Mamy Luty 2021 cz.V - Strona 66 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-03-15, 16:39   #1951
Paulina1671
Zadomowienie
 
Avatar Paulina1671
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 1 550
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.V

Cytat:
Napisane przez echme Pokaż wiadomość
Widzę że piszecie o rączkach. Moja córa ma kark ciepły a rączki często zimne i sine. Czy powinnam zakładać jej jakieś rękawiczki czy się nie przejmować? Wolałabym uniknąć zakładania jej czegokolwiek na łapki.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
"Zimne dłonie u niemowlaka zdarzają się często i z reguły nie są powodem do niepokoju. Noworodki i niemowlęta mają niedojrzały układ krążenia, dlatego ich stopy i rączki często są zimne. Nie oznacza to, że dziecku jest zimno - żeby sprawdzić, czy niemowlakowi jest zimno, dotknij skóry na jego karku. Jeśli niemowlę ma zimne ręce i stopy, a do tego zauważysz, że są sine, powiedz o tym lekarzowi, żeby wykluczył problemy z krążeniem."

Mojemu nigdy nic nie zakładałam, jak dla mnie normalne (ew sinienie mogłoby niepokoic, mojemu sinieje rączka np jak leży na niej)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Paulina1671
Czas edycji: 2021-03-15 o 16:40
Paulina1671 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-15, 16:42   #1952
Szoszoszo
Zakorzenienie
 
Avatar Szoszoszo
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 797
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.V

Cytat:
Napisane przez echme Pokaż wiadomość
Widzę że piszecie o rączkach. Moja córa ma kark ciepły a rączki często zimne i sine. Czy powinnam zakładać jej jakieś rękawiczki czy się nie przejmować? Wolałabym uniknąć zakładania jej czegokolwiek na łapki.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Chyba normalka. Nasz też ma często zimne łapki, a kark ciepły, nawet położną pytałam, mówiła, że często tak się zdarza i żeby się nie przejmować.

Dzięki za odpowiedzi w sprawie bioderek


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Szoszoszo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-15, 16:51   #1953
Francesc_a
Zakorzenienie
 
Avatar Francesc_a
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 3 798
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.V

Cytat:
Napisane przez Paulina1671 Pokaż wiadomość
Mój ma jakiś radr na cycki i jak go noszę to ich szuka a jak leży na moim brzuchu to się przysysa, przez ubranie namierza sutka i ssie ciuchy czasem myślę że on naprawdę oszalal na ich punkcie to że smoczkiem mamy to samo. A co do bioderek to u nas w 6tyg i w 3mies.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Moja to samo. Wezmę ją na ramię by odbić a ona co? Zaczyna się zginać na bok, paszcze otwiera i szuka sutka
Uspokaja się najlepiej przy cycku, zasypia przy cycku. I też nie wiem jakby to było gdybym przeszła na mm🤷🏻☠♀️
Na smoczek się wykrzywia, ale czasami possie to kilka minut. Jego używa tż bo inaczej uspokoić się nie chce..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Francesc_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-15, 16:53   #1954
Nairobi89
Zakorzenienie
 
Avatar Nairobi89
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 4 297
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.V

Cytat:
Napisane przez echme Pokaż wiadomość
Widzę że piszecie o rączkach. Moja córa ma kark ciepły a rączki często zimne i sine. Czy powinnam zakładać jej jakieś rękawiczki czy się nie przejmować? Wolałabym uniknąć zakładania jej czegokolwiek na łapki.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Moja ma zimne od urodzenia i nic jej nie zakładam kark ma cieplutki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Małe czyny, które robisz, są lepsze, niż wielkie, które planujesz.
Nairobi89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-15, 17:00   #1955
Paulina1671
Zadomowienie
 
Avatar Paulina1671
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 1 550
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.V

Cytat:
Napisane przez Francesc_a Pokaż wiadomość
Moja to samo. Wezmę ją na ramię by odbić a ona co? Zaczyna się zginać na bok, paszcze otwiera i szuka sutka
Uspokaja się najlepiej przy cycku, zasypia przy cycku. I też nie wiem jakby to było gdybym przeszła na mm🤷🏻♀️
Na smoczek się wykrzywia, ale czasami possie to kilka minut. Jego używa tż bo inaczej uspokoić się nie chce..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ciekawe czy ta cycoza troszkę im minie a próbowała się przyssac do cyca tz'ta? Mój jak małego bierze na gola klatę to aż się boję że się dorwie bo też u niego szuka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Paulina1671 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-15, 17:22   #1956
Francesc_a
Zakorzenienie
 
Avatar Francesc_a
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 3 798
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.V

