Listopadówki 2021! cz. II - czas się rozpakować!;) - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2021-10-26, 10:38   #31
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Listopadówki 2021! cz. II - czas się rozpakować!;)

Mikoma, u mnie wiozą cię windą na łóżku na poporodowy. Tam przejmuje cię nowa położna i pomaga ci się ogarnąć, m.in. prysznic. A dzidziuś spokojnie, trafi do ciebie jak tylko i jego ogarną Choć widziałam też, że maluchy w ramionach mamy jechały z porodówki na poporodowy.

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-10-26, 10:47   #32
zielona hortensja
Rozeznanie
 
Avatar zielona hortensja
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Francja
Wiadomości: 866
Dot.: Listopadówki 2021! cz. II - czas się rozpakować!;)

Ja dziś 37+0 wiec donosiłam ciąże

Mój starszy chodzi przedszkola ale u nas jest obowiązkowe wiec wyboru nie ma. Na szczęście on dość silny i mało przynosi (chociaż wiadomo, gil jesienny obecny ).
__________________
Amor vincit omnia
zielona hortensja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-10-26, 10:52   #33
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Listopadówki 2021! cz. II - czas się rozpakować!;)

Ja jestem przerażona sytuacją w żłobkach i przedszkolach, bo to już nie tylko o zwykłego jesiennego gila chodzi. Starszak tyle żłobka już opuścił, nie chciałabym go znów izolować, on uwielbia przebywać z innymi dziećmi, a w domu nie zapewnie mu tyle rozrywek co ciocie w żłobku. Przez to on wymaga ode mnie prawie ciągłego uczestnictwa w zabawie na macie, jeżdżenia atutami po mieszkaniu itp. Jak mam to robić z noworodkiem? Nie wiem, tak źle i tak niedobrze

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-10-26, 10:56   #34
szmyglo
Zakorzenienie
 
Avatar szmyglo
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 3 477
Dot.: Listopadówki 2021! cz. II - czas się rozpakować!;)

Przeglądam gazetki sklepów i dostałam głupawki, tak mnie to bawi #ciężarnazrozumieIMG_2054.jpg
szmyglo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-10-26, 11:03   #35
aga019es
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2021-09
Wiadomości: 600
Dot.: Listopadówki 2021! cz. II - czas się rozpakować!;)

Ja też jutro wizytuje
Muszę wam powiedzieć że ciężko sprawa z tymi starszakami. My z mężem jak dowiedzieliśmy się o ciąży to od razu zdecydowaliśmy o tym że idzie dopiero do 3latow. Ale u nas jest inna sytuacja, mam babcie do pomocy. Bez niej od razu byłby w żłobku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
aga019es jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-10-26, 11:07   #36
jedytka1
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2021-08
Wiadomości: 1 510
Dot.: Listopadówki 2021! cz. II - czas się rozpakować!;)

Kurczę to już nie wiem co to za plamienie u mnie się pojawiło, mam nadzieję, że się nie powtórzy.
Ej też mam starszaka w domu, maż się liczy nie??
współczuję Wam, że jeszcze starsze dziecko macie do ogarnięcia, to jest dodatkowo rzecz, którą trzeba się stresować
jedytka1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-10-26, 11:29   #37
Intuicja_88
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-11
Wiadomości: 949
Dot.: Listopadówki 2021! cz. II - czas się rozpakować!;)

Cytat:
Napisane przez szmyglo Pokaż wiadomość
Przeglądam gazetki sklepów i dostałam głupawki, tak mnie to bawi #ciężarnazrozumieZałącznik 7761224


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Intuicja_88 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-10-26, 11:36   #38
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Listopadówki 2021! cz. II - czas się rozpakować!;)

Cytat:
Napisane przez szmyglo Pokaż wiadomość
Przeglądam gazetki sklepów i dostałam głupawki, tak mnie to bawi #ciężarnazrozumieZałącznik 7761224
Gdyby tylko wiedzieli...

Szmyglo jak tam, telefon nadal milczy?

