Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V - Strona 86 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2021-10-22, 20:59   #2551
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Jej system solo i rozbudowany o elementy budowy ciała ma o wiele więcej sensu niż łączenie go z Kibbe. On teraz polega raczej na dopasowaniu do siebie (twarzy i ciała) konkretnych estetyk, które
1. nie podlegają aż takim wahaniom modowym jak style, na których bazuje np analiza Truth is beauty
2. są konkretniejsze niż analiza Kibbe, bo Kibbe to bardzo ogólnie pojęte linie i budowanie outfitu




W zasadzie tylko po angielsku.

Pierwsze źródło to jego zamknięta grupa na FB Strictly Kibbe. Niektóre z nas do niej należą.
Plusy: udziela się tam sam autor, a więc info z pierwszej ręki. Minusy: trzeba długo czekać na przyjęcie, bo zajmuje się tym tylko jedna moderatorka.
Kibbe nie ustala niczyjego typu po zdjęciach, a jedynie może dać wskazówki.
Jest to długotrwały proces polegający na różnego rodzaju ćwiczeniach.
Kibbe ma bardzo rozwlekły i enigmatyczny (moim zdaniem też pretensjonalny) sposób pisania, więc jak ktoś lubi konkrety, to nie jest dla niego.
Grupa nie jest od poddawania w wątpliwość różnych elementów systemu ani krytyki.


Drugie źródło na FB to Freely Kibbe - są to osoby, które odeszły z ww grupy, bo im tam różne rzeczy nie pasowały. Chyba nie trzeba czekać na przyjęcie.

Reddit i podreddit r/Kibbe KLIK.
A które Ethereale estetycznie najbardziej Cię pociągają?
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-10-23, 01:14   #2552
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Wróciłam szperać u Grety pod kątem suchych opisów Ethereali ale weszłam na Kibbe i poza wzrostem zgadzam się najbardziej z SD, a prawie mieszcząc się w widełki wzrostu w DC.
W pewnych krojach DC jak i G wyglądam karykaturalnie. Jak nic w 3/4 krojów SD, również. Część rzeczy DC i G się pokrywa i to te, w których mi.. najlepiej. Jednak przewaza wciąż DC.

W G ręce i nogi powinny być dość długie - moje są zdecydowanie krótkie.
Biodra - proste, wąskie, chłopięce... no nijak mi nie można tego zarzucić
Biust mały lub średni... też nie bardzo
Nos średniej wiekości lub mały - przed wypadkiem miałam nos jak Agnieszka Włodarczyk - zadarty i lekko wygięty w zgarbiony łuk
Kości policzkowe widoczne tylko przy niskiej wadze - moje widać przy 60kg

Dalej:
ostre wykończenia dołem (górą opcjonalnie) - absolutnie nie, bo to by przyciągało uwagę do dysproporcji sylwetki
wiązania pod szyją - tutaj też wyglądam fatalnie
Obniżony stan - to byłby u mnie cyrk
I ta długość mini... w pewnych zestawach przejdzie, ale nie jest to mój first choice. Gdybym mogła, wszystko nosiłabym "w kolano", albo midi z głębokim rozporkiem na udzie. Te długości grają mi z proporcjami sylwetki.

W biżuterii G zginę, w DC zawsze sama się wpasowywałam.

Przyglądam się jeszcze propozycjom strojów i to, co jest w katalogu DC (łącznie z przykładami aktorek) leży na mnie o wiele lepiej niż z pakietu G. Albo mi się bardziej podoba Jednak kiedy patrzę na przedstawicielki... to nie widzę swojej buzi ani w G (zbyt infantylna, słodka uroda, ale... myślę, ze miałam podobną mając lat 20+), ani w DC (zbyt chłodna i dystyngowana). Twarz mam najbardziej SD, makijaż SD wypada najlepiej.

Z opisów Ethereali pasuję między Alabastrowym, a Mahoniowym.

Scio me nihil scire
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-10-23, 05:30   #2553
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
Wróciłam szperać u Grety pod kątem suchych opisów Ethereali ale weszłam na Kibbe i poza wzrostem zgadzam się najbardziej z SD, a prawie mieszcząc się w widełki wzrostu w DC.
W pewnych krojach DC jak i G wyglądam karykaturalnie. Jak nic w 3/4 krojów SD, również. Część rzeczy DC i G się pokrywa i to te, w których mi.. najlepiej. Jednak przewaza wciąż DC.

W G ręce i nogi powinny być dość długie - moje są zdecydowanie krótkie.
Biodra - proste, wąskie, chłopięce... no nijak mi nie można tego zarzucić
Biust mały lub średni... też nie bardzo
Nos średniej wiekości lub mały - przed wypadkiem miałam nos jak Agnieszka Włodarczyk - zadarty i lekko wygięty w zgarbiony łuk
Kości policzkowe widoczne tylko przy niskiej wadze - moje widać przy 60kg

Dalej:
ostre wykończenia dołem (górą opcjonalnie) - absolutnie nie, bo to by przyciągało uwagę do dysproporcji sylwetki
wiązania pod szyją - tutaj też wyglądam fatalnie
Obniżony stan - to byłby u mnie cyrk
I ta długość mini... w pewnych zestawach przejdzie, ale nie jest to mój first choice. Gdybym mogła, wszystko nosiłabym "w kolano", albo midi z głębokim rozporkiem na udzie. Te długości grają mi z proporcjami sylwetki.

W biżuterii G zginę, w DC zawsze sama się wpasowywałam.

Przyglądam się jeszcze propozycjom strojów i to, co jest w katalogu DC (łącznie z przykładami aktorek) leży na mnie o wiele lepiej niż z pakietu G. Albo mi się bardziej podoba Jednak kiedy patrzę na przedstawicielki... to nie widzę swojej buzi ani w G (zbyt infantylna, słodka uroda, ale... myślę, ze miałam podobną mając lat 20+), ani w DC (zbyt chłodna i dystyngowana). Twarz mam najbardziej SD, makijaż SD wypada najlepiej.

Z opisów Ethereali pasuję między Alabastrowym, a Mahoniowym.

