Jakie prezenty przywozicie do Polski? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-06-08, 21:39   #1
Floridzianka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 99

Jakie prezenty przywozicie do Polski?


Jestem ciekawa jakie upominki/prezenty przywozicie swoim bliskim lub o co was pytaja?

Jade do Polski w te wakacje ze stanow i chcialabym kazdemu przywiezc cos symbolicznego ale nie tandetnego no i przede wszystkim zeby sie cieszyli. nie mam ogromnego budzetu bo dopiero co skonczylam studia i chcialam zamknac sie w okolicach $100-150 na kilka osob. co mysliscie o tych pomyslach?

dziecko 3 latka: klocki lego. nie mam pojecia ale wydaje mi sie ze star wars sa teraz w modzie?
dziecko 12 lat: podobno dostal ostatnio okulary Adidasa i zniszczyli mu w szkole myslalam o jakichs fajnych okularach (choc Adidasa jeszcze nie widzialam nigdzie w stanach) albo bidonie starbucksa z nowej kolekcji wiosennej i moze jakies niedrogie perfumy typu Guess (choc moze zbyt mlody jeszcze na perfumy )
kobieta: zestaw kosmetykow Estee Lauder lub Lancome w zaleznosci czy beda miec wtedy upominki. myslalam jeszcze nad zestawem perfum Victorii Secret bo slyszalam ze w Polsce jest trudno dostac chyba ze mieszka sie w Warszawie
mezczyzna: butelka jakiegos alkoholu

wiem ze slodycze ostatnio sie srednio sprawdzily bo amerykanska czekolada srednio smakuje ludziom w Polsce moze podsuniecie mi jeszcze jakies pomysly. czy sa jakies produkty ktore sa pozadane ze stanow? Dziekuje
Floridzianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-09, 05:35   #2
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Jakie prezenty przywozicie do Polski?

A nie chcesz kupić jakichś lokalnych produktów? Bo ja o wiele bardziej bym się cieszyła z drobiazgu, ale z danego kraju niż z zestawu nawet luksusowych kosmetyków, który mogę kupić w każdej drogerii u nas. To samo Lego - naprawdę można je kupić w Polsce wszędzie
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-09, 08:07   #3
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 50 575
Dot.: Jakie prezenty przywozicie do Polski?

Jak dla mnie to to wszystko w Polsce jest
Ja bym obejrzała jakies filmiki na yt pt. Słodycze z USA czy coś takiego Tam mają jakieś napoje o smaku batona Marsa - u nas tego nie widziałam.
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-09, 11:10   #4
Mitsukki
Naczelny Hipster
 
Avatar Mitsukki
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 9 341
Dot.: Jakie prezenty przywozicie do Polski?

Cytat:
Napisane przez Floridzianka Pokaż wiadomość
Jestem ciekawa jakie upominki/prezenty przywozicie swoim bliskim lub o co was pytaja?

Jade do Polski w te wakacje ze stanow i chcialabym kazdemu przywiezc cos symbolicznego ale nie tandetnego no i przede wszystkim zeby sie cieszyli. nie mam ogromnego budzetu bo dopiero co skonczylam studia i chcialam zamknac sie w okolicach $100-150 na kilka osob. co mysliscie o tych pomyslach?

dziecko 3 latka: klocki lego. nie mam pojecia ale wydaje mi sie ze star wars sa teraz w modzie?
dziecko 12 lat: podobno dostal ostatnio okulary Adidasa i zniszczyli mu w szkole myslalam o jakichs fajnych okularach (choc Adidasa jeszcze nie widzialam nigdzie w stanach) albo bidonie starbucksa z nowej kolekcji wiosennej i moze jakies niedrogie perfumy typu Guess (choc moze zbyt mlody jeszcze na perfumy )
kobieta: zestaw kosmetykow Estee Lauder lub Lancome w zaleznosci czy beda miec wtedy upominki. myslalam jeszcze nad zestawem perfum Victorii Secret bo slyszalam ze w Polsce jest trudno dostac chyba ze mieszka sie w Warszawie
mezczyzna: butelka jakiegos alkoholu

wiem ze slodycze ostatnio sie srednio sprawdzily bo amerykanska czekolada srednio smakuje ludziom w Polsce moze podsuniecie mi jeszcze jakies pomysly. czy sa jakies produkty ktore sa pozadane ze stanow? Dziekuje
Ale wszystko o czym piszesz, jest normalnie dostępne w Polsce

Z kosmetyków no to rzeczywiście coś z VS lub Bath and Body Works (obie firmy sa tylko w Warszawie, ale też nie wszystkie produkty są w PL dostępne, przykładowo z BBW nie ma u nas jesiennych limitek, może też coś takiego będzie). Może coś z Lush'a? Firma angielska, ale jest w Stanach, a w Polsce nie.

