Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadać, pisz TUTAJ - Strona 54 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-05-11, 10:52   #1591
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Nie wiem czy to na pewno pytanie w dziale fitness, ale zaryzykuję. Wiem, że normalne jest, że przed @ organizm nabiera wody. Tylko czy normalne jest, że w moim przypadku zaczyna nabierać już tydzień przed (mniej więcej wtedy mam skok o 0,5 kg, a przed @ przez kilka dni zbiera nawet do 3 kg wody), a potem tracę tę wodę nawet 1,5 tygodnia?
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-11, 11:48   #1592
moniczorek
Podróżniczka
 
Avatar moniczorek
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 826
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość
Nie wiem czy to na pewno pytanie w dziale fitness, ale zaryzykuję. Wiem, że normalne jest, że przed @ organizm nabiera wody. Tylko czy normalne jest, że w moim przypadku zaczyna nabierać już tydzień przed (mniej więcej wtedy mam skok o 0,5 kg, a przed @ przez kilka dni zbiera nawet do 3 kg wody), a potem tracę tę wodę nawet 1,5 tygodnia?

Też tak mam i jakoś musze z tym niestety żyć.
moniczorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-14, 08:34   #1593
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Cytat:
Napisane przez moniczorek Pokaż wiadomość
Też tak mam i jakoś musze z tym niestety żyć.
Ale żeby aż przez 2 tygodnie być jak cysterna

Pytanie z innej beczki. Muszę sobie ułożyć jakiś nowy plan treningowy. Ostatnio robiłam 2 razy w tygodniu FBW według następującego schematu:
Trening A: (wszystko w 4 seriach po jakieś 12 powtórzeń)
- przysiady ze sztangą
- ściąganie drążka wyciągu górnego
- wyciskanie hantli sprzed klatki
- unoszenie ramion z hantlami na bok
- prostowanie ręki z hantlami zza głowy (na triceps, nie wiem jak fachowo to nazwać)
- uginanie rąk z hantlami z supinacją

Trening B (ilość serii i powtórzeń jak wyżej)
- wykroki chodzone (ew. przysiady bułkarskie)
- wiosłowanie sztangą w opadzie
- rozpiętki
- unoszenie ramion z hantlami przed siebie
- ściąganie linek wyciągu górnego na dół (triceps)
- uginanie rąk na modlitewniku
Dodatkowo po treningu A coś na brzuch (w zależności od nastroju), a po B- prostowanie tułowia z opadu.

Z powyższych ćwiczeń lubię jedynie przysiady i wiosłowanie Ale mniejsza o to.
Trening zajmował mi bardzo długo Czasem trzeba było poczekać aż zwolni się ławeczka, ale nawet jak nie było kolejek, to z 15-minutową rozgrzewką sam trening wychodził mi prawie 2-godzinny. A po nim powinnam niby robić interwały, tylko nigdy na nie nie miałam czasu.
Pierwszy minus zatem- to długość treningu. Zależy mi jednak na czymś krótszym.
Drugi minus- po tych wszystkich rozpiątkach, wyciskaniach sprzed klatki itd. miałam już tak zmaltretowane ręce, że nie miałam siły robić ćwiczeń np. na biceps. W zasadzie to wychodziło mi zmęczenie całym treningiem. Czy wobec faktu, że robię np. wyciskania to mogę sobie podarować biceps?

Nie zależy mi na super-ekstra-fit sylwetce. Zależy mi, żeby zgubić cm w obwodach i na tym, żeby trening siłowy był wspierającym trening cardio

Drugie pytanie- czy wobec takich zamierzeń styknie mi, że siłowy + interwały będę robić 2 razy w tygodniu, a do tego 2-3 razy w tygodniu cardio (rower, bieganie, pływanie). Czy jednak bardziej skupić się na siłowym?