Scio me nihil scire
SD myślę, że nie będziesz, SD powinno mieć długie ręce i nogi. A rozważyłaś FG jednak? Z Ethereali wychodzi u Ciebie przewaga yang, ale możesz mieć mocny Mahoniowy dający złudzenie posiadania klepsydry. Lady Gaga jest FG i według Grety ma silny Mahoniowy. Avarati, jedna z dziewczyn którą diagnozowała, również. Chociaż jej zdaniem, ma silny kierunek na SD (chyba właśnie przez Mahoniowy i przez Królewski).

Edytowane przez 7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Czas edycji: 2021-10-23 o 05:35
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-10-23, 09:41   #2554
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;88960668]A które Ethereale estetycznie najbardziej Cię pociągają?[/QUOTE]

Jakbyś spytała jakieś 3 lata temu, to bym wskazała jakieś yinowe, pewnie też wietrzny, ale obecnie mój proces identyfikowania się z estetyką yang jest pełny, więc interesują mnie tylko rzeczy, które się w nią wpisują. I tak wybrałabym:

- baśniowy - dotąd kojarzyłam go z SG i TR, ale wg tych nowych opisów ma przewagę yang. Intryguje mnie określenie styl eklektyczny z przewagą elementów Yang, bo to jest mój kierunek estetyczny ostatnio, chociaż na pewno wymaga dużej umiejętności łączenia różnych estetyk, której się dopiero uczę.
Z tego etereala interesują mnie też: proste lub trapezowe fasony, wygodne spodnie w męskim stylu, brak wyraźnie zaznaczonej talii, kaszkiety, wiązania pod szyją, krata, aksamit, sztruks, skóra, oxfordy.
Kolorystyka za to absolutnie nie moja, a szkoda, bo piękna jest. No cóż, mój proces identyfikacji z jasną kolorystyką raczej nigdy się nie dokona no i także u Olgi jest ona elementem yinowych etereali. Z nich to może tylko jakąś ociupinę księżycowego mam, bo szary mi pasuje. I może różany? Chyba ładnie mi w różu.

- karmazynowy - gdybym dobrze wyglądała w czerni, to chyba nosiłabym się ciągle w total black. No ale jest jak jest Tutaj bym wzięła też pewne elementy, całość jest dla mnie zbyt glamour: proste, ukośne, ostre linie, geometria, dopasowane fasony, plisowane spódnice, ostre noski butów.

Przyznaję, że ten nowy system Olgi bardzo mi się podoba. Oferuje też nową perspektywę dla osób takich jak ja, których linie i estetyka zupełnie rozjeżdżają się z pasującą kolorystyką. Przy różanym jest napisane:

Nieprawdą jest, że naszej urodzie służą wszystkie barwy z danej palety. Zdecydowanie ważniejsze jest to, które kolory podkreślają naszą urodę. Najpierw należy wybrać określone kolory, następnie dopiero ustalić ich odcienie, poziom jasności oraz nasycenia. Warto wiedzieć też o tym, że tzw. wyrazista uroda nie zawsze łączy się z wyrazistym typem kolorystycznym (zgrzyt na linii fizjonomia-kolorystyka własna). Szczególnie odnosi się to do typów: Soft Gamine, Flamboyant Gamine, Gamine, Dramatic Classic, Flamboyant Natural, Soft Dramatic i Dramatic. W przypadku tych typów „podkręcanie” waloru danej barwy, czy stosowanie czerni i/lub bieli, najczęściej jest wręcz pożądane.




Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
Wróciłam szperać u Grety pod kątem suchych opisów Ethereali ale weszłam na Kibbe i poza wzrostem zgadzam się najbardziej z SD, a prawie mieszcząc się w widełki wzrostu w DC.
W pewnych krojach DC jak i G wyglądam karykaturalnie. Jak nic w 3/4 krojów SD, również. Część rzeczy DC i G się pokrywa i to te, w których mi.. najlepiej. Jednak przewaza wciąż DC.
A jak Ci idzie z ćwiczeniami że Strictly Kibbe? Coś Ci rozjaśniły?

DC na pewno nie będziesz. Pasowanie pewnych fasonów łączonych z tym typem wynika raczej z tego, że klasyka jest dość uniwersalna i wielu osobom nie będzie szkodzić.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-10-23, 10:08   #2555
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Jakbyś spytała jakieś 3 lata temu, to bym wskazała jakieś yinowe, pewnie też wietrzny, ale obecnie mój proces identyfikowania się z estetyką yang jest pełny, więc interesują mnie tylko rzeczy, które się w nią wpisują. I tak wybrałabym:

- baśniowy - dotąd kojarzyłam go z SG i TR, ale wg tych nowych opisów ma przewagę yang. Intryguje mnie określenie styl eklektyczny z przewagą elementów Yang, bo to jest mój kierunek estetyczny ostatnio, chociaż na pewno wymaga dużej umiejętności łączenia różnych estetyk, której się dopiero uczę.
Z tego etereala interesują mnie też: proste lub trapezowe fasony, wygodne spodnie w męskim stylu, brak wyraźnie zaznaczonej talii, kaszkiety, wiązania pod szyją, krata, aksamit, sztruks, skóra, oxfordy.
Kolorystyka za to absolutnie nie moja, a szkoda, bo piękna jest. No cóż, mój proces identyfikacji z jasną kolorystyką raczej nigdy się nie dokona no i także u Olgi jest ona elementem yinowych etereali. Z nich to może tylko jakąś ociupinę księżycowego mam, bo szary mi pasuje. I może różany? Chyba ładnie mi w różu.

- karmazynowy - gdybym dobrze wyglądała w czerni, to chyba nosiłabym się ciągle w total black. No ale jest jak jest Tutaj bym wzięła też pewne elementy, całość jest dla mnie zbyt glamour: proste, ukośne, ostre linie, geometria, dopasowane fasony, plisowane spódnice, ostre noski butów.

Przyznaję, że ten nowy system Olgi bardzo mi się podoba. Oferuje też nową perspektywę dla osób takich jak ja, których linie i estetyka zupełnie rozjeżdżają się z pasującą kolorystyką. Przy różanym jest napisane:

Nieprawdą jest, że naszej urodzie służą wszystkie barwy z danej palety. Zdecydowanie ważniejsze jest to, które kolory podkreślają naszą urodę. Najpierw należy wybrać określone kolory, następnie dopiero ustalić ich odcienie, poziom jasności oraz nasycenia. Warto wiedzieć też o tym, że tzw. wyrazista uroda nie zawsze łączy się z wyrazistym typem kolorystycznym (zgrzyt na linii fizjonomia-kolorystyka własna). Szczególnie odnosi się to do typów: Soft Gamine, Flamboyant Gamine, Gamine, Dramatic Classic, Flamboyant Natural, Soft Dramatic i Dramatic. W przypadku tych typów „podkręcanie” waloru danej barwy, czy stosowanie czerni i/lub bieli, najczęściej jest wręcz pożądane.