Cytat:
Napisane przez Paulina1671 Pokaż wiadomość
Ciekawe czy ta cycoza troszkę im minie a próbowała się przyssac do cyca tz'ta? Mój jak małego bierze na gola klatę to aż się boję że się dorwie bo też u niego szuka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak. Szuka cycka u tż. Robi mu "malinki", ssie ubranie. 🤣
Tż mówi zawsze "zobacz jak ona mnie kocha"🤣

Boję się, że skoro twój ma już 3 msc i dalej ma bzika na punkcie cycka - to nie minie🤣

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Francesc_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-15, 17:34   #1957
Paulina1671
Zadomowienie
 
Avatar Paulina1671
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 1 550
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.V

Cytat:
Napisane przez Francesc_a Pokaż wiadomość
Tak. Szuka cycka u tż. Robi mu "malinki", ssie ubranie. 🤣
Tż mówi zawsze "zobacz jak ona mnie kocha"🤣

Boję się, że skoro twój ma już 3 msc i dalej ma bzika na punkcie cycka - to nie minie🤣

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Haha to też macie śmiesznie też teraz się boję że to nigdy nie minie ale wiek korygowany mojego to 6tyg więc może na ten muszę patrzeć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Paulina1671 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-03-15, 17:58   #1958
Francesc_a
Zakorzenienie
 
Avatar Francesc_a
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 3 798
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.V

Cytat:
Napisane przez MadziQ6 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny nieodzywalam się parę dni ale w piątek byłam juz tak zmęczona psychicznie i fizycznie ze malo kontaktowałam🥴w sobotę o dziwo pospalam z dziećmi do 10.30 aż w szoku byłam jak zobaczylam na zegarku🤭ogolem nie chce zapeszac (tfu,tfu) ale od kad lekarka kazała odstawić espumisan,podawać delicol do Każdego karmienia i układać mała pod skosem to się uspokoiła nawet w sobotę zaczęła się uśmiechać aż się poplkalam z radości🥰nieukrywam sa momenty ze płacze ale jest tego dużo dużo mniej tak jakbym miała teraz inne dziecko!!Jak ma duży kryzys to włączany szumy na telefonie i się wycisza przy nich,nawet polezy chwile sama i popatrzy na miski

Co do zajmowania dziecka to u mnie tez nie wiem co z nią robić ma prawie dwa miesiące ale tu ja zajmie grzechotkami chwile,tu do niej gadam,tu położenie na chwile na mate i tak jakoś ja zajmuje, tu trochę ponosze i jakoś ten czas mija.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A po jakim czasie od wprowadzenia Delicolu zauważyłaś poprawe?
Cytat:
Napisane przez Paulina1671 Pokaż wiadomość
Haha to też macie śmiesznie też teraz się boję że to nigdy nie minie ale wiek korygowany mojego to 6tyg więc może na ten muszę patrzeć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Hahah to trzeba teraz popytać mamy starszych dzieci

A macie tak, że maluchy wam się wkurzają jak cycki są miękkie i wymemłane? Mała dostaje takiej apopleksji, ryk i szarpanie i koniec. Dramat na całe osiedle
Tak mi cycki potrafi wyszarpać że szok.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Francesc_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-15, 18:09   #1959
Paulina1671
Zadomowienie
 
Avatar Paulina1671
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 1 550
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.V

Cytat:
Napisane przez Francesc_a Pokaż wiadomość
A po jakim czasie od wprowadzenia Delicolu zauważyłaś poprawe? Hahah to trzeba teraz popytać mamy starszych dzieci

A macie tak, że maluchy wam się wkurzają jak cycki są miękkie i wymemłane? Mała dostaje takiej apopleksji, ryk i szarpanie i koniec. Dramat na całe osiedle
Tak mi cycki potrafi wyszarpać że szok.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mój też tak robi szczególnie że teraz raczej oferuje mu jedna pierś. Dziś jak się tak zaczynał szarpać to z nim wstałam, nosiłam po mieszkaniu i pokazywałam co tam mamy, później o dziwo karuzela się zainteresował a ja sprzątałam trochę tylko cały czas gadałam do niego a jak przychodziłam to się cieszył, po godzinie znów przystawiłam do tej samej i spokojniej jadł. Tylko w nocy to kiepskie rozwiązanie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Paulina1671 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-15, 19:13   #1960
Francesc_a
Zakorzenienie
 
Avatar Francesc_a
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 3 798
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.V

Cytat:
Napisane przez Paulina1671 Pokaż wiadomość
Mój też tak robi szczególnie że teraz raczej oferuje mu jedna pierś. Dziś jak się tak zaczynał szarpać to z nim wstałam, nosiłam po mieszkaniu i pokazywałam co tam mamy, później o dziwo karuzela się zainteresował a ja sprzątałam trochę tylko cały czas gadałam do niego a jak przychodziłam to się cieszył, po godzinie znów przystawiłam do tej samej i spokojniej jadł. Tylko w nocy to kiepskie rozwiązanie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zrobiłam to samo teraz. Bo miałam wymemłane i puste obie piersi. Był szał
Teraz ją dostawiłam, zjadła trochę, trochę się wkurzyła i zasnęła. Pewnie nie uda mi się jej odłożyć do łóżeczka 🤪
A muszę iść się jeszcze umyć.