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-10-26, 11:37   #39
Opiumalfa
Zakorzenienie
 
Avatar Opiumalfa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: BE
Wiadomości: 10 381
Dot.: Listopadówki 2021! cz. II - czas się rozpakować!;)

Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
Mikoma, u mnie wiozą cię windą na łóżku na poporodowy. Tam przejmuje cię nowa położna i pomaga ci się ogarnąć, m.in. prysznic. A dzidziuś spokojnie, trafi do ciebie jak tylko i jego ogarną Choć widziałam też, że maluchy w ramionach mamy jechały z porodówki na poporodowy.

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka

W Belgii nie ma nawet minutki kiedy separują cię od dziecka poza zasięg wzroku twojego lub partnera. (Jeżeli wszystko przebiega zgodnie z planem rzecz jasna). Wsyztsko odbywa się razem z rodzicami, a na sale poporodowa jechałam z synkiem w ramionach na łóżku.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Opiumalfa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-10-26, 11:45   #40
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Listopadówki 2021! cz. II - czas się rozpakować!;)

Cytat:
Napisane przez Opiumalfa Pokaż wiadomość
W Belgii nie ma nawet minutki kiedy separują cię od dziecka poza zasięg wzroku twojego lub partnera. (Jeżeli wszystko przebiega zgodnie z planem rzecz jasna). Wsyztsko odbywa się razem z rodzicami, a na sale poporodowa jechałam z synkiem w ramionach na łóżku.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Po sn tak to u mnie w szpitalu wygląda, po cc nie dali mi małego do rąk, bo mogłabym go nie utrzymać, wtedy był z tatą

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-10-26, 11:52   #41
Opiumalfa
Zakorzenienie
 
Avatar Opiumalfa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: BE
Wiadomości: 10 381
Dot.: Listopadówki 2021! cz. II - czas się rozpakować!;)

Właśnie mi mąż powiedział ze ukruszylam sobie górna jedynkę. Jprdl co za niefart


Sent from my iPhone using Tapatalk
Opiumalfa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-10-26, 12:13   #42
mikoma
Zakorzenienie
 
Avatar mikoma
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 4 043
Listopadówki 2021! cz. II - czas się rozpakować!;)

Cytat:
Napisane przez Opiumalfa Pokaż wiadomość
W Belgii nie ma nawet minutki kiedy separują cię od dziecka poza zasięg wzroku twojego lub partnera. (Jeżeli wszystko przebiega zgodnie z planem rzecz jasna). Wsyztsko odbywa się razem z rodzicami, a na sale poporodowa jechałam z synkiem w ramionach na łóżku.


Sent from my iPhone using Tapatalk

U nas chyba tak nie ma. Pierwsze oględziny i badania są na brzuchu, ale potem chyba zabierają na jakiś czas, a mama wtedy idzie pod prysznic - albo z partnerem albo z położną, a partner wtedy już wychodzi. Tak mi się wydaje, że u nas tata jest tylko te 2 godziny po, a pózniej już nie, chyba że się ma wykupioną taką opcję, żeby był cały czas.

Cytat:
Napisane przez jedytka1 Pokaż wiadomość
Kurczę to już nie wiem co to za plamienie u mnie się pojawiło, mam nadzieję, że się nie powtórzy.

Ej też mam starszaka w domu, maż się liczy nie??

współczuję Wam, że jeszcze starsze dziecko macie do ogarnięcia, to jest dodatkowo rzecz, którą trzeba się stresować


A weź. Mój od 3 tygodni chodzi zakaszlany i wiecznie narzeka jaki to on biedny chory
mikoma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-10-26, 12:16   #43
Opiumalfa
Zakorzenienie
 
Avatar Opiumalfa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: BE
Wiadomości: 10 381
Dot.: Listopadówki 2021! cz. II - czas się rozpakować!;)

Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
Po sn tak to u mnie w szpitalu wygląda, po cc nie dali mi małego do rąk, bo mogłabym go nie utrzymać, wtedy był z tatą

