Refluks - świadectwa ludzi wyleczonych - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-12-02, 02:59   #61
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Refluks - świadectwa ludzi wyleczonych

Ja jestem od... zawsze na inhibitorach pompy protonowej. Dorobiłam się anemii po nastu latach brania, bo osłabiają wchłanianie, ale łoję kawę bez opamiętania (5-6 dziennie) i choć zaliczam zapalenia średnio raz w roku, to nie są zbyt dotkliwe - mam wtedy zgagę ze 4-5 dni. Naprawdę bez leków osłonowych chyba bym z bólu sobie wygryzła żołądek, a tak? Pamiętam, że mam refluks kiedy mi się uleje jak niemowlakowi i tyle.
Nigdy po żadnej z wersji omeprazolu nie miałam ani jednego skutku ubocznego. Nie wiedziałam nawet, że mogą jakieś być. Mój pies-dziadzio też to bierze.
Obecnie moja anemia, to przede wszystkim zła dieta wege, więc tym się nie sugeruj. Po prostu omeprazol utrudnia w jakimś stopniu wchłanianie, ale biorę go 14 lat.

Co do octu - zapytaj lekarza, bo opinie są skrajne, nawet sięgające do spowodowania zapalenia błony śluzowej.
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-03, 23:08   #62
lavieenrose789
Rozeznanie
 
Avatar lavieenrose789
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 879
Dot.: Refluks - świadectwa ludzi wyleczonych

Kurczę, nie mogę zacytować.

Właśnie czytałam, że po inhibitorach pompy protonowej już po roku brania jest 40% ryzyko niewydolności nerek, poza tym demencja, osteoporoza... Anemia to przy tym pikuś, choć wiadomo, że nie jest to korzystny stan w dłuższym okresie. Plus niewchłanianie różnych witamin, których niedobory mogą się dotkliwie manifestować w życiu codziennym.

Kwestia jest taka, że ja nie mam ulewania, odbijania itp, chyna tylko te cholerne opary mi się unoszą do gardła. Przez dłuuugi czas wypierałam tę diagnozę, ale zaraz stukną mi 4 miesiące z tym stanem, ciągłe zapalenie, śluz w gardle, ból gardła, uszu, powiększone węzły chłonne... Jutro rano lecę do apteki po Emanerę, bo wszelkie naturalne metody, z których też korzystam, nie obiecują poprawy, a jeśli już, to nie szybko. Zaraportuję czy działa.
lavieenrose789 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-04, 03:24   #63
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Refluks - świadectwa ludzi wyleczonych

Nie mam ani demencji, ani niewydolności nerek. Moja babcia brała omeprazol całe życie i umarła ze starości. Nie ma się co nakręcać


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-05, 21:18   #64
lavieenrose789
Rozeznanie
 
Avatar lavieenrose789
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 879
Dot.: Refluks - świadectwa ludzi wyleczonych

Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
Nie mam ani demencji, ani niewydolności nerek. Moja babcia brała omeprazol całe życie i umarła ze starości. Nie ma się co nakręcać


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Nie nakręcam się, ale jestem świadoma ryzyk, udowodnionych badaniami. Oby było warto.
lavieenrose789 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-04-21, 14:41   #65
nonii
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 32
Dot.: Refluks - świadectwa ludzi wyleczonych

Jesli ma ktoras z was refluks gardlowy to jakie macie glownie objawy ze strony gardla, krtani, nosa?Jaka dieta wam pomaga?Czy jecie posilki miksowane w formie budyniu bo lekarze raczej tak zalecaja...

Mam prosbe-nie decydujcie za innych co dla kogo jest dobre-niektorym odpowiadaja leki i nie maja z tym problemu a niektorzy lecza sie bez lekow i tez im to odpowiada. Piszcie co wam pomaga ale nie narzucajcie swoich pomyslow innym.Dzieki
nonii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-08, 12:53   #66
PsychoFarmaceuta
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 1
Dot.: Refluks - świadectwa ludzi wyleczonych

Moi drodzy, refluks czy to żołądkowo-przełykowy czy żółciowy należy leczyć przyczynowo a nie objawowo. Leczenie refluksu IPP bardzo często w długim okresie powoduje pogorszenie objawów choroby, zaburzenia typu IBS lub SIBO, niestrawność czy wzdęcia i bóle brzucha. Wielu Pacjentów leczy się też prokinetykami (zirid, debretin) czy lekami wpływającymi na żółć (proursan). To tylko maskuje przyczynę choroby i powoduje, że Pacjent nigdy nie wyleczy się całkowicie. Jeżeli przyczyna refluksu jest stricte organiczna (operację na żołądek, zmniejszanie żołądka, nieprawidłowości w budowie przełyku, Achalazja, rozlany skurcz przełyku) to oczywiście należy wyleczyć lub wprowadzić profilaktykę. W przeciwnych wypadkach problemem jest dysbioza jelitowa, zaburzenia pH i odruchu Serdiukowa, który oczyszcza jelita i stymuluje perystaltykę i trawienie. Do refluksu należy podejść holistycznie, całościowo. Pozdrawiam ciepło Psycho-farmaceuta Karolina Wójciak
PsychoFarmaceuta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-06-08 12:53:01


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:37.