Jestem dzisiaj pierwszy raz na wieczór sama z całą. Tż możliwe że wróci za godzinę.
Zdecydowanie wolę być z nią w ciągu dnia. Aczkolwiek i tak jest nieodkładalna 🤷🏻☠♀️

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Francesc_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-15, 19:34   #1961
Paulina1671
Zadomowienie
 
Avatar Paulina1671
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 1 550
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.V

Cytat:
Napisane przez Francesc_a Pokaż wiadomość
Zrobiłam to samo teraz. Bo miałam wymemłane i puste obie piersi. Był szał
Teraz ją dostawiłam, zjadła trochę, trochę się wkurzyła i zasnęła. Pewnie nie uda mi się jej odłożyć do łóżeczka 🤪
A muszę iść się jeszcze umyć.

Jestem dzisiaj pierwszy raz na wieczór sama z całą. Tż możliwe że wróci za godzinę.
Zdecydowanie wolę być z nią w ciągu dnia. Aczkolwiek i tak jest nieodkładalna 🤷🏻♀️

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A gdzie ja karmisz? Ja dlatego na leżąco bo później go w łóżku zostawiam i uciekam, cały czas mówię mu 'ciiiiiii' i czasami się uda a czasem jest ryk tylko łóżko mam przy ścianie a z drugiej strony lozeczko żeby mi nie spadł. Udało mi się wykąpać, zjeść i jego wykapac ale 90% dnia to cyc był. Powodzenia w myciu życzę u mnie tż będzie za dwie godziny

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Paulina1671 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-03-15, 19:42   #1962
Francesc_a
Zakorzenienie
 
Avatar Francesc_a
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 3 798
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.V

Cytat:
Napisane przez Paulina1671 Pokaż wiadomość
A gdzie ja karmisz? Ja dlatego na leżąco bo później go w łóżku zostawiam i uciekam, cały czas mówię mu 'ciiiiiii' i czasami się uda a czasem jest ryk tylko łóżko mam przy ścianie a z drugiej strony lozeczko żeby mi nie spadł. Udało mi się wykąpać, zjeść i jego wykapac ale 90% dnia to cyc był. Powodzenia w myciu życzę u mnie tż będzie za dwie godziny

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Aktualnie w salonie przed tv🤣 jak zaśnie to przenoszę ją do dostawki. Ale od 2 dni nie daje się odłożyć na tą pierwszą drzemkę wieczorną(potem biorę ją już do naszego łóżka).
Nawet nie próbowałam jej odłożyć a się obudziła i szukała w szale cycka. Zrobiła kupę, więc zaraz idę ją przebrać. I dalej będziemy cudowac.
Ja mojej leżącej zostawić samej nie mogę, bo od razu krzyk. Czasami udaje się na jakieś 10 minut
Dzisiaj jej nawet nie kąpalam bo tż zapomniał wodę z wanienki wylać a ja nie mam siły targać wanienke. A szkoda, bo kąpiel sprawia jej mega przyjemność.
Tż nadal nie ma.. będzie za kolejną godzinę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Francesc_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-15, 19:45   #1963
Paulina1671
Zadomowienie
 
Avatar Paulina1671
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 1 550
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.V

Cytat:
Napisane przez Francesc_a Pokaż wiadomość
Aktualnie w salonie przed tv🤣 jak zaśnie to przenoszę ją do dostawki. Ale od 2 dni nie daje się odłożyć na tą pierwszą drzemkę wieczorną(potem biorę ją już do naszego łóżka).
Nawet nie próbowałam jej odłożyć a się obudziła i szukała w szale cycka. Zrobiła kupę, więc zaraz idę ją przebrać. I dalej będziemy cudowac.
Ja mojej leżącej zostawić samej nie mogę, bo od razu krzyk. Czasami udaje się na jakieś 10 minut
Dzisiaj jej nawet nie kąpalam bo tż zapomniał wodę z wanienki wylać a ja nie mam siły targać wanienke. A szkoda, bo kąpiel sprawia jej mega przyjemność.
Tż nadal nie ma.. będzie za kolejną godzinę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To się nie dziwię ze na kanapie przed tv karmisz to chyba tylko mogę życzyć wytrwałości, oby się małej szybko choć troszkę odmieniło