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka

Wg położnej z która rozmawiałam w piątek dadzą mi dziecko na klatkę od razu jak ja wyjmą z brzucha. A tata weźmie na kangurowate jak mnie będą przebierać i zmieniać lozko.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Opiumalfa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-10-26, 12:22   #44
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Listopadówki 2021! cz. II - czas się rozpakować!;)

Hmm, owszem wyganiają z porodówki po 2 h, ale na poporodowym w czym obecność ojca przeszkadza? U mnie przez cały okres godzin odwiedzin tatusiowie mogli być. Synka zabrali mi kolejnego ranka na badania, m.in. pobieranie krwi, a mamy wtedy otwierają okna w pokojach na oścież i wietrzą, przychodzi salowa i ogarnia salę i łóżka (w tym momencie dostajemy nowe podkłady na łóżka).

Wszystko o czym pisze dotyczy czasu przed pandemią i niepowiklanego porodu sn. No i konkretnego szpitala

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-10-26, 12:22   #45
b2d301b4c170eaf9b1364445e8ddaa8145214528_6583800237796
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-07
Wiadomości: 925
Dot.: Listopadówki 2021! cz. II - czas się rozpakować!;)

Cytat:
Napisane przez mikoma Pokaż wiadomość
Obudziłam się dzisiaj z bardzo poważną wątpliwością. Czy po porodzie SN prysznic się bierze na porodówce (po tych 2 godzinach), czy na poporodowym? Nie wiem do której walizki spakować kosmetyki Jak to w ogóle wygląda po 2 godzinach? Biorą dzieciaka na badania, a ja mam iść sobie na inny oddział? Rozumiem, że ktoś mnie zaprowadzi? I potem, już na poporodowym mam się upomnieć, że chcę dziecko, czy położne same przyniosą?

---------- Dopisano o 08:34 ---------- Poprzedni post napisano o 08:20 ----------

Aha, my dzisiaj 38t+0 (tradycyjnie pozdrawiamy ciocię agę i jej bombelka ) i znowu się kłócę z mężem o to, w którym tygodniu jesteśmy typ nie ogarnia, że w 39 i że rodzi się terminowo po skończonym 40
Przed chwilą wyszła ode mnie położna i omawialysmy poród i chwilę po. Pytałam o prysznic. Opowiadała jak to w naszym mieście w szpitalu. Po porodzie zostajesz dwie godziny z dzieckiem skora do skóry, po tym czasie zabierają je na wszystkie zabiegi ważenie itd a kobietę przewożą na salę położnicza. Przywożą dziecko. Leży tam jeszcze około 3-4 godziny, dopiero potem pionizuja i można wziąć prysznic. Do tego czasu położna zmienia podkłady, myje krocze. Mówiła, żeby przy wstawaniu wziąć ze dwie duże podpaski, bo jest duże chlup i czasami leci aż po nogach. Ja mam w torbie do porodu mydło intymne ale w razie czego umyje całe ciało, wezmę też ręcznik gdybym w trakcie porodu chciała skorzystać z prysznica. Miałam tam wrzucić koszule na zmiane, ale położyłam jedna sztukę w torebce w głównej walizce na wierzchu.

W szpitalu w sąsiednim mieście od razu po zszyciu przewożą kobietę na położnictwo, nie ma kontaktu dwie godziny z dzieckiem, zabierają je.
Cytat:
Napisane przez zielona hortensja Pokaż wiadomość
Ja dziś 37+0 wiec donosiłam ciąże

Mój starszy chodzi przedszkola ale u nas jest obowiązkowe wiec wyboru nie ma. Na szczęście on dość silny i mało przynosi (chociaż wiadomo, gil jesienny obecny ).
Drepcze Ci po piętach
Gratuluję!
Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
Ja jestem przerażona sytuacją w żłobkach i przedszkolach, bo to już nie tylko o zwykłego jesiennego gila chodzi. Starszak tyle żłobka już opuścił, nie chciałabym go znów izolować, on uwielbia przebywać z innymi dziećmi, a w domu nie zapewnie mu tyle rozrywek co ciocie w żłobku. Przez to on wymaga ode mnie prawie ciągłego uczestnictwa w zabawie na macie, jeżdżenia atutami po mieszkaniu itp. Jak mam to robić z noworodkiem? Nie wiem, tak źle i tak niedobrze

