja wiedze na ten temat.
kamilak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-24, 18:40   #12
krolowa_kosmosu
Raczkowanie
 
Avatar krolowa_kosmosu
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 50
Dot.: Jak się pozbyć zaskórników i wągrów ?

Owszem, zgadzam się, o ile dobrze sobie przypominam, ta maseczka z Marion składała się tylko z zielonej glinki. Świetna sprawa!

Maseczkę robię prawdę mówiąc tak, jak zwykły zacier na ciasto drożdżowe. Drożdże, około łyżeczki, cukier + ciepłe mleko, ale nie gorące, nie można drożdży zabić. Odstawić w jakieś ciepłe, spokojne miejsce, aż drożdże się ruszą. Taką papkę nakładamy na buzię i zostawiamy do wyschnięcia, a potem zmywamy letnią wodą. Jest z tym trochę paplania, ale efekt przyjemny, jak za taką cenę. Niestety nie pamiętam proporcji, ale to zależy jak dużą powierzchnię będziemy smarować ( bo na szyję też się nadaje ). Czytałam też, że można dodawać sok z cytryny, to bardzo popularna maseczka w internecie, można poszukać

Jeszcze jedno - ja używałam tylko drożdży w kostce, nie próbowałam z suchymi.
krolowa_kosmosu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-24, 21:22   #13
201604301943
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 7 169
Dot.: Jak się pozbyć zaskórników i wągrów ?

Cytat:
Napisane przez jasza Pokaż wiadomość
Jedyne co się u mnie sprawdziło to kwasy, zarówno w kremach, jak i w toniku. Możesz wypróbować gotowe kosmetyki, ale zdecydowanie taniej wychodzi zrobienie sobie własnego toniku. Przed jego zrobieniem musisz poczytać i zdecydować się na jakiś kwas, najpierw możliwie łagodny, a potem to już tylko kwestia pilnowania stężeń i regulacji pH. Poszukaj informacji na Biochemii. Składniki do zrobienia własnych kosmetyków znajdziesz w sklepach z półproduktami kosmetycznymi, trochę ich jest w sieci.
a co polecasz z gotowców? bo nie wiem czego szukać w składach i ciężko cały sklep przeszukać
201604301943 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-24, 21:23   #14
Mymyu85
Przyczajenie
 
Avatar Mymyu85
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 12
Dot.: Jak się pozbyć zaskórników i wągrów ?

Też mam duży problem z zaskórnikami, głównie na nosie i brodzie. Robiłam parówki, wyciskałam, chodziłam do kosmetyczki... i nic. Zaskórników na chwilę było mniej, a później znów wracały.
W końcu postanowiłam zadziałać agresywnie- kupiłam szczoteczkę do mycia twarzy i pierwszy z brzegu peeling (trafiło na Synergen marki Rossmann z kwasami owocowymi). Myję twarz szczoteczką z peelingiem raz dziennie (wieczorem zmywam makijaż płynem dwufazowym) i efekty są. Na nosie o połowę mniej wągrów, także polecam! Tym bardziej, że owa szczoteczka jak i peeling cenowo spokojnie na studencką kieszeń
Mymyu85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-24, 23:54   #15
hope1989
Raczkowanie
 
Avatar hope1989
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 283
Dot.: Jak się pozbyć zaskórników i wągrów ?

Cytat:
Napisane przez Mymyu85 Pokaż wiadomość
W końcu postanowiłam zadziałać agresywnie- kupiłam szczoteczkę do mycia twarzy i pierwszy z brzegu peeling (trafiło na Synergen marki Rossmann z kwasami owocowymi). Myję twarz szczoteczką z peelingiem raz dziennie (wieczorem zmywam makijaż płynem dwufazowym) i efekty są. Na nosie o połowę mniej wągrów, także polecam! Tym bardziej, że owa szczoteczka jak i peeling cenowo spokojnie na studencką kieszeń
Jaką masz cerę?
Kobitki, nie róbcie peelingu tak często Maks to dwa razy w tygodniu.
Efekty może i są, ale tak częste ścieranie naskórka może mieć katastrofalne efekty Przesuszenie nastąpi szybciutko, a potem już problemy z suchymi skórkami wokół nosa itd, rolowanie się podkładu.
Co za dużo to nie zdrowo.
hope1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-25, 07:42   #16
Mymyu85
Przyczajenie
 
Avatar Mymyu85
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 12
Dot.: Jak się pozbyć zaskórników i wągrów ?

