Ciąża, wątpliwości, co myslicie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-10-03, 10:26   #1
Nomade685
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-10
Wiadomości: 3

Ciąża, wątpliwości, co myslicie


Z góry napisze żebyście nie ocenialy..



Otóż jestem w ciąży, na pierwszej wizycie u ginekologa był 6tydzien jak stwierdziła doktor na USG w tamtym tygodniu, płód mial 0.49cm.

(To było 18tego sierpnia) Miesiączkę miałam 11czerwca, z racji że cykle nie są typowe co 28-30dni tylko co 45 powiedziała że nie ma sensu liczyć tego od pierwszego dnia ostatniej miesiączki bo tak to byłby jakiś 10 tydz a na USG widać 6. Jakoś 3tyg przed miesiączką miałam stosunek z innym partnerem (bez kończenia w środku) (on z inną partnerka, nie wnikajcie co i dlaczego, jedna akcja), potem już wszystko wróciło do normy. Po miesiączce był seks z obecnym partnerem, normalnie no i pozniej okazało się że jestem w ciazy. I teraz pytanie pewnie wyda się jakieś głupie ale trochę świruje czy jest jakaś szansa że plemnik sprzed miesiączki przeżył ja w jakiś sposób , albo doszło już wtedy do zapłodnienia (nie wiem, spekuluje, bo nawet licząc tyg ciąży to według płodu od tamtej sytuacji byłby to jakiś 13tydz), choć no logika mówi że to nie jest możliwe tylko po prostu z obecnym partnerem mieliśmy problem, jego nasienie było słabe choć nigdy badania nie wykluczyły że nie będzie dzieci, u mnie te cykle też nieregularne i ciężko było się wbić pewnie w moment dobry i jakoś się nie udawało to, dlatego mam taką rozwalona głowę właśnie przez to, że nagle zaskoczylo.. długo uprawialiśmy seks bez zabezpieczeń , teraz zmieniliśmy jakoś klimat, byliśmy zagranicą, może to też pomogło, już sama nie wiem

Na obecną chwilę byłby to jakoś 12 tydz
Nomade685 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-11, 10:46   #2
MartaOstojska
Raczkowanie
 
Avatar MartaOstojska
 
Zarejestrowany: 2022-09
Wiadomości: 56
Dot.: Ciąża, wątpliwości, co myslicie

A nie masz Ty czasem wątpliwości, kto jest ojcem dziecka ? Nie jest czasem tak ? Bo takie odnosze wrażenie.
MartaOstojska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-11, 14:34   #3
Cytokina
Interleukina Druga
 
Avatar Cytokina
 
Zarejestrowany: 2015-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 811
Dot.: Ciąża, wątpliwości, co myslicie

Nie ma szans żeby plemnik sprzed miesiączki przeżył aż do następnej owulacji kilka tygodni w drogach rodnych.
Cytokina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-12, 10:08   #4
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Ciąża, wątpliwości, co myslicie

Cytat:
Napisane przez Cytokina Pokaż wiadomość
Nie ma szans żeby plemnik sprzed miesiączki przeżył aż do następnej owulacji kilka tygodni w drogach rodnych.



Natomiast jest szansa, ze ta ostatnia miesiączka to juz nie była miesiączka tylko krwawienie.
Nektóre kobiety już w ciazy nadal maja krwawienia imitujace miesiączki, lub po prostu pojawiają się jakies przypadkowe krwawienia które nie sa jednak objawem poronienia a kobieta nieswiadoma ciązy bierze je za kolejna miesiączkę.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-12, 11:23   #5
eibhlin87
Zakorzenienie
 
Avatar eibhlin87
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 329
Dot.: Ciąża, wątpliwości, co myslicie

Usg do 10tyg dosc dokladnie okresla wiek ciazy i tylko tym bym sie sugerowala w tej sytuacji. Dla pewnosci mozna zrobic usg u drugiego specjalisty.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
eibhlin87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-14, 12:18   #6
MartaOstojska
Raczkowanie
 
Avatar MartaOstojska
 
Zarejestrowany: 2022-09
Wiadomości: 56
Dot.: Ciąża, wątpliwości, co myslicie

Noo z tym krwawieniem ja tak miałam przy drugiej ciąży. Myślałam, ze to okres to po prostu było plamienie owulacyjne.
MartaOstojska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-24, 13:55   #7
Nomade685
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-10
Wiadomości: 3
Dot.: Ciąża, wątpliwości, co myslicie

Pamiętam że to była miesiączka typowa, bóle , krwawienie, skrzepy, a z USG wynika że byłaby to i tak starsza ciąża jeśli stałoby się to wtedy...

Byłam już raz w ciąży niestety poronienie, i wtedy miałam plamienia, no i nie były jak okres

---------- Dopisano o 13:50 ---------- Poprzedni post napisano o 12:03 ----------

Bo jesli patrząc na tamtą sytuację to musiałby być juz jakiś 20 21tc a to spora różnica jednak z tym co na USG że teraz jest 15 więc już sama swiruje

---------- Dopisano o 13:55 ---------- Poprzedni post napisano o 13:50 ----------

Zaczęty 15
Nomade685 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-10-24 14:55:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:15.