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka
Moja przyjaciółka mając w domu dwulatka i noworodka myślała, ze oszaleje. Starszak wymagał opieki, młodszy piersi. Do tego hormony i strasznie się darła na starszego a później miała wyrzuty sumienia i płakała. Pewnie w żłobku byłoby mu lepiej - bunt dwulatka, brat w domu, mama z baby bluesem, tata w pracy...
Cytat:
Napisane przez szmyglo Pokaż wiadomość
Przeglądam gazetki sklepów i dostałam głupawki, tak mnie to bawi #ciężarnazrozumieZałącznik 7761224

Kiedy cc, znasz termin?
Cytat:
Napisane przez Opiumalfa Pokaż wiadomość
Właśnie mi mąż powiedział ze ukruszylam sobie górna jedynkę. Jprdl co za niefart


Sent from my iPhone using Tapatalk
Współczuję!
Znam ten ból. W wieku 12 lat wybiłam sobie pół jedynki!!! A kiedy miałam 26 lat ukruszylam sobie kolejny kawałek jedząc kebaba

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
b2d301b4c170eaf9b1364445e8ddaa8145214528_6583800237796 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-10-26, 12:27   #46
Opiumalfa
Zakorzenienie
 
Avatar Opiumalfa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: BE
Wiadomości: 10 381
Dot.: Listopadówki 2021! cz. II - czas się rozpakować!;)

Arbuzik ale ja nawet nir wiem kiedy to się stało


Sent from my iPhone using Tapatalk
Opiumalfa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-10-26, 12:28   #47
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Listopadówki 2021! cz. II - czas się rozpakować!;)

Cytat:
Napisane przez Opiumalfa Pokaż wiadomość
Wg położnej z która rozmawiałam w piątek dadzą mi dziecko na klatkę od razu jak ja wyjmą z brzucha. A tata weźmie na kangurowate jak mnie będą przebierać i zmieniać lozko.


Sent from my iPhone using Tapatalk
A to też tak miałam, tylko podczas przemieszczania mnie z porodówki na poporodowy nie miałam małego na swoim łóżku, bo musiałam leżeć płasko, nie do końca kontaktowałam i dlatego mały jechał wcześniejszą windą z tatą i położną.

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-10-26, 12:29   #48
b2d301b4c170eaf9b1364445e8ddaa8145214528_6583800237796
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-07
Wiadomości: 925
Dot.: Listopadówki 2021! cz. II - czas się rozpakować!;)

Opiumalfa moja stomatolog mówi, że najczęściej podczas jedzenia miękkiego jedzenia - np. Chleba czy jak ja tortilli. Przykleja się to pożywienie i jak były wcześniej mikro pęknięcia to odpada.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
b2d301b4c170eaf9b1364445e8ddaa8145214528_6583800237796 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-10-26, 12:31   #49
aga019es
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2021-09
Wiadomości: 600
Dot.: Listopadówki 2021! cz. II - czas się rozpakować!;)

Cytat:
Napisane przez mikoma Pokaż wiadomość
Obudziłam się dzisiaj z bardzo poważną wątpliwością. Czy po porodzie SN prysznic się bierze na porodówce (po tych 2 godzinach), czy na poporodowym? Nie wiem do której walizki spakować kosmetyki Jak to w ogóle wygląda po 2 godzinach? Biorą dzieciaka na badania, a ja mam iść sobie na inny oddział? Rozumiem, że ktoś mnie zaprowadzi? I potem, już na poporodowym mam się upomnieć, że chcę dziecko, czy położne same przyniosą?

