Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-01-24, 19:39   #1
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529

Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3


Kontynuacja wątku:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=878346

NIE wstawiamy tutaj drastycznych zdjęć i linków do nich!
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2020-01-27 o 18:05 Powód: Poprawienie linku.
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-24, 21:30   #2
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Jak coś, to ja jestem.

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-25, 05:05   #3
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Kiedyś pisałam tutaj, że mam kuzynkę, która została "zrobiona" do opieki nad starszym, zupełnie niepełnosprawnym bratem, jak rodziców zabraknie. Dziewczyna pracowała ok. Roku (nie ciągiem) skończyła liceum 10 lat temu.
I cóż... Jej brat zmarł w wieku 40 lat. Na chwilę obecną nie ma żadnego praktycznie doświadczenia (poza pracą w biurze i w sklepie po skończeniu szkoły), matka nie ma emerytury, bo przecież rzuciła pracę, zeby opiekować się chorym synem. Póki co - żyją we 3 z emerytury czy tam renty ojca. Ona do pracy iść nie zamierza, bo teraz opiekuje się rodzicami.
Żal mi jej strasznie

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-25, 06:05   #4
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Ja też się melduję, jako popierająca pro-choice.

Nie wiem, zawsze mnie drażniło, jak ktoś mi mówił co mam myśleć i jak mam myśleć. Dlatego właśnie uważam, że każda kobieta powinna mieć wybór, myśleć za siebie i podejmować własne decyzje, zgodne ze swoim światopoglądem. Gdyby przyjaciółka zwróciła się do mnie z dylematem, nigdy niepowiedziałabym jej, że ma urodzić/ nie urodzić. Po prostu wspierałabym ją w każdej decyzji, którą by podjęła.

Naprawdę nie jestem w stanie zrozumieć, dlaczego w Polsce nie istnieje prawo do aborcji na zyczenie. Przecież kobiety wierzące i tak nie poddałyby się aborcji. Natomiast dlaczego prawo zabrania aborcji na życzenie innym- tego nie pojmuję. Każda z nas powinna mieć wybór, bo nikt za nikogo takich decyzji nie powinien podejmować.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-25, 07:11   #5
mariamalaria
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 4 900
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Dlatego, że ci, którzy wierzą, że od zapłodnienia nosi się w macicy człowieka chcą, żeby inni też żyli zgodne z ich, a nie swoimi własnymi przekonaniami.

Cóż, cierpią na tym ci najbiedniejsi i najbardziej bezradni. Reszta i tak sobie poradzi i ciążę usunie, jeśli jej nie chce. To nie sprawia żadnych trudności w tym kraju, gdzie ponoć przeprowadza się tylko kilkadziesiąt aborcji rocznie. Śmieszne! To tylko kwestia kasy, a hipokryci udają, że ustawą powstrzymują aborcję.
mariamalaria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-25, 08:42   #6
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Melduję się, po stronie pro-choice.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-25, 12:04   #7
Caudofemoralis
Tęczowa Jaszczurka
 
Avatar Caudofemoralis
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 1 911
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Naprawdę nie jestem w stanie zrozumieć, dlaczego w Polsce nie istnieje prawo do aborcji na zyczenie. Przecież kobiety wierzące i tak nie poddałyby się aborcji. Natomiast dlaczego prawo zabrania aborcji na życzenie innym- tego nie pojmuję. Każda z nas powinna mieć wybór, bo nikt za nikogo takich decyzji nie powinien podejmować.
Na to pytanie akurat łatwo odpowiedzieć. Dla osoby wierzącej ten argument brzmi jak: "jak nie chcesz krzywdzić swojego dziecka, to nie krzywdź, ale nie zabraniaj mi krzywdzić mojego". A skoro mamy prawo zabraniające krzywdzenia własnych dzieci po narodzinach, to dlaczego to prawo miałoby być inne przed narodzinami?

Oczywiście, mi nie musisz tego tłumaczyć. Pokazuję tylko, dlaczego ten argument brzmi tak absurdalnie z perspektywy pro-life.
Caudofemoralis jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-01-25, 12:12   #8
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Cytat:
Napisane przez Caudofemoralis Pokaż wiadomość
Na to pytanie akurat łatwo odpowiedzieć. Dla osoby wierzącej ten argument brzmi jak: "jak nie chcesz krzywdzić swojego dziecka, to nie krzywdź, ale nie zabraniaj mi krzywdzić mojego". A skoro mamy prawo zabraniające krzywdzenia własnych dzieci po narodzinach, to dlaczego to prawo miałoby być inne przed narodzinami?