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Paulina1671 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-15, 19:54   #1964
Francesc_a
Zakorzenienie
 
Avatar Francesc_a
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 3 798
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.V

Cytat:
Napisane przez Paulina1671 Pokaż wiadomość
To się nie dziwię ze na kanapie przed tv karmisz to chyba tylko mogę życzyć wytrwałości, oby się małej szybko choć troszkę odmieniło

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Hahah dzięki! Póki co mała usilnie pracuje na bycie jedynaczką🤣
A Ty jak z Adasiem? W łóżku już grzecznie śpi?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Francesc_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-15, 20:00   #1965
Szoszoszo
Zakorzenienie
 
Avatar Szoszoszo
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 797
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.V

Cytat:
Napisane przez Francesc_a Pokaż wiadomość
A po jakim czasie od wprowadzenia Delicolu zauważyłaś poprawe? Hahah to trzeba teraz popytać mamy starszych dzieci

A macie tak, że maluchy wam się wkurzają jak cycki są miękkie i wymemłane? Mała dostaje takiej apopleksji, ryk i szarpanie i koniec. Dramat na całe osiedle
Tak mi cycki potrafi wyszarpać że szok.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mój wymemłane cycki też lubi ale też potrafi ostro je wyszarpać.

Cytat:
Napisane przez Francesc_a Pokaż wiadomość
Aktualnie w salonie przed tv🤣 jak zaśnie to przenoszę ją do dostawki. Ale od 2 dni nie daje się odłożyć na tą pierwszą drzemkę wieczorną(potem biorę ją już do naszego łóżka).
Nawet nie próbowałam jej odłożyć a się obudziła i szukała w szale cycka. Zrobiła kupę, więc zaraz idę ją przebrać. I dalej będziemy cudowac.
Ja mojej leżącej zostawić samej nie mogę, bo od razu krzyk. Czasami udaje się na jakieś 10 minut
Dzisiaj jej nawet nie kąpalam bo tż zapomniał wodę z wanienki wylać a ja nie mam siły targać wanienke. A szkoda, bo kąpiel sprawia jej mega przyjemność.
Tż nadal nie ma.. będzie za kolejną godzinę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W salonie przed tv to całkiem zacne miejsce u nas, jak jestem sama z małym, to miejsce zakazane, bo pies ma zakaz wskakiwania na kanapę, który chętnie łamie a ze ssakiem na kolanach nie daję rady jej zdejmować

Nasz wczoraj w nocy spał w dostawce... ze 20 minut potem ryk i u nas w łóżku, po karmieniu, już spoko. Nie wiem, czemu w nocy tak go parzy ta dostawka, w dzień jest dużo lepiej.
Szoszoszo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-15, 20:04   #1966
MadziQ6
Zakorzenienie
 
Avatar MadziQ6
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 5 244
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.V

Cytat:
Napisane przez Francesc_a Pokaż wiadomość
A po jakim czasie od wprowadzenia Delicolu zauważyłaś poprawe? Hahah to trzeba teraz popytać mamy starszych dzieci

A macie tak, że maluchy wam się wkurzają jak cycki są miękkie i wymemłane? Mała dostaje takiej apopleksji, ryk i szarpanie i koniec. Dramat na całe osiedle
Tak mi cycki potrafi wyszarpać że szok.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cały piątek podawalam delicol na lyzeczce przed każdym karmieniem + 2x miałam podawać probiotyk i w sobotę juz było inne dziecko

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 22:04 ---------- Poprzedni post napisano o 22:01 ----------

Wasze małżeństwa maja stałe pory zasypiania na noc??w sensie na nocne spanie odkladacie o tej samej stałej porze???

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MadziQ6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-15, 20:09   #1967
Nairobi89
Zakorzenienie
 
Avatar Nairobi89
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 4 297
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.V

Cytat:
Napisane przez MadziQ6 Pokaż wiadomość
Cały piątek podawalam delicol na lyzeczce przed każdym karmieniem + 2x miałam podawać probiotyk i w sobotę juz było inne dziecko

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 22:04 ---------- Poprzedni post napisano o 22:01 ----------

Wasze małżeństwa maja stałe pory zasypiania na noc??w sensie na nocne spanie odkladacie o tej samej stałej porze???

