czy jeździcie w kaskach? - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Sporty letnie, zimowe i wydarzenia sportowe

Notka

Sporty letnie, zimowe i wydarzenia sportowe Forum dla miłośników sportów letnich i zimowych. Tu dowiesz się wszystkiego o tym jak przygotować się do sezonu. Poczytasz o nowinkach sportowych.

 
 
Narzędzia
Stary 2012-12-30, 17:26   #151
Agafitness
Wtajemniczenie
 
Avatar Agafitness
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 2 323
Dot.: czy jeździcie w kaskach?

Oboje z mężem jeździmy bez kasków (tylko dziecko w kasku),ale obiecaliśmy sobie,że za rok kupimy sobie wreszcie kaski,bo w koncu chodzi o nasze bezpieczeństwo
__________________
mgr wychowania fizycznego
instrukor fitness,boksu,tańca
sędzia piłki nożnej
Agafitness jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-01, 19:10   #152
ruda3d
Zakorzenienie
 
Avatar ruda3d
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 240
GG do ruda3d
Dot.: czy jeździcie w kaskach?

tylko mój pierwszy sezon jeździłam bez kasku - kompletowałam wtedy sprzęt po mału, teraz już zawsze w kasku
nie muszę nawet być świadkiem jakiegokolwiek wypadku żeby móc sobie wyobrazić nieprzyjemne ich konsekwencje, już nie wspominajac, że zdarzyło mi się parę razy oberwać orczykiem i uniknąć tym sposobem guza
nie ma fanaberii jeśli chodzi o bezpieczeństwo, tym bardziej, że w dobrze dobranym kasku jest wygodnie, ciepło i wygląda się fajne (taki tam lans na rozsądek )
__________________


ruda3d jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-01, 19:35   #153
ka_siulka
Przyczajenie
 
Avatar ka_siulka
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 16
GG do ka_siulka
Dot.: czy jeździcie w kaskach?

no ja właśnie też poważnie zastanawiam się nad kupnem kasku. Na nartach stawiam swoje pierwsze kroki - jeździłam do tej pory 2 razy w życiu ale uważam, że jednak na trzecią jazdę sprawię sobie kask nie tylko dla bezpieczeństwa, ale też dla komfortu psychicznego
ka_siulka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-02, 06:37   #154
ruda3d
Zakorzenienie
 
Avatar ruda3d
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 240
GG do ruda3d
Dot.: czy jeździcie w kaskach?

Kasiulka - jak najbardziej, to ze samemu się jezdzi spokojnie i pomalu to niestety nie gwarantuje bezpieczenstwa, bo wariatow nie brakuje, albo nieodpowiedzialnych ludzi smigajacych po piwku - dlatego warto zaopatrzyc się w kask już na poczatku. Na pare pierwszych jazd mozna pozyczyc, ale jeśli już teraz czujesz ze to cie kreci to warto kupić swoj, dopasowany do siebie.

Ze swojego doswiadczenia pamietam, ze to było najtrudniejsze dobrac wygodny kask dla siebie - a potem google do niego - godzny spedzone w sklepach sportowych - bezcenne
__________________


ruda3d jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-09, 17:06   #155
Lanteri
Raczkowanie
 
Avatar Lanteri
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 266
Dot.: czy jeździcie w kaskach?

Nie wyobrażam sobie jeżdżenia bez kasku- widziałam już tyle upadków, które kończyły się mocnym uderzeniem głowy w ziemię:/ Nie dość, że bolesne to jeszcze niebezpieczne.
__________________
'I biegnę, byś usta moje słodko poniewierał'
D.A.


Real Madryt.
Lanteri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-10, 15:56   #156
lostgirl88
Przyczajenie
 
Avatar lostgirl88
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 1
Dot.: czy jeździcie w kaskach?

hej, podczas ostatniego pobytu w górach pierwszy raz miałam na nogach narty i muszę przyznać, że mi się spodobało do tego stopnia, że mam zamiar zacząć uczyć się jazdy na nartach. Ze znajomymi myśleliśmy, że kaski są obowiązkowe i wszyscy je wypożyczyliśmy. Jakie było moje zdziwienie, jak na stoku większość osób, wliczając małe dzieci jeździło w czapkach. Nie rozumiem tego, przecież kask nie jest taki straszny, czułam się w nim bezpiecznie, było mi ciepło, nie wiało. Same plusy
lostgirl88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-12, 19:13   #157
Truskawka0126
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 196
Dot.: czy jeździcie w kaskach?

