Ślub i wesele bez dzieci - Strona 9 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-08-10, 15:21   #241
Oliath
Zakorzenienie
 
Avatar Oliath
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 5 015
Dot.: Ślub i wesele bez dzieci

Cytat:
Napisane przez WJMagdalena Pokaż wiadomość
Mam pewną propozycję - aby, jak to môwią był „wilk syty i owca cała” - w jakiś czas po weselu urządzić mały kinderbal dla dzieci, np na parę godzin po południu ?

Wiadomo duże wesele, hałas, alkohol - to nie impreza dla małych dzieci . A tak - myślę, że rodzina byłaby zadowolona !!! Pozdrawiam najmilej !!!
No i zawsze jakiś pomysł konstruktywny, a nie skakanie sobie do oczu o cudze wesela
Cytat:
Napisane przez patusiaa23 Pokaż wiadomość
Kindersral. A tydzień później grilla dla niezaproszonych kuzynów, za dwa tygodnie pizza z sąsiadami.
[1=43f4c6e05089aac1c48e760 c19dfc261ffa43875_6583838 01b065;88849333]Treść usunięta[/QUOTE]

Chamsko najeżdżacie na dziewczynę, która na Wizażu jest nowa, niczego złego nie miała na myśli, ba! nawet nie opowiada się po żadnej stronie, tylko rzuca pomysł, może dla kogoś akurat spoko fajny. Drwiny i kpiny pięć komentarzy niżej nawet, brawo.

Pomijam, że dopiero czytając komentarze ogarnęłam (po kilku latach!!!), że na ostatnie wesele byłam zaproszona bez dzieci - a trochę ich mam i słuchajcie, serio NIE ZAUWAŻYŁAM zostały z dziadkami, my się cudnie bawiliśmy, wesele było piękne, pół-na-pół rodzinne i dla przyjaciół państwa młodych, takie w stylu boho <3 I właśnie ci młodzi, nasi przyjaciele, organizowali je totalnie wg swoich wyobrażeń, a nazajutrz była zaplanowana RODZINNA impreza dla babć, ciotek, dzieci i innych osób, które mogłyby zostać stratowane na parkiecie lub doznać zawału na widok świadków w strojach casual .
Więc co takiego straszliwego w tym kinderbalu dostrzegacie, jeśli ktoś tak chce?
To już inne "chcenie" niż chcenie z dziećmi albo chcenie bez dzieci?
__________________
Iza
Diablicja
Lilo
Kubulek
Oliath jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-10, 16:47   #242
this_witch
whatever
 
Avatar this_witch
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 7 248
Dot.: Ślub i wesele bez dzieci

Cytat:
Napisane przez Oliath Pokaż wiadomość

Więc co takiego straszliwego w tym kinderbalu dostrzegacie, jeśli ktoś tak chce?
To, że mało kto planując ślub i wesele aż tak bardzo przejmuje się uwzględnieniem dzieci w rodzinie czy wśród znajomych, żeby specjalnie stawać na głowie i organizować im dodatkową zabawę, żeby nie czuły się pominięte. Albo je zaprasza na wesele albo nie. Tyle.
Ja nie wiem, może mam jakiś dziwnych znajomych, ale nawet dzieciaci uważają, że dzieci nie muszą koniecznie brać udziału w każdym aspekcie życia dorosłych. Dzieci mają swoje imprezy (jakieś urodziny, bale przebierańców itd), dorośli mają swoje. Wesele to z założenia dorosła impreza, organizowana przez dorosłych, dla dorosłych. Jak ktoś dodatkowo ma ochotę zaprosić ich z dziećmi, to luz, ale ostatnimi czasy obserwuję, że dzieci, nawet zaproszone, zostają w domu. Dla rodziców to też super okazja żeby pobawić się razem, bez konieczności ciągłego uważania na bombla. Tak samo nikt nie ciąga dzieci na domówki z alkoholem czy na drinki do pubu.
this_witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-10, 17:41   #243
43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 7 306
Dot.: Ślub i wesele bez dzieci