Cerę mam tłustą, no i niestety dość szybko zanieczyszczającą się.
Na opakowaniu żelu jest napisane, żeby go stosować 2 razy dziennie (jest raczej delikatny- bardziej żel niż peeling), a za każdym razem po użyciu nakładam nawilżający krem. Ale będę uważać czy przypadkiem cera mi się nie przesusza.
Mymyu85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-25, 16:47   #17
hope1989
Raczkowanie
 
Avatar hope1989
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 283
Dot.: Jak się pozbyć zaskórników i wągrów ?

Cytat:
Napisane przez Mymyu85 Pokaż wiadomość
Cerę mam tłustą, no i niestety dość szybko zanieczyszczającą się.
Na opakowaniu żelu jest napisane, żeby go stosować 2 razy dziennie (jest raczej delikatny- bardziej żel niż peeling), a za każdym razem po użyciu nakładam nawilżający krem. Ale będę uważać czy przypadkiem cera mi się nie przesusza.
Ale nie zapominasz o toniku?
hope1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-25, 18:21   #18
mmari
Raczkowanie
 
Avatar mmari
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 59
Dot.: Jak się pozbyć zaskórników i wągrów ?

Cytat:
Napisane przez krolowa_kosmosu Pokaż wiadomość
Skuteczne to bardzo względne pojęcie. Mnie pomagała zwykła maseczka z drożdży na buzię, to chyba najtańszy sposób na wągry jaki znam. Ponad to, zielona glinka z Mariona ( taka specyficzna, bo była w proszku, a wodę dodawało się samemu, podczas stosowania ) spisała się doskonale, niestety - fatalnie z dostępnością. Szkoda, bo buzię miałam po niej świetną.
Z różnych żeli, które używałam, żaden nie pomógł w sposób zadowalający, a w większości wysuszyły mi tylko twarz.

Używałam kiedyś glinki jak miałam 14 / 15 lat na prychole na plecach i faktycznie była skuteczna , też miałam jakąś taką naturalną, ale jeśli chodzi o twarz to bardzo mi ją wysuszała.
Drożdży muszę spróbować Dzięki za pomysł

Edytowane przez mmari
Czas edycji: 2013-03-25 o 18:23
mmari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-27, 17:21   #19
Puszyslawa
Rozeznanie
 
Avatar Puszyslawa
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 806
Dot.: Jak się pozbyć zaskórników i wągrów ?

Cytat:
Napisane przez Mymyu85 Pokaż wiadomość
Też mam duży problem z zaskórnikami, głównie na nosie i brodzie. Robiłam parówki, wyciskałam, chodziłam do kosmetyczki... i nic. Zaskórników na chwilę było mniej, a później znów wracały.
W końcu postanowiłam zadziałać agresywnie- kupiłam szczoteczkę do mycia twarzy i pierwszy z brzegu peeling (trafiło na Synergen marki Rossmann z kwasami owocowymi). Myję twarz szczoteczką z peelingiem raz dziennie (wieczorem zmywam makijaż płynem dwufazowym) i efekty są. Na nosie o połowę mniej wągrów, także polecam! Tym bardziej, że owa szczoteczka jak i peeling cenowo spokojnie na studencką kieszeń
Uważaj, bo zbyt częste peelingi mechaniczne mogą naruszać strukturę skóry (zmarszczki szybciej powstają) i przyczynić się do pękania naczynek. A może używałaś czegoś zapychającego? Musi być jakiś powód, dla którego powstają te zaskórniki. Ale swoich jeszcze do końca nie rozgryzłam. Chociaż mają się trochę gorzej, odkąd usystematyzowałam pielęgnację.
Puszyslawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-28, 00:11   #20
jasza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 97
Dot.: Jak się pozbyć zaskórników i wągrów ?

