Łuszczące się brwi - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-02-04, 01:42   #1
Fable
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 9

Łuszczące się brwi


Od pewnego czasu moje łuki brwiowe pokryte są łuszczącą się skórą. Gdy wstaje rano od kontaktu z kołdrą wyglądają jakby były pokryte łupieżem. W ogóle moja skóra na czole pozostawia wiele do życzenia... Czasami było nawet tak, że wystarczyło tylko delikatnie przejechać ręką po czole, żeby znalazła się na niej złuszczona skóra. Po kąpieli gdy przeglądam się w lustrze widzę, że już na samych łukach widoczna jest łuszcząca się skóra, która przybiera biały, wyraźny kolor, po kontakcie z wodą. Nie mogę jej usunąć ręcznie, bo, żeby to zrobić musiałbym stracić dużo włosków z brwi. Co mam zrobić, żeby pozbyć się tego cholerstwa? Trudno zlikwidować coś co ukrywa się za szczelną zasłoną z włosków.
Fable jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-04, 08:14   #2
allmode
Wtajemniczenie
 
Avatar allmode
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 2 736
Dot.: Łuszczące się brwi

A jakiego kremu używasz - na dzień, na noc? Nie zauważyłaś przy tym łuszczeniu żadnego swędzenia, pieczenia, podrażnienia skóry?
__________________
Prawdziwy przyjaciel pozostawi ślady łap na Twoim sercu.
allmode jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-04, 09:20   #3
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Łuszczące się brwi

Cytat:
Napisane przez Fable Pokaż wiadomość
Od pewnego czasu moje łuki brwiowe pokryte są łuszczącą się skórą. Gdy wstaje rano od kontaktu z kołdrą wyglądają jakby były pokryte łupieżem. W ogóle moja skóra na czole pozostawia wiele do życzenia... Czasami było nawet tak, że wystarczyło tylko delikatnie przejechać ręką po czole, żeby znalazła się na niej złuszczona skóra. Po kąpieli gdy przeglądam się w lustrze widzę, że już na samych łukach widoczna jest łuszcząca się skóra, która przybiera biały, wyraźny kolor, po kontakcie z wodą. Nie mogę jej usunąć ręcznie, bo, żeby to zrobić musiałbym stracić dużo włosków z brwi. Co mam zrobić, żeby pozbyć się tego cholerstwa? Trudno zlikwidować coś co ukrywa się za szczelną zasłoną z włosków.
Proponuję wybrać się do lekarza dermatologa. czy zauważyłaś jeszcze zaczerwnienienia z łuszczącą się skóra na linii włosów i/lub przy uszach?
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-04, 11:33   #4
Reese
Zakorzenienie
 
Avatar Reese
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 792
Dot.: Łuszczące się brwi

koniecznie idź do dermatologa. Ja tak kiedys miałam i kazało się że to łojotokowe zapalenie skóry, dostałam na to maść/krem.
__________________

Reese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-04, 12:13   #5
gabriela29
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 319
Dot.: Łuszczące się brwi

ja mam to samono niestety mi dermatolog powiedziała,że sie tego łzs całkowicie nie wyleczy,można jedynie łagodzić, mi pomaga emulsja Seboderm.
No,ale niestety mam trudności ze znalezieniem odpowiedniego podkładu, bo wszystko mi podkreśla tę "łuskowatość"...
gabriela29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-04, 12:17   #6
Reese
Zakorzenienie
 
Avatar Reese
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 792
Dot.: Łuszczące się brwi

niby sie nie da a mi całkowicie zeszło. Czasami tylko sie zaostrza więc wtedy smaruje ponownie no i znika
__________________

Reese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-04, 12:24   #7
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Łuszczące się brwi

Cytat:
Napisane przez Reese Pokaż wiadomość
koniecznie idź do dermatologa. Ja tak kiedys miałam i kazało się że to łojotokowe zapalenie skóry, dostałam na to maść/krem.
Cytat:
Napisane przez gabriela29 Pokaż wiadomość
ja mam to samono niestety mi dermatolog powiedziała,że sie tego łzs całkowicie nie wyleczy,można jedynie łagodzić, mi pomaga emulsja Seboderm.
No,ale niestety mam trudności ze znalezieniem odpowiedniego podkładu, bo wszystko mi podkreśla tę "łuskowatość"...

Dokąłdnie to samo miałam na myśłi. ja mam łzs i te objawy brzmiały zbyt znajomo...

I to prawda ze łzs sie leczy jedynie objawowo - choroba odchodzi i wraca,, i tak w kółko. Lepiej jest wiosną i latem, jesienią/zimą zawsze nawrót.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-02-04, 15:52   #8
Fable
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 9
Dot.: Łuszczące się brwi

Po pierwsze drogie Panie jestem facetem :P Po drugie myślę, że to nie jest aż tak straszne, jednak czasami mnie troszkę swędzi... Z moją skórą na całym ciele jest w porządku, tylko na łukach brwiowych nie mogę się pozbyć tego dziadostwa. Nie używam żadnych kremów, bo to jak? Miałbym smarować sobie brwi? :p
Fable jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-04, 17:56   #9
Reese
Zakorzenienie
 
Avatar Reese
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 792
Dot.: Łuszczące się brwi

dokładnie tak, trzeba wmasować krem w brwi tak aby dotarł do skóry. Mówię tu oczywiście o kremie przepisanym przez dermatologa
__________________

Reese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-04, 18:22   #10
Ł@siczk@
Zakorzenienie
 
Avatar Ł@siczk@
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Stalowa Wola
Wiadomości: 4 973
Dot.: Łuszczące się brwi

Ojej, ja tez to miewam. Wlasnie tak okresowo - pojawia sie, a potem znika za jakis czas.
Mam wlasnie problem ze skora na granicy wlosow - jest swedzaca i luszczy sie.
Chyba pojde kupie sobie ta masc na recepte...
Kiedys mialam tez tak ze skora pod brwiami, ale samo przeszlo. Teraz tylko smaruje na noc tlustym kremem i jest ok.
__________________
HANIA [02.10.2012]

GOSIA [13.08.2015]


Dzięki Ci Boże za korektor pod oczy i Dębowe Mocne
Ł@siczk@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:08.