Treść usunięta

Edytowane przez 43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065
Czas edycji: 2023-12-05 o 01:16
43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-10, 18:03   #244
0fb2986dc06479a38c396fe4ec3c7ea3bc36c306_6584d2a18ec99
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-11
Wiadomości: 1 805
Dot.: Ślub i wesele bez dzieci

bo dzieci nie mozna nie lubic, bo to wtedy dyskryminacja i traktowanie przedmiotowo jak, cytuje, klopot i niewygodny dodatel do doroslych


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
0fb2986dc06479a38c396fe4ec3c7ea3bc36c306_6584d2a18ec99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-10, 18:20   #245
evonla
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 1 114
Dot.: Ślub i wesele bez dzieci

Zastanawiam się co jeszcze tutaj wizażanki wymyślą, było już potrącanie z kopert gotówki na rzecz wynajęcia niańki dla bombelka, animatorzy, teraz kinderbal? Co jeszcze? Może wynajęcie przez młodych klauna, który będzie dmuchał baloniki i zawijał je w wybrane przez bombelki zwierzątka? Absurd goni kolejny absurd..
evonla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-10, 18:28   #246
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Ślub i wesele bez dzieci

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-12 o 22:21
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-10, 18:49   #247
evonla
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 1 114
Dot.: Ślub i wesele bez dzieci

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
W sumie masz rację, goście będą wtedy mogli mniej włożyć do kopertki skoro już i tak sponsorują Młodym całe wesele..
evonla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-08-11, 06:32   #248
Oliath
Zakorzenienie
 
Avatar Oliath
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 5 015
Dot.: Ślub i wesele bez dzieci

[1=43f4c6e05089aac1c48e760 c19dfc261ffa43875_6583838 01b065;88850045]Treść usunięta[/QUOTE]

Oczywiście, że organizowanie własnego wesela pod cudze dzieci (czy kogokolwiek innego) jest bez sensu.
Zapraszanie "bo wypada" jest bez sensu - ja nawet własnej chrzestnej (siostra mamy) nie zaprosiłam, bo nie przepadałam za nią .
Organizowanie kinderbalu czy urządzanie równoległej imprezy dla nieletnich "na siłę" też jest bez sensu.
Ale bez sensu nie jest samo działanie jako takie, tylko robienie czegoś WBREW SOBIE.

Bo jeśli ktoś intencjonalnie nie zaprasza dzieci albo dziadków, ale CHCE pójść na kompromis w postaci kinderbalu czy przyjęcia dzień później (np. dla niezaproszonych na właściwą ceremonię) - to po co wartościować ten pomysł negatywnie (absurd, cyrk, zaproś może jeszcze sąsiadów i wizażanki, etc.)? Dla kogoś absurd, dla innego złoty środek, moim zdaniem pomysł jak każdy inny (czyli jak np. niezapraszanie dzieci w ogóle, zapraszanie 300 osób "bo wypada", zapraszanie tylko przyjaciół albo ślub tylko ze świadkami).
No ale ja ogólnie bezkonfliktowa i tolerancyjna jestem, taka chodząca empatia

Ta dziewczyna kończy post słowami "Pozdrawiam najmilej", a w odpowiedzi szydera, ironia, pogarda, no po prostu smutno czytać
__________________
Iza
Diablicja
Lilo
Kubulek

Edytowane przez Oliath
Czas edycji: 2021-08-11 o 06:38
Oliath jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-11, 06:44   #249
e36b38c1b02253f65e484b4d30ebb09d9d5f8578_646d4571ebe9e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 892
Dot.: Ślub i wesele bez dzieci

1. Kinderbal nie został wyśmiany sam w sobie, tylko głupie propozycje organizacji kinderbalu, kiedy państwo młodzi go finansować ani organizować nie chcą.

2. Wszelkie uszczypliwe komentarze zostały wywołane przez osoby niepotrafiące zrozumieć, że nie jest się przyspawanym do bombla, a ktoś może go o zgrozo nie lubić albo po prostu nie chcieć dzieci na swoim ślubie.

