Dbanie o cerę w przypadku pracy fizycznej, w brudzie. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-10-06, 19:55   #1
Skaltka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2

Dbanie o cerę w przypadku pracy fizycznej, w brudzie.


Dzień dobry,
nie do końca wiem gdzie powinnam się z danym problemem udać, więc pierw spróbuję tutaj. A mianowicie: pracuję fizycznie, brudzę się czy tego chcę, czy nie (aczkolwiek zaznaczę od razu, że pracę uwielbiam ), dzień w dzień, gdy wrócę do domu, po przeciągnięciu po twarzy wacikiem, mam okazję podziwiać jak bardzo tenże wacik poszarzał. Mam cerę ze skłonnościami do zaskórników, pryszczy i tym podobnych przyjemności, więc mimo regularnego oczyszczania - problem zaostrza się.
Kwestie czysto techniczne:
- nie maluję się, na pewno nie do pracy, poza pracą z rzadka, co najwyżej delikatnie oczy, usta, nie używam więc podkładów/pudrów/korektorów, nie zapycham porów gratisowo
- do tego tygodnia stosowałam tylko krem nawilżający z rana (nie zapycha, sprawdzony), aktualnie stosuję krem z kuracji antybakteryjnej Ziaji, czy jakoś tak to szło. Zbyt krótko, by móc stwierdzić efektywność (a i moment cyklu wyjątkowo niewdzięczny)
- myję twarz codziennie po powrocie płynem przeznaczonym do tego właśnie celu
- raz/dwa razy w tygodniu stosuję peeling kawowy/enzymatyczny/maskę węglową, w zależności od tego, co jest bardziej pod ręką
- nieregularnie, ale dość często, korzystam z pasty do twarzy (Ziaja)
- sięgam także po tonik oczyszczający na bazie olejku herbacianego.
Krem nawilżający/antybakteryjny od Ziaji nakładam po oczyszczeniu skóry, by jej nie przesuszyć.
Czy istnieje jakiś krem/pasta/cokolwiek, co jest w stanie ochronić cerę, nie dopuścić do przedostania się całego tego syfu do porów?
Skaltka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-07, 09:45   #2
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Dbanie o cerę w przypadku pracy fizycznej, w brudzie.

Ja bym pomyślała ewentualnie o jakiejś lekkiej bazie na krem, np. Hylamide Matte12 KLIK, Finisher HA KLIK.
Tego typu bazy są głównie na silikonach i ich modyfikacjach. Ale generalnie to właśnie takie bazy i ogólnie makijaż lepiej by ochronił przed czynnikami zewnętrznymi niż kremy. Kwestia tego, co Twoja skóra lepiej lub gorzej znosi, czy bardziej szkodzą jej podkłady i silikonowe produkty, czy ten brud z zewnątrz.

Bardzo polecam oczyszczanie dwuetapowe czyli olejek a potem pianka/żel. Olejki myjące są nie tylko do demakijażu, one po prostu dobrze się łączą z innymi "tłuszczami", a więc także z sebum przy okazji usuwając także zawarte w nim zanieczyszczenia z całego dnia.
Przychylam się do opinii, że szczególnie skuteczne w oczyszczaniu są olejki na parafinie, ale to każdy musi przetestować na sobie.

Wspominasz, że myjesz twarz płynem, domyślam się, że micelarnym - to za mało w Twojej sytuacji.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2018-10-07 o 09:48
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-10, 09:54   #3
Skaltka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2
Dot.: Dbanie o cerę w przypadku pracy fizycznej, w brudzie.

Makijażu nie stosuję nie tylko ze względu na pracę - po prostu nie lubię go i niespecjalnie mam ochotę wydzielać czas na stanie przed lustrem.
Zerknęłam na to, co nazwałam "płynem", jest to żel do mycia twarzy z olejkiem pomarańczowym.
Nie mam pewności, ale produkty składające się w znacznej części z parafiny - zapychały mnie dość mocno.
Obawiam się trochę mycia olejkami - wiem, że usuwa zanieczyszczenia, ale "zrywa" również warstwę lipidową, ochronną, tę naturalną. Można oczywiście potem nawilżyć, tudzież natłuścić, we własnym zakresie, kremami, innymi olejkami - ale czy w dłuższej perspektywie nie zniszczy to cery? Czytałam kiedyś "Sekrety urody Koreanek" i z tej lektury wychodzi na to, iż wcale nie, ale... cóż, pamiętam nawet w kwestii włosów, miałam z nimi spore problemy, póki stosowałam maski, odżywki etc. Przestałam, wróciłam do dwóch szamponów, jednego w miarę naturalnego, oliwkowego, drugiego mniej, oba od Ziaji - wszelkie kłopoty się skończyły. Dlatego mam obawy przed zbytnią kombinacją.
I - co wypadałoby zaznaczyć - wdzięczna jestem za udzielenie odpowiedzi.
Skaltka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-10, 15:04   #4
jerenda
Raczkowanie
 
Avatar jerenda
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 31
Dot.: Dbanie o cerę w przypadku pracy fizycznej, w brudzie.