Cytat:
Napisane przez metal_fish Pokaż wiadomość
a co polecasz z gotowców? bo nie wiem czego szukać w składach i ciężko cały sklep przeszukać
Ciężko mi coś konkretnie polecić, bo nie wszystko stosowałam sama, a teraz używam kosmetyków robionych. Z gotowców, których używałam nieźle sprawdzał się acnederm, effaclar k, jeden z kremów neostraty. Natomiast najlepsze efekty mam po tonikach, a te oferuje np. biochemia urody. Tylko, że te ostatnie nie są gotowymi produktami, tylko zestawami do samodzielnego wymieszania, ale to naprawdę jest bardzo proste.
Generalnie największym problemem jest zdecydowanie się na konkretny kwas, bo tu trzeba trochę poeksperymentować i obserwować skórę. Odpowiedz sobie na pytania: jak wrażliwą masz skórę, czy masz popękane naczynka, czy będziesz w stanie zrezygnować z opalania (kurację lepiej rozpoczynać jesienią).
Wydaje mi się, że na początek dobrze jest zacząć od jakiegoś łagodnego kwasu. Dajmy na to PHA, ale dużo zależy od tego jak oceniasz swoją skórę. Jeżeli jest ona mało wrażliwa, gruba, tłusta i mocno zanieczyszczona to możesz wyciągnąć ciężkie działo, czyli np. kwas salicylowy (jest między innymi w effeclarze).
jasza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-28, 00:46   #21
mmari
Raczkowanie
 
Avatar mmari
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 59
Dot.: Jak się pozbyć zaskórników i wągrów ?

A co sądzicie o kosmetykach Ganrnier Czysta Skóra ? Wiem pewnie na KWC jest opisane, ale mi się wydaje, że po w/w żelu mój problem narasta !
mmari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-28, 14:49   #22
hope1989
Raczkowanie
 
Avatar hope1989
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 283
Dot.: Jak się pozbyć zaskórników i wągrów ?

Cytat:
Napisane przez mmari Pokaż wiadomość
A co sądzicie o kosmetykach Ganrnier Czysta Skóra ? Wiem pewnie na KWC jest opisane, ale mi się wydaje, że po w/w żelu mój problem narasta !
W paru wątkach czytałam, że dziewczyny nie polecają tej serii Garniera... Niszczy cerę i zapycha
Osobiście nie kupuję, zniechęcona opiniami.
hope1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-28, 15:15   #23
margot1991
Wtajemniczenie
 
Avatar margot1991
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: miami
Wiadomości: 2 852
Dot.: Jak się pozbyć zaskórników i wągrów ?

ja używam często Garniera peelingi, rzeczywiście jakiś mega efektów nie ma, a cerę mam właśnie z zaskórniakach i często podatną na wypryski.. nie wiem czego można używać jeszcze.
margot1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-28, 15:20   #24
hope1989
Raczkowanie
 
Avatar hope1989
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 283
Dot.: Jak się pozbyć zaskórników i wągrów ?

Kiedyś używałam peeling enzymatyczny z Lirene, był naprawdę w porządku. Jednak bez efektu "wow". Ostatnio przerzuciłam się na maseczkę z aspiryny (mieszam z wodą termalną LRP i jogurtem naturalnym) i tu rezultat jest najlepszy Bardzo polecam!

Edytowane przez hope1989
Czas edycji: 2013-03-28 o 15:21 Powód: dodanie
hope1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-28, 20:57   #25
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Jak się pozbyć zaskórników i wągrów ?

Cytat:
Napisane przez kamilak Pokaż wiadomość
Czy moglabys napisac cos wiecej? Sama przyrzadzasz maseczke ze swiezych drozdzy kupionych w sklepie?

Co do maseczki z zielona glinka, to mysle, ze jej skutecznosc jest niezalezna od firmy. Po prostu sama glinka zielona dobrze sluzy cerze z tego typu problemami. W skladzie nalezy szukac skladnika "kaolin", jak najwyzej polozonego. Moja maseczka ma go na drugim miejscu (po wodzie) i jestem z niej bardzo zadowolona.

Dodatkowo polecam peelingi ziarniste z kwasem salicylowym.

O samodzielnym przygotowywaniu toniku z kwasami zaczelam czytac i sie pogubilam. Kwasy tez chcialabym stosowac jesienia i zima, ale tez sie pogubilam. Duzo produktow, duzo opinii. Chyba trzeba kupic cokolwiek polecanego i tak zaczac budowac swoja wiedze na ten temat.

