Puder,podklad a sucha cera:( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-09-07, 19:56   #1
213.25.30.177
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 360

Puder,podklad a sucha cera:(


Zadalam to pytanie na forum kosmetycznym,ale poradzono mi tutaj sie zapytac,wiec jestem i pytam

Stosowalam juz wiele podkladow,pudrow ale niestety nie moge nic dopasowac.Mam sucha cere i po nalozeniu takiego podkladu,moja twarz wyglada nie tak jak powinna,jest za sucha a podklad bardzo ciezko jest mi rozprowadzic,a w szczegolnosci na nosie i czole, bo tam skora czasem potrafi mi sie luszczyc.Stosuje juz roznosci nawilzajace,moze jest tez jakis podklad super nawilzajacy,przeznaczony jedynie dla takich wlasnie cer?

Poradzono mi abym tez uzyla bazy pod makijaz firmy Lumene-czy to moze mi pomoc i sprawic,iz nie bede miec problemow z rozprowadzeniem podkladu?
213.25.30.177 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-08, 08:48   #2
Sam
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 1 452
Re: Puder,podklad a sucha cera:(

przede wszystkim powinnas sie skupić na nawilżeniu skóry:
-pij dużo wody- 2-3 litry dziennie
- stosuj mocno nawilżające kremy - na dzień moga mieć lżejszą konsystencje, wieczorkiem coś bardziej tłustego (i nakładaj gruba warstwą)
Polecam kremy apteczne : Phisiogel Stiefla, A-derma czy też Avene lub LRP - to jest podstawa. Do zmywania makijażu możesz kupić płyn micelarny - też do nabycia w aptekach i wode termalna - polecam La Roche Posay do spryskiwania buzi w trakcie dnia.
Co do podkładów to nie kupuj podkładów matujących - najlepsze by były dla Ciebie podkłady nawilżające lub kremy koloryzujace. Pudrów raczej na razie unikaj (do czasu az Twoja skóra osiagnie znośny stan nawilżenia) bo one dodatkowo wysuszają.
pozdrawiam
Sam
Sam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-08, 09:31   #3
213.25.30.177
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 360
Re: Puder,podklad a sucha cera:(

Dziekuje za rady Moze wreszcie moja skora bedzie w lepszym stanie.


pozdr.
213.25.30.177 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-08, 09:34   #4
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Re: Puder,podklad a sucha cera:(

Masz skórę suchą czy odwodnioną? Bo to jednak róznica. Na początek faktycznie - kremy silnie nawilżające, maseczki, dużo wody do picia, unikaj wsyzstkiego co wysusza skórę, zmywaj ją czymś delikantnym itd.

Jesli masz suchą skórę, to śmiem twierdzić że baza będzie Ci dodatkowo wysuszać skórę...

Dobre nawilżające pokłady to Chanel Vitalumiere, Diorskin Eclat Satin, Clinique Dewy Smooth. Powinnaś unikać pudrów sypkich i prasowanych (zawsze jednak neico ściągają i przesuszają naskórek). Dobrym pomysłem były kompakt kremowy, nie pudrowy, dający satynowe wykończenie wykończenie -Chanel Compact Creme Universel, Shiseido Hydroliquid Compact czy kremowy kompakt Diora (nazywa się chyba eclat doux?).
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:25.