Oczywiście, mi nie musisz tego tłumaczyć. Pokazuję tylko, dlaczego ten argument brzmi tak absurdalnie z perspektywy pro-life.
Dokładnie tak jest. Nie biję swoich dzieci. Jeśli sąsiadka bije swoje, to nie powinnam reagować? W końcu to jej dzieci i jej sumienie, niech każdy decyduje sam.
Jednak wiemy że reagować należy. Analogicznie jest w przypadku pro-life i ja to nawet rozumiem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-25, 12:52   #9
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Wszystkie osoby prolife jakie znam uważa po prostu aborcję za morderstwo więc to nie jest argument sumienia, bo porównują to do gwałtów albo segregacji rasowej itp. że to rzeczy naganne niezależnie od wszystkiego, nie można powiedzieć "jak nie chcesz to nie gwałć ale mi pozwól". Dla nich aborcja na każdym etapie = zabójstwo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-25, 13:03   #10
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Wszystkie osoby prolife jakie znam uważa po prostu aborcję za morderstwo więc to nie jest argument sumienia, bo porównują to do gwałtów albo segregacji rasowej itp. że to rzeczy naganne niezależnie od wszystkiego, nie można powiedzieć "jak nie chcesz to nie gwałć ale mi pozwól". Dla nich aborcja na każdym etapie = zabójstwo.
Jest jednak jedna różnica. Ograniczając się do naszego rejonu świata, a chociażby do krajów UE gwałt ani morderstwo (ani segregacja rasowa) nie jest dopuszczalne przez prawo w żadnym kraju. Aborcja na życzenie tak. Więcej, będąc Polką możesz dokonać aborcji na życzenie za granicą i nie możesz być za to prawnie sądzona w Polsce (pomijam moralne oceny prolajferów). Dla nich jest to zatem syndrom oblężonej twierdzy, robią z Polski bastion restrykcyjnego prawa otoczony przez zgniłe zachodnie lewactwo (w dużym uproszczeniu) i robią sobie misję z obrony tej twierdzy wszelkimi środkami.
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-25, 14:53   #11
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Mam tego świadomość. Oni jednak uważają że to że coś jest legalne nie czyni tego moralnym podając przykład właśnie nazistowskich Niemiec czy segregacji rasowej w USA. Dlatego ten punkt wyjścia niektórych osób wyklucza w ogóle możliwość dyskusji bo dla nich nieuważanie płodu za człowieka i aborcji za zabójstwo jest tym samym co niezauważanie człowieka w Żydzie czy czarnym i wiem że takie przykłady często podają (mam w znajomych na FB 2 takie osoby które są mocno zaangażowane w ruch prolife, należą do tej organizacji pro prawo do życia czy jakoś tak) więc siłą rzeczy widuje te argumenty.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-01-25, 23:39   #12
ANKA54321
Zadomowienie
 
Avatar ANKA54321
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 184
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Zastanawiaja mnie te dyskusje które nie mają żadnego sensu i prowadzą tylko do tzw. "gównoburzy". Niezależnie od prawa jakie panuje w danym kraju, jak jakaś kobieta znajdzie sie w sytuacji w której będzie chciała się ciąży pozbyć to, to zrobi i nie będzie chodzić na żadne marsze ani czarne ani białe.
Naprawdę mając ze sobą kopertę, nie trudno znaleźć lekarza który pomoże, jak nie ten to inny. Bo nawet gdyby aborcja była w 100% legalna na życzenie, to raczej nie byłaby refundowana z NFZ-u.
ANKA54321 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-27, 13:59   #13
Pani_Owcza
Raczkowanie
 