3. Brak zrozumienia dla prawa młodych do zorganizowania ślubu według wlasnego pomysłu. Ktoś nie chce chrzestnej, której nie lubi, ktoś nie chce dzieci. Ktoś zrobi wesele bez dzieci, zażyczy sobie gości w niebieskich sukienkach, zrobi wesele weganskie, w strojach z gwiezdnych wojen lub z odegraniem scenki ze Śnieżki i krasnoludków. Krytyka tego jest po prostu nie na miejscu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
e36b38c1b02253f65e484b4d30ebb09d9d5f8578_646d4571ebe9e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-11, 07:12   #250
Oliath
Zakorzenienie
 
Avatar Oliath
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 5 015
Dot.: Ślub i wesele bez dzieci

[1=e36b38c1b02253f65e484b4 d30ebb09d9d5f8578_646d457 1ebe9e;88850551]1. Kinderbal nie został wyśmiany sam w sobie, tylko głupie propozycje organizacji kinderbalu, kiedy państwo młodzi go finansować ani organizować nie chcą.

2. Wszelkie uszczypliwe komentarze zostały wywołane przez osoby niepotrafiące zrozumieć, że nie jest się przyspawanym do bombla, a ktoś może go o zgrozo nie lubić albo po prostu nie chcieć dzieci na swoim ślubie.

[/QUOTE]

To ja chyba inny wątek czytam. W tym, który czytam, sam pomysł kinderbalu wywołał natychmiast lawinę drwin.
Btw. samo słowo bombel/ bombelki już jest nacechowane negatywnie
__________________
Iza
Diablicja
Lilo
Kubulek
Oliath jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-11, 07:20   #251
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Ślub i wesele bez dzieci

Początkowo moje wesele miało być tylko obiadem z tortem i kawą. I na taką uroczystość zapraszaliśmy gości. Tak jak pisałam, jedynym dzieckiem miała być moja siostrzenica, która miała rok w tamtym czasie.
Zapraszaliśmy wujostwo tz i w zaproszeniu było wyraźnie napisane, że zapraszamy X i Y Nowaków. Małżeństwo ma 3 dzieci, w tym jedno 16 letnie. I ciotka mówi "o Julka się ucieszy!" ja mówię, że to tylko obiad i kawa i ciasto, nie będzie żadnych zabaw, atrakcji, tylko 2-3 h siedzenia, nie zapraszamy dzieci. A typiara "o nie, to co my zrobimy z Julcią?". Ja myślę o kurcze może Julcia to jakieś małe dziecko (w życiu tych ludzi nie widziałam, pierwszy raz w życiu), w sensie ma jakieś 3-5 lat? A tu wchodzi dziewczyna do pokoju, 12 lat
Finalnie potwierdzili przyjście, a pół godziny przed ślubem teściowa zadzwoniła gdzie są, a oni, że nie przyjdą.

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-08-11, 10:22   #252
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Ślub i wesele bez dzieci

Masakra co się dalej odwala na tym wątku i to już bez mojego słynnego udziału; pomijam że to do czego odnosiłam się to wyłącznie nietraktowanie dzieci jako rodziny; i dyskryminacja z tego tytułu a nie rzekomy przymus zapraszania bądź nie jakiejś grupy gości. Jak dla mnie to sobie można nie zapraszać nawet pana młodego czy to nie było jasne? Najwyraźniej nie.

A tak z innej beczki jak para młoda ma już swoje dzieci, wspólne albo z wcześniejszych związków to oczywiście taki potomek tez nie idzie bo to impreza dla dorosłych. Czy idzie ale dzieci kuzynów to już nie. Czy może jednak nie dostanie zaproszenia na wesele rodziców.