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Staramy się aby mała ok 20 była w swoim łózeczku i przeważnie ok 22 usypia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Małe czyny, które robisz, są lepsze, niż wielkie, które planujesz.
Nairobi89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-15, 20:22   #1968
Paulina1671
Zadomowienie
 
Avatar Paulina1671
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 1 550
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.V

Cytat:
Napisane przez Francesc_a Pokaż wiadomość
Hahah dzięki! Póki co mała usilnie pracuje na bycie jedynaczką🤣
A Ty jak z Adasiem? W łóżku już grzecznie śpi?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Haha a coś Ty przed chwilą dostał butle z moim mlekiem na spanie, położyłam do łóżeczka bo kimał na rękach ale była afera więc my w łóżku na cycku i mu tłumaczę ze zaraz idzie lulu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:22 ---------- Poprzedni post napisano o 20:18 ----------

Cytat:
Napisane przez MadziQ6 Pokaż wiadomość
Cały piątek podawalam delicol na lyzeczce przed każdym karmieniem + 2x miałam podawać probiotyk i w sobotę juz było inne dziecko

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 22:04 ---------- Poprzedni post napisano o 22:01 ----------

Wasze małżeństwa maja stałe pory zasypiania na noc??w sensie na nocne spanie odkladacie o tej samej stałej porze???

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U nas już jest stały rytm dnia, chociaż zdąży się małemu wyłamać. O 18:30 robi sobie drzemkę w naszym łóżku i w tedy ja idę szykować wanienke, wodę do termosów itp jak się obudzi to półprzytomny na przewijak i myje buzke, oczka i do wanienki ok 19:30 jesteśmy w łóżku i zależy czy chce go tak szybko usypiac (pierwszy sen ma najlepszy) czy później to daje butelkę, później cyc i śpi. Zazwyczaj ok 20-21 to tak od trzech tyg się udaje chociaż z trzy razy zrobił mnie w bambuko i poszedł spać o 18 jako pierwszy mocny sen i w tedy nocka z głowy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Paulina1671 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-15, 20:24   #1969
Szoszoszo
Zakorzenienie
 
Avatar Szoszoszo
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 797
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.V

Cytat:
Napisane przez Nairobi89 Pokaż wiadomość
Staramy się aby mała ok 20 była w swoim łózeczku i przeważnie ok 22 usypia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A przez te 2 godziny co robi?

Madziq, u nas na razie jest zmiennie. Jako że malucha pali w tyłek dostawka ostatnio, to ląduje z nami w łóżku wtedy, gdy my się kładziemy, czyli koło północy - i czasami wypada, że śpi, a czasami, że chce jeszcze zjeść przed spaniem, nie ma reguły. Wcześniej oczywiście go wyciszamy, jest kąpiel (co 2-3. dzień), jedzenie, drzemki w koszu Mojżesza w różnych długościach i konfiguracjach.

Edytowane przez Szoszoszo
Czas edycji: 2021-03-15 o 20:27
Szoszoszo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-03-15, 20:36   #1970
paula1456
💑🐱📚👶
 
Avatar paula1456
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 669
GG do paula1456
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.V

Ania wykapana, najedzona właśnie leży w łóżeczku i śpi. Pomachala rekami i nogami, dostala smoka i nagle padła

Jutro wizyta u pediatry
__________________
01.06.2014
30.05.2015
06.05.2018

paula1456 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-15, 20:43   #1971
Nairobi89
Zakorzenienie
 
Avatar Nairobi89
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 4 297
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.V

Cytat:
Napisane przez Szoszoszo Pokaż wiadomość
A przez te 2 godziny co robi?

Madziq, u nas na razie jest zmiennie. Jako że malucha pali w tyłek dostawka ostatnio, to ląduje z nami w łóżku wtedy, gdy my się kładziemy, czyli koło północy - i czasami wypada, że śpi, a czasami, że chce jeszcze zjeść przed spaniem, nie ma reguły. Wcześniej oczywiście go wyciszamy, jest kąpiel (co 2-3. dzień), jedzenie, drzemki w koszu Mojżesza w różnych długościach i konfiguracjach.
Probuje usnac = jedzenie, przebieranie, właczanie szumisia, sen na rękach i tak nam schodzi ok 2 godziny

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:43 ---------- Poprzedni post napisano o 21:42 ----------

Cytat:
Napisane przez paula1456 Pokaż wiadomość
Ania wykapana, najedzona właśnie leży w łóżeczku i śpi. Pomachala rekami i nogami, dostala smoka i nagle padła

Jutro wizyta u pediatry
My też jutro wizyta juz na sama mysl mnie skręca 🤮🤯 nie nawidze chodzic po lekarzach

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Małe czyny, które robisz, są lepsze, niż wielkie, które planujesz.
Nairobi89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-15, 20:53   #1972
Francesc_a
Zakorzenienie
 
Avatar Francesc_a
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 3 798
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.V

Cytat:
Napisane przez MadziQ6 Pokaż wiadomość
Cały piątek podawalam delicol na lyzeczce przed każdym karmieniem + 2x miałam podawać probiotyk i w sobotę juz było inne dziecko

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 22:04 ---------- Poprzedni post napisano o 22:01 ----------

Wasze małżeństwa maja stałe pory zasypiania na noc??w sensie na nocne spanie odkladacie o tej samej stałej porze???

