kosmetyki, które się tak nie sprawdziły, że wylądowały w koszu. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-06-05, 16:29   #1
d169664e00d109aa737daf198b1aecbf032d7859
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 34 402

kosmetyki, które się tak nie sprawdziły, że wylądowały w koszu.


Nie lubię wyrzucać kosmetyków, ale zdarzyło się parę takich, które wylądowały w koszu nim zdążyły się skończyć.

1) było to mi.in. mleczko do demakijażu Garniera ogórkowe, które strasznie podrażniało mi twarz i oczy jednocześnie nie radząc sobie z demakijażem.

a wy czego się pozbyłyście bo byłyście pewne, że nie dacie rady wykorzystać?
d169664e00d109aa737daf198b1aecbf032d7859 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-07, 10:40   #2
pattkaaa21
Raczkowanie
 
Avatar pattkaaa21
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 204
Dot.: kosmetyki, które się tak nie sprawdziły, że wylądowały w koszu.

ojej, wiele takich rzeczy było. To jest pewne.
Zaczynając od balsamów, które albo były śmierdzące albo były trudne do rozprowadzenia.
Teraz wiem, że muszę wyrzucić z mojej kosmetyczki krem do twarzy tłusty z ziaji bo jest bardzo sztywny w konsystencji, a na buzi wygląda fatalnie oraz placente w ampułkach do włosów.
pattkaaa21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-07, 16:31   #3
nunny
Wtajemniczenie
 
Avatar nunny
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 806
Dot.: kosmetyki, które się tak nie sprawdziły, że wylądowały w koszu.

U mnie nie sprawdziły się :
- krem ogórkowy Ziaja (zapchał mnie nieziemsko)
- farby do włosów Garniera (
- szampony Garniera (oklapnięte włosy po wyschnięciu)
- antyperspirant Nivea (zostawia ślady na ubraniu)
Jak mi się jeszcze coś przypomni to dopiszę, na tą chwilę te cudeńka pamiętam.
nunny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-07, 22:32   #4
Kori_Yoitama
Rozeznanie
 
Avatar Kori_Yoitama
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 769
Dot.: kosmetyki, które się tak nie sprawdziły, że wylądowały w koszu.

-peeling enzymatyczny ziajii dla wrażliwej cery - jedyne co robił to wprowadzał moją cerę do wielkiego przetłuszczania, efektu złuszczenia naskórka nie było

-jakiś krem Nivea pod oczy. Nie pamiętam który to był dokładnie ale oczy mi po nim puchły, łzawiły i w ogóle ledwo coś widziałam... Po wszystkich kremach do twarzy jakie miałam nałożonych pod oczy nie miałam takich akcji

-krem przeciwzmarszczkowy na noc Melisa... Na twarz to się on nie nadaje, bo nie robi nic prócz intensywnego natłuszczania skóry i do tego strasznie śmierdzi. Jeszcze leży w kuferku z innymi kosmetykami, bo myślę czy go wywalić czy użyć do smarowania nóg.


Wiele szamponów bym wywaliła do kosza, ale te mniej udane stosuje na pierwsze mycie (wmasowuje i od razu spłukuje) tylko po to by przy drugim myciu sprawdzony szampon dobrze się pienił (przy drugim myciu szampon u mnie leży na włosach kilka minut).
Kori_Yoitama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-07, 22:40   #5
d169664e00d109aa737daf198b1aecbf032d7859
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 34 402
Dot.: kosmetyki, które się tak nie sprawdziły, że wylądowały w koszu.

Mnie rozczarował szampon do włosów farbowanych z Dove. Kolor zatrzymywał świetnie, ale ostatecznie go wywaliłam bo spowodował u mnie swędzenie głowy.
d169664e00d109aa737daf198b1aecbf032d7859 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-07, 22:43   #6
nunny
Wtajemniczenie
 
Avatar nunny
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 806
Dot.: kosmetyki, które się tak nie sprawdziły, że wylądowały w koszu.