---------- Dopisano o 11:22 ---------- Poprzedni post napisano o 11:17 ----------

Cytat:
Napisane przez trusa Pokaż wiadomość
Chyba trzeba się zastanowić czy się dzieci traktuje podmiotowo, jak ludzi którymi są, których się kocha jak innych członków rodziny, czy jak przedmiot, kłopot, niewygodny dodatek do dorosłych. Wychodzi na to, że Pani syn z przyszła żoną prezentują to drugie podejście. Rozumiem, że Pani wyrzuty sumienia biorą się ze świadomości, że Pani dziecko ma taką jednak mocno egocentryczną postawę. Rodzina to widzi i dziwi się, jest im przykro, że ich dzieci, które bardzo kochają zostały zdyskryminowane, wykluczone z grona członków rodziny. Stąd wynikają ich, moralnie rzecz biorąc, raczej słuszne pretensje. Ja na ich miejscu po prostu bym nie przyszła, bo jeśli ktoś każe mi wybierać miedzy moim dzieckiem a imprezą, to wybór jest oczywisty. Tylko nikt nie powinien drugiego człowieka stawiać w takiej sytuacji. I chyba o to się właśnie rozchodzi.
No dokładnie o to chodzi, jako gość jeśli uważasz że względem Twoich dzieci zapraszający popełnia afront to możesz po prostu nie iść i zresztą nie ukrywać swojego zdania.

Ale o to najwyraźniej mają największy ból 4 liter panie tutaj zgromadzone, że osoba A może wymyślić sobie dowolną wizję wesela, a osoba B może ocenić pomysły osoby A jako ''chyba ta A na głowę upadła'', włożyć to zaproszenie głęboko i olać taką PMkę.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-11, 10:30   #253
patusiaa23
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 3 713
Dot.: Ślub i wesele bez dzieci

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość

A tak z innej beczki jak para młoda ma już swoje dzieci, wspólne albo z wcześniejszych związków to oczywiście taki potomek tez nie idzie bo to impreza dla dorosłych. Czy idzie ale dzieci kuzynów to już nie. Czy może jednak nie dostanie zaproszenia na wesele rodziców.
@PrincessMadleine juz na to odpowiedziala.
patusiaa23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-11, 10:31   #254
patusiaa23
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 3 713
Dot.: Ślub i wesele bez dzieci

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
Ale o to najwyraźniej mają największy ból 4 liter panie tutaj zgromadzone, że osoba A może wymyślić sobie dowolną wizję wesela, a osoba B może ocenić pomysły osoby A jako ''chyba ta A na głowę upadła'', włożyć to zaproszenie głęboko i olać taką PMkę.
Bzdura, lwia większość powiedziała, ze jak chce sie za to obrazic czy olac, to trudno. Lepszy gosc nieobecny niz nadasany.
patusiaa23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-11, 10:31   #255
this_witch
whatever
 
Avatar this_witch
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 7 248
Dot.: Ślub i wesele bez dzieci

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość

A tak z innej beczki jak para młoda ma już swoje dzieci, wspólne albo z wcześniejszych związków to oczywiście taki potomek tez nie idzie bo to impreza dla dorosłych. Czy idzie ale dzieci kuzynów to już nie. Czy może jednak nie dostanie zaproszenia na wesele rodziców.
Czasem idzie, czasem nie idzie. Znam przypadki, że dziecko państwa młodych nie było zaproszone. Koniec świata, co nie?
Raczej zależy od wieku dziecka, ale wyobrażam sobie, że dla pm własne, małe, niekumate do końca dziecko to jeszcze więcej zamieszania niż cudze. Niektóre dzieci nawet pomimo obecności ciotek czy dziadków są tak sklejone z mamą, że pmka by nawet nie miała czasu spokojnie zjeść czy potańczyć. Więc jak najbardziej rozumiem taką decyzję.
this_witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-11, 10:41   #256
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Ślub i wesele bez dzieci

Cytat:
Napisane przez patusiaa23 Pokaż wiadomość
Bzdura, lwia większość powiedziała, ze jak chce sie za to obrazic czy olac, to trudno. Lepszy gosc nieobecny niz nadasany.
I tak czysto hipotetycznie gdybyś miała świadomość że grupa gości która oleje Twoje wesele na wyłącznie Twoich warunkach będzie niemała widziałabyś sens robienia takiego wesela? Retoryczne.

