Czy ktoś wrócił zza granicy do Katowic? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-10-06, 08:41   #1
naiyah
Raczkowanie
 
Avatar naiyah
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: okolice Łodzi
Wiadomości: 370
GG do naiyah

Czy ktoś wrócił zza granicy do Katowic?


Witam,
Mieszkam zza granicą od 8 lat, ale dostałam ofertę pracy w Katowicach. Czy ktoś tam mieszka albo wrócił do Katowic? Nie jestem z tego miasta (jestem z Łodzi), musiałabym się przeprowadzić sama. Czy jest bardzo drogo? Jak wam się tam żyje? W Polsce bywam rzadko i przez 8 lat dużo się tam zmieniło, boję się, że się nie odnajdę.

Pozdrawiam.
__________________
A6W - 42 dzień <- 13.04.08 !! i 18.04.11 !!



naiyah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-09, 22:09   #2
Kaja8686
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 105
Dot.: Czy ktoś wrócił zza granicy do Katowic?

Ja nie wróciłam, ale mieszkam od kilku lat. Czy jest drogo? Zależy co masz na myśli, koszty jedzenia i opłat są raczej wszędzie podobne, ale w Katowicach mieszkania są zdecydowanie tańsze niż w dużych miastach typu Poznań, Wrocław. Co prawda w ostatnich miesiącach ceny podskoczyły, ale i tak jest to chyba najtańszy region w kraju, gdzie jednocześnie jest dużo miejsc pracy. Możesz porównać ogłoszenia. Mnie się żyje dobrze, ale zależy z czym porównać Dużym plusem Katowic jest bardzo duży udział terenów zielonych. Praktycznie z każdej dzielnicy jest blisko do jakiegoś lasu. Są też duże parki, ja akurat mieszkam w takim miejscu, gdzie do centrum miasta mam około 4-5 km, do lasu 1 kilometr, a do Parku Śląskiego2 kilometry. Sporo się tutaj dzieje, ale jednocześnie nie jest to zbyt duże miasto.
Kaja8686 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-18, 12:49   #3
naiyah
Raczkowanie
 
Avatar naiyah
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: okolice Łodzi
Wiadomości: 370
GG do naiyah
Dot.: Czy ktoś wrócił zza granicy do Katowic?

a czy moge zadac pare pytan?
Ile kosztuje np. wynajecie mieszkania, oplaty za prad, wode, gaz? / paznokcie u kosmetyczki / weterynarz / koszty zycia? Jedzenie widze, ze podobnie, ale reszte nie mam zielonego pojecia.
__________________
A6W - 42 dzień <- 13.04.08 !! i 18.04.11 !!



naiyah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-18, 15:15   #4
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: Czy ktoś wrócił zza granicy do Katowic?

wejdź na ogłoszenia mieszkań do wynajęcia, bo rozstrzał cenowy jest spory, zalezy jaki stan, jak wielkie mieszkanie, czy wyposażone, czy nie, jaka dzielnica, itp. Wtedy sobie sprawdzisz ceny najmu i mniej/wiecej koszty mediów.
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-18, 15:36   #5
Kaja8686
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 105
Dot.: Czy ktoś wrócił zza granicy do Katowic?

bardzo trudno odpowiedzieć na to pytanie szczegółowo, cena najmu mieszkania zależy od dzielnicy, w centrum i ogólnie w tych dzielnicach uważanych za lepsze do wynajmu około 2000 za dwupokojowe mieszkanie, jak jest fajnie urządzone to spokojnie 2500 zł, w sensie czynsz i odstępne, ale są też tańsze dzielnice albo można wynająć np w Chorzowie, skąd będzie dobry dojazd, musisz wejść na OLX i na otodom i zobaczyć jakie mieszkania Cię interesują. Prąd, woda i gaz to kosztuje tyle samo w całej Polsce więc tym się nie sugeruj, ogólnie woda jest z reguły w czynszu, ja płacąc łącznie 1900 zł za mieszkanie nie musiałam dopłacać do wody. Prąd chyba ze 100-150 zł miesięcznie na dwie osoby, ale to bardzo zależy od tego ile masz urządzeń. Gaz w najtańszej taryfie około 100 zł za dwie osoby, ale za dwa miesiące. Z tym, że w wielu blokach w ogóle nie masz gazu, wtedy prąd Ci wyjdzie droższy. Na paznokcie nie chodzę, więc nie mam pojęcia, ale poszukaj takich informacji w google, podobnie jak weterynarza, bo są lepsze i gorsze kliniki, poza tym to przecież zależy co ten weterynarz będzie robił.
Kaja8686 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-19, 10:07   #6
Kaja8686
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 105
Dot.: Czy ktoś wrócił zza granicy do Katowic?

w sumie możesz mi napisać na priv jaką ofertę dostałaś i gdzie a ja Ci podpowiem w jakich dzielnicach szukać mieszkania i czy Ci starczy na życie.
Kaja8686 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-19, 12:06   #7
naiyah
Raczkowanie
 
Avatar naiyah
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: okolice Łodzi
Wiadomości: 370
GG do naiyah
Dot.: Czy ktoś wrócił zza granicy do Katowic?

Cytat:
Napisane przez Kaja8686 Pokaż wiadomość
w sumie możesz mi napisać na priv jaką ofertę dostałaś i gdzie a ja Ci podpowiem w jakich dzielnicach szukać mieszkania i czy Ci starczy na życie.
Dziekuje! Pisze!
__________________
A6W - 42 dzień <- 13.04.08 !! i 18.04.11 !!



naiyah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-10-19 13:06:41


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:39.