Pomoże ktoś
(Nie chcę za bardzo grzebać na forach sfd, kfd itd., bo nie chcę być związana z kolejnym forum. Jak rozpoczynałam to faktycznie patrzyłam tam na treningi dla świeżaków, ale w tej chwili jakiś tam staż treningowy mam i nie wiem co dalej. Trener na siłowni rozpisałby mi pewnie splita i na 3-4 dni więc za taki trening podziękuję).

Edytowane przez staska_stasia
Czas edycji: 2015-05-14 o 08:35
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-17, 12:18   #1594
xlexie
Raczkowanie
 
Avatar xlexie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 109
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Dziewczyny, jestem na forum od niedawna i nie umiem do końca jeszcze obsługiwać wyszukiwarki. Czy jest gdzieś na forum aktualny wątek o rozciąganiu do szpagatu? Nie chciałabym zakładać nowego ,jeśli taki jest, a chciałabym do takowego dołąćzyć
xlexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-17, 13:47   #1595
AnnaVanDort
Ex Mod Zbawca Wizażowy
 
Avatar AnnaVanDort
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Pewnie w jakiejś spelunie
Wiadomości: 5 540
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Cytat:
Napisane przez xlexie Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jestem na forum od niedawna i nie umiem do końca jeszcze obsługiwać wyszukiwarki. Czy jest gdzieś na forum aktualny wątek o rozciąganiu do szpagatu? Nie chciałabym zakładać nowego ,jeśli taki jest, a chciałabym do takowego dołąćzyć
Np. taki ostatni post z lutego.
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=66019
__________________

I've been diagnosed with a type of amnesia where I deny the existence of certain 80's bands.
There is no cure.
AnnaVanDort jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-18, 15:58   #1596
Fionka_31
Zakorzenienie
 
Avatar Fionka_31
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Elbląg
Wiadomości: 8 266
Dot.: GymRa- ćwiczył ktoś? ;)

Staśka 2 h taki trening? To jakie miałaś tempo? To jest trening na godzinę

Podaj jakimi ciężarami operowałaś i czy sa jakies ćwiczenia których mocno nie lubisz albo technicznie sobie nie radzisz (inne niż w starym planie)

I jaka masz sylwetke
__________________
08.04.2013 - start
od 16.09.2013 - siłowy
od 17.11.2014 - CF

Fionka_31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-18, 17:39   #1597
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: GymRa- ćwiczył ktoś? ;)

Cytat:
Napisane przez Fionka_31 Pokaż wiadomość
Staśka 2 h taki trening? To jakie miałaś tempo? To jest trening na godzinę
Tak wyszło.
20 minut rozgrzewka (ja muszę dłuuugo rozgrzewać barki i plecy), a potem tak jakoś wychodzi Czasem trzeba poczekać na wolną ławeczkę, czasem na wolne hantle, ale pewnie mam za długie przerwy między seriami A czekam zawsze, aż puls wróci mniej więcej do normy, bo tak mi powiedzieli, że tak trzeba Nie wiem czy dobrze czy źle, z zegarkiem nie chodzę, więc czas odmierzam na oko

Cytat:
Napisane przez Fionka_31 Pokaż wiadomość
Podaj jakimi ciężarami operowałaś i czy sa jakies ćwiczenia których mocno nie lubisz albo technicznie sobie nie radzisz (inne niż w starym planie)

I jaka masz sylwetke
Przysiady- 45 kg, wykroki- hantle po 10-12 kg.
Drążek górny- 30-35 kg
Wiosłowanie- 25-30 kg
Wyciskanie hantli sprzed klatki- 8 kg
Rozpiętki- 3-4 kg
Unoszenia ramion z hantlami- 3-4 kg, na lewą rękę zawsze 1 kg mniej, bo obojczyk mimo 2 lat od złamania boli.
Prostowanie rąk z hantlem zza głowy- 4-5 kg
ściąganie linek wyciągu górnego (na triceps)- 5-7,5 kg
Uginanie rąk z hantlami z supinacją- 4 kg
Uginanie rąk na modlitewniku- 5 kg (a czasem ostatnia seria nawet 3 kg i nie mogłam).