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U nas nie ma rytmu dnia jako tako. Jedynie stałą rzeczą jest kąpiel około 19:30. Potem cyc i zasypianie na rękach.
Cytat:
Napisane przez Paulina1671 Pokaż wiadomość
Haha a coś Ty przed chwilą dostał butle z moim mlekiem na spanie, położyłam do łóżeczka bo kimał na rękach ale była afera więc my w łóżku na cycku i mu tłumaczę ze zaraz idzie lulu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:22 ---------- Poprzedni post napisano o 20:18 ----------

U nas już jest stały rytm dnia, chociaż zdąży się małemu wyłamać. O 18:30 robi sobie drzemkę w naszym łóżku i w tedy ja idę szykować wanienke, wodę do termosów itp jak się obudzi to półprzytomny na przewijak i myje buzke, oczka i do wanienki ok 19:30 jesteśmy w łóżku i zależy czy chce go tak szybko usypiac (pierwszy sen ma najlepszy) czy później to daje butelkę, później cyc i śpi. Zazwyczaj ok 20-21 to tak od trzech tyg się udaje chociaż z trzy razy zrobił mnie w bambuko i poszedł spać o 18 jako pierwszy mocny sen i w tedy nocka z głowy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Hahah oby zrozumiał 🤣
Mi się udało młodą odłożyć, zamknęłam drzwi od sypialni i krzyk
Poszłam dać jej smoczka,włączyłam szumisia, chwilę pobujałam kokon i zasnęła.
Aktualnie zdążyłam zrobić sobie kanapki(co prawda z pastą orzechową, ale zawsze coś), kilka winogron umyć i zrobić herbatę.
Zobaczymy ile uda mi się zjeść 🤣
Cytat:
Napisane przez paula1456 Pokaż wiadomość
Ania wykapana, najedzona właśnie leży w łóżeczku i śpi. Pomachala rekami i nogami, dostala smoka i nagle padła

Jutro wizyta u pediatry
Coś się dzieje czy zwykła kontrola?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Francesc_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-15, 21:15   #1973
Larysa88
Zakorzenienie
 
Avatar Larysa88
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 3 559
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.V

Jak ja Wam zazdroszczę tego spania dzieci w łóżku czy karmienia na leżąco próbowałam i kończy się awantura.. Choć jeszcze będę próbować bo dzienne karmienia są trochę lepsze już nie muszę za każdym razem chodzić albo skakać z nią 🤦☠♀️ no i niestety często nie zaśnie po karmieniu w nocy, często złapie czkawke 🤬 rozbudzi się albo uleje i 2 godziny lecą

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
02.09.2013
Aleksandra
Larysa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-15, 21:19   #1974
faithworkswonders
Wtajemniczenie
 
Avatar faithworkswonders
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 2 330
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.V

Cytat:
Napisane przez Francesc_a Pokaż wiadomość
Dzień dobry
U nas nocka nie aż tak straszna. Mała tym razem od 5:30 nie chciała już spać a wcześniej budziła się co 2h.
Ale i tak jestem padnięta więc pewnie drzemkę w ciągu dnia zaliczę

Byłyśmy na spacerze aż 3h. I cały czas ładnie spała Eh Ci faceci Może szczera rozmowa by się przydała?
Mam nadzieję że niedługo będzie lepiej Ale sie porobiło Taki felerny czas
Moja dłużej niż 10 minut nie interesuje się niczym. Próbuje z kontrastami, bujaczkiem, ośmiorniczką, gadanie do niej, pokazywanie mieszkania. Moja nie śpi tyle w ciągu dnia. Na palcach jednej ręki mogę policzyć dni kiedy tyle spała.To czemu Cię do krusu nie zgłosi?🤦🏻♀️

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wow mój niczym się nie interesuje 🤦☠♀️
Cytat:
Napisane przez echme Pokaż wiadomość
Wczoraj spróbowałam nakarmić małą piersią bo była niespokojna i o dziwo nie było tak źle. Po każdym odciąganiu smarowałam sutki swoim mlekiem i myślę że to dużo pomogło. Ale dziś ją przystawilam ponownie i już bolało, nie aż tak jak wcześniej ale bolało wiec nie wiem czy kiedykolwiek to przestanie być bolesne. Szczerze to wole żeby trochę pociumkała pierś niż iść do tego laktatora a ściągać i tak muszę bo ten nawał.