Gdyby ktoś z moich znajomych przyjeżdżał ze stanów, to ja bym chciała słodycze (Reese's, różne wersje oreo, np. miętowe) i rzeczy, które u nas nie są dostępne.
Kiedyś np. poprosiłam przyjaciółkę o balsam EOS (to było 100 lat temu i w Polsce można je było pooglądać tylko na yt), Burt's Bees i jakieś carmexy, których nie bylo w Pl.

Tzn. wiadomo, z każdego prezentu bym się ucieszyla, bo to miły gest, ale Lancome i inne to sobie sama mogę kupić, bo najbliższego Douglasa i Sephore mam po drugiej stroniej ulicy
__________________


Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Jestem dzieckiem chaosu, tylko chaotyczne działania mają u mnie prawo bytu i nie przyprawiają mnie o zniechęcenie, poczucie bycia niewolnikiem, marazm i łzy w oczach.
Mitsukki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-09, 11:15   #5
201712071518
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 11 487
Dot.: Jakie prezenty przywozicie do Polski?

Cytat:
Napisane przez Mitsukki Pokaż wiadomość
Ale wszystko o czym piszesz, jest normalnie dostępne w Polsce

Z kosmetyków no to rzeczywiście coś z VS lub Bath and Body Works (obie firmy sa tylko w Warszawie, ale też nie wszystkie produkty są w PL dostępne, przykładowo z BBW nie ma u nas jesiennych limitek, może też coś takiego będzie). Może coś z Lush'a? Firma angielska, ale jest w Stanach, a w Polsce nie.

Gdyby ktoś z moich znajomych przyjeżdżał ze stanów, to ja bym chciała słodycze (Reese's, różne wersje oreo, np. miętowe) i rzeczy, które u nas nie są dostępne.
Kiedyś np. poprosiłam przyjaciółkę o balsam EOS (to było 100 lat temu i w Polsce można je było pooglądać tylko na yt), Burt's Bees i jakieś carmexy, których nie bylo w Pl.

Tzn. wiadomo, z każdego prezentu bym się ucieszyla, bo to miły gest, ale Lancome i inne to sobie sama mogę kupić, bo najbliższego Douglasa i Sephore mam po drugiej stroniej ulicy

BWW - uwielbiam <3
Zgadzam się
dla nastolatka/nastolatki kupilabym koszulkę/czapkę dryzyny koszykarskiej/hokejowej/futbolowej/bejsbolowej czy uniwersytecką. Albo coś american eagle, abercrombe&fitch czy z urbanoutfitters.

Lego to duńska firma, wiec ciągnąć ze stanów trochę bez sensu. Juz predzej bym celowala w jakąs zabawkę z Marvella, Disneya

Edytowane przez 201712071518
Czas edycji: 2017-06-09 o 11:16
201712071518 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-09, 11:33   #6
NattiTt
Wtajemniczenie
 
Avatar NattiTt
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 343
Dot.: Jakie prezenty przywozicie do Polski?

Napoje o smaku marsa czy bounty są już normalnie w marketach.
Resees i oreo o dziwnych smakach jest w kuchniach świata w każdym większym mieście, ale jeśli rodzina mieszka w mniejszym to to może nie być zły pomysł.
Szczerze mówiąc to nie lepiej zapytać konkretnych osób które mają zostać obdarowane?
__________________
Nie istnieje nic poza tym, co czujesz

-7kg
NattiTt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-09, 11:36   #7
Mitsukki
Naczelny Hipster
 
Avatar Mitsukki
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 9 341
Dot.: Jakie prezenty przywozicie do Polski?