A jak Ci idzie z ćwiczeniami że Strictly Kibbe? Coś Ci rozjaśniły?

DC na pewno nie będziesz. Pasowanie pewnych fasonów łączonych z tym typem wynika raczej z tego, że klasyka jest dość uniwersalna i wielu osobom nie będzie szkodzić.
No bo tak jak mówiłam, często utożsamia się styl romantyczny z jasnymi kolorami, więc trudno pozbyć się skojarzeń Jasnej Wiosny z eteryczną blondynką o kobiecych kształtach i twarzy w której dominuje pierwiastek yin. Jasne Lato - to samo, Greta pierwotnie utożsamiła go z Syrenim który właśnie jest bardzo romantycznym stylem. Teraz jednak odstąpiła od utożsamiania swoich Ethereali z typami kolorystycznymi. Ja Cię osobiście widzę w bardziej stonowanej wersji Energetycznego, a to jest E związany z FG i pierwiastkiem yang. Możliwe, że też będziesz mieć Słoneczny, bo masz faktycznie dostojną urodę i jasną kolorystykę. Francuski - kto wie, jak na typ jasny, naprawdę dobrze znosisz kontrastowe zestawienia.
Mnie się najbardziej podobają:
Karmazynowy - też lubię czerń od stóp do głów i czerwone dodatki, uwielbiam ciemny dramatyczny makijaż (cienie, kolory szminek, itp.), jednak w Karmazynowych wnętrzach czułabym się jak w lochu
Energetyczny - to bardziej kwestia ostatnich miesięcy, bo wcześniej miałam kompletny odwrót od ostrych kolorów. Zauważyłam jednak, że naprawdę dobrze wyglądam ubrana na kolorowo i ostatnio odkryłam, że dobrze mi w szkarłatnej czerwieni, czyli takiej lekko wpadającej w pomarańczowe tony. No i nagle zaczęłam się fascynować umaszczeniem egzotycznych ptaków (papugi, tukany, itp.). Zupełnie w opozycji do tego, jak nasze media i inni ludzie nas kształtują, że w stonowanych i ciemnych kolorach łatwo wyglądać elegancko, że ostre kolory to kicz, jarmark, itp. Tylko, że w stonowanych kolorach jest mi źle, a w zbyt ciemnych od stóp do głów też nie wyglądam najlepiej No i jeśli chodzi o przyrodę, tu natura się nie myli - kolorowe ptaki są piękne, więc dlaczego się nimi nie inspirować
Baśniowy - nie do końca moje kolory, ale ta estetyka głębokiego lasu - uwielbiam
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-10-23, 10:18   #2556
natalcia250
sentimental animal
 
Avatar natalcia250
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 287
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;88959407]Mnie wyszło parę cech Słonecznych (sylwetka), chociaż wcale nie czuję ani nie pociąga mnie ten klimat. Na pewno nie ma u mnie przełożenia na styl. Na szczęście już twarz nie się wpisuje w ten Ethereal Fanki Grety natomiast piszą, że budzi ich respekt, Greta, że to najszlachetniejszy Ethereal. Czy ja wiem... Kwestia gustu raczej. Ja tam wolę Królewski przepych, ale jak ktoś ceni sobie minimalizm w ubiorze, to jego Słoneczny urządzi.
U Ciebie widzę najwięcej Baśniowego i trochę Karmazynowego.[/QUOTE]
słoneczny wygląda bardzo... sterylnie też nie jestem fanką takiej estetyki.

ze wszystkich ethearali najbardziej podoba mi się właśnie Karmazynowy, Baśniowy i może jeszcze Gwiezdny.
co do Baśniowego to bardzo podobają mi się kolory i cały moodboard, ale chętnie zobaczyłabym jakieś codzienne baśniowe outfity, może bez kolorowych rajstop i kaszkietów, ale takie zahaczające o stylistykę steampunkową/wiktoriańską
__________________
You may think he's a sleepy-type guy
Always takes his time
Soon I know you'll be changing your mind
When you've seen him use a gun, boy
When you've seen him use a gun
natalcia250 jest teraz online Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-10-23, 10:30   #2557
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Cytat:
Napisane przez natalcia250 Pokaż wiadomość
słoneczny wygląda bardzo... sterylnie też nie jestem fanką takiej estetyki.

ze wszystkich ethearali najbardziej podoba mi się właśnie Karmazynowy, Baśniowy i może jeszcze Gwiezdny.
co do Baśniowego to bardzo podobają mi się kolory i cały moodboard, ale chętnie zobaczyłabym jakieś codzienne baśniowe outfity, może bez kolorowych rajstop i kaszkietów, ale takie zahaczające o stylistykę steampunkową/wiktoriańską
Sterylnie i tak laboratoryjnie
To prawda, Baśniowy mocno kojarzy mi się z charakteryzacją do teatru dla dzieci lub filmu.
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-10-23, 10:51   #2558
natalcia250
sentimental animal
 
Avatar natalcia250
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 287
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;88961007]Sterylnie i tak laboratoryjnie
To prawda, Baśniowy mocno kojarzy mi się z charakteryzacją do teatru dla dzieci lub filmu.[/QUOTE]

https://www.instagram.com/shirinatra/?hl=pl
czy te stylizację mogą się częściowo wpisywać w Baśniowy?
__________________
You may think he's a sleepy-type guy
Always takes his time
Soon I know you'll be changing your mind
When you've seen him use a gun, boy
When you've seen him use a gun
natalcia250 jest teraz online Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-10-23, 11:01   #2559
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Cytat:
Napisane przez natalcia250 Pokaż wiadomość
https://www.instagram.com/shirinatra/?hl=pl
czy te stylizację mogą się częściowo wpisywać w Baśniowy?
No, nawet bardzo! Głównie Baśniowy retro, ale całość generalnie jest Baśniowa.
Piękne zdjęcia, widać, że mocno czuje ten klimat. I bardzo jej pasuje, nie wygląda jak przebrana (co się często zdarza u dziewczyn stylizujących się na retro). Aż musiałam zaobserwować
Dziewczyna wygląda na Soft Gamine i jest którąś Jesienią (myślę, że Ciepłą), a Baśniowy retro jest wpisany w bazę SG i pierwotnie był utożsamiany z Prawdziwą Jesienią, więc tutaj idealnie wszystko wypływa z siebie.

