Vademecum antykoncepcji! cz. 2 - Strona 17 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-10-14, 13:37   #481
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Tabletki

Cytat:
Napisane przez Patixxxx2000 Pokaż wiadomość
Odstawiłam tabletki 2 msc temu okres dostałam po 20 dniach teraz jest 30 dzień a okresu dalej nie ma chce znów zacząć brać tabletki czy mogę mimo braku okresu?
Możesz, ale przy pierwszym cyklu antykoncepcja może nie być zachowana.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-19, 14:45   #482
Natalia1999
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 21
Czy te skutki po anty są normalne?

Hejka, właśnie zaczęłam drugi miesiąc stosowania tabletek antykoncepcyjnych. Pierwszy miesiąc był nie do zarzucenia, czułam się idealnie a krwawienie nie bolało. Problem zaczął się przy drugim miesiącu, tabletki biorę równo o 18 a skutki uboczne zaczynają się z rana. Męczą mnie okropne nudności, nie mogę jeść z rana, brzuch pobolewa i bywa, że kręci się w głowie. I teraz pytanie czy odstawić je czy przecierpieć bo potem będzie okej i organizm się przyzwyczaić? Nie wiem co robić
Natalia1999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-21, 08:53   #483
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Czy te skutki po anty są normalne?

Cytat:
Napisane przez Natalia1999 Pokaż wiadomość
Hejka, właśnie zaczęłam drugi miesiąc stosowania tabletek antykoncepcyjnych. Pierwszy miesiąc był nie do zarzucenia, czułam się idealnie a krwawienie nie bolało. Problem zaczął się przy drugim miesiącu, tabletki biorę równo o 18 a skutki uboczne zaczynają się z rana. Męczą mnie okropne nudności, nie mogę jeść z rana, brzuch pobolewa i bywa, że kręci się w głowie. I teraz pytanie czy odstawić je czy przecierpieć bo potem będzie okej i organizm się przyzwyczaić? Nie wiem co robić



Brałam tabletki ponad pół roku i mdłości miałam rano cały czas przez każde około 2 tygodnie każdego miesiąca.


Tabletki brałam rano, więc nie wiem czy to ma związek z godziną brania.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-29, 11:08   #484
AnneRose
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 4
tabletki antykoncepcyjne a przesunięcie okresu

Cześć!
Dziewczyny, chciałam się was poradzić. W poniedziałek mam bardzo ważny zabieg, podczas którego nie mogę mieć miesiączki. Nie stosuję antykoncepcji, a cykle mam w miarę regularne - + kilka dni. Poziom hormonów i inne wyniki z badań krwi w normie. Próbowałam z lekarzem przyśpieszyć okres - brałam luteinę 200mg/na dobę przez 5 dni od 19 grudnia, odstawiłam i czekałam na okres, który niestety nadal się nie pojawia - ostatni okres miałam 30 listopada do 3 grudnia. Podejrzewam, że z powodu stresu, spięcia, okres się jeszcze spóźni (czyli wypadnie idealnie na poniedziałek) a luteina z powodu dużego stresu po prostu nie zadziałała, chociaż znowu dużo czytam, że wcale się jej nie stosuje na jednorazowe przyśpieszenie okresu, więc nie wiem czemu lekarz mi ja przepisał w tym celu.

Moje pytanie jest takie -

czy jeśli od dziś zaczęłabym brać tabletki antykoncepcyjne (przepisane przez lekarza) czy jest szansa, że one opóźnią okres, na czym mi zależy ? (nie zależy mi na ochronie przed ciążą, wiem, że 1 opakowanie nie działały by tak jak powinno, przypominam, że zalezy mi tylko na opóźnieniu miesiaczki o te kilka dni)
Czy jest szansa,ze wziete dzisiaj tabletki anty działaja od 1 tabletki w kwestii zablokowania okresu?
Chciałabym poznac opinie dziewczyn, ktre biorą tabletki i zaczęły w innym dniu niż 1 dzień okresu ( czy np wystapiło u nas krwawienie mimo brania tabletek) raz dziewczyn które też chciały przesunąc okres o kilka dni.



Dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam!
AnneRose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-29, 22:08   #485
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: tabletki antykoncepcyjne a przesunięcie okresu

Cytat:
Napisane przez AnneRose Pokaż wiadomość
Cześć!
Dziewczyny, chciałam się was poradzić. W poniedziałek mam bardzo ważny zabieg, podczas którego nie mogę mieć miesiączki. Nie stosuję antykoncepcji, a cykle mam w miarę regularne - + kilka dni. Poziom hormonów i inne wyniki z badań krwi w normie. Próbowałam z lekarzem przyśpieszyć okres - brałam luteinę 200mg/na dobę przez 5 dni od 19 grudnia, odstawiłam i czekałam na okres, który niestety nadal się nie pojawia - ostatni okres miałam 30 listopada do 3 grudnia. Podejrzewam, że z powodu stresu, spięcia, okres się jeszcze spóźni (czyli wypadnie idealnie na poniedziałek) a luteina z powodu dużego stresu po prostu nie zadziałała, chociaż znowu dużo czytam, że wcale się jej nie stosuje na jednorazowe przyśpieszenie okresu, więc nie wiem czemu lekarz mi ja przepisał w tym celu.

Moje pytanie jest takie -

czy jeśli od dziś zaczęłabym brać tabletki antykoncepcyjne (przepisane przez lekarza) czy jest szansa, że one opóźnią okres, na czym mi zależy ? (nie zależy mi na ochronie przed ciążą, wiem, że 1 opakowanie nie działały by tak jak powinno, przypominam, że zalezy mi tylko na opóźnieniu miesiaczki o te kilka dni)
Czy jest szansa,ze wziete dzisiaj tabletki anty działaja od 1 tabletki w kwestii zablokowania okresu?
Chciałabym poznac opinie dziewczyn, ktre biorą tabletki i zaczęły w innym dniu niż 1 dzień okresu ( czy np wystapiło u nas krwawienie mimo brania tabletek) raz dziewczyn które też chciały przesunąc okres o kilka dni.



Dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam!
Hejka.
Nie przewidzisz tego, jak zachowa się organizm. Może nie będzie żadnego plamienia, a może się pojawi delikatne, może mocne. Możesz spróbować, bo nic innego Ci nie zostało, ale będzie to loteria.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-12, 12:36   #486
elaforbes
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-01
Wiadomości: 1
Tabletki antykoncepcyjne

Cześć dziewczyny! Jestem i pisze ja tym forum po raz 1, i nie wiem czy w ogóle dobrze zakładam pytanie itp, ani gdzie je założyć, wiec zakładam tu, przepraszam jak w złej kategorii czy coś . Chodzi mi o to, że mam19 lat i chce zacząć brać tabletki antykoncepcyjne w celu zabezpieczenia się przed ciążą, ale mam taki problem, że ostatnio miałam operacje zmniejszenia otoczek sutkowych, bo były one naturalnie za duże i Nie było to ładne. Teraz jestem z nich bardzo zadowolona. Słyszałam ze po tabletkach rośnie biust, co jest Ok, ale czy powiększają się również te otoczki? Bo jeśli tak to absolutnie nie zamkerzam ich brać, tylko już wybiorę inną metodę, bo bym się załamała także proszę was o odp, czy może się tez zmienić po nich otoczka, pozdrawiam. I jeśli tak to proszę o pomoc po jakiej metodzie nic się nie zmienia…😥
elaforbes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-05, 21:27   #487
Anna19101986
Zadomowienie
 
Avatar Anna19101986
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 801
Dot.: Vademecum antykoncepcji! cz. 2

Czy w 7 dniowej przerwie można zajść w ciążę ?
Anna19101986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-05-08, 09:11   #488
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Vademecum antykoncepcji! cz. 2