---------- Dopisano o 11:41 ---------- Poprzedni post napisano o 11:39 ----------

Cytat:
Czasem idzie, czasem nie idzie. Znam przypadki, że dziecko państwa młodych nie było zaproszone. Koniec świata, co nie?
Raczej zależy od wieku dziecka, ale wyobrażam sobie, że dla pm własne, małe, niekumate do końca dziecko to jeszcze więcej zamieszania niż cudze. Niektóre dzieci nawet pomimo obecności ciotek czy dziadków są tak sklejone z mamą, że pmka by nawet nie miała czasu spokojnie zjeść czy potańczyć. Więc jak najbardziej rozumiem taką decyzję.
Nie wiem czy koniec świata; ojej, ojoj; jest coś dziwacznego w niezaproszeniu własnych dzieci na świętowanie własnego zawarcia małżeństwa ale co kto lubi. Co rodzina to jakieś relacje, w tym toskyczne bywają również.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-11, 10:43   #257
patusiaa23
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 3 713
Dot.: Ślub i wesele bez dzieci

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
I tak czysto hipotetycznie gdybyś miała świadomość że grupa gości która oleje Twoje wesele na wyłącznie Twoich warunkach będzie nie miała widziałabyś sens robienia takiego wesela? Retoryczne.[COLOR="Silver"]
Retorycznie czy hipotetycznie czy nie, to nie rozumiem Twojej składni.

---------- Dopisano o 09:43 ---------- Poprzedni post napisano o 09:42 ----------

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
Nie wiem czy koniec świata; ojej, ojoj; jest coś dziwacznego w niezaproszeniu własnych dzieci na świętowanie własnego zawarcia małżeństwa ale co kto lubi. Co rodzina to jakieś relacje, w tym toskyczne bywają również.
Biegła psychoterapeutka orzekła xD
patusiaa23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-11, 10:44   #258
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Ślub i wesele bez dzieci

Cytat:
Napisane przez patusiaa23 Pokaż wiadomość
Retorycznie czy hipotetycznie czy nie, to nie rozumiem Twojej składni.

---------- Dopisano o 09:43 ---------- Poprzedni post napisano o 09:42 ----------



Biegła psychoterapeutka orzekła xD
Poprawiłam zwykły błąd translacji specjalnie dla Ciebie; ale ogólnie widać że tęskniłyście i bardzo wam brakowało dopływu nowej krwi.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-11, 10:45   #259
patusiaa23
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 3 713
Dot.: Ślub i wesele bez dzieci

Przypisujesz sobie zdecydowanie zbyt dużą rolę na tym forum
patusiaa23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-08-11, 10:49   #260
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Ślub i wesele bez dzieci

Cytat:
Napisane przez patusiaa23 Pokaż wiadomość
Przypisujesz sobie zdecydowanie zbyt dużą rolę na tym forum
jak nie będziecie reagować, to się w końcu znudzi







tak w sumie działa pies mojej przyjaciółki. będzie zaczepiał w nieskończoność, chyba że się go zleje totalnie - po kilkunastu próbach odpuszcza
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-11, 10:51   #261
this_witch
whatever
 
Avatar this_witch
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 7 248
Dot.: Ślub i wesele bez dzieci

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
Nie wiem czy koniec świata; ojej, ojoj; jest coś dziwacznego w niezaproszeniu własnych dzieci na świętowanie własnego zawarcia małżeństwa ale co kto lubi. Co rodzina to jakieś relacje, w tym toskyczne bywają również.
Dziecko może wziąć udział w ceremonii ślubu, ale jaki jest sens jego bycia na weselu rodziców, kiedy to dziecko na przykład roczne albo dwuletnie? Nawet tego nie zapamięta, a przy okazji panna młoda się nawet nie pobawi przez pierwsze x godzin zanim dziecko uśpi (dzieci są różne, jedno będzie grzecznie siedzieć z babcią, a drugie będzie płakać do mamy, która jest w zasięgu wzroku). No faktycznie super opcja, nie móc się skupić na własnym weselu.
Na pewno będzie potrzebować terapii po tym toksycznym traktowaniu
this_witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-11, 10:55   #262
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Ślub i wesele bez dzieci