Edytowane przez 7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Czas edycji: 2021-10-23 o 11:15
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-10-23, 12:38   #2560
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;88960972]Ja Cię osobiście widzę w bardziej stonowanej wersji Energetycznego, a to jest E związany z FG i pierwiastkiem yang. Możliwe, że też będziesz mieć Słoneczny, bo masz faktycznie dostojną urodę i jasną kolorystykę.[/QUOTE]

Z tym Słonecznym to nie wiem. To bym wzięła:
proste, ukośne, ostre linie o zaznaczonych krawędziach, asymetria jako dodatek do symetrii, plisowane spódnice, stójki, kwadratowe dekolty, szpice i kwadratowe noski, brak platform (wyglądam idiotycznie na koturnach i platformach), torebki na bazie prostokąta, geometryczna biżuteria bez ozdobników i kamieni, minimalistyczny makijaż, lekki akcent na oczy i prawie naturalne usta.
Ale ogół czyli jasny monochromatyzm z dodatkiem innego koloru i dużej, złotej biżuterii jakoś niezbyt do mnie przemawia. Ale fakt, że w sumie nie próbowałam za bardzo tego typu zestawień.



[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;88960972]Francuski - kto wie, jak na typ jasny, naprawdę dobrze znosisz kontrastowe zestawienia.
[/QUOTE]

O nim całkiem zapomniałam, ale fakt, że też bym coś stamtąd mogła wziąć.

Brakuje mi chyba pewnych stylistyk, ale one chyba wejdą w skład niektórych E. Np styl marynarski pod Francuski. Ale styl militarny? Albo a la dandys?

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2021-10-23 o 12:39
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-10-23, 12:54   #2561
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Z tym Słonecznym to nie wiem. To bym wzięła:
proste, ukośne, ostre linie o zaznaczonych krawędziach, asymetria jako dodatek do symetrii, plisowane spódnice, stójki, kwadratowe dekolty, szpice i kwadratowe noski, brak platform (wyglądam idiotycznie na koturnach i platformach), torebki na bazie prostokąta, geometryczna biżuteria bez ozdobników i kamieni, minimalistyczny makijaż, lekki akcent na oczy i prawie naturalne usta.
Ale ogół czyli jasny monochromatyzm z dodatkiem innego koloru i dużej, złotej biżuterii jakoś niezbyt do mnie przemawia. Ale fakt, że w sumie nie próbowałam za bardzo tego typu zestawień.





O nim całkiem zapomniałam, ale fakt, że też bym coś stamtąd mogła wziąć.

Brakuje mi chyba pewnych stylistyk, ale one chyba wejdą w skład niektórych E. Np styl marynarski pod Francuski. Ale styl militarny? Albo a la dandys?
Militarny styl to chyba Król i Wietrzny. Dandys to chyba melanż Karmazynowego i Baśniowego.
Z tamtych wymienionych to wydaje mi się, że pasowałoby do Ciebie. Właśnie w Słonecznym byś mogła pogodzić bycie typem jasnym i typem z przewagą yang. Zresztą, z tego co widziałam, chyba preferujesz minimalizm, tak w stroju, jak i w makijażu. Wytyczne dotyczące makijażu w Słonecznym też wydaje mi się, że będą do Ciebie pasować.
Słoneczny Greta pierwotnie utożsamiła z typami czystymi, czego zupełnie nie rozumiem, bo wytyczne dotyczące tego Ethereala zdecydowanie bardziej mi pasują do typów jasnych. I Jasna Wiosna i Jasne Lato wyglądają dobrze w bieli (oczywiście w swoich odcieniach), są zwykle niskokontrastowe (chociaż to sprawa bardziej indywidualna, ale jednak utożsamia się je z niskim zakresem kontrastu), oba też mogą nosić złotą biżuterię. Nawet klimat zdjęć które Greta umieściła w kolażu, kojarzy mi się z początkiem lata, czy ogólnie może z tym okresem w roku, kiedy dni są najdłuższe (Jasne Lato, Jasna Wiosna ten okres jakby symbolizują).

Edytowane przez 7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Czas edycji: 2021-10-23 o 13:00
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-10-23, 13:38   #2562
malgo96
Zadomowienie
 
Avatar malgo96
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 1 339
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Hmm u mnie wychodzi księżycowy albo słowiański. Z księżycowego niezbyt pasuje brak wyrazistości w urodzie. No i szare odcienie mam wrażenie że średnio mi pasują?
Chyba już bardziej słowiański, ale tu z kolei kończyny umiarkowanie długie.. no i już sama nie wiem. Chyba że jest jeszcze jakaś inna możliwość gdzie szerokość ramion=biodra, biust w stronę dużego, talia zaznaczona, kończyny wydają się krótkie. Jakoś nie mogę się odnaleźć

Myslicie że warto zapłacić za jej analizę?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez malgo96
Czas edycji: 2021-10-23 o 13:49
malgo96 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-10-23, 14:10   #2563
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Cytat:
Napisane przez malgo96 Pokaż wiadomość
Hmm u mnie wychodzi księżycowy albo słowiański. Z księżycowego niezbyt pasuje brak wyrazistości w urodzie. No i szare odcienie mam wrażenie że średnio mi pasują?
Chyba już bardziej słowiański, ale tu z kolei kończyny umiarkowanie długie.. no i już sama nie wiem. Chyba że jest jeszcze jakaś inna możliwość gdzie szerokość ramion=biodra, biust w stronę dużego, talia zaznaczona, kończyny wydają się krótkie. Jakoś nie mogę się odnaleźć

Myslicie że warto zapłacić za jej analizę?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jeżeli bardzo tego potrzebujesz, to tak. Ja natomiast myślę, że na tyle znam siebie i mam zmysł estetyczny, że potrafię się sama dookreślić, co do mnie pasuje.
U Ciebie bym typowała albo Różany, albo Gwiezdny. Myślę, że będziesz czystym Romantic, a co do kolorystyki, musiałabyś się upewnić. No i też ważne jest to, jaka estetyka Cię najbardziej pociąga. Mahoniowy też bym wypróbowała.
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-10-23, 14:16   #2564
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;88961132]Militarny styl to chyba Król i Wietrzny. Dandys to chyba melanż Karmazynowego i Baśniowego.
Z tamtych wymienionych to wydaje mi się, że pasowałoby do Ciebie. Właśnie w Słonecznym byś mogła pogodzić bycie typem jasnym i typem z przewagą yang. Zresztą, z tego co widziałam, chyba preferujesz minimalizm, tak w stroju, jak i w makijażu. Wytyczne dotyczące makijażu w Słonecznym też wydaje mi się, że będą do Ciebie pasować.
[/QUOTE]

Taki całkiem minimalizm to nie. Ale fakt, że zbyt duża ilość różnych połączeń mnie przytłacza i to też była zawsze moja wątpliwość związana z byciem FG. Aż tak dużo ekscentryczności nie potrafię udźwignąć i lepiej mi jednak w czystszych liniach.