Dziewczyny a ja mam pytanie - Ile kosztuje tak mniej więcej wypożyczenie kasku w wypożyczalni?
Truskawka0126 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-01-18, 18:15   #158
apows
Zadomowienie
 
Avatar apows
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1 168
Dot.: czy jeździcie w kaskach?

Naprawdę warto zakładać kask, właśnie wczoraj byliśmy na nartach w Białce Tatrzańskiej na Zebercei 7- letnia siostrzenica została uderzona orczykiem w tył głowy. Na szczeście miała kask i skończyło sie tylko na łezce w oku
__________________
Zapraszam na mój blog http://podwierzba.blogspot.com/
apows jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-22, 16:37   #159
JacekC
Raczkowanie
 
Avatar JacekC
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 72
Dot.: czy jeździcie w kaskach?

Kask, to oczywiście bezpieczeństwo, ale nie tylko...

To także eleganckie, stylowe, odlotowe, czaderskie itd nakrycie głowy.

Zobaczcie np. ten kask Carrery lub ten Rossignola Prawda, że ładne?!
JacekC jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-28, 22:22   #160
d76b7b62abc76003533437ba9b2c050aff719167_6124288bc3b3b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 23 723
Dot.: czy jeździcie w kaskach?

Cytat:
Napisane przez Truskawka0126 Pokaż wiadomość
Dziewczyny a ja mam pytanie - Ile kosztuje tak mniej więcej wypożyczenie kasku w wypożyczalni?
Ok. 5 zł za 2 godziny.
d76b7b62abc76003533437ba9b2c050aff719167_6124288bc3b3b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-29, 07:42   #161
theoo13
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: PL - Krk
Wiadomości: 47
Dot.: czy jeździcie w kaskach?

Na początku jeździłam bez kasku, natomiast dosyć szybko zaczęłam jeździć bardziej wyczynowo - od razu zaopatrzyłam się w kask. Aczkolwiek zdążyłam zaliczyć kilka niebezpiecznych lotów po których grupka ludzi podwoziła mi narty - to mnie przekonało do szybkiego zakupu.
theoo13 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-01, 13:08   #162
Fiona40
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 10
Dot.: czy jeździcie w kaskach?

Kask to podstawa! Byłam w zeszłym roku z mężem na nartach w Austrii i oczywiście jeździł bez kasku. Jeden upadek, niby nie straszny, a wieczorem musiałam wzywać karetkę bo tak zaczęła go boleć głowa. W konsekwencji miesiąc pobytu w szpitalu z obrzękiem mózgu i krwiakami. Kask i jeszcze raz kask!
Fiona40 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-01, 16:05   #163
kacper14q
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Nad morzem
Wiadomości: 3
Dot.: czy jeździcie w kaskach?

Absolutnie tylko kask! Nie wyobrażam sobie jazdy z kijkami bez kasku, zbyt niebezpieczne.
__________________
Zapraszam: gry android
kacper14q jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-08, 18:29   #164
kahaaaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: poznań
Wiadomości: 35
Dot.: czy jeździcie w kaskach?

Kask, kask i jeszcze raz kask! Możesz jeździć świetnie ale nigdy nie wiesz na kogo trafisz. Ja być może zawdzięczam kaskowi życie. Dziecko mi zajechało drogę, nartą trafiłam w wysoką muldę i 180 stopni zrobiłam. Odbiłam się od głowy i barku i autentycznie myślałam, że nie żyje Diagnoza wstrząsnienie mózgu, wystawiony bark. I to wszystko w kasku.
kahaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-13, 14:18   #165
Polcia84
Przyczajenie
 
Avatar Polcia84
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 16
Dot.: czy jeździcie w kaskach?

Jazda bez kasku - chyba bym się nie odważyła. Jednak na stoku ludzie rozwijają takie prędkości... Zainwestowałam trochę kasy i kupiłam kask w snowshopie. Było warto - pozwalam wjeżdżać na siebie na stoku bez obaw Mocna głowa!

Edytowane przez Polcia84
Czas edycji: 2013-11-19 o 09:11
Polcia84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-27, 15:59   #166
bieliznasensi
Raczkowanie
 
Avatar bieliznasensi
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 246
Dot.: czy jeździcie w kaskach?

Od 4 roku życia jeździłam bez kasku. W tym roku na pewno sobie kupię. Niestety zmądrzałam dopiero po wypadku na stoku
bieliznasensi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-27, 11:00   #167
babdzia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 19
Dot.: czy jeździcie w kaskach?