A ja się nie zgadzam Miałam obie Clearskin Avon i niebieska super oczyszczała (i polecam ją autorce) oraz zieloną- oczyszcza kiepsko Obie mają wysoko glinkę, a na KWC większość wizażanek ma odmienne zdanie do mojego.
Autorce polecam też peelingi, nic tak nie oczyszcza mi porów Maseczka jest po nim dopełnieniem. Mój peling: łyżeczka kawy (łagodniejsza jest sparzona, choć ja stosuję suchą bo lubię mocne tarcie ) + do tego żel do mycia twarzy, albo olejek, który akurat stosuję np. migdałowy (o ile nie zapycha Cię).
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-29, 20:37   #26
Mymyu85
Przyczajenie
 
Avatar Mymyu85
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 12
Dot.: Jak się pozbyć zaskórników i wągrów ?

Cytat:
Napisane przez hope1989 Pokaż wiadomość
Ale nie zapominasz o toniku?
Nie, nie zapominam Używam regularnie.

A problem z zaskórnikami mam odkąd pamiętam, w zasadzie chyba od okresu dojrzewania. Przez ten czas przetestowałam wiele kosmetyków, raz było lepiej, raz gorzej ale nigdy z nimi nie wygrałam. Stąd moja desperacja i te codzienne peelingi...ale skoro piszecie o tylu możliwych negatywnych skutkach to chyba zacznę rzadziej stosować mój peeling
Mymyu85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-01, 15:44   #27
hope1989
Raczkowanie
 
Avatar hope1989
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 283
Dot.: Jak się pozbyć zaskórników i wągrów ?

Cytat:
Napisane przez Mymyu85 Pokaż wiadomość
ale skoro piszecie o tylu możliwych negatywnych skutkach to chyba zacznę rzadziej stosować mój peeling
Byłoby super, gdybyś przystopowała

Problemy cery mogą też wynikać z antykoncepcji, jeśli bierzesz tabletki...
hope1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-04, 14:53   #28
MojaUroda
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 13
Dot.: Jak się pozbyć zaskórników i wągrów ?

Cytat:
Napisane przez mmari Pokaż wiadomość
Znacie jakieś SKUTECZNE kosmetyki, które pomogą w walce z zaskórnikami i wągrami? Albo domowe sposoby ? Jakie zabiegi na studencką kieszeń polecacie u kosmetyczki? Oczyszczanie wystarczy ?
Wiem, że nie wolno wyduszać, ale niestety nie potrafię inaczej się ich pozbyć. Nie są na mojej buzi jakoś bardzo widoczne, ale są widoczne coraz bardziej.
Zaczęły wychodzić mi na policzkach i brodzie + czoło. I na dekoldzie przy obojczyku. Na nosie zawsze miałam wągry, raz więcej raz mniej. Pryszcze raczej mi nie wychodzą, no może przed okresem.

Dodam , że na policzkach i czole mam suchą skórę. Czoło i broda mi się nie "świecą"

A próbowałaś maseczki z glinką?

Glinka szara oczyszczająca - zawiera siarkę, magnez, wapń oraz mangan, jest źródłem mikroelementów: głównie krzemu, glinu, żelaza, które normalizują pracę gruczołów łojowych. Zmniejsza ona również widoczność rozszerzonych porów;-)

Pozdrawiam!
MojaUroda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-27, 02:47   #29
adelb
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 25
Dot.: Jak się pozbyć zaskórników i wągrów ?

Z tego co zauważyłam, kosmetyki na wągry, trądzik i tym podobne rzadko kiedy są bardziej skuteczne od domowych maseczek. Co innego lekarstwa, ale to osobna sprawa. Ja osobiscie wole sie chemia nie faszerować i spróbować czegoś domowego. To ma jeszcze jeden plus - od naturalnych rzeczy po prostu nie mozna miec problemo z efektami ubocznymi. Na wągry akurat najlepsze efekty miałam po masce z ryżu i mleka. xxx

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2014-04-08 o 10:19 Powód: link
adelb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-02-27 02:47:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:40.