Cytat:
Napisane przez malgo96 Pokaż wiadomość
Hmm u mnie wychodzi księżycowy albo słowiański. Z księżycowego niezbyt pasuje brak wyrazistości w urodzie. No i szare odcienie mam wrażenie że średnio mi pasują?
Chyba już bardziej słowiański, ale tu z kolei kończyny umiarkowanie długie.. no i już sama nie wiem. Chyba że jest jeszcze jakaś inna możliwość gdzie szerokość ramion=biodra, biust w stronę dużego, talia zaznaczona, kończyny wydają się krótkie. Jakoś nie mogę się odnaleźć

Myslicie że warto zapłacić za jej analizę?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W jej systemie jest się wypadkową kilku E o różnym natężeniu, więc nie trzeba koniecznie wpisać się na 100% w jeden.


[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;88961218]Jeżeli bardzo tego potrzebujesz, to tak. Ja natomiast myślę, że na tyle znam siebie i mam zmysł estetyczny, że potrafię się sama dookreślić, co do mnie pasuje.
U Ciebie bym typowała albo Różany, albo Gwiezdny. Myślę, że będziesz czystym Romantic, a co do kolorystyki, musiałabyś się upewnić. No i też ważne jest to, jaka estetyka Cię najbardziej pociąga. Mahoniowy też bym wypróbowała.[/QUOTE]

Też tak uważam.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2021-10-23 o 14:38
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-10-23, 14:19   #2565
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Świetny profil, też zaobserwowałam

Przeglądam zdjęcia z plaży Lady Gagi. Ona ma jednak mocną, sportową górę i niewielki biust. Moja góra jest mięciutka (bez mięśni), wąska klatka, pełny biust. Jestem zdecydowaną gruszką - dół jest mocny i zawsze łatwo łapałam tam mięśnie.

Jestem ciekawa jakby mnie wytypowała.

Mam ciało Yin i twarz Yang-Yin (chyba).

Ok, dotarłam do zdjęc z większą wagą LG i faktycznie wyglądamy podobnie...

Chimay niestety przerasta mnie poziom angielskiego w cwiczeniach Kibbe
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55


Edytowane przez Pani_Robot
Czas edycji: 2021-10-23 o 14:26
Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-10-23, 14:22   #2566
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
Świetny profil, też zaobserwowałam

Przeglądam zdjęcia z plaży Lady Gagi. Ona ma jednak mocną, sportową górę i niewielki biust. Moja góra jest mięciutka (bez mięśni), wąska klatka, pełny biust. Jestem zdecydowaną gruszką - dół jest mocny i zawsze łatwo łapałam tam mięśnie.

Jestem ciekawa jakby mnie wytypowała.

Mam ciało Yin i twarz Yang-Yin (chyba).
FG może mieć większy biust.
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-10-23, 14:57   #2567
Lojra
Zadomowienie
 
Avatar Lojra
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 1 139
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Zajrzałam na nową stronę Brylińskiej i podoba mi się ten nowy kierunek Olgii, chyba wolę to całkowicie Etherealowe podejście niż mieszanie tego z Kibbe. Waham się czy nie wykupić u niej analizy skupionej tylko na typologii ethereal, ale z drugiej strony ciągle mam z tyłu głowy Silver, którą Olga wytypowała źle

Czytam, czytam te poszczególne ethereale i u mnie tak jak kiedyś wskazałyście widzę Baśniowy retro i Mahoniowy w kolorystyce, natomiast nie wiem czy czasem nie mam też Iskrzącego? Ten opis sylwetki bardzo pasuje i w sumie większość wymienionych elementów garderoby też. Tylko jakoś ta stylistyka to nie moje klimaty - ten brokat, cekiny i kolorowy świat, no niezbyt mi leży

Piękne są te kolaże wnętrz, bardzo klimatyczne
Lojra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-10-23, 15:07   #2568
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
Mam ciało Yin i twarz Yang-Yin (chyba).
Chyba zależy od definicji, bo np w Kibbe szerokie biodra są yang. Nie wiem jak Olga definiuje te elementy.


Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
Chimay niestety przerasta mnie poziom angielskiego w cwiczeniach Kibbe
Jego styl wypowiedzi też pewnie nie ułatwia sprawy.


Cytat:
Napisane przez Lojra Pokaż wiadomość
Zajrzałam na nową stronę Brylińskiej i podoba mi się ten nowy kierunek Olgii, chyba wolę to całkowicie Etherealowe podejście niż mieszanie tego z Kibbe. Waham się czy nie wykupić u niej analizy skupionej tylko na typologii ethereal, ale z drugiej strony ciągle mam z tyłu głowy Silver, którą Olga wytypowała źle

Czytam, czytam te poszczególne ethereale i u mnie tak jak kiedyś wskazałyście widzę Baśniowy retro i Mahoniowy w kolorystyce, natomiast nie wiem czy czasem nie mam też Iskrzącego? Ten opis sylwetki bardzo pasuje i w sumie większość wymienionych elementów garderoby też. Tylko jakoś ta stylistyka to nie moje klimaty - ten brokat, cekiny i kolorowy świat, no niezbyt mi leży