Generalnie jedyny postęp jaki zrobiłam to w przysiadach, gdzie w zasadzie wstałabym i z 50 kg.
Nie lubię rozpiętek i WSZYSTKICH ćwiczeń na triceps Chyba już pisałam, że jak skończę serie na nogi to najchętniej zmyłabym się do domu, bo kończy się dla mnie najprzyjemniejsza część treningu.

Nie umiem- martwego ciągu, nie mogę robić pompek (obojczyk...), nie mam jak robić podciągania (całej siebie nie podciągnę, a nie ma maszyny do podciągania, ze skrzyni też nie umiem się wybić i jestem na to za słaba po prostu). Ćwiczenia na trx odpadają, bo u mnie może to skutkować nominacją do nagrody Darwina

Sylwetka- 1,6 wzrostu, 68 kg wagi. Generalnie najwięcej tłuszczu mam w okolicach podbrzusza. Przy tym stosunkowo szczupłe nogi Do tego szerokie barki.

Problemem jest dieta. Tzn. nie jem słodyczy itd. ale mam problemy z białkiem Jeśli ze 2 tygodnie pojem sobie po 120 g białka dziennie i potem pójdę na długą przejażdżkę rowerową, to nerki zaczynają strajkować i boli Wiem, że jedząc po 90-100 g białka dziennie to super-ekstra-fit formy nie zrobię, ale to nie mój cel. Ja chcę po prostu zjechać z obwodów i wystarczy, że przynajmniej odrobinkę podkreślę te mięśnie. Nie zależy mi na kaloryferze na brzuchu
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-05-18, 22:22   #1598
bialaczekoladka
Zakorzenienie
 
Avatar bialaczekoladka
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 4 172
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Jak dobrać prawidłową, idealną gramaturę posiłków ?
Tak żebym chudła?
170cm 80kg

Wszędzie czytam o tej gramaturze ale jak ją ustalić
bialaczekoladka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-18, 22:25   #1599
kalou88
Rozeznanie
 
Avatar kalou88
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Liverpool
Wiadomości: 582
Dot.: GymRa- ćwiczył ktoś? ;)

Musisz obliczyć swoje zapotrzebowanie kaloryczne stosownie do wieku wagi aktywności fizycznej i od tego co ci wyjdzie obciąć kAlorie wtedy jesteś na deficycie i chudnies... Poczytaj w Google
kalou88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-18, 22:27   #1600
bialaczekoladka
Zakorzenienie
 
Avatar bialaczekoladka
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 4 172
Dot.: GymRa- ćwiczył ktoś? ;)

Cytat:
Napisane przez kalou88 Pokaż wiadomość
Musisz obliczyć swoje zapotrzebowanie kaloryczne stosownie do wieku wagi aktywności fizycznej i od tego co ci wyjdzie obciąć kAlorie wtedy jesteś na deficycie i chudnies... Poczytaj w Google
Ale mi chodzi o to dlaczego np w posiłku 2,3,4 mam mieć np 30g ryżu a nie 50 lub 15? Jak to prawidłowo ustalic?
bialaczekoladka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-18, 22:49   #1601
Fionka_31
Zakorzenienie
 
Avatar Fionka_31
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Elbląg
Wiadomości: 8 266
Dot.: GymRa- ćwiczył ktoś? ;)

Cytat:
Napisane przez bialaczekoladka Pokaż wiadomość
Ale mi chodzi o to dlaczego np w posiłku 2,3,4 mam mieć np 30g ryżu a nie 50 lub 15? Jak to prawidłowo ustalic?