Cytat:
Napisane przez this_witch Pokaż wiadomość
Dziecko może wziąć udział w ceremonii ślubu, ale jaki jest sens jego bycia na weselu rodziców, kiedy to dziecko na przykład roczne albo dwuletnie? Nawet tego nie zapamięta, a przy okazji panna młoda się nawet nie pobawi przez pierwsze x godzin zanim dziecko uśpi (dzieci są różne, jedno będzie grzecznie siedzieć z babcią, a drugie będzie płakać do mamy, która jest w zasięgu wzroku). No faktycznie super opcja, nie móc się skupić na własnym weselu.
Na pewno będzie potrzebować terapii po tym toksycznym traktowaniu
moja kuzynka ostatnio miała ślub z udziałem swojej prawie 2 letniej córki.
całą ceremonię ślubu mała przeryczała pod kościołem, bo ona wcale nie chciała siedzieć z babcią i ciocią, a z mamą i tatą na środku kościoła. calusieńką mszę przeryczała

no i co ma wtedy ta matka-panna młoda zrobić? wziąć dziecko do siebie i się nim zajmować? przerwać mszę? siedzieć i słuchać jak jej dziecko wyje?

tutaj jedna z ciotek wyszła z małą na zewnątrz i tam się dantejskie sceny odstawiały. ale kobieta chyba nie była świadoma, że nie odeszła wystarczająco daleko, bo cały ten ryk było słychać w kościele.
nie chciałabym być na miejscu panny młodej/matki
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-11, 11:08   #263
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Ślub i wesele bez dzieci

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
jak nie będziecie reagować, to się w końcu znudzi

tak w sumie działa pies mojej przyjaciółki. będzie zaczepiał w nieskończoność, chyba że się go zleje totalnie - po kilkunastu próbach odpuszcza
Zgłosiłam porównywanie usera do psa.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-11, 11:08   #264
this_witch
whatever
 
Avatar this_witch
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 7 248
Dot.: Ślub i wesele bez dzieci

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
moja kuzynka ostatnio miała ślub z udziałem swojej prawie 2 letniej córki.
całą ceremonię ślubu mała przeryczała pod kościołem, bo ona wcale nie chciała siedzieć z babcią i ciocią, a z mamą i tatą na środku kościoła. calusieńką mszę przeryczała

no i co ma wtedy ta matka-panna młoda zrobić? wziąć dziecko do siebie i się nim zajmować? przerwać mszę? siedzieć i słuchać jak jej dziecko wyje?

tutaj jedna z ciotek wyszła z małą na zewnątrz i tam się dantejskie sceny odstawiały. ale kobieta chyba nie była świadoma, że nie odeszła wystarczająco daleko, bo cały ten ryk było słychać w kościele.
nie chciałabym być na miejscu panny młodej/matki
No właśnie o takie sytuacje bym się obawiała. Ślub to jednak wydarzenie przede wszystkim pomiędzy dwiema osobami go zawierającymi, nawet mając dzieci, nie widzę w tym nic dziwnego że przy takiej okazji pm chcieliby się skupić przede wszystkim na sobie jeżeli mają takie życzenie spędzić ten dzień bez dzieci. Tak samo nie widzę nic dziwnego czy toksycznego w tym, że para chce sobie wyjechać na wakacje bez dzieci albo wyjść na kolację czy spacer tylko we dwoje albo tylko z dorosłymi. Wtedy też dzieciom może być przykro. Dla mnie to zdrowe i normalne, że dorośli mają swój świat i swoje wydarzenia, a nie wszystko się kręci wokół bombli, dorosną to zrozumieją
this_witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-11, 11:09   #265
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Ślub i wesele bez dzieci