Dziewczyny, czy piersi nie zmaleją dopóki będę karmić?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mi ze starsza córka zmalały dopiero po 1,5 roku karmienia.,
Cytat:
Napisane przez Paulina1671 Pokaż wiadomość
Rozumiem to bo mam tak samo. Czasem myślę a przejdę na mm, mały ma już trzy mies to chociaż tyle go karmiłam swoim a później myślę, że on i tak będzie szukał tego cyca i co ja w tedy zrobię i jak go uspokoje..z jednej strony to np wiszenie jest męczące a z drugiej to wróciłam z małym ze spaceru, wrzucałam sobie pilota, jedzenie i telefon do łóżka, dałam te pierś która mnie nie boli i sobie leżę od godziny i oglądam seriale a mm je przez 10min i później trzeba mu atrakcje zapewniać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dokładnie. Jak pomyślę że musiałabym przestać teraz karmić a mój antysmoczkoey to co ja bym zrobiła. Jak go tylko cycek uspokaja.
Cytat:
Napisane przez Paulina1671 Pokaż wiadomość
Mój czasem też nie może i się buja przy cycku zduszam mu w tedy pierś w tzw kanapkę i czasem pomaga. No i mój niestety ze smoczkiem śpię pokłócił i wgl nie da sobie go włożyć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja to się śmieje ze mój lubi autem dostać w oko bo czasem tak się rzuca szukając, że sutkiem to po całej buzi dostaje
Cytat:
Napisane przez MadziQ6 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny nieodzywalam się parę dni ale w piątek byłam juz tak zmęczona psychicznie i fizycznie ze malo kontaktowałam🥴w sobotę o dziwo pospalam z dziećmi do 10.30 aż w szoku byłam jak zobaczylam na zegarku🤭ogolem nie chce zapeszac (tfu,tfu) ale od kad lekarka kazała odstawić espumisan,podawać delicol do Każdego karmienia i układać mała pod skosem to się uspokoiła nawet w sobotę zaczęła się uśmiechać aż się poplkalam z radości🥰nieukrywam sa momenty ze płacze ale jest tego dużo dużo mniej tak jakbym miała teraz inne dziecko!!Jak ma duży kryzys to włączany szumy na telefonie i się wycisza przy nich,nawet polezy chwile sama i popatrzy na miski

Co do zajmowania dziecka to u mnie tez nie wiem co z nią robić ma prawie dwa miesiące ale tu ja zajmie grzechotkami chwile,tu do niej gadam,tu położenie na chwile na mate i tak jakoś ja zajmuje, tu trochę ponosze i jakoś ten czas mija.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To mój się popsuł 🤦☠♀️ Za mocno chwaliłam
Cytat:
Napisane przez Szoszoszo Pokaż wiadomość
I u nas podobnie... ja co prawda chcę kp i już mnie nawet piersi nie bolą, ale jak malutki płacze, to nie jestem w stanie go uspokoić inaczej. Nosiłam na rękach, kładłam na brzuszku, masowałam brzuszek, dawałam sobie na klatkę, dawałam smoczek (z tym to w ogóle masakra, nie chce za nic), zagadywałam, głaskałam, tuliłam, no nic nie działa, tylko cycki. Czasami myślę, że idę na łatwiznę, ale no kurczę, naprawdę nic innego ze mną nie działa, u tż inne opcje spoko (ale wiadomo, cyc odpada )

W którym tygodniu miałyście usg bioderek?
4 tyg
Cytat:
Napisane przez Paulina1671 Pokaż wiadomość
Mój ma jakiś radr na cycki i jak go noszę to ich szuka a jak leży na moim brzuchu to się przysysa, przez ubranie namierza sutka i ssie ciuchy czasem myślę że on naprawdę oszalal na ich punkcie to że smoczkiem mamy to samo. A co do bioderek to u nas w 6tyg i w 3mies.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To samo. Ktoś go nosi jest ok, ja go wezmę to się układa co cycka i ciumka przez bluzkę
Cytat:
Napisane przez echme Pokaż wiadomość
Widzę że piszecie o rączkach. Moja córa ma kark ciepły a rączki często zimne i sine. Czy powinnam zakładać jej jakieś rękawiczki czy się nie przejmować? Wolałabym uniknąć zakładania jej czegokolwiek na łapki.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Niedojrzaly układ krążenia u nad jest to samo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Bartosz

Emilia
faithworkswonders jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-16, 00:27   #1975
paula1456
💑🐱📚👶
 
Avatar paula1456
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 669
GG do paula1456
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.V