Jak juz ustalisz kalorycznosc to potem zakładasz rozkład makroskladnikow bwt i sobie wyliczasz ile musisz zjesc tego ryżu i/lub innych węglowodanów żeby zmieścić sie w bilansie i sobie rozkladasz na poszczególne posiłki

W necie są kalkulatory, które to ładnie policzą



Staśka szkoda, ze mc nie umiesz. Jutro napisze cos więcej. Powiem tylko ze bialkiem sie nie przejmuj. 100g to wciaz optymalna ilość
__________________
08.04.2013 - start
od 16.09.2013 - siłowy
od 17.11.2014 - CF

Fionka_31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-19, 07:24   #1602
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: GymRa- ćwiczył ktoś? ;)

Nie umiem, ale mogę w końcu spróbować się nauczyć. Jak nic z tego nie wyjdzie- to zmienię na coś innego. Przy najbliższej okazji brat ma mnie uczyć rwania i podrzutu
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-19, 07:32   #1603
kalou88
Rozeznanie
 
Avatar kalou88
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Liverpool
Wiadomości: 582
Dot.: GymRa- ćwiczył ktoś? ;)

No właśnie chodzi o to ze liczysz sobie makro swoje ja no teraz jestem na redukcji i spożywam 120 g białka (2g na kilo ciała), Max 150 węgle i 70 tluszcze. I według tego ustalasz posiłki, ważysz kurę i wiesz ile ma białka tłuszczy o węgli, ja używam aplikacji fatsecret, polecam
kalou88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-19, 07:50   #1604
bialaczekoladka
Zakorzenienie
 
Avatar bialaczekoladka
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 4 172
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Tak ja to wszytsko wiem Kcal i rozkład btw ALE chodzi o to jak dobrać gramaturę do konkretnych posiłków, po równo do każdego?
Np. ile ma być wegli w sniadaniu, ile w obiedzie, czy w kolacji też jezeli tak to ile? Rozumiem że ma sie wszytsko zgadzać pod koniec ale przecież jak zjem załozmy za duzo na obiad, czym się kierować?

Nie wiem czy mnie rozumiecie
bialaczekoladka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-19, 08:00   #1605
dezett
Zadomowienie
 
Avatar dezett
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1 405
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Cytat:
Napisane przez bialaczekoladka Pokaż wiadomość
Tak ja to wszytsko wiem Kcal i rozkład btw ALE chodzi o to jak dobrać gramaturę do konkretnych posiłków, po równo do każdego?
Np. ile ma być wegli w sniadaniu, ile w obiedzie, czy w kolacji też jezeli tak to ile? Rozumiem że ma sie wszytsko zgadzać pod koniec ale przecież jak zjem załozmy za duzo na obiad, czym się kierować?

Nie wiem czy mnie rozumiecie
Przykładowo ja mam 180 wegli 60 tłuszczu 110 białka.

(FIONKA dalej mam trzymać taki rozkład? 45/160 cm masa idzie b powoli i chyba trochę się zatluszczam bo te uda takie watle są. ..2x góra słowo 2x dół 2x basen/bieganie lub rower. Dzięki! )

Dziele to przez 4 lub 5 zależy jaki dzień i tyle jem po równo w każdym posiłku
__________________
Cytat:
Napisane przez Poa alpina Pokaż wiadomość
Kolejny dzień jest nowym rozdziałem
poza schemat.
dezett jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-19, 08:04   #1606
Fionka_31
Zakorzenienie
 
Avatar Fionka_31
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Elbląg
Wiadomości: 8 266
Dot.: GymRa- ćwiczył ktoś? ;)

Jak dopiero zaczynasz porządkowanie diety to najlepiej wszystko zbilansowac, czyli w każdym posilku po równo.

Później możesz zacząć coś zmieniać o ile będzie taka potrzeba.