Avatar Pani_Owcza
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 64
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Cytat:
Napisane przez ANKA54321 Pokaż wiadomość
Zastanawiaja mnie te dyskusje które nie mają żadnego sensu i prowadzą tylko do tzw. "gównoburzy". Niezależnie od prawa jakie panuje w danym kraju, jak jakaś kobieta znajdzie sie w sytuacji w której będzie chciała się ciąży pozbyć to, to zrobi i nie będzie chodzić na żadne marsze ani czarne ani białe.
Naprawdę mając ze sobą kopertę, nie trudno znaleźć lekarza który pomoże, jak nie ten to inny. Bo nawet gdyby aborcja była w 100% legalna na życzenie, to raczej nie byłaby refundowana z NFZ-u.
Czyli całosc i tak sprowadza sie co najwyżej do głownie wizerunkowego utrudniania życia jednej grupie przez drugą nie mogącą sobie wyobrazić postepowania niezgodnie z ich kodeksem moralnym. Co tyczy sie nie tylko aborcji i tworzy zwyczajną szarą strefę, gdzie tacy ludzie istnieją i będą istnieć bo nie da sie ich wyeliminować bez stricte totalitarnych metod.
Pani_Owcza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-27, 14:18   #14
patusiaa23
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 3 713
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Cytat:
Napisane przez patiasym Pokaż wiadomość
Jest jednak jedna różnica. Ograniczając się do naszego rejonu świata, a chociażby do krajów UE gwałt ani morderstwo (ani segregacja rasowa) nie jest dopuszczalne przez prawo w żadnym kraju. Aborcja na życzenie tak. Więcej, będąc Polką możesz dokonać aborcji na życzenie za granicą i nie możesz być za to prawnie sądzona w Polsce (pomijam moralne oceny prolajferów). Dla nich jest to zatem syndrom oblężonej twierdzy, robią z Polski bastion restrykcyjnego prawa otoczony przez zgniłe zachodnie lewactwo (w dużym uproszczeniu) i robią sobie misję z obrony tej twierdzy wszelkimi środkami.
za dokonanie aborcji w Polsce też nie jest sądzona
patusiaa23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-27, 14:42   #15
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Cytat:
Napisane przez patusiaa23 Pokaż wiadomość
za dokonanie aborcji w Polsce też nie jest sądzona
Ale już facet, który pomógł w aborcji tak.

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-27, 16:34   #16
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Cytat:
Napisane przez patusiaa23 Pokaż wiadomość
za dokonanie aborcji w Polsce też nie jest sądzona
Prawda, ale nie może tego zrobić legalnie, to jest zawsze podziemie. A za granicą ma pełną opiekę i robi wszystko zgodnie z prawem.
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-27, 19:51   #17
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Rozumiem ten argument przeciwników aborcji ale razi mnie hipokryzja gdyż większość dopuszcza aborcję w niektórych przypadkach, zwykle tych wymienionych w ustawie. W przypadku zagrożenie życia matki jest tu logika - można to traktować jako zabójstwo w samoobronie. Ale w dwóch pozostałych? Ja tu widzę nie chęć obrony życia ale ukarania kobiety i przypadków kiedy łaskawie od kary (rodzenia) można odstąpić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-27, 19:58   #18
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Cytat:
Napisane przez ANKA54321 Pokaż wiadomość
Naprawdę mając ze sobą kopertę, nie trudno znaleźć lekarza który pomoże, jak nie ten to inny. Bo nawet gdyby aborcja była w 100% legalna na życzenie, to raczej nie byłaby refundowana z NFZ-u.
No tu się nie zgodzę. Ja wiem że nie umialabym tego załatwić. Nie każdy chce i potrafi załatwiać takie rzeczy. Co innego isc prywatnie i zapłacić za legalne leczenie czy zabiegi a co innego załatwiać zabieg który legalny nie jest. To stres i dyskomfort. Gruba koperta to nie wszystko.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-27, 20:12   #19
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Jeszcze jedno mnie w polskich prolajferach razi (pewnie nie we wszystkich, bo może są chlubne wyjątki). Jeżeli się o coś walczy, to powinno walczyć się z tym wszędzie. Greta Thunberg jeździ ze swoja misją po całym świecie, Amnesty International walczy o prawa człowieka we wszystkich krajach, itepe, itede. Tymczasem polscy prolajferzy walczą głównie o polskie prawo, czasem przeciwstawiając je "złej" sytuacji na świecie, której jednak zmienić za bardzo nie chcą. O ile wiem nie są członkami jakiejś prolajferskiej międzynarodówki, która uczciwie walczyłaby o swoje idee. Za to straszą oblężoną twierdzą:
Jeśli nic się nie zmieni, to sytuacja w Polsce może wyglądać tak, jak na Zachodzie.
http://solidarni2010.pl/36758-fundac...zabojstwa.html
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-01-27, 20:40   #20
mariamalaria
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 4 900
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
No tu się nie zgodzę. Ja wiem że nie umialabym tego załatwić. Nie każdy chce i potrafi załatwiać takie rzeczy. Co innego isc prywatnie i zapłacić za legalne leczenie czy zabiegi a co innego załatwiać zabieg który legalny nie jest. To stres i dyskomfort. Gruba koperta to nie wszystko.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dzwonisz do kliniki, np. Słowackiej i mówią ci skąd i kiedy odjedzie bus do ich kliniki. Średni personel medyczny masz polski, około 500 euro, żadnego dyskomfortu i poczucia przestepstwa.