Cytat:
Napisane przez NattiTt Pokaż wiadomość
Napoje o smaku marsa czy bounty są już normalnie w marketach.
Resees i oreo o dziwnych smakach jest w kuchniach świata w każdym większym mieście, ale jeśli rodzina mieszka w mniejszym to to może nie być zły pomysł.
Szczerze mówiąc to nie lepiej zapytać konkretnych osób które mają zostać obdarowane?
No, w moich kuchniach świata jest Reese's. Jedno ciasteczko 6zł, biznes życia ;D
__________________


Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Jestem dzieckiem chaosu, tylko chaotyczne działania mają u mnie prawo bytu i nie przyprawiają mnie o zniechęcenie, poczucie bycia niewolnikiem, marazm i łzy w oczach.
Mitsukki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-06-09, 12:44   #8
Floridzianka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 99
Dot.: Jakie prezenty przywozicie do Polski?

Cytat:
Napisane przez NattiTt Pokaż wiadomość
Napoje o smaku marsa czy bounty są już normalnie w marketach.
Resees i oreo o dziwnych smakach jest w kuchniach świata w każdym większym mieście, ale jeśli rodzina mieszka w mniejszym to to może nie być zły pomysł.
Szczerze mówiąc to nie lepiej zapytać konkretnych osób które mają zostać obdarowane?
Dzieki za odpowiedzi podsunelyscie mi naprawde fajne pomysly. Podoba mi sie pomysl z kupieniem jakies koszulki koszykarskiej czy footbolowej dla nastolatka. Czy sa jakies konkretne druzyny ktore sa popularne w Polsce? Tutaj kibicuje sie tej druzynie gdzie sie mieszka

Resees, oreo i rozne inne slodycze wysylam zawsze w paczce na swieta ale jakos dzieciaki nie sa nigdy zachwycone Nie cierpia Hersheys, to juz wiem ale jakos nie blagaja mnie zebym im wyslala wiecej czegos tam, chyba tylko bylo wrazenie pod wplywem M&Msow z maslem orzechowym
Moja rodzina jest taka ze oni nic nie chca. A jak juz cos zechca to z reguly nie moge tego tutaj dostac, np kiedys zapytali mnie sie o jakies klocki Lego z jakiejs tam serii co nie bylo w Polsce i jak zajrzalam na strony sklepow z zabawkami tez wcale tego u nas nie bylo co moglo wynikac z tego, jak mowicie, ze to nie amerykanska firma.
Jestem z dosc duzego miasta na zachodzie wiec mamy daleko do VS, ale z tego co mi kiedys kolezanka mowila to rzeczy w VS sa o wiele drozsze na polska kieszen niz tu u nas czy w Anglii na warunki angielskie. To prawda? Np teraz jest semi-annual sale w VS i mozna kupic fajny zestaw perfum VS z roznymi balsamami i dorzucic do tego jakis fajny upominek za $40. Za taka sama cene moge kupic zestaw kosmetykow z Lancome w stylu puder, blyszczyk, zmywacz do makijazu i jakies kremiki. A slyszalam ze podobno w Polsce to sa drogie produkty z wyzszej polki?
Bardzo podoba mi sie tez pomysl z Bath and Body Works widzialam na filmikach youtube ze to tez sa porzadane produkty w polsce. a co z Yankee Candles? mozna je dostac w polsce ludzie je lubia? Dzieki

A tak apropo Lusha, to co na przyklad? te bomby do kapieli? Ja mialam swojego czasu obsesje na punkcie Lush i na urodziny dostawalam karty podarunkowe na zakupy tam. Ale wydaje mi sie, ze niesttey to nie na moj budzet bo kilka ☠☠☠☠☠☠☠ek tam to =$50

Edytowane przez Floridzianka
Czas edycji: 2017-06-09 o 12:48
Floridzianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-09, 13:54   #9
201712071518
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 11 487
Dot.: Jakie prezenty przywozicie do Polski?