Piękne są te kolaże wnętrz, bardzo klimatyczne
Plusem tego systemu jest na pewno to, że bierzesz z kilku E tylko pasujące elementy i patrzysz jaką całość tworzą z pozostałymi. Czyli tworzysz swój indywidualny kolaż, który jednak jest limitowany w jakiś sposób.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2021-10-23 o 15:08
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-10-23, 15:19   #2569
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Cytat:
Napisane przez Lojra Pokaż wiadomość
Zajrzałam na nową stronę Brylińskiej i podoba mi się ten nowy kierunek Olgii, chyba wolę to całkowicie Etherealowe podejście niż mieszanie tego z Kibbe. Waham się czy nie wykupić u niej analizy skupionej tylko na typologii ethereal, ale z drugiej strony ciągle mam z tyłu głowy Silver, którą Olga wytypowała źle

Czytam, czytam te poszczególne ethereale i u mnie tak jak kiedyś wskazałyście widzę Baśniowy retro i Mahoniowy w kolorystyce, natomiast nie wiem czy czasem nie mam też Iskrzącego? Ten opis sylwetki bardzo pasuje i w sumie większość wymienionych elementów garderoby też. Tylko jakoś ta stylistyka to nie moje klimaty - ten brokat, cekiny i kolorowy świat, no niezbyt mi leży

Piękne są te kolaże wnętrz, bardzo klimatyczne
Baśniowy widzę u Ciebie jako główny. Iskrzący wydaje mi się zbyt lekki dla Ciebie. Masz pierwiastek Ingenue, ale też "ciężką", ciemną kolorystykę, estetycznie to od Ciebie zbyt odległe.
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-10-23, 15:23   #2570
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;88960972]
Energetyczny - to bardziej kwestia ostatnich miesięcy, bo wcześniej miałam kompletny odwrót od ostrych kolorów. Zauważyłam jednak, że naprawdę dobrze wyglądam ubrana na kolorowo i ostatnio odkryłam, że dobrze mi w szkarłatnej czerwieni, czyli takiej lekko wpadającej w pomarańczowe tony. No i nagle zaczęłam się fascynować umaszczeniem egzotycznych ptaków (papugi, tukany, itp.). Zupełnie w opozycji do tego, jak nasze media i inni ludzie nas kształtują, że w stonowanych i ciemnych kolorach łatwo wyglądać elegancko, że ostre kolory to kicz, jarmark, itp. Tylko, że w stonowanych kolorach jest mi źle, a w zbyt ciemnych od stóp do głów też nie wyglądam najlepiej No i jeśli chodzi o przyrodę, tu natura się nie myli - kolorowe ptaki są piękne, więc dlaczego się nimi nie inspirować
[/QUOTE]

Zapomniałam się odnieść jeszcze do tego. Moim zdaniem to kwestia kulturow0-geograficzna, bo przecież są takie miejsca na świecie, gdzie właśnie mocne kolory są "bazowymi". Oraz kwestia mody i tego, czy w danym okresie lansuje się pewne połączenia czy nie.

Na przykład czerń + czerwień jest od paru ładnych lat niemodna i niewidywana. Ostatni raz czas jej popularności to były błyszczące i koronkowe ciuchy stylizowane na bieliznę w latach 00. Chyba od tego czasu nam się to połączenie przejadło. A przecież lata 80 i 90 całkiem fajnie te kolory zestawiały.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg dddss.jpg (47,9 KB, 18 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg ddd.jpg (73,4 KB, 16 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 729511a0c45f3478866e8ec9e134bb5a.jpg (42,5 KB, 16 załadowań)
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-10-23, 15:28   #2571
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Zapomniałam się odnieść jeszcze do tego. Moim zdaniem to kwestia kulturow0-geograficzna, bo przecież są takie miejsca na świecie, gdzie właśnie mocne kolory są "bazowymi". Oraz kwestia mody i tego, czy w danym okresie lansuje się pewne połączenia czy nie.

Na przykład czerń + czerwień jest od paru ładnych lat niemodna i niewidywana. Ostatni raz czas jej popularności to były błyszczące i koronkowe ciuchy stylizowane na bieliznę w latach 00. Chyba od tego czasu nam się to połączenie przejadło. A przecież lata 80 i 90 całkiem fajnie te kolory zestawiały.
Fakt, racja. Chociaż Polki np. są bardzo zróżnicowane jeśli chodzi o typy kolorystyczne, a i tak generalnie mamy tendencję do tego, by się tonować.
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-10-23, 15:31   #2572
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;88961315]Fakt, racja. Chociaż Polki np. są bardzo zróżnicowane jeśli chodzi o typy kolorystyczne, a i tak generalnie mamy tendencję do tego, by się tonować.[/QUOTE]

To prawda, nie wiem, z czego to wynika. Na pewno u wielu osób z niechęci zwracania na siebie uwagi. Zreszta ja sama jak mam dzień pod hasłem "dajcie mi wszyscy święty spokój" to raczej sięgam po granaty, szarości i mało koloru w kolorze.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-10-23, 15:35   #2573
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
To prawda, nie wiem, z czego to wynika. Na pewno u wielu osób z niechęci zwracania na siebie uwagi. Zreszta ja sama jak mam dzień pod hasłem "dajcie mi wszyscy święty spokój" to raczej sięgam po granaty, szarości i mało koloru w kolorze.
Tak, to na pewno. Nawet czytałam o tym w jakimś tam "raporcie" o samoocenie Polek, że lubią podobać się innym i nie lubią się wyróżniać z tłumu.

Edytowane przez 7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Czas edycji: 2021-10-23 o 15:43
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-10-23, 15:41   #2574
Lojra
Zadomowienie
 
Avatar Lojra
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 1 139
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;88961301]Baśniowy widzę u Ciebie jako główny. Iskrzący wydaje mi się zbyt lekki dla Ciebie. Masz pierwiastek Ingenue, ale też "ciężką", ciemną kolorystykę, estetycznie to od Ciebie zbyt odległe.[/QUOTE]Nie jestem pewna czy od czasu kiedy mam grzywkę ten Baśniowy nie został trochę przytłumiony przez jakiś inny nazwijmy to ethereal (skoro jesteśmy w tej tematyce). I właśnie przyszedł mi na myśl ten Iskrzący, że to może być ten. Bo ze wszystkich pozostałych ethereali to szczerze nie widzę nic dla siebie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lojra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-10-23, 15:42   #2575
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Cytat:
Napisane przez Lojra Pokaż wiadomość
Nie jestem pewna czy od czasu kiedy mam grzywkę ten Baśniowy nie został trochę przytłumiony przez jakiś inny nazwijmy to ethereal (skoro jesteśmy w tej tematyce). I właśnie przyszedł mi na myśl ten Iskrzący, że to może być ten. Bo ze wszystkich pozostałych ethereali to szczerze nie widzę nic dla siebie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak sądzę

A co z Gwiezdnym?