Cytat:
Napisane przez Anna19101986 Pokaż wiadomość
Czy w 7 dniowej przerwie można zajść w ciążę ?
Nie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-08, 14:58   #489
Anna19101986
Zadomowienie
 
Avatar Anna19101986
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 801
Dot.: Vademecum antykoncepcji! cz. 2

Jeśli nie, to z kad piekący i bolący ból podbrzusza,pachwin,ból pleców dolnego odcinka i lepki i przezroczysta wydzielina i dziwne uczucie.????
Dodam że dziś skończyłam ostatnia tabletkę z blistea i będę mieć 7 dniowa przerwę.
Anna19101986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-08, 15:01   #490
Yellow_Cherry
Zadomowienie
 
Avatar Yellow_Cherry
 
Zarejestrowany: 2021-04
Wiadomości: 1 040
Dot.: Vademecum antykoncepcji! cz. 2

Cytat:
Napisane przez Anna19101986 Pokaż wiadomość
Jeśli nie, to z kad piekący i bolący ból podbrzusza,pachwin,ból pleców dolnego odcinka i lepki i przezroczysta wydzielina i dziwne uczucie.????

Dodam że dziś skończyłam ostatnia tabletkę z blistea i będę mieć 7 dniowa przerwę.
Przyczyn moze byc wiele, niekoniecznie ciaza. Idz do lekarza, na forum na piekne oczy nikt ci nie postawi diagnozy

Wysłane z mojego M2101K7BNY przy użyciu Tapatalka
Yellow_Cherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-08, 15:34   #491
Anna19101986
Zadomowienie
 
Avatar Anna19101986
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 801
Dot.: Vademecum antykoncepcji! cz. 2

A jesteś mi w stanie wytłumaczyć jak działają tabletki dwuskładnikowe w trakcie 7 dniowej przerwy ?
Anna19101986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-05-08, 19:34   #492
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Vademecum antykoncepcji! cz. 2

Cytat:
Napisane przez Anna19101986 Pokaż wiadomość
A jesteś mi w stanie wytłumaczyć jak działają tabletki dwuskładnikowe w trakcie 7 dniowej przerwy ?
Poziom hormonów jest nadal na tyle wysoki, że nie dochodzi do odblokowania owulacji.
Tabletki skutecznie zapobiegają owulacji. Dlaczego przyjmujesz, że jakikolwiek ból to od razu owulacja? To nie ma sensu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-09, 07:34   #493
Anna19101986
Zadomowienie
 
Avatar Anna19101986
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 801
Dot.: Vademecum antykoncepcji! cz. 2

Wiesz nie przyjmuje od razu że to ból owulacyjny chyba 🤔 a bardziej strach przed ciążą i te myśli że mogło dojść do zapłodnienia przy przerwie 7 dniowej.
Bo dokładnie tydzień przed końcem ostatniej tabletki czyli 30 kwietnia zaczęło mnie piec, kuć podbrzusze,pachwiny ,plecy boleć ,jajniki ( tak mi się wydaje ) i do dnia dzisiejszego czuje lekkie ciągnięcie jak na okres.I dodam że jestem zaziebiona bol gardła ,katar ,chrypa.
A dziś już nie biorę tabletki i czekam na krwawienie z odstawienia.
Anna19101986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-15, 21:37   #494
Anna19101986
Zadomowienie
 
Avatar Anna19101986
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 801
Dot.: Vademecum antykoncepcji! cz. 2

Mam takie pytanie czy przy stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych można pić szałwię ? Nie zaburzy to działania tabletek ?
Anna19101986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-05-18, 20:08   #495
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Vademecum antykoncepcji! cz. 2

Cytat:
Napisane przez Anna19101986 Pokaż wiadomość
Mam takie pytanie czy przy stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych można pić szałwię ? Nie zaburzy to działania tabletek ?
Nie, szałwia nie osłabia działania tabletek.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-10, 10:12   #496
Esthene
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 1
Dot.: Vademecum antykoncepcji! cz. 2