Cytat:
Napisane przez Floridzianka Pokaż wiadomość
Dzieki za odpowiedzi podsunelyscie mi naprawde fajne pomysly. Podoba mi sie pomysl z kupieniem jakies koszulki koszykarskiej czy footbolowej dla nastolatka. Czy sa jakies konkretne druzyny ktore sa popularne w Polsce? Tutaj kibicuje sie tej druzynie gdzie sie mieszka

Resees, oreo i rozne inne slodycze wysylam zawsze w paczce na swieta ale jakos dzieciaki nie sa nigdy zachwycone Nie cierpia Hersheys, to juz wiem ale jakos nie blagaja mnie zebym im wyslala wiecej czegos tam, chyba tylko bylo wrazenie pod wplywem M&Msow z maslem orzechowym
Moja rodzina jest taka ze oni nic nie chca. A jak juz cos zechca to z reguly nie moge tego tutaj dostac, np kiedys zapytali mnie sie o jakies klocki Lego z jakiejs tam serii co nie bylo w Polsce i jak zajrzalam na strony sklepow z zabawkami tez wcale tego u nas nie bylo co moglo wynikac z tego, jak mowicie, ze to nie amerykanska firma.
Jestem z dosc duzego miasta na zachodzie wiec mamy daleko do VS, ale z tego co mi kiedys kolezanka mowila to rzeczy w VS sa o wiele drozsze na polska kieszen niz tu u nas czy w Anglii na warunki angielskie. To prawda? Np teraz jest semi-annual sale w VS i mozna kupic fajny zestaw perfum VS z roznymi balsamami i dorzucic do tego jakis fajny upominek za $40. Za taka sama cene moge kupic zestaw kosmetykow z Lancome w stylu puder, blyszczyk, zmywacz do makijazu i jakies kremiki. A slyszalam ze podobno w Polsce to sa drogie produkty z wyzszej polki?
Bardzo podoba mi sie tez pomysl z Bath and Body Works widzialam na filmikach youtube ze to tez sa porzadane produkty w polsce. a co z Yankee Candles? mozna je dostac w polsce ludzie je lubia? Dzieki

A tak apropo Lusha, to co na przyklad? te bomby do kapieli? Ja mialam swojego czasu obsesje na punkcie Lush i na urodziny dostawalam karty podarunkowe na zakupy tam. Ale wydaje mi sie, ze niesttey to nie na moj budzet bo kilka ☠☠☠☠☠☠☠ek tam to =$50
z tego co wiem to nie - no może oprocz Washington Wizzards bo tam gra Gortat. zawsze mozna kupic koszulke druzyny mistrzowskiej

Wg mnie tak.
Poza tym wydaje mi się, że kosmetyki pielegnacyjne z VS są bezpieczniejsze niż kosmetyki do makijazu bo nie wiesz czy na 100% komus podpasuje odcien czy konsystencja pudru/szminki.

Na polską kieszen produkty YC (moze poza woskami) są wg mnie bardzo drogie.
W outlecie (TK maxxx) świece 400g YC to ok 80 pln (w internecie nawet drozej)
201712071518 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-11, 18:25   #10
201706260915
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 32
Dot.: Jakie prezenty przywozicie do Polski?

Cytat:
Napisane przez Floridzianka Pokaż wiadomość
A tak apropo Lusha, to co na przyklad? te bomby do kapieli? Ja mialam swojego czasu obsesje na punkcie Lush i na urodziny dostawalam karty podarunkowe na zakupy tam. Ale wydaje mi sie, ze niesttey to nie na moj budzet bo kilka ☠☠☠☠☠☠☠ek tam to =$50
Ja zawsze przywożę najładniejsze bomby do kąpieli, jeśli ktoś ma wannę. Jak nie, to maski do twarzy albo włosów, są cudowne

Hmmm generalnie myślę, że warto celować w marki, które w Polsce są koszmarnie drogie w porównaniu z USA (jak Yankee Candle). Jedzenia bym nie zwoziła, skoro wysyłasz w paczkach, tym bardziej, że "typowo amerykańskie" rzeczy mogą być obrzydliwe dla nieprzyzwyczajonych jednak .

Dla dwunastolatka bym podpytała rodziców czym się interesuje - gadżety związane z serialami itd. są często tańsze zagranicą niż w Polsce, a o wiele fajniejsze, więc może akurat.
201706260915 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-13, 21:04   #11
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Jakie prezenty przywozicie do Polski?

To zalezy co oni kupuja Ci w prezencie i jakie wysylaja paczki.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-07-27, 09:05   #12
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Jakie prezenty przywozicie do Polski?

Kupuję ewentualnie tylko coś rodzicom, zazwyczaj na tutejszych wyprzedażach ( głównie ubrania ), nic poza tym.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-07-27 10:05:10


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:28.