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2021-10-23 o 15:50
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-10-23, 15:49   #2576
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Cytat:
Napisane przez Lojra Pokaż wiadomość
Nie jestem pewna czy od czasu kiedy mam grzywkę ten Baśniowy nie został trochę przytłumiony przez jakiś inny nazwijmy to ethereal (skoro jesteśmy w tej tematyce). I właśnie przyszedł mi na myśl ten Iskrzący, że to może być ten. Bo ze wszystkich pozostałych ethereali to szczerze nie widzę nic dla siebie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Możesz oprócz Baśniowego mieć także Wietrzny, możliwe, że Karmazynowy (zależy, jak dobrze Ci w czerni, jako Ciemna Jesień powinnaś dobrze wyglądać ubrana na czarno, no i ciemny dramatyczny makijaż też Ci pasuje z racji kolorystyki), rozważyłabym też Księżycowy (pierwiastek Innocent) który osobiście uważam za dość eteryczny, mimo że ciemniejszy od Świetlistego i Syreniego. Ogólnie widzę u Ciebie połączenie ciemnej kolorystyki, pierwiastka Ingenue i dramatyzmu. Wydaje mi się, że taka konfiguracja u Ciebie zadziała.
A co do odniesień do typologii Kibbe, ja uważam, że akurat Greta dobrze zrobiła nie idąc za modyfikacjami, które on wprowadził. Już pomijając wytyczne kto ma być którym typem, uważam, że wprowadził zamieszanie usuwając czyste Gamine, czysty Natural i czysty Classic z powierzchni Ziemi Moim zdaniem, te typy jak najbardziej występują w przyrodzie i wykazują cechy, które sprawiają, że nie da się ich osadzić ani bardziej po stronie yin, ani yang. Usuwając Natural, sugeruje przy tym, że to typ mający w sobie równy procent yin i yang, tak jak Classic i Gamine, a to nieprawda. Natural to typ androgeniczny (Greta nazwała go typem "delikatnie maskulinistycznym" i moim zdaniem, jest to trafne określenie) - cechy yang to szerokie prostokątne kości i łatwość budowania muskulatury, a cechy yin to brak ostrości. Honorata Skarbek to moim zdaniem czysty Natural. Mimo dziewczęcej urody i aury mocno yin nie powiedziałabym, że jest jej bliżej do Soft Natural:
https://www.instagram.com/honkabiedronka/?hl=pl

Edytowane przez 7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Czas edycji: 2021-10-23 o 18:14
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-10-23, 19:53   #2577
Lojra
Zadomowienie
 
Avatar Lojra
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 1 139
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Tak sądzę

A co z Gwiezdnym?
Gwiezdny jest przepiękny i bardzo chciałabym go mieć Czy mam? Być może w jakimś mniejszym stopniu, bo zdobne kolczyki z kamieniami mam wrażenie, że mi nie szkodzą. Koronkowe stójki też, no chyba że mam zaburzony odbiór, bo bardzo lubię taki klimat

[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;88961341]Możesz oprócz Baśniowego mieć także Wietrzny, możliwe, że Karmazynowy (zależy, jak dobrze Ci w czerni, jako Ciemna Jesień powinnaś dobrze wyglądać ubrana na czarno, no i ciemny dramatyczny makijaż też Ci pasuje z racji kolorystyki), rozważyłabym też Księżycowy (pierwiastek Innocent) który osobiście uważam za dość eteryczny, mimo że ciemniejszy od Świetlistego i Syreniego. Ogólnie widzę u Ciebie połączenie ciemnej kolorystyki, pierwiastka Ingenue i dramatyzmu. Wydaje mi się, że taka konfiguracja u Ciebie zadziała.
A co do odniesień do typologii Kibbe, ja uważam, że akurat Greta dobrze zrobiła nie idąc za modyfikacjami, które on wprowadził. Już pomijając wytyczne kto ma być którym typem, uważam, że wprowadził zamieszanie usuwając czyste Gamine, czysty Natural i czysty Classic z powierzchni Ziemi Moim zdaniem, te typy jak najbardziej występują w przyrodzie i wykazują cechy, które sprawiają, że nie da się ich osadzić ani bardziej po stronie yin, ani yang. Usuwając Natural, sugeruje przy tym, że to typ mający w sobie równy procent yin i yang, tak jak Classic i Gamine, a to nieprawda. Natural to typ androgeniczny (Greta nazwała go typem "delikatnie maskulinistycznym" i moim zdaniem, jest to trafne określenie) - cechy yang to szerokie prostokątne kości i łatwość budowania muskulatury, a cechy yin to brak ostrości. Honorata Skarbek to moim zdaniem czysty Natural. Mimo dziewczęcej urody i aury mocno yin nie powiedziałabym, że jest jej bliżej do Soft Natural:
https://www.instagram.com/honkabiedronka/?hl=pl[/QUOTE]
Karmazynowy myślę, że udźwignę. Tylko stylizując się w ten sposób wyglądam trochę wrednie, ale z drugiej strony ja też tak odbieram ten ethereal, czyli taka bitch face

Wietrzny ethereal - bardzo lubię nosić ramoneski i nity/ćwieki w dodatkach i też myślę, że mi pasują, więc pewnie masz rację

Księżycowy - być może jedynie jako aura, jeśli wkraczamy w ezoteryczne klimaty, chociaż myślę, że bardziej pod tym względem pasuje mi Syreni. Natomiast jeśli chodzi o stylistykę to zdecydowanie nie. Kompletnie nie noszę się w ten sposób, nawet "po domu".