Hej, mam podobną cerę, bo skłonna do zapychania się i z często wyskakującymi niespodziankami. Wprawdzie nie pracuję w brudzie, ale właśnie zaczyna się okres na czapki i kilka warstw ubrań. Na czole już widzę efekty i duże przetłuszczanie Poza klasyczną pielęgnacją używam soli algowo-termalnej do kąpieli. Wieczorem nie dość, że mega mnie to relaksuje i uspokaja, to dodatkowo do otwartych porów wnika sama dobroć z tej soli Odkaża i nawilża, więc super nadaje się do trądzikowej cery Ja jestem mega zadowolona, i efekty widzę nie tylko na twarzy.
jerenda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-10, 15:21   #5
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Dbanie o cerę w przypadku pracy fizycznej, w brudzie.

Cytat:
Napisane przez Skaltka Pokaż wiadomość
Makijażu nie stosuję nie tylko ze względu na pracę - po prostu nie lubię go i niespecjalnie mam ochotę wydzielać czas na stanie przed lustrem.
Transparentne bazy nie wymagają nakładu czasu ani siedzenia przez lustrem, aplikuje się je tak samo łatwo jak krem.


Cytat:
Napisane przez Skaltka Pokaż wiadomość
Nie mam pewności, ale produkty składające się w znacznej części z parafiny - zapychały mnie dość mocno.
Inaczej działają emolienty stosowane w produktach myjących, a inaczej w produktach niespłukiwanych, ale to oczywiście każdy musi przetestować na sobie.

Cytat:
Napisane przez Skaltka Pokaż wiadomość
Obawiam się trochę mycia olejkami - wiem, że usuwa zanieczyszczenia, ale "zrywa" również warstwę lipidową, ochronną, tę naturalną. Można oczywiście potem nawilżyć, tudzież natłuścić, we własnym zakresie, kremami, innymi olejkami - ale czy w dłuższej perspektywie nie zniszczy to cery? Czytałam kiedyś "Sekrety urody Koreanek" i z tej lektury wychodzi na to, iż wcale nie, ale... cóż, pamiętam nawet w kwestii włosów, miałam z nimi spore problemy, póki stosowałam maski, odżywki etc. Przestałam, wróciłam do dwóch szamponów, jednego w miarę naturalnego, oliwkowego, drugiego mniej, oba od Ziaji - wszelkie kłopoty się skończyły. Dlatego mam obawy przed zbytnią kombinacją.
I - co wypadałoby zaznaczyć - wdzięczna jestem za udzielenie odpowiedzi.
To że olejki myjące łączą się z tłuszczem, to nie znaczy że usuwają warstwę lipidową. Ja mogę po południu umyć twarz olejkiem i ją tak zostawić bez niczego do wieczora, wtedy dodatkowo myję czymś łagodnym z pianą. Po umyciu jej większością drogeryjnych żeli z siarczanami czy nawet Cocamidopropyl Betaine oraz każdym jednym mydłem nie mogłabym sobie na coś takiego pozwolić, musiałabym szybko coś nałożyć na skórę.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-11, 10:07   #6
Zzziajana
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 194
Dot.: Dbanie o cerę w przypadku pracy fizycznej, w brudzie.

Nie wszyscy są przekonani do używania olejków i też należę do takich osób Siłą nas nie przekonasz, aczkolwiek wierzymy, że mogą pomóc :P

Co do bazy wydaje mi się to dobrym pomysłem - powinnaś spróbować.

A co do oczyszczania skóry - zrobiłabym to kilkuetapowo, zajmie to więcej czasu, ale może okazać się dobrym pomysłem dla Twojej skóry. Zmyj zanieczyszczenia płynem micelarnym, potem użyj żelu lub pianki do mycia twarzy (możesz stosować na zmianę z jakimś żelem z drobinkami, żeby co drugi/trzeci dzień zrobić delikatny peeling przy okazji), po zmyciu żelu użyj toniku i nałóż krem. To najczęściej stosowany demakijaż w przypadku mocniejszych makijaży - i u Ciebie powinien się sprawdzić.

Ze swojej strony mogę Ci polecić sprawdzoną metodę - dwa razy w tygodniu robię sobie takie mini-spa - oczyszczam skórę, robię peeling, właśnie enzymatyczny lub zdzierający, w zależności od tego, jak się ma moja skóra, (jak mam to zakładam plaster na nos przed maseczką, bo mam spory problem z zaskórnikami w tym miejscu), potem nakładam stosowną maseczkę (u mnie oczyszczająca lub nawilżająca, też zależy od tego jak zachowuje się skóra), a po zmyciu maseczki serwuję serum albo krem (z sesdermy - droga, ale dobrze się u mnie sprawdza). W moim przypadku taka regularność dobrze zadziałała na skórę, może i Tobie pomoże
Zzziajana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-11, 12:36   #7
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Dbanie o cerę w przypadku pracy fizycznej, w brudzie.

Cytat:
Napisane przez Zzziajana Pokaż wiadomość
Nie wszyscy są przekonani do używania olejków i też należę do takich osób Siłą nas nie przekonasz, aczkolwiek wierzymy, że mogą pomóc :P
Bo na naszym rynku olejki są (lub też były do niedawna) delikatnie mówiąc kiepskie.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-10-11 12:36:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:56.