podkład warzy się na twarzy ;-) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-09-13, 20:40   #1
asinek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 496

podkład warzy się na twarzy ;-)


no wlasnie, problem jak w temacie. Podklad, korektor pod oczy, baza pod podklad (rozne firmy, wsio "markowe"). Tlumacze to sobie moim tlustym wysokim filtrem ochronnym, ale moze robie cos nie tak?

Podklad i baza sa w kompakcie, nakladam gabeczka - nie rozsmarowujac ale przyciskajac owa gabeczke raz przy razie do skory. Korektor w plynie - uzywam tylko pod oczeta.
Ciekawy jest fakt ze gdy sobie pycho tylko kremem nawilzajacym mazne (albo zupelnieniczym) to raczej owo warzenie sie nie wydarza .

pomysly?
moze na filtry musze uzywac faktycznie podkladu matujacego? (nie lubie i migalam sie od tego typu specyfikow od kiedy pamietam)
dzieki z gory.

asinek
asinek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-13, 21:07   #2
be
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 37
Re: podkład warzy się na twarzy ;-)

Moze sprobuj zmienic krem z filtrem na inny albo wyprobuj inny podklad/korektor? Ja swego czasu tez mialam problemy z "wazacym" sie makijazem, ale zmienilam podklad na inny i okazalo sie, ze to wlasnie w nim tkwila przyczyna. Pozdrawiam
be jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-13, 21:10   #3
wersta
Zakorzenienie
 
Avatar wersta
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 6 572
Re: podkład warzy się na twarzy ;-)

a dlaczego uzywasz wysokiego filtra?
pytam z ciekawosci, bo w wielu kremach nawilzajacych jest filtr 15. to za malo?
u mnie sprawdza sie tonik 2-fazowy avene cleanance, po nim jedynym nie swiece sie
wersta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-13, 21:27   #4
asinek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 496
Re: podkład warzy się na twarzy ;-)

uzywam wysokiego bo musze. To znaczy jak sloneczko malo swieci albo jak siedze caly dzien przed kompem to spoko, 15 wystarczy. Ale gdy mam wyjsc na dwor MUSZE miec wysoki filtr, bo mam bardzo jasna skore i slonce mnie doslownie zzera (fototyp I, przyklad - dwie godziny na dworze, zadne tam pelne slonce - pochmurno bylo, filtr 40 i spalony dekolt).
No wiec nie mam wyjscia . Tym bardziej ze mam juz pare lat na karku

zmiana podkladu hm. pewnie jest to opcja, ale nie podoba mi sie fakt ze warzy sie (prawie) wszystko kolorowe, gdyby to byl jeden podklad, to moglabym faktycznie obciazyc go odpowiedzialnoscia i poszukac innego, ale zmienic nagle cala swiezo nabyta i nietania kolorowke do pyska? nie podoba mi sie ten pomysl
asinek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-15, 20:13   #5
be
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 37
Re: podkład warzy się na twarzy ;-)

Skoro "warzenie" ma miejsce rowniez przy innych podkladach, to rzeczywiscie nie ma sensu go zmieniac, bo w takim razie nie w nim lezy przyczyna. U mnie akurat zmiana podkladu okazala sie zbawienna Moze wyprobuj wiec inny bloker? Najwyrazniej to on jest sprawca problemow z podkladem. A testowalas juz nowego Antheliosa?
be jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-15, 20:35   #6
asinek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 496
Re: podkład warzy się na twarzy ;-)

tak, to ja jestem tym glosem "na nie" o ktorym wspominala Smoczyca . Mnie generalnie LRP nie pasuje. Tak jak i znakomita wiekszosc produktow Oreala do pielegnacji pyska (walkowanie i/lub czerwone plamy - poza tym jestem troche wrazliwa na alkohol, niestety, a Anthelios Fluide Extreme ma go w pierwszej piatce, dla mnie to za duzo).
Probowalam nakladac owe podklady na "gola" twarz i sa ok, wiec to na pewno filtr. Glupio tylko ze jest w sumie nowy. ale co tam - nie pracuje wsrod ludzi, a mojemu komputerowi jest wszystko jedno czy lsnie czy nie. Nastepny bloker bedzie inny.

pozdrawiam
asinek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-15, 21:04   #7
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Re: podkład warzy się na twarzy ;-)

Drogi Asinku widzę że już wszystko jasne więc w zasadzie nie mam się tu po co dopisywać - z doświadczenia wiem, że jeśli mi się podkład warzy na twarzy to jest właściwie zawsze wina kremu który jest pod spodem (obojętnie czy z filtrem czy tez bez, choć bez to ja też się raczej nie ruszam!). Chciałam tylko dodać że ja Ci mogę SVR z przyjemnością wysłać w paczce, pisz do mnie na ola@world.pl
A co do filtrów, to oglądałam wczoraj najnowszy Photoderm Spray Biodermy i naprawdę to będzie mój najbliższy zakup! Pewnie niedługo będzie, bo SVR mi się dość szybko zużywa - ale to chyba dobrze, bo onzacza to, iż nakładam przepisową grubą warstwę

Całusy serdeczne
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-09-16, 20:27   #8
asinek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 496
Re: podkład warzy się na twarzy ;-)

Droga Smoczyco ! Dzieki raz jeszcze za oferte, wiesz, ja mam naprawde Wielka Nadzieje ze za jakie dwa tygodnie zladuje w kraju i wtedy zamierzam wykonac Wielki Skok na Esentie.pl . Ale gdyby mi sie plany pokomplikowaly - to na pewno zwroce sie do Ciebie!
buziakow moc!
asinek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:57.