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lojra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-10-23, 20:10   #2578
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Cytat:
Napisane przez Lojra Pokaż wiadomość
Gwiezdny jest przepiękny i bardzo chciałabym go mieć Czy mam? Być może w jakimś mniejszym stopniu, bo zdobne kolczyki z kamieniami mam wrażenie, że mi nie szkodzą. Koronkowe stójki też, no chyba że mam zaburzony odbiór, bo bardzo lubię taki klimat


Karmazynowy myślę, że udźwignę. Tylko stylizując się w ten sposób wyglądam trochę wrednie, ale z drugiej strony ja też tak odbieram ten ethereal, czyli taka bitch face

Wietrzny ethereal - bardzo lubię nosić ramoneski i nity/ćwieki w dodatkach i też myślę, że mi pasują, więc pewnie masz rację

Księżycowy - być może jedynie jako aura, jeśli wkraczamy w ezoteryczne klimaty, chociaż myślę, że bardziej pod tym względem pasuje mi Syreni. Natomiast jeśli chodzi o stylistykę to zdecydowanie nie. Kompletnie nie noszę się w ten sposób, nawet "po domu".


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Karmazynowy taki właśnie jest, nieco groźny To taki trochę archetyp hrabiego Draculi, tak, że stylizując się tak, raczej sobie łagodności nie dodamy Czasem żałuję, że nie mogę sobie aż na taki poziom ciemności pozwolić od stóp do głów, ale koniec końców mogę nosić czerń i karmazynowa chłodna czerwień do mnie pasuje i na pewno jak najdzie mnie nastrój, to będę szła w tę stronę.
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-10-24, 00:27   #2579
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Przeglądam na Harper's Bazaar itp najlepsze stylizacje Gagi, a w jej wypadku jest to przekrój absolutnie wszystkiego. Fajnie na takich kontrastach widać, co FG dźwignie, a co jej ewidentnie nie służy, choć wydaje się czymś, w czym "większość wyglądałaby dobrze, bo ładna, klasyczna/romantyczna/kobieca sukienka". To niesamowite jak jej dobrze we wszelkich ostrościach. Wcześniej nigdy nie myślałam, że taka np Britney czy Rihri nie zrobiłaby wow w jej kreacjach.

Podrzucę jeszcze, bo kopałam po Zalando i wypluło mi sporo color blocków oraz pasków FG głównie dla jasnych typów. Sama co prawda z tej marki trafiłam tylko jeden top, ale jest w czym wybierać. Mają sporo skosów.
https://www.zalando.pl/trendyol-swet...1i0ck-a11.html
https://www.zalando.pl/trendyol-swet...1i0cr-o11.html
https://www.zalando.pl/trendyol-swet...1i0mc-q11.html
https://www.zalando.pl/trendyol-swet...1i0ae-q11.html
https://www.zalando.pl/trendyol-prez...1i0ak-k11.html
https://www.zalando.pl/trendyol-swet...1i0i2-j11.html
https://www.zalando.pl/trendyol-swet...1i0j8-k11.html
https://www.zalando.pl/trendyol-swet...1i0m9-o11.html
https://www.zalando.pl/trendyol-bluz...1j02o-k11.html
https://www.zalando.pl/trendyol-swet...1i0hv-q11.html
https://www.zalando.pl/trendyol-swet...1i0h3-k11.html
https://www.zalando.pl/trendyol-sweter-purple-tru21i0dq-i11.html




Jest też nowa marka OXOX, przynajmniej nowa na Zalando. Dużo asymetrii i sporo nieoczywistych odcieni. Czekam na ten top
https://img01.ztat.net/article/spp-m...g?imwidth=1800
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55


Edytowane przez Pani_Robot
Czas edycji: 2021-10-24 o 01:59
Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-10-24, 07:36   #2580
Lojra
Zadomowienie
 
Avatar Lojra
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 1 139
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część V

Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
Przeglądam na Harper's Bazaar itp najlepsze stylizacje Gagi, a w jej wypadku jest to przekrój absolutnie wszystkiego. Fajnie na takich kontrastach widać, co FG dźwignie, a co jej ewidentnie nie służy, choć wydaje się czymś, w czym "większość wyglądałaby dobrze, bo ładna, klasyczna/romantyczna/kobieca sukienka". To niesamowite jak jej dobrze we wszelkich ostrościach. Wcześniej nigdy nie myślałam, że taka np Britney czy Rihri nie zrobiłaby wow w jej kreacjach.

Podrzucę jeszcze, bo kopałam po Zalando i wypluło mi sporo color blocków oraz pasków FG głównie dla jasnych typów. Sama co prawda z tej marki trafiłam tylko jeden top, ale jest w czym wybierać. Mają sporo skosów.
https://www.zalando.pl/trendyol-swet...1i0ck-a11.html
https://www.zalando.pl/trendyol-swet...1i0cr-o11.html
https://www.zalando.pl/trendyol-swet...1i0mc-q11.html
https://www.zalando.pl/trendyol-swet...1i0ae-q11.html
https://www.zalando.pl/trendyol-prez...1i0ak-k11.html
https://www.zalando.pl/trendyol-swet...1i0i2-j11.html
https://www.zalando.pl/trendyol-swet...1i0j8-k11.html
https://www.zalando.pl/trendyol-swet...1i0m9-o11.html
https://www.zalando.pl/trendyol-bluz...1j02o-k11.html
https://www.zalando.pl/trendyol-swet...1i0hv-q11.html
https://www.zalando.pl/trendyol-swet...1i0h3-k11.html
https://www.zalando.pl/trendyol-sweter-purple-tru21i0dq-i11.html




Jest też nowa marka OXOX, przynajmniej nowa na Zalando. Dużo asymetrii i sporo nieoczywistych odcieni. Czekam na ten top
https://img01.ztat.net/article/spp-m...g?imwidth=1800
Lady Gaga mam wrażenie ma pecha do fryzur i to one często "psują" jej stylówki... I zastanawiam się czy to czasem nie jest cechą FG? Bo jednak odnoszę wrażenie, że FG ciężko jest wymyśleć fryzurę "wyjściową", która wyglądałoby dobrze i spójnie zarówno ze stylizacją jak i urodą tej osoby. U Lady Gagi dość niekorzystne moim zdaniem wyglądają romantyczne loki i fale oraz misterne upięcia jakie miała na rozdaniu Oscarów czy Złotych Globów. Ale takie upięcie jak niżej prezentuje się na niej już dużo, dużo lepiej. Ona chyba ma mocny Mahoniowy?

Ja najbardziej lubię jej stylizację z rozdania Grammy i fryzura jej też tu pasuje.

Załącznik 77610952933576-looks-do-grammy-awards-2019-950x0-1.jpg51019962_119694305759949_1902673249730872023_n-696x870.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Lojra
Czas edycji: 2021-10-24 o 07:40
Lojra jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-12-05 15:59:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:22.