Cytat:
Napisane przez patusiaa23 Pokaż wiadomość
Przypisujesz sobie zdecydowanie zbyt dużą rolę na tym forum
No chyba jednak nie. Widać przecież.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-11, 11:11   #266
this_witch
whatever
 
Avatar this_witch
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 7 248
Dot.: Ślub i wesele bez dzieci

Hutaj, nie przesadzasz trochę? Sama dostawałaś ostrzeżenia za dużo gorsze teksty personalne i wtedy się broniłaś, że jak się czujemy urażone, że to o nas, to już nasza fiksacja.
this_witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-11, 11:22   #267
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Ślub i wesele bez dzieci

BARDZO PROSZĘ o stonowanie dyskusji.
Z porównaniami proszę ostrożnie, choć rozumiem, że w porównaniu do psa koleżanki chodziło o modus operandi a nie do porównania usera do psa.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!

Edytowane przez Mijanou
Czas edycji: 2021-08-11 o 11:29
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-11, 11:59   #268
e36b38c1b02253f65e484b4d30ebb09d9d5f8578_646d4571ebe9e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 892
Dot.: Ślub i wesele bez dzieci

Cytat:
Napisane przez this_witch Pokaż wiadomość
Hutaj, nie przesadzasz trochę? Sama dostawałaś ostrzeżenia za dużo gorsze teksty personalne i wtedy się broniłaś, że jak się czujemy urażone, że to o nas, to już nasza fiksacja.
Zastanawiam się, czy zgłosić chamskie przekręcanie mojego nicku

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
e36b38c1b02253f65e484b4d30ebb09d9d5f8578_646d4571ebe9e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-11, 12:19   #269
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Ślub i wesele bez dzieci

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
Zgłosiłam porównywanie usera do psa.
odpstęp w poście chyba był wystarczający aby się zorientować że to dygresja do tematu. ale jak jesteś przewrażliwiona to spoko, zgłaszaj

---------- Dopisano o 13:19 ---------- Poprzedni post napisano o 13:18 ----------

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
BARDZO PROSZĘ o stonowanie dyskusji.
Z porównaniami proszę ostrożnie, choć rozumiem, że w porównaniu do psa koleżanki chodziło o modus operandi a nie do porównania usera do psa.
owszem. celowo dałam tam spory odstęp i biały kolor aby podkreślić dygresję
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-11, 12:20   #270
Overcooked
Wtajemniczenie
 
Avatar Overcooked
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 2 508
Dot.: Ślub i wesele bez dzieci

Zespół rockowy robi jubileuszowy koncert z pompą, alkohol, przekleństwa, rubaszność ect. i ogłasza wstęp +18. Ale roszczeniowe fanki-matki żądają zaproszeń za free dla bombelków bo dyskryminacja młodszych fanów, nie pomyśleli że nie mają gdzie zostawić dzieci idąc na koncert (a przecież koncerty na dni miasta były rodzinne i inni jakoś potrafią zorganizować, dla mnie koncert jest rodzinną imprezą) i ogólnie brak szacunku! Artyści powinni urządzać w ramach kompromisu ugrzeczniony kinderbal po imprezie? Wybrać scenę tak by był kącik dla bombelków z animatorem, inną muzyką bo bomelki muszą oglądać na telebimie ich kreacje w czasie rzeczywistym oraz uczestniczyć od małego we wszelkich wydarzeniach? Od kiedy kompromis polega na tym że ktoś bez jakiegokolwiek taktu przychodzi z żądaniami z kosmosu więc druga strona ma dbać o dyplomację i stawiać na głowie żeby drugiemu dogodzić i "nie robić kwasu". To jak grozić natychmiastowym ukradzeniem 200zł ("bo inaczej się obrażę i będę obgadywać") i doradzać kompromis oddania 100zł żeby "wyjść z twarzą".
Overcooked jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-08-14 21:05:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:18.