Hej, biorę moje pierwsze tabletki Vibin mini - teraz już 1,5 tygodnia. Wysypało mnie strasznie, cały czas krwawię ale co najgorsze - mam suchość pochwy - popękałam tam na dole, ciągle czuje swędzenie, libido przez to spadło, mam wahania nastroju, często płaczę. Co mam robić? Brać te tabletki dalej? Wiem, że powinno się wszystko uregulować w ciągu 3 miesiecy, ale sęk w tym, że ja potrzebuje by tabletki działały tylko miesiąc, z racji późniejszej rozłąki z lubym, i tylko na taki okres czasu 1-2 mies chciałam tabletki brać...
Esthene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-20, 12:51   #497
Aaneczkaa86
Zadomowienie
 
Avatar Aaneczkaa86
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 1 723
Dot.: Vademecum antykoncepcji! cz. 2

Cytat:
Napisane przez Esthene Pokaż wiadomość
Hej, biorę moje pierwsze tabletki Vibin mini - teraz już 1,5 tygodnia. Wysypało mnie strasznie, cały czas krwawię ale co najgorsze - mam suchość pochwy - popękałam tam na dole, ciągle czuje swędzenie, libido przez to spadło, mam wahania nastroju, często płaczę. Co mam robić? Brać te tabletki dalej? Wiem, że powinno się wszystko uregulować w ciągu 3 miesiecy, ale sęk w tym, że ja potrzebuje by tabletki działały tylko miesiąc, z racji późniejszej rozłąki z lubym, i tylko na taki okres czasu 1-2 mies chciałam tabletki brać...

Jeśli chciałaś się zabezpieczać tylko przez miesiąc lub dwa to pomysł aby zaczynać brać tabletki był szalony. Ginekolog nie próbował Ci tego wytłumaczyć. Jest tyle innych metod antykoncepcji. Lepiej teraz odstawić tabletki jak zażywasz je tylko parę dni i nie masz zamiaru po miesiącu ich dalej stosować
__________________
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.
Aaneczkaa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-05, 21:18   #498
Anna19101986
Zadomowienie
 
Avatar Anna19101986
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 801
Dot.: Vademecum antykoncepcji! cz. 2

Witam, czy bram okresu z odstawienia to normalne jest ?
Anna19101986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-03, 06:59   #499
Yellow_Cherry
Zadomowienie
 
Avatar Yellow_Cherry
 
Zarejestrowany: 2021-04
Wiadomości: 1 040
Dot.: Vademecum antykoncepcji! cz. 2

Hej dziewczyny.

Od kilku miesiecy prowadze kalendarzyk PTC (zaczelam bardziej z ciekawosci), no ale doszlam do momentu kiedy potrzebuje szczegolowych informacji, a. Te ktore znajduje sa dosc sprzeczne.
Wg ulotki dolaczonej do termometru, owulacja wystepuje jakies 2-3 dni przed skokiem PTC, natomiast w internecie znajduja sie rowniez informacje, ze do owulacji dochodzi w dniu skoku temperatury.

W takim razie czym sie sugerowac? Czy skok PTC oznacza owulacje czy poczatek dni nieplodnych?

Wysłane z mojego M2101K7BNY przy użyciu Tapatalka
Yellow_Cherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-03-21, 16:01   #500
kittkaa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2023-03
Wiadomości: 3
Dot.: Vademecum antykoncepcji! cz. 2

hej kobiety
czy to moze tak byc , ze przy stosowaniu tabletek anty mam sluz gesty biały ale połaczony z białkiem jaja kurzego ? jestem na poczatku drugiego opakowania , czy tak moze byc ?
kittkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-10-17, 06:08   #501
Kasia_27l
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-10
Wiadomości: 2
Talking Dot.: Vademecum antykoncepcji! cz. 2

Tak w ogóle to myślę, że warto wiedzieć, że antykoncepcja to nie tylko nasza sprawa! xx

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2023-11-09 o 14:25 Powód: link
Kasia_27l jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-10-17 07:08:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:32.