Numery w Internecie, rozmowa po polsku.
To samo, jeśli chodzi o Czechy i Niemcy.

Edytowane przez mariamalaria
Czas edycji: 2020-01-27 o 20:42
mariamalaria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-27, 20:45   #21
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Cytat:
Napisane przez mariamalaria Pokaż wiadomość
Dzwonisz do kliniki, np. Słowackiej i mówią ci skąd i kiedy odjedzie bus do ich kliniki. Średni personel medyczny masz polski, około 500 euro, żadnego dyskomfortu i poczucia przestepstwa.

Numery w Internecie, rozmowa po polsku.
To samo, jeśli chodzi o Czechy i Niemcy.
Ok, ok, ja się odnosiłam do możliwości załatwienia tego w Polsce.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-27, 20:49   #22
mariamalaria
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 4 900
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
Ok, ok, ja się odnosiłam do możliwości załatwienia tego w Polsce.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale wiesz, w strefie schengen z wyjazdami nie ma żadnych problemów. Zanocować można za dodatkową opłatą, profesjonalne zabiegi i opieka, bo to tam zupełnie legalne. E
mariamalaria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-27, 21:24   #23
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Patiasym ale w innych krajach też są tacy proliferzy i jeżdżą i udzielają wywiadów albo dają jakieś prelekcje dla innych proliferow. Nie potrzebują iść z misją na cały świat bo każdy kraj ma swoich.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-01-27, 21:30   #24
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Patiasym ale w innych krajach też są tacy proliferzy i jeżdżą i udzielają wywiadów albo dają jakieś prelekcje dla innych proliferow. Nie potrzebują iść z misją na cały świat bo każdy kraj ma swoich.
No ok, jestem tylko ciekawa czy np. irlandzcy prolajferzy straszyli diabłem z zagranicy "jeśli nic się nie zmieni, to sytuacja w Irlandii może wyglądać tak jak w UK", czy to jednak element polskiego folkloru.
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-25, 10:31   #25
Wizazanka1988rok
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 522
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Jestem jak najbardziej przeciwna aborcji dla mnie to nie pojęte

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wizazanka1988rok jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-25, 10:47   #26
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Cytat:
Napisane przez patiasym Pokaż wiadomość
No ok, jestem tylko ciekawa czy np. irlandzcy prolajferzy straszyli diabłem z zagranicy "jeśli nic się nie zmieni, to sytuacja w Irlandii może wyglądać tak jak w UK", czy to jednak element polskiego folkloru.
Nie. Irlandia do niedawna byla ultrakatolicka i nie musieli straszyć Anglikami. Na szczęście się ludzie opamiętali
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-25, 10:49   #27
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Cytat:
Napisane przez Wizazanka1988rok Pokaż wiadomość
Jestem jak najbardziej przeciwna aborcji dla mnie to nie pojęte

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To jej sobie nie rób.

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-25, 11:00   #28
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 087
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Cytat:
Napisane przez Wizazanka1988rok Pokaż wiadomość
Jestem jak najbardziej przeciwna aborcji dla mnie to nie pojęte

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No i jej nie zrobiłaś. Proste.

Jak byś się czuła, gdyby ci ktoś kazał dokonać aborcji (bo na przykład wychodzi ustawa, że ciąże pozamałżeńskie się usuwa).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-25, 11:41   #29
Wizazanka1988rok
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 522
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
No i jej nie zrobiłaś. Proste.

Jak byś się czuła, gdyby ci ktoś kazał dokonać aborcji (bo na przykład wychodzi ustawa, że ciąże pozamałżeńskie się usuwa).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lekko zszokwana ale takie coś nie wejdzie bez przesady

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wizazanka1988rok jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-25, 12:07   #30
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Cytat:
Napisane przez Wizazanka1988rok Pokaż wiadomość
Lekko zszokwana ale takie coś nie wejdzie bez przesady
W Chinach była przymusowa aborcja, w Polsce jest odwrotnie: przymusowy zakaz.
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-03-11 11:18:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:39.