---------- Dopisano o 08:34 ---------- Poprzedni post napisano o 08:20 ----------

Aha, my dzisiaj 38t+0 (tradycyjnie pozdrawiamy ciocię agę i jej bombelka ) i znowu się kłócę z mężem o to, w którym tygodniu jesteśmy typ nie ogarnia, że w 39 i że rodzi się terminowo po skończonym 40
Piąteczka! Kiedy to zleciało...
Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
Mikoma, u mnie wiozą cię windą na łóżku na poporodowy. Tam przejmuje cię nowa położna i pomaga ci się ogarnąć, m.in. prysznic. A dzidziuś spokojnie, trafi do ciebie jak tylko i jego ogarną Choć widziałam też, że maluchy w ramionach mamy jechały z porodówki na poporodowy.

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka
U mnie podobnie to wygląda. Jak mnie lekarz ogarniał na sali to młody był badany. Później dostał go mąż a ja przejechałam na sale. Tam prysznic. I od tamtej pory młody ze mna.
Cytat:
Napisane przez szmyglo Pokaż wiadomość
Przeglądam gazetki sklepów i dostałam głupawki, tak mnie to bawi #ciężarnazrozumieZałącznik 7761224
Hahah
Cytat:
Napisane przez Opiumalfa Pokaż wiadomość
Właśnie mi mąż powiedział ze ukruszylam sobie górna jedynkę. Jprdl co za niefart


Sent from my iPhone using Tapatalk
O kurde

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
aga019es jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-10-26, 12:32   #50
jedytka1
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2021-08
Wiadomości: 1 510
Dot.: Listopadówki 2021! cz. II - czas się rozpakować!;)

Cytat:
Napisane przez mikoma Pokaż wiadomość
U nas chyba tak nie ma. Pierwsze oględziny i badania są na brzuchu, ale potem chyba zabierają na jakiś czas, a mama wtedy idzie pod prysznic - albo z partnerem albo z położną, a partner wtedy już wychodzi. Tak mi się wydaje, że u nas tata jest tylko te 2 godziny po, a pózniej już nie, chyba że się ma wykupioną taką opcję, żeby był cały czas.

A weź. Mój od 3 tygodni chodzi zakaszlany i wiecznie narzeka jaki to on biedny chory
no właśnie ciekawe jak to będzie wszystko wyglądało, w szpitalu gdzie chce rodzić jest bezwzględny zakaz odwiedzin i z tego co wiem mąż 2h po porodzie ma się ulotnić. Choć w każdej chwili mogą w ogóle rodzinne zamknąć no bo kto wie

no tak przeziębienie u mężczyzny to jest osobna kategoria inne leki na to powinny być.
mój mąż z kolei uwielbia do obiadu mizerię, ogórków w domu nie ma i do mnie łeee nie ma znów mizerii.... no kurdę idź do sklepu kup ogórki i jogurt to będzie skoro ja mam sama nigdzie już nie wychodzić xD

Cytat:
Napisane przez Opiumalfa Pokaż wiadomość
Właśnie mi mąż powiedział ze ukruszylam sobie górna jedynkę. Jprdl co za niefart


Sent from my iPhone using Tapatalk
współczuję też mi się to zdarzyło ale nie to nie była jedynka i nie było widać, więc do stomatologa udałam się po 6 mcach xD
lepiej idź od razu jednak

w ogóle w każdym szpitalu wygląda wszystko inaczej, nie wiadomo czego się spodziewać. Ja w tej ciąży dwa razy byłam na izbie przyjęć w dwóch różnych szpitalach i jak sobie to porównam to niebo a ziemia. Więc ja się nie dziwie, że wybór szpitala to najważniejsza rzecz podczas ciąży ale nie powinno tak być żeby jeszcze się stresować czy nie padniesz przed przyjęciem do szpitala

Edytowane przez jedytka1
Czas edycji: 2021-10-26 o 12:33
jedytka1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-10-26, 12:34   #51
szmyglo
Zakorzenienie
 
Avatar szmyglo
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 3 477
Dot.: Listopadówki 2021! cz. II - czas się rozpakować!;)

Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
Gdyby tylko wiedzieli...

Szmyglo jak tam, telefon nadal milczy?