Ja z kolei nigdy nie jeździłam w kasku i miałam dość poważny wypadek, który wyłączył mnie z życia zawodowego na prawie rok. Już od dość dawna wykupywałam sobie ubezpieczenie przed wyprawą narciarską i myślałam, że w razie czego to w zupełności wystarczy. Okazało się jednak, że ubezpieczyciel znacznie zaniżył mi wypłatę odszkodowania, a argumentem był właśnie brak kasku (pomimo, że wtedy jeszcze nie było takiego obowiązku). W każdym razie musiałam się zwrócić o pomoc do firmy votum-sa.pl i dopiero oni wywalczyli dla mnie kasę. To nauczyło mnie skutecznie że kask musi być!
babdzia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-27, 11:11   #168
Kajak9
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 1
Dot.: czy jeździcie w kaskach?

ja tam bez kasku
Kajak9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-12-30, 15:15   #169
twenty_eleven
Rozeznanie
 
Avatar twenty_eleven
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 858
Dot.: czy jeździcie w kaskach?

to poczytajcie sobie o wypadku Michaela Schumachera! gdyby nie jechał w kasku, to by pewnie nie przeżył dowozu do szpitala... nie można igrać z losem
__________________
Kosmetyki, naturalna pielęgnacja i makijaż - przegląd kosmetycznych nowości, recenzje i wskazówki dot. makijażu - zapraszam na Instagram
twenty_eleven jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-03, 09:17   #170
Mariaa87
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 4
Dot.: czy jeździcie w kaskach?

Dokładnie o tym samym pomyślałam. Ten wypadek świadczy o tym że kask nie jest zbędnym gadżetem czy dodatkiem, a może uratować życie.
Mariaa87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-03, 14:46   #171
majawzagrodzie
Raczkowanie
 
Avatar majawzagrodzie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 52
Dot.: czy jeździcie w kaskach?

W poprzednim roku byłam bez kasku w Zieleńcu i tak się wywaliłam, że później nie mogłam 3 dni głową ruszać. Ból niesamowity. W tym roku kask na 100% !!!
majawzagrodzie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-03, 15:07   #172
fast_law
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2
Dot.: czy jeździcie w kaskach?

Ostatni wypadek Schumachera pokazuje, że kask może się przydać. Inaczej, nie może być mowy o bezpiecznej jeździe.
__________________
<ciach_reklama>
fast_law jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-03, 15:27   #173
ruda3d
Zakorzenienie
 
Avatar ruda3d
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 240
GG do ruda3d
Dot.: czy jeździcie w kaskach?

hmmm wg mnie wypadek Schumachera pokazuje, że kask to niestety nie wszystko - liczą się też wyobraźnia, pewna doza ostrożności oraz bezpieczne i dobrze przygotowane stoki, a i to nie jest zawsze gwarancją zachowania zdrowia i życia
są jednak rzeczy podstawowe, które możemy a wręcz musimy zrobić, chcąc zwiększyć swoje szanse na dobra zabawę bez dramatycznych skutków ubocznych - do tych środków podstawowych należy kask, dla mnie w tej chwili to absolutne must have tym bardziej, że jak zauważyłam wcześniej, nasze bezpieczeństwo na stoku nie zależy w 100% tylko od nas
__________________


ruda3d jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-07, 11:29   #174
Julissa2579
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 8
Dot.: czy jeździcie w kaskach?

Ja niestety mam ale nie jeżdżę ponieważ nie lubię i jest mi nie wygodnie w kasku, ale wiem że to dość nie odpowiedzialne z mojej strony powinniśmy jeździć w kaskach, choć jak widać i to nie zawsze pomaga
Julissa2579 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-07, 11:52   #175
narckryo
Przyczajenie
 
Avatar narckryo
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 6
Dot.: czy jeździcie w kaskach?

ja od kilku ładnych lat zawsze jeżdżę w kasku. kiedyś miałam wypadek, co prawda niezbyt groźny, ale wtedy postanowiłam, że kask to jednak dobra sprawa i warto go założyć
narckryo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-08, 14:54   #176
ultraora71
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 8
Dot.: czy jeździcie w kaskach?

Macie różne poglądy na sprawę jak widzę, ja osobiście jeżdżę tylko i wyłącznie w kasku, a to między innymi dlatego że się nasłuchałam sporo historii na temat tego co się stać może a z kaskiem nie powinno.
ultraora71 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-17, 16:54   #177
Kleopatra 86
Przyczajenie
 
Avatar Kleopatra 86
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 9
Dot.: czy jeździcie w kaskach?