Czyli jak zakładasz dziennie 200g ww i 5 posiłków dziennie to sobie ukladasz po 40g w każdym posilku
__________________
08.04.2013 - start
od 16.09.2013 - siłowy
od 17.11.2014 - CF

Fionka_31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-19, 08:58   #1607
bialaczekoladka
Zakorzenienie
 
Avatar bialaczekoladka
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 4 172
Dot.: GymRa- ćwiczył ktoś? ;)

Czyli jednak po rowno tez bedzie dobrze, ok dziekuje o to wlasnie mi chodzilo
bialaczekoladka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-19, 09:26   #1608
Fionka_31
Zakorzenienie
 
Avatar Fionka_31
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Elbląg
Wiadomości: 8 266
Dot.: GymRa- ćwiczył ktoś? ;)

Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość
Nie umiem, ale mogę w końcu spróbować się nauczyć. Jak nic z tego nie wyjdzie- to zmienię na coś innego. Przy najbliższej okazji brat ma mnie uczyć rwania i podrzutu
hehe, się na martwym skup a nie OLY Ci w głowie

może byś się skusiła na trening typu push pull? ew. push pull legs jakbyś mogła być na siłowni 3x tyg.
__________________
08.04.2013 - start
od 16.09.2013 - siłowy
od 17.11.2014 - CF

Fionka_31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-19, 09:31   #1609
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: GymRa- ćwiczył ktoś? ;)

Fionka- no właśnie nie za bardzo mi po drodze 3 x siłka w tygodniu Zwłaszcza jak już zaczyna się pełnia sezonu rowerowego. Nie przepadam za siłownią jako tako, chodzę głównie w celu wsparcia treningu rowerowego Dlatego zapytałam czy chodzenie 2 razy ma sens.
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-19, 09:31   #1610
Fionka_31
Zakorzenienie
 
Avatar Fionka_31
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Elbląg
Wiadomości: 8 266
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Cytat:
Napisane przez dezett Pokaż wiadomość
Przykładowo ja mam 180 wegli 60 tłuszczu 110 białka.

(FIONKA dalej mam trzymać taki rozkład? 45/160 cm masa idzie b powoli i chyba trochę się zatluszczam bo te uda takie watle są. ..2x góra słowo 2x dół 2x basen/bieganie lub rower. Dzięki! )

Dziele to przez 4 lub 5 zależy jaki dzień i tyle jem po równo w każdym posiłku
a może to woda? u ciebie jest ten problem, że ty nie możesz robić ciężkich treningów nóg i jak dać mięśniom bodźce? to raz
dwa, nie ma opcji budowania mięśni bez nabrania chociaż odrobiny tłuszczyku, musisz się z tym liczyć
moim zdaniem jak masz podnosić kalorykę to na tłuszczach

a i w twoim przypadku chyba bym zostawiła tylko basen
__________________
08.04.2013 - start
od 16.09.2013 - siłowy
od 17.11.2014 - CF

Fionka_31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-19, 09:49   #1611
dezett
Zadomowienie
 
Avatar dezett
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1 405
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

I
Cytat:
Napisane przez Fionka_31 Pokaż wiadomość
a może to woda? u ciebie jest ten problem, że ty nie możesz robić ciężkich treningów nóg i jak dać mięśniom bodźce? to raz
dwa, nie ma opcji budowania mięśni bez nabrania chociaż odrobiny tłuszczyku, musisz się z tym liczyć
moim zdaniem jak masz podnosić kalorykę to na tłuszczach

a i w twoim przypadku chyba bym zostawiła tylko basen
A masz jakiś pomysl jak mogę dać nogom bodziec? Robie teraz: przysiad normalny 4 x15 z 4kg, przysiad sumo 4x 15 z 2kg, wall sit 4x max czas, wznosy bioder na piłce z 5kg 4x 15, przysiad wykroczny z 4kg 4x15, unoszenie nogi w kleku 4x20 , odrodzenie nogi w bok stojąc z obciaznkkiem 1kg ma kostce 4 x15 i prowadzenie nogi w bok w leczeniu na płasko na plecach palce obcigniete co myślisz? I to 2x w tyg


Barki mięśnie pleców brzucha super ale dół masakra.