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka

Dzięki za pamięć. Właśnie zadzwonili. 28.10 się rozpakowujemy A tu jaka wróżba na maila mi przyszła. IMG_2830.jpg
szmyglo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-10-26, 12:40   #52
Olga_1988
Rozeznanie
 
Avatar Olga_1988
 
Zarejestrowany: 2021-03
Wiadomości: 644
Dot.: Listopadówki 2021! cz. II - czas się rozpakować!;)

Nie no u mnie by nie przeszedł krem z buraków. Starszak nie zje 🤦 zrobiłam ogórkową i pulpeciki drobiowe na parze.

Ta koleżanka co jest po CC dwa tygodnie to mówiła że też jej pediatra doradzała żeby starszego na razie zostawić w domu
Inna z kolei właśnie mi pisała że jej siostra w szpitalu jest z 6 miesięcznym synkiem, bo właśnie starsza z przedszkola przyniosła wirusa. Synek pod tlenem aż był, mama zaraziła się covidem w szpitalu i leżą już 2 tygodnie.

Nie wiem, coś tam wymyślimy. Tylko szkoda mi tego Janka, bo on też ma i zajęcia sportowe i taneczne. Całkiem inne dziecko jak chodzi do przedszkola.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Olga_1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-10-26, 12:41   #53
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Listopadówki 2021! cz. II - czas się rozpakować!;)

Cytat:
Napisane przez szmyglo Pokaż wiadomość
Dzięki za pamięć. Właśnie zadzwonili. 28.10 się rozpakowujemy A tu jaka wróżba na maila mi przyszła. Załącznik 7761233
No już myślałam, że przetrzymają Cię do końca i będziesz cięta ze mną w piątek
Czyli do szpitala jutro?

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-10-26, 12:47   #54
szmyglo
Zakorzenienie
 
Avatar szmyglo
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 3 477
Listopadówki 2021! cz. II - czas się rozpakować!;)

Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
No już myślałam, że przetrzymają Cię do końca i będziesz cięta ze mną w piątek
Czyli do szpitala jutro?

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka

Właśnie dopiero w czwartek rano, takie mają zasady. I jak jest ok to wypuszczają po 48h

Ale patrz jak nam się dzielnie reszta dzieciaczków trzyma, chyba poza cesarkami wszystkie rzeczywiście doczekają listopada

Edytowane przez szmyglo
Czas edycji: 2021-10-26 o 12:48
szmyglo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-10-26, 12:47   #55
Opiumalfa
Zakorzenienie
 
Avatar Opiumalfa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: BE
Wiadomości: 10 381
Dot.: Listopadówki 2021! cz. II - czas się rozpakować!;)

[1=b2d301b4c170eaf9b136444 5e8ddaa8145214528_6583800 237796;88965745]Opiumalfa moja stomatolog mówi, że najczęściej podczas jedzenia miękkiego jedzenia - np. Chleba czy jak ja tortilli. Przykleja się to pożywienie i jak były wcześniej mikro pęknięcia to odpada.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]


Kurde. Będę mogła dopiero się wybrać po porodzie. Mam nadzieje ze nie ukruszy się więcej


Sent from my iPhone using Tapatalk
Opiumalfa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-10-26, 12:49   #56
Lagun
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2021-06
Wiadomości: 771
Dot.: Listopadówki 2021! cz. II - czas się rozpakować!;)

Chiare, Jedytka - u mnie jest krótka piłka. W tygodniu je się to co wydaje w danym dniu kuchnia albo załatwia prowiant we własnym zakresie
W weekend gotujemy wspólnie.

Reklamacje nie są uznawane

Opiumalfa, współczuję. Może warto jak najszybciej nadbudować? Bardzo widoczne?