Cytat:
Napisane przez Kori_Yoitama Pokaż wiadomość
Wiele szamponów bym wywaliła do kosza, ale te mniej udane stosuje na pierwsze mycie (wmasowuje i od razu spłukuje) tylko po to by przy drugim myciu sprawdzony szampon dobrze się pienił (przy drugim myciu szampon u mnie leży na włosach kilka minut).
Pienisz i zostawiasz na kilka minut ? W czym to pomaga ? Pytam z ciekawości bo nigdy tak nie robiłam .

O przypomniały mi się jeszcze tusze do rzęs Catrice - dla mnie beznadzieja. Za to mogę polecić Wibo, tanie i super wydajne.

Edytowane przez nunny
Czas edycji: 2015-06-07 o 22:45
nunny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-07, 23:15   #7
Kori_Yoitama
Rozeznanie
 
Avatar Kori_Yoitama
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 769
Dot.: kosmetyki, które się tak nie sprawdziły, że wylądowały w koszu.

Cytat:
Napisane przez nunny Pokaż wiadomość
Pienisz i zostawiasz na kilka minut ? W czym to pomaga ? Pytam z ciekawości bo nigdy tak nie robiłam .

O przypomniały mi się jeszcze tusze do rzęs Catrice - dla mnie beznadzieja. Za to mogę polecić Wibo, tanie i super wydajne.
Nie wiem jakim cudem to się dzieje, ale spieniony szampon zostawiony na kilka minut lepiej działa u mnie. Pamiętam, że kiedyś Seboradin Niger stosowałam pieniąc i od razu spłukując to byłam rozczarowana. Po jakimś czasie (dwóch może trzech miesięcy) dostałam w prezencie buteleczkę i zaczęłam myć jak kazali na opakowaniu czyli spienić i zostawić na kilka minut to po miesiącu zaczęłam widzieć efekty. Teraz tak robię ze wszystkimi szamponami, a te nieudane są tylko do zmycia wstępnego łoju czy innych zanieczyszczeń.

Moja teoria jest taka, że szampon spieniony i spłukany ma za mało czasu by coś zdziałać na skórze głowy czy z włosem. To podobnie jak z maskami do włosów - jak nałożysz i spłuczesz od razu to w sumie działania nawet nie odczujesz stosując codziennie (no pomijając ułatwione rozczesanie włosów). Jak maska sobie poleży na włosach choćby te 10-15 minut to regularnie stosując widać jaki efekt daje na danych włosach.
Kori_Yoitama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-06-08, 14:36   #8
InteligentnaBlondynka
Raczkowanie
 
Avatar InteligentnaBlondynka
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 43
Dot.: kosmetyki, które się tak nie sprawdziły, że wylądowały w koszu.

Jak myślę o kosmetykach, które się nie sprawdziły to od razu przed oczami mam krem do depilacji z Joanny. Tragiczny bubel ! Nie usunął mi ani jednego włoska. A druga najwieksza porażka kosmetyczna to był krem do rąk z Ziaji. Nie pamiętam jego nazwy niestety :p taka biała tubka, z niebieskim napisem (wygląda jak pasta do zębów ). Strasznie WYSUSZYŁ mi ręce :/

---------- Dopisano o 14:33 ---------- Poprzedni post napisano o 14:27 ----------

Po szamponie Dove do wlosow farbowanych miałam w 100% taką samą sytuację jak dmuchawcelatawce

---------- Dopisano o 14:36 ---------- Poprzedni post napisano o 14:33 ----------

A podkładu maybelline affinimat to nawet najgorszemu wrogowi nie polecam. Nie matuje, okropnie wyrusza i bardzo zspycha. Poza tym nie "komponuje" się ładnie ze skórą.
InteligentnaBlondynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-08, 14:37   #9
Nemain
Raczkowanie
 
Avatar Nemain
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 45
Dot.: kosmetyki, które się tak nie sprawdziły, że wylądowały w koszu.