TP zostawić 110b 180 węgli a tłuszczy ile? Czy procentowo to przeliczyc typu 25 białka 35 tłuszczu 40 węgli?


Chciałam dołożyć rower bo po nim czuje ze mięsie nóg mi popraxowaly
Dzięki.
__________________
Cytat:
Napisane przez Poa alpina Pokaż wiadomość
Kolejny dzień jest nowym rozdziałem
poza schemat.

Edytowane przez dezett
Czas edycji: 2015-05-19 o 09:51
dezett jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-19, 12:03   #1612
akwb
Przyczajenie
 
Avatar akwb
 
Zarejestrowany: 2015-05
Lokalizacja: Małopolskie
Wiadomości: 5
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Hej dziewczyny mam pytanie. Wyglądam mniej więcej tak jak na załączonym zdjęciu. Zwykła figura, troszke boczki, lekko odstający brzuszek i te sprawy. Przy wzroscie 155 waze 45kg. Chce zacząć chodzić na siłownie i oczywiście trzymać zdrową dietę. Myślicie że po miesiącu przy 5 treningach w tygodniu będzie jakis efekt? Z góry dziękuję
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg figura.jpg (30,7 KB, 45 załadowań)
akwb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-19, 19:19   #1613
Fionka_31
Zakorzenienie
 
Avatar Fionka_31
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Elbląg
Wiadomości: 8 266
Dot.: GymRa- ćwiczył ktoś? ;)

Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość
Fionka- no właśnie nie za bardzo mi po drodze 3 x siłka w tygodniu Zwłaszcza jak już zaczyna się pełnia sezonu rowerowego. Nie przepadam za siłownią jako tako, chodzę głównie w celu wsparcia treningu rowerowego Dlatego zapytałam czy chodzenie 2 razy ma sens.


Mysle ze ma sens, tym bardziej ze nie machasz różowymi hantelkami (bez obrazy dla innych pan)

Przy dwóch treningach pomyslalabym albo nad kontynuacja Fbw w innej konfiguracji albo na push pull.

Popatrz w necie przykłady i czy w ogóle do ciebie to przemawia

---------- Dopisano o 20:13 ---------- Poprzedni post napisano o 20:09 ----------

Dezett najlepszy bodziec to zwiększanie ciężaru. Przysiad z 4 kg to jak przysiad bez obciążenia i szczerze nie przychodzi mi zbyt wiele do głowy.

Moze coś z ciężarem własnego ciała? Callanetics czy pilates?

Tluszcze sobie stopniowo zwiekszaj, nie wiem do ilu sama poczujesz

---------- Dopisano o 20:19 ---------- Poprzedni post napisano o 20:13 ----------

Akwb na pewno tak nie wyglądasz przy 45kg

Czy będzie efekt po miesiącu ciężko powiedzieć. Zalezy czy dieta i trening beda odpowiednio dobrane ale nie nastawialabym sie na spektakularne zmiany
__________________
08.04.2013 - start
od 16.09.2013 - siłowy
od 17.11.2014 - CF

Fionka_31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-19, 20:37   #1614
dezett
Zadomowienie
 
Avatar dezett
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1 405
Dot.: GymRa- ćwiczył ktoś? ;)

Cytat:
Napisane przez Fionka_31 Pokaż wiadomość
Mysle ze ma sens, tym bardziej ze nie machasz różowymi hantelkami (bez obrazy dla innych pan)

Przy dwóch treningach pomyslalabym albo nad kontynuacja Fbw w innej konfiguracji albo na push pull.

Popatrz w necie przykłady i czy w ogóle do ciebie to przemawia

---------- Dopisano o 20:13 ---------- Poprzedni post napisano o 20:09 ----------

Dezett najlepszy bodziec to zwiększanie ciężaru. Przysiad z 4 kg to jak przysiad bez obciążenia i szczerze nie przychodzi mi zbyt wiele do głowy.