Cytat:
Napisane przez Nairobi89 Pokaż wiadomość
Probuje usnac = jedzenie, przebieranie, właczanie szumisia, sen na rękach i tak nam schodzi ok 2 godziny

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:43 ---------- Poprzedni post napisano o 21:42 ----------

My też jutro wizyta juz na sama mysl mnie skręca nie nawidze chodzic po lekarzach

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja tak samo jeszcze sie denerwuje tym, czy Ania dobrze waży itp wiec to dodatkowo nie nastraja pozytywnie

---------- Dopisano o 01:27 ---------- Poprzedni post napisano o 01:25 ----------

Cytat:
Napisane przez Francesc_a Pokaż wiadomość
U nas nie ma rytmu dnia jako tako. Jedynie stałą rzeczą jest kąpiel około 19:30. Potem cyc i zasypianie na rękach. Hahah oby zrozumiał
Mi się udało młodą odłożyć, zamknęłam drzwi od sypialni i krzyk
Poszłam dać jej smoczka,włączyłam szumisia, chwilę pobujałam kokon i zasnęła.
Aktualnie zdążyłam zrobić sobie kanapki(co prawda z pastą orzechową, ale zawsze coś), kilka winogron umyć i zrobić herbatę.
Zobaczymy ile uda mi się zjeść Coś się dzieje czy zwykła kontrola?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kontrola, pierwsza wizyta u pediatry
__________________
01.06.2014
30.05.2015
06.05.2018

paula1456 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-16, 00:47   #1976
Nairobi89
Zakorzenienie
 
Avatar Nairobi89
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 4 297
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.V

Cytat:
Napisane przez paula1456 Pokaż wiadomość
Ja tak samo jeszcze sie denerwuje tym, czy Ania dobrze waży itp wiec to dodatkowo nie nastraja pozytywnie

---------- Dopisano o 01:27 ---------- Poprzedni post napisano o 01:25 ----------

Kontrola, pierwsza wizyta u pediatry
Ja chyba jestem jakas dziwna bo odkad wyszlismy ze szpitala to waga sie nie przejmuje skoro przybiera to nie ma co sie martwic

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 01:47 ---------- Poprzedni post napisano o 01:47 ----------

A jak z tżtem juz lepiej czy dalej daje kolejne powody do wyprowadzki do rodziców?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Małe czyny, które robisz, są lepsze, niż wielkie, które planujesz.
Nairobi89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-16, 03:36   #1977
paula1456
💑🐱📚👶
 
Avatar paula1456
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 669
GG do paula1456
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.V

Cytat:
Napisane przez Nairobi89 Pokaż wiadomość
Ja chyba jestem jakas dziwna bo odkad wyszlismy ze szpitala to waga sie nie przejmuje skoro przybiera to nie ma co sie martwic

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 01:47 ---------- Poprzedni post napisano o 01:47 ----------

A jak z tżtem juz lepiej czy dalej daje kolejne powody do wyprowadzki do rodziców?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Na razie jest ok, zobaczymy na jak długo
__________________
01.06.2014
30.05.2015
06.05.2018

paula1456 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-16, 05:28   #1978
mansikkaa
Zakorzenienie
 
Avatar mansikkaa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Mazury/Podlasie
Wiadomości: 31 034
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.V

W nocy strasznie małemu się ulewalo po karmieniu.

Wysłane z mojego Mi A2 Lite przy użyciu Tapatalka
__________________
Każdy z nas jest aniołem o jednym tylko skrzydle.
Możemy wzlecieć tylko dopiero wtedy,
gdy obejmiemy się wzajemnie.
Luciano de Crescenzo


D

48-2015
57-2016
mansikkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-16, 05:43   #1979
Luzia
Zakorzenienie
 
Avatar Luzia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 8 680
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.V

Cytat:
Napisane przez mansikkaa Pokaż wiadomość
W nocy strasznie małemu się ulewalo po karmieniu.

Wysłane z mojego Mi A2 Lite przy użyciu Tapatalka
Może był zaspany?

Dostałam dwa dni temu okres

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka
__________________
Szczęście to sposób patrzenia na świat..

Luzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-16, 05:47   #1980
Nairobi89
Zakorzenienie
 
Avatar Nairobi89
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 4 297
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.V

Cytat:
Napisane przez mansikkaa Pokaż wiadomość
W nocy strasznie małemu się ulewalo po karmieniu.

Wysłane z mojego Mi A2 Lite przy użyciu Tapatalka
Moze usypiał i nie łykał? Oby to była jednorazowa akcja

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Małe czyny, które robisz, są lepsze, niż wielkie, które planujesz.
Nairobi89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-10-04 22:14:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:27.