La Roche Posay - Effaclair duo. W komplecie tonik, żel i krem. Pierwsze kilka dni super, potem pojawiły się suche, zaczerwienione placki na policzkach i wokół ust. Zgodnie z radą dziewczyn na Wizażu odstawiłam żel i tonik i zaczęłam stosować tylko krem - zero poprawy. Odstawiłam więc alles zusammen na dwa miesiące, wywaliłam krem, teraz stosuję tonik i tylko raz dziennie co drugi dzień. Jak tylko zobaczę powrót placków, tonik powędruje do kosza też. Koło żelu chodzę jak pies koło jeża, ale może dam mu szansę jak wykończę tonik.

MAC - podkład Pro Longwear - obrzydliwe zapychał, śmierdział jakoś chemicznie, ścierał się najpóźniej po godzinie.
Nemain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-08, 15:01   #10
InteligentnaBlondynka
Raczkowanie
 
Avatar InteligentnaBlondynka
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 43
Dot.: kosmetyki, które się tak nie sprawdziły, że wylądowały w koszu.

Lecę dalej zaczyna mi się wszystko przypominać

Antyperspirant Garnier kokosowy - na początku używania był super. Później nie spełniał swojej podstawowej funkcji. Zaczął walić alkoholem i miałam wrażenie, że wręcz podkreśla "zapach" potu.

Maseczka do wlosow Ziaja wygladzajaca (biale pudełko, fioletowy napis) -straszny wysuszacz, włosy oklapniete a nie wygladzone.
InteligentnaBlondynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-08, 15:04   #11
nunny
Wtajemniczenie
 
Avatar nunny
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 806
Dot.: kosmetyki, które się tak nie sprawdziły, że wylądowały w koszu.

Cytat:
Napisane przez Kori_Yoitama Pokaż wiadomość
Nie wiem jakim cudem to się dzieje, ale spieniony szampon zostawiony na kilka minut lepiej działa u mnie. Pamiętam, że kiedyś Seboradin Niger stosowałam pieniąc i od razu spłukując to byłam rozczarowana. Po jakimś czasie (dwóch może trzech miesięcy) dostałam w prezencie buteleczkę i zaczęłam myć jak kazali na opakowaniu czyli spienić i zostawić na kilka minut to po miesiącu zaczęłam widzieć efekty. Teraz tak robię ze wszystkimi szamponami, a te nieudane są tylko do zmycia wstępnego łoju czy innych zanieczyszczeń.

Moja teoria jest taka, że szampon spieniony i spłukany ma za mało czasu by coś zdziałać na skórze głowy czy z włosem. To podobnie jak z maskami do włosów - jak nałożysz i spłuczesz od razu to w sumie działania nawet nie odczujesz stosując codziennie (no pomijając ułatwione rozczesanie włosów). Jak maska sobie poleży na włosach choćby te 10-15 minut to regularnie stosując widać jaki efekt daje na danych włosach.
Wypróbuję na pewno ten sposób , dziękuję
Przypomniały mi się jeszcze plastry do depilacji z Joanny , jakiś czas temu miałam fazę na plastry i te były beznadziejne. Z kremami to samo.
nunny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-06-08, 17:25   #12
d169664e00d109aa737daf198b1aecbf032d7859
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 34 402
Dot.: kosmetyki, które się tak nie sprawdziły, że wylądowały w koszu.

Mam teraz 500ml szamponu bez sls, kuracja kreatynowa firmy B.aap i nie wywaliłam go, ale odstawiłam na szafkę. Nie lubię zarówno siana jakie robi mi na głowie jak i jego zapachu, chociaż czytałam rozmarzenie się na jego temat na jakimś blogu. I bardzo bym go chciała polubić bo niewielkie zużycie zrobiłam, ale sympatii do niego zabrakło, ale i wywalić nie mam serca.
d169664e00d109aa737daf198b1aecbf032d7859 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-06-08 17:25:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:06.