Moze coś z ciężarem własnego ciała? Callanetics czy pilates?

Tluszcze sobie stopniowo zwiekszaj, nie wiem do ilu sama poczujesz

---------- Dopisano o 20:19 ---------- Poprzedni post napisano o 20:13 ----------

Akwb na pewno tak nie wyglądasz przy 45kg

Czy będzie efekt po miesiącu ciężko powiedzieć. Zalezy czy dieta i trening beda odpowiednio dobrane ale nie nastawialabym sie na spektakularne zmiany
moze i 4kg to maly ciezar ale np mam zakwasy po 4x15 i pozniej sumo 4x15.
juz rok temu dorwalam sie do sztangi i 22kg i nabawilam sie dyskopatii :/
__________________
Cytat:
Napisane przez Poa alpina Pokaż wiadomość
Kolejny dzień jest nowym rozdziałem
poza schemat.
dezett jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-21, 06:33   #1615
dezett
Zadomowienie
 
Avatar dezett
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1 405
Dot.: GymRa- ćwiczył ktoś? ;)

Może @agaczini coś doradzi
__________________
Cytat:
Napisane przez Poa alpina Pokaż wiadomość
Kolejny dzień jest nowym rozdziałem
poza schemat.
dezett jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-22, 09:40   #1616
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: GymRa- ćwiczył ktoś? ;)

Chyba zostanę największym spamerem w tym dziale bo kolejny raz mam dziwne pytanie.
Otóż zauważyłam, że w czasie ćwiczeń siłowych chce mi się siku... Bez znaczenia, czy są to wyciskania żołnierskie, przysiady czy rozpiętki- w momencie napięcia mięśni czuję ucisk na pęcherz. Czy tylko ja mam takie nietypowe problemy? I czy to oznacza, że robię coś źle?
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-26, 19:55   #1617
karolinaxd23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 1
Smile Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

No ja pierwsze słysze o takim czymś Może nie pij nic przed treningiem to przejdzie
karolinaxd23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-29, 09:05   #1618
87marta78
Zadomowienie
 
Avatar 87marta78
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 1 402
Dot.: GymRa- ćwiczył ktoś? ;)

A ja mam pytanie dotyczace programowania kopmutera pezy rowerze magnetycznym, bo instrukcje mam po niemiecku i nie wiem jak zrobic zeby zaczal dzialac.moze ktos pomoze?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1432886696064.jpg (37,9 KB, 6 załadowań)
87marta78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-03, 14:34   #1619
chionae
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 103
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Jakie polecicie ćwiczenia na YouTube, które przede wszystkim: intensywnie spalają, wzmacniają, poprawiają samopoczucie, ale NIE robią mięśni? Bo strasznie nie lubię tego efektu wizualnego
chionae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-03, 16:31   #1620
amelj
Wtajemniczenie
 
Avatar amelj
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2 187
Dot.: Masz pytanie a nie wiesz gdzie je zadac, pisz TUTAJ

Cytat:
Napisane przez chionae Pokaż wiadomość
Jakie polecicie ćwiczenia na YouTube, które przede wszystkim: intensywnie spalają, wzmacniają, poprawiają samopoczucie, ale NIE robią mięśni? Bo strasznie nie lubię tego efektu wizualnego

Pewnie wszystkie gdzie nie używa się ciężarów :P
__________________
"Nie wchodź łagodnie w tę pogodną noc,
niech płonie starość tuż przed kresem dni,
walcz, walcz gdy światło traci swoją moc,
chodź wiedzą mędrcy, że się zbliża mrok bo żaden piorun z ust nie padnie ich,
nie wchodzą z ulgą w tę pogodną noc,
walcz, walcz gdy światło traci swoją moc."
amelj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-01-01 19:02:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:26.