Mikoma - u mnie zależy od stanu rodzącej. Jak nie ma powikłań i położnica da radę to można jeszcze na porodowej (przy pomocy os. towarzyszącej). Tak to obmywają i transportują na poporodową i tam już trzeba sobie radzić.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Lagun jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-10-26, 12:56   #57
b2d301b4c170eaf9b1364445e8ddaa8145214528_6583800237796
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-07
Wiadomości: 925
Dot.: Listopadówki 2021! cz. II - czas się rozpakować!;)

Cytat:
Napisane przez szmyglo Pokaż wiadomość
Dzięki za pamięć. Właśnie zadzwonili. 28.10 się rozpakowujemy A tu jaka wróżba na maila mi przyszła. Załącznik 7761233
W moje urodziny
Allegro nieźle wywrozylo
Cytat:
Napisane przez Opiumalfa Pokaż wiadomość
Kurde. Będę mogła dopiero się wybrać po porodzie. Mam nadzieje ze nie ukruszy się więcej


Sent from my iPhone using Tapatalk
A nie da rady wybrać się na jakiś ostry dyżur albo jakas szybka wizytę? U mnie dentystka od razu zabezpieczała, żeby żadne dziadostwo się nie rozwinęło albo żeby nie poszło dalej
Tylko wiesz zależy ile masz ukruszone

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
b2d301b4c170eaf9b1364445e8ddaa8145214528_6583800237796 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-10-26, 12:58   #58
Opiumalfa
Zakorzenienie
 
Avatar Opiumalfa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: BE
Wiadomości: 10 381
Listopadówki 2021! cz. II - czas się rozpakować!;)

Nie mam dużo ukruszone, troszkę, ale ja nie wyleze dłużej niż 5 min na plecach bo mi się ciemno robi przed oczami. W tym problem.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Opiumalfa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-10-26, 13:07   #59
b2d301b4c170eaf9b1364445e8ddaa8145214528_6583800237796
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-07
Wiadomości: 925
Dot.: Listopadówki 2021! cz. II - czas się rozpakować!;)

Opiumalfa jak nie dasz rady, to nic nie poradzisz. Dobrze, że to tylko kawałek.
Ja to za pierwszym razem miałam nerw na wierzchu, więc minuta dopływu powietrza bolała a za drugim razem szło jakby pekniecie po szkliwie i bałam się że pójdzie dalej.

Najlepsze jest to, że ukruszylam ta jedynke na kebabie. Później miałam aparat na zębach i zero null jakichkolwiek urazów pomimo przesuwania zębów i złomu na nich

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
b2d301b4c170eaf9b1364445e8ddaa8145214528_6583800237796 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-10-26, 13:08   #60
jedytka1
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2021-08
Wiadomości: 1 510
Dot.: Listopadówki 2021! cz. II - czas się rozpakować!;)

Cytat:
Napisane przez szmyglo Pokaż wiadomość
Dzięki za pamięć. Właśnie zadzwonili. 28.10 się rozpakowujemy A tu jaka wróżba na maila mi przyszła. Załącznik 7761233
o kurczę to już, trzymam kciuki

Cytat:
Napisane przez szmyglo Pokaż wiadomość
Właśnie dopiero w czwartek rano, takie mają zasady. I jak jest ok to wypuszczają po 48h

Ale patrz jak nam się dzielnie reszta dzieciaczków trzyma, chyba poza cesarkami wszystkie rzeczywiście doczekają listopada
ja mam termin na 8 listopad ale już bym chciała mieć to za sobą, zdecydowanie

Cytat:
Napisane przez Lagun Pokaż wiadomość
Chiare, Jedytka - u mnie jest krótka piłka. W tygodniu je się to co wydaje w danym dniu kuchnia albo załatwia prowiant we własnym zakresie
W weekend gotujemy wspólnie.

Reklamacje nie są uznawane

Opiumalfa, współczuję. Może warto jak najszybciej nadbudować? Bardzo widoczne?

Mikoma - u mnie zależy od stanu rodzącej. Jak nie ma powikłań i położnica da radę to można jeszcze na porodowej (przy pomocy os. towarzyszącej). Tak to obmywają i transportują na poporodową i tam już trzeba sobie radzić.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

chyba też powinnam być bardziej ostra w tym temacie, a najlepiej się nie chwalić co będzie na obiad tylko podstawić pod nos i jesz albo nie xd
jedytka1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-05-06 22:31:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:14.