Tylko kask, wiem coś o tym po kilku niemiłych upadkach i zderzeniu z prostakiem, który nawet się nie obejrzał. Nie powinni takich na stok wpuszczać.
Kleopatra 86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-17, 20:09   #178
phony
Wtajemniczenie
 
Avatar phony
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 170
Dot.: czy jeździcie w kaskach?

Cytat:
Napisane przez ruda3d Pokaż wiadomość
hmmm wg mnie wypadek Schumachera pokazuje, że kask to niestety nie wszystko - liczą się też wyobraźnia, pewna doza ostrożności oraz bezpieczne i dobrze przygotowane stoki, a i to nie jest zawsze gwarancją zachowania zdrowia i życia
są jednak rzeczy podstawowe, które możemy a wręcz musimy zrobić, chcąc zwiększyć swoje szanse na dobra zabawę bez dramatycznych skutków ubocznych - do tych środków podstawowych należy kask, dla mnie w tej chwili to absolutne must have tym bardziej, że jak zauważyłam wcześniej, nasze bezpieczeństwo na stoku nie zależy w 100% tylko od nas

Gdyby Schumacher nie miał kasku to właśnie mijałby 3 miesiąc od jego pogrzebu. Wiem że to marny argument patrząc na to, że facet ma małe szanse na powrót do sprawności ale nie ma co się oszukiwać- wiele wypadków które zdarzały/zdarzają się na stokach mogłoby się zakończyć inaczej gdyby ludzie jeździli w kasach.

Mnie zastanawia jak to jest, że za granicą większość snowboardzistów i narciarzy jednak ma na sobie kask. Jak widzę kogoś bez kasku to w 80 % przypadków jest to Polak.

Byłam w szoku jak po około 5 latach zagranicznych wyjazdów pojechałam na kilka dni w polskie góry. Może połowa ludzi jeździła w kaskach podczas gdy za granicą jest to pewien standard i tam spotkanie osoby bez niego jest wręcz rzadkością!

Jeszcze te 10 lat temu nie chciałam w ogóle słyszeć o kasku, długo się przekonywałam, koniec końców założyłam i miałam niesamowite szczęście bo akurat tego dnia jadąc na desce z dość dużą prędkością (chciałam jak najszybciej przejechać bokiem stoku bo była masa muld i wolałam zjechać na krechę niż lawirować między nimi) zderzyłam się z innym snowboardzistą (który wyskoczył z muldy) i koziołkowałam dobre 30 metrów w dół stromego stoku zatrzymując się na grupie drzew i krzaków rosnących na środku stoku (przeleciałam przez siatkę je odgradzające). Miałam nadwyrężony odcinek szyjny kręgosłupa i mocno bolała mnie głowa, na szczęście wstrząśnięcia mózgu się nie dorobiłam ale lekarz który mnie obejrzał stwierdził, że miałam niesamowite szczęście, że jechałam w kasku bo najprawdopodobniej by się to dla mnie źle skończyło.

Od tego czasu kask to dla mnie podstawa
__________________
Bohemian like you

Edytowane przez phony
Czas edycji: 2014-03-17 o 20:13
phony jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-21, 08:55   #179
nowakowski123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: nowakowski123
Wiadomości: 6
Dot.: czy jeździcie w kaskach?

Niestety Polacy wciąż uczą się kultury zachowania od zachodnich sąsiadów w chociażby takich aspektach jak ten z noszeniem kasku, nie wspomnę o kulturze jazdy samochodem...
__________________
-
Profesjonalna produkcja wałów napędowych
nowakowski123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-23, 22:59   #180
beHappy94
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 81
Dot.: czy jeździcie w kaskach?

Do pewnych rzeczy się dorasta. Od 2 lat jeżdżę w kasku (obecnie mam niespełna 20) i czuję się rewelacyjnie. Wcześniej nie jeździłam bo głupia myślałam, że to siara tak jeździć, że to wygląda jakbym łamagą jakąś była, a w czapce bądź co bądź to sobie chociaż jakoś włosy ułożę (wiem głupie, ale przynajmniej teraz jestem tego świadoma :P). Nie docierało do mnie, że na stoku własnie nie wszystko zależy od nas no, ale tak jak mówię - musiałam do tego dojrzeć.
A kask znalazłam naprawdę świetny, nawet zdecydowałam się kupić z mamą i siostrą taki sam. Na pewno jak nie w jednym to w drugim sklepie znajdziesz jakiś fajny. Nie pamiętam tylko jak to cenowo wygląda.
beHappy94 jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Sporty letnie, zimowe i wydarzenia sportowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-08-25 16:05:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:49.